Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ks. Jankowski głosi kazania o Michniku i polityce

Posted by redakcjawp w dniu 2008-08-09

Grzegorz Napieralski to „polityczna kreatura”, a Adam Michnik „arcycenzor kazań i książek”. Między innymi takie treści głosi od czterech tygodni ks. Henryk Jankowski w gdańskim kościele świętej Brygidy. Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info, metropolita gdański cofnął prałatowi zakaz głoszenia kazań.
Zakaz publicznych wypowiedzi nałożył na prałata Jankowskiego były metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski. Najpierw w 1997 roku na dwanaście miesięcy – za wypowiedziane podczas homilii ostrzeżenie, że „nie można tolerować mniejszości żydowskiej w polskim rządzie”. Po raz kolejny głoszenia kazań arcybiskup zabronił prałatowi w 2004 roku, odwołał go też wówczas z probostwa parafii św. Brygidy. Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, zakaz ten przed kilkoma tygodniami uchylił ustnie nowy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Efekt? Prał. Jankowski wygłosił już w kościele św. Brygidy cztery kazania. Wszystkie w niedziele podczas mszy o godz. 11. Nie obyło się bez akcentów politycznych. 20 lipca, w kazaniu poświęconym sytuacji Stoczni Gdańskiej, powiedział: „Na różne stanowiska w aparacie władzy pchają się esbecy i coraz śmielej ujawniają swoje marzenia o powrocie do donosicielskich, zbrodniczych praktyk, a polityczne kreatury w osobach cynicznych działaczy postkomuny, takich jak Napieralski, składają dumnie urodzinowe życzenia ślepej wronie”. Odniósł się tym samym do niedawnych 85. urodzin gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Tydzień wcześniej, w niedzielę 13 lipca, ks. Jankowski mówił z kolei o zakłamaniu. „Wszak bezsensowności totalitarnego systemu, który wiedział wszystko najlepiej, co jest dobre, co jest prawdziwe, co jest moralne, a co jest niemoralne, doświadczył na własnej skórze Adam Michnik, który dziś chce być arcycenzorem kazań i książek w Rzeczpospolitej” – powiedział. Zestawił też redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” z „aparatczykiem z Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk”.

W rozmowie z serwisem internetowym tvp.info ks. prałat Henryk Jankowski zapowiada, że nie zrezygnuje z zamieszczania w swoich kazaniach aluzji politycznych. – Jak jest prawda, to ona sama się obroni – twierdzi. Dodaje, że nie boi się protestów ze strony Grzegorza Napieralskiego, ani środowiska „Gazety Wyborczej”. – Nie pozwolę, by Napieralski nas opluwał – zapowiada. – Adam Michnik mieszkał u mnie, jak wyszedł z więzienia. A Paweł Huelle (pisarz, z którym prał. Jankowski procesował się za artykuł w „Rzeczpospolitej” – red.) to Żydzisko takie wstrętne – dodaje.

Komentarza odnośnie kazań ks. Jankowskiego odmówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. – Nie znam ich treści, a cofnięcie zakazu głoszenia kazań jest wewnętrzną sprawą parafii i diecezji – mówi w rozmowie z serwisem tvp.info hierarcha.
(tvp.info)

Komentarzy 19 to “Ks. Jankowski głosi kazania o Michniku i polityce”

 1. krakus said

  Pytanie do ks.Jankowskiego.
  Czy ten Ołtarz z bursztynu,platyny i złota,który ma być przekazany
  do Jerozolimy,to jest ten na który wierni katolicy dawali pieniadze,
  a dochód z sprzedazy wina z podobizną ks.Jankowskiego miał podnosić
  fundusze budowy.

 2. wet3 said

  Nareszcie zakala kleru KK w Polsce, niejaki Goclowski jest na emeryturze. Jak to przyjemnie jest dowiedziec sie prawdy o aktualnej sytacji w Polsce. Takich Jankowskich potrzeba nam tysiace!!!

 3. Lubomir said

  Siła ducha sieje strach. Syjoniści byli wręcz obłąkani nienawiścią do tytana ducha – Ahmeda Jassina. Ten niewidomy i sparaliżowany Palestyńczyk, niejednokrotnie mobilizował siły powietrzne z sześcioramienną gwiazdą. Zakuci w stal, bali się obsesyjnie jego wolnych myśli, jego prawdy o nich samych, jego reakcji na własne zezwierzęcenie. Podobnie sytuacja ma się w Polsce. Likwidatorzy Stoczni Gdańskiej i Polski, boją się panicznie prawdy na swój temat. Wiedzą, że kwalifikują się do miana narodowych zdrajców. Konsekwencje takiej kwalifikacji zawsze są tragiczne dla ‚inaczej kochających’ matkę-ojczyznę.

 4. Ryziel said

  Wreszcie metropolia Gdańska pozbyła się żyda Gocławskiego teraz żegnał żyda Geremka.Cieszy powołanie arcybiskupa Głódźia.a otwarcie ust prałatowi Jankowskimu może pomoże Polakom uwierzyć w kosciół katolicki

 5. RKK said

  NOWY METROPOLITA GDANSKI ARCBISKUP GLODZ ZA COFNIECIE ZAKAZU WYGLASZANIA KAZAN PRZEZ KSIEDZA JANKOWSKIEGO W KOSCIELE SW.BRYGIDY POWINNIEN ZOSTAC OGLOSZONY BOHATEREM NARODOWYM I TO NIE ZART .W CZASACH NAGONKI I W KONCU ODSUNIECIA KS. JANKOWSKIEGO ZADEN INNY DUCHOWNY NIE STANAL W OBRONIE PRAWDY KTORA GLOSIL KAPLAN.ZYCZYMY KS.JANKOWSKIEMU DUZO ZDROWIA I DOKONCZENIA CUDU JAKIM JEST ZACZETY OLTARZ Z BURSZTYNU.MIALEM SZCZESCIE WIDZIEC FRAGMERNTY OLTARZU CZTERY LATA TEMU.

 6. Lubomir said

  Oby Bursztynowy Ołtarz stał się jądrem Bursztynowej Unii, unii geograficznych regionów – Pomorza Gdańskiego, Niziny Pruskiej, Auksztoty, Żmudzi, Kraju Kłajpedzkiego, Łotwy i Estonii, a także unii Polski, Krajów Bałtyckich, Krajów Wyszehradzkich i Krajów Adriatyckich {Słowenia, Chorwacja}. Historia niejeden raz zmuszała bliskie geograficznie narody, do niekonwencjonalnych i nielinearnych zachowań i rozwiązań. Skoro może funkcjonować w Europie Unia Nordycka, to czemu nie miałaby działać podobnie Grupa Międzymorza – Unia Bursztynowa?. Razem można osiągnąć więcej. W jedności zawsze jest siła.

 7. Jan Śląski said

  Nie rozumiem w którym miejscu kazania ks. Jankowskiego są polityczne. Przecież ten kapłan mówi prawdę i uzmysławia nam, w jakim bagnie my żyjemy.

  Co do wypowiedzi wet3 to zgadzam się w 100% o Gocłowskim.
  Należy on do tych hierarchów kościelnych i księży którzy tak naprawdę demontują od środka nasz kościół.
  Do tej ferajny trzeba by zaliczyć Życińskiego i Pieronka oraz kilku „znamienitych” księży i jezuitów których notorycznie cytuje i publikuje Gazeta Żydorcza.

 8. amen said

  Ucieszyla mnie wiadomosc o kazaniach Ks.pra.H.Jankowskiego.
  Bedzie znow gromadzil liczne rzesze pielgrzymow by uslyszec glos prawdy.
  Niech mu Bog blogoslawi i Duch Sw.pomaga przemieniac serca Polakow.

 9. To dobrze,że ksiądz Jankowski może już mówić i to na tematy polityczne. W ogóle ktoś wmówił duchowieństwu,że nie może mówić o polityce.(Oczywiście nie dali sobie tego wmówić ulubieńcy lewackich mediów w rodzaju biskupów Pieronka, Zycińskiego czy biskupa -menory Kazimierza Nycza).To dobry przykład dla innych polskich duchownych. Zaskoczył mnie tez przyjemnie ks. ordynariusz Sławoj Głodź , o którym różnie się mówiło (ja sam także). Oczywiście nie znaczy to wcale , by ksiądz Jankowski wolnym był od wad: ostatnio widziałem go w programie telewizyjnym Lisa,gdzie służył za chłopca do bicia, był tłem . A gdzie cnota roztropności?

 10. wet3 said

  re: Jan Slaski
  Sposrod hierarchow wymieniles Zycinskiego i Pieronka. Jest ich wiecej. Nalezy z pewnoscia do nich Muszynski, Nycz, Dziwisz i paru innych oraz cala zydowska katolewica zgrupowana wokol Tygodnika Powszechnego.

 11. Polak said

  a czemuz nie wyslac
  laskawcow (znanej proweniencji) do Jerozolimy ?
  Byliby swego Jezusa blisko i daliby Polakom odetchnac !!!

 12. Telimena said

  Panie i Panowie otoz nasza kadra i pseudoelitka dostala zadanie domowe azeby przeinaczyc swoje CV, resume tzn. zyciorysy dla nowego pokolenia oglupionego przez osobki takie jak Mrs. Hall …
  A KYSZ…

 13. bogumił said

  Zastanawiam się co robił ks.H.Jankowski a także biskup.S.Głódż na imieninach u „Bolka” w tym roku ? – z kim przystajesz takim…….itd. Tylu przebierańców przewinęło się ostatnio – komu wreście można zaufać….

 14. Ryziel said

  A co zrobić z Stasiem Gądeckim co menore wstawił do katedry poznańskiej, teraz sie wygłupia z dniami judaizmu.może też by sie znalazło miejsce na wysyłkę do Jerozolimy

 15. lesiu said

  no i to mi się podoba.

  http://www.pawellesiak.salon24.pl/

 16. Antek said

  Nie tylko Gocłowski, ale prezydent Kielc Lubawski wydał kupę pieniędzy publicznych na wybudowanie olbrzymiej menory w Kielcach, któras dla niego jest ważniejsza niż los umierających na raka pacjentów, dla których brakuje pieniędzy na leki w Centrum Onkologii. To jest obłędna skala wartości.

 17. "Trzy Radła" A.K. lat 17! said

  Wirtualna Polonia
  Szanowna Redakcja!
  Posiadam tajne dokumenty historycznie publikacji w poczytnym piśmie „Wirtualna Polonia” patriotyzm Słowian w Kraju i Slavica Polonia Zagraniczna. Dziękuję Szanownej Redakcji! Były kurier i A.K. lat 17 ps. „Trzy Radła” dyspozycja Naczelny Dowódca Wojska Podziemnego generał Grot-Rowicki.

  64-tą rocznicę Powstania Warszawskiego upamiętnieniu LIGA SŁOWIAN POLSKI!

  Rząd „Sanacja Piłsudzczyzny” II Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, przeciwny publikacji prawda
  Powstania Warszawskiego. Powód bunt Armii Wojska Polskiego i Slavica Polonia Zagraniczna.

  Toth Jan, ppłk., były Inpektorat A.K.., ps. „Twardy”
  16 Ashburn Place, SW7 Londyn, 12 kwietnia 1963 rok.

  Dot.: Druga część uwag do książki gen.ST.Kopańskiego p.t.: „Wspomnienia wojenne 1939-1946 roku”-
  odnośnie Powstania Warszawskiego w 1944 rok, oraz zapowiedzi gen.Kopańskiego w grudniu 1944 roku, likwidacja Państwa Podziennego.
  Powtarzam zarzut stawiany gen.St.Kopańskiemu przez Polskę Walczącą, że w swej książce-dla zatuszowania wywołania i uruchomienia Powstania Warszawskiego – zaciera różnicę jaka istnieje między WYTYCZNYMI gen.Sikorskiego i gen.Rowickiego z 1942 roku, dla wywołania i uruchomienia Powstania Powszechnego a INSTRUCJĄ Rządu dla Kraju z dnia 27.X.1943 rok,która wstrzymała wywołanie Powstania i nakazała bezczynność i konspirację.
  Ale na skutek wrogiej sowieckiej propagandy, że Armia Krajowa stoi z bronią u nogi a nawet rzekomo współpracuje z gestapo w dokonywaniu zbrodni, władze krajowe uznały za koniecznie uderzenie na Niemców, kiedy front przetaczać się będzie przez Polskę w kierunku zachodnim i wydały rozkaz PZP 1300/III, z dnia 20.XI.1943 rok, pod kryptonimem BURZA, który był realizowany od marca 1944 rok, do stycznia 1945 roku, z tym, że Warszawa była wyłączona z walk w planie „BURZA” z następujących powodów: – Warszawa staniwiła ośrodek kierownictwa Armii Krajowej i kierownictwa politycznego Kraju; – Warszawa była powiązana łącznością radiową z Rządem w Londynie, skąd wychodziły rozkazy przekazywane na Kraj.
  Zarzut Polski Walczącej, stawiamy na wstępie niniejszego pisma potwierdza sam gen.Kopański, kiedy na stronie 320-321 swej książki pisze, że jako przedstawiciel Naczelnego Wodza, w dniu 28 lipca 1944 rok, na radzie ministrów stanął na (zdradzieckim) stanowisku wbrew Instrukcji Rządu
  dla Kraju z dnia 27.X.1943 rok, i spowodował wywołanie Powstania Warszawskiego.
  Celem uzasadnienia zarzutu stawianego gen.Kopańskiemu przez Polskę Walczącą, że jest sprawcą Powstania i winien jest męczeńskiej śmierci ćwierć miliona mieszkańców stolicy, podaję:- relację gen.Bór-Komorowskiego z odprawy w Warszawie z dnia 21 lipca 1944 rok, „jak to było naprawdę z Powstaniem Warszawskim”; – protokół gen.Okulickiego złożony po kapitulacji Warszawy, przed Wojskowym Sądem Specjalnym Armii Krajowej.
  Gen.Bór-Komorowski w „Biuletynie Informacyjnym Koła Krajowej, rok X-XI, Londyn, grudzień 1957 styczeń 1958 rok – podaje, że w myśl planu „BURZA”: – warszawie miała ograniczyć się do obrony ludności cywilnej przed atakami gwałtu ze strony niemców (saoobrona); – w chwili wkraczania frontu na teren

 18. Bronka said

  „Trzy Radła”!
  Gdzie można o tym przeczytać?
  Proszę o kontakt – grft/małpa/interia.pl

 19. Hanss said

  Itak te zydowskie arcybisupia bajeruja Polakow.Modlcie sie za tych co was przesladuja.
  Wiecznie przebaczajcie A nigdy sie nie gniewajcie poscie o chlebie I wodzie I pracujcie
  za glodowe pensje.Wyjezdzajcie na zachod TAM TERAZ jest wasze miejsce.Polskie oddajcie pod panowanie …niemca zyda Ruska.Zreszta poco wam tam POLSKA .
  Jak kiedys powiedzial ;kolaborant ze Polskosc to nienormalnosc.No I czemu sie tu nie dziwic jak NAS POLAKOW tak duchowo I mentalnie ustawiaja,Zebysmy byli zupelnie z kolowaceni ta Magia milosci I wiecznego przebaczania.
  POLAKU I Polko OBUDZIMY SIE LUDZIE na milosc Boska.
  TO CO ONI Z NAMI ZROBILI ONI nie zasluguja na przebaczenie NIGDY KARA MUSI BYC

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: