Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Papież chce się pojednać z biskupem, który neguje holokaust

Posted by redakcjawp w dniu 2009-01-23

Ogromne zaniepokojenie w Watykanie wywołało ujawnienie informacji, że jeden z czterech biskupów-lefebrystów, z których Benedykt XVI zamierzał zdjąć ekskomunikę, zanegował niedawno holokaust i istnienie komór gazowych – pisze „La Repubblica”.
Włoska gazeta kładzie nacisk na to, że wypowiedzi biskupa Richarda Williamsona – gdyby ekskomunika została rzeczywiście zdjęta – mogą stanowić zapowiedź nowych napięć w „trudnych i chłodnych” obecnie relacjach między Stolicą Apostolską a środowiskami żydowskimi i Izraelem.

Przedstawiciele społeczności żydowskiej w Niemczech natychmiast wezwali papieża, by nie znosił tej ekskomuniki – dodaje dziennik.

68-letni biskup Williamson, były anglikanin nawrócony na katolicyzm, został w 1988 roku wyświęcony bez zgody Jana Pawła II przez arcybiskupa Marcela Lefebvre’a, co oznaczało natychmiastową ekskomunikę i schizmę całego bractwa lefebrystów.

Gdy tylko podano wiadomość o zamiarze papieża, który według „Il Giornale” już podpisał dekret o zniesieniu ekskomuniki, ujawniono, że w listopadzie zeszłego roku w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji biskup lefebrysta oświadczył między innymi: „według mnie komory gazowe nigdy nie istniały”, a następnie wyznał, że podziela opinie negacjonistów.

Stwierdził, że jego zdaniem w nazistowskich obozach zginęło około 200-300 tys. Żydów, a nie zaś wielokrotnie więcej. Biskup Williamson przedstawił nawet własne uwagi techniczne, dotyczące komór oraz drzwi do nich. Argumentował, że nie były „szczelne”, a więc nie były to komory gazowe.

Zapytany o swą opinię na temat antysemityzmu, odparł: „Antysemityzm może być zły tylko wtedy gdy jest wbrew prawdzie, ale jeśli jest coś prawdziwego, nie może być to złe”.

„La Repubblica” podkreśla, że słowa te wywołały zaniepokojenie w Watykanie, zwłaszcza, że papież był już gotów w geście pojednania z lefebrystami zdjąć ekskomunikę z biskupa Williamsona oraz trzech innych hierarchów: przełożonego Bractwa świętego Piusa X Bernarda Fellaya oraz Alfonso de Gallarety i Tissier de Mallerais.
(PAP)

Reklamy

Komentarzy 46 to “Papież chce się pojednać z biskupem, który neguje holokaust”

 1. Albert said

  http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felietony&id=42594&subdz=

 2. wet3 said

  I bardzo dobrze. Dane holokaystu topnieja tak samo jak dzis topnieja lodowce.

 3. JANKIEL said

  Nie wiem ile bylo w obozie ale wiadomo ze nie bylo 1600 w Jedwabnem . Sam Kaczynski przyznal ze ok 200 osob moglo byc.I zamknieto exchumacje. Komu maja sluzyc te klamstwa i wjakim celu?

 4. Przedslaw said

  Nie powinnismy dac sie wciagac w spory niemiecko-zydowskie. Do nas nalezy przerwanie milczenia i wyciagnecie na swiatlo dzienne zbrodni na Narodzie Polskim w Oswiecimiu i gdzie indziej.

 5. @ I bardzo dobrze – natomiast radziłbym Ojcu Świętemu aby dyscyplinarnie zwolnił z pracy EuroBiskupów Polskich zwłaszcza JE Filozofa, JE Campino i JE Emeryta.

 6. Bonifatius said

  ad Przedsław
  To jest spór niemiecko-żydowski, tylko spór między prawdą a kłamstwem.
  Należy mieć b.dużo podziwu dla niezłomnej postawy bpa Williamsona, czego należałoby życzyć również polskim biskupom.
  Może nie wszystkim, ale większości.
  Wywiad z bp. Williamsonem:
  http://www.kreuz.net/article.8541.html

  b. ważne słowa:
  Reporter: „That is not anti-Semitism? What is anti-Semitism? “

  Bishop Richard Williamson: „If anti-Semitism is bad, so because it is against the truth. If is somewhat true, then it is not bad. I am not interested in the word `Antisemitismus’. The word is very dangerous. “

  i jeszcze inne ważne słowa:

  http://www.kreuz.net/article.8534.html

  In its statement of yesterday the district-upper explained literally:

  1. The statement, the today’s Jews would carry the debt of their fathers, must to those Jews be limited, who approve the killing Jesu of Christ.

  It is incorrect in the Verallgemeinerung quoted by `the Spiegel’.

  2. Also for the today’s Jews the meat-nascent God, Jesus Christ, is the redeemer and only way to the welfare: „I am the way, the truth and the life; nobody comes to the father as by me “(Johannesevangelium 14.6).

  There is no separate welfare way for Jews. Therefore call already the holy Petrus, the first Pope, a Jew, its listeners up to bekehren themselves and on the name Jesu of Christ to be baptized be able (Apostelgeschichte 2.38).

  Here we find the steady theory of the church by all centuries through.

  3. Our Mr. Jesus Christ is its human nature after Jew. Its high-holy mother is Jew. All Apostel is Jews. Already therefore no upright Christian can be Antisemit.

  Z Panem Bogiem

 7. Zosia Maślanka said

  FSZYSTKIM WIADOMO, A POTFIERDZI TO DZIADEK MOJEGO NAŻECZONEGO (KTURY JEST ZASŁÓRZONYM EMERYTEM WOJSKOWYM Z LAT 1945-1956 I POBIERA 6800 ZŁ EMERYTÓRY), ŻE POLACY ZAGAZOWALI W OŚWIENCIMU 6000 MILIONUW ŻYDÓW.

 8. CzytELnik said

  Nie wiadomo czy te rewelacje sa prawdziwe, fragment:
  „Biskup Williamson przedstawił nawet własne uwagi techniczne, dotyczące komór oraz drzwi do nich. Argumentował, że nie były “szczelne”, a więc nie były to komory gazowe.”
  Jesli jednak okazalo by sie, ze naprawde biskup tak uwaza, to dla sprawdzenia i pozbycia sie wszelkich watpliwosci, trzeba by uzyc ponownie „Cyklonu-B” i najlepiej zaprosic do eksperymentu samego watpiacego. Ryzyko zerowe i problem rozwiazany.

 9. Marian Barański said

  Nie wykluczam,że włoska La Republika chce chce przeszkodzić zdjęciu ekskomuniki ( czy aby to była ekskomunika?) z biskupów bractwa Piusa X i być może dlatego puszcza prowokacyjne rzekome wypowiedzi bp Williamsona . NIezależnie bowiem od stosunku do żydów ,nikt zrównoważony na umyśle nie może negować istnienia komór gazowych w Auchwitz czy innych obozach zagłady , podobnie jak nikt nie zaprzecza,że była II wojna światowa.

 10. j said

  Panie Marianie! Oczywiscie, ze komory gazowe w obozach koncentracyjnych byly! Ale nie gazowano w nich ludzi! W tamtych komorach gazowych za pomoca cyklonu B odwszano i dezynfekowano odziez. Dlatego drzwi nie musialy byc hermetyczne. Jesli troche gazu uciekalo i zmniejszalo sie jego stezenie nie przeszkadzalo to dalej dezynfekowac. Ludzie gineli w obozach z wycienczenia, z chorob, a takze czesto dobijani przez Niemcow. Nikt ich nie gazowal. Owszem zwloki byly palone w krematoriach. I to wszystko. Ten mit z gazowaniem ludzi padnie tak jak padl mit z robieniem mydla ze zwlok zydow. Mity nie wytrzymuja proby czasu i analiz naukowych. Dlatego musza byc chronione prawem karnym. Kto nie wierzy w mit – do wiezienia!

 11. kopista said

  Biskup lefebrysta: nie było komór gazowych

  Żydzi wezwali Watykan, by nie zdejmował ekskomuniki z tradycjonalistycznego biskupa Richarda Williamsona
  Williamson to jeden z czterech biskupów wyświęconych w 1988 r. bez zgody Stolicy Apostolskiej przez arcybiskupa Marcela Lefebvre’a. Watykan potraktował to jako „akt schizmy” i Bractwo Piusa X znalazło się poza strukturami Kościoła. Teraz Benedykt XVI próbuje się pojednać z lefebrystami i – jak podała włoska prasa – zamierza zdjąć ekskomunikę z czterech biskupów.

  Doniesienia te wywołały protesty Żydów. – Jesteśmy zszokowani i zdezorientowani. To może być potężny cios dla dialogu – powiedział Elan Steinberg z amerykańskiego stowarzyszenia ocalałych z Holokaustu. Podobne stanowisko zajęli Żydzi we Włoszech. Naczelny rabin Rzymu ogłosił, że „jest w szoku”. – To otworzy głęboką ranę w dialogu między katolicyzmem a judaizmem – stwierdził.

  Żydzi nigdy nie kryli niechęci do tradycjonalistycznych katolików, którzy modlą się o ich nawrócenie ale tym razem oskarżenia są znacznie poważniejsze. Biskup Williamson w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji negował Holokaust. Według niego historyczne dowody pokazują, że liczba 6 mln zamordowanych przez Niemców Żydów jest znacznie przesadzona.

  – Nie było żadnych komór gazowych. W obozach koncentracyjnych zginęło od 200 do 300 tysięcy Żydów, ale żaden z nich nie zginął w komorze gazowej. To wszystko kłamstwa – powiedział biskup Willimason. Sugerował również, że nie było to efektem świadomej polityki Adolfa Hitlera. Na koniec brytyjski duchowny przyznał, że zdaje sobie sprawę, że w Niemczech, gdzie nagrywany był wywiad, za podobne słowa może trafić do więzienia.

  Piotr Zychowicz , reuters 23-01-2009

  Rzeczpospolita

 12. Polska Mniejszość Narodowa said

  Komory gazowe to żydowski mit, nie wytrzymujący naukowego, krytycznego badania.
  Już kiedyś udowodniono fałszywość innego mitu, popularnego w pierwszych latach po wojnie – mitu o istnieniu tzw. „komór parowych”, w których rzekomo zabijano więźniów.

  Ale nawet jeśli komory gazowe rzeczywiście istniały, KAŻDY ma prawo wątpić w ich istnienie i podejmować wszelkie czynności, mające na celu badanie tej sprawy.

 13. Mucha Plujka said

  Aj waj, straszne zmartwienie, że „to otworzy głęboką ranę w dialogu między katolicyzmem a judaizmem”. Tak, jakby taki dialog w ogóle istniał! Nie ma żadnego dialogu, jest tylko żydowski monolog i Kościół, ulegający żydostwu na każdym kroku.

  Ja w każdym razie nie mam zamiaru przejmować się ani jakimiś pieprzonymi ranami ani „zszokowaniem” żydów.

 14. Kol said

  Wypowiedzi biskupa Richarda Williamsona na temat Holokaustu Zydow w czasie II wojny swiatowej nie ma nic wspolnego ze zdjeciem ekskomuniki z Bractwa sw. Piusa X.
  Jesli papiez Benedykt XVI ugnie sie tym razem przed Zydami i nie zdejmnie ekskomuniki z bractwa sw. Piusa X, to bedzie znaczylo ze nie ma juz prawdziwego Kosciola Katolickiego.

  Zdumiewajace jest t,o ze Zydom tak bardzo zalezy aby nie bylo powrotu do tradycji i tadycyjnej mszy w KK.
  To jest tylko potwierdzeniem tego ze Sobor Watkanski II zostal przeprowadzony z inspiracji zydomasonerii.

 15. A tera ja said

  bp Bernard Fellay FSSPX

  To nie Bractwa Świętego Piusa X stanowi problem

  /Zapis konferencji wygłoszonej 17 lutego 2008 r. w Domu Rekolekcyjnym pw. Św. Ignacego w Ridgefield (USA). Zachowano styl mówiony/

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1253

 16. zofia said

  Panie Marianie Barański
  Z ta „oczywista prawda” to jest tak. Pewien starszy ks. Amerykanin wylaszal homilie o sw.Maksymilianie Kolbe i opowiadal jak to polski swiety uratowal Zyda oddajac za niego zycie. Na zwrocona uwage ze jestesmy z Polski i uratowany z cala pewnoscia byl Polakiem, zmienil temat a za rok pnownie powiedzial to samo.
  A oto swiezy przykalad z 11 stycznia z Globe:
  ….
  A Generation (1955) By director Andrzej Wajda, about youths who became involved in the resistance in 1942 Warsaw. Wajda also made „Kanal” (1957), about the Warsaw Ghetto uprising of April 19, 1943, probably the best well-known act of Jewish resistance during World War II., and „Korczak” (1990), about a Jewish doctor who struggled to save children…..

  Film Kanal jest o Powstaniu Warszawskim choc Wajda tematyke zydowska podejmowal i na jego antypolski film „SAMSON” prezentowany dla poloni przyszlo b duzo Polakow w malych czapeczkach.

  http://www.boston.com/ae/movies/articles/2009/01/11/on_film_remembered_piegraveces_de_la_reacutesistance/

 17. Realista said

  Duzo dyskusji na tym forum jest na temat eksomuniki i czy powinno sie ja zdjac czy tez nie. Wydaje mi sie ze wiekszosc jest za jej zdjeciem.

  Ciekawe natomiast, ze nikt nie podjal dyskusji na temat ktory papiez nalozyl ta ekskomunike na biskupow z bractwa swietego Piusa X i dlaczego.

 18. Przedslaw said

  @Bonifatius

  Spor miedzy prawda a klamstwem, pewno tak. Jednak nawet bp.Williams mowiac obszernie o Auschwitz, nie wspomnial ani slowem o dziesiatkach setkach? tysiecy zamordowanych tam Polakow-katolikow. Czy nie widzi Pan dysproporcji?, czyzby i on uwazal, ze zycie tysiecy polskich gojow/ mowiac bardziej elegancko „polskich katolikow”/ nie warte jest jednego slowa? Byc moze wina lezy po stronie pytajacego, ktos moze powiedziec „nie ten temat”, pytanie jednak pozostaje, skad ta zmowa milczenia?

  Naturalnie nie zamierzam robic bp.Williamsa winowajca tego stanu rzeczy, przeciez o juz sie wystarczajaco naraza. Jednak czy my nie powinnismy glownie zadbac o swoich, o zupelnie zapomniane polskie ofiary bestialstwa niemieckiego, na kazdym kroku to przypominac mi o tym krzyczec!.

  Nakrecono wiele filmow „wspomnien obozowych”, czy ktos zwrocil uwage, ze sa to wspomnienia polskich wiezniow, tyle ze UKRADZIONE i przedstawione jakoby byly wspomnieniami zydowskich wiezniow.
  Rozmawialem kiedys z b. wiezniem Auschwitz, akurat bylem u niego w mieszkaniu, zauwazylem numer wytatuowany na rece i juz bylem prawie pewny o co chodzi, byl to r.1979. Mowil duzo i chetnie o obozie, gdzie byl kilka lat. Mimo ze bylem tam wczesniej na wycieczce szkolnej i powinienem byl wiedziec, zapytalem w dobrej wierze o zydow; na to on ze w obozie w Oswiecimiu ich nie bylo i on ich tam nie spotkal, byli w Brzezince, do ktorej on nie mial wstepu. A kto o tym wie?, kto o tym pamieta? ja sam o tym wiedzialem, ale po czasie stalem sie ofiara powtarzanej zewszad mantry, w pierwszej chwili byl to dla mnue szok, dopiero po chwili uswiadomilem sobie ze to juz slyszalem gdy tam bylem.

  Kazdy glos w celu ustalenia prawdy sie liczy i dotyczy to tego co mowil bp.Williams, naszym obowiazkiem jest walka z klamstwem i obluda, ktorym jest milczenie nad polskimi ofiarami. Milczenie, zaniechanie swiadectwa prawdy jest tak samo klamstwem.

 19. Bonifatius said

  http://74.125.43.101/translate_c?hl=pl&sl=de&u=http://nl.youtube.com/watch%3Fv%3D1TzX4y9MSeQ&prev=/search%3Fq%3Dkreuz%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG&usg=ALkJrhgTp5riRAmrEywF9Kb3zJqy7LP2OA

 20. Bonifatius said

  proces krakowski:

 21. Sven said

  Panie Przedsławie, nie wiem, czy Pan widział wywiad z bp. Williamsonem, bo ja tak – i w odróżnieniu od Pana wiem, o czym mówił i o co go pytano.

  Biskup nie „mówił obszernie o Auschwitz”, tylko odpowiadał na pytania. Nie było tam miejsca ani na opisywanie gehenny Polaków w obozach, ani na Bitwę pod Monte Cassino, ani na sprawę mordu w Jedwabnem ani na wiele innych, ważnych dla Polaków spraw.

  Biskup nie negował tego, iż w obozie zgineło paręset tysięcy ofiar (ale nie 6 milionów!), natomiast nie dawał wiary opowieściom o komorach gazowych. To odważny człowiek: nie będzie udawał, że w coś wierzy, jeśli nie wierzy, tylko po to aby się przypodobać żydomediom.

  Jestem dumny z tego, iż noszę krzyżyk pobłogosławiony przez bpa Williamsona.

  Nb. cały program został przygotowany przez szwedzką filię żydowskiej telewizji (zwaną żartobliwie „telewizją szwedzką”) wyłącznie w celu dowalenia katolikom, pokazania na „rozłamy” jakie nimi targają oraz ujawnienia ich faszyzmu, antysemityzmu itp.

 22. Marucha said

  Re: Realista.
  Na temat tego, kto nałożył ową ekskomunikę, mówiono na łamach tego portalu wielokrotnie.

 23. Marucha said

  Przy okazji: na filmiku z Youtube, którego adres podrzucił Bonifatius, mówi się wyraźnie o 300 tysiącach ofiar obozu w Auschwitz.

 24. Ant said

  Bardzo cenna wypowiedz, Panie Przedsławie. Auschwitz jest kojarzony obecnie tylko ze śmiercią Żydów- podobnie jak Holokaust. Co ciekawe, na takie przekonanie godzą się sami Polacy nie dostrzegając wagi problemu.

 25. julka said

  Zdaniem żydów ekskomunika się należy za demitologizację historii: Papież powinien zdjąć ekskomunikę tylko z trzech, Bpa Wiliamsona za poglądy pozostawić poza Kościołem.

 26. Polska Mniejszość Narodowa said

  Masz rację, Julko.
  Papież powinien robić to, co Żydzi mu każą.

 27. Sven said

  Ręce opadają, bracia rodacy.
  Biskup Williamson, waszym zdaniem, o cokolwiek by go nie zapytano – powinien skręcić rozmowę na istnienie polskich ofiar Auschwitz.

  Tymczasem z pretensjami powinniście raczej udać się do szwedzkiej telewizji państwowej, która tak, a nie inaczej ustawiła program i zadawała takie, a nie inne pytania.
  W kwestii komór gazowych nie chodziło zresztą o Żydów, tylko czy w ogóle istniały. A że Żydy oczywiście z tego powodu narobiły najwięcej rejwochu, to chyba zrozumiałe?

  Nawiasem mówiąc – obowiązkiem Polaków, a nie biskupa Williamsona, jest troska o ich pamięć narodową.

  Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy program „Uppdrag granskning” z 14 i 21 stycznia br. znają tylko z drugiej albo trzeciej ręki.

 28. Marian Barański said

  Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem,że nie było komór gazowych i że Niemcy nie gazowali więźniów obozów zagłady .Jest wiele relacji naocznych świadków. Mam wspomnienia żyda z Węgier(jak odszukam te książeczkę to podam nazwisko) , asystenta dr Mengele, który widział stosy zagazowanych trupów w komorze gazowej , opisuje dokładnie jak to się działo min. jak ocalała młoda Żydówka , która zabito zastrzykiem , bo nikt nie mógł ocaleć z komory . Ten Żyd jest pełen uznania dla Polaków; opisuje bunt zbrojny w Oświęcimiu , podjęty przez Polaków(żadna inna nacja na to się nie zdobyła). Podejrzewam tu niemiecką intrygę, która zdąża do tego ,by wmówić ,iż nie istniały komory gazowe i pomniejszyć liczbę ofiar obozów zagłady . Podobno w roku 1953 uzgodniono też między Żydami , a Niemcami ,tajnie,między Adenauerem a Ben Gurionem,że odpowiedzialność za żydowski Holocaust będzie się stopniowo przerzucać na Polaków. Sam biskup Williamson , co stwierdzam mimo mojej sympatii do Bractwa , wydaje się niezbyt bystry , skoro nie rozumie tak prostej rzeczy ,iż swoją wypowiedzią może opóźnić zdjęcie ekskomuniki z Bractwa, a przynajmniej utrudnić to zadanie Papieżowi.

 29. j said

  @ Marian Baranski

  Kochany Panie Marianie! Pan wierzy opowiesciom wegerskiego zyda a ja wierze badaniom polskiego historyka dr Dariusza Ratajczaka.

  Prosze laskawie przeczytac jeden z jego artykulow:

  http://niniwa2.cba.pl/RATAJCZA.HTM

 30. Marucha said

  Panie Marianie, tu nie chodzi o to, czy komory gazowe istniały, czy nie. Tu chodzi o wydany przez Żydów zakaz jakiejkolwiek dyskusji na ten temat, nawet w gronach naukowców. Zakaz ten obowiązuje w wielu krajach. Ludziom nie wolno nawet zadawać niepoprawnych pytań. Jest to rzecz absolutnie niesamowita!

  Tym bardziej należy się szacunek bp-owi Williamsonowi, iż powiedział to, co naprawdę myśli, zamiast udawać i wykonać ukłon w stronę poprawniactwa politycznego.

 31. Czarny Jastrząb said

  Ja także neguję,o czym poniżej.Teraz udostępniam deser,część w j.angielskim i mój komentarz do niego,czytajcie i proszę o opinię,ja tzw.oszołom wg.niektórych z Was. —- Donald Thuzk – i 1.1 MIL.Żydów,(zakamuflowanych) w Polsce – Jego Braci w Wierze. Captured German and Related Records on Microform in the National Archives See also the list of Captured German Sound Recordings Revised May 27, 2008 Table of Contents Introduction National Archives Collection of Foreign Records Seized, Record Group 242 * Captured German Records Microfilmed at Whaddon Hall, U.K. * Captured German Navy Records Microfilmed in London, England, U.K. * Captured German records microfilmed in Berlin, Germany * Microfilmed records received from the Berlin Document Center * Captured German records microfilmed at Alexandria, Virginia, USA * Nazi Party and SS records * Records of private individuals and enterprises * German military records antedating World War II * Other captured records Other Related Records, Records of U.S.. Army Commands, 1942- , Record Group 338
  General records of the Department of State, Record Group 59
  German Documents in Other Record Groups
  National Archives Collection of World War II, War Crimes Records, *Record Groups 153, 238 and 549
  * Records of the International Military Tribunal (IMT) at Nuernberg (RG 238)
  * Records of U.S. Military Tribunals at Nuernberg (RG 238) * Records of U.S. Army War Crimes Trials in Europe * Records of War Crimes Trials in the Far East
  * Suggestions for citing National Archives microfilm of Captured German and related records
  Introduction
  The National Archives holds over 70,000 rolls of microfilm reproducing captured German and related records, as described below. Reference copies of the microfilm may be viewed free of charge in the Microfilm Reading Room, National Archives at College Park, 8601 Adelphi Road, College Park, MD 20740-6001 (Phone: (301) 837-2015; FAX: 301-837-0483.) Self-service copies from microfilm can also be made in the reading room for $0.50 each.
  Komentarz do powyższego tekstu:
  Na szczególne zainteresowanie zasługuje też zespół Einwanderungszentrale Litzmanstadt. W ramach tego urzędu sprowadzono do Polski ponad 1.1 mln „Niemców”,lub jak kto woli „Eskimosów”,ponieważ jak napisze Żydów to okrzyknie się,go anty coś tam i jedynie Bóg wie kim jeszcze, z całej Europy Środkowo – Wschodniej. Większa część tych osób uzyskała obywatelstwo PRL. Nadawano je w latach sześćdziesiątych. W tym samym czasie „prostowano” z urzędu pisownie nazwisk. Cały zespół znajduje się, w Bundesarchiv RFN, jednak około 25 mb (kartoteka) przechowywana jest w AP w Szczecinie, oddział w Płotach!!!!. Dokumenty te trafiły tam z MSW jako depozyt NDAP w latach osiemdziesiątych. W tamtym czasie miały kaluzulę – „ściśle tajne”. Pokażna część archiwaliów dotyczących Einwanderungs Zentrale Litzmanstadt znajduje się, w zasobach AGAN oraz w IPN(tak Polacy i jest dla Was nadal ściśle tajna Goje!!!!), w bazie SEZAM (dlatego tak usilnie walczy się,o likwidację IPN,czy zakaz tam wstępu gojom)
  Przywiezieni do Polski „Niemcy” czy jak kto woli „Eskimosi”, byli takimi samymi „Niemcami” jak żydowski gen. w PRL – Jan Frey- Bielecki czy Jerzy Albrecht „Polakami”.
  Na „miłość” PRL do tych „Niemców”,czy „Eskimosów” mógł liczyć też urodzony w Królewcu Fritz RYMARZ,(to nazwisko wyjaśnia wszystko o pilnowaniu wyników wyborów w 2007 roku i poprzednich), który przez 5 lat pracując w Szczecińskiem, przebywał bez polskich dokumentów. Niedługo ukaże się, materialna wiedza, pokazująca, gdzie schowano ogromną ilość rzekomo wysiedlonych z PRL „Niemców”,czyli „Eskimosów”- osób, które dziś domagają się za pośrednictwem Niemców z Platformy Obywatelskiej – odszkodowań? . Skala używania „niemieckich” nazwisk w RP, na: moi krewni jewishgen i odessa2.org (WAR Records). Nazwisko Thuzk(prawidłowa pisownia), jest nazwiskiem bełchatowskich Żydów, którzy przenieśli się, na Kaszuby na początku XX wieku oraz po I i II wojnie światowej.12 osób o tym nazwisku leży na cmentarzu niemieckim w Benghazi,Libii,a 50 osób o tym nazwisku było osadzonych w Getto w Łodzi. Donald Thuzk, formalnie jest potomkiem folksdeutschy – (każde z czworga jego dziadków podpisało VL i na ochotnika wstąpiło do Wechrmachtu,służąc gorliwie Hitlerowi-pół żydowi,by uratować swą skórę ped umieszczeniem w obozach), zaś etnicznie jest Żydem prowieniencji germańskiej i lgnącym do Niemieckiego Kręgu Kulturowego(stąd ta służalczość i miłość okazywana wobec Merkel,oraz kgbisty Putina jako proszący lokaj).Teraz Polacy wiecie kto Wami (nie)rządzi i kogo wybraliście.Te dokumenty podważają prawdziwość tzw.holokaustu,jego liczby,bajeczki dla Gojów by ich wydoić za nie swoje winy.Kiedy otworzycie oczy Polacy,stanowczo zażądacie otwarcia archiwów IPN i ujawnienia prawdziwych nazwisk przechrztów przed następnymi wyborami prezydenckimi,do Sejmu,Senatu czy tymi lokalnymi.Prześwietlić do 4 pokoleń wstecz kandydatów,także ich stan posiadania to wasze prawo i wręcz obowiązek jako Polaka i wyborcy,bo musicie wiedzieć komu powierzacie władzę nad Polską i sobą.Niech te eskimoskie przechrzty startują z list mniejszości jak jest w innych krajach jeżeli mają cywilną odwagę i szczyptę honoru(o czym ja tu mówię?)odwagę pod swymi prawdziwymi nazwiskami,bo to świadczy o nich samych,że wstydzą się,swych przodków,tate,mame,etc,czego się,boją?,że Polacy znając ich prawdziwe pochodzenie nie wybiorą do koryta?,i dobrze bo dość okradania i oszukiwania Polaków,przedtem mordowania i katowania.Czekam na opinie,Polaków,nie lewackiej hołoty ich pomiotu z tutejszego forum.

 32. j said

  Panie Gajowy Marucha! Zgadzam sie z Panem w 100%!
  I kupuje natychmiast panskie znakomite okreslenie hipokryzji politycznej. Wlasnie tak jak Pan napisal: to jest „poprawniactwo polityczne” a nie „poprawnosc polityczna”, jak probujanam od lat wmawiac michnikowskie salony.
  Pozdrawiam serdecznie

 33. Przedslaw said

  #Sven

  Panie Sven, ja doceniam odwage bp.Williamsona i domyslam sie, ze chodzi mu o prawde.

  Chce jednak powiedziec, ze my Polacy powinnismy dbac o nasze kompletnie przemilczane ofiary.
  Wolal bym przy okazji wystapienia bp.Williamsona uslyszec takze pare slow na temat tych katolickich ofiar zgniecionych przez niemieckie, poganskie barbarzynstwo. Czy to nie na temat? Nie wydaje mi sie.

  Sytuacja jest taka, ze Niemcy /niestety wydaje sie ze sympatycy b.hitlerowcow/ od lat disseminuja podskorna propagande, ktora kontruje oficjalnej lewackiej, ktora ma za zadanie rozgrzeszyc Niemcow z horroru II Wojny Swiatowej. W tych ulotkach, filmikach ani slowa o tym co Niemcy wyrzadzili Polakom, Jugoslowianom i innym chrzescijanom. Ta nieoficjalna propaganda przenika do wielu ludzi, niewatpliwie odbieral ja bp.Williams. Moze gdyby polskiej propagandy, polskiego glosu, bylo wiecej, to i bp.Williams baknal by cos o tych naszych ofiarach. I o to mi chodzilo.

  Pozdrawiam i gratuluje sukcesu Bractwa Piusa X, a takze posmiertnego sukcesu Jedrzeja Gierycha i zapewne /czego mozna sie tylko domyslac/ biezacego sukcesu o.Wojciecha Giertycha i sukcesu wszystkich wyznawcow Kosciola Chrystusowego.

 34. Sven said

  Owszem, w zasadzie Pan ma rację – ale akurat bp. Williamson nie należy do tych, którzy zapominają o zamordowanych katolikach, a pamiętają tylko o Żydach.

 35. Marian Barański said

  Szanowni Państwo: J i Marucha. Oczywiście , można i trzeba dyskutować nad kwestiami wątpliwymi np. nad liczbą ofiar żydowskiego Holocaustu , nade wszystko zaś, nad liczba ofiar polskiego Holocaustu , ale nie można negować faktów oczywistych takich jak np. czy była II wojna światowa albo czy był Bolesław
  Chrobry. Do faktów tego typu zaliczam istnienie komór gazowych i mordowanie w nich ludzi przez niemieckich oprawców; toteż dyskusję nad tym uważam za zbędną i niedopuszczalną co więcej -szkodliwą, bo leżącą w interesie Niemców.

 36. Przedslaw said

  Czy Niemcy mordowali ludzi w komorach gazowych ?
  Szkoda, ze poprawnosc polityczna nie pozwala postawic tego pytania wlasnie w tej prostej formie, tylko gledzi sie o „nazistach”.

  W zasadzie mysle, ze tak, skoro zdolni byli wymordowac 50 tysiecy mieszkancow Woli w ciagu 2 dni. Forma mordow jest zreszta mniej istotna. Nieboszczykowi jest raczej wszystko jedno czy zamordowany zostal gazem czy strzalem z nagana lub zamarzl na smierc oblany zimna woda ze szlaucha na mrozie, co nalezalo do ulubionych zabaw niemieckich w Oswiecimiu wobec Polakow.

  Gdy slucham bp.Williamsona, to wydaje mi sie, ze ma racje. Ale nie jestem ekspertem, nie prowadzilem badan. Zaraz jednak przypominam sobie, ze moze 8 lat temu czytalem ekspertyze dr.Reymanna, chemika, raczej nie podejrzewanego o sympatie pro-zydowskie, ktory twierdzil, ze jednak byly i czytajac go wierzylo sie tak samo jak Williamsowi. To powinno byc stwierdzone oficjalnie i wiarygodnie z podaniem szczegolow , nie przez zakazy dyskutowania tematu pod grozba tiurmy.

  Natomiast Jankiel Wiernik, glowny „survivor” obozu w Treblince w wydanej 3 lata temu broszurze /reprint/, zaopatrzonej we slowo wstepne nie byle kogo, bo samego „prof.dr. ministra” Wladyslawa Bartoszewskiego, twierdzi, ze w Treblince zginelo cztery miliony Zydow i nie od „cyklonu B”, ale od silnika dieslowskiego, przy czym kolejka do komory czekala po kilkanascie godzin na mrozie boso i bez adekwatnego ubrania.

 37. Polska Mniejszość Narodowa said

  No i ten „survivor” Jankiel Wiernik tak długo czekał nago i bez butów na mrozie, aż się doczekał wyzwolenia przez Armię Radziecką.

 38. opinio said

  ze w Treblince zginelo cztery miliony Zydow i nie od “cyklonu B”, ale od silnika dieslowskiego, przy czym kolejka do komory czekala po kilkanascie godzin na mrozie boso i bez adekwatnego ubrania

  jedno dobre (Cyklon B), a to drugie jeszcze z lepszym smaczkiem (silinik spalinowy)..problem polega na tym, zeby zgladzic 4 miliony silnikiem diesel`a to trzeba by ich wozic na inna planete przez 10 wiosen swietlnych

 39. Czy nie najwyzszy czas skonczyc z ta „holo-koszerna” mitologia majaca na celu jedynie wyludzanie (okradanie) tych, ktorzy w ta mitologie uwierzyli???
  =====================
  jasiek z toronto

 40. Joe said

  Panie Jasku to nie jest takie proste.
  Kilka lat temu kiedy moj najmlodszy byl w ostatniej klasie liceum w Colonia.N.J.Przyjechala zydowka z referarem o” obozach polskich „.Po zakonczeniu syn mowi do kolegow ze to byly obozy niemieckie i ze gineli tam ludzie wszyskich narodowosci Europy.Jeden z odwazniejszych wychylil sie i to powiedzial publicznie.Wie Pan zo sie stalo?Zydowka dostale histerii.Nauczycielki biegaly po wode.A ta belkotala tylko jedno.”tyle mojej pracy zmarnowal…tyle mojej…”

 41. CzytELnik said

  Panie, Czarny Jastrzab, to sa bardzo obszerne zrodla dotyczace obozow koncentracyjnych. Mam rowniez na mysli raporty z Aushwitz dokonywane przez wywiad polskiego podziemia AK, ktorych nam sie nie pokazuje, natomiast „zrodla” takie jak Jan Tomasz Gross sa fetowane na waznych polskich uniwersytetach. Powinnismy przepedzic z uniwersytetow lgarzy i oszustow oraz tych, ktorzy ich tam ochraniaja.
  Zeby te sprawe zamknac proponuje wyjasnic pare rzeczy:
  Czy biskup Williamson to ekspert od komor gazowych?
  Skad wynosi swoja wiedze w tej dziedzinie?
  Czy to naukowiec, swiadek, jasnowidz, itp?
  Czy moglby przy okazji ujawnic, czy ktos z Polakow, albo ilu ich, zginal w obozie koncentracyjnym?
  Na zakonczenie, kazdy ma prawo do swoich pogladow i gloszenia ich, jednakze, w przypadku osob publicznych wymaga sie prawdomownosci, czyli potwierdzenia z obiektywna prawda. Chyba ze powszechnie posiadana prawda nie jest obiektywna.
  A co do archiwow IPN, stosuje sie regule: kto ma w reku historie, ten moze za jej pomoca kreowac przyszlosc. Dlatego trwa walka o archiwa.
  Pomocnicze pytania, to: kto, dlaczego i co chce ukryc.

 42. Przedslaw said

  @41 Czytelnik

  Pytania jak najbardziej na miejscu.

  Zawsze trzeba pamietac, ze wazne nie tylko co kto powiedzial, ale czego nie powiedzial.

  Trudno powiedziec na ile bp.Williamson kieruje sie misja odkrywania prawdy. Na moj gust, wiecej by zrobil dla tegoz zaszczytnego celu gdyby obok tych 200-300 tys. Zydow, ktorych wymienil, zauwazyl choc jednego Polaka. Ale to juz chyba wymaga odwagi i wyobrazni innego wymiaru, a i http://www.kreutz.net nie byla by czyms takim zaintereasowana.

 43. Przedslaw said

  @Sven

  Prawda jest, ze te pytania nalezy kierowac takze, i glownie do szwedzkiej telewizji.
  Trudno powiedziec po tym krotkim wywiadzie jakie sa dalsze poglady bp.Williamsona w sprawie.

 44. lanc said

  Też zawsze myślałem że istnienie komór było faktem.Teraz w to wątpię,bo co z tym że podobno komory gazowe zostały odbudowane po wojnie?
  Jakiś czas temu czytałem że jakoby kierownik(czy jak on się tam zwie)obozu w Oświęcimiu przyznał że komory inaczej wyglądały bo te co stoją zostały wybudowane po wojnie.

  Zresztą liczba 6mln jest z kosmosu wzięta,skoro obóz działał w latach 40-45 czyli 5 lat to jest około 1825 dni.Gdyby zginęło tam 6mln samych żydów to daje to średnio 3287 osób dziennie i to samych żydów.
  Liczba którą wymienił biskup Williamson jest bardziej prawdopodobna bo przy 300tyś. wychodzi 164 osoby dziennie.

 45. j.dymowski said

  czy nie powinniscie lepiej wy najswietsi katolicy i zafajdani narodowcy pomyslec o zdjeciu klatwy z polskich litopadowych powstancow z1830r jak rowniez z tych styczniowych w 1863r ktora nalozyla jakas nastepna nedzna papierzyna.kim sa w porownaniu z nimi jacys nedzni purpuraci,przecierz historia dzisiaj dostepna jest wszedzie wystarczy wyciagnac reke po klawiature.Ogolnie jest wiadomo ze od 4-ego w.n.e.jstescie winni za smierc,czesto w wymyslnych torturach miliony ludzkich istnien czyzby nie byli waszymi bliznimi ,jak mozna was kojazyc z uczniami chrystusa bynajmiej chyba ze z uczniami Belzebuba.To Hitler byl waszym ucznim i Stalin i tak was nie zdolali przewyzszyc w waszym bestialstwie .Mam wielka nadzieje ze wkrotce ludnosc przejrzy na oczy ile krzywdy wyrzadziliscie narodowi polskiemu i pogoni was do plugow ,bo juz nie pozwolimy zamazac sobie oczu jakims cwanym wybiegiem typu opus dej czy wycwanionym Jankiem Pawelkiem ll …….P.S. Jestem polakiem z krwi i kosci, ale musialbym byc slepy, tepy i umyslowo chory by zydow polskich uwazac za wrogow, a wasza nienawisc do nich i do wszystkiego co nie katolickie sprawi ze znow usuniecie ktores przykazanie z dekalogu by sie zmiscilo wasze nowe…………….Bedziesz nienawidzil zydow,innowiercow,niwierzacych i wszystko to co nie katolickie z calego serca swego, cala dusza i calym umyslem………… ,a tak na marginesie to przykazanie obowjazuje od stuleci tylko niema go jeszcze w dekalogu……….Do wszystkich myslacych polakow pozdrawiam …..ROBOL

 46. Thanks in support of sharing such a fastidious idea, piece of writing is good, thats why i have read it entirely

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: