Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Napisać list do Polski”.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-04-19

Rosyjska agencja informacyjna RIA „Nowosti” zamieściła na swoim sajcie kondolencje narodowi polskiemu zwykłych Rosjan w rubryce „Napisać list do Polski”.

 Natalia, reżyser z Iżewska pisze do Polaków: „Drodzy Przyjaciele, mili polscy ludzie! Z wielką żałobą odebrałam wiadomość o tragedii, płakałam razem z Wami. Bardzo mnie niepokoją nasze wspólne relacje w przyszłości. Kocham Was i się modlę, abyście uwierzyli w moją miłość do Was. Katyń to nasza wspólna i straszna tragedia… My, Rosjanie, powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski… modlę się za Was.”

Natasza, Homel, Białoruś: „Nasza rodzina składa kondolencje przede wszystkim rodzinom tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej i całemu narodowi polskiemu. To straszna tragedia, niedorzeczna i nagła.”

Jelena, Kanada: „Najserdeczniejsze kondolecje. Trzymajcie się! Przeżywamy tą niepowetowaną tragedię razem z Wami.

Tatiana, Tiumeń, Syberia: „Współczuję tragedii bliskich ofiar. Po prostu bardzo mi żal ludzi, prostych ludzi, na jakim by stanowisku oni nie byli. Tak nieoczekiwanie odeszli. Niech im się otworzy Królestwo Niebieskie!

Jurij, Moskwa: „Mego pradziada Polaka z rodzeństwa mamy zesłano na Syberię za powstanie przeciwko carowi rosyjskiemu. Mój ojciec – Rosjanin. Lubię polski naród. Z bólem patrzę i słucham jak myśmy nieprzestannie oskarżamy jeden drugiego. Najgorsze jest to, iż mamy do tego podstawy. Każda ze stron, jak w rodzinie, ma argumenty ku temu. Ale, kiedy historia uwzględnia tylko najgorsze momenty, to wtedy taka historia niszczy i w końcu zadaje cios obu stronom. Nam bardzo łatwo przyjaźnić się z Kubą lub Brazylią ale o wiele trudniej z bliskimi. Mam nadzieję, iż nareszcie nauczymy się widzieć jeden w drugim – to, co jest najlepszego. Wasz ból – to nasz ból, bo mamy podobną krew. Szczerze współczuję Polskiemu Narodowi. Trzymajcie się w tym trudnym momencie.”

Irina, historyk, Ulanowsk: „Drodzy polscy przyjaciele. Wybaczcie nas za Katyń. W te tragiczne dni każdy uczciwy człowiek powinien być trochę Polakiem, żeby zrozumieć ból bliskiego nam słowiańskiego narodu. Jesteśmy razem z Wami!”

Eugeniusz Tuzow-Lubański z Kijowa 

Komentarzy 9 to “„Napisać list do Polski”.”

 1. Zbigniew Koziol said

  To dobrze, Boze, ze Rosjanie sie spowiadaja.

  Ale czy maja z czego?

  W jakichze dziwnych czasach zyjemy?

 2. Kaziu Kozoduj said

  Tak samo, jak Polacy przepraszają za tzw. „Pogrom kielecki” i za „Jedwabne”.

 3. JEZUS Królem Polski said

  Wartości chrześcijańskie,patriotyzm Prezydenta Gruzji Micheil Saakaszwili jego żony oraz narodu empatia wyrażona Polakom na przestrzeni lat a uwieńczona pokonaniem krzyżowej drogi by współnie oddać cześć Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu,jego żonie wszystkim ofiarom katastrofy i zbrodni jest prawdziwą przyjaźnią.
  Oczekuję,że bracia słowianie wymusicie na funkcjonarjuszach państwa Rosji zaniechania zemsty za cud nad Wisłą oraz dominacji w Europie.My Was bracia i siostry Słowianie kochamy, oczekujemy,że podnosząc się z kolan wymusicie otwarcie archiwum i upublicznienie ich zawartości.Jesteśmy świadomi odpowiedzialności za skutki wojny światowej sygnatariuszy paktów ze Stalinem./USA,Stor Brytania,Francja/
  Nasze narody były i są ofiarami/militarnych lub ekonomicznych/ rządów totalitarnych.
  Oczekujemy budowy pozarządowego dialogu celem wyjaśnienia zakłamań.Bolesnym przykładem dyktowanych przez polityków ,medialnych zaszczuć i zakłamań jest okres Prezydentury wybitnego patrioty,Polaka,syna Bożego Pana Lecha Kaczyńskiego.
  Tragiczna katastrofa w której z własnego życia 96 Patriotów złożyło ofiarę własnego życia Bogu,by prawda o ofiarach ludobójstwa stała się niemożliwą do dalszego mataczenia.
  Prezydent Kaczyński wraz z ofiarami katastrofy połączyli ofiary 70 lat i spowodowali ,że kurtyna fałszu i zaklamania opadła i my Polacy powstaliśmy z kolan dumni z Przywódców Najjaśniejszej, którzy oddali życie za PRAWDĘ,BOGA,HONOR,OJCZYZNĘ.
  Modlę się o Prawdę ,silni będziemy jeśli będzie to nasza prawda a nie służb politycznych,w naszym interesie leży obrona chrześcijańskiej Gruzji.
  Roman Jarmuszkiewicz

 4. Analityk said

  @Zbigniw Koziol

  Co Pan o tym mysli i co mysla ci Rosjanie, ktorych Pan zna?
  Rosjanie powinni ujawnic cala prawde, kto wydawal rozkazy, kto podpisal, jakie funkcje zajmowali ci siepacze i jakiej byli narodowosci.
  Zastanawiam sie kiedy Rosjanie postawia pomniki swoim pomordowanym przez tych zbrodniarzy. Nie moge uwierzyc, ze oni tego nie chca. To tez w nich tkwi i jest jak niezablizniona rana.
  Czy sie myle w swojej ocenie?

 5. Baszmaki said

  #3- ?????
  Radze poczytac troche ksiazek na temat s.p. Lecha Kaczynskiego, ktore nie uswiadczysz w ksiegarniach oficjalnych.Jest rozprowadzana jakby w podziemiu.Wtedy mozemy podyskutowac.Dobrze jest aby druga strona dyskusji tez miala, jako takie rozeznanie.A tak to jest dyskusja o d…. Marynii.

 6. Z Dziennika Gajowego Maruchy said

  Inkwizytor powiedział
  2010-04-19

 7. Jasio said

  Lech Kaczynski nie budzil mojej sympatii ani za zycia , ani po smierci. Do rosjan nigdy nie mialem pretensji, bywalem u nich juz jako dzieciak i patrzylem na nich jak na bezbronne ofiary komunizmu do ktorego zostali zmuszeni. Nie wiem ile i gdzie wy podrozujecie ale caly swiat jest w tarapatach.Obywatele USA maja mniej wiecej taka sama sytuacje jak w Rosji za komuny tylko ze odwrotmie.Tez sa odizolowani od swiata, tylko tyle ze Rosjanie stanowczo zaradniejsi i madrzejsi.
  Jesli chodzi o przyjazn i lojalnosc to wiecej sie spodziewam po Rosjanach niz po Amerykanach.
  ….co zreszta widzc golym okiem „na zalaczonym obrazku”
  to cytat z minionych czasow:
  Minister obrony Gruzji Dawid Kezerashwili jest bylym obywatelem Izraela
  mowiacym plynnie po hebrajsku. Przez ostatnie 7 lat, Izrael pomagal przygotowywac gruzinska armie do wojny przeciwko Rosji poprzez dostawy sprzetu wojskowego, szkolenie zolnierzy oraz doradztwo w/s bezpieczenstwa. Czy Kaczyński i Sikorski wiedzą o roli Izraela w rozpoczeciu tej wojny? Czy Judeopolonia od Bałtyku przez Kaukaz do Morza Martwego?…

  …oni sa wszedzie i im nie wolno ufac, ani ich zalowac, oraz popierac.
  Rosja to piekny kraj tylko zdewastowany przez zachlannych.
  Pozdrowienia dla Rosjan.

 8. a said

  „…. Obywatele USA maja mniej wiecej taka sama sytuacje jak w Rosji za komuny tylko ze odwrotmie. …”

  To mi przypomina logike „za a nawet przeciw”.

 9. Jasio said

  przesadzasz… znasz takie powiedzenie…
  czym sie rozni kapitalizm od komunizmu???
  kapitalizm to wyzysk czlowieka przez czlowieka,
  a komunizm to samo tylko ze odwrotnie.

  A ty pewnie mlody jestes zeby wiedziec takie rzeczy

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: