Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Szwecja: sms-y kontrolowane

Posted by redakcjawp w dniu 2008-06-21

Prezentowana przez wszystkie „postępowe” media jako wzór tzw. wolności i swobód osobistych Szwecja wprowadziła ustawę zezwalającą praktycznie na nieograniczoną kontrolę życia swoich obywateli. Szwedzkie służby specjalne będą miały wgląd w ich prywatną korespondencję: sms-y, e-maile, a także faksy.

Parlament szwedzki Rikstag przyjął ustawę rozszerzającą uprawnienia służb specjalnych w dziedzinie kontroli nad środkami komunikacji elektronicznej wykorzystywanymi przez mieszkańców kraju.
Ustawa zezwala wyspecjalizowanej cywilnej służbie nasłuchu radiowego FRA, pracującej na potrzeby obronności, by objęła kontrolą korespondencję wchodzącą i wychodzącą ze Szwecji drogą światłowodową. Dotychczas FRA miała prawo przechwytywać, zapisywać, kontrolować i deszyfrować komunikację radiową. Czyniła to nawet w stosunku do depesz przesyłanych na falach ultrakrótkich i poprzez satelity, co jest praktyką służb dyplomatycznych.
Nowa ustawa zezwala FRA na podobne działania, bez zgody sądu, wobec łączności międzynarodowej poprzez telefonię komórkową, faksy i pocztę elektroniczną. Zezwala nawet na obserwowanie odwiedzin obcych stron internetowych przez mieszkańców Szwecji.
Twórcy ustawy usprawiedliwiają się, iż powodem takiego rozszerzenia uprawnień i zadań FRA, a tym samym zezwolenie jej na wgląd w najbardziej osobiste obszary życia każdego z obywateli jest rosnące zjawisko międzynarodowego terroryzmu oraz konieczność ochrony przed zagrożeniem zewnętrznym.
Projekt nowych przepisów wywołał ostrą dyskusję społeczną i parlamentarną. Jego przeciwnicy argumentowali, że Szwecja będzie jedynym państwem UE, w którym obowiązują podobne przepisy. Przed budynkiem Rikstagu odbyła się przedwczoraj wielogodzinna demonstracja.
ŁS, PAP

Komentarze 3 to “Szwecja: sms-y kontrolowane”

 1. Światły Człowiek said

  Zupełnie nie rozumiem oburzenia Redakcji z powodu podjęcia przez Szwecję postępowych kroków w celu zabezpieczenia ładu społecznego oraz zintensyfikowania walki na froncie antyterroryzmu.
  Kto ma czyste sumienie, nie musi się obawiać ani „podsłuchów”, ani nawet kamer filmowych zainstalowanych dla jego dobra w jego mieszkaniu.

 2. Ja preferuję gołębie pocztowe 8)

 3. lesiu said

  i to najlepszy dowód na to do czego zdolni są socjaliści. Nie ma się co łudzić w unijnym kołchozie nie będzie wcale lepiej. Kto ma oczy niech obserwuje co nam unijny dyktat szykuje !!!
  Nie dajmy się zniewolić, Ojczyznę ma się jedną !
  Socjaliści w Hiszpanii dali prawo adopcji małżeństwom gejowskim i prawa człowieka szympansom, Szwedzi poszli krok dalej i wprowadzają totalną inwigilację i wszystko w imię unijnej demokracji. Czy wam to czegoś nie przypomina. ?

  http://pawellesiak.blog.onet.pl/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: