Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

List otwarty do profesora, dra hab. Jacka Trznadla

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-05-10

W związku z ogłoszonym przez profesora Jacka Trznadla listem otwartym z wnioskiem o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy w Smoleńsku.

Szanowny Panie Profesorze

Katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku była wielką tragedią i szokiem dla całej Polski. Także dla Rosjan, gdyż katastrofa ta wydarzyła się na terenie ich państwa. Przynaglanie Rosjan do pośpiechu, czy publiczne sugerowanie, iż nie będą oni uczciwie prowadzić śledztwa podnosi jedynie i tak już wysoką temperaturę podejrzliwości.

Panie Profesorze, ja także optowałbym za międzynarodową komisją do zbadania tej katastrofy – pod kierownictwem Polski i Rosji.
Udział Polski zrozumiały jest sam przez się. Udział Rosji także – katastrofa przydarzyła się na jej terenie. Zrozumiały byłby także udział USA. Samolot prezydencki wyposażony był w najnowocześniejsze przyrządy made in USA – GNSS i TAWS.
Nie znamy jeszcze przyczyn katastrofy, ale wiele wskazuje na to, że przyczyniły się do niej niewłaściwe wskazania tych dwóch amerykańskich supernowoczesnych przyrządów naprowadzających.
Przy czym istnieje przypuszczalnie prawdopodobieństwo manipulowania wskazaniami takich przyrządów przy pomocy technologii satelitarnej:
http://wolnapolska.pl/index.php/Aktualno%C5%9Bci/meaconing-czyli-jak-oszuka-nawigacj-pokadow.html
Do tego potrzebna jest naturalnie wysoko rozwinięta technologia satelitarna.
USA takową technologią dysponuje – GPS czy militarna “tarcza” bazują właśnie na najnowocześniejszej technologii satelitarnej.

Udział w międzynarodowej komisji badającej przyczyny katastrofy ograniczony być powinien do przedstawicieli tych państw, które mają na codzień do czynienia z najnowocześniejszą technologią. Buszmeni w takiej komisji niewiele pomogą.
Jednak w tym miejscu nasuwają się mi różne wątpliwości.

Nie tylko w USA, także w kilku innych krajach, od lat mnożą się spontanicznie powstające grupy i stowarzyszenia domagające się od władz USA ponownego śledztwa w sprawie zamachów na WTC i Pentagon. Wciąż pozostało zbyt wiele niewyjaśnionych wątpliwości dotyczących tamtej tragedi, w której zginęło 30 razy więcej ludzi, niż w katastrofie w Smoleńsku.
Ostatnio, już w roku 2010, stowarzyszenie ponad tysiąca niezależnych architektów i inżynierow zwróciło się do Kongresu USA z wnioskiem ponownego wyjaśnienia zawalenia się budynków WTC. Władze USA wszystkie petycje i żądania ponownego śledztwa jednak po prostu ignorują.

A co ze specjalistami z krajów Europy Zachodniej?

W ubiegłym roku to inni “specjaliści” Zachodu wmawiali nam nieistniejące śmiertelne zagrożenie nieistniejącą pandemią świńskiej grypy. Zarobiły na tym jedynie zachodnie koncerny farmaceutyczne.
Od lat inni zachodni “specjaliści” (od klimatu) wmawiają nam grożącą naszej planecie katastrofę cieplarnianą. Kłamstwa te zweryfikowały wykradzione maile owych “specjalistów”. Zweryfikowała je także sama natura w postaci ostatniej zimy.
A ostatnio jeszcze inni “specjaliści” okłamują nas chmurą pyłu wulkanicznego.

Natomiast o akurat zakończonych w Dublinie czterodniowych obradach tajemniczej Komisji Trójstronnej grupującej blisko 400 przedstawicieli polityki, instytucji międzynarodowych (ONZ), gospodarki, finansów i mediów z Ameryki półn. Europy i Japonii jeszcze inni “specjaliści” nas nie poinformowali.

http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=341

Panie Profesorze!
Przyszło nam żyć w strasznie załganym, okcydentalnym świecie, w którym wiodącą rolę odgrywają USA i UE.
W takim załganym świecie wydarzyła się na naszych oczach straszliwa katastrofa.
Mnie tak samo jak Panu i milionom innych ludzi zależy na całkowitym i wiarygodnym wyjaśnieniu przyczyn i przebiegu katastrofy w Smoleńsku.
Jednakże nie uważam za szczególnie szczęśliwy pomysł chęć wciągnięcia w dochodzenie przedstawicieli załganego Zachodu, a zwłaszcza USA. Przynajmniej do czasu, gdy USA same nie wyjaśni wszelkich wątpliwości związanych za zamachami na WTC i Pentagon.
O kłamstwach USA będących pretekstem do agresji na Irak nadmieniam jedynie na marginesie i gwoli ścisłości.

Zwracam się z apelem do Pana Profesora, aby nie podnosił Pan niepotrzebnie atmosfery podejrzliwości, gdyż sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy nie przyniesie to pożytku.

Łączę wyrazy szacunku

Andrzej Szubert

http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/list_otwarty_do_profesora_dra_hab_jacka_trznadla

Komentarzy 21 to “List otwarty do profesora, dra hab. Jacka Trznadla”

 1. Polaczek said

  Nie zgadzam się a autorem, ponieważ nie chodzi tutaj o dowiedzenie się prawdy, bo życia tym
  ludziom nikt nie wróci. Cały problem polega na tym że każdy człowiek który ma czyste intencje
  powinien zgodzić się na każde rozwiązanie. A intencje prowadzących śledztwo możemy poznać
  po jawnym publikowaniu zgromadzonego materiału w śledztwie. Tych zaś mało i materiał JEST dawkowany
  fragmentarycznie i dla wybranych. Błędy śledztwa, totalny brak profesjonalizmu, z góry zakładane
  scenariusze pokazują że mamy doczynienia z mataczeniem. Oddanie 3-ciej skrzynki dla celów
  ,,skręcenia” w całość materiału z dwóch skrzynek producenta samolotu jest zbrodnią w śledztwie
  gdyż ten fakt automatycznie wyklucza jedną z hipotez zakładanych przez prokuraturę. Innymi słowy
  prokuratura oddają skrzynkę, popełnia przestępstwo, gdyż przekazuje dowód w sprawie, osobom które
  mogą wpłynąć na wynik badania.

 2. Józef Bizoń said

  W dobrze i fachowo prowadzonym śledztwie w trakcie jego prowadzenia niczego się publicznie nie ujawnia (za ujawnienie w normalnych warunkach jest „paka”) – bo wówczas to jest jedynie parodia śledztwa – chyba, że chodzi o to, aby niczego nie udało się ustalić, a tym bardziej ustalić ewentualnych winnych. A przy okazji „Polaczka” odsyłam do kodeksu postępowania karnego (jest dostępny w internecie), bo widocznie zbyt wiele naoglądał się lelelewizny.

 3. wet3 said

  Zgadzam sie z listem p. Szuberta. Obecnie nie widze zadnych wiarygodnych miedzynarodowych „komisji” ktorym by nozna powierzyc te sprawe. Zachod juz pokazal nam swoje stanowisko w tej sprawie poprzez jawne olanie uczestnictwa w pogrzebie prezydenta. Poza tym w pelni podzielam opinie p. Szuberta na temat zalganego Zachodu.

 4. Józef Bizoń said

  A przy okazji dla lepszego rozumienia tego, co się w istocie dzieje odsyłam do „Kandydaci na Prezydenta RP a Układ Europejski – lekcja 3” na: …

  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2598

 5. Netanyahu said

  A kim znow jest p. Andrzej Szubert? Czy kazdy powinien wiedziec? W przeciwnym razie powinien
  powiedziec, wydaje mi sie: zwracam sie do Pana Profesora jako…..
  Czytalem podobny artykul podpisany przez p.Szuberta w „Goncu”, ale tamten artykul wydal mi sie dziwolagiem.

 6. pacyfista said

  Katastrofa zamach lub niewłaściwe zabezpiczenie bezpiczeństwa Delegacji Prezydenta Rzeczpospolitej,Zwierzchnika Sił Zbrojnych,Prezsydenta i Dowództwa Armii Państwa członka NATO.
  Właśnie międzynarodowa komisja pod przewodnictwem NATO w interesie bezpieczeństwa układu oraz zobowiązań wobec Rzeczpospolitej natychmiast powinno pilotować postępowanie.
  Pierwszą czynnościa winno być spraw3dzenie sprawdzenie protokółów,stenogramów obejmujących tryb przygotowania i zabezpieczania podróży Delegacji 96 wybitnych Polaków z Prezydentem na czele.Sprawdzić należy pełną dokumentację Kancelarii Premiera,bezpośredniego koordynatora służb,MSZ odpowiedzialnego za uzgodnienie wizyt premiera z 7 kwietnia na spotkanie z Premierem Putinem oraz Delegacji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego udającej się celem oddania hołdu ofiarom ludobójstwa.
  Upublicznienie dokumentacji przygotowania obu wizyt umożliwi oczyściś lub nie rząd Donalda Tuska z podejrzeń,tymbardziej,że to jego koledzy planowali zarżnięcie watahy,polowanie na kaczki.
  NATO musi wywiązać się ze zobowiązań,na terenie obcego państwa doszło do katastrofy samolotu wojskowego z Prezydentem i dowództwem armii wchodzącej w skład NATO,Państwa którego żołnierze w interesie NATO tracą życie….
  To że komuniści wprowadzili Rzeczpospolitą do NATO nie zwalnia organizacji z zobowiązań…
  Domagam się przejęcia dochodzenia przez NATO.
  Od zamachu stanu na Rząd Jana Olszewskiego/film Nocna Zmiana/ perfidną kampanią zaszczuwania, poniżania i gróźb likwiduje kontraktowa grupa Kiszczaka, politycznych kierujących się Troską o Rzeczpospolitą dla których wartości Bóg ,Honor,Ojczyzna były nadrzędne i przeciwnością do antypolskiego populizmu targowicy III RP/prl bis.
  Nie zapomnimy Premierze D.Tusk,R.Sikorski,B.Klich i myśliwy marszałku B.Komorowski,nie zapomnimy,PRAWDA zwycięży.
  Roman Jarmuszkiewicz

 7. Polaczek said

  @Józef Bizoń

  mi właśnie o to chodzi że strona polska oddaje dowód stronie , która teoretycznie może
  okazać się winna.

 8. Józef Bizoń said

  No to teraz pora na myślenie. Jaki interes polityczny miała by mieć Rosja w tym, aby w wyniku takiego zdarzenia oddalić jeszcze bardziej Polskę od Rosji? Głupcami to oni nie są.

 9. Andrzej101 said

  Pisząc list do profesora zapomniałem dodać, że to zachodni „specjaliści” wymyślili
  Codex Alimentarius i GMO. Naturalnie w trosce o nasze zdrowie i życie.
  Poza tym nawet o okresie najgorszego terroru gruziński siepacz i zbrodniarz Stalin nie planował depopulacji 80% ludności świata. A w kręgach NWO mówi się o tym niespecjalnie z tym się kryjąc.
  A my pchamy się im w łapska…
  Gdy Bóg chce ludzi pokarać, najpierw im rozum odbiera.
  Panie, cóż ci zawiniła Polska, że ją tak karzesz…

 10. Dakowski said

  panowie, proszę przeczytać http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1936&Itemid=100 Jest to godna wypowiedź na temat „kto to mógł zrobić”.

 11. wet3 said

  @ Netanyahu
  Jua raz polecilem tobie bys udal sie do Palikota aby cie wymacal. Piszesz tak jakbys za chwile mial zniesc jao!

 12. Józef Bizoń said

  Panie Dakowski – tam nie ma odpowiedzi na postawine przeze mnie w pkt. 8 ptanie: „Jaki interes polityczny miała by mieć Rosja w tym, aby w wyniku takiego zdarzenia oddalić jeszcze bardziej Polskę od Rosji?”. Pytanie o możliwy motyw działania – DLACZEGO? – jest pytaniem zasadniczym – również dla tego przekładu z naganem, a który tam również pomienięto. Jakoś dziwnie wszyscy wychodzą od tezy, jako pewnika – „wiadomo, że …” i snują potem swe takie czy inne wyobrażenia pasujące do tego pewnika. A może jest tak, że Rosjanie bardzo szybko ustalili kto za tym stoi i dlatego wielce wpływowi szybko jechali do Rosji? Kto wie? Pytanie o możliwy motyw dzałania pozostaje wciąż otwarte.

 13. z sieci said

  Zapamiętajmy nazwiska posłów chcących zataić śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej http://www.bibula.com/?p=21474

 14. Andrzej101 said

  @Panie Dakowski
  Znam inny, bardziej przekonujący dymiący nagan.

  Cytat:

  Polska wikipedia pisze:
  „W zgliszczach wież odnaleziono paszporty przypuszczalnych porywaczy samolotów, które dla władz Stanów Zjednoczonych w obliczu braku innych dowodów, jak np. czarnych skrzynek, okazały się wystarczającymi dowodami zbrodni.”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Center#Zamach_w_2001_roku
  Co proszę??? Nie znaleziono nawet nieomal niezniszczalnych czarnych skrzynek? Wyparowały??? A gigantyczną kulę ognia powstałą w momencie uderzenia samolotów w wieżowce przetrwały łatwopalne paszporty porywaczy!
  Ktoś, kto wymyślił taką bzdurę, jest zwykłym oszustem. A ten, kto w to wierzy jest zwykłym durniem.
  Albo samozawalenie się WTC7…
  Straszliwie zmasakrowany zamachem budynek rządowy w Oklachomie City się nie zawalił. Trzeba go było później wysadzić!

  A w nieporównywalnie mniejszym stopniu uszkodzony budynek WTC7, posiadający wzmocnioną, stalową konstrukcję, ot tak, po prostu, sam od siebie, zapadł się w sposób przypominający przeprowadzoną profesjonalnie, przy użyciu materiałów wybuchowych, demolkę

  Niemiecka wikipedia podaje, że w pyle z Ground Zero znaleziono ślady nanotermitu – materiału wybuchowego.
  http://de.wikipedia.org/wiki/7_World_Trade_Center_(alt)#2009.2C_Nachweis_von_Nanothermit_im_WTC_Staub

  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/czy_polske_stac_na_ponowne_wybicie_sie_na_suwerennosc

  Tekst o nanotermicie w międzyczasie w niemieckiej encyklopedii usunięto, ale go skopiowałem, a nawet znalazłem go nieźle zakamuflowany w archiwum:

  2009, Nachweis von Nanothermit im WTC Staub
  Unabhängige Wissenschaftler der Universität Kopenhagen, mehrerer Unis in den USA und Mitarbeiter eines australischen Unternehmens haben im Rahmen einer zweijährigen Forschungsarbeit den Staub von Ground Zero untersucht. Unter anderem konnten sie Reste von Sprengstoff der Kategorie Nanothermit nachweisen:
  „Basierend auf diesen Beobachtungen schlussfolgern wir, dass es sich bei der roten Schicht der von uns im WTC-Staub entdeckten rot/grauen dünnen Plättchen um reaktionsfähiges, nicht abreagiertes, thermitisches Material handelt, das mittels Nanotechnologie hergestellt wurde, und dass es sich dabei um ein stark energetisches, pyrotechnisches oder explosives Material handelt.“[10]
  Der an dieser Studie beteiligte amerikanische Physiker Steven Jones stellt seit 2005 die offiziellen Erklärungen zum Einsturz des WTC 7 in Frage.[11]
  2010, Architects & Engineers for 9/11 Truth
  Eine Vereinigung von über tausend unabhängigen Architekten und Ingenieuren (Architects & Engineers for 9/11 Truth)[12] fordert vom amerikanischen Kongress eine neue Untersuchung der Zerstörung des WTC 7 und der Twin Towers.[13

  http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=7_World_Trade_Center_(alt)&oldid=73794830#2009.2C_Nachweis_von_Nanothermit_im_WTC_Staub

  A USA wciąż twierdzi, że zamachu dokonali talibowie…

 15. a said

  Stara lacinska zasada mowi: kto na tym zyskal ten zrobil lub zlecil.

  Trzej najwieksi wrogowie Wowki Putina to Sakalaaszwili, Juszczenko i Lech Kaczynski. Juszczenko truto, Gruzina usilowano rozjechac tankami, Kaczynski zginal w Smolensku.

  Najwiekszym wrogiem Donka Tuska byl Lech Kaczynski, ktory zginal w ruskim samolocie, na ruskiej ziemi a sledztwo prowadzi plk. KGB za przyzwoleniem polskiego premiera-kretacza.

  Jakos wszystko przyspieszylo po spotkaniu Tusk – Putin.

  Nawet niezaleni Rosjanie powiadaja „eto nasza rabota”. I powyzsze to prarafraza ich pogladow.

  Moi znajomi amerykanie, majacy gdzies gleboko polskie polityczne piekielko, otwarcie mowia „kiedy wszystko sie wyda?”.

 16. Domator said

  @ 15 –
  „Moi znajomi amerykanie, majacy gdzies gleboko polskie polityczne piekielko, otwarcie mowia “kiedy wszystko sie wyda?”.

  Sprostowanie –
  Jakie tam polskie – należy pisać „polsko-języczne spreparowane polityczne piekiełko dla zdezorientowania ogłupionych tubylców” !

 17. Andrzej101 said

  Czyżby jeszcze jeden “dymiący nagan” w sprawie Smoleńska ?

  Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich napisał specjalnie dla The Jewish Week artykuł pt. “Straciliśmy przyjaciela”.
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2548

  W tekście tym jest napisane:

  “Dwa lata temu, w czasie wizyty w Katyniu, obydwaj modliliśmy się przed tablica upamiętniającą rabina Barucha Sternberga, głównego rabina Wojska Polskiego, który został zamordowany w Katyniu wraz z setkami żydowskich żołnierzy. Ocenia się, że około 10% zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy stanowili Żydzi.”

  W komentarzu od redakcji The Jewish Week jest napisane:

  “Na pokładzie pechowego samolotu miał być również Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz wielu działaczy żydowskiej społeczności. Jedynie z powodu Sabbath’u nie wsiedli do tego samolotu. Rabin Schudrich był od wielu lat zaprzyjaźniony z Lechem Kaczyńskim, jeszcze w czasie kiedy był on Prezydentem Warszawy. Prezydent Kaczyński systematycznie brał udział w uroczystościach z okazji świat w głównej synagodze stolicy, kilkanaście razy odwiedzał Izrael…”

  Data obchodów w dniu 10 kwietnia była wybrana dowolnie. Likwidacja obozu w Kozielsku, z którego jeńców wywożono do zamordowania głównie w Katyniu, trwała od 3 kwietnia do 12 maja. Można było więc na obchody 70 rocznicy Katynia wybrać inną datę. Na przykład 13 kwietnia, kiedy to Niemcy w roku 1943 ogłosili odkrycie grobów katyńskich.

  Dziwi jedna rzecz. Otoczenie prezydenta znało jego słabość do Żydów. Wiedziało też, że dwa lata wcześniej prezydent był w Katyniu razem z naczelnym rabinem. Można by się więc spodziewać, że na okrągłą 70 rocznicę zbrodni tym bardziej naczelny rabin i “wielu działaczy żydowskiej społeczności” chcieliby razem z ich przyjacielem, polskim prezydentem, uczcić ofiary w Katyniu (ze względu na owe ok. 10% żołnierzy, jakich stanowili Żydzi).

  Jest też raczej pewne, że prezydent i jego otoczenie znało zwyczaje prezydenckich żydowskich przyjaciół i wiedziało, że w sabat takiej uroczystości nie powinno się organizować, jeśli chce się, aby żydowscy przyjaciele wzięli w niej udział.
  A jednak uroczystość zaplanowano na sobotę!
  Czyżby o to właśnie chodziło? Aby oszczędzić w “katastrofie” Żydów ?

  Jest to naturalnie niepoważna teoria spiskowa.
  Taka sama jak ta, że 11/9 pracujący w WTC Żydzi wzięli sobie wolne czy też pojechali na wycieczkę. Dlatego tak mało ich wtedy zginęło (tylko ci, których nie ostrzeżono???).

 18. Najciekawsze jest, ze obaj panowie: Pan Trznadl i Pan Dakowski, maja racje…
  Dziwne, prawda?
  Osobiscie podpisalem sie pod Apelem Pana Trznadla ( o ile pamiec mnie nie myli bylo to na stronie 11, lub 14-tej wym. Petycji) i bede bronil tego Apelu, nie dlatego, ze ma to doprowadzic do pelnego wyjasnienia…
  Na prawde przyjdzie poczekac lat kilkadziesiat, albo sie jej nie dowiemy nigdy…
  Chodzi o Zasady!
  Polska jest ponoc czlonkiem pelnoprawnym NATO i jest tam taki artykul, ktory mowi o koniecznosci obrony ktoregokolwiek z czlonkow Paktu, o ile ten, zostanie zaatakowany przez wrogie panstwo spoza NATO…
  Skoro atak na wieze nowojorskie zostal okreslony, jako atak na NATO ( notabene, mogl to byc rownie dobrze tzw. false flag operation, aby „stworzyc nowego wroga – wiele na to wskazuje), to dlaczego nagla smierc w „dziwnej i z tygodnia na tydzien, coraz dziwniejszej katastrofie”, czlonkow najwyzszych wladz panstwowych i militarnych kraju NATO, ma nie skutkowac w postaci takiej, miedzynarodowej Komisji Sledczej?
  Kto sie obawia takiej Komisji i komu najbardziej zalezy na tym, aby nie powstala?
  A moze jest tak:

  – Wszyscy!!!, lacznie z samym Jaroslawem Kaczynskim, wiedza jaka jest Prawda, ale jaka moze byc tu alternatywa?! Wojna totalna NATO z Rosja?!!!

  I tu nalezy sie zgodzic niestety z panem Dakowskim, ze taka komisja sledcza jest „niepotrzebna”, chyba ze pragniemy wojny z Rosja???
  Polecam jeden z wpisow na moich blogach pt. Stary Niedzwiedz…chodzi oczywiscie o rosyjskiego niedzwiedzia…Ponizej adresy na moje blogi:
  http://www.zbzukowski.bloog.pl
  http://www.zbzsos.bloog.pl

 19. Do wczesniejszego komentarza dodam sprostowanie…piszac, ze pan Dakowski ma racje i pan Trznadel rowniez, zapomnialem jedynie dodac, iz po „czesci” racje ma rowniez autor otwartego Listu do pana Trznadla – pan Andrzej Szubert.
  W rzeczy samej, zalozmy iz taka Komisja NATO-wska czy innej, miedzynarodowej prominencji ustali, ze rosyjskie spec-sluzby przy aprobacie tzw. „polskich” czynnikow (czytaj czynownikow…), maczaly swe lapy w tej „katastrofie”…
  Mieszkam na banicji w USA od cwiercwiecza i obserwuje poczynania kolejnych administracji waszyngtonskich – ta obecna, jest szczegolnie podla i podstepna! – Zapewniam Was, zrobia wszystko, aby Prawda sie nie wydala!
  Czy myslicie, ze amerykanscy marines beda umierac za Polske?!
  Owszem, sytuacja bylaby inna, gdyby doszlo do realizacji wydobycia gazu lupkowego przez amerykanskie firmy, ale Tusku i Angela juz sie dogadali, aby raczej zaprosic Rosjan do „wspolpracy” w ewentualnym wydobyciu…pisze ewentualnym, bo po podpisaniu „stosownych umow miedzypanstwowych”, Rosja zrobi wszystko, aby nie doszlo do zadnego wydobywania dopoty, dopoki nie „opchna” nam i reszcie Europy swojego gazu, chyba ze GAZPROM…otrzyma od Tusku wylacznosc i promocyjne warunki na wydobywanie.

 20. Andrzej101 said

  @ Zbigniew Zukowski:

  1. Atak na WTC ogłoszony został przede wszystkim jako atak na USA!

  2. Gdyby był to atak na NATO, wszystkie państwa członkowskie powinne brać udział w śledztwie. USA jednak nikogo z zagranicy do śledztwa nie dopuściła.

  3. W Ataku na WTC zginęli obywatele innych państw. Na przykład kilku Polaków czy Arabów. A jednak międzynarodowej komisji nie powołano.

  4. Nie za bardzo znam się na prawie międzynarodowym, ale prawo do prowadzenia śledztwa w sprawie jakiejkolwiek katastrofy przysługuje przede wszystkim państwu, na terenie którego do katastrofy doszło.

  5. Wojna z Rosją nam nie grozi. Bo to nie Rosja jest sprawcą katastrofy.

  6. Sprawcom katastrofy nie chodziło w wywołanie wojny Polski czy NATO z Rosją, a jedynie o przyciśnięcie Rosji do muru. Aby nie przeszkadzała szykowanej właśnie wojnie Izraela i USA przeciwko Iranowi.

  7. Marinec nie musi i nie będzie ginęła za Polskę. Tak jak za Polskę nie chcieli ginąć Francuzi czy Anglicy w 1939. To tylko my, idioci giniemy za obcych. Za „waszą i naszą wolność”, a czasem niewolę…

  8 Aktualnie to Polacy giną w brudnej amerykańskiej wojnie o ropę w Afganistanie. Do niedawna ginęli za amerykańską ropę w Iraku.

  Ciekawe, kiedy przejrzy na oczy większość ludzi.
  Ciekawe, czy uda nam się coś zmienić.
  Czy też nadal będziemy wasalem USA, NATO i Izraela.

 21. Marek z Aten said

  O co chodzi temu Szubertowi. Kto to jest. Może jest tzw. agentem wplywu. Profesor Trznadwel zareagowal tak jak każdy normalny czlowiek mający podstawową wiedzę o funkcjonowaniu państwa rosyjskiego w całej jego hisatorii. Zamach z 11 września nie ma tutaj nic do rzeczy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: