Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Głęboką radość daje tylko Chrystus

Posted by redakcjawp w dniu 2009-04-11

„Bez Jezusa nie ma Świąt Wielkanocnych. Bez więzi z Jezusem Zmartwychwstałym nie jest możliwa radość paschalna” – napisał ks. bp Zygmunt Zimowski, ordynariusz radomski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji, w specjalnym liście skierowanym do Polonii świata. Tegoroczny list nosi tytuł „Weselmy się nadzieją w Chrystusie Zmartwychwstałym”.

W dorocznym słowie skierowanym do Polaków na całym świecie ksiądz biskup przypomina sens Świąt Wielkiej Nocy, w których centrum jest Jezus Chrystus Zmartwychwstały. Zauważa, że niestety dla wielu świętowanie jest zupełnie oderwane od osoby Zbawiciela. A – jak podkreśla hierarcha – bez więzi z Jezusem Zmartwychwstałym nie jest możliwa radość paschalna. „Święta Wielkanocne i zwyczaje z nimi związane – same z siebie – nie są w stanie komukolwiek dać prawdziwej radości, gdyż jest ona darem i owocem żywej więzi z Jezusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym” – pisze ksiądz biskup. Zauważa, że szczególnie trudno o radość w święta tym, którzy przeżywają je na emigracji, z dala od najbliższych, bo brakuje radości bycia z rodziną, przyjaciółmi. I właśnie w tym momencie widać znaczenie prawdziwej radości, pogody ducha, pokoju, które wypływają z Serca Jezusa Zmartwychwstałego, co więcej, mogą one trwać przez długi czas. „Powrót do pracy, do codziennych zajęć i do tylu różnych spraw osobistych, rodzinnych i społecznych nie musi naruszać lub pozbawiać nas odnowionej przez Święta osobistej więzi z Jezusem. Co więcej, im bardziej niestabilne i zmienne wydają się okoliczności naszego codziennego życia, tym mocniej uświadamiamy sobie, jak bardzo potrzebujemy stałości, konsekwencji i wytrwałości w swej relacji wiary, nadziei i miłości do Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego”
– napisał ks. bp Zimowski, dodając, że tą prawdą trzeba żyć na co dzień.
W liście do Polaków i Polonii na całym świecie ksiądz biskup nawiązał także do obchodzonego w drugą niedzielę po Wielkanocy Święta Miłosierdzia Bożego. Bo jak podkreślił, gdy odkryjemy prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa, odkryjemy też prawdę o Miłosierdziu Bożym. „Paschalne wydarzenie jest fundamentem nadziei, jaką poszczególny człowiek i cała ludzkość może i powinna złożyć w niezgłębionym Bożym Miłosierdziu”
– napisał hierarcha. Na zakończenie zachęcił wszystkich, by gdziekolwiek ich postawi Boża Opatrzność, byli Apostołami Miłosierdzia.
MMP

Jedna odpowiedź to “Głęboką radość daje tylko Chrystus”

 1. Analityk said

  Ja dodam, ze nie tylko brakuje radosci bycia z rodzina i przyjaciolmi ale przede wszystkim jestesmy czesto w nieprzyjaznym nam swiecie pozbawionym wartosci chrzescijanskich, pogardliwie nastawionym do innego czlowieka, checia uzycia go dla wlasnych celow, gardzacym kazdym kto nie ma duzo pieniedzy i nie dazy do ich zdobycia tratujac innych po drodze.
  To jest przeklenstwo emigracji z Polski.

  Na emigracji jestemy NIC nie znaczacymi najemnikami-pariasami, ktorych wielu masonow i wybrancow boga Mamony lubi kopnac przy byle okazji. Mamy opinie – dzieki szkalujacemu Nas w “praise swiatowej” zydostwu – antysemitow (na zachodzie nie dochodza tego powodow i na dodatek nie widza, ze zachod w wielu przypadkach jest bardziej antyzydowski – bo to jest wlasciwe slowo – niz my), budowniczych obozow koncentracyjnych, glupcow (ktorych latwo oszukac – dla zachodu bycie szlachetnym znaczy glupim, ktorego mozna uzyc do swoich celow).

  Nawet jesli chcemy komus z rodakow pomoc to zwykle niewiele mozemy zrobic ze wzgledu na nasza slabosc ekonomiczna, ktora jest kluczem do efektywnego wsparcia. Na razie okupanci Polski plawia sie w majatku Polakow.
  Mozemy jedynie wspierac sie duchowo.
  Na tym wsparciu powinnismy budowac silne struktury patriotyczne – zwlaszcza w Polsce – I wprowadzac Polskich Patriotow do Sejmu RP. To jest najskuteczniejsza droga do budowy silnej Polski dla Polakow opartej na pryncypiach chrzescijanstwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: