Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polacy to naród wymierający

Posted by redakcjawp w dniu 2008-06-08

„Arcybiskup gnieźnieński Henryk Muszyński wyraził obawę o przyszłość naszego narodu. Podczas mszy w 190. rocznicę śmierci generała Jana Henryka Dąbrowskiego, odprawionej w Winnej Górze koło Środy Wielkopolskiej arcybiskup uznał, że Polska należy do narodów wymierających, bo za mało dzieci rodzi się na naszej ojczystej ziemi.

Mówiąc o wymierającym narodzie hierarcha nawiązał do pierwotnej wersji hymnu narodowego, w której znajdujemy słowa: Jeszcze Polska nie umarła zamiast słów: Jeszcze Polska nie zginęła. Duchowny przyznał, że te słowa niesłychanie go dziś frapują.

Arcybiskup Muszyński mówił, że oparciem dla przyszłej Polski jest rodzina, która także jest fundamentem naszej wolności i demokracji. Metropolita gnieźnieński podkreślał, że rodziny konstytuują nie ustawy ale wieczne prawo Boga który stworzył mężczyznę i kobietę. Tragicznym nieporozumieniem hierarcha nazwał zestawienie świadomości płci z tym co się nazywa orientacją seksualną. – Płeć jest dziełem Boga i należy do istoty człowieka – mówił w kazaniu abp Muszyński.
Twórca Legionów Polskich we Włoszech generał Jan Henryk Dąbrowski zmarł szóstego czerwca 1818 roku w Winnej Górze koło Środy Wielkopolskiej. Tam spoczywają jego szczątki, zaś serce znajduje się w kaplicy kościoła św. Wojciecha w Poznaniu.
IAR

Komentarze 2 to “Polacy to naród wymierający”

  1. memebo said

    to niech zdejmą celibat księżą

  2. Marek said

    Memebo- Głupiutkie to.Głupiutka ta Twoja rada.A może lepiej było by zająć się takimi małoletnimi g…..rami które najpierw się szmacą a potem razem z „dobrą” mamusią szukają kliniki aborcyjnej aby „usunąć” ten „problem”?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: