Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wielkie powroty

Posted by redakcjawp w dniu 2008-06-25

Krótko po wyborczym zwycięstwie Platformy Obywatelskiej w postępowej prasie pojawiło się widmo wracających z Londynu „polskich fachowców”. Gazety pisały, że emigranci „myślą o powrocie”, mogą „masowo wracać”, „pakują walizki”, a nawet że już wrócili do Ojczyzny. Jednak czytelnictwo polskich gazet na obczyźnie nie jest chyba najwyższe, a może emigranci lekceważą płynące z kraju wytyczne… Medialno-polityczna wizja, mimo drastycznego spadku wartości brytyjskiego funta, nie spełniła się. Zdaje sobie z tego sprawę nawet polski rząd. „Zespół pod kierownictwem Michała Boniego, głównego doradcy premiera, opracował program zadań, dzięki realizacji których do Polski zaczną wracać emigranci zarobkowi” – doniosła „Gazeta Wyborcza”.
Z kolei dziennik „Rzeczpospolita” poinformował, że od ponad roku liczba polskich emigrantów się nie zmienia, ale na niebie pojawiają się już pierwsze londyńskie jaskółki.
Byłemu premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi po utracie etatu w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju ciągle nie udało się znaleźć nowej pracy.
Według „Rzeczpospolitej”, z pomocą słynnemu emigrantowi zamierza pospieszyć Platforma Obywatelska. Marcinkiewicz mógłby wystartować z listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca w Warszawie.
Gdyby plan ten powiódł się, rządząca partia wreszcie mogłaby ogłosić realizację pierwszego z przedwyborczych „10 zobowiązań PO”. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. Po powrocie Marcinkiewicza do zrealizowania pozostałoby już tylko 9 punktów ze słynnej listy.
Powrót PO do realizacji przedwyborczych obietnic byłby na pewno sensacją znacznie większego kalibru niż najefektowniejsze nawet wolty byłego premiera.
Tomasz Tobolski
(NDz)

Komentarze 3 to “Wielkie powroty”

 1. Ryziel said

  Powiększanie liczby parlamentarzystów popierających PO z Marcinkiewiczem i innymijest lepsza jak w PiSie z Renatą Beger

 2. goim said

  Po co Polakom książka o Wałesie. O tym jaką krzywdę wyrzadził on Polakom moga oni przekonać się na własnej skórze. Własna skóra jest najlepszą konotatką.

 3. jasiek z toronto said

  „Jak strupy od d…py odejda, to znowu zapomna…” – tak mawiala moja sp mama… – i robic beda dokladnie to samo…
  =====================
  jasiek z toronto

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: