Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Andrzej Kumor: Po co mi Polska?

Posted by redakcjawp w dniu 2009-07-31

Pytają młodzi Polacy; jestem Europejczykiem, jestem zadowolony z mojej pracy w Wielkiej Brytanii, jestem nowoczesny, do czego mi Polska potrzebna?
Po co mi Polska; jestem dobrze wykształcony, znam język francuski, mówię płynnie po angielsku, połowa moich znajomych to nie są Polacy, Polska jest dla zgredów…
Po co mi Polska; mam dobrą pracę w amerykańskiej korporacji i szanse na szybki awans, Polska zawsze była zacofana, przed wojną ledwie 16 proc. ludzi czytało gazety…
Po co mi Polska; zawsze brudna i śmierdząca, wystarczy popatrzeć na tych prymitywnych ludzi, zapijaczonych, zniszczone kobiety, których skóra nie ogląda kosmetyków, facetów przeklinających w co drugim słowie.
Po co mi Polska; ten kraj w malignie, gwałcony od pokoleń przez byle obce wojska.
Po co mi Polska; ojczyzna głupoty i naiwności, oszukiwana przez byle kuglarza.
Po co mi Polska; ziemia ludzi przegranych, ponurych, wiecznie smędzących i narzekających?
Po co mi Polska; stolica europejskiej głupoty, gdzie wystarczy pomachać przed oczami paciorkami i perkalem, by móc okraść kilkudziesięciomilionowy naród?
Po co mi Polska, pośmiewisko świata, piekiełko, w którym Polak Polakowi wilkiem i złodziejem?
Po co mi Polska, wylęgarnia antysemickich prymitywów?
No przecież po nic…

Tak od maleńkiego sączą młodym Polakom w głowy polskojęzyczne media, na chama szydzą, wyśmiewają patriotyzm, jątrzą i od szkoły podstawowej obrzydzają polskość.
Po co?
Jak to kiedyś ładnie ujęła jedna z czołowych polskich ciot rewolucji; ludzie przekonani o wyjątkowości własnej tradycji i pochodzenia, mają trudności z akceptacją „innego”. Nie można więc dopuścić, aby Polacy
byli wychowywani w poczuciu wielkości Polski i szacunku do jej tradycji, trzeba im zohydzić historię własnego narodu, kazać się wstydzić za ojców i dziadów.
Taka manipulacja wychowawcza pozwala rozmiękczyć polskie społeczeństwo i przygotować grunt pod akceptację „innego”… na polskiej ziemi; tego by ów „inny” o tej ziemi mógł decydować i miał wpływ na jej los. Jednym słowem, owa zręczna gra, w której żongluje się humanistycznymi ideałami, odwołuje do uniwersalnych wartości etc., ma na celu banalnie proste wydziedziczenie Polaków; chodzi o to, aby
to nie tylko oni, albo przede wszystkim nie oni decydowali o tym, co się dzieje nad Wisłą.

Sądząc z obserwacji, zabieg ten udał się częściowo. Obok „młodych Europejczyków” o przemielonych na kotlet mózgach rośnie nam w Polsce las młodzieży, która z Polską chce być za pan brat, i to dla niej
właśnie musimy przenieść, zachować, rozwinąć i nagłośnić to wspaniałe polskie dziedzictwo kulturowe i historyczne. To ich dusze musimy nauczyć poić się w wodach wspaniałej polskiej rzeki.
Polska to nie kalectwo i kula u nogi, lecz wielkość i siła ducha.
Polska to dziedzictwo europejskiej cywilizacji; to historia, która uczy, co należy w życiu robić i jak. Polska to wreszcie styl bycia i życia; przekonanie o naturalnej „wolności na zagrodzie”, spuścizna po
wielkich zawadiakach, ludziach, którzy nikomu, prócz Boga, się nie kłaniali.
Polska to wreszcie jedyna skuteczna metoda obrony interesu Polaków.
Mam wielką nadzieję, że ochota do kontestacji i pragnienie wolności nie zostały do końca wytrzebione, że wielu młodych ludzi będzie niedługo miało (o ile już nie ma) mdłości od politycznie poprawnej gadaniny w telewizorze, że ludzie wsparci tym co usłyszą w domu, podźwigną Polskę, stworzą jej przemysł i własne media.
Polska zaklęta w starożytnych zbrojach, w wawelskich murach, w zbroczonych krwią kamieniach miast, wciąż ma wielką siłę oddziaływania, wciąż może porwać młodych do działania. Dlatego póki żyjemy, nie powinniśmy oddawać pola i rezygnować z walki. Chodzi w końcu o rzecz najważniejszą – o ocalenie tego jak chcemy żyć, o ocalenie naszych aspiracji.
Polska to wielka radość, to żywotny naród, który pomimo tylko podkopów i uderzeń nadal pnie się w górę.
Polska chrześcijańska przywiązana do swej tradycji, to odprysk szkła w oku nowej europejskiej bolszewii; ludzi, którzy chcieliby tego co zawsze; nowego światowego porządku opartego na panowaniu „naszych” ludzi.
W dzisiejszym świecie wcale nie maleje znaczenie narodów. Tych silnych. Jesteśmy świadkami wielkiego narodowego odrodzenia Chin; wielkiego umacniania Żydów. Zanim zatem zapytamy, po co mi Polska, popatrzmy sobie dookoła, aby ocenić, po co Chińczykom Chiny, a Żydom Izrael? Zastanówmy się, po co Niemcowi Niemcy i Brytyjczykowi Wielka Brytania?
Ja nie mam wątpliwości.
Bardzo często tak jest, że ci sami ludzie, którzy wyśmiewają polskie dziedzictwo, to tak po prawdzie prymitywna dzicz, która postrzega świat przez pryzmat plemiennej solidarności.
Polska jest jednym z bastionów obrony przed tymi hordami, dlatego tak jej nienawidzą i tak namiętnie starają się przerobić polskie dzieci na Pawkę Morozowa w służbie nowej rewolucji.
Po co Polska?
Po to, by się bronić!
Andrzej Kumor, Mississauga

http://www.goniec.net

Reklamy

Komentarzy 20 to “Andrzej Kumor: Po co mi Polska?”

 1. Elpolaco said

  To jak panie Autorze?
  Wraca pan do ojczyzny? Bo tu wszyscy tak kochaja Ojczyzne ze im w glowie z tej milosci nie miesci sie TAM wrocic. I walczyc z bolszewia, Unia, lewakami i reszta normalnych Polakow. Co to chca zyc jak ta to, tak po prawdzie prymitywna dzicz, która postrzega świat przez pryzmat plemiennej solidarności (koniec cytaty)

  Hmmm, no a jeszcze ten bastion otoczony Zydami i Chinczykami a w srodku zawadiacy co to sie nikomu poza Panem Bogiem nie klaniali, a pana tam nie ma?
  Panie Wolodyjowski,
  pardon panie Kumor, na larum bijesz ale za woda wielka, z kraju obcego, gdzie gangi podludzkich Indian handluja marihuana a Zydzi zawladneli juz tam nie tylko francusko ale i angielsko jezyczna prasa…

 2. Julka said

  Akcja rodzi reakcję. Pożyjemy, zobaczymy. Na gruncie na siłę budowanej Jewropy, tworu do cna zabagnionego moralnie będą powstawały ruchy narodowe, kto wie, nawet skrajnie nacjonalistyczne. Tak sobie myślę, bo wolność w uniwersalnym pojęciu chrześcijańskim to co innego niż wolność w rozumieniu plemieńców. Mamy inne dusze. Plemieńcom dotychczas się udają ich przewrotne zamiary, bo nie postępują fair. To leży w ich naturze, religii, obyczajowości, a my nie rozumiemy tego języka. To tak jakby super uczciwy człowiek usiadł do pokera z wytrawnym szulerem.
  Potrzebna jest nam odwaga głoszenia poglądów, pokazywanie Polakom przyczyn i skutków obcych, wrogich Ojczyżnie naszej rządów, organizowanie się już od najniższych szczeblów i pilnowanie wyborów.

 3. Lubomir said

  Re: Elpolaco. Panu Kumorowi nie dorastasz do pięt. Widać również należysz do tej dziczy nomadów, do tych odmóżdżonych i sprostytuowanych plemieńców. Nie z takimi szydercami radzili sobie Polacy. A może powinieneś podpisywać się po prostu – ‚Jerzy Urban’.

 4. Ryziel said

  Tylko Komitet Wyborczy”Moherowe Berety”może odwrócić kijem Wisłę

 5. wet3 said

  Dobry artykul. Przeciez w jewrolewackich mediach caly czas obrzydzaja Polakom – szczegolnnie tym mlodym, ich ojczyzne ile sie da. Wszystkie tam piszace zydki nawoluja Polakow do wyjazdu z kraju. To jest zorganizowana akcja tworzenia Judeopolonii.

 6. Bolek said

  Jeżeli antypolacy wzięli się za wychowanie polskiej młodzieży,
  to nikogo nie powinno to dziwić.
  W sondażu Kuriera Lubelskiego zadano
  pytanie; „Kto lub co jest symbolem Lublina ?”
  Dla większości net-gawiedzi takim
  symbolem jest Motor Lublin, mierny
  klubik z nędznymi piłkarzykami, który
  od degradacji do II-giej ligi uratował
  się przy „zielonym stoliku”.
  http://www.kurierlubelski.pl/module-ankieta-display-pollid-61.html
  No i co można zrobić z takim narodem ?

 7. Świadomy said

  Ogłupiacze Narodu Polskiego poczynili wielkie spustoszenie w Jego świadomości. Udało im to się dzięki systematycznemu mordowaniu patriotycznych elit intelektualnych i intensywne indoktrynowanie pozostałych, dzięki fałszowaniu historii, ukrywanie prawdy. Rocznicę jednego z takich mordów każą nam właśnie celebrować. Mam na myśli tak zwane Powstanie Warszawskie; rozkaz jego rozpoczęcia był perfidnym skazaniem na śmierć kwiatu polskiej młodzieży, a właściwie całej ludności stolicy. Propagandowy szum uzasadniający słuszność tej krwawej jatki Polaków to nic innego jak kolejna próba dogłupiania polskiego społeczeństwa, ogłupiania kolejnych pokoleń. Chylmy głowy przed bohaterskimi uczestnikami tych strasznych wydarzeń, ale bądźmy świadomi, że była zbrodnia mająca na celu okaleczenie Narodu Polskiego, jego osłabienie przed mającym nastąpić następnym zniewoleniem, zbrodnia kontynuowana w następnych latach. Stan świadomości polskiego społeczeństwa jest zatrważający, ale nie należy załamywać rąk. Powinno to nas mobilizować do przeciwstawiania się bezczelnemu ogłupianiu, do demaskowania kłamstw i głoszenia prawdy historycznej, do podnoszenia świadomości narodowej.

 8. Dog-Mat said

  @Swiadomy.

  Bardzo dobrze Pan to ujal. Nic dodac, nic ujac. A jednak takich glosow jest z roku na rok coraz wiecej, prawda sie przebija, choc powoli.

 9. NSZ-c said

  Czy ktoś do dzisiaj prubował się zastanowić nad kondycją psychiczną i fizyczną Narodu Polskiego ?

  Przecież Naród Polski od 300 lat do DZISIAJ jest katowany i znajduje w głebokiej depresji psychicznej i jest wyczerpany fizycznie.

  Jak długo bezbronny człowiek – ofiara, czy jakaś zbiorowość społeczna, osaczona ze wszystkich stron może sie bronić przez atakiem różnych uzbrojonych OPRAWCÓW, może być OKRADANA z owoców pracy, prześladowna, gnębiona, bita, maltretowana i mordowna przez zoorganizowanych złodzeji z loż masońskich i prześladowców ludobujców zoorganizowanych w bandyckie partie polityczne jak PZPR które zmieniaja systematycznie szyldy pod nowymi nazwami ?

  Naród Polski jest chory na depresję psychiczna i ma symptomy głębokiej zapaści psychicznej i dlatego jest taki już mało odporny, aby się bronić pazurami, daje się kołować czy manipulować przez wewnetrznych agentów bezkarnych ganksterów opłacanych przez zewnetrznych globalistycznych OPRAWCÓW.

  Właśnie wszyscy WROGOWIE Narodu Polskiego wiedzą o tej depresji psychicznej sponiwieranego Narodu Polskieg, bewglednie tą sytuację słabości brutalnie i cynicznie wykożyskują, aby tych Polaków kompletnie OKRAŚĆ, dosłownie ze wszystkiego co jeszcze jemu zostało, a potem wyśmiać i nastepnie wyrzucić na śmietnik.

  Polacy MUSZĄ się zacząć BRONIĆ ŻELAZEM !!!!!!

  Naród Polski po ponad 150 latach zniewolenia i katowania w przeszłosci , odzyskał niepodległość w 1918 roku i zaledwie po 20 latach podnoszenia się z kolan, bo jóż w 1939 roku został znowóż napadniety i mordowany do 1945 roku.
  Potem ten wycieczony Naród Polski MORDOWANY masowo i okrótnie 2 wojną światową, znowóz był bity, katowany, maltretowany w czasie wojny DOMOWEJ w latach 1945-1952 przez żydo-komunistów i agentów kremlowskich, którzy usiłowali sobie podporzadkować pod każdym wzgledem Naród Polski, czyli do momentu do kiedy aż zdechł Stalin.
  Od 1952 roku Naród Polski był dalej trzymany w żelaznym uścisku przez nowe pokolenie żydo-komuny i izolowany od świata zewnetrznego żelazną kurtyną przez rzady żydo-komuny i kremlowskich krwawych agentów aż do 1980 roku.

  W grudniu 1981 roku bezkarni złodzeje i ludobujcy z PZPR będacy dalej przy władzy zoorganizowali kolejne PIEKŁO Narodowi Polskiemu.
  W 1981 roku komuniści wypuścili z więzeń atentycznych pospolitych kryminalistów, a w ich miejsce w grudniu 1981 roku uwiężono dziesiatki tysiecy NIEWINNYCH ludzi, nie poprawnych politycznie wobec reżimu żydo-bolszewickiemu z Kremla, a zwłaszcza tych najbardziej krnąbrych Polaków, NARODOWCÓW ktorzy domagali się respektowania interesów wiekszosci czyli etnicznych Polaków.

  Nieposłusznych i nie poprawnych politycznie, dla których nie było już miejsca w więzieniach wygoniono z Polski pod szantażem, wyrzucenia z pracy, szykanowania rodziny a nawet ZABICIA, co powodowało ucieczkę Polaków za granicę na przymusową banicję i poniewierkę! Nad resztą Narodu Polskiego w PRL-u dalej rządzacy bezkarni ludobujcy komunistyczni z PZPR znęcali się fizycznie i psychicznie różnymi metodami.

  Tak trwało aż do 1989 roku, kiedy to najwiekszy oszuści złodzeje z mniejszości etnicznych zamieszkali w PRL-u wukształceni poza granicami Polski za finanse hoksztaplerów żydo-masonsko-globalistycznych przez różne fundacje jak Fulbrighta dogadali się zaocznie z rządzacymi ludobujcami komunistycznymi z PZPR przy „okragłych i kwadratowych stołach” o podzieleniu się między sobą władzą nad większościa etnicznych rdzennych Polaków, co nazwali ci złodzeje i modercy „demokracją” i „odzyskaniem wolności” itp.

  Po 1989 roku to polskie sponiewierane społeczenstwo w stanie depresji było całkowicie zdezorientowane i nie miało wiedzy oraz nie rozumiało zaraz po 1989 roku na czym faktycznie polegają zmiany ustrojowe, zmiany PRL-u na nową Polskę nazwaną III RP gdzie na piedestały władzy centralnej w Warszawie powpychali się różni ANTY-Polscy żydo-recydywiści.

  Niemal wszystkie media i systemy informacyjne PRL-u bedace kiedyś własnością ludobujczego systemu komunistycznego PZPR zostało sprzedane zagranicznym wielkim koncernom prasowym, zwłaszcza niemieckim, żydoskim i amerykańskim.

  Wycięczone ekonomicznie polskie społeczeństwo OKRADANE od 1945 roku do DZISIAJ z owoców swojej ciężkiej pracy nie było w stanie wykupić prywatyzowanych gazet ani drukarni.

  Takim sposobem główne źródła przepływów informacyjnych w gankstersko-masonskiej III RP, które powinny być źródłami procesów wiążących polski system społeczno-gospodarczy w JEDEN sprawny mechanizm pracujący na pomyślność Narodu Polskiego, został sprzedany przez komunistycznych zdrajców ludobujców z PZPR, niemieckim rozczeniowcom i żydo-masonom z poza Polski i się tam obecnie znajduje poza granicami kraju, przygotowujac TRUCIZNĘ propagandową dla nieświadomych, zdezorientowanych, MALTRETOWANYCH psychicznie Polaków od 1945 roku do DZISIAJ.

  Oznacza to wzsysko, że i źródła rzeczywistej władzy nad Polską też się teraz znajdują POZA Polska, działając cynicznie na szkodę Polaków.

  Między innymi, poprzez takie sposoby działania polski system informacyjny został przeniknięty przez wrogie ośrodki dywersyjne w Kraju, które zaczeły panować całkowicie nad sytuacją w Polsce wganiając jeszcze bardziej w depresję psychiczną cały Polski Naród.

  Te antypolskie działania propagnadowe są dobrze skoordynowane i służą obecnie nowym formom uzależnienia podboju kolonialnego Polaków „bez dobywania miecza” oraz celowo wprowadzają w błąd społeczenstwo polskie, aby je wymanipulować, okraść i zniszczyć.

  Wycięczone psychicznie, z syndromem głebokiej depresji polskie społeczenstwo stało się tak łatwym łupem, do wmówienia że takie PROSTAKI jak TW Bolek Wałesa czy tacy kłamliwi kundle żydo-komunistyczni jak Kwasniewski, Kuroń, Krzaklewski, Gieremek, Tuska, Wojewódzki czy Owsiak i im podobni oszuści są preferowani przez masonów na medialne autoryty dla Polaków.

  Te psełdo-autorytety oraz ich media są przychylne tzw. „demokracji” lub medio-kracji i tzw „prawom człowieka”. Te media notorycznie wyśmiewaja Polaków walczacych o polski grupowy interes, wyzwajac ich kłamliwie od nacjonalistów i faszystów.
  Właśnie wtedy te trujace media zapytywują „Po co Polakom Polska” ale zawsze chwaliły silny szowinistyczny aparthiad Izraela.

  Zwolenników nacjonalizmu i grupowego interesu etnicznych Polaków miesza się w tych mediach z błotem. Narodowcy polscy jak Giertych jednoznacznie są wyśmiewani kojarzeni z „zacofańcami” i „reliktami przeszłości” zwalczanymi przez amasadorów Izraela i homoseksualistów z Brukseli lub New Yorku czy prostytutki z Amsterdamu.

  W świetle takiej propagandy tych zagranicznych polskojęzycznych mediów chrześcijan opisują jako przygłupów i promują jakiś oszołomów modernistów i ekumenistów BEZ konkretnej NARODOWOSCI. Chwalą kosmopolitów i obywateli całego świata i zboczeńców seksualnych.

  Takie postępowanie tych masonskich mediów na rynku prasowym w Polsce i na polu religijnym wykołowanego maltretowanego społeczenstwa polskiego na rzecz interesów masonów okradajacych Panstwo Polskie , zydo-masonów budujacych państwo światowe, czyli globalizm nazywany New World Order, bowiem prowadzi do stopniowego scalenia religii w jedną papkę pod kontrolą PASOŻYTNICZĄ tych masonów.

  Najpierw ekumenizm, potem judeo-chrześcijaństwo, potem chrystoteizm, a w konsekwencji JEDNA nowa światowa religia KONSTRUWANA przez żydo-masonów na ich urzytek. Nawet pierwszy etap ekumenizmu jest niekorzystny dla prawdziwej wiary narodów , gdyż oznacza USTĘPSTWO prawdy wobec PÓŁPRAWDY.

  Zagraniczna propagnada medialana w Polsce nawłujaca WYKOŁOWANE politycznie polskie społeczenstwo do akceptowania globalizmu czyli New World Order po przez systematyczne przytaczanie zmanipulowanej informacji, JAKOBY Jan Paweł II modlił się za „nowy ład na świecie” i też się teraz NIBY modli Benedykt XVI za „nowym ładem na świecie” co jest wielkim kłamstwem tych żydo-masońskich mediów.

  Te zagraniczne polskojęzyczne media w Polsce też wmawiają-mnipuluja wykołowanych Polaków tym, że ów „nowy ład” polega nie tylko na zastąpieniu tradycyjnej religii nową, pan-religijną formą, ale też na eliminacji autorytaryzmu na rzecz tzw. „światowej demokracji”

  Okazuje się że w 1984 roku Jan Paweł II w Watykanie powołał specjalna komisję złożoną z biskupów, która maiła zapoczatkować dialog z żydowską lożą masońską B’nai B’rith.

  Dokonano tego, jako „formę postępowania w dialogu z żydami”. Ponadto Jan Paweł II gościł na audiencjach prywatnych czołowych żydo-masonów, szefów klubów rotariańskich zwalczajacych kosciół.
  Słyszałem to na własne uszy, jak mocno to chwalił na kazaniu biskup diecezji lubelskiej, Józef Życiński który jest narodowości żydoskiej, który BARDZO CHWALIŁ współpracę Jan Paweł II za tego typu dialog , a zwałaszcza za biesiadowanie z żydo-masonami z żydowskel loży masońskej B’nai B’rith, a to jego kazanie było z transmitowane przez Polskie Radio z mszy spod Lubelskiego Placu Zamkowego.

  To jest prawda, że Jan Paweł II propagował usilnie „dialog” z Żydami, co powodowało duży entuzjazm dla niego w mediach żydo-masonskich i judaistycznych, które uchodziły wczesniej za bardzo antykatolickie.
  Był to jednak „dialog”, który polegał na JEDNOSTRONNYM ustępowaniu Katolików wobec stanowiska żydowskiego, na podstawie którego księżą katoliccy zaczeli wnosić żydoskie judaistyczne menory do kosciołów katolickich, stawiajac je tóż przy ołtarzu i tym sposobem światynie katolickie zamieniano w SYNAGOGĘ-rzymsko katolicką do której przestali przychodzic katolicy i katolicyzm zaczoł tracić swoich wiernych or wiarę w dekalog katolicki.

  Jak na przykład w tej parafii Rzymsko-katolickej Świętego Klemensa Papieża i Męczennika w Nadarzyn, ul. Kościelna 1 Tel.: (022) 729 83 40 koło Warszawy i wielu, wielu innych parafiach w Polsce:


  To pasożytnictwa żydo-masonerii globalistycznej na różnych Narodach Europy i świata budujace jeden śiat o nazwie New World Order powołuje na masonów Iluminatów wielkich hoksztaplerów finansowych czy uzurpatorów właścicieli światowej finansiery, która domaga nieskrępowanych obrotów brudnych pranych pieniedzy w różnych częściach świata i dlatego oni nie chcą granic ani narodowości na świecie i to właśnie oni zaputują za pomocą im w 85% podporzadkowanych mediów zapytują:

  „Po co Polakom Polska”

  Przed soborowe nauczanie Piusa XI było przyjazne istnieniu odrębnych narodów i dorobkowi kulturalnemu tych narodów, przedstawiane jako wzór do pracy u podstaw i godne naśladowania.
  Ponadto Jan Paweł II w jednej jego encyklik, był jednoznacznie przeciwny nacjonalizmowi, ale on utożsamił go z głebokim szowinizmem.
  To stwierdzenie encykliki JP II zostało natychmiast podchwycone przez żydo-masonerie.
  Oni zaczeli w żydo-masonskich mediach interpretować, że papierz Jan Paweł II jest jeszcze dodatkowo za społeczenstwem „OBYWATELSKIM” całego świata bez granic i JAKOBY zwolenikiem New World Order.
  Takie teorie IMPUTOWAŁA Gazeta Wyborcza i Tygodnik Powszechny pytajac „Po co wam Polska” WYMANIPULOWANE, psychicznie wyczerpane polskie społeczenstwo, kiedyś systematycznie gnębione przez żydo-komunizm, a dzisiaj przez agresywnych rozwydżonych globalistów żydo-masonów, których trzeba koniecznie otwarcie pokazywać palcami i następnie bezwglednie ZWALCZAĆ wszystkimi możliwymi metodami.

 10. Elpolaco said

  @Lubomir,
  dziekuje bardzo za porownanie mojego pisania do Jerzego Urbana.
  Urbana mozna nienawidziec albo chociaz nie zgadzac sie z jego pogladami, ale jego kunszt dziennikarski jest doskonaly.

  @Swiadomy,
  genialnie postawiony problem. Ja osobiscie zastanawiam sie, jak rodzice dzieci walczacych w powstaniu zgodzili sie na ich udzial.

  To bylo posylanie wlasnych dzieci na pewna smierc. Bog nie pozwolil Abrahamowi zabic swojego syna. Polacy jak najbardziej. I sa dumni z tego, niestety.

  Szanowny Panie z NSZ!
  Polecam szklanke zimnej wody i slownik ortograficzny jezyka polskiego. W koncu wierzy pan w swoj patriotyzm.

 11. krakus said

  To Polska właśnie.Jeden do lasa,drugi do Sasa.Na tych stronach W.P.
  widzimy „dziwnych” Vol-ów,Elpolac-ów,którzy swoimi wypowiedziami starają się by ich określać mianem antypolaków.Ogłupiani przez
  wszystkie władze tzw.III R.P.,otumanieni obietnicami(niespełnionymi)
  sprawiają wrażenie,że są jedynie „narzędziem” w rękach niepolskich
  obywateli tego kraju.Naturalnie można dla tych osobników znależć wiele określeń.Jednym z nich, to są to tzw. „ofiary” niesumienności
  aptekarskiej,w stylu palikotów,palipsów czy psisynów.

 12. Guła said

  Od kiedy to opinie „polaków” publikowane w najróżniejszych Kurierach czy też konstruowane przy pomocy sond, są opiniami Polaków, a?
  Mądrale. Dobrze wam idzie.

  Przecież gdyby nie było PW to ta poległa w powstaniu młodzież i ludność cywilna wzięłaby udział w odbudowie, no nie kraju, bo skąd taki pomysł, tylko gospodarki sojuza wydobywając kopaliny na Syberii. Może nie?
  Oczywiście, prócz Tych, którzy na podstawie wyroków niezawisłych i bez wyroków niezawisłych, otrzymaliby kulkę jako wrogowie pokoju.

  Zbrodnią było i jest stanowisko Stalina, alianta, który z zimną krwią rozwiązywał późniejszy problem, którego nie sposób było uniknąć, z żołnierzy Walczącej Polski łapami Niemców – wspólnego na ówczas wroga Polaków i Rosjan.

  Zrywu PW nie sposób było uniknąć, wybuchło by samoistnie, zbyt wiele było do pomszczenia. Nie tylko Pawiak, dlatego z całej Polski parł naród ku walczącej Warszawie. Wielu dotarło.

  A co z żołnierzami z przyczółka Czerniakowskiego, przecież to też „samobójcy”. A co z samym gen. Berlingiem? Nikt się nie wahał, tylko dziś mają wątpliwości potomni, zza monitorów.

  W czas globalizacji zbędna jest jakakolwiek myśl o narodach i ich historii. Głupi globaliści, nie wiedzą(?), że ci małoletni zmanipulowani wyrosną ze szczenięcych lat i po staremu, jak każdemu z Polaków najdroższy będzie Bóg, Honor, Ojczyzna.

  To już bez mała 500 lat szarpaniny.

 13. Julka said

  Proszę zobaczyć jakie formy ekspresji niezadowolenia są proponowane. Cynk mi dała koleżanka, która wzięła udział w przedsięwzięciu.Na youtube wpisać „Gdański Chór Narzekań”.W Polsce to drugie takie po Wrocławiu lamenty. Nieodparcie kojarzą się ze Ścianą Płaczu, tylko na świecką nutę. Organizowane przez miasto, pulchna dyrygentka to profesjonalistka z lokalnego chóru. Udział w lamentowaniu może wziąć każdy, kto śpiewać może, oficjalne śpiewanie poprzedzone jest próbami. Jakoś mimo próby objaśniania mi celu lamentowania, nadal sensu nie widzę. Chyba, że ktoś zamierza wprowadzić jako remedium na niezadowolenie chóry narzekań we wsiach i miasteczkach jako właściwe i jedynie słuszne ujście dla złych emocji. Śpiewać każdy może. /w jewropie już są praktykowane/

 14. Guła said

  #10

  Bóg nie pozwolił Abrahamowi… tak przecież jest napisane. Ale nie będzie Pan się spierał że na przestrzeni wieków nie obowiązywała zasada ofiar z pierworodnego.

  A czyjeż to kości pod progiem domów zakopywano?

 15. Julka said

  Elpocopolaco
  Jak nie ma się do czego przyczepić, to można do ortografii /w szczególności jak prawda w oczy kole/Ale czego można się spodziewać po wielbicielu „kunsztu” czyt.chamstwa urbanowego.

 16. Lubomir said

  Re: Julka. Oj namnożyło się wielbicieli kunsztu dziennikarskiego Goebbelsa stanu wojennego. Nawet morderca księdza Popiełuszki – Piotrowski wziął się za dziennikarstwo. On też jest pewnie fanem Urbana. Polska wolność nabrała czasami kształtów potwora. Polskę wciąż czeka proces dekryminalizacji. Bandziorstwo nie powinno mieć prawa uczestniczenia w polskiej przestrzeni publicznej.

 17. Świadomy said

  Odpowiedż jest prosta: Polska jest potrzebna Polakom tak jak Polacy Polsce. Państwo jest to naturalnie powstały twór. Jego powstanie zostało podyktowane potrzebą ochrony i obrony słusznych interesów poszczególnych narodów, a także społeczeństw wielonarodowych, bo i takie też niekiedy w sposób naturalny powstają, przynajmniej na jakiś czas ( na pzykład Czechosłowacja, Jugosławia itd). I właśnie dlatego, ze względu na jego ochronne i obronne funkcje, państwo jako takie przeszkadza różnym uzurpatorom, amatorom cudzej ziemi i amatorom wyzysku i eksploatacji narodów. Kiedyś praktykowano podboje kolonialne, teraz podboje maskuje się przy pomocy tworów międzynarodowych, wmawiając naiwnym, że państwo narodowe nie jest im potrzebne i że szczęście znajdą dopiero, gdy pozbędą się własnego państwa, zdając się na łaskę obcych. Właśnie dlatego Polakom, polskiemu społeczeństwu potrzebne jest autentycznie niepodległe Państwo Polskie i powinniśmy je wszelkimi siłami i sposobami bronić, chronić i umacniać. Jest to sprawa życia lub śmierci. Nasz Naród jest już w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Stoimy już na krawędzi przepaści. Nie pozwólmy wepchnąć się w nią. Uświadamiajmy rodaków ! Brońmy się !

 18. wet3 said

  @ Swiadomy (7)
  Absolutnie nie zgadzam sie z Toba. Zapominasz zupelnie, ze sprzedani i zdradzeni przez „aliantow” Polacy byli
  w kompletnie beznadziejnej sytuacji. Zadnego wyjscia nie bylo i z gory bylo wiadomo, ze wszystko skonczy sie tragedia! Poswiadczyly to lata powojenne w ciagu ktorych zydosowieci kontynuowali bezwzgledne mordowanie najlepszych warstw naszego narodu. Jesli nie byloby PW to ci ludzie byliby bezwzglednie wymordowani pozniej. Zastanow sie nim cos napiszesz!!! Tym najlepszym Polakom bezwzglednie nalezy sie pamiec i chwala.

 19. Julka said

  Lubomir
  Trafnie Pan to ujął. Pazurami bronili się przed lustracją, ale odpowiedzialność za podejmowane na szkodę państwa decyzje nie powinna ominąć nikogo. Należałoby pozamykać też wrogie interesom Polski merdia,albo wprowadzić tak zawrotne kary finansowe, że same się zamkną. „Fakty medialne”powinny odejść w niepamięć, jak ich pomysłodawca.

 20. Marian Barański said

  Oczywiście wszystko: władza, szkoła, media starają się Polskę Polakom obrzydzic. I jest to w jakiś sposob skuteczne , ale nie przesadzajmy : większośc Polakow jest dumna ,ze jest Polakami . Proszę tez nie zapominac, że na do pracy na emigracje wyjeżdzaja różni , często nawet margines społeczny , który nas kompromituje, albo Polacy polskojęzyczni, ktorzy tylko marzą , by wyzbyc sie polskości . Tym krzyżyk na droge. Ale w odroznieniu od chorych społeczęństw zachodnich nie ma u nas kultu pedalstwa,zapładniania in witro, masowego mordu nienarodzonych,eutanazji, „uczonych” majstrujących przy hybrydach ludzko- zwierzęcych , masowego ogłupienia społeczeństw propagandą poprawności politycznej etc.;ogromna większośc polskich rodzin to małżeństwa, istnieje więź rodzinna, istnieją wartości katolickie, patriotyzm , prawdziwe człowieczeństwo, poczucie zdrowego rozsądku . Natomiast ze względu na polska prostolinijnośc , naiwnośc i uczciwośc do władzy w państwie ciągle dochodzi służalcza wobec obcych agentura , która chce zniszczyc tożsamośc narodu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: