Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kempa: Komorowski nie jest dobrym człowiekiem

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-07-12

Bronisław Komorowski odnajdzie przyjemność w siedzeniu pod żyrandolem. Marszałek Komorowski powinien interweniować kiedy w programie Kuby Wojewódzkiego w psie odchody były wtykane flagi Polski. W Polsce ludzie są prześladowani za poglądy polityczne. W sprawie powołanie członków KRRiT Komorowski z Tuskiem i Schetyną urządzili spektakl. W Polsce pod rządami PO i prezydenta z PO będą ograniczone funkcje kontrolne. Nie będzie kontroli mediów, nie będzie kontroli parlamentu, nie będzie kontroli ze strony NIK, będzie bardzo osłabiona kontrola ze strony innych instytucji, a będą rozbudowane kwestie podsłuchów i technik operacyjnych, mówi w pierwszej części rozmowy dla Onet.pl, Beata Kempa, posłanka PiS, członek hazardowej sejmowej komisji śledczej.

Z Beatą Kempą, posłanką PiS rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz: Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Kandydat PiS na prezydenta zniknął po przegranych wyborach prezydenckich. Prezes Kaczyński pojawił się dopiero 10 lipca składając kwiaty pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim i zaraz znowu zniknął.

 

Beata Kempa: Prezes Kaczyński jest w Warszawie i pracuje. Widziałam się niedawno z panem prezesem i rozmawialiśmy o rzeczach ważnych i o przyszłości. Dlaczego pan pyta?

– Dlatego, że nie było pana prezesa Kaczyńskiego na wyborze nowego marszałka Sejmu, na wręczeniu przez PKW uchwały o wyborze na urząd prezydenta RP gdzie byli m.in. liderzy wszystkich innych partii?

– Wręczenie dokumentu przez PKW jest formalnością. Choć powiem szczerze, że oprawa tego spotkania, taka iście królewska mnie zaskoczyła. Przecież PO i jej liderzy ciągle mówią o władzy skromnej, pozbawionej przywilejów. Po formie tej uroczystości sądzę, że Bronisław Komorowski wbrew wcześniejszym zapewnieniom odnajdzie przyjemność w siedzeniu pod żyrandolem.

– A czy prezes Kaczyński będzie na zaprzysiężeniu nowego prezydenta?

– Proszę zapytać premiera Kaczyńskiego. Nikt nie wie, co premier Kaczyński będzie robił w tym dniu. Ja mogę odpowiadać tylko za siebie.

– Pani będzie na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego?

– Przyznam, że się zastanawiam. Nie znam poza tym jeszcze daty tego wydarzenia.

– Może pani nie przyjść?

– Nie głosowałam na Komorowskiego, ale szanuję wybór Polaków i dlatego nie mówię na pewno, że nie przyjdę. Zastanawiam się.

– Domyślam się, że nie głosowała pani na Komorowskiego, ale to będzie też pani prezydent.

– Nie lubię dzielić ludzi, ale moim zdaniem, marszałek Komorowski nie jest dobrym człowiekiem – mówię to, tak zwyczajnie, po ludzku. Zresztą, jeśli ktoś wcześniej nie szanował godności urzędu prezydenta RP, a później pretendował do tego urzędu, to dla mnie jego dobra wola jest pod znakiem zapytania. Brak szacunku do urzędu prezydenta RP i do samego nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego wyrażony w słowach: „Jaki prezydent taki zamach”, czy że: „ślepy snajper by trafił”…

– Ale marszałek Komorowski wytłumaczył się z tych słów.

– Mnie nie interesuje tłumaczenie Komorowskiego. Są pewne urzędy w Polsce, takie jak prezydent, premier, marszałek Sejmu, ministrowie konstytucyjni i jeśli marszałek Sejmu mówi takie słowa względem urzędującego prezydenta, to później żadne tłumaczenie nie ma sensu. Po tamtych słowach Komorowskiego straciłam do niego szacunek. Jak już mówiłam, szanuję wybór Polaków, ale to nie zmienia mojej negatywnej oceny o Bronisławie Komorowskim jako o człowieku. Nie rozumiem na przykład, jak mógł jako marszałek Sejmu nie stanąć w obronie godności flagi polskiej, kiedy autorytet medialny…

– Autorytet medialny – Kuba Wojewódzki?

– Tak, kiedy w swoim programie zrobił to co zrobił z flagą…

– Marszałek Komorowski miał interweniować kiedy w programie Wojewódzkiego w psie odchody były wtykane flagi Polski?

– Tak, on był wtedy marszałkiem Sejmu i nie stanął w obronie flagi polskiej. W moich oczach to go dyskwalifikuje. Zachowania Komorowskiego kłócą mi się z godnością najwyższych urzędów.

– Komorowski zrobił jeszcze coś, przez co nie zasłużył sobie na urząd prezydenta według pani?

– Tak, choćby to jak traktował ludzi jako marszałek Sejmu, jak prowadził konwent seniorów.

– Jak?

– Pamiętamy, że po katastrofie smoleńskiej, gdy jeszcze nie było noty dyplomatycznej, czy prezydent żyje czy nie, już próbował desygnować osoby np. do Kancelarii Prezydenta czy do IPN. Komorowski jako marszałek uprawiał „jednominutową demokrację”, czyli jedna osoba mogła zadać jedno pytanie i to w ciągu minuty. Marszałek Komorowski ograniczał opozycję, miesiącami przetrzymywał nasze projekty w tzw. zamrażarce. Takie ruchy dyskwalifikują Komorowskiego. On nie ma cech, które powinien mieć mąż stanu.

– A Jarosław Kaczyński ma cechy męża stanu?

– Tak. Przyznają to nawet jego oponenci polityczni. To polityk, który potrafi oceniać skutki danych zdarzeń dalekowzrocznie. A w ostatniej kampanii pokazał też wielką siłę ducha, niezłomny charakter. Nie uchylił się też od odpowiedzialności, w tym jakże trudnym dla siebie czasie. A co do Komorowskiego, to on zachowuje się jakby nie pamiętał jak traktowano opozycję za komuny. Proszę zwrócić uwagę, że on nawet nie zabrał stanowiska, gdy przed II turą wyborów ogłoszono, że zostaną postawione zarzuty byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu.

– Co kandydat na prezydenta, p.o. prezydenta, marszałek Sejmu miał zrobić? Strofować niezależną prokuraturę?

– Mógł na to zareagować.

– Zareagował sztab Komorowskiego i odciął się od tego, jakoby miał coś wspólnego z postawieniem ewentualnych zarzutów Kamińskiemu.

– Komorowski powinien zareagować. Ja bym na jego miejscu zareagowała.

– To czekamy na marszałek Sejmu – Beatę Kempę.

– Niedoczekanie. Ja jestem innego formatu człowiekiem i wiem do czego się nadaję, a do czego nie.

– Jest pani członkiem mniejszego formatu niż Komorowski?

– Ja jestem skrzydłowym członkiem partii. Każdy niech ocenia mnie jak chce, bo żyjemy w wolnym kraju – mam nadzieję jeszcze – każdy ma do tego prawo…

– Jeszcze w wolnym kraju? Coś Polsce zagraża?

– Bardzo dużo rzeczy jest zaburzonych. W Zgierzu na spotkaniu wyborczym wstała kobieta, która powiedziała, że zbierała podpisy pod poparciem dla Jarosława Kaczyńskiego i w jej odczuciu przez to straciła pracę. Stracił pracę człowiek, który był ekspertem na konferencji zorganizowanej przez PiS ws. elektroenergetyki, a która to konferencja nie była konferencją wyborczą i polityczną. Zastanawiam się co się dzieje w naszym kraju, jeśli za wyrażanie poglądów już po 1989 r. czekają represje.

– Jeszcze pani powie, że demokracja jest zagrożona?

– My politycy poradzimy sobie za zwalczaniem opozycji na poziomie centralnym, ale jeśli zwykli Polacy są prześladowani za poglądy polityczne, to ja się na to nie godzę.

– To niech zgłoszą się ze skarga do odpowiednich władz. Może pani, znając te przypadki zamachu na czyjąś wolność przekonań, zgłosi te przypadki do odpowiednich władz.

– Zastanawiam się nad tym. Ale naszym obowiązkiem, polityków pierwszoliniowych jest o tym mówić.

– Chce panie powiedzieć, że wolność w Polsce jest zagrożona pod rządami PO i prezydenta z PO?

– Będą ograniczone funkcje kontrolne. Nie będzie kontroli mediów, nie będzie kontroli parlamentu, nie będzie kontroli ze strony NIK, będzie bardzo osłabiona kontrola ze strony innych instytucji, a będą rozbudowane kwestie podsłuchów i technik operacyjnych, co proponuje nowa ustawa autorstwa PO o CBA. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja i my jako osoby odpowiedzialne musimy o tym mówić i musimy absolutnie się temu przeciwstawiać. Jeśli Komorowski nie zawetuje ustawy o CBA autorstwa PO, to sprawy pójdą w bardzo złym i niebezpiecznym kierunku.

– Powiało grozą.

– Może to się wydawać obrazem przerysowanym, przesadzonym ale brak lub ograniczona kontrola ze strony mediów, parlamentu, innych państwowych instytucji, a z drugiej strony niebotycznie rozszerzone uprawnienia CBA, to nie jest dobra sytuacja dla rozwoju demokracji. W takich warunkach o modernizacji kraju nawet nie ma co mówić.

– Nie rozumiem jak politycy PiS mogą mówić, że za rządów PO i prezydenta z PO demokracja będzie zagrożona, a za rządów PiS i prezydenta z PiS i kiedy mieliście swoimi ludźmi obsadzone wszystkie urzędy, to demokracja miała się dobrze. Mam wrażenie, że nie tylko ja tego nie rozumiem, ale i miliony Polaków. Proszę wytłumaczyć dlaczego za rządów PiS i prezydenta z PiS nie była zagrożona demokracja, a teraz jest.

– Panie redaktorze, rząd Prawa i Sprawiedliwości był pod ogromną kontrolą mediów. Każde nasze potknięcie było opisywane jako niebotyczny błąd. Dziś tak nie jest. PO może, dużo, dużo więcej. I to jest niedobre. Tak być nie powinno.

– PO też jest. Proszę zwrócić uwagę jaka wrzawa podniosła się po nominacjach marszałka Komorowskiego dla dwóch nowych członków do KRRiT, jak media wytykały „wtopy” Komorowskiego w trakcie kampanii prezydenckiej.

– Proszę nie żartować. Media bardzo łagodnie traktowały wpadki Komorowskiego. A co z wypowiedzią Andrzeja Wajdy o przyjaciołach z TVN i drugiej zaprzyjaźnionej stacji?

– Politycy PO odcięli się od tej wypowiedzi i z Donaldem Tuskiem na czele zupełnie się z nią nie zgadzają.

– No ja sobie takiego wyraźnego odcięcia nie przypominam. A nawet jeśli, to co z tego – my się mogliśmy odcinać od różnych sytuacji a i tak media dalej tygodniami ciągnęły sprawę. Po za tym Wajda powiedział prawdę. Nas kontrolowały media z dużo większą starannością niż PO. Dwie komisje śledcze, które powstały przeciwko nam niczego nie wskazały. Nie można porównywać rządów PO i rządów PiS. Zresztą przypomnę – my mieliśmy doskonałe wskaźniki ekonomiczne.

– A ja przypomnę, że odziedziczyliście dobrą sytuację ekonomiczną po rządach Marka Belki, a sytuacja na świece była bardzo sprzyjająca waszym rządom.

– A kto rządził jak wskaźniki rosły? Krasnoludki? Nie, nie rządziły krasnoludki tylko PiS. To, że Donald Tusk dziś może dumnie stawać na tle zielonej wyspy, to jest również zasługa rządów PiS. Za rządów PiS obniżono podatki i te pieniądze, które zostały m.in. pozwalały na obronienie się przed kryzysem gospodarczym. To PiS zniósł podatek od spadków i darowizn w I grupie podatkowej.

– Ale choćby zniżek studentom nie przywróciliście.

– Chwila, chwila, jednym z najlepszych wskaźników jakie uzyskaliśmy to jest wskaźnik inwestycji w tym inwestycji zagranicznych, bo walczyliśmy z korupcją i odzyskiwaliśmy wiarygodność. Zresztą ja nie widzę starań tego rządu w kierunku reformowania naszego kraju. A co do zniżek dla studentów to jest naprawdę szczyt hipokryzji. PO, jak zgłosiliśmy ten projekt, głosowało przeciw a później projekt obywatelski zgłoszony przez studentów zamrozili na miesiące w podkomisji.

– Ale rząd i prezydent w ciągu 500 dni chcą przeprowadzać reformy. PiS będzie wspierało rząd w reformach? Reforma służby zdrowia, budowy autostrad, przywracanie zniżek studentom, reforma finansów…

– No właśnie, dobrze że pan o tym wspomina, bo te reformy są tylko na poziomie haseł. Np. w sprawie służby zdrowia…

– Proszę uważać co pani mówi na temat służby zdrowia, bo kilka procesów już przegraliście, a nie chcę być znowu w tej sprawie wzywany do sądu na świadka.

– Nie można podpierać się tym, że coś zawetował prezydent Kaczyński, bo na ponad 800 ustaw zawetował 18. A czym jest weto? Ponownym skierowaniem ustawy do Sejmu. Dlaczego PO będąc tak zdeterminowana w reformowaniu służby zdrowia nie poprawiła tej ustawy i nie przesłała jej do ponownego rozpatrzenia?! Dlatego, że naprawdę PO nie chciała tego zrobić. PO tylko mówi o zgodzie, o budowaniu kompromisów a jak przychodzi co do czego, to żadnej dobrej woli z ich strony nie mam. I być nie może, bo to by oznaczało, że trzeba coś zrobić, zacząć reformy wcielać w życie. A to dla PO kłopot bo on po prostu tego albo nie chce albo nie potrafi. Do tej pory wymówka nic nie robienia miał być ś.p. prezydent Lech Kaczyński. Dziś zapewne winna spadnie na koalicjanta, czyli PSL.

– Ale pani teraz też mówi hasłami.

– Nie, bo PO powinna myśleć o Polsce jako o całości, a tak nie jest. Różnica między Komorowskim, a Kaczyńskim jest taka, że Komorowski myśli o przyszłych wyborach, a Kaczyński o przyszłych pokoleniach.

– Ale Komorowski już wchodzi w konflikt z rządem powołując bez uzgodnienia z Tuskiem, czy Schetyną dwóch nowych członków do KRRiT.

– Do wczoraj też tak myślałam, ale jak to głębiej na spokojnie przemyślałam, to ja myślę, że oni tylko tak się umówili i zagrali przed wszystkimi.

– Wcześniej pani myślała, że Komorowski zadziałał wbrew Tuskowi i Schetynie, ale jak pani sobie usiadła wieczorem wygodnie w fotelu, to doszła pani do wniosku, że to tylko spektakl?

– Tak. Myślę, że tak właśnie może być.

Koniec części pierwszej.

W drugiej części rozmowy dla portalu Onet.pl Beata Kempa powie m.in. dlaczego woli Jerzego Wenderlicha od Grzegorza Schetyny. Czy Komorowski wygra z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. Czy Palikot powinien zrzec się mandatu posła. Czy „komisja Blidy” powinna dalej funkcjonować i czy możliwa jest koalicja PiS – SLD.

Rozmawiał: Jacek Nizinkiewicz

(RZ)

ZA: Onet.pl

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/kepma-komorowski-nie-jest-dobrym-czlowiekiem,1,3321112,aktualnosc.html

Komentarze 22 do “Kempa: Komorowski nie jest dobrym człowiekiem”

 1. monitorpolski said

 2. krakus said

  Naturalnie dla żydowstwa Krzyż jest symbolem hańby,dla chrześcijan
  symbolem Wiary i cierpienia.Żydzi i przechrzty żydowskie,te w rządzie i te w K.K. uczynią wszystko by Krzyż „zniknął” z przed Pałacu.
  Niech HGW – bufetowa da zlecenie do MPO na wywóz do utylizacji skoro
  jest taka odważna,”nawiedzona” Duchem Świętym,profanująca Ciało Chr.
  przed kamerami tv.

 3. @ Pretorianie Prezydenta Hrabiego Drogiego Bronka jak zbóje pod osłoną nocy wytną Krzyż z pod Pałacu i cichem przerzucą Go przez ogrodzenie gdzieś pod jakiś kościół i zwala na nieznanych sprawców.

 4. Jacek said

  Z dobrze uzasadnionyhc wzgledow nie mam zaufania do PiS wraz z jego „skrzydlowymi” czlonkiniami i czlonkami, za calego wywiadu jednak mmozna wylowic slowa niezaprzeczalnej prawdy:

  „Mnie nie interesuje tłumaczenie Komorowskiego. Są pewne urzędy w Polsce, takie jak prezydent, premier, marszałek Sejmu, ministrowie konstytucyjni i jeśli marszałek Sejmu mówi takie słowa względem urzędującego prezydenta, to później żadne tłumaczenie nie ma sensu.”

 5. Jacek said

  Nam trzeba egzorcyzmow. Po zhanbieniu Naszej Ziemi potrzebny Jej jest egzorcyzm.

  Sancte Michael Archangele, defende nos in praelio ..

 6. 166 bojkot TVN said

  No czytam, któryś tam raz spokojnie i oczom nie wierzę:

  – Marszałek Komorowski miał interweniować kiedy w programie Wojewódzkiego w psie odchody były -wtykane flagi Polski?

  – Tak, on był wtedy marszałkiem Sejmu i nie stanął w obronie flagi polskiej. W moich oczach to go dyskwalifikuje. Zachowania Komorowskiego kłócą mi się z godnością najwyższych urzędów.

  Pytam poważnie i stanowczo: GDZIE BYŁA POSŁANKA B. KEMPA, GDZIE BYŁ PiS, GDZIE BYŁ J.KACZYŃSKI I PREZYDENT L. KACZYŃSKI, KIEDY WOJEWÓDZKI PROFANOWAŁ POLSKĄ FLAGĘ I KIEDY PROKURATURA I SĄDY ZAKPIŁY SOBIE Z POLSKI I PRAWA, BEZPRAWNIE UMARZAJĄC SPRAWĘ ZA KTÓRĄ WSZYSCY ZAMIESZANIO POWINNI SIEDZIEĆ? GDZIE BYLI WSZSYCY POSŁOWIE I POSŁANI, GDZIE SĄ TERAZ, ŻE NIC W TEJ SPRAWIE DO TEJ PORY NIE ZROBILI? GDZIE BYŁ TUSK I SCHETYNA? A. R. SIKORSKI? A KLICH, WAŁĘSA, JARUZELSKI, GDZIE BYLI HIERARCHOWIE KOŚCIELNI?
  Ja wam powiem – WSZYSCY jesteście przez Wojewódzkiego i TVN ubabrani w gó..nie dokładnie tak samo!

 7. Jacek said

  ad 166 bojkot TVN

  no wlasnie, a to tylko jedno z tlumu pytan.

  Warto przeczytac:

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100712&typ=my&id=my11.txt

 8. wet3 said

  @ Jasiu Pukwterek (3)
  Pragne przypomniec, ze szalbierz Komoruski zostal pare tygodni temu „zdehrabiowany”. Udowodniono mu, ze jego hrabiostwo jest zwyczajnym klamstwem.

 9. wet3 said

  @ 166 Bojkot (6)
  Z PiSem, Kempa i prezydentem radzilbym pofolgowac. Przeciez PRL-bisowski POlszewicki sad sprawe umorzyl. Raczej wsiadlbym na ogom Sejmowi, Senatowi oraz TK.

 10. 166 bojkot TVN said

  9/Wet3
  Tak tak, z cięzkim sercem 166 napisało co napisało, ale czy pani Kempa nie widzi śmieszności tego gówn…nego argumentu?!
  Fakty są jakie są i nie da się ich zmienić, trzeba czasem patrzeć na własne dokonania. I tu się sprawa rypie. A jeszcze dobrze posłuchać wykładu H. Pająka w Kielcach, znalezionego u Maruchy http://www.akademiapolityczna.pl/archiwum.php (jesli tu już był linkowany, to b. dobrze, przypominam tylko) dźwięk: http://www.akademiapolityczna.pl/sounds/Pajak100623.mp3 .

  Najciekawszy jest fragment wykładu dotyczący okoliczności rozwiązania koalicji PiS-LPR-Samoobrona, w powiązaniu z amerykańsko-izraelskimi podróżami braci Kaczyńskich tuż przed tym faktem. Potem zorganizowana nagonka połączona z prowokacjami seksualnymi, i aferalnymi przekształceniami ziemi rolnej w Samoobronie i wielka nagonak na wszystkich z LPR
  .
  Po tym już nie dziwi, że Wojewódzki, Raczkowski i jakiś aktorzyna są bezkarni. Sam ten idiota mówi o sobie, że jego ojciec był prokuratorem. Skoro tak, to jest wiekie prawdopodobieństwo, że jest Żydem, co przeciętnemu Polakowi wyjaśnia dlaczego stał się nietylany dla prokuratury i pozostaje bezkarny pomimo karalnego publicznego znieważenia polskiej flagi.

  Pani Kempa, nawet cały PiS moze wystąpić do prokuratora o uzasadnienie dlaczego tak wielkie publiczne przestępstwo przeciwko symbolowi państwa nie zostało ukarane. Było to w marcu 2008.
  Sprawa nie była przedmiotem debaty sejmowej, ani żadnej interwencji, więc …

 11. MARS said

  A jednak zamach był – towarzyszu Komoruski!. Taki właśnie – zamach – jakim był Świętej Pamięci, prawdziwy, prezydent RP, Lech Kaczyński!

 12. Barbara P. said

  O Krochmanie vel Wajdzie – Krochman vel Wajda pamiętasz? – bo ja tak!!! Rue de la Fontaine au Roi 75011 Paris. Ten adres powinien temu faryzeuszowi, zdrajcy, kapusiowi przypomnieć lata 1987-89, gdy mieszkał w Paryżu, udając emigranta politycznego, demoralizował i wykorzystywał seksualnie wraz z Borowczykiem Paulinę Młynarską!!!. Kolaborant, który sprzedawał każdego poznanego Polaka do agentów SB wicekonsulów Tomaszewskiego i Piaseckiego rezydujących w Ambasadzie PRL. Wybitna gnida komunistyczna z Krochmana vel Wajdy.

 13. 166 bojkot TVN said

  12/ sprostowanie i uzupełnienie:
  z http://www.pardon.pl/dyskusja/206301/a_kto_nie_jest
  Jerzy Stuhr – Josek Feingold,
  Wisława Szymborska – Rottermund,
  Olga Lipińska – Fajga Lippman,
  Janusz Zaorski – Jakub Bauman,
  Magda Umer – Humer,
  Kalina Jędrusik – Makusfeld,
  Andrzej Wajda – Krohmann,
  Marek Kondrat – Pinkus Bregner,
  Jacek Kaczmarski – Icek Berelbaum,
  bp. Tadeusz Pieronek – Mosze Michlis,
  ks. Adam Boniecki – Aaron Ajngold

 14. wet3 said

  @ 166 Bojkot
  Z tej listy sa watpliwosci odnosnie bpa Pieronka. Ponoc jest goralem spod Zywca.

 15. bernardyn said

  Proszę zwrócić uwagę na wymowę nazwisk: KOMO RUSKI i T RUSK !

 16. kolomonolo said

  Nie zgadzam się by jacyś tchórzliwi gamonie którzy uciekli z kraju „ustawiali mi meble w domu”. Weźcie się tzw. Polonio do roboty w krajach w których mieszkacie albo przyjedźcie i pomnażajcie nasz PKB.

 17. 166 bojkot TVN said

  16/
  O co chodzi?
  166 siedzi cały czas w kraju i zasuwa… Jacy tchórzliwi?
  Kolomonolo jest odważny? Ma broń? Czy tylko nóż i kartkę wyborczą? Oj nie wiele wobec celowników optycznych o zasięgu 2 km i bezzałogowych samolotów.
  Przecież kilku uzbrojonych agentów Mossadu może nas napaść i spacyfikować.

  Przy obecnej armii, która trzyma broń w magazynach, nie wiadomo, czy sprawną, nie wiadomo, czy nie atrapy, jak te pozłacane sztabki wolframowego złota, co to amerykańscy Żydzi sprzedali Chińczykom, czy komu tam w końcu.

 18. ja said

  Belkot, prostacki belkot, mlodego zadluzonego z niewielkiego miasta usunieto

 19. kempa said

  Aadminek, idz wylizac stopy swoim bolszewickim pobratymcom. good bye towarzyszu

 20. kempa said

  Pomecz sie prostacku przez nastepna godzine a my to usyniemy jednym przyciskiem 🙂
  Nielepiej to pojsc do kosciolka?
  Moderator

 21. kempa said

  Tfurczy wpis ubeckiego pomiota usunieto

 22. Joe said

  Wet#3…Re9.Pamieta Pan nasza dyskusje na temat „gory lodowej”?
  Prostytucja w zawodach prawnika i dziennikarza w Polsce jest tak popularna jak pilka nozna.Zeby to zjawisko zaniklo, musi minac kilka pokolen.Jest takie wiezienie w Stanach chyba w Kaliforni,siedzial tam nasz znajomy…prawnik.W tym wiezieniu poznal prawo,mowi o tym czasami.Bo siedziali w jego sekcji sami prawnicy,kilkaset osob.A ile lat w Stanach jest niby demokracja?
  Ktora powaznie traktowano jeszcze kilkanascie lat temu,jeszcze za mojego pobytu,zaczem kompletnie zadeptala ja poprawnosc polityczna.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: