Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Obraźliwa dla Polaków Ekspozycja w Muzeum Emigrantów w Halifaksie, Kanada

Posted by redakcjawp w dniu 2008-07-22

List do Redakcji

Halifax, Kanada , 21 lipiec 2008

 

 

Każdy kto zwiedza wschodnie prowincje Kanady a zwłaszcza Nowa Szkocje, winien odwiedzić w Halifaksie Muzeum Emigrantów mieszczące się w portowym budynku, przy molu zwanym Pier 21. Przez ten budynek w ciągu 50 lat od czasu pierwszej wojny światowej przewinęło się około miliona europejskich emigrantów do Kanady.

Zwiedzający maja możliwość obejrzeć film „dokumentarny” albo raczej artystyczna ilustracje tego co się kiedyś w tym budynku działo, w czasie kiedy emigranci lądowali w Halifaksie.

Jednym z takich symbolicznych emigrantów w pokazanym w tym filmie była mała, 10 letnia, chyba, polska Żydówka, która opowiadała pielęgniarce, że uciekła z Getta i ukrywała się w chrześcijańskiej rodzinie, która ciągle ja straszyła, że jak nie będzie grzeczna to ją oddadzą w ręce „władz”. Widz odnosi wrażenie, że te „władze” są władzami polskimi i to one są odpowiedzialne za tego dziecka tragedię i śmierć jej rodziców. Na zakończenie pielęgniarka uspokaja dziecko, że teraz nie musi się niczego bać i już nigdy jej nie wyślą z powrotem do Polski. Nigdzie w tym filmie nie jest wspomniane o Niemcach albo nawet Nazistach, którzy ostatnio są modnym zastępstwem dla niemieckich zbrodniarzy z okresu wojny. Film ten mocno nas zbulwersował i za namową mej amerykańskiej żony napisałem list protestacyjny do Muzeum Pier 21 jak i prasy kanadyjskiej i odnośnych ambasad, polskiej w Ottawie i kanadyjskiej w Warszawie. Moja reakcja była podyktowana faktem, ze  rodzice dwojga moich bliskich przyjaciół z narażeniem własnego i swych dzieci życia, wykradli z Getta i ocalili, dwie miale Żydówki w podobnym wieku do dziewczynki pokazanej we wspomnianym obraźliwym filmie.   

Szkalowanie Polski i Polaków ciągle jest w toku na amerykańskim kontynencie i można je znaleźć w najmniej spodziewanych miejscach i okolicznościach, nawet w wydawałoby się w przyjaznej Polakom Kanadzie.

Jeśli ktoś chciałby zasięgnąć więcej informacji z samego źródła, oto jest adres tego Muzeum: Pier 21 Society
1055 Marginal Road
Halifax, Nova Scotia B3H 4P6
Canada

Telephone Switchboard: (902) 425-7770 Fax: (902) 423-4045
Email: info@pier21.ca Dr.inz. Jan Czekajewski

Columbus, Ohio, USA

Członek Polskiego Instytutu Naukowego (PIASA) w NY

janczek@aol.com

Pier 21 Society Staff

Reklamy

komentarzy 29 to “Obraźliwa dla Polaków Ekspozycja w Muzeum Emigrantów w Halifaksie, Kanada”

 1. Ryziel said

  Puki naszymi ambasadorami i konsulami bedą zydzi co nienawidzą Polski i Polaków z rozdania śp Wielkiego polaka Lewartowa _Geremka to bedzie tak jak jest bo niema instytucji która broniła by naszego dobrego imnienia

 2. kuku na muniu said

  A potem rozne barany pytaja rznac glupa dlaczego Polacy nie lubia Zydow. Jak mozna ich lubic jesli szkaluja na calym swiecie Polakow i Polske.

 3. nobody said

  Po co az w Kanadzie szukac dowodow nienawisci Zydow do Polakow ? Przeciez mozna je znalezc duzo blizej, bo w samym sercu Izraela, w zydowskim dzienniku „Haaretz” w wydrukowanym tam komiksie /Izraelski komiks: Polacy wydają Żydów za wódkę/

  http://www.pardon.pl/artykul/1571/_/wszystkie

 4. A.Gołąb said

  W powyższym kontekście budzi wielkie zdziwienie,duży niepokój oraz złe przeczucia tak uporczywe milczenie lobby /którego nie ma/ na temat wybitnego przywódcy socjalistycznego, Adolfa Hitlera.

 5. Jasio said

  Ciagle wypaczanie historii na niekorzysc polakow, szkalujace przez zydow ten narod za niepopelnione czyny w czasie II wojny swiatowej i potem prowadza do tego, ze zydzi sami sobie strzelaja w piete. Prowokuja swiat do powstania drugiego Hitlera, ktory zrobi z nimi porzadek, jak ten pierwszy 60 lat temu; ale juz na amen. Polacy juz nie beda ukrywac zydow z narazaniem wlasnego zycia napewno.

  Przedstawiajace polakow jako mordercow i nie tylko media zydowskie na calym swiecie sa winne morderstwom dokonanym na obywatelach polskich, np. w Vancouver, Canada. Niedawno temu canadyjskie sluzby specjalne swiadomie zamordowaly obywatela polskiego, Dziekanskiego, na lotnisku w Vancouver. Przylecial na wiele lat oczekiwane polaczenie z matka, ktora jest obywatelka Canady (wyszla za maz za obywatela Canady). Czekal na matke na lotnisku w Vancouver wiele godzin, pytal sie w informacji lecz nie mial zadnego kontaktu, bo nikt na lotnisku nie wladal choc troche jezykiem polskim lub slowianskim. Zdenerwowany chodzil szybkim krokiem po lotnisku w nadziei, ze gdzies zobaczy matke. Nie podobalo sie to sluzbom lotniska. Wiedzieli, ze jest polakiem lub rosjaninem i tak zostal potraktowany. Od stop do glow opancerzoni zbrodniarze sluzby specjalnej bez slowa uzyli paralizatora usmiercajac Dziekanskiego na miejscu. Gdy matka przybyla na lotnisko zobaczyla zbiegowisko ludzi a wsrod nich lezacego niezywego syna, rozpacz jej nie miala granic (Poinformowano ja w informacji, ze samolot sie opozni, a wcale tak nie bylo, dlatego syn czekal wiele godzin wystraszony nie mogac spotkac matki).

  Canada to kraj mordercow, poniewaz parlament tego kraju ustanowil prawo uzycia paralizatora (zamiast aresztowania do wyjasnienia) przez sluzby specjalne. Usmiercono w ten sposob tylko 17 canadyjczykow od momentu wydania tego prawa. Dziekanski byl 18.

  Hitler dobrze wiedzial, do czego zdolni sa zydzi i dlatego tak postapil z nimi czyszczac ludzkosc z tego chwastu. Tylko zezwierzecony, pozbawiony wszelkich instynktow ludzkich narod moze dopiszczac sie takich czynow jakich oni sie dopuszczaja na palestynczykach. Swiat patrzy i udaje ze nie widzi, ale do czasu!

 6. Chcialam podzielic sie z czytelnikami tej witryny ponizszym artykulem napotkanym w niezaleznej witrynie, a jednoczesnie podtrzymac watek na temat zydow przedstawiony przez Jasia.

  Okrucieństwo Izraela w Palestynie

  Mohammed Omer, niedawny laureat prestiżowej nagrody dziennikarskiej „Martha Gellhorn Prize,” jest pacjentem w szpitalu w Gazie, w Palestynie, z powodu ran i obrażeń odniesionych w czasie tortur, zadanych mu podczas przesłuchania, przez izraelskie służby bezpieczeństwa po jego powrocie z Europy. To znęcanie się nad Omer’em spowodowało oficjalny protest rządu holenderskiego oraz wzmianki w prasie brytyjskiej, holenderskiej i internetowej w USA.
  Zeznanie Omer’a jako pacjenta nosi w prasie tytuł: „Opis aresztu, przesłuchania i tortur zadanych laureatowi, dziennikarzowi Mohammedowi Omer’owi w wieku lat 24, urodzonemu w Gazie, przez władze Izraela, w dniach 26-27 czerwca 2008.” Omer ma być przeniesiony do europejskiego szpitala w regionie Gazy z powodu bólów klatki piersiowej oraz trudności oddychania i łykania oraz innych uszkodzeń.
  W czwarek 26go czerwca, 2008, w czasie powrotu z Francji, Omer, najmłodszy laureat wyżej wspomnianej nagrody dziennikarskiej, przybył do Amman’u w Jordanii i śpieszył się na ślub brata. Początkowo Izraelskie władze odmówiły mu przejazdu przez pięć dni, poczym pozwolono mu 26go wsiąść na autobus i wjechać na okupowane ziemie Palestyny do rogatki w Allenby, gdzie został on poddany torturom przez dwa dni zwłaszcza przez funkcjonariusza Shin Bet (Shabak), Żyda o nie-semickich rysach, blondyna z zielonymi oczami, którego Omer zapamiętał jako „zielone oczy” albo „Shabak-blondyn.”
  Po skonfiskowaniu baterii z telefonu komórkowego Omer’a oraz zabronieniu mu rozmowy z czekającym na niego urzędnikiem holenderskiej ambasady, o jedenastej z rana, 26 czerwca został on zaprowadzony do biura Shin Bet w Allenby. Po półtoragodzinnym czekaniu Omer zobaczył wzburzonego Palestyńczyka wychodzącego z przesłuchania, zapinającego pasek od spodni oraz następnego wciągającego koszulę.

  Następnie zawołano Omer’a na szczegółową rewizję bagażu oraz jego korespondencji z politykami holenderskimi, francuskimi, szwedzkimi, greckimi i brytyjskimi. „Zielone oczy” zapytał gdzie jest jego nagroda pieniężna otrzymana w Europie, którą Omaer przekazał przez bank wprost do Palestyny. „Zielone oczy” oskarżył Omer’a o kłamstwo i kazał mu się rozebrać do naga mimo tego, że był on już prześwietlony w bramce oraz że miał dyplomatyczną wizę tranzytową przez Izrael do regionu Gaza.

  Nie pomogły protesty Omer’a i jego powoływanie się na prawa człowieka, agenci Shin Bet zdarli z niego kalesony i ciężko go pobili poczym zmusili go do niby tańca. Kiedy Omer zaczął szlochać „Zielone oczy” kazał mu się ubrać w pokoju gdzie był jego bagaż i powiedział mu że jest wariatem, który wydostał się z regionu Gazy do Europy i wróci do domu, gdzie brak żywności, paliwa i wody pitnej oraz brak elektryczności (spowodowany przez władze Izraela).
  Następnie Omer został oskarżony o sympatie pro-Hamasu oraz przemyt kilku czekoladek i jednej perfumy, mimo tego że Omer jest akredytowanym dziennikarzem, oraz był eskortowany przez urzędnika ambasady holenderskiej. Ośmiu agentów Shin Bet’u przepytywało go po kolei w bardzo obraźliwy i wulgarny sposób przez 12 godzin bez jedzenia i bez picia wody, aż doprowadzili go do wymiotów i utraty przytomności. Wielokrotnie wbijali mu paznokcie głęboko pod skórę, pod uszami i pod oczami, niby żeby mu przywrócić przytomność.

  Omer czuł ostry ból wśród wrzasku i terroru oraz smrodu, w krótkich chwilach powrotu do przytomności. But jednego z agentów Shin Bet’a ciężko przygniatał go do podłogi. Dusił się wśród głupich i obrażających dowcipów jego oprawców, którzy bili jego głową o podłogę. Wlekli go po podłodze przez jego własne wymioty. Następnie rzucili go na fotel na kółkach i zabrali go do wojskowej kliniki, żeby lekarze przywrócili mu przytomność.
  Lekarze izraelscy forsowali w Omer’a płyn do jego uszu i oczu, poczym odesłali go ambulansem do palestyńskiego szpitala, po zmuszeniu go do odpisania „zeznania,” które miało zwolnić Shin Bet z wszelkiego rodzaju odpowiedzialności w ramach praktyk „jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie jakim mieni sie Izrael.” Agenci Shun Bet’u byli zaniepokojeni obecnością urzędnika ambasady holenderskiej, czekającego na Omer’a.

  Po kilku godzinach Omer wrócił do przytomności. Czuł się obolały, nie mógł się ruszać, był odżywiany dożylnie przez palestyńskich lekarzy w szpitalu w Jerycho, którzy stwierdzili że przeżył on głęboki szok nerwowy, miał uszkodzony kark oraz klatkę piersiową i miał głębokie, bardzo bolesne zadrapania pod oczami pod uszami. Nie mógł iść do ustępu o własnych siłach.
  Omer pożyczył telefon komórkowy i zawiadomił rodzinę oraz znajomych w Europie, o tym co go spotkało od władz Izraela. Lisa, urzędniczka ambasady holenderskiej, przewiozła Omer’a przez rogatkę w Jerycho i oddała w ręce dwu urzędników ambasady żeby odwieźli go do rodziny.
  Tortury zadane Omer’owi przez agentów Izraela oburzają tych, którzy dowiadują się o następnym przykładzie łamania prawa międzynarodowego i praw człowieka przez władze Izraela.

  Skandaliczne znęcanie się przez agentów Shin Bet nad Omer’em opisał Jim Lobe, szef biura w Waszyngtonie, międzynarodowej agencji prasowej, Inter Press Service (IPS).

 7. komentarz said

  Za 800 lat gościny i ratowanie życia podczas II Wojny Światowej – ŻYDOWSKA WDZIĘCZNOŚĆ, CZYLI „CZARNA NIEWDZIĘCZNOŚĆ”

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=891&Itemid=56

  ŻYDOWSKA WDZIĘCZNOŚĆ, CZYLI „CZARNA NIEWDZIĘCZNOŚĆ”

  „Mesjanizm a Kwestia żydowska” (str. 223), ks. dr St. Trzeciak 1933 r.

  „Niech ludzkość cała wie i pamięta, że żydostwo niemieckie, to typ ludzki najwyższej jakości”. – Temu najwyższej klasy typowi odpłaca się teraz naród niemiecki czarną niewdzięcznością:

  W ten sposób „Koło żydowskie” w sejmie polskim w dniu 15 marca 1933 r. na swoim posiedzeniu występuje w obronie Żydów niemieckich uchwalając protest przeciwko okrucieństwom i męczeniom, na jakie wystawione jest żydostwo w Niemczech.

  O tych „okrucieństwach i męczeniach” słyszeliśmy już liczne deklaracje Żydów niemieckich. Polacy wiedzą z własnego doświadczenia dobrze, jak rozumieć te wyrażenia żydowskie o „okrucieństwach”, „pogromach”, bo w chwilach tworzenia się Państwa Polskiego żydowska prasa zagraniczna, przepełniona była wieściami o takich „okrucieństwach” i „pogromach” antyżydowskich w Polsce, których prócz nic nieznaczących konfliktów wcale nie było.

  Nawet tuż przed samym objęciem władzy przez Hitlera, uprawiali jeszcze Żydzi propagandę przeciwko Polsce, do której teraz zewsząd uciekają. Dla ilustracji warto przytoczyć wyjątek z palestyńskiego pisma „DAWAR” z dnia 6 stycznia 1933 r. w języku nowohebrajskim, gdzie J. Awi Jakub w artykule „Takie są Twoje Sądy Polskie”, tak mówi o „okrucieństwach” jakim podlegają Żydzi w Polsce: „Fala ekscesów dotknęła Żydów Lwowa, Warszawy, Krakowa, Poznania, Częstochowy itd. Ekscesów w pełnym tego słowa znaczeniu, bo byli zabici, ranni, dogorywający. Ranni którzy pozostali kalekami, ranni którym potrzeba będzie się leczyć przez dłuższy czas, setki „lekko poturbowanych”, to znaczy takich, których leczenie potrwa nie mniej niż 2-3 tygodnie, gdyż zostali zranieni, czy to laską, zakończoną żyletką, czy rękawiczką zaopatrzoną w gwóźdź. Spustoszenie, rabunek, niszczenie chodoby i to w jasny dzień, na oczach całego narodu, rządu i służby bezpieczeństwa”. Te setki kłamstw i oszczerstw, rozpuszczanych przez prasę żydowską po całym świecie, przedstawia nam usposobienie Żydów do narodu polskiego, a nadto będzie najlepszym wyjaśnieniem tych krzyków o „okrucieństwach” u innnych narodów. Zaznaczyć to jednak należy, że w awanturach ulicznych poturbowano tu i ówdzie Żydów, lecz ani jednego nie było zabitego. A tymczasem w Wilnie ukamieniowali Żydzi w biały dzień studenta Wacławskiego, we Lwowie w nocy zakłuli nożami studenta Grotkowskiego w 1933 r. Jeśli zaś „Koło żydowskie” mówi o „czarnej niewdzięczności” ze strony Niemiec, to widocznie ma na myśli wielkie zasługi, o których ze skromności czy ze wstydu nie mówi. Otóż w „Tajnych Dokumentach Niemieckiej Cenzury” czytamy:

  „O przysługach jaką Żydzi w okupacji rosyjskiej czasem oddają wojskom naszym, w prasie nie należy wspominać, ponieważ Rosjanie przez złe traktowanie odstręczają Żydów od tych usług” (Tajne dokumenty 1914-1918, W-wa, 1919 …). A zatem zasługi były, jakkolwiek Niemcy chcieli je zataić a i Żydzi ze wstydu nie chcą o nich mówić. Zasługi tym ważniejsze że oddane „wojskom” w czasie wojny i to w dodatku na nieprzyjacielskim terenie. A może „Koło Zydowskie” miało na myśli rolę germanizacji, jaką spełniali Żydzi w Polsce, jaką się w czasie zaborów publicznie chlubili. Chcieli więc posłowie „Koła żydowskiego” zapewne powiedzieć Hitlerowi, by go skruszyć i przebłagać. To, samo w Parlamencie austriackim wypowiedział, jako poseł, rabin, dr. J.Bloch, że: „Jeżeli kiedykolwiek jaki naród stawał ochotniczo w służbę innemu narodowi od wieków, to czynił to Naród Żydowski dla Niemiec. Za niemczyznę walczyliśmy we wszystkich krajach Europy. Nawet w Polsce, gdzieśmy zostali przyjęci gościnnie, gdzie królowie i książęta, świadczyli nam łaski i dobrodziejstwa, nie przestaliśmy się wiernie trzymać niemieckiej mowy. Byliśmy męczennikami języka Niemców, sprowadzaliśmy na siebie odrazę i niedowierzanie narodów, choćby od wieków w jakimś kraju mieszkamy, nie zrzekamy się mowy niemieckiej dla obcej”.

  Przesadził tu trochę dostojny REBE, bo przecież Żydzi rosyjscy tzw „Litwacy” wyrzekli się mowy niemieckiej, a przyjęli rosyjską, by przypodobać się Rosji, „by jako rdzenni Rosjanie jewrejskiewo wieroispowidania” podjudzać rząd rosyjski przeciwko „buntowniczym” Polakom. Jednym z takich to był „Władimir Żabotińskij”, co mu w samej pisowni dawnego jego podpisu wytyka jego współwyznawca M. Kleinbaum. A zatem nie tylko w służbie germanizacji „stawał ochotniczo” naród żydowski na ziemiach Polski gdzie Żydzi „gościnnie przyjęci zostali” ale był również gorliwym krzewicielem rusyfikacji. Na wypadek jednak, gdyby nieubłaganego Hamana północy nie wzruszyły te wymowne słowa rabina Blocha, to myśleli widocznie Żydzi z Sejmu polskiego, powtórzyć mu to co na wielkim wiecu do Żydów Poznańskich wypowiedział niejaki Jaffe w 1901 r.: „Zwracam uwagę, na stanowisko, jakie my Żydzi, zajmujemy na Pruskim Wschodzie. Przed prawie tysiącem lat przodkowie nasi przed grozą prześladowań przywędrowali z Zachodu do Polski. Od tego czasu, nigdy nie wyparli się sprawy niemieckiej, po niemiecku mówili, mówili niemczyzną swej francuskiej i szwabskiej ojczyzny, kiedy ojcowie nie jednego, co nas odsądza od niemczyzny, głęboko jeszcze tkwili w słowiańszczyźnie. A kiedy ten kraj przyłączono do Prus, wtedy to ojcowie nasi przyjęli na barki swoje wielką część kulturalnego dzieła. Jeżeli miasta pozańskie stały się głównie warowniami niemczyzny, to właśnie ojcowie nasi pełnili w tym kierunku dobrą, a może najlepszą część pracy.

  Tysiącami polonizowali się chrześcijańscy Niemcy, lecz żaden Żyd tego nie zrobił i nie zerwał związku swego z niemiecką ideą. Nie tylko więc stoimy na naszym prawie, ale stoimy też na szmacie ziemi, którą pomogliśmy zniemczyć, a nawet dziś kładziemy główny nacisk” (Biesiada Literacka. W-wa 1901, 21 Marzec Nr 13 str 259).

  Z chwilą szczególnych nieszczęść narodowych Żydzi stawali zawsze w szeregach naszych wrogów. „Relacje i raporty rosyjskie z czasów rozbiorowych Polski stwierdzają szczególną skłonność Żydów do szpiegostwa na rzecz Rosji” (Konopczyński, Konfederacja Barska str XXXIII) Za takie i tym podobne usługi osiągali poparcie Rosji w walce z polskim mieszczaństwem. Wbrew zarządzeniom Marszałka St. Lubomirskiego, osiedlili się w „Nowej Jerozolimie” (stąd nazwa ul. Jerozolimskiej w Wa-wie). Daremnie szukać w blisko milionowej rzeszy żydowskiej na obszarze ówczesnej Rzeczypospolitej jednego… objawu życzliwości, lub choćby już neutralności… plemię, które zdaniem cudzoziemców miało w rzeczypospolitej paradicus judaeorum (żydowski raj) okazało tak mało solidarności z walczącym o byt narodem polskim.

  Można by pomyśleć, że są to przestarzałe nastroje nienawiści, czy wrogiego usposobienia Żydów do społeczeństwa polskiego. Niestety przeciw temu występuje zbyt świeże doświadczenie naszego społeczeństwa w 1920 r. z wojny przeciw bolszewickiej, gdzie Żydzi łączyli się z wrogami Polski i działali na szkodę Wojska Polskiego. W epoce rozbiorów, ówczesnej okupacji niemieckiej, byli na usługach Niemców i podjudzali ich przeciwko polakom, do tego stopnia, że nawet Niemców to raziło i musieli poskramiać zapalczywość i nienawiść żydowską do społeczeństwa polskiego. Dowiadujemy się z „Tajnych dokumentów Cenzury niemieckiej” o owych wysiłkach ŻYDÓW, by się przypodobać i przysługiwać. Mnożą się wypadki, że pisma żargonowe zakłócają spokój domowy (Burfrieden) przez nieuzasadnione napaści na ludność polską. „Gdyby po otrzymaniu tego okólnika miały się pokazywać w dalszym ciągu zjadliwe artykuły przeciwko Polakom w tych pismach, natenczas postaram się o ukaranie odpowiedzialnych redaktorów i drukarzy” (Okólnik 11 Zarządu Prasy). Widocznie na tę swoją gorliwość dla sprawy niemieckiej chcieli wskazać Hitlerowi, posłowie żydowscy, kiedy skarżyli się na jego „czarną niewdzięczność”. A może chcieli mu przypomnieć, że dzięki wpływom żydowskim na Kongresie Wersalskim, Gdańsk nie dostał się Polsce, że przecież ten sam Jakub Schiff, który zorganizował subwencję na wywołanie rewolucji w Rosji, posłał memoriał do Wilsona, przeciwko żywotnym interesom Polski, a na korzyść Niemiec. Jak stwierdza R.Vogel w pracy „Deusche Presse des Abstimung skampfs in Oberschlesien” uchwalenie plebiscytu na Śląsku, zamiast przyznania tego kraju w całości Polsce, zawdzięczają Niemcy tylko rabinom niemieckim, którzy za pśrednictwem lóż żydowsko-masońskim wpłynęli, decydująco na Wilsona i Lloyd George’a. Zdaniem zaś angielskiego pisarza Wickhama Steeda, co przytacza również żargonowe pismo HAJNT, po zakończeniu I Wojny Światowej, Żydzi byli wszędzie, to w Nowym Yorku, czy w Paryżu, czy w Londynie, czy też w Buenos Aires – właśnie tymi, którzy wyłazili ze skóry, aby prowadzić walkę na korzyść Niemiec”….

  W Każdym razie na tym już zrozumi się przejrzyście, że niewdzięczność jest wielką i czarną plamą na hostorii żydostwa… Zachodzi tylko pytanie, czyja i wobec kogo, jest większa i czarniejsza wina? Czy Niemców wobec Żydów? Czy Żydów wobec Polaków? Jeżeli jednak Niemcy, po dojściu do władzy Hitlera, tak się poznali na Żydach, mimo że ci byli zawsze ich narzędziem, pędzą i wyrzucają przybyszów w obronie swego narodu, to jak można zrozumieć, że Polacy ich przyjmują, na wszystko im pozwalają u siebie, pomimo, że Żydzi zawsze wrogo przeciw Polsce występowali i wszędzie jej szkodzili. Jaka straszna odpowiedzialność czeka tych Polaków którzy łączą się z Żydami i pracują na zgubę Polski! Czy oni tego nie widzą czy są zaprzedani ? ….

  Ks. dr. St. Trzeciak – „Mesjanizm a Kwestia żydowska”

  Obecnie: Ekonomiczny zamach na Polskę w postaci nieprzerwanych wpływòw Żydów, zniszczenie przez KOR Solidarności narodowej, przywłaszczenie nielegalne polskich dóbr narodowych i z ostatniej chwili usuwanie Polaków z rządu, by można było łatwiej zatwierdzić ustawę o „odszkodowaniach 65 miliardów dolarów dla Żydów – mimo iż Sąd Najwyższy USA je odrzucił !!

  —————–

 8. guła said

  Najpewniej jednemu Takiemu akurat laptop się popsuł albo też On polazł ze Szwejkiem na kminkówkę.

  Jak to się stało że ten wolnościowy smród do Starego Kraju zawędrował. Źle jemu tam na tej hamerykańskiej ziemi?

 9. I-sra-elski „prehmier” oswiadczyl publicznie: (cytuje z pamieci) „Amerykanie wiedza doskonale ze zydzi kontroluja Stany Zjednoczone(go zydostwa na swiecie)”…
  Zadne „media” na swiecie nie skomentowaly tej wypowiedzi…sprobowalyby…
  =========================
  jasiek z toronto

  P.S. Hitler doskonale zdawal sobie sprawe z zydowskiej dominacji, ale nic a nic nie wiedzial o lichwiarkim „przekrecie”, wiec probowal zlikwidowac „skuksa”, lecz jego lichwiarski smrod rozszedl sie po 42 krajach swiata…

 10. Przedslaw said

  Obecnie wchodzi na ekrany film o Polanskim.

  Wiec czytam jednym z us-dziennikow… Napisali, ze byl to w II pol.XXw. najwybitniejszy rezyser…jaki? No wiadomo przeciez, gdzie by tam „Polish”, „easterneuropean”! That’s it! Zydzi jak ognia unikaja aby slowem nawet nie balaknoc o Polsce pozytywnie, wiec jak juz nie da sie inaczej, to uzywaja slowo „eastern european”, termin, ktory sami wymyslili, a ktory jest do gruntu falszywy, bo nic nie oznacza. Nie ma zadnego wspolnego mianownika miedzy narodami „wschodnioeuropejskimi”, zreszta nie jest nawet ustalone ktore narody tam wchodza, a ktore nie. Z grubsza nalezy przyjac, ze wchodza te, ktorych zydzi nie lubia. Ale ktore wlasciwie lubia?, no moze jeszcze Niemcow prusackich, bo przeciez z wszystkimi pozostalymi maja na pienku.
  Podonie wytresowali szabasgojow-dziennikarzy, ktorzy spiewaja i skacza jak im zagraja, a nawet z gory juz wyczuwaja melodie.

  Przedslaw

 11. j said

  Drogi Przedslawie! Ja juz czasem nie wiem czy smiac sie czy plakac, bo to co czytam i widze przypomina ogroteske.
  Bo popatrz Przedslawie, popatrz na przyklad na takiego Israela Singera, bylego prezydenta Swiatowego Kongresu Zydow (CJM), tego samego ktory publicznie oglosil, ze … dopoki Polska nie zaplaci haraczu w wysokosci 65 mld dolarow, zydzi beda ja upokarzac i nekac na arenie swiatowej. Oficjalnie wiec Singer bezpardonowo (i bezprawnie) walczyl o dobro ludzi ocalalych z holokaustu, a nieoficjalnie okradl ich na kilkanascie milionow dolarow za co wylecial na zbity pysk z CJM. Skradzione miliony wplacil na swoje prywatne konta czyli perfidnie i z zimna krwia skrzywdzil prawdziwe ofiary holokaustu. Jesli tacy ludzie przewodza prestizowym swiatowym organizacjom, to najwyrazniej swiat juz stanal na glowie.
  I otoz tenze Izrael Singer wprawdzie spadl ze swojego prezydenckiego stolka ale jego antypolskie hasla nadal zyja i na calym swiecie sa bardzo precyzyjnie realizowane. Niewatpliwie na takiej skrajnie antypolskiej polityce traca glownie Polacy ale zydzi tez!
  Pozdrawiam

 12. j said

  errata: groteske

 13. onecik said

  Jak już dokończymy nasze „polskie prywatyzacje” to będziemy jeździli na Białoruś za chlebem. Dziwnym trafem Żydzi od Łukaszenki jakoś nie żądają rekompensat za mienie żydowskie.

  ~J.N , 23.07.2008 16:05

 14. Analityk said

  Do pana Jana Czekajewskiego:

  Czy dostal pan jakas odpowiedz z tego museum w Halifax-ie na panski protest?
  Czy jest jakikolwiek odzew na panskie listy do prasy kanadyjskiej i wspomnianych przez pana ambasad – polskiej w Ottawie i kanadyjskiej w Warszawie?

  Mysle, ze kazdy z Nas powinien napisac rowniez takie listy i zamiescic panska informacje o szkalowaniu Polakow w Halifax-Kanada na wielu portalach zarowno polskich jak i angielsko-jezycznych.
  Nalezy wspomniec w takim liscie o celowym przemilczaniu faktow – co w zamierze tworcow takiego filmu – majacym na celu wykreowaniu niecheci do niewinnych ludzi i chronieniu sprawcow owczesnych mordow ludnosci zydowskiej czyli uczynienia z ludzi ratujacych ludzkie zycie – mordercow.
  Nie wierze, ze tworcy tego filmu sa az takimi idiotami iz nie zdaja sobie z tego sprawy.

  Prawi ludzie na swiecie zrozumieja, ze dzieje sie w ten sposob zamierzona podlosc skierowana przeciw Nam Polakom.
  Trzeba sie glosno zapytac – komu na tym zalezy!?

 15. Wanda said

  Nim ulice Geremka zastąpią ulice Piłsudskiego
  ———————————————
  Po poniedziałkowym pogrzebie największego z największych Polaków pozostaje nam tylko czekać kiedy Rady Miejskie poszczególnych Polskich miast wydają uchwały zamieniające ulice Marszałka Piłsudskiego na ulice Profesora Geremka.

  Miejmy nadzieję, że wielkość Profesora zostanie uhonorowana zamianą Warszawskiego Placu Piłsudskiego na Plac Geremka. W miejsce dotychczasowego pomnika Marszałka stawi się olbrzymi postument kroczącego w stronę zjednoczonej Europy Profesora. Koniecznie z wielką mosiężną fajką. Tylko dostatecznie dobrze umocowaną, co by żaden z ludzi rynsztoka jej nie ukradł. A pomnik Marszałka wyślę się gdzieś na …
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2171&Itemid=3

 16. Analityk said

  Nie wiem kiedy pan Czekajewski wyslal swoje pisma ale dla mnie jest to bardzo bulwersujacy ten brak odpowiedzi. Moze to oznaczac, ze calkowicie ignoruje sie Nas Polakow i traktuje na rowni z jakimis nieliczacymi sie plemionami nie majacymi stycznosci z istniejaca zachodnia cywilizacja.

  Otrzymalem odpowiedz od Pana czekajewskiego, ktora zamieszczam ponizej.
  /======/
  From: JanCzek@aol.com
  Date: Wed, 23 Jul 2008 19:18:53 -0400
  Subject: Re: Odnosnie obrazania Polakow w Halifax – Kanada
  To: jerzy_malinski@hotmail.com

  Pozdrawiam,
  Jak narazie nie dostalem odpowiedzi z zadnej z ambasad ani tez z Muzeum Pier 21. Takze nikt, o tyle o ile mi jest wiadomo, nic na temat obrazliwego filmu nia napisal w Kanadyjskiej prasie.
  Nazwa filmu jest:
  Pier 21 Multimedia Presentation”
  pozdrawiam
  Jan Czekajewski

  In a message dated 2008-07-23 16:03:35 Eastern Daylight Time, jerzy_malinski@hotmail.com writes:
  Sanowny Panie Janie Czekajewski:

  Moj email zostal podyktowany podana przez pana informacja i zamieszczona na:
  https://wirtualnapolonia.wordpress.com/2008/07/22/obrazliwa-dla-polakow-ekspozycja-w-muzeum-emigrantow-w-halifaksie-kanada/#comment-915

  Czy moze pan podac tytul tego filmu?
  Czy dostal pan jakas odpowiedz z tego museum w Halifax-ie na panski protest?
  Czy jest jakikolwiek odzew na panskie listy do prasy kanadyjskiej i wspomnianych przez pana ambasad – polskiej w Ottawie i kanadyjskiej w Warszawie

 17. Analityk said

  Re: Odnosnie obrazania Polakow w Halifax – Kanada
  From: JanCzek@aol.com
  Add contact
  Sent:July 24, 2008 5:31:20 PM
  To: jerzy_malinski@hotmail.com

  Pozdrawiam,
  Moj list po polsku ukazal sie w portalu „Polonia dla Polonii” redagowanym przez Polska Agencje Prasowa.
  Moze Pan zapytac sie muzeum i ambasady polskiej w Ottawie czy zamierzaja interveniowac.
  Pozdrawiam
  Jan Czekajewski
  /========/

  Od autora komentarza:

  Mysle, ze kazdy powinien napisac w tej sprawie do w/w instytucji i zapytac czy cos robia w tej sprawie.
  Jak bedziemy stac bezczynnie to kazdy obszczymurek bedzie sobie na Nas uzywal do woli – gdyz bedzie uwazal, ze skoro milczymy to sie przyznajemy.

 18. Sara said

  Nie wiem kto napisal taki artykul, ale mieszkam 2 lata w Halifax(NS)bylam w tym muzeum ogladalam pare filmow w tym jak Polacy nawet zaczeli ukrywac sie w tym miescie poniewaz byl to pierwszy port od strony kanady i ogromny port.

  Wszyscy w Kanadzie wiedza ze niemcy byli winni i wspolczuja Polakom wiec po obejrzeniu jednego filmu w ktorym wspomnieli o tym kilka minut mozliwe ze ktos zle przetlumaczyl Wam.Po za tym muzeum w wiekszosci jest poswiecone ludziom ktorzy przezyli wybuch 2 statkow ktore zabily i spalily wiekszosc miasta a Boston pomogl im w tej ciezkiej chwili.

  I usuncie ta glupote”OBRAZLIWA dla Polakow Ekspozycja”

 19. Pharmd827 said

  Hello! egdbgab interesting egdbgab site! I’m really like it! Very, very egdbgab good!

 20. Emti said

  Więcej informacji na temat filmu:

  https://wirtualnapolonia.com/2011/09/23/o-tym-jak-znieslawia-sie-polakow-w-kanadyjskim-muzeum-narodowym/

 21. Hi there! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I
  could locate a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems
  finding one? Thanks a lot!

 22. Hi there I am so delighted I found your web
  site, I really found you by error, while I was browsing on
  Askjeeve for something else, Regardless I am here now and would just like to say many thanks for a remarkable post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to
  read it all at the moment but I have book-marked it and also included
  your RSS feeds, so when I have time I will be back to
  read much more, Please do keep up the superb job.

 23. Movers that offer house removals are designed to help you, not only will cut out on the stud it gives you a nice
  great breakinbg place. I have a little bit easier for you
  and making sure that you don’t have enough people to do the
  packing yourself, make sure they are a supplier that
  we can highly recommend.

 24. Lubomir said

  Szatan ubiera się w szaty Anioła, by łatwiej omotać potencjalną ofiarę. Dzisiaj Niemcy próbują odwrócić role i przedstawiać siebie jako ofiary polskiej agresji. Nie brakuje i innych ‚nadludzi’. Wkrótce możemy dowiedzieć się, że za zrujnowaniem Libanu, Iraku, Afganistanu, Libii, Egiptu, Syrii i Palestyny, stali …Polacy.

 25. I used to be suggested this web site by means of my
  cousin. I’m not certain whether or not this publish is written by way of
  him as nobody else recognize such precise approximately my problem.
  You’re wonderful! Thanks!

 26. Anna said

  I like the helpful info you provide in your articles. I will bookmark your weblog and
  check again here frequently. I’m quite certain I’ll learn lots of new stuff right here!
  Best of luck for the next!

 27. Woah! I’m really enjoying the template/theme
  of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to
  get that „perfect balance” between usability and visual appeal.

  I must say you have done a amazing job with this. Also, the blog loads extremely quick for me on Chrome.
  Exceptional Blog!

 28. Mitterrand mais la politique expert fenêtre site internet : spectre
  solaire permet de panneaux solaires ou les être un
  très bon des revenus solaires. Les cette séance extraordinaire prévue européens
  telesurveillance.

 29. Edward said

  Everything is very open with a clear description of the challenges.
  It was truly informative. Your site is very
  helpful. Many thanks for sharing!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: