Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Andżelika Borys wiceministrem spraw zagranicznych Unii Europejskiej.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-03-31

Nowy wiceminister spraw zagranicznych Unii Europejskiej podczas ceremonii zaprzysiężenia

Nieoczekiwane mianowanie 31.03.2009 p. Andżeliki Borys wiceministrem spraw zagranicznych Unii Europejskiej odbiło się na świecie szerokim echem.
Przypominamy, iż Andżelika Borys jest światowej sławy przywódczynią polskiej opozycji demokratycznej przeciwko dyktaturze prezydenta Łukaszenki na Białorusi, osobą wielokrotnie prześladowaną i szykanowaną.

– Czy było to nieoczekiwane? Zależy dla kogo – mówi naszemu dziennikarzowi charyzmatyczny Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek. – Koronkowa robota dyplomatyczna wokół p. Borys trwała już od wielu miesięcy. Wysokiej pozycji Polski w Unii Europejskiej oraz ogólnemu szacunkowi, jakim cieszy się nasz kraj, zawdzięczamy iż zakończyła się ona powodzeniem. Bez przesadnej skromności dodam, iż i ja odegrałem w całej sprawie niebagatelną rolę.

P. Andżelika Borys, przed mianowaniem jej na prestiżowe stanowisko, odbyła 45-minutową rozmowę z Baronessą Upholland, Catherine Margaret Ashton, ministrem spraw zagranicznych Unii Europejskiej.
– Byłam bardzo zaskoczona wysokim poziomem profesjonalizmu pani Borys oraz jej dogłębnym zaangażowaniem w sprawy Zjednoczonej Europy – stwierdziła Lady Ashton. – Nasza współpraca posiada wszelkie warunki na to, by przynieść dobre owoce dla świata i ludzi („to bring nice fruits to the world and people”) , zwłaszcza biorąc pod uwagę jej znakomite stosunki z amerykańskimi neokonserwatystami.

Prezydent Łukaszenka skomentował całą sprawę lakonicznie: – Gratuluję pani Borys i życzę jej wielu sukcesów tam, gdzie jest bardziej potrzebna, niż w naszym kraju.

Polacy na Białorusi nie kryją swej wielkiej radości z powodu bliskiego już wyjazdu p. Andżeliki Borys na co najmniej pięć lat za granicę.

Sama pani Borys niestety była niedostępna dla prasy z powodu natłoku spraw służbowych.

(Multi-Press AB)

Prima Aprilis! 🙂

Komentarzy 31 to “Andżelika Borys wiceministrem spraw zagranicznych Unii Europejskiej.”

 1. wet3 said

  Baba z wozu, koniom lzej!!! – Piec lat odzipki dla Polakow na Bialorusi.
  Pokazano prawdziwe kolory polaczone z zachwytami niejakiej Ashton na najwyzszym szczycie. Grunt to Jewropejczycy!

 2. Dziamdziak said

  Skoro Andzelika moze byc wiceministrem w EU, to Palikot moze byc wiceprezydentem.

 3. Świadomy said

  Należy chyba rozumieć, że nominacja ta – to pokazowe wyróżnienie i nagroda za dotychczasowe dywersyjne „dokonania” tej aktywistki, jak i ciąg dalszy dywersji skierowanej przeciwko opornej Białorusi. Ciekawe jak władze Białoruskiej Republiki zareagują na takie demonstracyjne wyróżnienie ich obywatelki (bo chyba takową była ona, przynajmniej do tej pory).

 4. spostrzegawczy said

  Prima Aprilis!Tez w pierwszym odruchu sie cieszylem…

 5. Niezalezny said

  Nareszcie pokazala swoje prawdziwe oblicze. MIEDZYNARODOWKA na calego.

 6. Max said

  …- Czy było to nieoczekiwane? Zależy dla kogo – mówi naszemu dziennikarzowi charyzmatyczny Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek…
  O jaka charyzme tu chodzi???
  O zlikwidowanie 42 kopaln???!!!!
  Boze odpusc mu jego WINY!!!
  @Wet
  …Grunt to Jewropejczycy!…
  Ona nie jest antropologiczna chazarka!
  Natomiast nie wiem w jakiej tradycji wzrastala?
  @3
  …Należy chyba rozumieć, że nominacja ta – to pokazowe wyróżnienie i nagroda za dotychczasowe dywersyjne “dokonania” tej aktywistki, jak i ciąg dalszy dywersji skierowanej przeciwko opornej Białorusi…

  Dokladnie tak uwazam
  …obywatelki (bo chyba takową była

  Nie wiem czy posiada obywatelstwo ale mysle ze onywatelstwo polskie tak, bo jak mozna sobie wyobrazic stanowisko w Hu(j)Unii nie bedac jej ”obywatelem”

  @4
  Hej, wpis zoastal dodany 31 marca wiec to nie byl ‚Aprilis’
  DDD

 7. wet3 said

  @ Max
  Jestes w duzym bledzie. Ta dama jest Chazarka! Ciekawe, ze o tym nie wiesz. Przeciez dyskutowalismy o jej pochodzeniu nie raz, ani dwa – tylko wiele razy!

 8. Darek said

  Ale , szopka. To juz bez ceremoni robia z luda Jewropy baranow?
  To gratuluje tym co byli za Zjednoczonym kolchozem. Wyzwolilismy sie z Sowietskiego wpadlismy w Jewropejski .

 9. Naoczny świadek said

  Szkoda, że żart.

 10. RAK said

  J.E.ks.kardynal St.Dziwisz ulegl namowom wielu dzialaczy koscielnych i swieckich i bedzie kandydowal na urzad prezydenta RP.

 11. Kibic said

  Prima Aprilis
  Uwazaj…
  Bo sie pomylisz

 12. krakus said

  Duże brawa dla Autora pomysłu.To najlepszy kawał aprilisowy na jaki można było wpaść.

 13. Marian Barański said

  Sądzę,że to prima aprilis. I nie tak łatwo będzie wysiudac A. Borys z Białorusi.

 14. Świadek Historii said

  Jest to OCZYWISTE jakim ABSURDEM jest ta tzw. „unia europejska” w której za podaki przecietnych obywateli jakś banda MASONÓW jakiś zakulisowych rekinów oligarchów korporacyjnych wyznacza na różne stanowiska w tej brukseli samych FIGURANTÓW marionetek z NIKĄD z pustymi łabami i ta zbawa w „rzadzenie” ma niby decydować życiu, wojnie i pokoju 500 milonów ludzi w Europie:

  Kto jest kim w Komisji Europejskiej?

  To wszysko co tam ta banda oszustów w Brukseli wyprawia to zupełny ABSURD i to się bardzo TRAGICZNIE skonczy dla całej Europy !

  MUSIMY się zacząć otwarcie BRONIĆ przed tym z urzyciem przemocy, gdyż ta kupa kryminalnych recydywistów o nazwie „komisja europejska” i ten cały „rząd ue” jest warty śmiechu, DEMORALIZUJE oraz BANKRUTUJE Europę kosztem ogółu przecietnych ludzi co doprowadzi do bardzo poważnego konfliktu w Europie.

  Trudno o WIĘKSZY ABSURD jak nominacja takiego DYSPOZYCYJNEGO POPYCHADŁA jak BORYS na takie stanowisko jako zwykłego FIGURANTA, której WRODZONA GŁUPOTA z całą pewnością na 100% będzie ponownie URZYTA do jeszcze większego KONFLIKTOWANIA Polaków w Polsce niż to miało miejsce do tychczas, a na dodatek tego ta idijotka bedzie urzywana do SKŁUCENIA całej Europy środkowej i wschodniej!

  Wypowiedzi karierowicza post-komucha masona Jerzego Buzeka o Borys udawadniają w 100% że ona jednak była „koniem trojańskim” amerykańskich neokonserwatystów czyli ŻYDO-NEKONÓW finansowanych przez agresywnego żyda Sorosa i mafię żydoską.
  To własnie oni usiłowali przwrócić Białoruś do góry nogami, a wiec Łukaszenko miał 100%racji o czym informował i dobrze że tą chołotę rozgonił na Białorusi.

  Niewolno o tym zapominać, że ta kołtunka Andżelika Borys z zimną cyniczną krwią WYKOŻYSTAŁA Polaków zamieszkałych na Białorusi na ich BARDZO WIELKĄ SZKODĘ w rozgrywkach politycznych neokonów i żydo-masoneri w prubie mieszania politycznego w byłych krajach bloku sosvieckiego KOSZTEM POLAKÓW, których przesuniecie polskiej granicy na zachód pozostawiło na łaskę losu żydo-bolszewickich wampirów rządzacych z Kremla.

  Przecież takimi samymi DYLETANTEMI jak Borys, ludzmi z NIKĄD jest jakiś CHŁYSTEK o nazwisku Herman Van Rompuy z Belgi, którego MASONI i jacyś bliżej nie znani homoseksulaiści WYZNACZOLI gdzieś za kulisami po cichu z PODEPTANIEM procedór demokratycznych na prezydenta tej „ue” , a wcześniej NIKT i NIC o nim nigdy NIE słyszał do tej pory.

  To samo dotyczy jakiegoś babsztyla o nazwisku Catherine Margaret Ashton,która nie wiadomo kiedy spadła z jakiegoś drzewa i też jako POPYCHADŁO FIGURANT jakiś masonów i homoseksualistów figuruje teraz jako ministr spraw zagranicznych „unii europejskiej” … SIĆ !

  NIE wolno zapominać, że to popychadło żydo-masońskie Andżelika Minister jak była szefową nie uznawanego Nr 2 Związku Polaków na Białorusi to nie ustawała w próbach pełnego PRYWATNEGO WYKOZYSTANIA pełnionego przez siebie stanowiska do SKŁUCENIA, KONFLIKTOWANIA Polakow na Białorusi, prowadzenia PRYWATNYCH rozliczeń i PORACHUNKÓW z krytykującymi ją przedstawicielami tamtejszej Polonii w ramach wolnego słowa.

  Ona nawet dopuściła się do sporzadzania list tam zamieszkałych Polaków i bezpodstawnego kryminalnego SZCZUCIA na nich zażydzonego „polskiego rządu” w Warszawie tak, aby tych Polaków nawet nie wpuszczano do Polski w celach spotkania się z rodziną zamieszkałą w Polsce !

  Ten skandaliczny proceder sporzadzania przez nią „osób niepożądanych w Polsce” nosił znamiona działniści z czasów najgorszego stalinizmu lat po 2-j wojnie światowej.
  Zdaniem przedstawicieli Polonii amerykanskiej, kanadyjskie czy australijskiej szykany jakie dokneły środowiska polonijne i Polaków zamieszkałych na Białorusi bardzo poważnie osłabiły pozycję Polaków i Polski na arenie międzynarodowej, o co właśnie chodziło niemcom, anty-polskiej żydo-masonskiej śitwie w Brukseli i New Yorku.
  Właśnie za to zaszkodzenie Polakom teraz ona została nagrodzona przez żydo-masoństwo oraz wrogów Polaków rządzacych w Brukseli.

 15. said

  Gratuluję Redaktorowi pomysłu i dowcipu!

 16. Naoczny świadek said

  A ja pomysłu nie gratuluję, sprawa na miejscu w Iwieńcu przynajmniej jest poważna. Ludzie szczuci na siebie, wziął się do roboty ten, którego powołaniem winno być jednoczyć, do zgody, pojednania prowadzić, ludzie boją się z domu wychodzić by ich nie opluwano oszczerstwami, nie wyzywano od zdrajców. Tam zło triumfuje, a tu dobra zabawa.

 17. Sarmata said

  Dobre, bo bliski prawdy. Gratulacje.

 18. zdziwiony said

  Do „świadka historii” – posługujesz się nie językiem polskim (tyle błędów!),mam wątpliwości a propos twego pochodzenia.

 19. WD said

  Bravo! Bravissimo!!!

  Ale się uśmiałem. Poprawiłem sobie humor po ostatnich smutkach. Bardzo dziękuję, Panie Moderatorze.

 20. WD said

  re „Sarmata”:

  Sarmato, takie to jest „bliskie prawdy”, jak Ty zostaniesz światowej sławy artystą! 🙂

 21. Lubomir said

  Wiadomo żart z okazji Pierwszego Kwietnia…Ale pouczający żart. Urodzeni wywrotowcy i sabotażyści wciaż usiłują przenikać do polskich organizacji i czasopism, siejąc dezinformację, chaos i defetyzm. Podstępni ‚komandosi’ usiłują nawet ryć w ‚Kurierze Wileńskim’, próbując narzucić ‚kaganiec’ dyskutującym i prowadzić ich na antypolskiej ‚smyczy’. Demaskacja tej ‚Piątej Kolumny’ przypomina włożenie ręki do ulu. Dywersanci mają ogromne zapasy błota i gnoju, by chlapać kompromitujących ich.

 22. Jak said

  A to nie prima Aprilis. Tusk przyjezdza do Kanady .Trzeba go :godnie :przyjac zeby tu zostal i tam Polakom nie mieszal.A przed nim droge toruje B Borusewicz .Sami swoi na zaproszenie Konsulatu no i oczywiscie KPK .

 23. wet3 said

  @ Jak
  Niestety, ale w Kanadzie nie bede. A szkoda! Przypomnialbym Borusewiczowi aby oddal Wyszkowskiemu tasme z nagraniem gdzie Walesa powiedzial, ze byl Bolkiem. Czy ktos z dyskutujacych tu bedzie widzial w Kanadzie tego zydowskiego kretacza Borusewicza?

 24. Bardzo dobry żart…przez moment nawet uwierzyłem, bo przecież swą nieugiętą walką z reżimem Łukaszenki zasłużyła na tak godne stanowisko, a nawet na więcej. Europa jednak tej bohaterskiej bojowniczki jeszcze nie docenia.

 25. wet3 said

  @ Polskie Forum – Nie wiem czy to jest zart, czy nie. Jednak do jewropejskiej rzeczywistosci pasuje jak ulal! Tam wlasnie takich swoich ciagle promuja.

 26. Lubomir said

  A czy nie lepiej na ten urząd pasowałaby Nelly Arnold?. To byłby dopiero eurokabaret. W Europie zapanowałaby nędza, ale byłoby chociaż wesoło. Może wówczas co poważniejsi mieszkańcy kontynentu zaczęliby na serio myśleć o Europie Ojczyzn. Europie regionalnych wspólnot i wspólnot państwowych. Może wówczas idea Konfederacji Międzymorza, idea Konfederacji Polski, stałaby się wyzwaniem dla Polaków oraz dla naszych geograficznych i historycznych pobratymców.

 27. ad nr 24 Polskie Forum said

  „bojowniczka” powiadasz? Wiele odwagi nie trzeba, aby podsuwać do ław periodyki o wątpliwej treści i… usuwać polskich księży i sióstr zakonnych. Takie tam „bohaterstwo” za pieniądze. Docenić bohatera można, ale daleko nie w takich warunkach, jak działa ta pani. I coś jeszcze… to co dla UE jest bohaterstwem wcale nim nie jest dla wszystkich normalnych i rozsądnych ludzi. Hej!

 28. Max said

  @Wet3
  Antropologicznie nie jest Ch.. co nie znaczy ze moze nia byc z powodu WYCHOWYWANIA JEJ od dziecka w ICH ”KOTLE”.
  Jak juz pisalem w innym temacie blogu, chazarem moze zostac kazdy kto ‚smazyl sie w ich kotle’ od dziecka.
  Mam swoje metody sprawdzania. Fotografii uwaznie sie przyjrzalem pod katem realacji ‚ucho-nos’. Nie jestem rasista w zadnym wypadku, ale ta metoda mnie nie zawodzi, co nie aznacza ze ONA NIA JEST z powodu WYCHOWANIA. Trzeba miec wiedze o tym gdzie wzrastala, a ja jej niem mam wiele. Sorka!
  DDD
  PS.Ciekawe moga sie okazac natomiast relacje rodzinne. Nie wiem np. czy jest zona, matka, czy ”usluzna” (bi) sasiadka itp. To moze zmienic kat patrzenia.
  Jakby nie bylo to TA KARIERA zasluguje na UWAGE, pomiewaz zostala MIANOWANA na Naczelna Macicielke Spraw Bialoruskich az do wejscia Bialorusi w sojusz z MFW z jej dalszymi konsekwencjami. Bialorus to gratka jeszcze wieksza niz KORONA, no i oczywiscie Ukraina ktora juz na te droge weszla zeby nie powiedziec wdepnela w g…o!!! Metoda osaczania Rosji trwa!!!

 29. parmezan13 said

  1 kwietnia, prima aprilis hehehe

 30. @ Wet3

  W 100% zgadzam się – zasłużyła na pełne uznanie i takie, a może nawet jeszcze wyższe stanowisko. Skoro ślimak ryba, to i Borys bohaterka – takie dziś są europejskie normy. Z tych samych powodów rotmistrz Witold Pilecki nie jest i nie będzie bohaterem Europy. Ale np. taka Wolińska ma dziś szanse stać się symbolem wartości europejskich.

 31. Kibic said

  Prima aprilis, aprilis prima!

  Będą rodacy z Irlandii wracać

  Będą mieszkania i będzie praca

  Ziemniaki, jabłka – nie będą drogie

  I człek człekowi nie będzie wrogiem

  Zadowoleni będą lekarze

  Nauczyciele, krawcy, kucharze

  Będą lotniska i autostrady

  I nikt nie powie – spieprzajcie dziady

  Podatki będą tylko liniowe

  Wybory – jedno, dwu-mandatowe

  Partie nie będą brały dotacji

  A w gospodarce – mniej biurokracji

  Długi jest rządu obietnic rejestr

  Miało być lepiej wszystkim – a nie jest!

  Miały być cuda – żadnego ni ma

  Prima aprilis! Aprilis prima!

  Janusz Wojciechowski

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: