Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Gruppenführer KAT

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-06-08

Tekst widmo autorstwa Łażącego Łazarza – wart skopiowania do domowego archiwum. Wycinany z wielu portali.

 Łazarz rozgryzujący orzecha Smoleńskiego spisku

piątek, 4 czerwca 2010

 Łażący Łazarz

Gruppenführer KAT


Znany wszystkim ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” opowiada o poszukiwaniach zbrodniarza Gruppenfuhrera WOLFa. W scenie kulminacyjnej Kapitan Hans Kloss, a w zasadzie już Major NKWD (w polskim mundurze) o imieniu Janek ujawnia, że rozkaz egzekucji tysięcy cywilów wydawali czterej zbrodniarze: Wernitz, Ohlers, Lübow, Fahrenwirst podpisujący się wspólnie jako WOLF.

Jako ciekawostkę należy dodać, że scenariusz tego odcinka napisali wspólnie Andrzej Szypulski (związany później z Unią Wolności) i Zbigniew Safjan (donosiciel NKWD, członek PRON i ojciec Marka Safjana) podpisujący się wspólnie jak Andrzej Zbych.

Ale do rzeczy.

W poprzednim tekście „Głowa Zdrajcy” prowadziłem wraz z moimi komentatorami rozważania dotyczące osoby lub osób, które można uznać za bezpośrednio odpowiedzialne za śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

Podstawą naszej dyskusji stało się następujące spostrzeżenie:

Jeżeli to był zamach, to musiał on być od dawna przygotowywany. Przygotowania musiały być trojakiego rodzaju: techniczne przygotowanie sposobu dokonania zamachu, przygotowanie ukrycia (zatuszowania) faktu zamachu oraz „wystawienie” ofiary. Polem naszych rozważań nie były techniczne sprawy ani sprawy tuszowania, skoncentrowaliśmy się za to na kwestii najważniejszej i najłatwiejszej do zbadania. Kto „wystawił” Lecha Kaczyńskiego i jego otoczenie zamachowcom? Mając bowiem wewnętrzne przekonanie, iż do katastrofy doszło w wyniku zamachu wydało się nam (osobom zaangażowanym w dyskusję) logiczne, że kombinacja operacyjna polegająca na doprowadzeniu do wylotu określonym czasie do Katynia samolotu z Lechem Kaczyńskim ortaz ludźmi niewygodnymi Moskwie na pokładzie musiała zostać dokonana z pomocą osoby, zdrajcy, będącym rosyjskim agentem.

Podczas naszej dyskusji i przeglądu jawnej dzisiaj korespondencji naszym oczom ukazała się następująca prowokacja przeciwko Prezydentowi RP, opozycji i porządkowi konstytucyjnemu Państwa Polskiego. Przy tym prowokacja zawierająca wyraźny podpis kata, który doprowadził do śmierci 96 osób i zagroził suwerenności Polski. Nazwijmy tego zdrajcę: Gruppenführer Kat.

Jest rok 2009, jak co roku, na wysokości grudnia rozpoczęły się przygotowania Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa do organizacji uroczystości w Katyniu w kwietniu przyszłego roku. Ze względu na wyjątkowy charakter planowanych obchodów, w związku z 70 rocznicą ludobójstwa, o wszczętych przygotowaniach Andrzej Przewoźnik informował (wpierw nieoficjalnie) Kancelarię Prezydenta, Kancelarię Premiera oraz szereg instytucji i organizacji pozarządowych.

Prezydent RP Lech Kaczyński był sprawą żywo zainteresowany, świadczą o tym pisma informacyjne o podobnej treści jakie Kancelaria Prezydenta skierowała w dniu 27 stycznia 2010 roku do Andrzeja Przewoźnika, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz do Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Oto jedno z nich:

Dwa dni później Mariusz Handzlik z Kacelarii Prezydenta zwraca się jeszcze raz do Andrzeja Przewoźnika z prośbą o informację dotyczącą stanu obchodów. Do tego bowiem czasu nie znana jest dokładna data uroczystości organizowanych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Na powyższe pismo nadeszła zapewne odpowiedź natychmiastowa o dacie 10 kwietnia, która to informacja musiała być przekazana także MSZ-owi.

Od tej pory zaczyna się wspólna akcja grupy zadaniowej Rosyjsko-Polskiej której efektem miało być wystawienie zamachowcom Prezydenta RP, jego brata oraz licznego grona ich współpracowników i osób niewygodnych Rządom Rosji i Polski.

Najpierw Donald Tusk ogłasza, że 3 lutego odebrał telefon od Premiera Władymira Putina z zaproszeniem do wspólnego uczczenia pamięci ofiar Katynia. Uroczystości miały się odbyć w pierwszej połowie kwietnia 2010 r..

http://wiadomosci.onet.pl/2123308,12,putin_zaprasza_tuska_do_katynia,item.html

Zwróćcie uwagę, że nikt jeszcze wtedy nie mówił o dwóch różnych datach uroczystości. Opinia publiczna, a głównie Prezydent RP miał być przekonany, że chodzi o te same uroczystości, na które on się wybierał.

Prezydent zaskoczony nagłym zaproszeniem personalnym czeka na odpowiedź Rosjan na pismo z 27 stycznia. Rosjanie jednak nie zamierzają niczego potwierdzać i udają głupich. Czekają bowiem, zgodnie z założonym scenariuszem, aż Prezydent RP zadeklaruje swoją obecność dokładnie na 10 kwietnia.

http://www.tvn24.pl/12691,1644335,0,1,rosjanie-zmieniaja-zdanie-list-jest-winni-dziennikarze,wiadomosc.html

Tą grę zauważa Szczygło, nie potrafi jednak wyraźnie zidentyfikować jej celu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7584906,Szczyglo_o_slowach_ambasadora_Rosji__To_oczywiscie.html

Tegoż dnia zniecierpliwiony Prezydent zaprasza Ambasadora Rosji na rozmowę o uroczystościach katyńskich, która ma się odbyć w Pałacu Prezydenckim w dniu 23 lutego.

Postawieni w trudnej sytuacji Rosjanie (bo ileż czasu po rozmowie będą mogli milczeć?) naciskają na swoich agentów do pilnego wyduszenia z Prezydenta RP daty jego lotu do Katynia. Klamka musi zapaść zanim przyznają się, że już dawno jest ustalone spotkanie Putin-Tusk na 7 kwietnia.

Prawdopodobnie dlatego, akurat 23 lutego Andrzej Kremer kieruje do Kancelarii Prezydenta pismo gdzie pada pierwszy raz data 10 kwietnia i kategoryczne wymuszenie (ze względów organizacyjnych) potwierdzenia tej daty wylotu.

Pismo to sygnowane osobiście przez Kremera musiało być inspirowane przez Tomasza Arabskiego z Kancelarii Premiera Donalda Tuska (co możemy poznać po liście „do wiadomości”) gdyż to Kancelaria Tuska bezpośrednio wtedy rozmawiała z Kancelarią Putina. Ta inspiracja byłaby niemożliwa bez zgody Radosława Sikorskiego przełożonego Andrzeja Kremera. Możemy sobie wyobrazić, że było to mniej więcej tak: „Słuchaj Andrzej – mówi Sikorski – zgłosi się do ciebie Tomek Arabski w sprawie pisma do Prezydenta, niech się kurde w końcu określą, że polecą dziesiątego. Wierz mi, ważne”.

Zastanawiając się tutaj nad osobą agenta wpływu musimy zdawać sobie sprawę, że;

1. Była to osoba kluczowa w kontaktach zarówno z Rosjanami jak i z innymi resortami, 2. Musiała być to osoba znakomicie zorientowana w przebiegu korespondencji na temat Katynia z Kancelarią Prezydenta RP, 3. musiała być to osoba posiadająca wiedzę na temat celu akcji, inaczej zamiast wywierać presję na zawarcie przez Prezydenta oficjalnego stanowiska (w piśmie) próbowałaby rozegrać sprawę medialnie, 4. Musiała być to osoba, która nie wsiadła do samolotu 10 kwietnia (pkt 3 implikuje pkt 4).

Ze wszystkich osób informowanych oficjalnie o korespondencji MSZ-u z Kancelarią Prezydenta żyje tylko Tomasz Arabski. Co znamienne, w Smoleńsku zginął także Andrzej Kremer – co pozwoliło go wykluczyć z listy.

Tomasz Arabski jest zresztą szczególną postacią, najbliższym zaufanym Premiera Tuska, posiadającym bezpośredni dostęp do najwyższych współpracowników Tuska w Platformie Obywatelskiej (bez względu na ich zajmowane stanowisko), osobą ustalającą i kontrolującą wszelkie rozmowy Premiera, strażnikiem tajemnic Premiera i osobą upoważnioną do udzielania się w mediach. Gdy jednak nacisk i nadzór Arabskiego okazuje się za słaby gdyż na początku marca wciąż nie ma oficjalnej deklaracji Lecha Kaczyńskiego (wyobrażam sobie tę irytację Moskali, którzy naprawdę nie mogą już dłużej czekać) nagle wkracza z ratunkiem kolejna postać. Dnia 2 marca Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nagle przesyła pismo bezpośrednio na ręce Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które ma wywołać pożądaną reakcję.

Trudno bowiem odpowiedzieć na tak sformułowaną prośbę bez podania terminu wylotu prezydenckiego samolotu.

Jednak, gdy okazuje się, że Andrzej Przewoźnik niezależnie potwierdza, iż uroczystości w Katyniu które on organizuje odbędą się 10 kwietnia ( http://kresy24.pl/showNews/news_id/10259/ ) i gdy na tej podstawie MON wydaje dyspozycje o udostępnieniu samolotu Prezydentowi w dniu 10 kwietnia – Tomasz Arabski, wiedząc, że Lech Kaczyński został właśnie postawiony pod ścianą, decyduje się na medialne ujawnienie terminu spotkania Putin-Tusk:
 

„Premier Donald Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia na zaproszenie szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina – poinformował szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Arabski zapowiedział, że 7 kwietnia dojdzie do spotkania bilateralnego Tuska i Putina i dyskusji na temat spraw bieżących

http://dziennik.pl/polityka/article562367/To_juz_pewne_Tusk_jedzie_do_Katynia.html

Prezydent orientuje się wtedy, że Putin z Tuskiem już ustalili, że nie będą na tej samej imprezie i wysyła Bronisławowi Komorowskiemu pierwsze pismo potwierdzające swój udział właśnie 10 kwietnia.

Nie było rady, kto jak kto ale Marszałek Sejmu nie mógł wiecznie czekać na odpowiedź. Zwróćcie uwagę, że pismo jest wprawdzie datowane na 5 marca, ale nie wiemy kiedy tak naprawdę było wysłane. 5 marca to był piątek, mogło być wysłane w poniedziałek (8 marca) albo wtorek (9 marca). Jest jednak faktem, że jeszcze 11 marca (no może 10-tego ze względu na poślizg dziennikarski) Rosjanie informacji o tym piśmie nie mieli. Udawali więc dalej głupich i pomimo, że kilka dni wcześniej Stasiak potwierdził 10 kwietnia w mediach to czekali na oficjalne potwierdzenie. Sprawa była widać zbyt poważna by ufać deklaracjom medialnym:

http://www.tvn24.pl/0,1647227,0,1,lech-kaczynski-w-katyniu-rosjanie-nic-nie-wiedza,wiadomosc.html

To też nastręcza naturalne podejrzenia, że nie chodziło tylko o efekt propagandowy. Gdyby celem operacji „7 kwietnia contra 10 kwietnia” był tylko PR to cała rozgrywka odbyłaby się głównie w mediach i za pomocą komunikatów medialnych. Tu jednak kluczowe były ustalenia oficjalne – te pod pieczątką.

Mamy więc następującą sytuację: przez ponad miesiąc od 27 stycznia 2010 działając wspólnie i w porozumieniu Tomasz Arabski i Bronisław Komorowski (przy zgodzie Sikorskiego na wykorzystanie Kremera) doprowadzają do wystawienia Prezydenta i jego obozu politycznego (niewygodnego zarówno dla Tuska jak i Putina) na osobny przelot, osobnego dnia i w warunkach niemal zerowego zabezpieczenia agencyjnego, dyplomatycznego i technicznego.

Czy tylko jednak te dwie osoby były tak mocno zaangażowane. Czy możliwe by Premier Tusk podobnie jak Prezydent (choć różnica jest bolesna musicie przyznać) był przez Rosjan i ich dwóch poputczików także wykolegowany? Taka interpretacja byłaby możliwa – z korzyścią dla wizerunku Donalda Tuska – gdyby nie jeden znamienny fakt: TUSK KŁAMAŁ mówiąc o telefonie od Premiera Putina w dniu 3 lutego z zaproszeniem na uroczystości Katyńskie i KŁAMAŁ twierdząc, że propozycja udziału w osobnej uroczystości 7 kwietnia nastąpiła ze strony Putina jeszcze później.

Już bowiem 5grudnia 2009 r. Dimitrij Polianski Radca Ambasady Rosyjskiej ogłosił: Na kwiecień planowane jest spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska . Polianski przekazał już wtedy, że szefowie rządów dwóch krajów mają uczestniczyć w posiedzeniu Rady Biznesu Rosji i Polski, i że oprócz forum gospodarczego w Kaliningradzie w kwietniu przyszłego roku Rosję i Polskę czeka inne ważne wydarzenie – wspólne uroczystości upamiętniające rocznicę tragedii w Katyniu.

Dowód:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7334676,Putin_spotka_sie_z_Tuskiem_w_Kaliningradzie.html

A jeśli tak brzmiał komunikat, to znaczy, że już na początku grudnia rozmowy pomiędzy Putinowcami a Tuskoidami na temat wspólnej wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 r. były bardzo zaawansowane i trudno przypuszczać by już wtedy nie ustalono dokładnego harmonogramu. Być może ustalano już wtedy nie tylko harmonogram wizyty ale i kombinacji operacyjnej „Prezydent w Smoleńsku”. Na nieszczęście Tuska, widać zapomniał on o tej nieprzemyślanej wrzutce przyjaciół Rosjan z grudnia 2009.

Zresztą, kwestie wciąż toczących się rozmów Putin-Tusk jeszcze w roku 2009 potwierdzał także sam Andrzej Przewoźnik:

„Polski MSZ od dłuższego czasy prowadził z Rosjanami żmudne ustalenia na temat uroczystości. Teraz resort jest zaskoczony, bo prezydent na obchodach zorganizowanych na szczeblu premierów to prawdziwy koszmar dla protokołu dyplomatycznego”

http://www.polityka.pl/kraj/rozmowy/1502899,1,kulisy-planowanego-spotkania-tusk-putin-w-katyniu.read

MSZ to Radosław Sikorski, czy on także brał udział w spisku? Zastanawiałem się nad tym długo i analizowałem jego zachowanie. Jednak doszedłem do wniosku, że mimo wszystko tez był tylko narzędziem. Po pierwsze, gdyby coś wiedział to nigdy by nie krzyknął „Lech Kaczyński – były Prezydent”. Ugryzłby się 20 razy w język zanim by się tak podłożył. Druga sprawa to Tusk nigdy by nie wystawił dwóch spiskowców do prawyborów. Nie mógłby sobie pozwolić na wywołanie konfliktu i niezdrowych ambicji w tak wąskim kręgu zaufania. Musiał wystawić jednego spiskowca i jednego frajera by udać demokrację, a potem ten spiskowiec z frajerem musiał wygrać. I tak się też stało.

A czy nic nie rozgrzesza Komorowskiego? Wręcz przeciwnie, całe zachowanie jego w dniu tragedii i później wskazywały, że jest to osoba cyniczna, zdecydowana i bardzo dobrze (nawet zbyt dobrze) poinformowana. Zresztą bliskie kontakty z WSI-GRU do czegoś zobowiązują. Dzisiaj nawet przestałem patrzeć z lekceważeniem na informacje wiszącego jeszcze przed katastrofą w Smoleńsku orędzia Komorowskiego.

http://www.itv24.com.pl/film/891/oredzie_w_tvp_info_przed_katastrofa_tu-154/

To taka typowa wpadka Pana Marszałka.

Co do Arabskiego, część argumentów na jego temat już przytoczyłem. Ale warto zauważyć, że była to osoba, która bardzo konsekwentnie i umiejętnie wprowadzała w błąd media i obniżała rangę wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

http://www.youtube.com/watch?v=DvC2Nbao3tQ

Arabski był też bezpośrednim przełożonym Grzegorza Michniewicza, Dyrektora Generalnego Kancelarii Premiera Donalda Tuska i jego Szefa Kancelarii Tajnej, który zmarł nagle, tajemniczo (podobno popełniając samobójstwo) a poza tym:

„Z ustaleń „Wprost” wynika, że tego wieczoru Michniewicz napisał także kilka SMS-ów do swojego przełożonego, szefa kancelarii Tomasza Arabskiego. Nie wiadomo jednak, czego dotyczyły ani o której godzinie zostały wysłane. Minister nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie”.

Na to, że Grzegorz Michniewicz, żaden mięczak i jednak niezwykle zaufana osoba Donalda Tuska i Tomasza Arabskiego musiał odkryć coś wyjątkowo przerażającego zwracał uwagę nie tylko WPROST ale i jeden z Blogerów Salonu24:

http://krzystofjaw.salon24.pl/151606,smierc-grzegorza-michniewicza-dlaczego

Co to było? Czy odkrył jakiś szyfrogram od Putina do Tuska, którego nie przechwycił Arabski? Możemy dzisiaj tylko spekulować.

Faktem jest jednak, że Paweł Gutowski wieloletni przyjaciel Michniewicza, który kontaktował się z nim przed sama śmiercią, tak zrelacjonował ostatnią ich rozmowę telefoniczną:

– Był już w fatalnym stanie. Prawie szlochał. W rozmowie z nim użyłem nawet określenia „wisielczy nastrój”, co, niestety, okazało się prorocze.

(sic!)

Czy rozszyfrowaliście już kim może być nasz polski Gruppenführer KAT?

Komentarze z Salonu24 umieszczone przed skazowaniem notki:

• Czy wolność słowa polega na zakazywaniu spekulacji?
I na zakazywaniu tez i zadawania pytań, których boją się dziennikarze?
Nie wiem – zobaczymy.
2010-06-04 15:34
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
rewelacyjna robota. Tekst powinien się znaleźć na pół dnia na samej górze SG. Ja też pisałem, że m.in. Arabski powinien zostać postawiony w stan oskarżenia,

pozdr
2010-06-04 15:38
Free Your Mind 1100 36820 opadając na dno z Titanikiem freeyourmind.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Wielkie dzięki za publikowanie tych dokumentów.

I mała uwaga:

Proszę wprowadzić atrybut „szerokość 480” do wstawianych plików graficznych. Inaczej wychodzą poza widoczne okno.

Pozdrawiam,
2010-06-04 15:39
protagoras 2 41 protagoras protagoras.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
Moje teksty raczej nie trafiają na SG. Ale kto wie, może tym razem.
2010-06-04 15:45
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @protagoras
Poprawione
2010-06-04 15:45
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Komorowski-Arabski-Tusk – KAT
po dodaniu jednej literki, S jak Sikorski, będzie:

SKAT

pozdrawiam
2010-06-04 15:46
protagoras 2 41 protagoras protagoras.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Autor
K …
A…
T…
2010-06-04 15:48
Mariasz 63 712 Czarne kakadu mariasz.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @protagoras
Myślałem o tym. Raczej byłoby Scat czyli fekalia.
Ale jednak sądzę, że tajemniczych katów było max 3. Reszta była zwyczajnie wykorzystywana. Inna sprawa, że Sikorski mógł się w pewnym momencie zorientować do czego to zmierza i dlatego na 10 kwietnia spierniczył do USA.
2010-06-04 15:49
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
też uważam, że Sikorski raczej nie mógł maczać w tym palców – Jamajka uważa go mimo wszystko za groźnego konkurenta, mimo że ten ostatni nie szczędzi promoskiewskich gestów Rosjanom, więc nie wtajemniczałby go w akcję.

A że Twój znakomity, poparty dokumentami tekst nie trafił na górę SG, tylko jakieś bredzenie Godlewskiego, to tylko świadczy o inteligencji admina.

Pozdr
2010-06-04 15:56
Free Your Mind 1100 36820 opadając na dno z Titanikiem freeyourmind.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Mariasz
Co za dziwny zestaw prawda?
2010-06-04 15:57
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
Inteligencji czy strachu?
2010-06-04 16:01
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
Pół dnia wisiał Skalski, teraz Godlewski. Masz wytłumaczenie do swej notki nawet w POlityce wieszania na SW.
A wiesz, jak teraz nazywają premiera?
TUsk-154
2010-06-04 16:07
Magda Figurska 340 4233 Słowa w sosie ostro-gorzkim Wing2009.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Jestem zdumiony i pełen podziwu!
Ten tekst powinien wisieć na samej górze aż…do skutku.

pozdrawiam serdecznie

p.s. przecież ten sam człowiek był odpowiedzialny za zabranie samolotu Prezydentowi jakiś czas temu.
2010-06-04 16:10
z lornetką wśród…blogerów 0 1341
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Pan @Łażący Łazarz
Dobrze to Panu wyszło.

Na rolę p. Arabskiego zwracał juz dawno uwagę RAZ, wskazując, że to on musiał stać za obniżeniem rangi wizyty prezydenta. To bardzo niepokojaca osoba.

Ale oznacza to również, że w otoczeniu Prezydenta nie było nikogo zdolnego do przejrzenia tej gry, albo też – co jest bardziej prawdopodobne – był kret, który potrafił zneutralizować ewentualne wątpliwości.

Niewątpliwie osoby tej nie ma na liscie pasażerów; być może z czasem pracownicy Kancelarii skojarzą, kto to był.
2010-06-04 16:12
kmiotek nagniotek 19 1080 Chata z kraja cicibor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Zestaw istotnie dziwny, co wiecej, sadze, iz Pan we wlasciwej kolejnosci spisal nazwiska, potem zas zmazal wszystko z tablicy poza pierwszymi literami.
Wlasnie tak: KAT.
2010-06-04 16:14
Mariasz 63 712 Czarne kakadu mariasz.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Pan @Mariasz
Tu bym polemizowal.

Walory umyslowe pana K. są, jakie kazdy widzi.

Wykonawcą mógł być, ale nie autorem.

Autor, myślę, jest poza tą trójką, wśród „panów od śrubek” z troche wyższej półki.
2010-06-04 16:19
kmiotek nagniotek 19 1080 Chata z kraja cicibor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący Łazarz
Z mojej strony pokłon za odwagę.I co zrobimy z tą wiedzą?
2010-06-04 16:24
insomnia 6 29 z dnia poprzedniego afekt.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• No i co?
No i nic
2010-06-04 16:24
Zbyszek 100 585 Na spacerze zbyszeks.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Znakomity tekst
Świetna analiza, gratuluję. Równie pasjonujące będzie namierzanie bezpośrednich wykonawców. Także tych zacierających ślady po akcji, mylących tropy.
2010-06-04 16:26
marektomasz 0 84
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Lista zaproszonych na pokład przez prezydenta gości trafia do kancelarii premiera (Arabski) i stamtąd występuje się do 36 specjalnego pułku o przygotowanie jednego, dwóch czy trzech samolotów. To określa kancelaria premiera(Arabski).

Procedura nie jest nowa. Podobnie było za Kwaśniewskiego.
Przez krótki czas po katastrofie trwała zorganizowana kłamliwa akcja dezinformacyjna, osłaniająca Klicha i Arabskiego(RMF-FM), pod tytułem „Prezydent zapraszał gości na pokład ponad głowami ministrów”.

Szybko blogerzy na s24 udowodnili perfidne kłamstwo i opisali procedury, które każdy dziennikarz zapewne znał lub z łatwością mógł do nich dotrzeć.

Jest jednak problem już z dnia wylotu. Ponoć dziennikarze i dowódcy rodzajów wojsk mieli lecieć CASĄ. Nagle okazało się, że jest niesprawna i dziennikarzy zapakowano w Jaka, a dowódców zaproszono do TU-154.

Ciekawe kto na lotnisku tak błyskawicznie zareagował i szybko oddzielił „ziarno” od „plew”?
Myślę, że w 26 pułku musiał być w pogotowiu jakiś kret z WSI-KGB.
Warto by dotrzeć do dokumentów dotyczących nagłej niesprawności CASY co zaowocowało śmiercią generalicji.

Widać, że na ich śmierci komuś również bardzo zależało (WSI).

pozdrawiam
2010-06-04 16:27
kokos26 952 2274 patrząc z boku kokos.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Pan @Zbyszek
Spokojnie. Kropla drąży skałę.
2010-06-04 16:28
kmiotek nagniotek 19 1080 Chata z kraja cicibor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Nie wiem jak to jest z Arabskim, ale sądzę, że Tusk jest zbyt wielkim tchórzem i mięczakiem, by nadawać się do takiej roboty. Już prędzej Komorowskiego bym podejrzewała. Niewykluczone jednak, że ci trzej panowie byli tylko marionetkami w rękach X,Y,Z, którzy to zręcznie zaplanowali i podpuścili tamtych, wmawiając im na przykład, iż te wszystkie manewry mają tylko na celu dalszą kompromitację Kaczyńskiego. Przerażenie Tuska po zamachu wcale nie wyglądało na udawane. Zwracam też uwagę na teksty Kajman/a o których pisałam w mojej wczorajszej notce. Podejrzewa on/ona, że ten zamach mógł mieć na celu przede wszystkim eliminację niewygodnych dla WSI wojskowych /tak jak katastrofa CASA/, a śmierć prezydenta była dodatkowym „bonusem”.
http://mkajman.blog.onet.pl/
2010-06-04 16:33
elig 326 3453 głos emerytki, NIE NALEŻY USUWAĆ BLOGÓW !!! emerytka.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący Łazarz
Tak Radek kompletnie znikł z ekranów i mediów jakby sie rozpłynął we mgle.

Pozdrawiam
2010-06-04 16:33
Kos 0 580
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Doskonała robota
Ale sorry, że nic więcej nie dodam. Padam z nóg! Właśnie jakoś ogarnąłem najgorsze skutki podtopienia. Choć ja to miałem i tak szczęście, tu looknij co się dzieje:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1659218,0,,wylala_perelka_ewakuacja_w_piasecznie,wiadomosc.html

Ta Perełka to rów melioracyjny który normalnie da się przeskoczyć! Ja od tego rowu mieszkam z 600 m, a wylała już 1 km o demie.

Pozdro
2010-06-04 16:42
mnich zarazy 0 4115
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarz
Świetna robota. Założę się, że skalsko-godlewscy ulubieńcy admina robią w gacie na samą myśl o popełnieniu podobnego tekstu.

pozdr
2010-06-04 16:52
Uniłowski 19 221 Obserwatorium 3rpbis.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• LL …szokujace, ale zebrane FAKTY mowia same za siebie
brakuje jednego ogniwa w operacji „kaczor” daje sie pociac, ze tak ona sie nazywala, a mianowicie przygotowanie „gruntu”….przeciez to wlasnie Arabski byl tym „zabieraczem” samolotu dla Kaczynskiego, te zabieranie samolotu mialo przygotowac grunt na skompromitowanie Prezydenta, pomogly w tym tez ubeckie media, przeciez od 2005r. rozpoczeto nagonke ze szczuciem na niespotykana skale po 1989r., takie „akcje” pamietamy tylko z czasow glebokiego komunizmu, chocby przypadek ks Jerzego Popieluszki, Tuska zdradzil pewien gest w Smolensku, tam histerycznie lapal sie za nos…co oznacza…kur…a chcielismy go tylko postraszyc…z cala pewnoscia Sikorski biernie sie temu przygladal, do dzis nie wiemy co bylo na „zaginietych” kartach operacji WSI „Szpak”, czyms z pewnoscia jest szantazowany, Arasbki… Kapo Arabski Tomasz…KAT
2010-06-04 16:54
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Witam – powtarzam wielokrotnie pytanie
Dlaczego do tej pory dziennikarzez ze Stokrotką na czele nie „przesłuchali” ani Arabskiego, ani Sikorskiego na okoliczność przygotowanej przez ich kancelarie wizyty prezydenta w Katyniu?
Dlaczego nikt nie zażądał, by wyłożyli wszystkie papiery na stół?

p.s.
Sprawa braku Arabskiego w mediach przypomina mi sprawę Rosoła – asystenta „Mira”, do którego przez prawie trzy miesiące media nie miały żadnego dostępu.
2010-06-04 16:56
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Ten jakże ważny, poparty dokumentami tekst
nie tylko nie figuruje na SG, ale został wyeliminowany spod nagłówka „aktywna dyskusja”. Jak to rozumieć ?
2010-06-04 16:57
antonioiwaldi 0 5
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Świetne, rewelacyjne zestawienie dokumentów. Ogrom pracy.
Pozdrawiam serdecznie
2010-06-04 16:59
black.woland 7 557 Kiełbaski Dibblera black.woland.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Marie
Arabski jest kluczem do zbrodni smolenskiej, a on jest bardziej „znikniety” niz Sikorski, to mowi samo za siebie
2010-06-04 17:03
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Deklaracja Macierewicza – ” Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną,
że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę
to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.”
2010-06-04 17:08
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @kokos26
Czy to jest pewne, że siedzieli w Casie?
Bo dziennikarz Paweł Świąder mowił, że dziennikarze siedzieli w jednym Jaku i ich przeniesiona do drugiego. Wiedzialam, że gdzieś to czytałam (a wczesniej słyszałam), więc musiałam poszukać. I znalazłam: to było w odpowiedzi Łukasza Warzechy do saligii (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:exF7Kcq8fNIJ:drapek.salon24.pl/comments/3+zmiana+samolotu+katynia+dziennikarz+jaka+za%C5%BCartowa%C5%82&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl):
„Paweł Świąder:
(…)Była sobota, blady świt, a właściwie jeszcze ciemno. Musiałem wstać o 3 rano, by przed 4 znaleźć się na lotnisku. Nasz samolot miał odlecieć o 5 rano. Rzadko mam okazję towarzyszyć Prezydentowi w czasie oficjalnych wizyt, tym razem, na wyjazd do Katynia zgłosiłem się na ochotnika. Dopiero na Okęciu okazało się, że dziennikarze mają lecieć Jakiem, a dopiero godzinę po nas wystartuje Tupolew. OK – pomyślałem, widocznie zabrakło dla nas miejsca w „Tutce”. Gdy wszyscy siedzieliśmy już wewnątrz Jaka okazało się, że jeden z silników nie chce się uruchomić. Pilot grzecznie przeprosił mówiąc, że musimy przenieść się do drugiego Jaka, który stoi obok. Ktoś zażartował: „Jest jeszcze trzeci?” „Tak” – odparł pilot. „Czeka w hangarze”. Po przymusowej przesiadce wszystko poszło już zgodnie z planem. Start, lot i lądowanie przebiegły bez żadnych przeszkód, choć faktem jest, że wylądowaliśmy bez przeszkód co nie udało się rosyjskiemu samolotowi transportowemu, którego obserwowaliśmy podczas wysiadania z Jaka. Pilot przeleciał po prostu nad pasem z wypuszczonym podwoziem i nie dotykając powierzchni poderwał maszynę.(…)

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-komntarz

Łukasz Warzecha: „Zamach” – słowo tabu ”
2010-06-04 17:10
amot 0 1458
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Dobra analityczna robota
Do tego mozna jeszcze dodać jedno wydarzenie, natychniastowe, niezgodne z procedurami odwołanie Kamińskiego z CBA. Co prawda nie ten resort, ale mogła wystąpić obawa że Kamiński coś wyniucha.

Dla mnie jest to proste, wszystkie resorty zaangażowane w sprawe są winne, ale tu nasuwa się pytanie, czy dowódcy wojsk też byli odcięci od informacji. jesli tak to w Polsce mamy mafię o niespotykanym w świecie demokratycznym zasięgu.
2010-06-04 17:15
bravor 29 6231 z piwnicznej izby bravor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Autor
pewnie ci trzej panowie KAT na podobnym kablu jak Michniewicz skończą i pewnie ta sama ręka zaciśnie pętlę Pewnie na jesieni będziemy światkami tego zdażenia bo opór opinii społ.polskiego w stosunku do propagandy putinowsko-tuskowej z dnia na dzień rosnie Po najbliższych wyborach do parlamentu KAT okaże się niewygodny więc i kabel potrzebny pozdr.
2010-06-04 17:20
jokita 0 636
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @amot
NA 100% czytałem o Casie i dowódcach rodzajów wojsk. Nie mogę tego odszukać i po twoim wpisie może okazać się, że to nie była prawda.

pozdr
2010-06-04 17:20
kokos26 952 2274 patrząc z boku kokos.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ amot – ja na blogu Magdy Figurskie przeczytałam ciekawszą rzecz
Otóż niejaki „homo meditans” przetłumaczył doniesienia z niemieckojęzycznego dziennika „Polskaweb”

„Katastrofa w Smoleńsku dla polskich oficerów rozpoczęła się już w samolocie C-295M [CASA?] na lotnisku warszawskim. Wczesnym rankiem, 10 kwietnia, oficerowie, przypięci pasami do foteli, siedzieli wraz z grupą kilkunastu polskich dziennikarzy na pokładzie CASY, czekając na odlot do Smoleńska. Stamtąd mieli się udać do pobliskiego Katynia, by uczestniczyć w obchodach 70 rocznicy ludobójstwa Sowietów na Polakach. Zamordowano wtedy ponad 20 tysięcy Polaków.
Nagle obsługa powiadomiła, że CASA ma problemy techniczne i nie odleci, więc trzeba się przesiąść do innego samolotu – Jakolew-42. Dziennikarze się przesiedli do JAK-a, ale oficerowie nie chcieli i postarali się zająć wolne miejsca w prezydenckim Tupolewie. Nie wiedzieli, że – lecąc z prezydentem – wkrótce zakończą swoje życie”.

http://wing2009.salon24.pl/184284,transakcja-na-290-mld-tlem-katastrofypod-smolenskiem
2010-06-04 17:21
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
_omorowski
_rabski
_usk
2010-06-04 17:29
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
„…też uważam, że Sikorski raczej nie mógł maczać w tym palców – Jamajka uważa go mimo wszystko za groźnego konkurenta,…”
—————
A mnie sie wydaje, ze dla nich Sikorski jest jedynie anglo-spikowym, garniturowym frajerem, PR-owo uwiarygadniajacym i maskujacym to co dzieje sie w… „kotlowni”.
2010-06-04 17:32
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Marie
To samo cytował/a na swoim blogu Kajman, o czym pisałam w poprzednim komentarzu. Wcześniej w tekście z 28.04. „Wieś znowu górą” dał on bardzo ciekawą analizę tragedii smoleńskiej.
http://mkajman.blog.onet.pl/
2010-06-04 17:33
elig 326 3453 głos emerytki, NIE NALEŻY USUWAĆ BLOGÓW !!! emerytka.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
Przyłączam się do gratulacji. Znakomita robota. Tylko jedna uwaga. Tusk musi być świetnym aktorem. On na miejscu katastrofy w Smoleńsku, kiedy spotkał się z Putinem, był autentycznie przerażony, to było widać.

Pozdrawiam.

Ten wpis nie ma szans na sg. Może Twój wpis zawiesi u siebie FYM lub Toyah? Tak zrobił Toyah ze znakomitym wpisem Starego Wiarusa. Przemyśl to. A ja biegnę dawać do ciebie linki.
2010-06-04 17:33
Gemba 3 2127 Słowa… ale tylko komentarza. gemba.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• „Właściwie to nic się nie stało” – to słowa Bartoszewskiego na wieść o katastrofie smoleńskiej…
Właściwie to nic się nie stało – miał stwierdzić sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Władysław Bartoszewski, gdy 10 kwietnia zadzwonił do niego jeden z dziennikarzy. Historię w poranku radia TOK FM opowiedział dziennikarz „Newsweeka” Andrzej Stankiewicz.
Co powiedział Bartoszewski na wieść o katastrofie
2010-06-04 17:34
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Marie
Myślę, że to akurat da się ustalić.
I jest to według mnie kluczowa informacja.
Proszę zwrócić uwagę, że do końca dziennikarz był przekonany, że będą lecieli razem z Prezydentem. O zmianie samolotu dowiedział się o świcie przed wylotem na lotnisku. Interesujace jest również to, że w zapasie stały inne samoloty. Czyli nagle okazaju się, że można było spokojnie rozdzielić delegację na kilka samolotów, bo były w dyspozycji.
W którymś z wywiadów ten (chyba ten?) dziennikarz mówił, że dziennikarze próbowali dowiedzieć się, kto stał za decyzją o przesadzeniu ich do innego samolotu. Chcieli podziękować za uratowanie życia. I okazało się, że decyzja rodziła się sama, nie znalazł się jej autor. Wyobraża to sobie Pani, decyzja, której konsekwencją jest przygotowanie samolotów, pilotów – sama się rodziła!
Przecież to musi być w papierach, kto z imienia i nazwiska nakazał przygotowanie tych kilku samolotów razem z obsługą.
Ja już zastanawiam się, czy sama nie napiszę w tej sprawie do Arabskiego.
Dobrze byłoby też zobaczyć kto z dziennikarzy leciał i kto z nich dołaczył w ostatniej chwili. Bo może to z powodu tej jednej osoby zdecydowano się o rozdzieleniu delegacji.
2010-06-04 17:34
amot 0 1458
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Świetna analiza, choć brakuje w niej „niewidzialnej ręki”, która wsadziła do tego samolotu całe dowództwo Wojska Polskiego.
Myślę, że to bardzo ważne ogniwo.

kłaniam się
2010-06-04 17:36
Niegdysiejszy Blondyn 286 2551 …iż uczciwi Polacy Jarosława mają! Niegdysiejszy.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Swietna robota, juz jestes na DGP:
http://forum2.dziennik.pl/read.php?3,2062756
2010-06-04 17:38
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Byles na DGP, wlasnie wykasowano ten wpis wraz z linkiem.
2010-06-04 17:45
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ŁŁ
Łańcuch poszlak jest wystarczająco mocny, by zapytać wprost: dlaczego prokurator generalny nie prowadzi (lub nie wymaga) żadnego śledztwa w sprawie przygotowania tego lotu. Choćby śledztwa w sprawie, zanim sam dojdzie do ksywki sprawcy.

Nawet, gdyby (!) przyjąć ruskie zapewnienie, że samolot spadł wyłąącznie wskutek prawa ciążenia i głupoty pilotów, to i tak pozostają pytania o przygotowanie lotu i nadzór nad tym.
Tak się składa, że polskie prawo wymaga odpowiedzi na pytania o nadzór nawet w przypadku katastrof spowodowanych siłami samej natury.
2010-06-04 17:47
orjan 0 1642
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• amot
na czyj rozkaz pozmieniano samoloty w dniu 10 kwietnia, to z pewnoscia da sie ustalic, ale my nie mamy takich narzedzi
2010-06-04 17:47
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @amot
Pamowie od śróbek będą mieli pełne ręce roboty. Nie zdziwiłbym się gdyby nastąpiła cała seria niewyjaśnionych zgonów w pułku lotniczym. To dlatego i piloci, i obsługa uciekają z niego gdzie pieprz rośnie.
2010-06-04 17:49
bravor 29 6231 z piwnicznej izby bravor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• DOHC
widac razwiedka doskonale „monitoruje” internet, mamy odpowiedz dlaczego Tusk forsowal cenzure internetu przed zbrodnia smolenska, wszystko logicznie uklada sie w jeden ciag, no i jeszcze zwalenie tego wpisu..do piwnicy…Bondaryk czuwa
2010-06-04 17:50
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Michniewicz w jakiejś rozmowie wspominał, że ktoś go prosił o pomoc w załatwieniu certyfikatu dostępu do informacji niejawnych(tajnych?). Może jest dostęp do takiej wiedzy:kto po śmierci Michniewicza nagle a niespodziewanie taki certyfikat uzyskał ?
2010-06-04 17:56
kerimad64 6 635 kerimad64 kerimad64.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
jeszcze dobrze by było wiedzieć, kto i jak przekonał Tuska, że ma zrezygnować z udziału w wyborach i kto zamiast Schetyny i Grupińskiego wstawił na listę Karpiniuka.
Sikorski przygotowywał grunt na zachodzie od dawna – bezustanne podkopywanie autorytetu JK – a jego nagłe podróże mogły mieć na celu pacyfikowanie reakcji na zamach.
Pomysł i wykonanie to służby; w Rosji służby są u władzy bezpośredniej, a u nas raczej ich marionetki.
Przyglądając się reakcjom i zachowaniom – z polityków zamiast KAT raczej KAS, a Tusk, jak już zobaczył co się stało, raczej był naciskany na to, że ma milczeć (oby to ostatnie nie było tylko wishful thinking 😦
2010-06-04 18:09
mdm 0 79
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @orjan
skąd wiemy, że jednak czegoś nie prowadzi?
2010-06-04 18:12
mdm 0 79
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @bravor
Miejmy tylko nadzieję, że zdążyli się zabezpieczyć i nim coś się im (bądź ich bliskim) stanie zostawią dokumenty zaufanym ludziom.
Wystarczy przetrwać do 20.06.2010 roku.
2010-06-04 18:21
amot 0 1458
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Protagoras
„po dodaniu jednej literki, S jak Sikorski, będzie: SKAT”

A po dodaniu dwoch dalszych, jak R i Z (Rydzyk? Rokita? i Ziobro? Zapolski?) bedzie SKRZAT.
Smerf zapewnie. Co juz wyglada jak Smersz.

Skat – mila gra.
2010-06-04 18:22
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Amstern
Zamglic, zamacic, wykpic, zrelatywozowac, obrzucic obelgami. ZZWZOO.
2010-06-04 18:31
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Drobna nieścisłość w zeznaniach kontrolera, czy „braki” w stenogramach ? 8.40.40 -„2 na kursie i ścieżce” W stenogramie nie znalazłem odległości 1.5 i na ścieżce a taka jest wymieniona przez kontrolera. http://www.youtube.com/watch?v=kyDpJ8yV8xI
2010-06-04 18:33
kerimad64 6 635 kerimad64 kerimad64.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarzu: PERFEKCJA 😉
Już byłeś w gronie doradców w rządzie to masz doświadczenie, które będzie Polsce bardzo potrzebne przy zmianie całej sceny politycznej po 20.06 🙂
Zerknij do mnie, a co byś powiedział o takiej wersji Smoleńska?
2010-06-04 18:38
darkside 6 82 Ojczyznę wolną dopomóż nam wrócić Panie. darkside.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Ty, Lazarzu, uwazaj.
Wiesz, ze natchnienie z ciebie czerpia redaktorzy GW.
Ty to wszystko udokumentuj.
Ty z tym do jakiejs telewizji idz.
Cholera, zeby to wszystko takie latwe bylo!

Mowisz, ze kropla drazy skale.
Ale doczekac sie nie mozemy juz kompromitacji tych, co ida w zaparte „ze wypadek, brak szkolen, naciski”..
2010-06-04 18:39
ewqa 0 115
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @DOHC
Jak postawic literki na glowie i poprzestawiac, to bedzie ZZ ZOMO.

Ciekawe. Co sie stalo wlasciwie z polskimi ZOMOwcami? Negatywnymi bohaterami tamtych lat. Wszyscy rozstrzelani? Albo juz po odbyciu dlugoletnich kar wiezienia?
Pan Ziobro cos raportowal?
2010-06-04 18:39
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Jestem pelen podziwu i chyle czola nad ogromem wykonanej pracy oraz logicznym powiazaniem faktow. Taka operacja na pewno wymagala wtajemniczenia niektorych decydentow w rzadzacej parti, ale im mniej tym lepiej. Mysle, ze udzial tych oficjeli, ktorzy wypowiadaja sie w mediach zostal ograniczony do minimum, aby czegos nie chlapneli, tak z rozpedu. Zdarzylo sie to niestety (a moze stety) hrabiemu. Co do Tuska raczej zgadzam sie z elig. To jest wyjatkowy mieczak, chociaz jego oddanie Moskwie nie podlega dyskusji. Moglby on nie wytrzymac presji i zycia ze swiadomosci, ze bierze udzial w megazbrodni. Podobnie jak elig, uwazam, ze jego strach na miejscu zbrodni nie byl udawany. Putin go objal, pocieszyl i szepnal: badz grzeczny to nic sie tobie nie stanie. I Tusk zaczal robic wszystko poslusznie, oddal wszystkie atuty w sledztwie rosjanom.
Natomiast upadly hrabia, to cyniczny gracz, chociaz dosc glupi i w swej glupocie przekonany o swojej wyjatkowej ineligencji. Ta jego glupota nie pozwala mu na podjecie pewnej gry, ktora uwiarygodnilaby go w oczach opini publicznej (patrz zachowanie po katstrofie). No ale coz towarzysze rosyjscy musieli ktoregos z nich wtajemniczyc i wybrali tego z ktorym maja dosc dlugie kontakty, chociaz wiedzieli o jego mankamenach. Ponadto, musial on przezyc te traume mordercy na dlugo przed aby po odegrac swoja role na zimno, bez paniki. Jak juz napisalem, udalo mu sie to w sposob nazbyt dobry, ktory wyniknal z jego glupoty. O jego wtajemniczeniu i nie wtajemniczeniu Tuska, swiadczy oddanie w jego rece pelni wladzy prezydenckiej, w sensie POPrezydenta i kandydata na prezydenta. Gdyby Tusk zostal wystawiony na kandydata, musialby byc wtajemniczony, poniewaz nie wiadomo jak by sie zachowal po tragedi. Moglyby peknac i powiedziec: dajcie mi spokoj, odchodze z polityki, nie chce miec nic wspolnego z mordercami. I co na szybkiego wystawiac nowego kandydata? Przeciez ustabilizowanie sondazy to tez pewien okres czasu. A tak wtajemniczony tylko jeden agent.
Jak zauwazyles, kluczowa robote organizacyjna podjal Arabski i ta osoba powinna byc na celowniku niezaleznych dziennikarzy. Powinien byc gnebiony pytaniami dzien i noc. Mysle, ze w hierchi mafijnej jest on wazniejszy od Tuska, ktory jest tylko twarza, o czym pisalo wielu blogerow i nie tylko. Mysle, ze gdy goraco zrobi sie wokol Arabskiego, zostanie on odstrzelony, w sensie jakiegos wypadku czy samobojstwa, chociaz pewnie bedzie dorzywal swojich dni gdzies na zielonych wyspach.
Jeszcze jedna ciekawa sprawa zasygnalizowana przez Marie. Kto juz na lotnisku wplynal na generalow aby nie polecieli Jakiem tylko Tu? Kto odradzal im „niewygody“ lotu Jakiem? To by juz agent dzialajacy z odtwarta przylbica. Mysle, ze dziennikarze byli swiadkami takich rozmow. Moze jednak, ktorys z nich by pekl, zrobil przeciek. Na pewno byl to pionek w agenturze, ale zawsze.
Pozdrawiam
2010-06-04 18:41
Bialkowski 0 954
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ŁŁ
Bardzo dużo bardzo dobrej roboty, przyłączam się do gratulacji.Tekst jest już na SG ale nie w czołówce.
A powinien.
2010-06-04 18:42
aqqa 11 179 Prawda was wyzwoli aqqa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Amsternie
Gdyby chociaż jednemu włos spadł z głowy to byś czytał budzące trwogę nagłówki nie tylko w Wyborczej ale i w swoim Spieglu. Więc śpij spokojnie twoich nie ruszą.
2010-06-04 18:48
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Magda Figurska
Jak widzisz na wsparci s24 ni mogę liczyć (może mają dobre serce admini i mnie chronią;-). Ale jeśli uważasz informację i dyskusję za istotną to powiedz o nie ludziom.
2010-06-04 18:59
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @z lornetką wśród…blogerów
Nie chciałem rozmieniać włosa na czworo i zbytnio dygresować tekstu ale wszystkie wyczyny Arabskiego tworza logiczna całosc
2010-06-04 19:02
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @kmiotek nagniotek
Myślę, że otoczeniuprezydenta nie mieściło się w głowie do czego ta gra może doprowadzić. Nie ukrywam także, że się obawiam iż Kancelaria miała również jakiegoś kreta.
Te pogłoski o pociągu i jednak samolot…
2010-06-04 19:07
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarzu
Najłatwiejsza metoda to wpisywać u Ciebie komentarze co kilka minut i zawsze będziesz na głównej stronie, chociaż po prawej i mniejszymi literami 🙂

Co do meritum, zgadzam się ze wszystkim, poza jednym, do ustalenia jest kategoria winy. Moim zdaniem jest to wina nieumuślna, ogólnie zwana głupotą. Ty postawiłeś na premedytację. W tej kwestii brakuje mi dowodu.
2010-06-04 19:08
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Darkside
Wszyscy jestesmy mniej czy wiecej sowieckimi agentami wplywu. Polska podlega pod Rosje. Znaczy rosyjska strefa wplywow. To prosto wynika z geografii.

Ci, co zyli w PRLu i przezyli, to sa nawet podwojnymi agentami wplywu. Bo mieli zginac, uciec, ukrywac sie, etc.
2010-06-04 19:10
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Łazarzu,

dobra robota /udokumentowanie, chronologia/.
Chociaż to bardzo krótki okres „przed”.

Te trzy nazwiska nie są zaskoczeniem, ani szokiem prawda?
Powinni być przesłuchani. Ale kto ich przesłucha? Czy możemy mieć zaufanie do Prokuratury? Teraz?
Komorowski był juz przesłuchiwany przez prokuraturę w innej sprawie i co ? Wiemy coś?

To nazwiska „poltyczne” i o to głównie chodziło.
Ale jak wiadomo KAT wykonuje tylko wyrok. Chociaż o Arabskim wiemy mało. Może za mało?

Po długim milczeniu odezwał się Dukaczewski….
Dzisiejszy Fakt rozmawia z jednym z pilotów Jaka, który po tak długim czasie przekazuje pewne rewealcje. A co z dziennikarzami z Jaka?
Gra się toczy.

Robota jest dla śledczych sensu stricto. I niebezpieczna.
Za dużo było różnych szczegółów do dopracowania, poleceń – musieli być też „szarzy” wykonawcy.
Np. zepsuta CASA, skąd informacja o tym dociera do generalicji, kto ją przekazuje, kto komu każe taką informację przekazać, zepsuta czy nie zepsuta itp.

PS. Sikorski umył ręce od przygotowań lotu Prezydenta RP?
Niczego osobiście nie pilnował? Nie nadzorował?
A powinien, prawda? Zaniedbał? Nawet jeśli nieświadomie/?/,to też grzech.

Łazarzu, i co dalej?

Pozdrawiam
2010-06-04 19:10
Kajka 0 1724
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Pewne rzeczy sa dla mnie nwoscia wiec czytalem z ciekawoscia i musze przyznac ze to sie zazebia lacznie z ta casa co to niby sie zepsula.Chcieli miec wszystkich na jednym pokladzie.Widze ze coraz wiecej puzli mi sie uklada.Dziekuje.
2010-06-04 19:11
mkaszub 0 422
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Hokejus
Nie calkiem kojarze, dlaczego Polacy, tak przez nich nekami przez lata, im tak letko darowali?
Wiadomo przynajmniej, ktorzy to byli, sa jakos oznakowani?
2010-06-04 19:11
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @insomnia
Co zrobimy z tą wiedzą?

Myślę, że koniec końców rozliczymy szpionów jak należy
2010-06-04 19:13
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Amsternie
Twoi mieli małe SS na ramieniu. Wybiłeś już ich wszystkich, że tak nas pouczasz?

My Polacy wierzymy w nawrócenie i mamy listość, do czasu 🙂
2010-06-04 19:17
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
Nie mam takiej wiedzy ale od jakiegoś czasu mam podejrzenia,myślę,że coraz bardziej uzasadnione ,co do tajnej współpracy najważniejszych funkcjonariuszy PO z WSI i to już od początku lat 90tych.To widać,że ich kariery polityczne były i są sterowane.To służby specjalne faktycznie zakładały PO.To służby specjalne mają prawdziwą władzę w PO.Jeżeli to był zamach,to zorganizowały go służby specjalne.Ci trzej mogli najwyżej wykonywać polecenia.Czy wyobraża pan sobie jak przygłupi Bronek z usranym ze strachu Donkiem organizują zamach?Ja tego nie widzę. Z wyrazami szacunku dla pana wiedzy pracy i odwagi.
2010-06-04 19:22
Prostak5505 0 36
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Gemba
„Tusk musi być świetnym aktorem. On na miejscu katastrofy w Smoleńsku, kiedy spotkał się z Putinem, był autentycznie przerażony, to było widać.”

Bo co innego jest dłubać przy czymś a co innego zobaczyć na żywo tego efekty. Ale doświadczony czekista go objął i powiedział: poradzisz z tym sobie, mi pierwszy raz też trudno było.
2010-06-04 19:24
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ ŁŁ
Proszę, odbierz PW!
2010-06-04 19:28
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @DOHC
Już nie jest(eś)…
2010-06-04 19:31
zeter1 1 9 521 blog okazjonalny zeter1.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• świetna analiza- czy motywem była nienawiść? dążenie do wyeliminowania przeciwnika?
czy to były działania po prostu na zlecenie moskwy? może wszystko razem?
W KAZDYM RAZIE WIDAC JAK NA DLONI – TARGOWICA.
2010-06-04 19:35
OldSurehand 45 1205 Lemingi spad:) ku4RP.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• LL
Niegdysiejszy Blondyn napisal:

„…brakuje w niej „niewidzialnej ręki”, która wsadziła do tego samolotu całe dowództwo Wojska Polskiego.
Myślę, że to bardzo ważne ogniwo..”

Ja tez mysle, ze tego ogniwa nie nalezy pomijac, ani tracic z oczu.

KKAT
2010-06-04 19:36
zeppo 0 708
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Autor

Chyba można trochę głośno pomyśleć pod Pańską notatką.

Analiza doskonała i prawdopodobna.KAT musiał mieć do swojego planu wykonawców czyli speców od brudnej roboty.
Bloger El Ohido Sirulo na swoim blogu wykazał też kawał dobrej roboty.Rozłożył film 1,24 na czynniki pierwsze stopklatkowo.Tam są stenogramy rozmów słyszalnych w tym filmie.Wśród komanda „ubijaj siuda” słychać rozmowy po polsku.Są głosy męskie i kobiety.

I teraz wracam pamiecią do tajemniczych morderstw księży Suchowolca i Niedzielaka .Świadkowie zeznali i opisali prawdopodobną grupę zabójców składającej się z dwóch mężczyzn i kobiety.
Czy to nie jest to komando śmierci które o lat bezkarnie moruje niewinnych ludzi?Oni prawdopodobnie brali też udział w zabójstwie ks.Popiełuszki.Zarówno tam jak i w Smoleńsku mieli do pomocy kolegów z bratniej służby.
2010-06-04 19:43
matterhorn 36 1140 Budowniczy-Burzyciel matterhorn.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Amstern – „nie z nami takie numery”, nie rozpłyniesz się już w tłumie Polaków.
NIE – NIE WSZYSCY POLACY są ubabrani współpracą dla wrogich nam państw.
Chcielibyście rozpłynąć się w tłumie Polaków, w MIAŻDRZĄCEJ WIĘKSZOŚCI brzydzących się osobnikami współpracującymi z bezpieką, a co dopiero zdolnymi SPRZEDAĆ POLSKĘ Rosji, czy Niemcom. :-C
To się Wam już nie uda – wpadliście w PUŁAPKĘ SMOLEŃSKĄ.
2010-06-04 19:43
darkside 6 82 Ojczyznę wolną dopomóż nam wrócić Panie. darkside.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @zeter1 1
.. i będzie przez chwilę na ostatnio komentowanych:)
2010-06-04 19:44
cienias 0 988
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• kiedyś się śmiałem z Platformy z politowaniem…
Hej szable w dłoń! Hej szable w dłoń!
Łuki w juki, a krupy wziąć w troki.
Hajda na koń! Okażemy się godni epoki!
Ruszamy w bój, aby Polskę uwolnić od zbója,
Arabski zbój, okrutny zbój,
Nie zwycięży nas nigdy ta-raaa-ra.

teraz został mi tylko czarny humor i pasta polerska…
2010-06-04 19:45
sosenkowski 23 466 „Jam… z tego, co mnie boli.” sosenkowski.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Inteligentnie
podbijam.
2010-06-04 19:51
zeter1 1 9 521 blog okazjonalny zeter1.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Wszyscy –
no to teraz nie próżnować, linkować gdzie się da!!

Autorowi wyrazy uznania!!
2010-06-04 19:52
Cygnus 0 130
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ŁŁ
Witam

Witam

Świetnie napisane: logiczne i o najwyższym stopniu prawdopodobieństwa.

A’propos mojego „śledztwa” dotyczącego śmierci G. Michniewicza:
1. Starałem się dotrzeć do czegokolwiek, jakichkolwiek informacji (nawet drogami nieformalnymi, które posiadam). Niestety mimo róznorodnych podejść spotkałem sie z wymownym milczeniem, brakiem śladów prasowych o przebiegu śledztwa a nawet radą żebym może „…tą sprawę zostawił…”

2. Warto zwrócić uwagę na to co napisałeś: „Już bowiem 5grudnia 2009 r. Dimitrij Polianski Radca Ambasady Rosyjskiej ogłosił: Na kwiecień planowane jest spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska”. Nie wierzę żeby Dyrektor G. Michniewicz nie wiedział o takich rozmowach. Czego się być może przypadkiem dowiedział? O czymś zapewne, co musiało Go niesłychanie porazić jako urzędnika państwowego (a był nim od początku lat 90-tych więc musiał widzieć wiele, ale to musiało go wprost przerazić!). Osobiście nie wierzę w jego samobójstwo a zginął 23.12.2009 roku.

3. Miesiąc później D. Tusk ogłosił rezygnację z kandydowania (sic!). W drugiej połowie stycznia 2010 roku reaktywowane zostało oficjalnie środowisko dawnego WSI w postaci Stowarzyszenia SOWA, której Prezesem zostaje gen. Marek Dukaczewski (ostatni szef WSI).

4. Jedynym posłem PO przeciwstawiającym się
likwidacji WSI był B. Komorowski polujący z KGB-GRU-FSB w Rosji na głuszce.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję tekstu
2010-06-04 19:52
krzysztofjaw 246 1876 ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD… krzystofjaw.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący Łazarz
Jestem zdruzgotany. Dziękuję za tę pracę.
2010-06-04 19:57
toyah 629 15640 Posłuchaj, to do Ciebie… toyah.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @hokejus
„Moim zdaniem jest to wina nieumuślna, ogólnie zwana głupotą. Ty postawiłeś na premedytację. W tej kwestii brakuje mi dowodu.”

To byłoby zbyt proste gdyby agentura rosyjska w Polsce składała się z samych debili. Skąd mam mieć dowód gdy nie działają ani organa ścigania ani dziennikarze? Cud że mamy te kilka dokumentów – to dzięki WPROST (tym przed rzadami Tomka Lisa).

2010-06-04 19:58
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Amstern
Daj spokój, nic Ci nie zarzucam ale nie udowadniaj proszę że GRU i FSB nie istnieje nie ma własnych agentów w Polsce a WSI to była zbieranina rubasznych dziadków. Nie udawaj też, że rosja nie ma wspólnych interesów z Niemcami – od czasu Rapallo tak wiele w końcu sie nie zmieniło
2010-06-04 20:00
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Kajka
Gdybym wziął na warsztat dłuższy okres pisałbym jeszcze przez tydzień i nikt by nie dał rady tego przeczytać.
2010-06-04 20:01
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @darkside
Nie do konca zrozumialem.
2010-06-04 20:02
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @zeter1 1
wchodzę:)
2010-06-04 20:05
cienias 0 988
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @toyah
Dzięki, uczę się od najlepszych
2010-06-04 20:05
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @darkside
Jesli zrownujesz mnie z „tym drugim”, to chyba nie znasz mojej postawy uwidocznionej na podstawie moich opinii i postow.
2010-06-04 20:06
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarzu
Zauważ jak Tusk był łasy na wszelkie pochwały z zewnątrz. Putin to wykorzystał. Podał mu na tacy pojednanie, sukces polityczny, propagandowy itd. Ja doskonale pamiętam tych dumnych głópców którzy się przechwalali, że to premier ma wizytę tete a tete a głupi Kaczor jedzie tylko z emerytami rodzin katyńskich. Przecież to wszystko grało w telewizji, narracja jednym słowem. Wszystko szło jak po maśle, do czasu. Do czasu tragedii. Moim zdaniem Tusk się przestraszył, bo tego dnia zrozumiał czym jest polityka. Za późno.
2010-06-04 20:17
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• All
Sorki że nie nadążam odpisywać wszystkim ale w tym momencie cholernie źle mi chodzi Internet. Proszę o wyrozumiałość, na pewno tego nie zostawię, zbyt wiele ciekawych wątków poruszacie.
2010-06-04 20:18
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
Gruppenführer KAT

w tytule

i

Gruppenführer Kat

w treści.

Popełniłeś błąd nadając taki tytuł, gdyż jeden z naszych kolegów ma imię Salonowe „KAT”.

Wstaw kropki w swój tytuł, czyli napisz tak:

Gruppenführer K.A.T.
2010-06-04 20:21
waldemar.m 355 6560 Manipulatorzy nie śpią! manipulatorzy.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @DOHC – PRZEPRASZAM 😦
To ja nie zrozumiałem właściwego sensu Pana odpowiedzi Amsternowi.
Bardzo Pana przepraszam za połączenie z Amsternem w odniesieniu do mojego wpisu.
Komentarz usunąłem.
Przepraszam
2010-06-04 20:32
darkside 6 82 Ojczyznę wolną dopomóż nam wrócić Panie. darkside.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• oni są winni
Wg mnie ta CASA co się rozbiła w Polsce to była próba zamachu. Proszę porównać warunki na lotniskach, przechył samolotów, odległość od lotnisk i.t.p. Zamachowcy czekali tylko na odpowiedni moment.
A zrzut części z innego tupolewa, też trzeba rozważać po fotografii złożonych części tutki na
lotnisku . Podobno ten ił jest ogromnie duży.Czy to co leży na lotnisku się do niego zmieści.
Teorie o dwóch tutkach też się tu przewijały. Miejsce nie było pilnowane i teraz mogą
powiedzieć ze części tak mało bo ludzie zabrali. Rosjanie potwierdzili zrzut- jest to w stenogramie 8:28 – a naszą tutkę przymusili do lądowania np. na lotnisku cywilnym w Smoleńsku(dlatego z początku
brak ciał) i spokojne odliczanie bo widzieli płytę lotniska . Też tak może było. Ale bardziej
realnie to wszyscy o stenogramach, a nikt nie mówi o plikach audio. Dlaczego nie opublikowali tych rozmów razem ze stenogramami. Podejrzewam że Rosjanie dali nam nagranie aby polskie służby coś tam dograły. Polacy mają widocznie więcej nagranych rozmów które można tam wkomponować od odpowiednich osób. Wg mnie był to zamach w wykonaniu Polaków i tak twierdzę
od pierwszego dnia.Winny jest pewien człowiek, członek nierządu RadekS co powiedział przed
katastrofą „były Prezydent Lech Kaczyński”. On to zorganizował – 100%. Pomagali mu szef mafii
DonaldT(zginiecie jak dinozaury) i szef tych POsł niejaki BronekK( powiedział że trzeba ukrócić
kadencję prezydenta,Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”).Oczywiście pan BronekK zaznaczył w Londynie że „- Ja nie mam tendencji do łatwego rozdawania obietnic, a jak coś obiecam, to zawsze zrobię”. Czy przesłuchała ich prokuratura.To przecież są wypowiedziane groźby przez tych osobników. Zabrać ich na wariograf.Seremet do roboty, jesteś niezależny!!! Co to dla zamachu ok. 100 ofiar, a ma się pełną władzę – dotyczy kaczora Donalda. Są obecnie przy głosie i tuszują zamach na ile się da. Najlepiej żeby mówić o wszystkim, byle nie
Smoleńsku, a jak już to o jakimś podrzuconym temacie.Ciekawe czy czasem tych opadów nie wywołują wschodni przyjaciele. Dlaczego jeszcze nie jest wyjaśniony zamach na CASĘ. Uważam że na wysokich
szczeblach coś jest grane, ale z tej gorszej strony. Zasadnicze jest pytanie kto z polskich służb został po 07.04.10 w Smoleńsku. Tu już nie można mówić, że to tajemnica. Tu trzeba pytać o nazwiska. 2 czy 30 z BOR-u(kto) + inni(kto). Po próbie na CASIE wiedzieli mniej więcej gdzie Tutka spadnie i czekali. Spadła ok. 8,25, a ił tylko robił hałas przez próbne lądowania i jego zadaniem było przeciąć linię energetyczną o określonej godzinie w celu uwiarygodnienia, chociaż i tu godz. nie pasują- Bater wiedział o 8,40- od kogo. Dokładnie Nazwisko i Imię, a ten od kogo itd. GW w portalu internetowym- 8,38. Ktoś nas, szarą masę chce zrobić w c..la. Taka to jest obecnie przyjaźń polsko-rosyjska i vice versa. Nie chcę źle krakać, ale grozi nam
woooooooojna!!!!!!!
Czy ktokolwiek z władz polskich został przesłuchany, przecież Polscy prokuratorzy prowadzą
swoje śledztwo?????!!!!!
RadekS- na niego coś mają Kaczyńscy, dlatego druga połowa musi dbać i się pilnować.
BronekK- wiadomo WSI
DonaldT- spełnienie obsesji pełnia władzy
Pan z Azji Mniejszej – koordynacja poczynań.
Wg mnie zamach planowany od 2005r. Takie sprawy wymagają cierpliwości.
A te przerażenie u DonaldaT przy drugim spotkaniu ze wschodnim bratem. Tak jakoś mi się widzi, no mam takie jakieś dziwne przeczucie, może tak trochę z powieści ale na jego oczach dorżnęli watahę.Może i LK?! Dlatego JK tak powoli wieźli na identyfikację. Jakaś przyczyna powolności też musi być.
2010-06-04 20:41
fotograf 0 50
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący
Gratki, ale weź i oczyść komenty z agenturalnych śmieci. Proszę!
2010-06-04 20:41
Jacek Jarecki 106 4408 Amazonia w weekend jacek.jarecki.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Dzięki za wpis i do tego podparty dokumentami.
Od dawna wśród znajomych mawiałem że to zło jakie się zdarzyło w Smoleńsku miało gdzieś swój początek.
Myślę także że i w Kancelari Prezydenckiej był Ktoś skwapliwy wykonać pewne ruchy w złym kierunku.

Pozdro
2010-06-04 20:58
roko 87 1816 znikam … roko.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
🙂
Pozdrawiam
2010-06-04 21:04
Kajka 0 1724
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @insomnia
Będziemy ją szerzyć, szerzyć i jeszcze raz szerzyć…………..
2010-06-04 21:09
valmerte 0 416
link Autor: Łażący Łazarz o 22:20

0 komentarze:

 

Prześlij komentarz

Komentarzy 67 to “Gruppenführer KAT”

 1. Znakomita analiza sprawy z masa faktow nazwisk i zaistnialych sytuacji z ktorymi sie wczesniej nie spotkalem. Dziekuje. A teraz zaczynajac od drugiego konca – czyli dalszych dzialan tych samych sil nieczystych i skutkow. Pendulum dicti:

  Fastrygi sie sypia i podszewka staje sie miejscami widoczna. Co w takiej sytuacji sprawcy opisamych juz wydarzen maja do zrobienia? – Moim zdaniem dwie rzeczy, ale pojedynczo. Pierwsza – odwrocenie uwagi z elementami terroru. Cos jak bardzo brutalny zamach, ktory zakloci scenerie polityczna w Polsce i pogrzebie pod soba dotychczasowa intryge. A wiec: morderstwo jednej z dwoch postaci: albo a/najslabszego ogniwa wsrod uczestnikow dotychczasowej zbrodni – ktorą ze wzgledu na slabosc charakteru i intelektu jest Tusk – i zwalenie winy na wybrane czarownice sposrod opocycji. Dlugie i pogmatwane sledztwo i prowokujaco nieuzasadniony werdykt. Albo b/ podobne morderstwo, ale najsilniejszej osobistosci opozycji ktora jest aktualnie JK. Calkowity chaos albo nawet revolta (latwa do stlumienia), po ktorym to stlumieniu rece reszcie opadna. I po ktorej bedziemy mieli sasiadow w lozku. Caly plan jest raczej dlugofalowy i po jego zrealizowaniu nie bedzie ani swiadkow ani dowodow ani nawet podobnych do tego tematu rozwazan. Moze nawet dotychczasowych wykonawcow, ktorzy sa ‚expendable’.

  Druga mozliwosc – kolejny terytorialny rozbior Polski, ktory nigdy z menu tak naprawde nie zostal wykreslony.

  Sa jeszcze inne mozliwosci, ale nie na gdybaniu analizy polegaja. Zbyt dlugo zapewne nie bedzie trzeba czekac na c.d..

  Miroslaw Krupinski

 2. Zbieznosc wizji

  Przepraszam ze nie bede przytaczal cytatu odniesienia z tego tematu opisujacego Tuska, ktory jako dowod i gwarancje swojej lojalnosci podrzyna gardlo Prezydentowi Kaczynskiemu.

  Proponuje Panstwu przeczytac uwaznie dosc dawny juz numer mojego „Kraju Utraconego” przywolujacy taki obraz jako jedna z zasad katechimu mafijnego:

  http://members.iinet.net.au/~miroslaw/KRAJ_UTRACONY_68.htm

  cieplo… cieplo…
  Miroslaw Krupinski

 3. Janek W said

  A może chodziło jedynie o to aby odpowiedni ludzie usiedli na odpowiednich stołkach?
  Wojsko było by całkowicie zależne gdyby szefem lotnictwa i sztabu generalnego byli właściwi ludzie.
  Ba. Nawet Nato by jakby nie było.
  A Katowi można by to sprzedać jako wpływy które się ma i poparcie dla środowiska ze strony misia.

 4. feldfebel stedke said

  Jednak jest SKAT. Bo po co ten S zaraz po zamachu poleciał do USA? Przehandlował gaz z głupków za zdjęcia satelitarne na których za dużo widać?

 5. … A gdyby się ktoś dziwował,
  jak to miał dotąd w zwyczaju –
  po co nam prawda ?…
  daj Panie,
  by nie śmiał wieść nas do Raju.

  (CYTAT z MKD Poezje „Droga z Golgoty”
  http://www.wierszemkd.pl/?p=2687

 6. Zapraszam said

 7. wet3 said

  A teraz czekam na nieszczesliwe przypadki! Pierwszy powinien zdarzyc sie Arabskiemu …
  PS – Ciekaw jestem czy dojdziemy do tego, ktory sugerowal wojskowym przejscie do samolotu z prezydentem!

 8. wet3 said

  Zapomnialem! Bardzo jestem ciekaw kto „dopogl” Michniewiczowi popelnic samobojstwo? Cisza wokol tego „samobojstwa” jest porazajaca! Czy kiedykolwiek dowiemy sie cos na ten temat?

 9. lucek said

  Szokujace fakty.katastrofa samolotu C-295 m (CASA) pod Miroslawcem. i katastrofa pod Smolenskiem – te same przyczyny. Smierc Grzegorza Michniewicza i dymisja Kaminskigo . . Gdzie jest notes Pana Gosiewskigo. Strach Tuska Zostawienie sledztwa w rekach Putina wszystko wskazuje na to ze scenariusz byl gotowy jeszcze przed katastrofa. tylko czekac jak przytrafi sie ‚wypadek???? Arabskiemu

 10. j said

  Jesli przyjaciel Michniewicza mowi, ze podczas ostatniej rozmowy z nim, Michniewicz byl strasznie roztrzesiony i prawie plakal, a zawsze byl to facet bardzo zrownowazony – to jest raczej oczywiste, ze zapewne przez przypadek i byc moze podczas nieobecnosci Arabskiego odkryl jakas makabre, jakas wstrzasajaca sprawe. Tak mysle. W jego samobojstwo nie wierze ale mysle, ze Michniewicz od razu zrozumial, ze poznajac straszne tajemnice musi zginac.

 11. Cholera! Pewnie bede musial dopisac do mojego poradnika dla Mafiosow („KU 68”) punkt trzynasty: 13. „jezeli to co robisz zacznie wychodzic na jaw i zarzuty zaciesniaja sie wokol ciebie – wywolaj III Wojne Swiatowa, w ktorej ogromie twoja zbrodnia sie zagubi.”

  A swoja droga – jezeli wysuwana przez autorow poprzednich opinii sugestia ze Tusk zostal zmuszony do wspoludzialu w zbrodni – to ciekaw jestem czy jego zbrodnia polegala na ogladania egzekucji czy tez dano mu do reki noz i nagrano jego czynny udzial rejestrujaca kamera. Jezeli to ostatnie – to cena oddania Polski w rosyjskie rece moze uznac za warta zwrotu filmu. Tyle tylko ze w mafijnym towarzystwie dowodow sie nie zwraca tylko zbednych juz wspolnikow zbrodni uwalnia sie od strachu i wyrzutow sumienia wraz z zyciem.

  No i teraz nawiasem – jestem dosyc wahadelkowo i wizjonersko nawiedzony (vide moja ksiazka „Zaulki Zbrodni”)i martwi mnie sen ktory powrocil juz do mnie trzy razy. Sen o dwupiennym krzaku jalowca nad potokiem w Arlamowie, spod ktorego rolega sie kobiecy/dziewczecy glos „odkopcie…”

  Miroslaw Krupinski

 12. andy said

  cały oryginaly materiał „Gruppenführer KAT” — włącznie z kopiami korespondecji dotyczącej wizyty Prezydenta w Smoleńsku — pomiędzy biurem Prezydenta Kaczyńskiego a administracją Tuska — jest na stronie:

  http://niepolezieorzelwgwna.i8.com/antydziad.html

 13. polopiryna said

  1. W stenogramie mamy nie tylko rozmowy załogi między sobą, korespondencję załogi 101 z kontrolą lotu, ale także korespondencję kontroli lotu z innymi samolotami w okolicy. Dla przykładu z samolotem Aerofłot 141, Bieławija 1958, German-Cargo 510, Aerofłot 285 i Transaero 331. Jako ciekwostkę podam, że linia lotnicza Transaero (kod UN), to pierwsza prywatna linia w Rosji, przez jakiś czas przynajmniej związana z synem Tatiany Anodiny ( Patrz http://smolensk-2010.pl/2010-06-01-caryca-rosyjskie j-awiacji.html). Korzystając ze strony http://www.flightstats.com można sprawdzić, co to były za loty.
  2http://www.smolensk-auto.ru/forum/index….16192&st=0

  2,forum smoleńskie i 2 godziny do tyłu, która godzina katastrofy wam wyszła?
  – 8.47 upadł obok czołgu
  – 8.49 ul.Gagarina straz pozarna i pogotowe juz przejechało
  3. http://smolensk-2010.pl/2010-06-01-czy-n…blemu.html
  Na oryginale filmu w czasie 0.45-0.46 oglądanym poklatkowo na około 10 klatkach widać wyraźnie spuszczane zawiesie z dużej wysokości. Zawiesie składa się z trzech lin cięgnowych i podwieszonych do nich zawiesi poliamidowych w kolorze żółtym lub pomarańczowym. To świadczy o udźwigu każdego z nich od 3 do 10 ton. Na filmie zawiesie przemieszcza się z pomiędzy drzew z lewej strony aż do salonki z prawej.
  4. http://niepoprawni.pl/blog/1055/balet-eu…9v-w-gdyni

  Rok temu dyrektor Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Igor Panarin stwierdził w wywiadzie dla „Izwiestii”, że „Putin będzie wodzem Euroazji, nowego ZSRR”. Dodał on także, że Unia Europejska będzie wchodzić w skład wspólnoty w ramach triumwiratu (wraz z Rosją i Chinami).
  5.Przy ogromnych środkach bezpieczeństwa, w ekskluzywnym hotelu w pobliżu Barcelony, już jutro rozpocznie się kolejne spotkanie tajemniczego klubu Bilderberg, o którym się mówi, że w sposób zakulisowy sprawuje władzę, a z pewnością wytycza kierunki rozwoju sytuacji na świecie.
  6. Kopie niszczonych dokumentów sprzed okrągłego stołu zostały wysłane z Polski. Gdzie? Moskwa i Berlin (stasi). Kto ma haki i na kogo? Prof.Wieczorkiewicz wszystko wyjaśnił.

  I na koniec : Kiedy Borys Jelcyn w noworoczną noc 2001 zupełnie niespodziewanie ogłosił swoje ustąpienie, nadeszła godzina Władimira Putina. Ten wówczas jeszcze prawie nieznany i uznawany za bezbarwnego polityk, dopiero co nominowany na premiera, zdołał zalewie kilka miesiący później zostać wybrany większością głosów na nowego prezydenta. Dopiero potem okazało się, że Igor Smirnow (inż., twórca ros. psychotechnologii, przyp.) był w tym bardzo pomocny. Za pomocą komputera kosztującego 15 milionów dolarów wmontował w telewizyjny spot reklamowy Putina podprogowe fragmenty obrazów, wzywające nieświadomość widzów do wyboru Putina. Wszystko to sfinansował sprzymierzony wówczas z Putinem miliarder i magnat medialny Borys Berezowski.

 14. Osobiscie, uwazam „udzial osob trzecich” nie tylko za mozliwy,ale jedyne, logiczne wytlumaczenie tych wszystkich „niewyobrazalnie tragicznych przypadkow”…
  znamy wiele „przypadkow tragicznych samobojstw”…
  Moje wpisy na moich blogach:
  http://www.zbzukowski.bloog.pl
  http://www.zbzsos.bloog.pl
  wpisuja sie w teze o „osobach trzecich”…
  Ostatecznemu rozstrzygnieciu podlega jedynie wykrycie: KTO i jak,oraz Kim sa glowni beneficjanci, czyli…
  „tropem wielkiej kasy” (BMN-u Big Money Network).
  Polecam wsrod moich wpisow ten pt. „Rozmowa z Masonem”…
  Pozdrawiam wszystkich zdrowo i logicznie myslacych – z upalnej Florydy – Zbigniew Zukowski, byly wiezien i banita polityczny PRL, oraz PRL-Bis.

 15. Lemon said

  Dylemat wyborczy – NWO czy dymiący nagan Putina

  (…)
  A za tym wszystkim czają się ideolodzy NWO, de facto właściciele świata.

  Z przeróżnych źródeł i przecieków znane są ich plany. A więc depopulacja o 80 % ludzkości, m.in przy pomocy GMO, Codexu Alimentarius, wojen, głodu, chorób i szkodliwych szczepień, smug chemicznych i (jak narazie tylko dyskutowanej) eutanazji. Planuje się chipowanie tych, którzy otrzymają łaskę przeżycia i pracowania na przyszłych władców świata.

  Z przecieków informacji z trwających od 3 czerwca obrad Bilderberga, a także z relacji uzyskanych przez alternatywne media z obrad Komisji Trójstronnej w Dublinie przed miesiącem wynika, że główną przeszkodą dla realizacj planów ideologów NWO jest opór kilku państw, a zwłaszcza Rosji.

  Po upadku ZSRR, w czasach wiecznie pijanego Jelcyna sytuacja w Rosji rozwijała się po myśli światowej lichwy. Z dnia na dzień pojawiły się tam miliardowe fortuny rosyjskich oligarchów. Nieomal bez wyjątku są nimi rosyjscy Żydzi, którzy zaaplikowali Rosji odpowiednik narzuconego Polsce „planu Balcerowicza”, czyli grabież majątku narodowego i przejęcie go przez żydowskich agentów światowej lichwy.

  Losy Rosji potoczyły się jednak inaczej niż było to w Polsce. KGB w miejsce pijanego Jelcyna osadziło na rosyjskim tronie Putina. Putin nie ma wprawdzie możliwości wywłaszczenia wszystkich złodziejskich oligarchów, ale kilku z nich musiało z Rosji uciekać (agenci Sorosa – Borys Bierezowski czy Władimir Gusinski), a najbogatszy z nich (Chodorkowski) wylądował w obozie pracy. Putinowi udało się jednak zablokować dalszą „amerykanizację” Rosji, czyli próbę doprowadzenia do sytuacji, gdzie politycy są marionetkami światowej lichwy (jak to ma miejsce W USA i Unii). A to wywołało wściekłość ideologów NWO.

  Od tego czasu próbują oni Rosję podporządkować sobie na różne sposoby. Na przykład poprzez zamaskowany podbój gospodarczy polegający na wciąganiu Rosji przy pomocy państw trzecich (np. Niemcy) do współpracy gospodarczej – i przy tej okazji lokowanie w Rosji kolejnych zachodnich firm i spółek. Drugą metodą były i są inscenizowane różnokolorowe „rewolucje” na obrzeżach Rosji i wciąganie w amerykańską strefę wpływów byłych republik. Inscenizowane są też prowokacje antyrosyjskie, z których doskonale pamiętamy prowokację zażydzonej Gruzji, w której taką niechlubną rolę odegrał Lech Kaczyński.

  http://www.prawica.net/node/13227

  Rosja atakowana jest medialnie zarówno przez wewnętrzną agenturę wpływu, jak i przez zagranicę. Dyżurnym zarzutem przeciwko Rosji są prawa obywatelskie łamane przez KGB-owca Putina.

  Najjaskrawszym przykładem tej zakłamanej antyrosyjskiej kampanii prowadzonej przez zażydzone media jest sprawa oligarchy Chodorkowskiego, co trochę powracająca na łamy gazet.

  http://wyborcza.pl/1,76842,7954509,Rosyjscy_bogacze_boja_sie_wladzy.html

  Przy czym interesujące jest to, że gazety nie zastanawiają się, skąd i przy czyjej pomocy ten zwykły i przeciętny obywatel ZSRR w tak młodym wieku współzakładał bank Żyłsocbank, załapał się na fotel p.o. wiceministra paliw i energetyki w czasach pijanego Jelcyna, a nieco później w krótkim czasie został najbogatszym człowiekiem Rosji.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Chodorkowski

  Media nie poinformują nas, że Chodorkowski to agent Rothschilda, finansowany przez tego bankiera w celu przejmowania rosyjskiego majątku i zakładania w Rosji dywersyjnych „fundacji charytatywnych” (na wzór fundacji „filantropów” Rockefellera czy Sorosa).

  Nagonce na Putina i na Rosję nie towarzyszy nagłaśnianie barbarzyńskich waruków w obozie koncentracyjnym Guantanamo. Porwanych więźniów trzyma się tam latami bez procesów i wyroków, bez możliwości kontaktów z rodzinami czy prawnikami. Łamane są w stosunku do nich wszelkie możliwe konwencje i międzynarodowe prawa, z kartą praw człowieka i obywatela na czele. Nie są też nagłaśniane medialnie nielegalne więzienia CIA. Jedynie, gdy idzie o żydowskiego oligarchę, to media przypominają sobie natychmiast o ich walce o prawa obywatelskie.

  Rosja, Putin, bronią się przed inwazją ideologów NWO. Być może są oni naszą ostatnią ostoją przed nieuniknioną depopulacją, chipowaniem niewolników i zalegalizowaną eutanazją (a to nas w przyszłości pod rządami NWO nie ominie). (…)

  Z http://www.newworldorder.com.pl/artykul,2194,Dylemat-wyborczy-NWO-czy-dymiacy-nagan-Putina

 16. Cybalgina said

  Polopiryna czy nie przedawkowales?
  A moze to nie byla polopiryna tylko cos innego? Ciekawe co.

  KAT = Komor+Arabski+Tusk. Tak orzeklo gremium Sherlock-ow z sieci.

  Dlaczego nie napisac wprost: „Glosujcie na PiS jak Rydzyk” kaze.

  Byloby uczciwiej i prosciej.

 17. ref:”Pozdrawiam wszystkich zdrowo i logicznie myslacych – z upalnej Florydy – Zbigniew Zukowski, byly wiezien i banita polityczny PRL, oraz PRL-Bis.”

  Przepraszam, Panie Zbigniewie – nie polemizuje z Pana rewelacjami choc przyjazn i kooperacja miedzy Rosja i Chinami wydaje mi sie malo prawdopodobna. Mam tylko jedna prosbe – czy moglby Pan podac troche szczegolow uwiezienia i banicji? Z gory dziekuje.

  Miroslaw Krupinski

 18. zenobiusz said

  Czy ,wybito nam, elity.????OMON,czym jest,co robił,na miejscu katastrofy w Smoleńsku.???
  Opublikował/a zenobiusz w dniu Czerwiec 6, 2010

  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/06/omonczym-jestco-robilna-miejscu-katastrofy-w-smolensku/

  Cyt:
  Błyskawicznie, także dzięki współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i służb specjalnych Rosji, zostali zatrzymani trzej funkcjonariusze OMON-u, którzy tego haniebnego czynu się dopuścili – mówił Graś w Radiu Zet.
  Nasuwa się pytanie.Co oni tam robili.????????????????????????????????????????????????????????????????_____________________________________________________________________________________________________

  Kim są twardziele z OMON-u?

  Podczas pierwszego starcia kandydat musi “pokazać się” jako utalentowany i skuteczny napastnik, podczas następnych jego zadaniem jest po prostu nie dać się znokautować.

  Przechodzi ten, którego umiejętności zostały wysoko ocenione, a ponadto nie stracił przytomności (!) i nie odmówił dalszej walki, co się często zdarza, mimo że zabronione są ciosy w oczy, szyję i krocze, a także okładanie leżącego.

  Podczas pierwszego starcia kandydat musi “pokazać się” jako utalentowany i skuteczny napastnik, podczas następnych jego zadaniem jest po prostu nie dać się znokautować.

  Przechodzi ten, którego umiejętności zostały wysoko ocenione, a ponadto nie stracił przytomności (!) i nie odmówił dalszej walki, co się często zdarza, mimo że zabronione są ciosy w oczy, szyję i krocze, a także okładanie leżącego.

 19. Art said

  Autor S M wybaczy,że zacytuję fragmencik:
  ” dwie Polski: „prawdziwą” i „inną”. „Jaką inną”? – pytał retorycznie. Jak to: jaką inną? Przeciwieństwem Polski prawdziwej jest Polska fałszywa – na przykład reprezentowana przez agentów państw trzecich, udających polskich patriotów, a nawet dygnitarzy.”
  POwyższe odnosi się też do niektórych komentatorów.

 20. magda said

  Intuicja mowi mi,ze Tuska nie przerazilo ,to ,co zrobil tylko to ,co sie stanie jak ludzie dojda do tego ,ze to on zrobil!

 21. MK said

  Polacy PILNUJMY WYNIKOW WYBOROW. ROSJA SZALEJE I Z GORY MA ZALOZENIE,ZE MUSZA WYGRAC JEJ LUDZIE.czyt.PO i Komorowski.

 22. Polaczek said

  Raport komisji smoleńskiej Połączonych Sił Internetowych wersja numer 1 patch 3 :

  http://www.sendspace.pl/file/48396fe22d9fecab3bdf6bc

 23. Gmad said

  Niezła analiza. Ja też (mimo wcześniejszego sceptycyzmu) coraz bardziej podejrzewam zamach. Poniżej wklejam ten filmik z nieścisłościami w datowaniu orędzia Komorowskiego, bo link z nim w powyższym tekście jakoś mi się nie wyświetla:

 24. WM%@ said

  Tusk kiedyś rzekł: „Zawód polityka oscyluje tak mniej więcej pomiędzy śmieciarzem a katem”

 25. wet3 said

  @ Cybalgina
  Chyba jestes za ostry dla „Polopiryny”.
  Ona przeciez pisze wyraznie. Z tej trojki dwoch jest pewnych. Odnosnie trzeciego sa watpliwosci, ktore tez mam. Nie wiem czy to ten, ktory oglaszal dorzniecie PiSowskiej watahy i w dniu katastrofy wylecial do Waszyngtonu, czy tez ten z wytrzeszczem galow?

 26. Gasienica said

  Amielin narysował wykres:
  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5478079307548407618

  Dlaczego jednak piloci dopuścili by samolot opadł poniżej poziomu płyty lotniska, mając na pokładzie aż trzy barometry (wysokościomierze ciśnieniowe) oraz radarowy, made in USA, odległościomierz od ziemi zwany TAWS? Jak wskazały to rejestratory głosu, mający zaledwie 31 lat nawigator (ШТ) w ogóle się nie zаinteresował wskazaniami przestarzałych “ruskich” wysokościomierzy ciśnieniowych, podawał pilotowi odczyty tylko radarowego, supernowoczesnego odległościomierza TAWS. Według informacji podawanych przez Wojsko Polskie bezpośrednio po katastrofie, ten TAWS, sprzężony z lotniczym system naprowadzania satelitarnego, ponoć dokładnie „ustawiał” samolot nadlatujący we mgle nad lotnisko. Czytałem podówczas także informację, że wojska NATO posiadają bardzo dokładne, zrobione z satelitów, mapy „plastyczne” wszystkich lotnisk byłego Paktu Warszawskiego. No a zbytnia wiara w technikę często prowadzi do zguby całych narodów – patrz tragiczna historia hitlerowskich Niemiec. Warto zauważyć, że zrobienie dokładnej mapy z lecących 300 km nad ziemią satelitów prawdopodobnie nie zezwala na uchwycenie łagodnych spadków i wzniesień terenu, które doskonale są uchwytne gdy samolot robiący pomiary fotogrametryczne leci nie 300 (jak satelity szpiegowskie) ale jeden kilometr nad ziemią.

  Tutaj nasuwają się dwa wnioski. Po pierwsze jest to przypuszczenie, że „nasze” NATO nie dopuści, aby zostało ujawnione szerszej publiczności narzucające się skojarzenie, że satelitarne mapy okolic lotniska „Siewiernyj” okazały się być niedokładne. Drugi zaś wniosek dotyczy szkolenia pilotów wojskowych w Polsce. Gdyby załoga ćwiczyła wielokrotnie na symulatorach lotu awaryjną sytuację „ziemia się zbliża”, to miałaby odruch automatycznego poderwania samolotu po pierwszym usłyszeniu sygnału ostrzegawczego typu PULL UP (ТЯНИ ВВЕРХ), a nie zwlekała z tą decyzją co najmniej 10 sekund, czyli do momentu kiedy 2 pilot (2P) stwierdził „odchodzimy”! Gdyby piloci tylko 3 sekundy wcześniej zaczęli dźwigać maszynę, to przy prędkości wznoszenia, która dla TU 154 wynosi 3m/sek, po prostu przelecieliby nad feralną brzozą, ewentualnie tylko niegroźnie „osmagani” przez jej część szczytową. Za zaprzestanie, w roku 2007, treningów polskich pilotów na znajdujących się w Moskwie trenażerach TU 154, odpowiedzialny był minister obrony w rządzie JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, Aleksander Szczygło, który zginął pod Smoleńskiem jako szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego podlegającego prezydentowi LECHOWI KACZYŃSKIEMU. Zapewne w podjętej podówczas decyzji o zaprzestaniu szkoleń pilotów w Moskwie odegrali rolę zarówno decydenci z NATO, „po cichu” przygotowujący plany wojny z Rosją, jak i rządzący podówczas Polską prezydent i premier Kaczyńscy, obaj jak pamiętamy „zoologicznie antyrosyjscy”.

 27. debile said

  jestescie banda kretynow. Jak zyc w takim kraju z takim debilstwem.

 28. MAVERIX said

  No i co z tą Polską ?

 29. biała said

  Re Debile

  drogi panie!
  Dla pana specjalnie polecam, zapewne montaż tendencyjny,ale panu powinno ulżyć.

 30. antypisoir said

  NA tym filmie to elita PIS ?
  Polecimy i Spadniemy.

 31. wet3 said

  @ Debile (27)
  Prosze ludzi nie obrazac! Co masz mowic – to mow wyraznie i podbuduj dowodami, arogancki bucu!

 32. Moje trzy grosze said

  Nie doczytalem tego artykulu do konca – nie ma potrzeby.
  Autor w swoich zalozeniach nie zauwazyl albo nie chcial zaowazyc ze,
  jego teoria nie ma motywu.
  Zakladajac teorie spisku nie zauwazyl ze,
  Ci na ktorych (zmajstowano spisek) ?! byli i tak skompromitowani swoja dzialalnoscia. Przypominam ze , na sp pezydenta L Kaczynskiego dzien przed tragedia pies z kulawa noga by nie zaglosowal w Polsce. Nie ma potrzeby dobijac umierajacego tymbardziej ze w nadchodzacych wyborach teoretycznie nie mial zadnych szans.
  Teoria zagranicznego spisku ?
  Polacy pochlebiaja sobie myslac ze cos w polityce swiata znacza. Zeczywistos jest zgola inna.

 33. Nowas said

  Polonia? kto to jest, ni pies ni wydra. Albo żyjesz w Polsce i przyczyniasz się do poprawienia jakości życia w kraju, albo uciekasz za kasą za granicę, rżniesz patriotę i masz w dupie resztę która tyra w kraju. Polonia Prostituta… Krzykacze i malkontenci. To tak jak wyjechać na wakacje kiedy inni remontują cały dom i krytykować na odległość że ściany krzywe, sąsiedzi nie tacy, gospodarz domu to głąb i wrócić na gotowe z dąsem że nic się nie zmieniło. Srał Was pies.

 34. Gmad said

  @33
  Nie każdy wyjechał za kasą- wielu z powodu prześladowań peerelowskich tuż po wojnie i później. Po drugie to chyba lepiej, jeśli Polacy żyjący na obczyźnie interesują się sprawami Polski, niż gdyby je olewali. Tacy np.Żydzi w Izraelu robią wszystko, aby ci żyjący w diasporze nie przestawali się interesować sprawami Izraela. Współdziałanie Żydów izraelskich z tymi z diaspory przynosi całemu żydostwu niemałe korzyści.
  Ty- z jakichś powodów- w kwestii Polonii masz odmienną logikę.

 35. Nowas said

  Drogi Gmad, uważam że Polacy mieszkający za granica, pracujący, zakładający tam rodziny zobligowani są do wysiłku na rzecz nowej „Ojczyzny” – choć to słowo nie jest trafne, bo Ojczyzna bez względu na miejsce zamieszkania jet dla pierwszego pokolenia emigracji ta którą opuścili… Polonia to tylko mniejszość narodowa na danym obszarze. Czy chciałbyś mieszkając w Polsce, aby wpływ na wybór prezydenta RP i kierunek polityki mieli ludzie mieszkający poza granicami kraju, nie mający praktycznie nic wspólnego w czasie teraźniejszym z aktualna sytuacja ekonomiczną etc. Mnie to osobiście irytuje, ponieważ płacę podatki, tyram, cieszę się z każdej pozytywnej zmiany, starając się na całość wpływać moim działaniem na miejscu, mając określone poglądy i obraz sytuacji. Krytyki nie mogę nikomu zabronić, jest ona wskazana. Jednak wyjazd z kraju na stałe traktuję jako „obywatelską dezercję” i własną zgodę na ograniczenie pewnych praw w stosunku do opuszczonego kraju. Niestety, to obywatele mieszkający i żyjący na terenie RP maja moralne prawa i obowiązki wobec kraju. Wiem że życie tu jest czasem absurdalne, niezmienne od 50 lat i popieram inicjatywę wyjazdu na pewien czas aby zdobyć doświadczenie zawodowe, kwalifikacje, wykształcenie żeby wrócić i przywieźć cały bagaż doświadczeń i pomysłów by wykorzystać je z pożytkiem w Polsce. Dopóki pozwolimy w Polsce na tzw. wolność szlachecką, przenikanie do warstw rządzących elementów niewykształconych, lub wykształconych lecz tendencyjnych religijnie będziemy trwać w apatii. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

 36. Guła said

  Rzeczywiście, trzy po trzy…

 37. wet3 said

  @ Nowas
  Czlowieku, stuknij sie w dekiel bo pitolisz od rzeczy!!!
  PS – Przytlaczajaca wiekszosc Polonii nie opuscila kraju dobrowolnie. Jak tego nie wiesz to sie dowiedz!

 38. biała said

  Re Nowas: Kilka lat temu nawiedziłam stolicę jednego ze starounijnych krajów i spotkałam tam Polaków żyjących na emigracji, od nich dowiedziałam się, że Gazeta Wyborcza to szmatławiec. Początkowo mnie to zdziwiło, ale po pewnym czasie zrozumiałam. Polscy emigranci patrzą na swój kraj z pewnego dystansu, który pozwala im zobaczyć więcej, to niezmiernie dla nas cenne.
  My tutaj w Kraju silniej jesteśmy poddawaniu indoktrynacji przez media i najbliższe otoczenie w pracy i szkole a ubecy z Polski bynajmniej nie wyjechali.

 39. Analityk said

  @Nowas

  Pan widze nie ma zbyt dużego pojecia o czym pisze pisząc, że wyjazd z kraju na stałe to „obywatelska dezercja”. Pan prawdopodobnie nigdy nie wyjechał z Polski za własne pieniądze aby znaleźć sobie prace zagranicą, nie wynajmował tam mieszkania, nie płacił podatków, nie był dyskryminowany za to, że jest Polakiem – na wskutek oczerniania przez żydostwo Polaków i robienia z nas morderców palących Żydów w krematoriach, etc. To jak Polacy sa traktowani zagranicą to jest wina takich antypolaków jak Tusk, Komorowski, Sikorski i cała banda Polszewików oraz żydokomuny i ich pomiotu sprawujących władzę w Polsce. To są celowe działania zmierzające – bez niedomówień – wprost do likwidacji Narodu Polskiego. Wy Polacy zamieszkujący w Polsce jesteście temu definitywnie WINNI, bo na nich głosujecie a później narzekacie. O takich własnie grecki filozof Solon juz 600 lat przd narodzeniem Chrystusa powiedzial:
  Cytat
  (…)
  „Jeśli przez własne niedołęstwo w ciężkie popadliście losy, nie oskarżajcie o to bogów, samiście bowiem wzmogli tyranów, siły im dając i przez to ciężką dźwigając niewolę. Każdy z was bowiem w ślad idzie lisa i we wszystkich was tkwi lekkomyślny umysł.
  Język, bowiem i słowa pochlebcy widzicie, na to zaś, co się dzieje, spojrzeć nie umiecie.”
  (…)
  Do Polaków zamieszkałych w Polsce AD 2010 pasuje to lepiej niż doskonale. Słuchają kłamców i im wierza zamiast patrzeć co robią aby przed wyborami wykazac oszustom co zrobili lub jak chcą osiągnąć obiecywane wyborcom cele. Tylko w ten sposób można oddzielic ziarno od plew.

  Proszę przyjąc do wiadomości, że wiekszość Polaków wyjechało aby uniknąć terroru stosowanego względem nich przez reżimy rządzące Polską od 1945 roku – czy to obce czy „swoje” wychowane za jurgielt pobierany od wrogów Narodu Polskiego i dla nich wyłącznie pracujące.
  Prosze sobie zapamietac, że po 1989 roku w Polsce nie ma ŻADNEJ demokracji, a ludzie są tak zmanipulowani i ogłupieni propagandą płynącą z okupacyjnych szczekaczek i gadzinówek, że nie sa w stanie rozróżnic prawde od kłamstwa. Niewielu zna historie Polski, nie znają mechanizmów ekonomicznych ani kreowania pieniądza. Dlatego łykaja każde kłamstwo jak smaczny kąsek ciesząc sie przy okazji z niepowodzenia innych. Bieda i niska moralność sa w dużej mierze przyczynami korupcji i naboru nowych agentów.

  Wy w Polsce siedzicie na tyłku i NIC nie robicie poza środowiskiem RM, LPR, Samoobrony i grupkami narodowcow z OWP. Daliscie sobie wmówić, że zyjecie w demokratycznym kraju . Gdyby w Polsce była prawdziwa demokracja to każdy obywatel posiadałby broń. Jednakże do tego rządzący w Polsce nigdy nie dopuszczą, gdyz Polacy są jako niewolnicy którzy w desperacji wystrzelaliby takich Tusków, Komorowskich, Sikorskich, Stoltzmanów, etc i innych antypolaków. Żaden z nich nie odważyłby się cokolwiek zrobić co szkodziłoby Polsce czy Polakom.
  Nie chodzicie na wybory, tolerujecie różnych buców aby mogłi znieważać Naród Polski i łykacie ich kłamstwa. Liczycie, że wrogowie Polski Polaków coś dla was zrobią. Macie mentalność niewolników, gdyz tylko niewolnik tak może mysleć.
  Jakbyście ścigali każdego polityka-kłamcę, antypolskiego redaktorzynę (np. Lis, Wojewódzki, etc) i obrzucali go zgnilymi pomidorami i jajami to może cos by sie w Polsce zmieniło. Listy zdrajców są na internecie. Widac jak głosowali w „polskim sejmie” – zwanym prze niektórych kne-sejmem – widać jak głosowali w „polskim senacie”, widac jakie ustawy antypolskie przepchneli a jakie propolskie zablokowali.
  Co Polacy na to? A no nic, bo wiekszość biega z jakimś groszem, za pracą. Słucha tych kłamców, że rynek pracy się kurczy, że kryzys, że globalne ocieplenie i Polacy są winni gdyż emitują za duzo CO2 i musza płacic za to kary, że geotermia jest nieopłacalna, a wydobycie gazu łupkowego zniszczy środowisko, itp BREDNIE. Nikt tym kłamcom-antypolakom nie rzuci w ich gęby, że są kłamcami, że wyprzedali polska własność, że stworzyli dobrobyt dla zachodu eksportując miejsca pracy do tych krajów a zaimportowali do Polski bezrobocie i nędzę tworząc z Polaków pariasów Europy. Kłamcy zarabiaja krocie i nie mają zamiaru zaniechac swojego procederu i oczywiście niszczą każdego, kto mówi o ich antypolskiej działalności, gdyż mają po swojej stronie spolegliwy wymiar sprawiedliwości wywodzący sie wprost z niezlustrowanego komunistycznego środowiska – „samych swoich”.

  Dziś w RM p.Michałowski (kwartalnik „Rurociągi”) powiedział, że zablokowano konferencje (w domyśle antypolacy z PO,SLD,PSL) na której specjaliści od geotermii mieli powiadomić posłów z PiS i innym o tych wszystkich kłamstwach trzymających Polaków w niewoli i kreowania w nich postaw winnych i nieudaczników. Miano ujawnić to co szerokimu gronu naukowców jest od dawna znane:
  – CO2 nie jest żadnym zagrożenie dla cywilizacji, jest emitowany głównie przez oceany a po jego zebraniu w zbiorniki jest świetnym surowcem dla przemysłu chemicznego
  – geotermia szeroko rozumiana to nie jest tylko pozyskiwanie gorących wód z głębi ziemi, ale wiercenie głębokich odwiertów na parę kilometrow gdzie skały mają temperaturę 700 C stopni, wpompowywanie tam wody i wydobywanie na powierzchnię tej energii tj. wody o temp. do 400 C stopni; to jest czysta ekologicznie energia – zazdrość całego świata.
  – odnosnie gazu łupkowego to mamy zasoby na około minimum 200 lat i ten gaz po wydobyciu powinnismy przechowywac w stanie skroplonym i z pewnością można by się dzielić nim np. z Białorusią czyniąc ja niezależna od Rosji
  Jak widać podawanie tych wiadomości na antenie Radia Maryja to zbrodnia. POlszwicy nie chca aby te informacje zobaczyły światło dzienne, a to z przyczyn, że ci ZDRAJCY podpisali układ z Gazpromem na dostawy gazu do Polski (nie z rządem Rosji aby Rosjanie cos z tego mieli). Ta informacja wyjaśnia dlaczego RM jest solą w oku wszelkim antypolakom i kto ich opłaca.
  Własnie z powodu niesienia światła Wiary i Prawdy – to radio jest tak znienawidzone przez masonerię, zydokomunę i wszystkich antypolaków, ktorzy jak robactwo obsiedli Polske i Polaków i z nich żyją ogłupiając Naród Polski swoją propagandą.

  My też na tym forum piszemy o tym co złe w Polsce, dlaczego, kto za tym stoi, etc. Dlatego pojawiaja sie tu od czasu do czsu różni antypolacy chcący zagłuszyć, obrazić nas czy tez przemycać tu zwoje antypolskie poglądy. Dowód ponad 4 tys. spamów wychwyconych przez Redakcje. Polonia to nie jest żadna „Polonia Prostituta” – jak pan bezczelnie napisał. Redakcji WP umknął ten pański wpis, bo nadaje sie do kosza. Poza Polonią Pana Kobylańskiego to prawie wszystkie jej zarządy są naszpikowane (post)komunistyczna agenturą, która tylko i wyłącznie pomaga „samym swoim”. Każdy Polak patriota zagranica jest zdany całkowicie na siebie. Także jeśli ktoś wraca zza granicy z jakimiś większymi pieniędzmi (np. >50 tys dolarów) to jest to „swojak” z WSI przywożących często „wyprane” pieniądze zrabowane Narodowi Polskiemu.

  W Polsce jest olbrzymia korupcja i pilnowanie koryta przez okupantów Polski aby nikt nie tknął układów – nawet ich nie skrytykował. Polaków traktują jak wytresowanych idiotów, ktorzy głosuja wyłącznie na nich – skutek prania mózgów przez antypolskie media – w myśl zasady, że „wyborcy są jak grzyby a są najlepsze gdy pokryte łajnem i trzymane w ciemności.” – gdzie ciemność to niewiedza a łajno to bieda lub grożba utraty dostepu do koryta.

  Znam Polaków, ktorzy wrócili do Polski po kilkunastu latach pobytu zagranica. Traktowani są w Polsce jak ostatni śmiec, nie mogą znależć pracy mimo, że posiadaja wiedzę zawodową, znaja języki, maja referencje z firm zagranicznych i maja świadomość tego co jest złe a co dobre w Polsce i kto jest winien. „Rodakom” w Polsce nie są oni do niczego potrzebni. Przecież wszystko jest pod kontrolą reżimowców POlszewików w Polsce, a zwłaszcza kazda lepiej płatna praca. Ponadto Polacy w Polsce uważają, że jak ktoś nie wrócil milioner to jest nieudacznik. Polak w Polsce lepiej WIE i nikt go nie bedzie uczył. Oto skala głupoty i zarozumialstwa w Polsce. Czy ci Polacy dadzą się tak poniewierac – wątpię. Jak wyjadą drugi raz to już na pewno nie wrócą. Tak sie dzieje z większością tych co przyjechali – a po kilkunastu miesiącach walki i kopniakach od „rodaków” wyjechali już nie oglądając sie za siebie. W Polsce nie słucha sie prawych Polaków a oczekuje od nich CUDÓW uzdrowienia Polski, zrobienia każdego zdrowym i bogatym nie dając im ŻADNEGO wsparcia. Nikt nie pamięta tylko tego, że tylko świadomy naród może zrzucic z siebie swoich ciemieżycieli. Pojedynczy człowiek nic tu nie zrobi.

  Na koniec zacytują panu parę cytatów, które są uniwersalne i doskonale odnosza sie do Polski:

  Demostenes ok.350 pne – Wolnosc dana przez wroga to nowa niewola
  Konfusjusz ok. 500 pne – W państwie rządzonym dobrze – wstyd być biednym; w państwie rządzonym źle – jest hańbą być bogatym
  Edmund Burke (1729 – 1797) – Wystarczy tylko brak przeciwdzialania, by Zlo stalo sie nasza codzienna norma.
  Jedyna rzecza potrzebna do triumfu zla jest to by dobrzy ludzie nic nie robili.
  Platon ok. 400 pne – Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi, depczących sprawiedliwość, nie ma dlań ocalenia.
  Dwight Eisenhower – Ludzie, ktorzy cenia swe przywileje ponad zasady, wkrotce traca i jedno i drugie

 40. zenobiusz said

  Caldera Yellowstone drga na całej powierzchni,obym nie miał racji,ale to może być zwiastun rychłej erupcji.Boże chroń Amerykę.Czytajcie,na stronie, Co nas czeka 2, to powiązane z tym co powyżej.
  http://quake.utah.edu/helicorder/yuf_webi_2d.htm

 41. wet3 said

  A Analityk
  Wielkie dzieki za odpowiedz Nowasowi.
  Historia glosowania w PRL-bis od 1989 roku do dzis wyraznie pokazuje nam, ze zdecydowana wiekszosc glosujacych w Polsce to wlasnie „Nowasy”, ktore z uporem maniaka zawsze glosuja na zydokomune i zawodowych poprawnych politycznie eurolewackich polonofobow. W „nagrode” dostaja potem druga Japonie, lub druga Irlandie, wyjazdy na „zaksy”, powodzie, deszcze, huragany, chemtrails, rzady z lancuchami afer i kradziezy, bandytyzm, zabojstwa polityczne, wyprzedany kraj, bezrobocie i, Bog wie co jeszcze – na co w pelni zasluguja, bo Pan Bog za glupote karze najbardziej surowo!!! Nie przeszkadza im to jednak, aby nas pouczac …
  Pozdrawiam.

 42. Analityk said

  @Wet3

  Dziękuję szanowny panie Wet3.
  Zapomniełem jeszcze napisać, że jak rozmawiam z Chinczykami w Kanadzie to dla nich jest bez znaczenia kto rządzi ich krajem – czy cesarz czy I sekretarz partii komunistycznej ze swoimi świtami. Dla nich najważniejsze jest aby ci ludzie kochali swój naród – Chińczyków – z ktorego sie wywodzą. Jest to bardzo mądry punkt widzenia. Widać, że jak przy władzy są ludzie, których celem jest budowanie dobrobytu narodu którym rządzą to system polityczny jest bez znaczenia. Natomiast jak są przy władzy złodzieje i malwersanci – jak w Polsce – lub jak pojawili sie tacy u władzy w Chinach – znani jako banda czworga – to jest bryndza w rzadzonym przez nich państwie. Chińczycy ze swoja „bandą czworga” rozprawili się skazując ich na karę śmierci i przepadek majątku. Kiedy Polacy to zrobią ze swoimi okupantami?!

  W Polsce widac jak na dłoni jakie są „elyty”, a są one ANTYPOLSKIE – zwykli koryciarze, którzy dbaja tylko o swoich tj Żydów, Niemców lub Rosjan, których są agentami. Tego nic nie jest w stanie przesłonić i ich trzeba sie pozbyć. Oni ustawiają prawo wyłącznie dla swoich potrzeb – jak to czynił Bismarck, Hitler, Stalin a wcześniej carowie Rosji często mający niemieckie korzenie.
  Kto nie wierzy w szerokie wpływy niemieckie w Europie i zasiadanie na tronach począwszy od Anglii po Rosje to niech poczyta troche historii.
  Konstytucja RP jest nawet tak sformułowana przez obecnych okupantów, że tam się nie przysięga na wierność Narodowi Polskiemu tylko jakiemuś narodowi bez podania jego nazwy co daje możliwość szerokiej interpretacji i służenia komu się chce zasiadając na urzędach RP.

 43. Dr. Green said

  Ehh, ta wolność wypowiedzi jest czasem żałosna…..

 44. Jędrek said

  Polska Prokuratura powinna rozpocząć przygotowania do ekshumacji zwłok, nie tylko pary Prezydenckiej. Z całą pewnością powinna (Prokuratura, jeśli faktycznie jest NIEZALEŻNA i ma wolę wyjaśnienia sprawy) zwrócić się do NATO o pomoc ekspertów (w NATO są oni niezależni od Tuska, polscy „eksperci”, jak chociażby Klich, są jego podwładnymi) i o utworzenie międzynarodowej komisji. Jaki był w nim udział Donalda TUSKA, który spotkał się z Putinem 3 dni wcześniej? Może chodzi o gaz łupkowy? Tu chodzi o BILIONY euro i dominację, i szantaż gazem nie tylko Polski, ale też Niemiec i całej prawie prawie Europy. Tusk jest uległy, na kolanach przed Putinem, może nawet mają go czym szantażować. Tak samo uległy jest Kwaśniewski i SLD. Jedyną przeszkodą na drodze do podporządkowania Polski był KACZYŃSKI! Wypadek był wyjątkowo wygodny. Czy tylko wygodny? Czy także upragniony, sprowokowany, a może i zaplanowany? Zadziwiająca jest bierność i uległość Tuska przed Putinem w sprawie tego śledztwa. Wysłany przez niego delegat Klich bardziej gorliwie od Rosjan obwiniał Polaków, Prezydenta Polski i pilotów… Wychodzą na jaw te draństwa, przegrana Komorowskiego coraz bardziej pewna, dlatego tak na chybcika, w pośpiechu, zawłaszczają Państwo. PO ramię w ramię z SLD. Tylko drugi Kaczyński uratuje polskie interesy w związku z gazem łupkowym i wyjaśni katastrofę Tupolewa. Nie można pozwolić do bezkarnego mordowania Polskiej elity. Jeśli można zamordować bezkarnie Prezydenta, to tym bardziej każdego z nas

 45. martinelli said

  Do wszystkich, którzy patrzą na katastrofę jako zamach i do tych co odrzucają tę tezę. Proszę Was wszystkich, żebyście odrzucili wszystko co tu zostało napisane. Cały ten wywód z dokumentami i faktami z datą wizyty, z informacjami w prasie i telewizji z pismami pomiędzy resortami i kancelariami. Wpiszcie sobie na youtube.com – przewrót ideologiczny. Obejrzyjcie wszystkie 7 odcinków tego wykładu. Potem przeczytajcie jak powstała telewizja tvn wpiszcie sobie w google, tam wszystko jest. I znów przeczytajcie to co jest przedmiotem wnikliwej analizy przygotowanej tutaj dla nas. Nie trzeba nic więcej. A z mojej strony brawo za wspaniałą robotę dla tego kto napisał cały tekst BRAWO!!!

 46. Ant said

  @ Martinelli
  Jeżeli dobrze rozumiem, proponujesz wysiąść z obłąkańczego pociągu z podstawionymi za oknami obrazami, które pochłaniają naszą uwagę, energię i kształtują obraz wirtualnej rzeczywistości?
  Z całego serca popieram.
  Autor artykułu poszukał faktów obok wtłaczanych nam do głów interpretacji.

 47. Marianna1914 said

  No właśnie, trzymamy z Putinem – wodzem Euroazji ( w tym Unii Europejskiej), czy z NWO – właścicielami świata( masonami, bankierami,,,) którzy już dawno zaplanowali wybiórczo życie dla 15 mln. Polaków dając im szansę na życie z „obrączką niewolnika” elektroniczny dowód osobisty, wszechobecny podsłuch, sianie strachu i grożby bezrobocia,,,dlatego nauki coraz mniej,,,,opieki zdrowia coraz mniej,,,,jakieś dziwne fundacje podburzające przeciw „dobremu rządzeniu krajem”,,,zaniku świadomości tożsamości narodowej i wszystko pod płaszczykiem…. DEMOKRACJI ??????????

 48. dogoda1802 said

  Nic nowego dla przeciętnego Polaka o ilorazie inteligencji QI nawet 5, jest to sprawa dość jasną. dziwne że osoby te jeszcze z Radu Tuska Arabski Tusk i Kandydat na risyjskiego prezydenta Broniław korowski nie składali jeszcze zeznań przed nie zależną od rosyjskich służb Prokuraturą Polską a może było powiedziane przez samego Prokraturze Putina „Paliaki niet lzja jeszczo”. wplątuje mi się nagłe zdarzenie z Szyfrantem Zielonką mającego dostęp do tajnych szyfrów rządowych -/między innymi i Putinem/ Orginały nie zaszyfrowane są w czyjmś w Polsce posiadaniu /moje przypuszczenie Arabski czarcie nasienie/. I ja pociagnę osobiście ten wątek jaki będzie koniec bez względu na początek. A koniec będzie taki Ze wszystkie akta obciązające Tych Polskich Panów Pan Premier Putin zrobi przed Prezydentem Jarosławem Kaczyńskim – zgadnijcie jak nazwać te Stado? – te Stado okaże się Stadem Tuskowych baranów. Boć przecież sam JK powiedział, że Przyjaźń na prawdzie Polsko Rosyjską na swym celu ma.

 49. Andrzejek2010 said

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Ja także chcę podzielić się moimi odkryciami dotyczącymi katastrofy.
  Film, jaki ukazał się w internecie „strzały w Smoleńsku” był przedmiotem analizy wielu z nas.
  ja, dzięki zdolnościom słuchowym ponad przeciętnym, byłem w stanie ustalić nieco więcej ważnych śladów dowodowych. Oto one:

  W 21 sekundzie słychać apel wypowiedziany stanowczo: „uspokój się!”
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/aRU8pbgpsTV/patrz_uspokoj_sie
  Osoba, która wypowiada te słowa jest przeze mnie rozpoznana. Ta osoba to WŁADYSŁAW STASIAK.

  w 27 sekundzie filmu słychać głos wypowiadający dialog „niech Pani spróbuje wyjść” tuż po wypowiedzeniu słowa „wyjść” inna osoba mówi „ktoś jest”
  Oto pozbawiony szumów fragment audio z dialogiem:
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/ayW0TW0B9Yf/005_niech_pani_sprobuje_wyjsc_ktos_jest
  Głos osoby wypowiadającej ów dialog to głos Księdza RYSZARDA RUMIANKA (nie mam najmniejszych wątpliwości co do osoby)

  W 48 sekundzie filmu słychać nawoływania w języku Rosyjskim:
  „dawaj gnata / u mnie / ubijaj siuda” (u mnie ktoś w języku Polskim)
  Prędkość oryginalna:
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/0EFPs4em4MP/008_dawaj_polaka_ubijaj_siuda
  Prędkość zwolniona:
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/0GPJIW9PPW3/008_dawaj_gnata_u_mnie_ubijaj_siuda
  Prędkość zwolniona i transpozycja w górę:
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/1pEswwv3ZCj/008_dawaj_gnata_ubijaj_siuda

  W 51 sekundzie kolejne wypowiedzi po Polsku trwające 3 sekundy wypowiadane przez 3 lub 4 osoby
  „Boże Ty mój / oj / O Jezu / co jest kurde?” (w trakcie „O Jezu” pada strzał tłumiony tłumikiem:
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/5DycoV0b2PF/boze_ty_moj_oj_o_jzuj_co_jest_kurde
  „co jest kurde”
  http://andrzejek2010.wrzuta.pl/audio/6Q1uzM0XGmL/co_jest_kurde

  Zalecam słuchanie materiału audio w słuchawkach.

 50. Lubomir said

  Abwehra niegdyś ściśle współpracowała z GRU. Wygląda na to, że założona przez rezydenta Abwehry, generała Reinharda Gehlena Bundes Nachrichtendienst również i obecnie dzieli się doświadczeniami ze swoją odpowiedniczką w Rosji, z FSB. Niemcy przecież już w czasie II wojny światowej stosowali specjalne środki uszkadzające silniki samolotowe, dodawane do beznzyny lotniczej. Środki te były niewykrywalne podczas kontroli. Jeżeli dochodzi do nagłej awarii silników, czy nie należy brać pod uwagę i tej formy sabotażu?.

 51. basia-czakel. said

  Od początku wiedziałam,że to był zamach.nic się nie dzieje wokół tej tragedii.Sprawa cichutko zanika ,jak by jej nie było.To chory kraj,a rządzący nami politycy kupczą naszym krajem.Niech wreszcie się to skończy i zajmie się nami prawdziwy patriota którym jest Jarosław Kaczyński.Za tekst serdecznie dziękuję.

 52. Andrzejek2010 said

  Podaję link do mojej nowej analizy głosów i wypowiedzi dotyczących filmu „Strzały w Smoleńsku”
  Na You Tube nieustannie ktoś oznacza moje wpisy przy innych analizach jako spam.
  to z pewnością oznacza, że słyszę dobrze dialogi z filmu.
  Słyszą je także inni, ci z drugiej strony barykady dlatego mnie banują

  Zapraszam i dobrze posłuchajcie

 53. pikuch79 said

  KACZYŃSKI ZGINĄ PRAWDOPODOBNIE PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ !!!
  BO CHCIAŁ POLSKI NA WARIACKICH PAPIERACH MACHAJĄCĄ SZABELKĄ I PLUJĄCĄ JADEM NA WSZYSTKICH CO MYŚLĄ INACZEJ CHCIAŁ ŻEBY POLSKA BYŁA JEGO ODBICIEM!!

 54. Andrzejek2010 said

  pikuch79
  Gdybyś nawet miał rację to mord zawsze będzie mordem.
  Twoje słowa potwierdzają, że był to zamach.

 55. szpinak said

  Witam, zadałbym dodatkowe pytanie, KOGO? i DLACZEGO? wytypowano z parlamentu na wyjazd do Katynia, mam tu na myśli te 12 osób, kto był, kto się zgłosił, kto zrezygnował i co się stało (jakieś polityczne, osobiste konsekwencje?) w skutek śmierci tych wybranych dodatkowych… czy tu istnieją jakieś analogie, czy to wszyscy byli na ochotnika..?

 56. dona said

  Zapoznałam się dokładnie z artykułem i stwierdzam, że sprawa wcale nie jest taka oczywista jak podaje autor. To tylko sugestie, które po przeanalizowaniu nie są wcale takie oczywiste. W/g mnie to manipulacja przez autora i jego spekulacje. Ale, żeby dojść do takich wniosków to trzeba samemu obiektywnie myśleć a nie ulegać sugestii autora. Np. wypowiedź p.Michniewicza wcale nie musi świadczyć o jakimkolwiek związku z katastrofa w Smoleńsku – to wcale nie jest takie oczywiste jak sugeruje autor tekstu.TO SĄ WSZYSTKO SUGESTIE I TEORIE SPISKOWE, żeby skłócić Naród i „grać” tylko dla jednej, „poprawnej politycznie” (PIS)partii. Dlaczego autor nie bierze w ogóle pod uwagę możliwości udziału ś.p. Prezydenta w tej katastrofie. Jego pychy, zadufania, podejrzliwości itp. Robi się teraz z Niego bohatera – TO MANIPULACJA OPINIĄ SPOŁECZNĄ. TEN SUGEROWANY ZAMACH NIE MIAŁBY W OGÓLE SENSU. L.Kaczyński miał niskie notowania i prawdopodobnie zszedłby ze sceny politycznej. Po co więc zamach?!!!! Mnie nurtuje tylko jedno pytanie – dlaczego piloci, doświadczeni, wyszkoleni, działali wbrew logice, wbrew instynktowi samozachowawczemu? Prawdopodobna odpowiedź – był silny nacisk na pilotów (groźba, użycie swojego autorytetu)

 57. Lubomir said

  Wygląda na to, że w pojedynku prawnik kontra herszt bandy, poległ prawnik, ponieważ herszt bandy współpracował z bandziorami z zewnątrz. Mieliśmy już w Polsce tzw prezydenta albo raczej rezydenta NKWD. Był nim wg historyków Bierut. Co nas Polaków jeszcze może zdziwić czy zaskoczyć?. Podwójna agenturalność któregoś z obecnych polityków?. Lizanie stóp Moskwie i Berlinowi może jednoznacznie o tym świadczyć. Kanalii nikt nie sieje, one same się rodzą.

 58. Andrzejek2010 said

  Dona

  Próbujesz zrobić ludziom wodę z mózgu.
  Afera hazardowa, choć doskonale udokumentowana nagraniami z podsłuchów które w sposób jednoznaczny dowodzą, że było to przestępstwo grubego kalibru, jest wyciszone do tego stopnia, ze osoby w niej uczestniczące wracają do łask.
  http://www.youtube.com/watch?v=QJtnxbB_m5k i dla rozweselenia http://www.youtube.com/watch?v=WhfB_PFFrYo

  Posłanka Beata Sawicka przyłapana na gorącym uczynku – sprawa także wyciszona a sama przestępczyni wzbudziła litość narodu płacząc do kamer jak kukła pozbawiona honoru.http://www.youtube.com/watch?v=NooStbUwn10 i fakty http://www.gazetapolska.pl/pub/Sawicka/

  Dona Ty także płaczesz na portalu Wirtualna Polonia i masz w tym cel.
  Kto jest winny afery hazardowej? może Pan Kamiński?
  Kto jest winny afery Sawickiej? może Pan Kamiński?
  Kto jest winny afery Smoleńskiej może Pan Kamiński? o nie on jest odwołany. To może Lech Kaczyński?

  Dona

  Bozia dała mi rozum po to abym analizował fakty i wyciągał z nich wnioski.
  Dzięki tej nauce wiem, że wszyscy przestępcy miotają się próbując zrzucić winę na osoby trzecie, najlepiej swoich wrogów.
  Jak żyję nie spotkałem się z sytuacją aby ktoś złapany na gorącym uczynku przyznał się do winy.

  To o czym pisze Łażący Łazarz jest logiczne i Ty widząc tą logikę robisz wszystko aby obronić swoich kolesi.

  Andrzejek2010 http://www.youtube.com/watch?v=JyJzDylonOg

 59. Krzychu said

  kazdy rozsadny wiedzial od pocztku, ze to zamach

 60. Lubomir said

  Tworzenie rządu często przypomina powoływanie kadry piłkarskiej. Najwyrażniej odgórnie jest ustalone, że pięciu musi być z WKS Mosad, czterech z CKS BND i dwóch z CKS FSB. Reszta może być niezrzeszona. Espertów co niemiara, tylko jakoś dziwnie nie ma wśród nich ani ministra gospodarki morskiej, ani ministra górnictwa i energetyki, ani ministra rozwoju gospodarczego czy ministra budownictwa. O ministerstwie transportu lądowego, morskiego i lotniczego można przestać nawet marzyć. Obronę najczęściej powierza się kompletnemu ignorantowi w dziedzinie wojskowości i uzbrojenia.

 61. 9 mm said

  WY NIE JESTEŚCIE DURNI… WY JESTEŚCIE PO….NI!!!

 62. Lubomir said

  Re: 9 Mm. A ty to Palikot, Urban czy inny z tej bandy wariatów?

 63. Andrzejek2010 said

  Re: 9 mm
  Re: Lubomir

  Mamy niedzielę a więc dzień, dla katolika szczególny.
  W takim dniu powinniśmy powstrzymać się od takich tekstów.

  Rozumiem reakcję Lubomira ale, myślę sobie, daj Lubomir spokój.
  Przekonywać można człowieka wierzącego lub takiego który zbłądził nieznacznie.
  9 Mm nie da się przekonać ponieważ nie prowadzi dyskusji a jego wpis, poprzez przewagę łaciny nad j. polskim nie jest dyskusją.

  Lubomir
  Pozdrawiam

  9Mm,
  Ciebie także pozdrawiam

 64. KirillOFF said

  Интересует раскрутка сайтов, или заработок в сети?.Тогда форум
  Сео треш то что тебе нужно.

 65. tonimaler said

  @ Dona
  dziękuję za trzeżwy głos w tym tłumie oszołomów.

 66. akan said

  podnoszę temat rozmowy, ponieważ ta sprawa nie może mieć zakończenia w stylu powyżej cytowanym.
  myślę, że prezydent Kaczyński być może stracił autorytet tyyyyylko u rodaków (mój Boże, przez pismaków oszczerców zniszczony), jednak obecny jego brak głosu na arenie międzynarodowej jest niezwykle wygodny dla wielu.

 67. szach said

  Dodam tylko w sprawie Sikorskiego, że wskazówkę dał nam sam L. Kaczyński. Na pytanie, czy nie bał się lecieć, odpowiedział,że nie, bo na pokładzie był Radek S. Nie pamiętam jakiego to lotu dotyczyło, ale było to w wywiadzie udzielonym przez prezydenta. Tak więc jestem za KAST/em lub SKAT/em.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: