Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polacy często nie otrzymują wiz; „zaskakujący” argument USA

Posted by redakcjawp w dniu 2009-08-21

Jednym z najważniejszych powodów, dla których Polska ma wciąż wysoki odsetek odmów wizowych i nie jest objęta programem ruchu bezwizowego, może być wysoka liczba nielegalnych przedłużeń pobytu w USA przez Polaków.
Sugeruje to demokratyczna kongresmanka z Ohio, Marcy Kaptur, na podstawie informacji otrzymanych z rządu amerykańskiego.

– Administracja mówi nam, że Polska jest jednym z dwóch, trzech krajów mających największy odsetek nielegalnych przedłużeń pobytu (po wygaśnięciu ważnej wizy). Opozycja w Kongresie przeciw zniesieniu wiz dla Polaków używa tego argumentu. Byłam nim zaskoczona – powiedziała pani Kaptur.

Kongresmanka, wnuczka polskich imigrantów, należy do grona ustawodawców od lat popierających inicjatywy legislacyjne na rzecz uchylenia obowiązku wizowego dla obywateli polskich.

Jak jednak poinformował urząd ds. imigracji i służb celnych (ICE) amerykańskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Kraju, władze USA nie mają żadnych statystyk liczby przedłużeń pobytu (tzw. overstays), ponieważ ICE nie ma możliwości ich obliczenia.

– ICE ani inne biura ds. imigracji nie śledzą dokładnej liczby overstays. Możemy tylko podać liczby Polaków deportowanych z USA – powiedział rzecznik ICE, Richard A. Rocha.

Jak wynika z danych ICE, liczba deportowanych Polaków wzrosła znacznie w ostatnich latach, ale taki sam trend obserwuje się w odniesieniu do obywateli innych krajów, ponieważ władze nasiliły ściganie wykroczeń imigracyjnych.

– Departament Stanu powiedział nam o wzroście liczby nielegalnych przedłużeń pobytu na podstawie informacji z konsulatów – wyjaśnił rzecznik kongresmanki Kaptur, Steve Fought.

Jak informują źródła dyplomatyczne, konsulaty amerykańskie w Polsce starają się ustalić szacunkową liczbę przedłużeń pobytu za pomocą sondaży telefonicznych przeprowadzanych wśród rodzin osób, które dostały wizy i wyjechały do USA.

Kiedy upływa termin przyznanej wizy, urzędnicy konsularni dzwonią do tych rodzin pytając, czy jej posiadacz wrócił już do kraju i notując przypadki nie powracania na czas.

– Nie jest to metoda naukowa, więc Departament Stanu nie podaje żadnych liczb, tylko co najwyżej dane szacunkowe – powiedział pragnący zachować anonimowość dyplomata.

– Overstays będą mogły być obliczane dopiero, gdy wprowadzi się planowany system elektronicznego monitorowania wyjazdów z USA – dodał.

Jak powiedział, Amerykanie doszli również do wniosku, że szczególnie z niektórych regionów Polski, jak Podhale i okolice Białegostoku, pochodzi wysoki odsetek osób, które przedłużają pobyt po wygaśnięciu wizy, albo nielegalnie pracują w USA.
(PAP)

Komentarzy 12 do “Polacy często nie otrzymują wiz; „zaskakujący” argument USA”

 1. Wojwit said

  A rodziny emigrantów oczywiście mówią do telefonu: – Nie ma, bo nielegalnie przedłużył swój pobyt w USA.

 2. Bolek said

  Najlepszym rozwiązanie są tu retorsje,
  czyli wprowadzenie wiz dla obywateli
  USA. Co prawda teraz gdy została
  zniesiona kontrola graniczna w UE
  wyegzekwowanie może wydawać się trochę trudne ale przynajmniej w stosunku
  do kilku znanych „Hamerykanów”,
  lansowanych na „autorytety” można
  by było ją szybko zastosować.

 3. Anty- said

  Oczywiście głównym powodem jest to, iż Żydzi rządzą w USA.

 4. wet3 said

  @ Anty
  Masz 100% racji. To jest robota ichnich!!!

 5. Podglądacz said

  Amabasada USA w Warszawie to zwykła MELINA ŻYDOSKA, w której waszynktoński departament stanu zatrudnia w przeważającej wiekszosci żydów z obywatelstwem USA.

  Niektórzy z tych żydów z obywatelstwem amerykanskim oddelegowanych do pracy w ambasadzie w USA w Warszawie, to nowa generacja żydów-potomkowie nawet żydo-komunistów stalinowców znajacy język polski, których tatusie kiedyś uciekli z Polski, a ich bohory które spłodzili w USA zostały wyhodowane wg. jadowitych instrukcji żydoskiego rasizmu-szowinizmu ideologi rabinatu z USA w nienawiści do Panstwa Polskiego i Polaków.

  Każdy obywatel Polski, który stara się o wizę turystyczną po opłaceniu drakońskiej opłaty, wypełnia formularze w których musi podać cały szereg informacji o sobie.
  Na tych formularzach są też rubryki w których zeznaje jakiego panstwa jest obywatelem, ale oprócz tego MUSI wepełnić rubrykę, czyle zeznać JAKIEJ jest NARODOWOŚCI.

  Otóż, WSZYSCY obywatele Polski, który przyznaje się na tych drukach wypełnianych w amabasadzie amerykanskiej w Warszawie, że są NARDOWOŚCI ŻYDOWSKIEJ – OTRZYMUJĄ staystycznie w 100% wyzy turystyczne do USA w amabasadzie amerykanskiej w Warszawie!

  Natomist ci obywatele Polski, którzy deklarują POLSKĄ NARDOWOŚĆ lub inną (oprócz żydowskiej) są DYSKRYMINOWANI ze wzgledu na nardowość, traktowani jako element 2-j kategorii w amabasadzie USA w Warszawie.

  Przyznanie obywatelowi polskiemu o POLSKIEJ, który zadeklarował POLSKĄ NARDOWOŚĆ otrzymanie turystycznej wizy USA jest na zasadzie zwykłej głupiej loterii.
  Przyznanie wizy turystycznej dla obywatela Polski, deklarujacego POLSKĄ NARDOWOŚĆ w amabasadzie USA w Warszawie, zależy wyłacznie od chwilowego HUMORU tego żyda amerykanskiego pracownika ambasady, którego obowiązkiem jest jedynie utrzymywanie stałego czyli 60% ODMAWIANIA wizy turystycznej do USA dla obywateli nie żydowskiej narodowosci wg. WYTYCZNYCH zażydzonego departamentu stanu USA, zwalczajacego pryncypialnie Polaków, nawet jeśli to jest ze szkodą dla szeroko rozumianego interesu państwa USA.

  Ambasada USA w Warszawie reprezentowana przez rasistowski żydoski estabłyszment z obywatelstwem USA stosuje najzwyklejszą praktykę RASISTOWSKĄ i SZOWINISTYCZNĄ, która uprzywilijowała żydów i DYSKRYMINUJE nie żydów interesantów w ambasadzie USA w Warszawie.

  IDENTYCZNA RASISTOWSKO-DYSKRYMINACYJNA zasada wobec nie-żydów jest stosowana we WSZYSTKICH krajach świata przez amabasady USA w tych krajach, gdzie tym wszystkim, którzy deklarują ŻYDOSKĄ NARDOWOŚĆ przy staraniu się o wizę turystyczną do USA nawet KRYMINALISTOM żydom w 100% są przyznawene wizy turystyczne do USA są AUTOMATYCZNIE, a przyznanie wizy USA dla ŻYDA jedynie sprowadza się do dokonania opłaty finasowej za tą wize.

  Ten oczywiste praktyki SZOWINISTYCZNO-RASISTOWSKIE i DYSKRYMINACJA nie-żydów przez zażydzony departament stanu USA jest DOSKONALE znana w innych krajach byłego bloku wschodniego, a zwłaszcza na Ukrainie, którą przez żydoski estabłyszment grasujacy w Białym Domu, Pentagonie i Departamencie Satnu też jest zwalczana przez żydoską rasistowaską mafią rządzacą w USA.

  Dalatego, że obecny tzw. „rzad polski” który też został opanowany przez mafie żydoską z polskim obywatelstwem, absolutnie nie reaguje na DYSKRYMINACJE etnicznych Polaków przez rasistów amerykanskich zarządzajacych ambasadą czy Białym Domem czy innymi centrlanymi instytucjami zarzadzania panstwem USA, którego pedestały centralnej władzy zostały zdominowane przez terrorystów rasistów żydoskich z obywatelstwem amerykanskich skorumpowanego imperialnego ludobujczego potwora o nazwie USA.

 6. alamaut said

  Poczytałem posty i stwierdzam że większość piszących cierpi na ostrą paranoję.Panowie!Wam potrzebny jest specjalista!Dobry i natychmiast!

 7. Agatka said

  Alamaut specjalista to tobie by sie przydal by poprawic ci wzrok , sluch….i pomogl trzezwo patrzec na rzeczywistosc

  Well Poland goes from getting Bush’s boyfriend, the homo Ashe, to Obama’s Khazar Feinstein…Happy days for Poland…

  ciekawa jestem dlaczego wszyscy ambasadorowie usa w Polsce to zydzi , czy nie ma w usa zadnego katolika dyplomaty???? moze nie ma…

  Joe Biden jest katolik ale zapewnial w shalom tv ze jest wielki syjonista wiec co za roznica .

  pobudka!!!! filosyjonisci i filosemici…..zmiencie paste do zebow ! bo fluor zabija mozg!!!!

 8. stary said

  Nigdy nie pszypuszczalem ze jest tyle stroskanych ludzi o „penetracje zydoska” wszedzie, jezeli tak by bylo czy nie powinno sie pomyslec czy brak wlasnej inicjatywy temu nie pomaga? czy nie zostawia sie dla innych „miejsca”.

 9. Agatka said

  …..stary…..

  to taka strategia ich by promowac tylko swoich, niezydzi nie maja szans na awans.

 10. Pawel said

  jestescie zazdrosnymi wscipskimi ANTYSEMITAMI i dlatego bedziecie dostawac ODMOWY ktore wam sie naleza…..

 11. john said

  CO to ma byc !! Jestem za wprowadzeniem wiz dla amerykanow, jak kuba bogu tak bog kubie. Dajemy sie ponizac tym nadludziom !! Jestem zniesmaczony ta sytuacja. A niby tacy wielcy sojusznicy. Wcale nie chce do nich jezdzic, co ini maja czego my nie mamy !! Zenada, skandal, brak slow !!

 12. biała said

  W 1946 biskup kielecki Czesław Kaczmarek pisał:

  „Przed daniem odpowiedzi na to pytanie trzeba wspomnieć o dwóch wiążących się z nią zjawiskach. Po pierwsze, faktem jest, że Żydzi europejscy pragną wywrzeć presję na rząd Wielkiej Brytanii, by oddał im w niepodzielne władanie Palestynę. Niedawno dokonany przez terrorystów żydowskich zamach w Jerozolimie na hotel króla Dawida, podczas którego zginęło podobno sporo Żydów, jest wymownym dowodem tej presji. Po drugie, aby łatwiej uzyskać możność wyjazdu do Palestyny, Żydzi europejscy starają się dowieść, że w niektórych krajach europejskich są prześladowani. Do takich krajów należy Polska, której Żydzi, zwłaszcza rosyjscy, szczególnie nie lubią (…). Ze względu na przytoczone zjawiska nie jest wykluczone, że ktoś z Żydów mógł skłonić Henryka Błaszczyka do opowiadania wyżej przytoczonej historii w przewidywaniu, że skłoni ona podniecony już i tak przeciw Żydom tłum do ekscesów, które będzie można potem obszernie wyzyskać. (…) ”

  „Analiza wypadków i zeznania świadków doprowadzają nas do następujących wniosków w sprawie zajść kieleckich 4 lipca 1946 r. Wskutek komunistycznej działalności Żydów wytworzyła się w stosunku do nich nienawiść szerokich mas w Polsce. Rzeczywiste wypadki ginięcia dzieci w Kielcach przypisywane Żydom nie wywołały jej, lecz powiększyły ją w wysokim stopniu. Z tego postanowiły skorzystać pewne komunistyczne czynniki żydowskie w porozumieniu z opanowanym przez siebie Urzędem Bezpieczeństwa, aby wywołać pogrom, który by dało się potem rozgłosić jako dowód potrzeby emigracji Żydów do własnego kraju, jako dowód opanowania społeczeństwa polskiego przez antysemityzm i faszyzm i wreszcie jako dowód reakcyjności Kościoła, którego zabijający byli członkami. ”

  bp Czesław Kaczmarek, Raport w sprawie zajść kieleckich
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Kaczmarek

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: