Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

MOTŁOCH ZNÓW W AKCJI

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-08-08

Wczoraj pod Krzyżem znów dochodziło do awantur. Policja nie reagowała na ataki i wyzwiska znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków hord. W okolicy krzyża palono marihuanę, znieważano modlących się, wykonywano satanistyczne gesty.


Oprócz zdjęć z wczorajszej nocy, przedstawiających zarówno obrońców krzyża, jak i agresywny motłoch, publikujemy kilka wybranych wpisów internautów, którzy byli w ostatnich dniach przed Pałacem Prezydenckim:
  
 

Gosia:

Widziałam namiastkę tego wczoraj wieczorem. To jest straszne, że można bezkarnie lżyć spokojnych ludzi, którzy się modlą. Państwo, w którym żyję, coraz bardziej mnie przeraża, podobnie jak poziom agresji tych prowokatorów, którzy codziennie się tam pojawiają. I mam coraz większą niechęć do naszych władz i funkcjonariuszy tych władz.
jkm.promwand.com:
Właśnie teraz, północ z 7 na 8 sierpnia, grupa w twarzach zasłoniętych kominiarkami usiłowała usunąć krzyż. Spacyfikowała ich policja póki co.
Lala:
Obawiam się, że ludzi chroniący krzyża będą coraz bardziej atakowani. Podejrzewam, że są to nie przypadkowe wyrostki, ale grupy wynajętych mięśniaków. Najlepszy dowód, że policja zachowuje się, jakby chciała, a nie mogła zadbać o spokój w tym miejscu. W ten sposób władza będzie chciała po prostu wykurzyć z tego miejsca obrońców krzyża.
JOLANTA:
Bylam dziś pod Pałacem i to, co zobaczyłam, jest odrażające. Młodzi ludzie pod wpływem alkoholu tańczą i śpiewają, zapraszając do swojej libacji patrzących. Nikt im nie zwraca uwagi na to, co robią. Policja udaje, że nic sie nie dzieje. A mnie się wydaje, że to nasz rząd rękami tych młodych pijanych ludzi chce zabrać krzyż! Może jestem w błędzie, ale na to wygląda, skoro policja nie reaguje na takie incydenty.
byłem tam:
Byłem dzisiaj pod Pałacem, aby wyrazić swą jedność z obrońcami Krzyża. Przyjechałem specjalnie ze Śląska tylko na półtorej godzinki. To, co tam się wyrabia, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Ileż plugastw, ile oszczerstw, wyzwisk, szyderstw, braku szacunku dla miejsca i ludzi, którzy tam pokornie i cicho są zjednoczeni w modlitwie o to, abyśmy zachowali się jak Polacy i z godnością i szacunkiem pamiętali o polskich Patriotach ze Smoleńska z 1940 i 2010r.
Niestety ciśnie się na myśl tylko jedno porównanie (choć może zbyt mocne), ale ten Krzyż jest tak bardzo wyszydzany jak sam Pan Jezus, gdy Go krzyżowano, a grupa ludzi przy nim czuwających jak ta niewielka grupka uczniów, którzy Go nie opuścili aż do końca. Dalej jest duży tłum, który przechadza się może z szacunkiem, ale jakoś tak obojętnie, jak Piłat, który do Jezusa może i odnosi się z lekkim podziwem, ale któremu brak odwagi, by powiedzieć: „zostawcie Go dranie, On wam nic złego nie zrobił” i umywa ręce, bo go jeszcze nazwą oszołomem i ciemnogrodem. Następnie tłuszcza – ci POlacy razem z setnikami od Gronkiewicz, którzy w swym chocholim tańcu, tańczą tego Waltza, jak im Palikot każe, i wyśmiewają, szydzą, drwią, obrażają, a pewnie jak by mogli to i by ukrzyżowali.
Boże… jestem zszokowany. Mam 27 lat, pierwszy raz byłem w Warszawie, różne rzeczy dzieją się na Śląsku, ale takiego chamstwa jak tam, to jeszcze nie spotkałem.
Pytam się Was Warszawiacy, czy naprawdę większość Polaków z Warszawy zginęła w czasie okupacji hitlerowskiej i Powstaniu Warszawskim. A może wybito Wam z głów Polskę w ubeckich więzieniach, a może to gadające głowy III RP POmogły Wam wyzbyć się „garba ciemnogrodu”, jakim jest hasło BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
 
Eliasz:
 
Stoję już czwartą noc pod krzyżem pod pałacem prezydenckim. To, czego tam doświadczamy, przechodzi granice wszelkich wyobrażeń. Oto tylko ułamki tego, co dzieje się co noc: około 21:00 przychodzi ks. Małkowski i wspólnie ze zgromadzonymi tam wiernymi odmawiamy apel jasnogórski. Z pobliskiego Gesslera (wino, wódka, piwo wszystko za 4 zł) natychmiast przybliża się grupa około 60 osób, podpitych, z nową prowokacją. Wciskają się, między stojących tam ludzi i tubalnymi wrzaskami skutecznie zakłócają każde słowo modlitwy. Okrzyki są niewybredne: „precz z krzyżem”, „zimny Lech na krzyż”, „krzyż do kościoła”, wszystko obficie pokraszone przekleństwami: k…, h…, pierd…, kut… i inne. Wrzaski nasilają się i łączą tak, że nie słychać ani jednego słowa kapłana. Od 23:00 do 9:00 Gessler jest tak pełen ludzi, że nie mieszczą się w lokalu. Niestety nie przychodzą do niego, ale… po odpowiedniej dawce piw, wódki i prawdopodobnie jakichś narkotyków, wszyscy udają się pod… krzyż. Wczoraj młoda dziewczynka, lat może 17, podchodziła do modlących się, po kolei wrzaskliwym głosem krzycząc: :Masz penisa?, Nie?, to powiedz: penis, penis, kur… penis, takie trudne?”
Nieważne, że nam przeszkadza, że się pakuje, podchodzi non stop przez około 3 godziny do każdego z nas z tym samym tekstem. Oczywiście każde jej zachowanie spotyka się z gromkim aplauzem kolegów spod Gesslera… Po chwili upity w belę mężczyzna, około 40 letnia bacząc na miejsce, włazi pod krzyż, depcąc palące się znicze, tratując kwiaty i leżące zdjęcia osób poległych w katastrofie pod Smoleńskiem… Takie wejście wywołuje wśród towarzystwa spod Gesslera wprost euforię radości. Nagle ze wszystkich stron pojawiają się kamery i aparaty fotograficzne, pilnie nagrywając zajście. Mężczyzna woła przepitym głosem: „ruchać się pod krzyżem”, i zaczyna robić obsceniczne gesty. Po chwili zatacza się, zadeptując lezące krzyże, które ludzie tam położyli. Gdy podchodzi 2 policjantów (na nasze błagania o interwencję), towarzystwo skanduje: „on nic nie robi! on nic nie robi! nie można go aresztować!””, i zalęknienie policjanci odchodzą. Ktoś z tyłu rozrywa krąg modlących się ludzi na różańcu i w kółko woła zachrypniętym głosem: „gdzie trzymacie ręce, jak się modlicie, ręce trzyma się na piersiach, a nie na jajach” Oczywiście wybucha lawina histerycznego śmiechu. Dwóch młodych mężczyzn podchodzi do krzyża i zaczynają się całować jak zakochani oraz obmacywać. Starszy człowiek podchodzi do mnie i z całej siły wali mnie pięścią w ramię.
Zapytacie, czy na to pozwalamy… Gdzie jest policja, gdzie służby porządkowe…
Podczas tych nocy, zwracamy się co sekundę do stojących murem uzbrojonych policjantów przed krzyżem, błagamy o pomoc, upominamy, krzyczymy… I co? Mur zaciętych twarzy patrzy na nas bez słowa, obojętnie przyglądając się zaistniałym zajściom. Słyszę jak jeden z podpitych mężczyzn zwraca się półgłosem do kolegi: „walimy tu pod pałac, bo tu (policjanci) nie gonią”.
Ot i cała tajemnica.

 

 

fot. Tomasz Zdunek
wg, tz, Niezależna.pl / internauci, 08-08-2010 10:20

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/37510

Reklamy

Komentarzy 19 to “MOTŁOCH ZNÓW W AKCJI”

 1. eusebio said

  Tak wygląda tolerancja w wykonaniu tych którzy oskarżają Polaków o homofobię, antysemityzm i nietolerancję.

 2. miziaforum said

  KTO ZA TYM STOI – TU JEST –
  http://miziaforum.wordpress.com/2010/08/08/prowokatorzy-odwazni-bo-pod-parasolem-czyli-niech-nas-zobacza/

 3. emi said

  Czy to aby na pewno polska młodzież, ta z tymi semickimi znakami na plecach?

 4. Lubomir said

  Szpece od permanentnych transformacji stawiają na zbydlęcenie całych narodów. Głupim w to graj. Nikt nie każe im uczyć się moralności, konkretnego zawodu czy pracować. Ba, szpece od permanentnych transformacji zachęcają do zbydlęcenia. Głupich nie sieją, głupi sami się rodzą. Stąd tyle dwunożnego bydła na polskiej ziemi. Tylu młodych z przyrośniętą k…ą do wargi, pomstujących na wszystko, co w Polsce dobre. Tacy w wieku 35 lat często nie zhańbili się pierwszą pracą. Za to są już weteranami różnych parad gejowskich i stadionowych zadym. Czy staną się w przyszłości petentami Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej?. Pewnie tak. Wcześniej oczywiście przejdą na koszt społeczeństwa kurację odwykową jako młodzi alkoholicy lub narkomani. To kaleki społeczne na które stawia PO, klika moralnych bankrutów i sabotażystów. Rzecz jasna partyjni statyści, niczego nie świadomi, nie są świadomymi szkodnikami. Oni chcieli tylko gdzieś zaistnieć publicznie…Akurat niechcący przytrafiło im się PO.

 5. Jacek said

  brak dzialania sil porzadkowych wyraznie swiadczy o tym, ze te bojowki to bojowki Komorowskiego. Co do tej pory Palikot wyslawial bedzie pod totalna wladza po wprowadzane w czyn. Pelzajacy terror wychodzi z ukrycia na ulice przez rynsztok.

 6. zenobiusz said

  Emi@ to nie semickie symbole,a satanistyczne.

 7. Lubomir said

  Renegaci chcą najwyrażniej wywołać w Polsce stan chaosu i anarchii. To zdradzieckie plugastwo niegodne jest miana Polaków. To towarzystwo spod ciemnej i czerwonej gwiazdy wciąż po marksistowsku nienawidzi krzyża. Tyle, że tego barachła jest tak naprawdę mikroskopijna ilość.

 8. Obrona Krzyza said

  W dniu 7.08.2010 na adres mailowy krp1warszawa@policja.waw.pl Komendy Rejonowej Policji wysłaliśmy (każde z nas osobno) zawiadomienia mailowe o możliwości popełnienia przestępstwa. Jeśli ktoś z naszych czytelników chce wysłać podobne zawiadomienie może skorzystać z następującej treści:

  Do

  Komenda Rejonowa Policji Warszawa I
  ul. Wilcza 21
  00-540 Warszawa

  ………………………….

  ZAWIADOMIENIE

  o możliwości popełnieniu przestępstwa

  Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k. zawiadamiam o możliwości popełnienia w dniu 9 sierpnia 2010 r. w godzinach wieczornych (prawdopodobnie o godz.23.00) w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim przestępstw polegających na: zakłóceniu spokoju publicznego, naruszeniu nietykalności cielesnej wielu osób, profanacji poświęconego krzyża przez osoby, które podały swoje dane (GG : 6955616 tel : 507-630-571 ) w ogłoszeniu zamieszczonym pod adresem internetowym: http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,351895 i osoby nieznane oraz wnoszę o wszczęcie w tej sprawie postępowania przygotowawczego.

  Uzasadnienie

  Swoje zawiadomienie opieram na następującej informacji, z którą zapoznałem się pod adresem internetowym: http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,351895:

  Oto treść tej informacji: „W związku z wydarzeniami dotyczącymi sytuacji zaistniałej wokół krzyża „Smoleńskiego” przed Pałacem Prezydenckim dnia 03.08 br. Oświadczeniami wydanymi przez Kancelarię Prezydenta, Kurię Metropolitalną Warszawy, Duszpasterstwa Akademickiego, Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, nie możemy już stać bezczynnie w tej sytuacji. Krzyż stał się symbolem politycznym, a nie religijnym, nie zgadzamy się na …to ! Kancelaria Prezydenta RP ze względu na bezpieczeństwo Kleryków i Harcerzy odwołała oficjalną uroczystość przeniesienia krzyża do Kościoła Św. Anny, gdzie jest jego miejsce. Podjęto decyzję o pozostawieniu go na miejscu pierwotnym tj. przed Pałacem Prezydenckim. W związku z powyższym, my jako osoby prywatne deklarujemy się przenieść krzyż „Smoleński” do kaplicy Loterańskiej. Nie mamy zamiaru reprezentować któregokolwiek ugrupowania politycznego, ani władz. Nie boimy się grupki fanatycznych ludzi gotowych podzielić losu Chrystusa. Chcemy podejść do całej sytuacji z szacunkiem i godnością zaistnialych wokół krzyża zdarzeń. Naszym zdaniem spór jaki powstał udowadnia przynależność kościoła do sterowania państwa. Boimy się że pociągnie to za sobą niepotrzebne dyskusje. Nasze społeczeństwo już dość nacierpiało się przez incydent który miały miejsce 03.08 br. przed Pałacem Prezydenckim. Nie chcemy podziału narodu, przecież wszyscy jesteśmy tymi samymi ludźmi, obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Zwracamy się także z apelem do władz by nie przeszkadzały nam w podjętych przez nas krokach. Skoro nikt nie potrafi rozwiązać tej gehenny, rozwiążemy ją my, zwykli ludzie. Rozumiemy osoby walczące o swoje racje dotyczących krzyża, ale czy ci ludzie zastanowili się czy nie urażają w ten sposób innych ? Spotykamy się 09.08 o godzinie 23:00 przed Pałacem Prezydenckim. Późna godzina sprawi że nie spowodujemy uszczerbku w komunikacji miasta i oszczędzimy ten smutny widok turystom. Więcej informacji pod numerami GG : 6955616 Tel : 507-630-57″

  Maria Kominek

  Stanisław Krajski

 9. Ryvan said

  Dwie godziny temu wrocilem z wizyty przed palacem i w pelni potwierdzam istniejaca tam sytuacje.
  Bylem o krok od bijatyki bowiem pod samym krzyzem 30 letni nygus, ktory wepchnal sie pomiedzy pilnujacych najpierw rozpoczal prowokacyjna dyskusje a potem uslyszalem k..wa wasza mac i nie wytrzymalem.
  Bylo blisko …. ale zmyl sie. Prawdopodobnie na kursie nie powiedzieli jak sie zachowac po niespodziewanym ataku ze strony sprawnego starszego pana. Mam jego zdjecie i grupki „Polskiej” mlodziezy. Grupa ta wprawdzie mu wtorowala jednak gorzej od niego wypelniala swoje obowiazki(nie przeklinali).
  Zdaje sobie sprawe z tego, ze sa to ludzie nasylani jednak ich ilosc jest przerazajaca ich wiek jest przerazajacy i obojetnosc pozostalej czesci swiadkow tego widowiska jest przerazajaca najbardziej.
  Niech nikt nie usiluje powstrzymywac mnie w negatywnym ocenianiu naszego spoleczenstwa a jesli ktos mi nie wierzy prosze przyjechac celem sprawdzenia. Polski juz nie ma – plyniemy rynsztokiem a oficjalne obchody rocznic powstanczych to parodia majaca dac odczucie, milego ciepelka.
  Przeklinam organizatorow naszego zycia.
  Obroncom krzyza moge dac tylko rade – filmujcie wszystko co sie da, broncie tylko w granicach wlasnego bezpieczenstwa i dokumentujcie akty wandalizmu niech to „katolickie” spoleczenstwo ma swoja dokumentacje, ktora mu sie przedstawi gdy zacznie cichaczem stekac bo zelazny kaganiec glosu podniesc juz nie pozwoli. Jezeli moga przychodzic mlodziezowki PO, SLD i Bermanowcy to powinni przyjc w sukurs i PIS-owi. Jesli ich nie ma to pozostal wam tylko krzyz do obrony a o reszte nie dbajcie. W tym momencie juz wiecie, ze nie warto bylo do krzyza nic przypinac.
  Oczywiscie Metropolita Warszawski o niczym nie wie i nic nie slyszy.
  O wyswieconym w Katedrze przywodcy nie bede juz mowil.

 10. wet3 said

  @ Ryvan
  Dzieki za informacje. Niestety, ale mieszkam bardzo daleko od Polski. Jestem przekonany, ze te burdy inspirowane sa przez POlszewickie jaczajki. Pozdrawiam

 11. Jacek said

  ad Rywan #9

  Dziekuje za relacje. Niestety nie moge sam byc tam fizycznie.

  A abp Nycz nie mowi nycz. Czy to nie „srodowisko zblizone” do tygodnika paskudnego organizuje te bojowki?

 12. lucek said

  Policja zapomina skad pochodza pieniadze na jej utrzymanie. NIE NAROD POWINIEN SLUZYC POLICJI ALE POLICJA JEST PO TO ABY SLUZYC NARODOWI> ZAPEWNIENIE BEZPIECZENSTWA OBYWATELOM JEST ICH PSIM OBOWIAZKIM. PIENIADZE NA UTRZYMANIE POLICJI POCHODZA Z PODATKOW.

 13. Bolek said

  Za Gomułki takie bojówki nazywały się aktywem robotniczym,ale metoda ta sama.

 14. miziaforum said

  proszę sobie tu sprawdzić jak piszą o mnie że zastraszam dziennikarzy -KTÓRZY WYKONYWALI TYLKO RZETELNA PRACĘ – wystarczy porównać treść mojego wpisu i sens jaki przekazuja – nie wiedziałem że podkładanie głupawych obrazków i wulgarne wyzywanie ludzi to RZETELNA DZIENNIKARSKA PRACA

  http://www.wiadomosci24.pl/blog/nagonka_na_autorow_w24_pl_strach_pisac_o_krzyzu_sprzed_153454.html

 15. miziaforum said

  ostrzeżenie dla prezydenta warszawy – W LINKU NA SAMYM DOLE WPISU
  UMIESZCZAJCIE NA ICH STRONACH – TO JEST KONTRA DLA „BUFETOWEJ I PRETORIANINA RAMBO „- bedą w skarpetkach puszczeni …… A JAKI WSTYD DLA RYŻEGO – JEŚLI COKOLWIEK KOMUKOLWIEK SIE STANIE

  http://miziaforum.wordpress.com/2010/08/08/zdrada-czy-to-mozliwe-ze-jestesmy-juz-rosja-tylko-jeszcze-o-tym-nie-wiemy/

 16. Lubomir said

  ‚Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o człowieka…’. Prawdę mówią słowa popularnej piosenki. Straż Miejska z pewnością należy do grona takich przebierańców. Sami strażnicy najwyrażniej pochodzący ze środowisk marksistowskich i zdegenerowanych, nie przepadają za prawem naturalnym czy państwowym. Właściwie to podatnicy płacą im za pajacowanie w żle kojarzących się barwach mundurów i za blokowanie kół samochodowych, tam gdzie od dawna powinny być parkingi a wciąż ich jeszcze nie ma. Gdyby rozbudować polską policję o formacje typu Policja Antymafijna, Policja Ekologiczna czy Policja Finansowa, to do niczego nie byliby potrzebni mundurowi statyści udający obrońców miejskiego porządku. Oczywiście ‚Bufetowej’ potrzebne są stosowne szwadrony np do rozganiania polskich kupców. Ale ‚Bufetowa’ też nie będzie wiecznie. Tak jak wiecznie nie są ‚Rycho’, ‚Zbycho’ czy ‚Grzechu’. Don Corleone też musiał odejść. Dekryminalizacja Polski nadchodzi szybkimi krokami.

 17. miziaforum said

  mała nasza inicjatywa -USTAWIMY TYCH ……..
  DZIWNYM ZBIEGIEM OKOLICZNOSCI WSZYSCY OBYWATELE OBCYCH PAŃSTW ŚWIETNIE MÓWIĄ PO POLSKU-
  SKARGI BEDĄ SKŁADANE W AMBASADACH – WRAZ Z OBDUKCJAMI.
  UCZCIWIE OSTRZEGAM PREZYDENTA WARSZAWY

  Z PRZEPISÓW PRAWA JASNO WYNIKA ŻE ZA BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI PODCZAS LEGALNYCH ZGROMADZEŃ ODPOWIADA PREZYDENT , BURMISTRZ , WÓJT – (nie tylko Polskie prawo )

  ———————————————————————————————–

  A WIĘC INFORMUJĘ ŻE PODCZAS DZISIEJSZEJ AKCJI GRUPY PANA „RAMBO” NA PLACU BĘDZIE LICZNA GRUPA OBSERWATORÓW OBYWATELI PAŃSTW EUROPEISKICH I W ZWIĄZKU Z TYM :

  jeśli którykolwiek z obserwatorów poniesie jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu lub mieniu będą ich prawa dochodzone przed SĄDAMI POZA GRANICAMI R.P zgodnie z ich miejscem zamieszkania .

  4 KANCELARIE PRAWNE SĄ JUŻ POINSTRUOWANE ORAZ POSIADAJĄ KOPIĘ ZGODY NA MANIFESTACJE WYDANĄ PRZEZ URZĄD MIASTA WARSZAWY – ponadto identyczny zestaw materiałów audiovizualnych oraz dokumentów otrzymały redakcje gazet BRYTYJSKICH , NIEMIECKICH , FRANCUSKICH , ORAZ WŁOSKICH – MIEDZY INNYMI PAKIET ÓW ZAWIERA WSZELKIE DOSTEPNE DANE – LEGALNE – DOTYCZĄCE PANA „RAMBO”

  ===================================================

  REASUMUJĄC JEŚLI KTÓRYKOLWIEK Z OBSERWATORÓW – ZŁAMIE NOGĘ , DOSTANIE ZAWAŁU , LUB NAWET ………

  ODPOWIADAŁ BEDZIE PREZYDENT WARSZAWY MAJĄTKIEM GMINY – ORAZ W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH OSOBISTYM

 18. marian said

  Istniejąca sytuacja wydaje mi się, że przypomina działanie bojówek hitlerowskich w Niemczech w latach trzydziestych. Co do inspiracji to co Państwo podajecie to chyba są tylko wykonawcami. Organizatorem jest prawdopodobnie „razwiedka”(wg. nomenklatury p. Michalkiewicza). Apele o przychodzenie z kamerami, aparatami są jak najbardzej uzasadnione. Proszę jeszcze wojsko o indywidualne przybycie na Krakowskie Przedmieście celem wsparcia swoją obecnością modlących się. Niestety na policję nie mamy co liczyć. Prawdopodobnie jeśli uda się bojówkom usunąć krzyż terror nasili się.

 19. Lublin said

  pisałam już na innych stronach i dodawałam swój komentarz,jestem tym zszokowana,jak można dopuścić do zrobienia z puszek po piwie krzyża i go kopać!!!! Nie ważne czy ktoś jest takiego czy innego wyznania trzeba szanować się nawzajem żadna wiara nie uczy zle! to co zobaczyłam w telewizji i to co przeczytałam w internecie jest szokujące,ta młodzież i nie tylko była hodowana nie wychowywana przez rodziców-mi już ich jest szkoda,jaki dadzą szacunek starszym rodzicom skoro nie mają szacunku do ludzi stojących spokojnie się modlących,nic tylko będą głosować za eutanazją bo i po co im starzy i nie mogący rodzice-uśpić ich-ta myśl się sama nasuwa! tylko niech pamiętają ni też będą kiedyś STARUCHAMI

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: