Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mapa drogowa Polski i Ukrainy

Posted by redakcjawp w dniu 2009-09-08

Polska i Ukraina są dla siebie strategicznymi partnerami w Europie – podkreślali wczoraj prezydenci: Polski – Lech Kaczyński, i Ukrainy – Wiktor Juszczenko. Podczas spotkania podpisali mapę drogową relacji polsko-ukraińskich w zakresie m.in. polityki, gospodarki, pamięci historycznej i bezpieczeństwa oraz spraw europejskich.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko przybył do naszego kraju z dwudniową wizytą. Wczoraj spotkał się z prezydentem Lechem Kaczyńskim, premierem Donaldem Tuskiem oraz marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. – Ukraina jest strategicznym partnerem Polski. Europie potrzeba wielu takich partnerstw, jak to na linii Warszawa – Kijów – stwierdził po spotkaniu z Juszczenką prezydent Lech Kaczyński.
Prezydent Polski podkreślał, że w naszych relacjach były trudne czasy, lecz prezydenci Polski i Ukrainy chcą te problemy z pożytkiem dla wszystkich rozwiązać. – Jeśli Europa ma być Europą kooperacji, a nie dominacji, to musi to być Europa oparta o wiele takich strategicznych partnerstw, wśród których polsko-ukraińskie jest niezmiernie istotne, dlatego że jesteśmy krajami dużymi. To partnerstwo trzeba utrzymywać i pogłębiać – dodał prezydent Kaczyński.
Wiktor Juszczenko poinformował natomiast, że prezydenci podpisali mapę drogową relacji polsko-ukraińskich dotyczącą m.in. polityki, gospodarki, pamięci historycznej, bezpieczeństwa oraz polityki europejskiej. – Przywiozłem słowa przyjaźni o znaczeniu strategicznym. Ukraińska strona zrobi wszystko, aby wzmocnić tę przyjaźń – mówił prezydent Ukrainy. Juszczenko wyraził nadzieję, że sukcesem zakończą się starania Ukrainy o umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską.
Prezydenci podpisali wspólne oświadczenie, zwracając się do rządów Polski i Ukrainy z propozycją przygotowania sprzyjających warunków dla powstania Euro-Azjatyckiego Korytarza Transportu Ropy Naftowej.
Artur Kowalski

www.naszdziennik.pl

Reklamy

Komentarzy 5 to “Mapa drogowa Polski i Ukrainy”

 1. andy said

  ludzie, litości, „road map” to nie jest mapa drogowa!, można użyć słów:
  harmonogram, plan, itp., ale nie powielajcie czyjegoś nieuctwa!!!

 2. Lubomir said

  Można wyemitować wspólną mapę drogową Polski i Ukrainy, jak również Polski i Czech czy Polski i Litwy. Jestem całkowicie za tym. Jednak termin ‚road map’ w znaczeniu politycznym, to pomysł z innej kultury a właściwie – subkultury nomadów.

 3. Jarek Sadecki said

  Z wielkim zalem musze stwierdzic to ze pomimo wsparcia partnerstwa polsko – ukrainskiego , nie nie wspomniano o zamiarze scigania zbrodniarzy ukrainskich, ktorzy mordowali polska bezbronna ludnosc cywilna. Polska nie okupowala wowczas Ukrainy i nalezy te mordy zaliczyc do zbrodni wojennych. Dobre stosunki wspolpracy gospodarczej nie powinne byc przeszkoda w rozwiazywaniu trudnych problemow. Pamietajmy o tym ze zbrodnie popelnione na ludnosci cywilnej nie sa przedawniane i naszym obawiazkiem jest sciganie zbrodniarzy czy to beda Ukraincy czy Rosjanie czy Zydzi ktorzy mordowali Polakow w czasach PRL.

 4. krakus said

  Brawo Panie Prezydencie,że nie pojechałeś z Juszczenką na impreze
  upowską z mniejszością ukraińską wiecznie antypolską.

 5. RomanK said

  Ciekawa ta mapa..wytyczona po grobach pomordowanych..dla ropy ktorej nie maja..i przyjazni- ktora wychodzi bokiem.
  Budujmy mosty w stepie..a glupim obiecujmy, ze jak wybudujemy mosty to i rzeka sie pod nimi przeleje:-)))
  Dla kogo to wszystko??? Skoro zwykli ludzie zastanawiaja sie -czy nie starac sie o obce obywatelstwa???
  Skoro wlasne panstwo jest dla nich ciezsze niz okupant..maja racje, ze sie tak zastanawiaja.
  W sumie maja tylko jedne zycie, Sa swiadkami jak ich dziadkow zydie podzlo w kanak, rodzicow, ich…coz moze innego czekac dzieci?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: