Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Wzywam do oporu przeciw plantacji meczetów!”

Posted by redakcjawp w dniu 2008-10-24

Niemiecki pisarz Ralph Giordano wezwał do wstrzymania budowy w Niemczech wielkich meczetów, które określił przejawem „aspiracji do władzy i wpływu”.
Giordano zamieścił na łamach internetowego wydania dziennika „Die Welt” komentarz na temat zaplanowanego na niedzielę otwarcia największego niemieckiego meczetu, który powstał w Duisburgu.

Według pisarza meczet ten to znak obrony tożsamości, która głęboko szkodzi integracji społecznej.

– To jednak tylko uwertura, jeśli zgodnie z wolą tureckich władz religijnych w Ankarze na terenie Republiki Federalnej Niemiec powstanie 200 kolejnych muzułmańskich budowli sakralnych o podobnych rozmiarach – pisze Giordano.

– Wzywam do publicznego oporu wobec planów uczynienia z Niemiec plantacji wielkich meczetów! A także do oporu wobec przerażającej ślepocie i oportunizmowi klasy politycznej, która nie dostrzega wyraźnych znaków postępującej islamizacji – dodaje pisarz.

W jego ocenie tak długo, dopóki brakuje dowodów, iż „islam da się pogodzić z demokracją, różnorodnością poglądów, pluralizmem i równouprawnieniem kobiet, tak długo megameczety w Niemczech nie będą odbiciem rzeczywistości związanej z imigracją i problematyką integracji społecznej”.

Giordano podkreślił, że jego protest nie jest skierowany przeciwko żyjącym w Niemczech muzułmanom, ale przeciw tym wszystkim, którzy za swój cel nie uznają demokratycznych Niemiec.

– Jak doszło do tego, że padamy na kolana przed każdym zbiorowym wybuchem gniewu i oburzenia pomiędzy Stambułem a Dżakartą, tak jak w czasie sporu o duńskie karykatury Mahometa? – pyta pisarz.

Jego zdaniem powstrzymanie budowy wielkich meczetów byłoby pierwszym krokiem w kierunku dojrzałych relacji między większością społeczeństwa, a zdominowaną przez Turków mniejszością muzułmańską.

W niedzielę w zamieszkanej głównie przez imigrantów dzielnicy Marxloh w Duisburgu uroczyście otwarty zostanie meczet, który pomieści 1200 wiernych. Powstał on na terenie dawnej kopalni kosztem 7,5 miliona euro. Budowla zwieńczona jest kopułą o wysokości 23 metrów.

Z wysokiego na 34 metry minaretu nie będzie jednak słychać nawoływań muezina. Gmina muzułmańska obawiała się, że pieśni, które zwykle rozlegają się pięć razy dziennie, mogą wywołać konflikty i protesty niemuzułmańskich mieszkańców dzielnicy.

Meczet wyposażono w dużych rozmiarów okna, co ma być symbolem przejrzystości społeczności islamskiej w mieście.

W Niemczech, gdzie żyje 3,3 mln muzułmanów, buduje się bądź planuje obecnie około 180 nowych meczetów. Często dochodzi do protestów przeciwko świątyniom, tak jak w Kolonii, gdzie powstać ma największy meczet w Europie. W Duisburgu wyjątkowo obyło się bez konfliktów m.in. dzięki zaangażowaniu lokalnych mieszkańców w prace nad projektem meczetu.
(PAP)

Komentarzy 5 do “„Wzywam do oporu przeciw plantacji meczetów!””

 1. Lapsus said

  A w Polsce

  Bydgoszcz. Ministerstwo Kultury dofinansuje remont synagogi
  16.10.2008.
  Fundacja Yakiza dostała 100 tyś. zł z Ministerstwa Kultury na remont synagogi w bydgoskim Fordonie. – Nie udałoby się, gdyby nie wsparcie Radka Sikorskiego – twierdzi Jacek Puzinowski, prezes fundacji. Yakiza od trzech lat próbuje ocalić zrujnowaną zabytkową synagogę. Wniosek o ministerialną dotację odpadł już cztery razy. Odpowiedź zawsze była ta sama: brak funduszy. W tym roku fundacja wnioskowała o 400 tyś. zł. Dostała jedną czwartą tej kwoty.

  – Udało się! – nie kryje radości Puzinowski. – To otwiera nam możliwości, bo projekty raz dofinansowane przez rząd zazwyczaj są dotowane również w kolejnych latach. Przypuszcza, że pieniędzy by nie dostał, gdyby nie wsparcie Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych, który w czerwcu objął patronat nad odrestaurowaniem fordońskiej świątyni. – Zadziałało nie tylko nazwisko. Sikorski to nie figurant, wiemy, że interweniował i lobbowal w ministerstwie w naszej sprawie – twierdzi Puzinowski.

  Dzięki pozyskanym pieniądzom fundacja wyremontuje wieniec, czyli opaskę, która scala więźbę dachową. Yakiza dotychczas zebrała na odnowę synagogi ok. 300 tyś. zł. Sam remont dachu pochłonie 700 tyś. – Dlatego pod koniec listopada znowu zwrócimy się o pomoc do ministerstwa, tym razem będziemy się starać o 2 mln zł – mówi Puzinowski.

  To nie koniec. W styczniu Yakiza złoży wniosek do Brukseli o unijne fundusze. A teraz czeka na odpowiedź z Fundacji Rotschilda. – Staramy się o 130 tyś. euro, taka kwota pozwoliłaby nam zakończyć remont dachu – mówi prezes Yakizy. Ale by dostać dotację, potrzebne są dwie rekomendacje. Jedna do Fundacji
  Rotschilda już dotarła – od ministra Sikorskiego. Yakiza liczy, że drugą wyśle ambasador Izraela.

  Bydgoska fundacja planuje stworzyć w synagodze ośrodek kultury alternatywnej i muzeum żydowskie.

  Źródło: GW Bydgoszcz

 2. Lubomir said

  Semityzacja Europy postępuje. W Niemczech – islamizacja, a w Polsce – judeizacja. Każdy sposób widać jest dobry, jeżeli w perspektywie jest zneutralizowanie żywej wiary w Jezusa Chrystusa. Antychrystianizm ma się najwyrażniej nieżle. Zastąpił miejsce ateizmu. Ba, nawet chwali bogów, tyle, że cudzych.

 3. budyn 98 said

  Zderzenie cywilizacji

  Afrofrancuz Bambo pod Paryżem mieszka
  Zamiast szlugów auta pali nasz koleżka
  Alicja ma kota, Ingrid ma konika
  Miriam ma penisa, lecz kobiet unika

  Parada miłości, parada równości
  Magnus ma dwóch ojców, każdy mu zazdrości
  Taka kolej losu, taki też bieg rzeczy
  Lecz jest na to sposób, nikt już nie zaprzeczy

  Allach Akhbar! Bóg jest wielki!

  Swastyki na murach, tolerancja w prasie
  Płoną synagogi i mózgi na kwasie
  Gra czarna muzyka dla białej hołoty
  Wielka polityka ma wielkie kłopoty

  Allach Akhbar! Bóg jest wielki!

  Ropa jak barszcz tania, wóda tylko z mety
  Już nas na ulicy nie straszą pasztety
  Koniec rządów sitwy, komercji, gonitwy
  Z minaretu muezin wzywa do modlitwy

  Allach Akhbar! Bóg jest wielki!

 4. bas-ac said

  Za Wiki:
  Ralph Giordano (b. March 23, 1923 in Hamburg) is a German writer and publicist.
  Giordano was born to a Sicilian father and a Jewish mother.
  Niezla mieszanka.

  Cos jeszcze dodac? Moze tylko:
  Kaczynski told Haaretz, „Arik Sharon is one of my big heroes.”

 5. mariusz jhb said

  Wszystko zmierza w jednym kierunku – eksterminacja naszych genow.
  – Niszczenie chrzescianstwa i ich wartosci moralnych
  – feminizm ( atak na rodzine )
  – homoseksualizm ( zmniejszenie przyrostu naturalnego )
  – forsowanie imigracji z trzeciego swiata – mieszanie ras i eliminacja bialych
  – walka z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobia – srodek do kneblowania naszych ust i swiadomosci. Walka z ruchami narodowosciowymi.
  – pornografia ( upadek rodziny )
  – sprowadzanie i dystrybucja narkotykow – niszczenie spoleczenstwa, szczegolnie mlodziezy.
  – import kultury „szambo” ustalanie wzorcow murzynskich dla naszej mlodziezy.
  – niszczenie histori i kultury – madia i szkolnictwo pod ich kontrola.
  – zniewolenie i zubozenie narodu – ich banki i korporacje , polski biznes niszczony ( Olewnik )
  – wiele innych
  WSZYTKO wspomniane powyzej jest finansowane, inspirowane, zarzadzane i pod kontrola zydow.
  TALMUD da tym co w ta watpia wszystkie odpowiedzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: