Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jego Eminencja Kapuś

Posted by redakcjawp w dniu 2008-11-16

j_zycinskiAbp Józef Życiński to jednak TW Filozof   2008-11-12
 
Dr Sławomir Cenckiewicz w najnowszej publikacji „Sprawa Lecha Wałęsy” na stronach 343 i 353 jako pierwszy historyk ujawniania, że w latach 1977-1990 ks. Józef Życiński przez Wydział IV SB w Częstochowie był zarejestrowany jako tajny współpracownik o ps. „Filozof”.

Autor pracy naukowej podaje także numery akt i nazwiska oficerów prowadzących oraz nazwę i adres lokalu konspiracyjnego, przeznaczonego na spotkania ze wspomnianym TW.

Kościelna komisja historyczna milczy w tej sprawie, choć wie o tym od dwóch lat. Sam o tym informowałem w styczniu 2007 r. przewodniczącego Episkopatu Polski, ale dostałem tylko jednozdaniową odpowiedź. O sprawie od dwóch lat wie także ode mnie ks. kard. Stanisław Dziwisz, który z tego między innego powodu publicznie domaga się „betonowania akt IPN na 50 lat”.

Jak znam życie, to po ujawnieniu tej informacji winnymi nie będą ani pracownicy komunistycznej bezpieki, ani ich tajni współpracownicy, ale tylko i wyłącznie historyk, który miał odwagę o tym napisał.

Nie ma więc wątpliwości, że w najbliższych dniach tzw. autorytety moralne przypuszczą na dr Sławomira Cenckiewicza bezpardonowy atak personalny. Tym bardziej, że owe tzw. autorytety mają tyle jeszcze do ukrycia.

Ze strony ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=1212

Komentarzy 77 to “Jego Eminencja Kapuś”

 1. KirasJerzy said

  Kosciol musi sie oczyscic z roznych rodzaji Pieronkow, Curew, Goclowskich, Zydznskich, abp Kanalii i nadnowoczesnych duchownych dresiarzy…

 2. PL said

  Fragmenty książki S. Cenckiewicza:

  … Niestety, w kampanii tej wzięli również udział niektórzy duchowni, którzy odwoływali się do etyki i moralności katolickiej. Przykładowo ks. Andrzej Luter nazwał autorów książki o Wałęsie „teologami z IPN-u” i przypisał im słowa, których nigdy nie wypowiedzieli: „prawda nas wyzwoli”. Były abp gdański Tadeusz Gocłowski uznał książkę IPN o Wałęsie za
  „krzywdzenie człowieka”, który przecież „nie jest Bolkiem”, a postępowanie historyków nazwał „grzechem”. Jeszcze zanim książka była dostępna na rynku księgarskim, również abp Józef Życiński skrytykował publikację IPN, jako
  „pełną nieścisłości i niedopuszczalnych sformułowań”

  43. Nieco wcześniej, w jednej z audycji radiowych abp Życiński przestrzegał: „Nie wolno nam deptać polskiej historii w imię zapisków funkcjonariuszy SB”
  44. Życiński potępiał też wprost autorów książki o Wałęsie, twierdząc, że ich badania „będą kiedyś powodem do wstydu dla dzieci i wnuków ich
  autorów”. W jednej z wypowiedzi generalnie skrytykował osoby konsekwentnie
  dociekające prawdy na temat minionej przeszłości: „W ich ujęciu
  nawet opis pierwszego cudu w Kanie ukazywałby treści odmienne od tych, które
  znamy z Ewangelii. Przede wszystkim zainteresowaliby się oni, dlaczego podczas przyjęcia zabrakło wina. Następnie przebadaliby wnikliwie, czy któryś z Apostołów nie nadużywał napojów, i ustalili, kto wypił
  najwięcej”. Trudno jednoznacznie stwierdzić, na ile prezentowanie podobnej wizji świata jest skutkiem głębszych przemyśleń filozoficznych, a na ile problemów z własną przeszłością. Warto w tym miejscu przypomnieć, że abp Życiński był w latach 1977-1990 rejestrowany przez częstochowską SB, jako tajny współpracownik o ps. „Filozof”
  47 Józef Życiński był w latach 1977-1990 rejestrowany pod numerem 1263
  przez Wydział IV KW MO w Częstochowie jako TW ps. „Filozof’.
  Materiały archiwalne zniszczono w styczniu 1990 r. „Filozofa” miał
  pozyskać naczelnik Wydziału IV ppłk Alojzy Perliceusz, a jego kolejnymi
  oficerami prowadzącymi byli: kpt. Stanisław Boczek (1978-1984), por. Zbigniew Kalota (od 1984). Z zachowanych akt lokalu kontaktowego SB o krypt. „Wanda” (ul. Józefitów 15/7 w Krakowie) wynika, że odbywano w nim spotkania z „Filozofem”. Por. IPN Ka 0026/1067.

 3. kabo said

  ….idę o zakład,że włos panu eminencji kapusiowi z tego powodu nie spadnie,otrząśnie się i co najwyżej popyskuje tu i ówdzie,kiedy nadarzy się ku temu okazja ew. obrzuci błotem historyka.Ciekawe jak zareagują na to tzw.strażnicy teologii tj.rozmaici filozofowie,filuci-Milcarki,Terliki i co na to ś….owisko „Agory”czy też podniosą wrzawę tak jak w przypadku biskupa Wielgusa,czy też położą ośle uszy po sobie.

 4. babetka said

  W związku z powyższym oczekujemy od Jego Eminencji: natychmiastowego wycofania się z życia kościelnego w Polsce wzorem pobratymca po krwi „księdza” Czajkowskiego, przeproszenia polskiego kościoła oraz polskich wiernych za zniewagi jakich dopuszczał się Jego Eminencja przez tyle lat, za kłamstwa wypowiadane publicznie, że nie jest Filozofem choćby na łamach Tygodnika Powszechnego, za niszczenie KUL-u poprzez dopuszczanie do prelekcji osób o wątpliwej reputacji jak Monika Olejnik „Stokrotka”, Kluzik-Rostkowska=ekspozytura agend ONZ ds spraw rozregulowania aborcji i zniszczenia rodzin polskich oraz za wszelkie zło jakie Jego Eminencja wyrządził swoją fałszywą osobą Polsce – kraju schronienia i przetrwania niezliczonych rzesz żydów. Wreszcie na koniec oczekujemy do publicznego potwierdzenia, że Jego Eminencja dlatego to robił ponieważ jest żydem co jest równoznaczne z tym że nie nawidzi katolicyzmu i tak naprawdę to musi go zniszczyć. Wypadałoby naprawdę choć raz w życiu być uczciwym….

 5. Mucha Plujka said

  Takich …synów powinno się wieszać.

 6. KJ said

  Ostatnio, takiego „duszpasterza” w sweterku wyprosilem z domu. Jak te lachmyty chodza ubrani? to maja byc ksieza? Mlodzi wychowankowie Kapusiow.
  Lapciowy naszego Papieza o tym wszystkim wiedzial?
  Swiat (Kosciol) ginie na naszych oczach!!!!

 7. Drogi KJ
  ten swiat nie ginie! o ile ludzie podobni do Nas umieja
  dostrzec zlo

 8. Gniew said

  @Mucha Plujka

  Spokojnie przyjdzie czas, ze beda uciekac jak szczury – moze juz od jutra.
  Aby zrealizowac twoj pomysl – b.dobry! – to trzeba ich wylapywac pojedynczo i w leb.

  Skutek bylby natychmiastowy. Ta cala koscielna obludna, tchorzliwa, antychrzescijanska i obludna swolocz nawrocilaby sie (nie wiem czy obludnie) natychmiast na wiare chrzescijanska porzuciwszy judeochrzescijanstwo jako widace ich na stryczek. Mysle, ze wiekszosc prawych ludzi o pogladach lewicowych rowniez by przylozylo reka do tej dziejowej sprawiedliwosci.
  Wszyscy hierarchowie Kosciola Katolickiego w Polsce (z obludnikiem Dziwieszm, ktory nie wypelnil ostatniej woli JPII) staliby prawdomowni i wskazali reszte parszywcow-pasterzy aby owieczki ich nauczyly, ze maja byc dobrymi pasterzami.

 9. Konrad said

  Metropolita lubelski i wielki kanclerz KUL abp Józef Życiński odebrał w roku 2004 misję kanoniczną ks. dr Stanisławowi Koczwarze, specjaliście od archeologii chrześcijańskiej i dziejów Kościoła w starożytności, który zatrudniony był na stanowisku adiunkta w Instytucie Historii Kościoła KUL. Pozbawienie go misji kanonicznej oznacza bowiem utratę prawa do głoszenia nauki w imieniu Kościoła katolickiego. Rektor uczelni ks. prof. Stanisław Wilk rozwiązał z nim umowę o pracę ze skutkiem natychmiastowym. Ks. dr Stanisław Koczwara uchodził za wartościowego wykładowcę, gdyż – jak oceniają studenci – „KUL tracił najlepszego specjalista w dziedzinie archeologii chrześcijańskiej”. Ksiądz Stanisław Koczwara jest wybitnym znawcą archeologii katakumb rzymskich.

  Decyzja arcybiskupa Józefa Życińskiego jest bez precedensu. Jeszcze nigdy w KRK nie odebrano misji kanonicznej żadnemu księdzu z powodu rzekomego antysemityzmu. ks. dr S. Koczwara znany był tez z ostrej krytyki Unii Europejskiej. Arcybiskup Życiński (zwany już od dawna, nawet przez niektórych księży, „Żydzińskim” oraz „europejsem”) zdobył się na krok, który przysporzył mu jeszcze większą ilość wrogów.
  Obecnie ks.dr Stanisław Koczwara mieszka i pracuje w Wilnie na Litwie.

  http://www.ojczyzna.pl/ARTYKULY/Koczwara-St_Polonitas.htm

 10. Konrad said

  Wielkim zwolennikiem ekumenizmu i judaizacji kościoła katolickiego oraz dialogu chrześcijańsko-żydowskiego jest ks. Romuald Jakub Weksler Waszkinel z KUL-u.
  Jako niemowlę został uratowany przez polskich małżonków Waszkinel. Jego żydowska rodzina o nazwisku Weksler została zamordowana przez Niemców. Odnalazł swą rodzinę w Izraelu, brata ojca itd. Obecnie jest prezbiterem archidiecezji lubelskiej i pracownikiem Zakładu Metafizyki KUL
  Do zasług ks. Wekslera-Waszkinela należy współudział w reaktywowaniu w Polsce wściekle antychrześcijańskiej loży masońskiej B’nai B’rith, o czym pisał “katolicki” Tygodnik Powszechny z dnia 16.02.2003. Na inauguracji loży występował bez koloratki.
  Odwiedził też Toronto na zaproszenie Polish-Jewish Heritage Foundation, gdzie skrytykowal cala nauke kosciola do czasow II Soboru Watykanskiego, nauczanie wszystkich papiezy, swietych i doktorow kosciola. Wg niego prawdziwy kosciol katolicki zaczal sie po Soborze Watykanskim II.
  Podobnie, jak inny zwolennik “dialogu z judaizmem”, ks. prof. Czajkowski, okazał się być tajnym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa o pseudonimie „Roman”(KAI 04.X.06). Bezpieka zainteresowała się nim w pierwszej połowie lat 70., gdy skończył filozofię i dostał stypendium rektora KUL w Paryżu. Tam prawdopodobnie nawizal scisly kontakt z masoneria.
  Ks. Weksler-Waszkinel twierdzi ze był przyjacielem Jana Pawla II. A obecnie jest wielkim przyjacielem abpa Józefa Życińskiego.
  http://wyborcza.pl/5,76842,4124950.html?i=4
  Dokumenty rejestracji sądowej loży B’nai B’rith. Wsrod czlonkow zalozycieli zydowskiego stowarzyszenia B’nai B’rith jest pod numerem 24 Romuald Jakub Weksler Waszkinel – strona 4.
  http://www.polskapartianarodowa.org/files/dokum3.pdf

 11. Prof. said

  Czy wszyscy przyjaciele naszego Papieza to ordynarni Kapusie?

 12. MSz said

  Przejrzyjcie moi drodzy bloga Prawda i Społeczeństwo – Kraśnik. Miastem rządzi partia, której – w mojej ocenie – Eminencja „kibicuje”.
  I jeszcze jedno, nie zapominajmy o TW BEATA…
  http://dziamber.wordpress.com/

 13. babetka said

  Do Konrada: materiały które zamieściłeś są wprost porażające. Te dokumenty o rejestracji, te nazwiska a niektóre o czysto polskim brzmieniu. Dla mnie porażająca jest niewiedza ludzi, jak można pozwalać na to aby takie coś błogosławiło dzieci w kościele jak na jednym ze zdjęć ! Ludzie są naprawdę beznadziejni !

 14. nfajw said

  Józef Życiński – filozof KUL i zarejestrowany TW “Filozof”
  http://lustronauki.wordpress.com/2008/11/14/jozef-zycinski-filozof-kul-i-zarejestrowany-tw-filozof/

 15. kj said

  Powinien wisiec w kazdym domu

 16. Kwak said

  Juz dawno temu pisalem ze to kapus o ps .Filozof to nikt tego tematu nie podial.Gdzie jest red Terlecki co zwalczal Bp WIelgusa gdzie p.Kaczynscy Gdzie Tusk >Co nie wiedzieli o tym.Banda oszustow rzadzi Polska. A ze POlak a nie Zyd byl desygnowany na Biskupa Polski to zrobili z niego kapusia bo chcial paszport dostac i do rzymu pojechac.Ludzie opamietajcie sie kto wami steruje.

 17. wet3 said

  Za abpa Zycinskiego musimy podziekowac JP2 – bo z jego woli Zycinski awansowal!!!

 18. Biskup said

  To teraz wiadomo po co kapus Zycinski przylecial do Toronto 2-mc temu. To Konsulat w Toronto stawia w bardzo zlym swietle Reszte szanowni panstwo dopowiedzcie sobie sami. Ja mialem problemy z paszportem trzymali dlugo a pozniej sie okazalo ze byl wystawiony 3 miesiace wczesniej a tu go przetrzymywali.

 19. Konrad said

  Abp Zycinski bedac w Toronto byl gosciem prowincjała Ojców Oblatów Janusza Błażejaka (skrajnego liberała). Abp Zycinski wreczył mu nawet nagrode KUL-u. Trudno powiedziec za co. Moze za to ze tak bardzo rozwija w podleglych sobie kosciołach agende masoneriii jaka sa Rycerze Columba? Sprzedaje teraz wbrew protestom Polonii stary polski kosciol p.w. Matki Bożej przy 1996 Davenport Rd. w Toronto.
  Tłumaczy, że ta decyzja jest podyktowana brakiem polskich księży. Jest to klamstwo, gdyz obecny proboszcz tej parafii, ojciec Antoni Mendrela, chce dalej ją prowadzić i utrzymać jej polskość. Ksiądz Mendrela jest po prostu odwołany z parafii przez prowincjała Błażejaka. Kilka lat temu poznałem w Toronto dwoch młodych polskich klerykow, ktorzy przyjechali tutaj w ramach łaczenia rodzin i dostali stały podyt w Kanadzie. Probowali sie zaczepic w ktorejs z polskich parafii prowadzonych przez o.Oblatwow. Prowincjał Błazeak powiedzial im ze nie ma dla nich miejsca tutaj, gdyz maja tutaj wystarczajaco swoich wlasnych ksiezy po tutejszych seminariach. Teraz ci dwaj mlodzi ksieza sa na polskich parafiach w USA. Jeżeli jest taki dramatyczny brak księży, to skąd weźmie się duszpasterzy do obsadzenia wielkiej parafii w Brampton z kompleksem handlowo-uslugowym ktora Oblaci buduja?
  o. Blazejak wpisuje sie w tendencje likwidowania kościołow zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku z piękną architekturą i dbałością o szczegóły sztuki sakralnej. Nietknięte natomiast zostają kościoły wybudowane w epoce “ducha soborowego”, straszące brzydotą architektoniczną. Nawiazujace do swiatyn masonskich jakich tutaj pełno.
  http://www.bibula.com/?p=3002
  Ponizej zdjecia z Polskiego Konsulatu w Toronto z pobytu abpa Zycinskiego. Na pierwszym zdjeciu od lewej. Konsul, Zycinski, Błazejak. Na to spotkanie mozna bylo dostac sie tylko z zaproszeniem. Pytanie kogo zaproszono? Ze zdjec mozna wnioskowac ze Zydow i pozytecznych idiotow ze starej Polonii.
  http://www.torontokg.polemb.net/index.php?document=226

 20. Antek said

  Trzeba sobie zadać pytanie przez kogo został postawiony na stolcu arcybiskupim? Przecież to nie przez przypadek.

 21. Rower said

  Ofszem. okaze siem ze ciagnol ale nie polykal. a to ze przylapany przez praskom obyczajowkem w domu publicznym dla pedalow, o czym mowi caly Lublin, jest tym mniej wazne.

 22. janusz said

  Czy może ktoś potwierdzić albo zdementować informacje że w Kanadzie, w niektórych miejscach, zabroniono wypowiadać na głos imię Jezusa Chrystusa?

  Czytałem nie dawno bardzo ciekawy artykuł ale nie mogę znaleźć potwierdzenia dla tej informacji.

  Fragment:

  ” Już teraz w Kanadzie jest prawnie zabronione cytowanie z Biblii wersetów potępiające cudzołóstwo czy homoseksualizm, a także twierdzące, że to Żydzi zamordowali Jezusa rękami Rzymian.

  Za cytowanie tych elementów ze Słowa Bożego można w Kanadzie znaleźć się w więzieniu.”

 23. St. Siekierowy said

  Rzecz ciekawa… chyba każdy ze znanych mi kościelnych zwolenników „dialogu” z judaizmem był kapusiem SB.
  Oto pierwsze z brzegu nazwiska:
  Ks. Czajkowski, wielki „ałtorytet” moralny, etyk.
  Ks. Weksler-Waszkinel, też niewąski ałtorytet i też profesor.
  Ks. abp. Życiński….

  Wielki jest grzech zwłaszcza książąt Kościoła, jak abp. Życińskiego – albowiem nie tylko siebie, ale i całe rzesze prostych ludzi zwiódł z drogi wiodącej do Boga.

 24. janusz said

  „Rzecz ciekawa… chyba każdy ze znanych mi kościelnych zwolenników “dialogu” z judaizmem był kapusiem SB.”

  Jest jeszcze coś, pochodzenie, sprawdź pochodzenie tych ludzi, oraz wszystkich zwolenników zjednoczenia europy podających się za apostołów Jezusa Chrystusa.

  „Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.” (2 Kor 4:13-15)

  A to mi wystarczy za odpowiedz dot. zakazu w Kanadzie:

  „Premier Kanady otrzymał najwyższe odznaczenie syjonistycznej masońskiej organizacji Bnai Brith

  Premier Kanady, Stephen Harper przyjął najwyższej rangi medal przyznawany przez międzynarodową syjonistyczną organizację masońską B’nai B’rith International.”

  http://www.bibula.com/?p=2174

 25. JJ said

  I po co owijać w bawełnę…
  Światem rządzi banda sk…synów, jakich jeszcze świat nie widział i przy których takie postaci, jak Kaligula, Neron czy Hitler – to są co najwyżej niegrzeczne pętaki.

 26. Marek said

  Szanowni Bracia.Dosc dlugo nie bylem na tej stronie,ale wiem,ze macki komuhloty siegaja wszedzie.Wystarczy porownac nasze opinie zprzed kilku miesiecy i dzis,a wiemy kto wpisuje sie nawet na WPolonie.Dlaczego pisze?bo ostatnio odwiedzilem rozchorowanego mojego ksiedza,ktorego niektorzy(czyt. szmatokomuna-komuchloty) przypisali napastowanie dzieci,zlodziejstwo,obzarstwo,walke z kosciolem! milosc do komunizmu!kila pokatnych dzieci i wiele,wiele innych-najgorszych spraw.Ksiadz M. ma dopiero 44 lata nie wytrzymuje mimo sily wiary,pada u niego serce,zolodek.Znam tego czlowieka wiele lat,czuje sie przy nim jak grzesznik,ktos ubogi w dzisiejszym swiecie,jezeli ktos zasluguje na potepienie to jestem wielokrotnie przed Ksiedzem M. w szeregu.Zastanawia mnie to dlaczego?Dlaczego w dzisiejszym dniu niszczy sie dobr, zyczliwosc,milosc do innego czlowieka.Mam swoje lata i wiem,ze dzis jest tak,ze co drugi ksiadz byk SB-kiem,zlodziejem i antydemokrata,a byli SB-cy pseudokomunisci milicjanci,sekretarze Rosjanie w polskim narodzie sa umilowanymi przez wolny swiat.Oni walczyli o Europe,byli przeciw ZSRR i oni maja wylacznosc na racje i wladze.Zostaje mi czekac,az te osoby i ich dzieci,ktore nie moga zrozumiec,ze nie moga byc w ORMO jak ich ojcoiwie przypisza wspolprace z SB JANOWI PAWLOWI II.tO,ZE To,ze On byl najpefidniejszym z wspolpracownikow,to oni mieli zapisane juz 1978 r.Moj ksiadz umiera i najgorsze jest to,ze umiera w czasach falszu,klamstwa i niezrozumienia przez inteligencje zwyklego czlowieka….

 27. Marucha said

  Panie Marku, czy dlatego że Pański przyjaciel-ksiądz umiera (co jest sprawą tragiczną) – mamy wysnuć wniosek, że Życiński jest niewinny, Czajkower to dobry katolik, a Gocłower jest przyjacielem prawdy?

 28. K said

  Nawet ludzi wykształconych, zajmujących wysokie stanowiska, nie można nazywać ludźmi, jeżeli zagubili prawdę i miłość
  Człowiek pozbawiony moralności nie jest człowiekiem. W istocie, taki człowiek jest demonem w ludzkiej postaci.
  Gdzie nie ma moralności, tam nie może być człowieczeństwa.

 29. Telimena said

  Czy Joziek Reiffstein byl pupilkiem ‚pulkownikowej’ Julki Brystygierowej?
  A dlaczego w konsulacie torontonskim (patrz: zdj. nr 4, link umieszczony w komentarzu nr 19) Jego Ekscelnecja z Prowincjalem trzymaja sie za raczki?
  Telimena zdegustowana…

 30. Ryziel said

  Te wilki koscioła wprowadziły nas Polaków do kołchozu UE i likwiduja nasza wiare tworząc judochrzesijanstwo.Won z uczelni katolickich zamkniety zakon jest ich miejscem,a bedzie sie wypierał i wypierał Takich pseudo katolików mamy wiecej

 31. Lolek said

  Rozlicza się ludzi kościoła i słusznie jeśli zrobili coś złego, ale popatrzmy szerzej na życie polskie ,ilu bezkarnych komunistycznych zbrodniarzy chodzi na wolności, inni pobierają bardzo wysokie ubeckie emerytury, jeszcze inni uwłaszczyli się czyli rozkradli majątek narodowy, pełnią najwyższe urzędy śmiejąc się w twarz tym, którzy za wolną Polskę byli na ulicach bici, do których strzelano. Nie wierzę w ziemską sprawiedliwość. Zbrodniarza Jaruzelskiego wybrano prezydentem Polski w wyniku spisku ubecko żydowskiego przy okrągłym stole. Cały tzw proces transformacji ustrojowej był pod kontrolą UB a Bolek Wałęsa tylko realizatorem poleceń Moskwy.

 32. Antek said

  Episkopat będzie udawał ,że nie ma problemu . Tak się realizuje słowa: „Prawda Was wyzwoli”

 33. VA said

  Prosze zobaczyc kto stoi na czele polskiego Episkopatu – prawie sami Zydzi. A Zydzi sa solidarni i nawet najwieksza kanalie beda chronic i nie wydadza na osad Polakow. Polakow nie dopuszcza na najwyzsze stanowiska w KK. Kiedy abp Wielgus mial zostac biskupem Warszawy to w mediach ktore kontroluja aj waj aja ja jaj podnioslo cale zydostwo. Polak jest ich wrogiem. A Jan Pawel II mial przyjemnosc z takimi ludzmi przebywac i ich awansowal. Kim On byl? Czy tylko dobrym aktorem? Prosze zwrocic uwage jak niekorzystnie w mediach przedstawiaja obecnego papieza Bebedykta XVI, na jego oczy. Chodzi o to aby nam go obrzydzic. To samo robili w mediach z Romanem Giertychem. I dzisiaj wielu mlodych ludzi go nienawidzi, ale niewie dlaczego. A Jan Pawel II jest wycacany i wymuskany i taki przyjemny. A owoce jekie zostawil to widzimy, chocby Zycinski, Dziwisz, Goclowski, Pieronek, Glemp itd. A Dziwisz mowi prasie ze modli sie przynajmniej kilka razy w tygodniu do Jana Pawla II. Czy ten agent w purpurze nie zna zasad wiary katolickiej. Modlimy sie do Boga za posrednictwem swietych, a Jan Pawl II jeszcze swietym nie jest i mam nadzieje ze nie bedzie. W kosciele sw. Anny w Warszawie (tam gdzie ma swe schadzki masoneria i zydostwo) juz wybudowali oltarz z wielka figura Jana Pawla II.

 34. Joe said

  A „Jego Eminencja”juz sie zlustrowal.Podczas mowy obronnej,jaka wyglosil w seminarium w Lublinie,zdementowal wszelkie informacje historykow na jego temat.Wzorem Boleslawa Donosiciela, nazwal to wszystko nieprawda,oraz tym ze to jest cena jaka placi za wstawiennictwo w pomowienu tego „wielkiego bohatera narodowego”.Komedia i jeszcze raz komedia,jaka swiat oglada w wykonaniu aktorow diabla.

 35. Art said

  Cytata ze str.ks.Isakowicza:”Niech więc ironizuje ile tylko chce, zwłaszcza, że publiczne nazywanie siebie „króliczkiem” zaczerpnięte jest ze slangu pewnego lobby. Czyżby człowiek tak bardzo „poprawny politycznie” nie zdawał sobie z tego sprawy?”.
  Można to odnieść do wiadomości z przed lat gdy w burdelu pedalskim(poprawnie klubie) w Pradze czeskiej aresztowano osobnika,który okazał się polskim?!purpuratem.

 36. Telimena said

  Pulkownik UB Julka Brystygierowa wprowadzila do seminariow katolickich ze setke agentow, ktorzy mieli kontrolowac kosciol katolicki od srodka. Jaki mlody czlowiek, nie majacy powolania i prawdopodobnie nie wierzacy w Boga, moze dac sie zamknac w celibacie, w odprawianiu mszy, mowieniu kazan co jest dla niego zupelnie obce, krotko mowiac prowadzic podwojne zycie, odgrywac jak dobry aktor swoje role, przezyc zycie w klamstwie? Oczywiscie ma zapewnione wygodne zycie, bez wiekszy zmartwien o sprawy materialne. Ale kto jest do takich czynow zdolny? Przypuszczac nalezy ze ludzie z wykrzywiana psychika do ktorych naleza homoseksualisci. O tym ze Zycinskiego przylapala w miejscu gdzie spotykaja sie geje w Pradze czeska policja dawno juz wiadomo. Nawet sam Zycinski przyznal sie do tego w jednym z wywiadow.
  Ten czlowiek powinien byc natychmiast usuniety z biskupstwa lubelskiego, z wplywu na KUL. Reszte zycia powinien spedzic w zakonie zamknietym, albo gdzies na misjach w dorzeczu Amazonki tak aby juz dalej nie szkodzil i nie prowadzil swoje owce na manowce tj. do piekla. Bo taki pasterz do nieba nie zaprowadzi.
  Poza tym ciekawi mnie czy nasz Prowincjal Oblatow z Toronto zaprosil Zycinskiego na swoja dacze zwana z ang. cottage, na jedna ze slynnych balang, ktora sfilmowal pewien Polak majacy w sasiedztwie swoja dacze.

 37. Organizacji biskupów pochodzenia żydowskiego powinni przeciwstawić własną organizację biskupi pochodzenia polskiego . Niestety, kończy się co najwyżej na sloganowych kazaniach , byśmy się miłowali .

 38. wet3 said

  re: Telimena
  Nie dla Zycinskiego dom zamkniety. Jego powinno sie odeslac do Izraela.

 39. Marucha said

  Nie jest wcale wykluczone, iż Życińscy, Gocłowscy, Czajkowscy, Waszkinele itp. byli swego czasu zaimplantowani w seminariach przez UB/SB – choć raczej tego nie sądzę. To po prostu ludzie, którzy i bez nacisków ze strony bezpieki poszli by drogą zdrady Chrystusa i Ojczyzny.

 40. Marucha said

  Kościół posoborowy, panie Marianie, zrezygnował już dawno i ze swej zleconej przez Jezusa Chrystusa misji nawracania, i z wpływów na Państwo, i z wytykania grzechów… Stał się tym, czym już dawniej stały się „kościoły” protestanckie: stowarzyszeniami, których celem jest abyśmy byli mili dla siebie i pomagali np. dzieciom w Afryce. O zbawieniu mówi się coraz mniej.

 41. lolo said

  Panie Marucha,z tymi implantami esbeckimi ,to trafił Pan w dziesiątkę.Oczywiście,że tak jest.Proszę sobie wyobrazić,jakie , grube pieniądze za ten typ aktorstwa brały,”une łobozy” no i biorą do dziś.Przecież na przeszkodzie w całkowitej okupacji Polski stoi KK.

 42. Tutaj jest konieczna seria EGZORCYZMOW. Przypadek beznadziejny, ale cuda sie zdarzaja.
  A kysz….tfu….tfu…tfu…. na diabla urok.

 43. Konrad said

  Tak, egzorcyzm nie zaszkodzi, moze nawet jest konieczny. Jednak musimy sie modlic za nawrocenie Abpa Józefa Życińskiego. Czyni on wiele zla, bo nie wie. Gdyby wiedzial czynilby tylko dobro. Modlitwa ma wielka moc i jesli wielu z nas zacznie modlic sie o jego nawrocenie moze Pan Bog sie zlituje nad nim.
  Przykladem jak dziala modlitwa jest historia nawrócenia się żyjącego w drugiej połowie XIX wieku francuskiego Żyda, Alfonsa Ratisbonne’a. Teraz takie nawrocenie nie mialoby miejsca bo mamy od 40 lat kosciol posoborowy, ktory nie nawraca a prowadzi dialogi nawet z Judaizmem, ktory odrzucil sam Jezus:
  http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1409

 44. Ryvan said

  A..Biskup Zydzinski, Kardynal Jewish …isn’t it?

 45. Ryziel said

  A Stasiu Gondecki co do poznanskiej katedry wsadził mi menore,a teraz kombinuje dni Juaizmu .A rabe Muszynski z Gniezna ,czy te drogi nie prowadzą prosto do Watykanu.A modlitwy Dziwisza do JPII i robienie w kosciele ołtarzy czy to nie 666 a ten wiatr.Nam katolokom zostaje wiara w Boga w Trójcy św.

 46. babetka said

  Naszym polskim pragnieniem jest aby Ci fałszywi biskupi jak Muszyński, Gądecki, Życiński, Nycz, zostali natychmiast odsunięci od kierowania polskim kościołem. Konia z rzędem temu kto wymyśli jak to zrobić aby nie spowodować zamętu w kościele ? Proszę spojrzeć jaka perfidia: Muszyński – „kieruje” kościołem w Poznaniu, w Wiekopolsce kolebce państwowości polskiej, na którą to kolebkę mogliśmy tak bardzo liczyć w czasie tworzenia niepodległego państwa polskiego i skąd wywodzi się dynastia Piastów-czysto polska dynastia, która swe rządy zaznaczyła na ziemiach śląskich, m.in na Opolszczyźnie którą banda żydo-pruska próbuje obecnie oddzielić od Polski czyli do Macierzy. To dzięki Piastom mamy dostęp do morza; w Gnieźnie – pierwszej stolicy państwa polskiego , w Lublinie – we wschodniej Polsce gdzie wiara jest jeszcze taka silna i dużo jest ludności rolniczej, bardzo wierzącej oraz w Warszawie – stolicy Polski, skąd powinien być słyszany donośny głos Polskiego arcybiskupa. Tymczasem Nycz „kieruje” archidiecezją warszawską w taki sposób jakby nią wogóle nie kierował. Odczuwam to tak jakby nie było sternika….a może o to chodzi ?

 47. A moze tak zorganizowac swieto dla kapusi?
  Na przyklad 1 maja, gdzie uczestnicy pochodu 1 majowego niosa transparenty z nazwiskami wszystkich kapusiow: panstwowych, duchownych no i lokalnych…
  Pomysl dobry dla „Ligi Republikanskiej”…
  ==========================
  jasiek z toronto

 48. dobry nos said

  Od lat wiem, że ten biskup był ubkiem.Skąd? No cóż, wystarczyło słuchać co mówił.Jakoś łatwo ich wszystkich wychwytuję-słowem mam nosa na tę sowiecką agenturę.

 49. Antek said

  Ci kapusie gloryfikują aparatczyków PZPR czego przykładem jest nabożeństwo przy trumnie ateisty Geremka. Przy okazji sprawy „Filozofa” nasuwa się pilna potrzeba sprawdzenia w IPN dokumentów Nycza.
  Judaszy należy usunąć z Kościoła, inaczej zgubią nas wszystkich.

 50. Ryziel said

  A nasz kochany Kowalczyk to kto ?pomost miedzy JPII a Glempem

 51. opinio said

  re: Babetka
  ….o jakim `spowodowanym` kk zamecie Babetka raczy mowic? kk zorganizowanie-perfidnie uczestniczy w tej farsie od roku 966. Przestanmy sie czarowac-wierzyc w jakies tam ufo-ludki!…. tam w kraju nic nie nalezy juz `powodowac`…, bo koscielna-mentalnosc/koltunizm przecitnego zjadacza komisniaka jest juz i tak przerazliwie s p o w o d o w a n a…(spedzilem ostatnie 3 m-ce w PL…kazda wizyta w przecietnym polskim domu, to zatrwazajace doswiadczenie, z ktorego wionie niekomuna/komuna/woda i piorun wie czym jeszcze!?….a wszystko to jeszcze jest dumnie przegryzane chrupkami …(kazda polska matka z regularnym wulgarnym bluzgiem/obledem w oczach pedzi do pobliskiego sklepu, zeby dostarczyc swojej pociesze na sniadanie strawe-chrupki, bo to takie przeciez dzisiaj cholernie modne….)

 52. Mucha Plujka said

  Ja się tylko zastanawiam, KTO uczynił tych wszystkich Gądeckich, Gocłowskich, Dziwiszów, Życińskich itp. biskupami i kardynałami… to musiał chyba być ktoś dobrze ukryty, nieznany ogółowi…

  KTO ich uczynił biskupami i DLACZEGO…

  Oto pytanie.

 53. krakus said

  Jak bardzo są żydowscy nasi purpuraci K.K.to najlepszym dowodem to trumna Geremka w kościele i „homilie”głoszone przy katafalku.
  Jednak trudno się dziwić autor/rzy kościoła tzw.ekumenicznego sprawili nowy rodzaj,odmianę
  wierzących czyli żydokatolików zwanych przez K.K. „starszymi braćmi” b.elegancko,nieprawdaż?

 54. Panie Opinio said

  nie KK ale „filozof” – wszak byłeś pan na terenie jego wpływów.
  Poza tym gratuluję … odwagi 🙂

  Lach

 55. opinio said

  re: Lach

  jezeli chodzi o „odwage„….o cywilna odwage powinienem dodac, to mozna by o niej rozprawiac godzinami w 4 oczy i na osobnosci. Polske jest dobrze odwiedzic, nie turystycznie ale tak jak to bylo w moim przpadku: tzn. nalezy ja sobie zobaczyc profesjonalnie-od zakrysti…brrrrrrrrrrrrrrr..!

  rowniez pozdrawiam

 56. Jurek said

  Aby osiągnąć sukces obstawienia żydami urzędów w KK, musiano wymordować minimum 140 milionów ludzi. ( proszę historyków o dokładne policzenie ofiar globalnego ludobójstwa Chrześcijan w Europie od Rewolucji Francuskiej, globalnego ludobójstwa dla ropy naftowej, globalnego ludobójstwa w handlu niewolnikami, globalnego ludobójstwa w wojnach podjudzających )
  W większości, globalnego ludobójstwa dokonali łapami Francuzów, Niemców, Rosjan – w przypadku Europy, ale wg naszej łacińskiej sprawiedliwości, jesteście głównymi sprawcami.

  Życińscy, Gocłowscy, Czajkowscy, Waszkinele i inni – idźcie do lustra i spójrzcie jak wyglądacie – przy was krwiożercze potwory z filmów to laleczki Barbie ! Skorupa zaschniętej krwi na łokciach, kapie wam z tasaka świeża krew z Konga, na piersi krew Naszych z Katynia, łapska we krwi Rusinów itd, itd….

  I jeszcze w te ohydne nieludzkie zbrodnie wrabiają nas, nazywając młodszymi braćmi.

  Nawet nakręcili sobie film KATYŃ, gdzie odtworzyli miłe sobie i ich bogu scenki. Jak inaczej wyjaśnić ostatni epizod filmu.
  Normalnie, taki film powinien zakończyć się sceną z szubienicą, przynajmniej na tle oszalałego nieba.

 57. Konrad said

  Niektorzy z nas oczekuja cudow z tamtego swiata za posrednictwem Jana Pawla II czyli Karola Wojtyly. Jesli przez 39 lat nie udalo mu sie naprowadzic na droge prawdy Stanislawa Dziwisza. A wczesniej przez 10 Tadeusza Pieronka. Nie sadze ze doczekamy sie jakichkolwiek cudow. Prawda jest atrybutem Boga. Kalmstwo atrybutem Szatana.
  Jesli chodzi o mianowanie biskupow to przypuszczac nalezy ze niemala role musialy odegrac tajne sluzby PRLu, na czele ktorych zawsze stali Zydzi. I dzisiaj nic sie nie zmienilo.
  A aktorow niewierzacych biskupow Zydow nalezy zdemaskowac i ignorowac.

 58. Adam said

  RE: Telimena,
  Pani Telimeno gratuluje spostrzegawosci. Ja ogladalem te zdjecia i nie zauwazylem tej „wzruszajacej” sceny jak Purpurat trzyma sie za raczke z Prowincjalem. Jakze to piekne swiadectwo przykazania milujcie sie, no i brawo za odwage cywilna, gdy tacy wybitni dostojnicy maja odwage „wyjsc z szafy”; niechybnie to znak, ze dni „ciemnogrodu” przedsoborowego juz policzone, a miejsce konserwy w katakumbach. Nowy Wspanialy Swiat tuz za progiem.

  A tak bardziej osobiscie to jest mi milo, ze jestesmy ziomkami z T.O., jakkolwiek ja aktualnie mieszkam w Polsce. Brakuje mi tu wielu miejsc i klimatow z T.O. Musze powiedziec, ze nie lubilem chodzic na Msze Sw. do Sw. Kazimierza, gdzie Blazejak byl proboszczem; bylo w nim wiecej z blazna, anizeli kaplana. Na szczescie odkrylem koscioly St.Vincent de Paul i Holy Family prowadzone przez Oratorian. Zupelnie inna jakosc, inna atmosfera, inteligientne kazania. No i Msza Trydencka, Vespers w niedziele. Polecam, brakuje mi tego w Polsce, mam nadzieje, ze jeszcze tam wroce. Pozdrawiam

 59. wet3 said

  re: Opinio
  A ty czego chcesz od KK wracajac az do roku 966? Dzieki niemu otrzymalismy cywilizacje lacinska i weszlismy do Europy. Dzieki niemu jako nard przetrwalismy czasy rozbiorow i zaborow oraz okupacje szwabska i sowiecka. Najsmutniejsza karta w historii polskiego KK zaczela sie w PRL-u kiedy to Zydzi z Brystygierowa na czele na sile zaczeli upychac do seminariow swoich zydowskich szpiegow w celu rozwalenia polskiego KK od wewnatrz. Podobne praktyki stosowane sa na Zachodzie i obu Amerykach. Skutek jest taki, ze wiekszosc polskich arcybiskupow i biskupow jest pochodzenia zydowskiego i z powodzeniem sieje niesamowity zamet w KK. Wystarczy tu wymienic takich tuzow jak Zycinski, Goclowski, Muszynski (odnosnie pochodzenia Pieronka sa watpliwosci), ktorzy rozwalaja KK od wewnatrz. Taki np. prof. Waszkindel-Weksler otwarcie twierdzi, ze prawdziwy KK zaczal sie dopiero po VaticanumII. A gdzie 2000 lat nauki i Tradycji??? Jakos nikt z jego wspolplemiencows tego nie prostuje. Mozna sobie tylko wyobrazic jakiego spustoszenia ci zydokatolicy dokonali w umyslach wiernych. Ty jestes tego najlepszym przykladem!

 60. Lach said

  Cywilna odwaga – ten anachronizm można jeszcze tylko na wschód od Odry spotkać Opinio. Pomiędzy zwykłymi ludźmi. Może dlatego że nie mają nic do stracenia. I co to za odwaga na dodatek cywilna w cztery oczy i na osobności, a?

  To brrrrrrr.. Zimno było, czy jak?

 61. opinio said

  re: wet3

  ..prawda, i zgadzam sie z tym wplywem gudlajskim. Obawiam sie jednak, ze nic nie pokumales z tej swojej lacinskej/dobrodusznej historii. Rozbiory i inne rzeczy, a takze i chrzest Polski mialy ogromny wplyw na nasze doczesne/szmaciane zycie. pigule chrztu Polski musisz przelknac gladko moj lacinski bracie ze stoickim spokojem, bo zostales duzo wczesniej zaprogramowany na niedole (obstaje przy swoim-rok 966!) gudlajskiej smyczy..

 62. PINOCHET said

  Wierzycie że Życiński był nieelegancki – przecież to żyd, więc musi być kulturalny. O, gdyby to był Polak, dopiero media (nie-polskie ale po polsku) daliby mu czadu na pierwszych stronach.
  Proszę w Imieniu Polaków podawać następnych „świętych” biskupów, którzy sprzedawali porządnych księży.

 63. PINOCHET said

  Co do Dziwisza, to proszę żeby sam zabetonował się na 50 lat i dał spokój Narodowi Polskiemu.
  Panie Boże, co Ty masz za zdradliwych ludzi w mojej Religii Rzymsko-Katolickiej?
  Zdrajców zamykać w Obozach Pracy; bo więzienia są dla dżentelmenów!

 64. PINOCHET said

  Pamiętam biskupa Szczepana Wesołego we Wiedniu. Kilkakrotnie z nim rozmawiałem, niby przedstawiciel Watykanu przy Janie Pawle II do spraw Emigracji i Polonii, a on jest na Liście TW UBecji.
  Co za diabły…

 65. dobry nos said

  Dopóki media będą w rękach sowieckiej agentury (a są wszystkie), dopóty o wolności i niepodległości Polski będzie można co najwyżej bajać na kilku portalach internetowych, które odwiedza garstka narodu.Fakt, jest jeszcze Radio Maryja, ale i doń się dobierają, tylko czekać, aż zamilknie – oby, jak najpóźniej.

 66. Konrad said

  @Dobry Nos
  Media sa w rekach Zydow, Radio Maryja rowniez. Popatrz na spikerow i prowadzacych programy – prawie sami Zydzi.
  Laczenie polskojezycznych mediow z agentura sowiecka jest smieszne. Chyba ze ta agentura tez zawladaja Zydzi.
  Poza tym media sa wrogie wobec Rosji i Putina. Przyklad mieslimy w czasie konfliktu w Gruzji.
  Zydzi opanowali media na calym swiecie. Szczegolnie w USA.

 67. Pani Babetko. Niestety arc. Kazimierz Nycz robi w Warszawie i to bardzo dużo. Zaczął od roszad proboszczów.Potem było uczestnictwo w żydowskim „święcie” chanuki i zapalanie świec menory razem z prez. Kaczyńskim, potem energiczna agitacja za zbieraniem datków na budowę świątyni Opatrzności na Polach Wilanowskich, która to świątynia, zdaniem znawców przypomina …świątynię Salomona, a dopełnieniem tej aktywności – zezwolenie na pogrzeb Bronisława Geremka/Lewartowa w warszawskiej archikatedrze św. Jana.

 68. dobry nos said

  Nie leczyć media, tylko je olać. Znany ksiądz niech wierci swoją dziurę, ja zaś idę robić budki dla ptaków. Zauważcie szanowni Państwo, wszystkie wiadomości i ta o biskupie Życińskim też są celowym mieszaniem, zawracaniem w głowach, abyśmy tylko nie skupiali się na sprawach istotnych dla narodu. Bicie płonej piany trwa, gdy kraj marnieje. Dziękuję, zmykam.

 69. wet3 said

  re: Opinio
  Gadasz chaotycznie i bez sensu tak jakbys czegos sie nacpal. Czyzby ciebie ktos zaprogramowal?

 70. opinio said

  Re: Wet

  …hmmm…bylo cpunow wielu ale zaden nie smial stanac przy…Wet….?)

 71. wet3 said

  re: Babetka
  Na ogol mialem ks. Isakowicza w duzym powazaniu. Bylem nawet na spotkaniu z nim i wtedy mi podpadl, bo uparcie ywierdzil, ze bp Wielgus donosil. Zadnych dowodpow jednak nie podal. O ile mi wiadomo, to bp Wielgus zrobil olbrzymia glupote i cos podpisal. Donoszenia jednak nie bylo! Od tego czasu nie wiem co o ks. Isakowiczu sadzic. Nie znaczy to iz popieram Twojka opinie, ale do ks. Isakowicza podchodze z wielka ostroznoscia.

 72. wet3 said

  re” krytykujacy prof. Nowaka
  Ze wzgledu na jego przeszlosc (ambasada w Budapeszcie) podchodze do prof. Nowaka ostroznie. Przeczytalem wszystkie jego ksiazki oraz bylem na spotkaniach znim. Dotychczas nie mam do tego czlowieka najmniejszych zastrzezen. Pisze prawde na temat stosunkow polsko-zydowskich i nie owija nic w bawelne. Chwala mu za to, a my przynajmniej mamy kogos, kto uczciwie i rzeczowo ptrzedstawia nam temat – tabu. Nie rozumiem wiec ludzi na tym forum, ktorzy do atakuja!

 73. Telimena said

  re:Wet3 w komentarzu nr 72: a moze to jest wilk w owczej skorze? i kiedys sie o tym Pan przkona? nie ufam temu profesorowi Nowakowi i juz. Basta….

 74. Analityk said

  Pani Telimeno – spokojnie.

  Pod wzgledem ujawniania prawdy czesc i chwala kazdemu kto mowi prawde.
  To nie znaczy jednak, ze zaraz my Polacy mamy uczynic takiego kogos od razu prezydentem Polski czy ofiarowac jakies najwyzsze stanowisko w instytucji Panstwa Polskiego.

  Prof. Jerzy Nowak wykonuje bardzo dobra prace dla uswiadamiania Polakow.

  Tak samo prof. Filkenstein wykonuje bardzo dobra prace pokazujac prawdziwe oblicze “przedsiebiorstwa holocaust”. Za to Zydzi – jego rodacy – pobili go tak dotkliwie w Polsce, ze potem kurowal sie kilkanascie dni w klinice – o ile pamietam – w Wiedniu. Mial pretensje do “polskiej policji”, ze nie interweniowala kiedy go bito. W mojej opinii w “polskiej policji” jest zbyt wielu zwolennikow nie ujawniania prawdy o zbrodniczej dzialalnosci i nacjonalistycznych interesach “starszym braci” ze wzgledu na wiezy krwi. Oni pomagaja im unieszkodliwiac lub wrecz likwidowac ich przeciwnikow lub “wymierzac im sprawiedliwosc” aby wiecej nie odwarzyli sie krytykowac “starszych ktorzy maja zawsze racje”.

 75. Telimena said

  re: Analityk. Polecam Panu super dyskusje na powyzszy temat w sasiednim portalu u Pana Gajowego Maruchy…jest az wypowiedzi 82 i pod wzgledem merytorycznym o wiele glebiej analizujacych postawe ‚wilkow w owczych skorach’ i to najprzedniejszych…
  Sorry,
  Telimena zawiedziona

 76. opinio said

  …czasami pewnego dnia mozna odkryc, iz prof. Nowak/Filkenstein graja swietnie swoje role jako dobry policjant (fakt czesto lecz za pozno odkrywany). To taki znany scenariusz, w ktorym jeden wrzeszczy a drugi klepie po plecach przesluchiwanego-ogupialy tlum…. i na okrase jeszcze czestuje lichym papierosem….

  re: wet – czytac ksiazki mozna…..mnogo ksiazek, to przeciez nie boli…

 77. Guła said

  Proponuję rzucić monetę. No tak, ale też może być fałszywa, ta moneta, jak każda potencjalna wypowiedź.

  Ja, w każdym bądź razie, domyślam się, ba, pewien jestem, komu Dziadek proponował zająć się drobiem a nie politykom. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: