Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent Kaczorowski spocznie w Wilanowie. „Zasłużyłeś na to”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-04-19

Skończyła się msza żałobna za prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Ciało prezydenta zostanie złożone w krypcie grobowej w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

– Bardzo dziękuję Ci za to, że w swoim testamencie wybrałeś Warszawę na swoje miejsce oczekiwania na wieczne zmartwychwstanie. Wokół tej tragicznej daty 10 kwietnia jest wiele pozornie przypadkowych wydarzeń. W piątek, w przeddzień wyjazdu prezydent Kaczorowski przyjechał do Świątyni Opatrzności Bożej by powiedzieć swojemu przyjacielowi ks. Peszkowskiemu „czuwaj”. „To jest piękne miejsce, trzeba sobie na nie zasłużyć” – dodał prezydent. Panie prezydencie! Zasłużyłeś sobie na nie wielorako i wielokrotnie – powiedział arcybiskup Nycz podczas dzisiejszej mszy żałobnej w Archikatedrze Warszawskiej.

We mszy św. uczestniczyła rodzina i bliscy prezydenta Kaczorowskiego, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, m.in. marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, b. prezydent Lech Wałęsa, b. premier Tadeusz Mazowiecki, wicepremier Waldemar Pawlak, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po mszy kondukt przejedzie do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie ok. godz. 18.15 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa. Ciało prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zostanie złożone w krypcie grobowej w świątyni.

Ryszard Kaczorowski jest jedną z 96 ofiar katastrofy rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, którym polska delegacja leciała 10 kwietnia na rocznicowe obchody do Katynia. W wypadku zginęli prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.
(PAP)

Komentarze 4 to “Prezydent Kaczorowski spocznie w Wilanowie. „Zasłużyłeś na to””

 1. Marian Barański said

  Z ta świątynią Opatrzności dzieją się dziwne rzeczy. A wiec , po pierwsze , powinna stanąc w Ogrodzie Botanicznych , bo tak zadecydował SEjm Wielki , po wtóre – jej wygląd . Zdaniem znawców problemu , to druga świątynia jerozolimska.Toteż nic dziwnego,ze wierzący nie chca na nią łożyc. A jeśli chodzi o Ryszarda Kaczorowskiego, to z tego co wiem , to narodowcy go nie uznawali jako prezydenta.

 2. Ja bedac razem z R. Kaczorowskim w jednym plutonie nie widzialem azeby kiedykolwiek byl na cwiczeniach tak jak ja,a po drugie azeby byc telegrafista to musial przejsc przez szkole tak jak ja w centrum wyszkolenia armi.Oczywiscie byl w lacznosci ale co robil to tego nie pisze..Ja to bylem dowodca radiosttacji przy Dow.2-giej BSK a do tego goncem bo mi nie
  dali pficera,musialem pod ogniem dostarczac meldunki tak w dzien
  jak i w nocy,nie myslac ze zgine,bo moim zadaniem bylo walczyc o
  polske.Pozdrawiam wszystkich ktorzy jeszcze zyja Lacznosciowiec
  Marian Zazula

 3. Ja pierwszy pojechalem na kwatermisrza pod Cassino instalowac centrale byla to mzolna praca latajac z bebnem Przez doline smierci,ktora ciagle byla pod ogniem artylerji,ale oficerowie tego nie widzieli.Nie bylo ochotnikow azeby pujsc z mulami na
  front gdzie dostaje sie w ogien artylerji zostaje ogluszony,drug
  zaz przyszedl rozkaz z Dywizji azeby 17-go Maja ostatni meldune
  k azeby noca poszli resztki do ataku.Jadac jipem w bialy dzien
  pod ogniem artylerji chceli mnie zabic niemcy,tak przez doline smierci i pod gorami,jadac droga saperow.Kto nie byl w tym piekle a przezyl to byl bohaterem.Pisac moze ten kto tam byl.

 4. wet3 said

  Uwazam, ze p. Kaczorowski nie wykazal prawdziwej dojrzalosci politycznej polaczonej z roztropnoscia jakiej oczekuje sie od politykow. Za bardzo pospieszyl sie z przekazaniem Insygniow Bolkowi. W takich sytuacjach pospiech, ktory ponoc jest niezbedny tylko przy lapaniu pchel, jest bardzo szkodliwy! Czekano przeciez bardzo wiele czasu. Mozna bylo i tym razem poczekac aby zobaczyc jaki obrot zmiany w Polsce przybiora i bardzo szybko dowiedzialby sie, ze uzurpatorom Insygniow przekazywac nie nalezy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: