Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Echa decyzji papieża – Izrael grozi Watykanowi

Posted by redakcjawp w dniu 2009-01-31

Izrael rozważa zerwanie stosunków dyplomatycznych z Watykanem w odpowiedzi na rehabilitację przez papieża biskupa lefebrysty Richarda Williamsona – podał niemiecki tygodnik „Der Spiegel” na swych stronach internetowych.
W rozmowie z tygodnikiem izraelski minister ds. religii Icchak Cohen powiedział, że zaleca <strong>”całkowite zerwanie kontaktów z organizacją, której członkami są kłamcy oświęcimscy i antysemici”.

Decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z czterech biskupów lefebrystów, w tym negującego Holokaust Williamsona, wciąż wywołuje oburzenie także wśród organizacji żydowskich w Niemczech.

Wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Salomon Korn powiedział „Spieglowi”, że decyzja papieża jest „niewybaczalna” i pokazała, że papież „stawia pod znakiem zapytania pojednanie z Żydami, które jego poprzednik posunął naprzód”.

W piątek Williamson przeprosił w liście do Benedykta XVI za „burzę”, którą wywołał jego wywiad dla szwedzkiej telewizji, gdzie stwierdził, że komór gazowych nie było. Nie wycofał jednak swych słów i nie odniósł się do swego stanowiska w sprawie Holokaustu, który w przeszłości kilkakrotnie negował.

Watykan potępił w piątek negowanie holokaustu przez niektórych lefebrystów. Także w środę na audiencji generalnej Benedykt XVI przestrzegł przed zapominaniem i negowaniem Holokaustu.
(PAP)

Komentarzy 15 to “Echa decyzji papieża – Izrael grozi Watykanowi”

 1. Antek said

  Zbombarduje Watykan?

 2. maniuś said

  Antek – Po takich moskach mozna wszystkiego sie spodziewac.

 3. Ryziel said

  Jezeli niewiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.Od kiedy to zydki chcą sie z nami katolikami pojednać .My wierzy my trojce przenajświetrzna a oni maja tylko jednego Boga Tylko 666 mógł wierzyc w takie cuda.Nasz Paież Bendykt musi szukac porozumienia z religiami co odeszły od koscioła a nie z tymi co plują na krzyż

 4. lolo said

  Rakietami fosforowymi?

 5. o Q said

  Hiszpania: atak na synagogę w Barcelonie
  Nieznany osobnik ubrany „po wojskowemu” zaatakował w piątek synagogę w Barcelonie i zranił kijem bejsolowym jednego z jej pracowników. Sprawę bada policja – poinformowała w sobotę telewizja hiszpańska.
  Według zeznań świadków mężczyzna rozbijał kijem bejsbolowym zewnętrzne gabloty z plakatami i napisami identyfikującymi synagogę, kiedy podszedł do niego pracownik miejsca kultu, aby powstrzymać zniszczenia. Pracownik został wówczas brutalnie pobity kijem bejsbolowym.

  Przechodnie powiadomili lokalną policję, która aresztowała sprawcę.
  Rannego przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono rany ręki i urazy głowy.

  To drugi antyżydowski atak w tym miesiącu w Barcelonie.

  8 stycznia członek ekstremalnie prawicowego Społecznego Ruchu Republikańskiego (MSR) wymalował napisy na siedzibie Ośrodka studiów judaistycznych Habad Lubavitz. Napisy głosiły „dość ludobójstwa” i „zbrodniarze”. MSR była wielokrotnie oskarżana o apologię ludobójstwa.

  Zaatakowana synagoga w Barcelonie (Sinagoga Major de Barcelona) jest jedną z najstarszych synagog w Europie. Od 2002 roku mieści również muzeum. Obecnie nazywana jest synagogą Szlomo ben Adereta od nazwiska średniowiecznego rabina Raszby (1235 – 1310), znanego talmudysty, autora tysięcy komentarzy talmudycznych oraz znawcy halachy – przepisów kultowo-liturgicznych, pokarmowych i regulujących różne aspekty życia codziennego, obowiązujących Żydów ortodoksyjnych. Aderet był rabinem tej synagogi przez 50 lat.

 6. ula said

  A niech zrywa to bedzie szansa, ze KK uwolni sie od celebrowania dni judaizmu i bedzie nadzieja, ze judaisci Nycze z Dziwiszami doczekaja sie anatemy.

 7. wet3 said

  Dziwny jest ten swiat! To przeciez Watykan juz bardzo dawno temu powinien zerwac stosunki dyplomatyczne z Izraelem po zydowskich aktach ludobojstwa na Palestynczykach i Libanczykach.

 8. Rak said

  Katolicy wszystkich krajow laczcie sie w glosnym protescie przeciw mieszaniu sie Zydow w sprawy naszej religii.

 9. Jarek Sadecki said

  To Watykan powinien zerwac stosunki dyplomatyczne z Israelem a to z tej przyczyny, ze rzad Israela zapowiedzial ochrome zolnierzy podejrzanych o zbrodnie wojenne o ktorych to zbrodniach pisze raporty ONZ.

  Mozna przebaczac, ale nie wolno zaniechac kary ludobojcom. Rzad Israela, broniac podejrzanych o zbrodnie udowodnil to, ze nie wazne jest prawo miedzynarodowe a wazne jest prawo plemienne, ktore nie karze zbrodniarzy innowiercow ale ich chroni, to znaczy – zachca ich w mysl mitzvah(dobry uczynek), ktora nakazuje wymordowania „siedmiu narodow Caany(Palestyny)”

  Israel udowodnil i udawadnia to,ze nie jest czescia swiata cywilizowanego, wbrew temu co zawsze podkreslaja czlonkowie rzadu Israela(nalezymy do miedzynarodowej spoleczlosci- Tzipi Livni)co jest zwykla propaganda.

  Watykan wybacza zbrodniarzom wtedy, kiedy okazuja skruche a nie butnosc z „piekla rodem”.

 10. Cham Wiejski said

  Jezu, ja się strasznie boję, co to będzie, jak już Izrael zerwie stosunki dyplomatyczne z Watykanem… Wstrzymają sprzedaż owoców sharon, to na pewno, ale co więcej? Może rzucą jakąś straszną klątwę?

 11. Mucha Plujka said

  Jakiego znów „negującego” holokaust biskupa?
  Nikt nie negował, że ileś tam Żydów zginęło, natomiast podał w wątpliwość zarówno zmyślone liczby ofiar, jak i istnienie komór gazowych do zabijania więźniów. To taka sama prawda, jak śmierć Galileusza na stosie.

 12. niuni said

  Izrael daje światu nauke patriotyzmu.Kazde państwo gdyby było tak dobrze zorganizowane i kochające swoich rodaków tych zywych i niezywych rodakow dawno by zerwało nie tylko stosunki dyplomatyczne z państwem Izrael,który notorycznie obraża i gardzi innymi ludzmi,których nazywa gojami.

 13. Ryziel said

  Watykan poprzez swoje kanały dyplomatyczne powinny tak jak Rabe Jastkowicz JPII pogrozić palcem że wszystkich purpurantów pochodzenia żydowskiego odda im w spadku.

 14. ZOSIA MAŚLANKA said

  NASZ DZIADEK ZMATFIŁ SIĘ, ISZ MOŻE WYSCHNOŃĆ STRÓMIEŃ DOPŁYWU RZYDOWSKICH BISKUPUW DO EPISKOPATU I DO WATYKANU.

 15. bibulka said

  http://www.bibula.com/?p=5970

  KOMENTARZ BIBUŁY: Chciałoby się rzec tylko jedno: Deo Gratias! Za samą decyzję Papieża, jak i za konswekwencje w postaci zawieszenia bezsensownego tzw. dialogu pomiędzy przedstawicielami żydowskimi a Kościołem Katolickim. “Dialogu”, który prowdził tylko i wyłącznie do niekończących się żądań nieustannych ustępstw Kościoła w zasadniczych kwestiach, bez możliwości uzyskania wiążących porozumień z drugiej strony. “Dialog” tego rodzaju polega bowiem na zawieraniu porozumień, które Kościół jako hierarchiczna autorytarna instytucja zmuszony jest przestrzegać, zaś strona żydowska z racji braku takowego odpowiednika, nie jest do tego zobligowana. Ta naturalnie istniejąca różnica uniemożliwia jakiekolwiek owocne porozumienia, nie mówiąc już o braku podstawowej szczerej chęci współpracy ze strony żydowskiej. Przyjęta przez tę stronę pozycja dotycząca kwestii stricte historycznej, o której wypowiadał się biskup Williamson, świadczy dobitnie o braku chęci wyjaśniania rzeczywistości. A cóż dopiero mówić o sporach doktrynalnych. Jeśli nie można dyskutować na tematy historyczne, jak można prowadzić dialog na tematy teologiczne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: