Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Waldemar Tomaszewski: Szczególne wyróżnienie dla Wileńszczyzny

Posted by redakcjawp w dniu 2008-07-05

Przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, poseł na Sejm RL Waldemar Tomaszewski został laureatem nagrody „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”, od roku 1995 przyznawanej przez TV Polonia. Laureatami nagrody, której symbolem jest statuetka przedstawiającą Fryderyka Chopina, otrzymują Polacy, którzy rozsławiają polską kulturę, sztukę, naukę i sport na całym świecie. 

Odbierając nagrodę w minioną niedzielę podczas Uroczystej Gali Jubileuszu 15-lecia TV Polonia Waldemar Tomaszewski powiedział:

„Odbieram tę nagrodę, jako wyróżnienie dla mej Ojczyzny, Wileńszczyzny, w której mimo tragicznych dziejów ostatniego stulecia, nadal w większości zamieszkują Polacy. Stoją tutaj na straży wiary katolickiej i polskości. To odznaczenie także jest wyróżnieniem dla środowisk Związku Polaków na Litwie, największej i sztandarowej organizacji Polaków litewskich oraz środowisk Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, partii, która pod własnym, nie ukrytym polskim szyldem staje w wyborcze szranki i odnosi sukcesy, ciesząc się ogromnym poparciem i zaufaniem mieszkańców Wileńszczyzny”.

Wśród tegorocznych laureatów tej zaszczytnej nagrody znaleźli się: wieloletni prezes stowarzyszenia „Wspólnota Polska“ prof. Andrzej Stelmachowski, dr Bożena Laskiewicz, lekarz, członkini Głównej Kwatery Harcerek poza granicami kraju, Franciszek Kosowicz, żołnierz Armii Krajowej, który dzisiaj pomaga Polakom na Wschodzie.

(Tygodnik Wileńszczyzny)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: