Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Dypl. gajowy hab. Wacław Marucha – Władimir Sołowjow

Posted by redakcjawp w dniu 2008-10-24

Przepowiednie George’a Orwella sprawdzają się na naszych oczach. Niepostrzeżenie, metodą drobnych kroków, z których każdy z osobna nie jest jeszcze niczym groźnym, stworzono społeczeństwo totalnej kontroli – społeczeństwo niewolników, którym nawet nie jest wolno myśleć, a co dopiero głośno mówić to, co myślą. W porównaniu z dzisiejszym obywatelem demokratycznej Unii Europejskiej, chłop pańszczyźniany z XVI wieku cieszył się wręcz rozhukaną wolnością, a słynna “pańszczyzna” i “dziesięcina” to było nic wobec dzisiejszych podatków, tych jawnych i tych ukrytych.

W książce “1984″ toczy się przez cały czas wojna Eurazji z Oceanią – i z jej to powodu coraz bardziej ograniczana jest wolność obywateli, a ceny rosną.

W naszych czasach Eurazja nie wojuje z Oceanią. Zamiast tego cały demokratyczny świat, z głównym wyrazicielem jego interesów, czyli Stanami Zjednoczonymi (nie wiedzieć czemu zwanymi czasami USraelem), toczy wojnę z terrorystami. Wojna z terrorystami to rzecz najwyższej wagi – dla niej można więc bezceremonialnie łamać wszystkie prawa, włącznie z tymi, które się samym ustanowiło, torturować więźniów zamykanych bez wyroku sądowego i bez możliwości obrony, czy też terroryzować pasażerów linii lotniczych.

Jednak nie tylko Orwell wyróżnił się zdolnościami przewidywania biegu historii. Inną, ciekawą, choć w Polsce chyba zbyt mało znaną postacią, jest rosyjski filozof, pisarz, poeta i krytyk literacki, Władimir Sołowjow (1853 – 1900), autor m.in. znamiennego dziełka “Kratkaja powiest’ ob Antichristie”, czyli “Krótka opowieść o Antychryście”, wydana w Polsce po raz pierwszy w roku 1924.

Sołowjow (skądinąd polonofil) prorokował makabryczny XX wiek i to, że pod jego koniec ogarnie świat kulturowo-obyczajowy nihilizm. Światem będzie rządzić “Uśmiechnięty Szatan”, “Dobrotliwy Truciciel”, “Serdeczny Antychryst”, ideał kusicielskiego przewodnika: pacyfista, humanista, filantrop, ekolog, wegetarianin, miłośnik natury i dialogu, przyjaciel ludzi i zwierząt, ascetyczny uczony i bezinteresowny dobroczyńca, “Mesjasz Tolerancji”, krzewiący wyrozumiałość totalną, dla wszystkich, dla prawych i dla nieprawych, lansujący moralność uniwersalną, ponadreligijną, koniecznie oczyszczoną z metafizyki i teologii katolicyzmu, ba, nawet dostrzegający Jezusa Chrystusa, lecz krytykujący Go jako biblista i mentor za zbyt restrykcyjny Dekalog, który tworzy podziały miast jednać ludzi, jednać braterskim uściskiem, niewykluczającym nikogo prócz wrogów wszechtolerancji i wszechhumanitaryzmu. Antychryst Mediator, nowy, modernistyczny Zbawiciel nowego, wszechwyzwolonego świata… Pomyśleć, że Sołowjow widział go już sto lat temu, jako siłę nam współczesną!

[Uwagę na Sołowjowa zwrócił nam znakomity pisarz Waldemar Łysiak w swej książce „Lider” i stamtąd zaczerpnęliśmy żywcem ostatni akapit, do którego żadnego komentarza pisać nie trzeba.]

Zobacz też fragmenty „Antychrysta” na stronie michaeljournal.org.
Warto również zajrzeć na http://www.voxdomini.com.pl/sw/solowjow.htm
 

Komentarzy 5 do “Dypl. gajowy hab. Wacław Marucha – Władimir Sołowjow”

 1. poltex said

  Pan gajowy wolalby zeby pasazerowie samolotow, chyba tylko amerykanskich, byli wysadzani na wysokich pietrach amerykanskich biurowcow w downtown, prawda panie dr. hab.?
  Czyzby po zielona czapka pana gajowego Maruchy mozg mu zupelnie zzielenial? Juz od czasow wielkiej, zwycieskiej bitwy krola Stefana Batorego pod Wiedniem jest ogolnie wiadomo ze albo oni nas albo my ich. Totalna wojna religijna panie gajowy. W lesie sie pan nie schowa, no chyba ze pan zmieni.zmienil religie?????

  P.S. Widze ze slyszal pan o Waldemarze Lysiaku, niech pan sie wglebi w jego tworczosc to moze przestanie pan publikowac takie antyamerykanskie dyrdymaly….

 2. Konrad said

  Papiez Benedykt XVI poprosil emerytowanego arcybiskupa Bolonii kardynała Giacomo Biffia by w dniach 25 II – 3 III 2007 r. w Watykanie wygłosił rekolekcje wielkopostne dla Papieża i członków Kurii Rzymskiej.
  Nauki wielkopostne nawiązywały do słów z Listu do Kolosan: „Szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi” (3, 1-2).
  Kardynał Biffi zwrocił uwage na prace rosyjskiego filozofa Włodzimierza Sołowjowa pt. „Trzy rozmowy 1899-1900 na temat wojny, postępu i końca historii”, którą nazwał „proroczym” ostrzeżeniem, dotyczącym współczesnych wcieleń Antychrysta. Kardynał wyjaśnił, że „nauczanie wielkiego filozofa rosyjskiego, które nam zostawił, mówi, iż chrześcijaństwo nie może zostać zredukowane do zbioru wartości. W centrum bycia chrześcijaninem, jest, faktycznie, osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem. Nadejdą dni w chrześcijaństwie, kiedy będą podjęte próby zredukowania zbawczego wydarzenia do zaledwie szeregu wartości”.

  Przsłanie-proroctwo Władimira Sołowjowa jest aktualne i wazne dla kazdego Katolika. Zwłaszcza dzisiaj. Nalezy sie z nim zapoznac. Tym bardziej ze sam Papiez zwraca uwage nam katolikom na proroctwa Sołowjowa.

 3. Saddi said

  ad: 1
  „…byli wysadzani na wysokich pietrach amerykanskich biurowcow w downtown, prawda…”

  I Pan w to wierzy, Panie Poltex???

 4. sarenka said

  USrael sam stworzył terrorystów.Rozwiązuje to nadprodukcję broni, poza tym umożliwia pozyskanie atrakcyjnych stref wpływów.Prawda zawsze wyłazi na jaw, mimo że do niektórych dociera bardzo opornie.Poza tym jeszcze z bajek pamiętam, że dobro zawsze zwycięża, a obecnie wiem, że wyrządzone zło wraca do krzywdziciela ze zdwojoną siłą.To tylko kwestia czasu, który dla Pana Boga nie istnieje.

 5. anna said

  Ważne objawienie wskazujące na okoliczności ukazania się Antychrysta:

  http://www.voxdomini.com.pl/gob_opr/gant01.html

  http://www.voxdomini.com.pl/gob_opr/gant02.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: