Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Przestraszył się Krzyża

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-08-26

 Tych zdjęć nigdy nie zobaczysz w polskojęzycznej prasie. Na ich widok pióra jej redaktorów przytępiały, a procesory w „cyfrówkach” fotoreporterów szlag trafił. A wszystko za sprawą pewnego Krzyża, który ranił uczucia Nowego Namiestnika Pałacu Namiestnikowskiego. Odtąd Go nie będzie… 

 Nowy Namiestnik wyraził życzenie, aby pozbyć się Krzyża i dał do zrozumienia, że najlepiej byłoby go oddać tam gdzie jego miejsce, np. do kościoła św. Anny. Nadworni mędrcy zarzucali temu Krzyżowi, że widokiem zeszpeci architektonicznie ten budynek. Nowy Namiestnik zwołał naradę i zawołał ochoczo: „Na barykady ludu roboczy!” i w mig skrzyknął cały lumpenproletariat stolicy. Przyszli prowodyrzy i zabijacy, żule i łajdacy. Usłużni pisarze obwieszczali wszem i wobec o zgorszeniach, jakich doznawał Nowy Namiestnik. Bezskutecznie prowokowali burdy. Na koniec doborowa gwardia pretorian przepędziła czuwających spod Krzyża i – aby oni tam nie powrócili – Straż Namiestnikowska ustawiła właściwie architektonicznie i kolorystycznie dobrane metalowe zapory oraz zaciągnęła wraz z pretorianami całodobową wartę. Dla pełnego sukcesu na tyłach na kilkupiętrowym plakacie ustawionym na potężnym rusztowaniu zawieszono portret LENINA – bożyszcza lumpenproletarackiego motłochu, zagorzałego wroga Krzyża. Obok niego wielkimi literami namalowano WOJNA. Faktycznie, odtąd Nowy Namiestnik w Pałac Namiestnikowskim może czuć się bezpieczny. 

 Po takiej akcji Pałac Namiestnikowski prezentuje się już okazale. Jego widok nie będzie denerwować warszawskiej gawiedzi, turystów, w tym także tych o europejskim rodowodzie. Przyjęte rozwiązanie raduje już oczy Nowego Namiestnika. On sam wie najlepiej, że przez tę jedną mądrą decyzję jego popularność będzie wciąż rosła i rosła.  

 Gawiedź jest zadowolona z przyjętego przez Nowego Namiestnika rozwiązania, bo wie, że teraz Pałac Namiestnikowski bez Krzyża pozostanie jak żołnierz bez karabinu. Zasieki poustawiane przed bramą Pałacu Namiestnikowskiego mają swój wdzięk i czar. 

 Jest więcej niż pewne, że Krzyż prędzej czy później stamtąd zniknie, bo taka będzie kolej rzeczy. Na szczęście zapory pozostaną.  

 Jest jeszcze inna alternatywa: Nowy Namiestnik może tę trafną decyzję zmienić i postanowić, żeby zamiast zasieków postawić przed wejściem do Pałacu kilkumetrowy mur z pełnej cegły, co sprawi, że nikt już więcej nie będzie mógł spoglądać na jego siedzibę. Może być w nim umocowana ciężka brama ryglowana na siedem spustów wspomagana elektronicznymi czujnikami. To będzie wtedy taka mała namiastka Muru Berlińskiego zmodernizowana na miarę XXI wieku. Nowy Namiestnik może też postanowić, że zabarykaduje sobie cały teren wokół Pałacu Namiestnikowskiego i utworzy dla siebie dobrowolnie getto, coś na wzór leprozoria, a wówczas każdy normalny człowiek dla własnego bezpieczeństwa tę budowlę obejdzie z daleka. Dyshonorem stanie się zwłaszcza przebywanie w takim otoczeniu. Może tylko zabłąkany pies zbliży się do murów i podniesie nogę. 

 tekst i zdjęcia: Jacek Sawicki 

Reklamy

Komentarzy 19 to “Przestraszył się Krzyża”

 1. Julian said

  Cała prawda o szczynukowiczu – POtomku tawariszy lenina, stalina – największych morderców w dziejach cywilizacji świata!! POstępowanie szczynukowicza to kontynuacja ich zbrodniczego dzieła – mordowanie ludzi o innych poglądach (najlepiej strzelając bezbronnemu jeńcu wojennemu w tył głowy lub wysadzając samolot bombą termobaryczną i POzorując katastrofę. Dziękuję za wpis.

 2. Gmad said

 3. A mnie sie to dobrowolne Palacowe Getto podoba. Rozdzial Waaaaaadzy od „rzadzonego ludu” tez. Jeszcze tylko tunel ewakuacyjny od palacu do Smolenska i sprawa rozwiaze sie sama.

  Ale tak naprawde to wciaz nie wiem czy te fotki to fotomontaz czy olsniewajaca wynalazczoscia polityczna prawda. Jeszcze mozna by koryto Wisly zmienic dla wiekszego bezpieczenstwa.

  Miroslaw Krupinski

 4. lucek said

  Powtorze tylko slowa Bogumila Z „NOCY I DNI ” M. Dabrowskiej ” CHAMSTWO LUDZKIE NIE MA GRANIC „. Zastanowiam sie czy mozliwe ze tak moze postapic POLAK ktory mysli i czuje po polsku . Nie TO nie moze byc „NASZE” zachowanie. JESLI KTOS NIE MA SZACUNKU DO BOGA CZY MOZE USZANOWAC CZLOWIEKA????? ZALOSNE….. TO NIE JEST ANI POLSKIE SERCE ANI POLSKI DUCH…….

 5. biała said

  Pamiętajmy o dzisiejszym święcie

 6. Barbara P. said

  WAŁĘSA DONOSIŁ DO MO I WSW – Były esbek, Janusz Stachowiak ujawnił przed sądem, że Lech Wałęsa był źródłem informacji dla SB oraz MO i WSW. Wyrok w procesie Wałęsa-Wyszkowski zostanie ogłoszony zostanie w rocznicę wydarzeń sierpnia ’80. Wałęsa wytoczył Krzysztofowi Wyszkowskiemu proces po tym, jak działacz Wolnych Związków Zawodowych podtrzymał swoją opinię, że Lech Wałęsa to TW „Bolek”. Choć Lech Wałęsa całą sprawą jest niezwykle oburzony, na jego niekorzyść działają zeznania trzech świadków: historyków Sławomira Cenckiewicza i Henryka Kuli oraz byłego funkcjonariusza SB, Janusza Stachowiaka. To właśnie Stachowiak prowadził dokumentację TW „Bolka”, a podczas przesłuchania przyznał, że zgodnie z jego wiedzą tajnym współpracownikiem o tym pseudonimie był Lech Wałęsa. Ponadto były funkcjonariusz SB ujawnił informację, że Lech Wałęsa był bardzo cennym źródłem informacji nie tylko dla SB. Stachowiak przyznał, że z informacji, jakimi dysponował wynikało, że Wałęsa był także informatorem Milicji Obywatelskiej oraz Wojskowych Służb Wewnętrznych.

 7. krakus said

  Pamiętam buńczuczne zachowanie młodzieży z Związku Walki Młodych wychowanków PPR otumanionych ideą socjalizmu,pamiętam jak nas harcerzy w 1946 w Krakowie bili.Była to walka młodych z młodymi na
  kije,drągi,proporce etc.ale bez chamstwa,wyzwisk,wulgaryzmów.
  To czego jesteśmy świadkami zachowania młodzieży przed Pałacem,a ściśle przed Krzyżem jest zatrważające jak atakujące watachy rozwydrzonej młodzieży odnoszą się do ludzi starszych,często
  schorowanych i bezbronnych,skupionych na modlitwie.Młodzież ta jest ukierunkowana,odpowiednio przygotowana (używki)i osłaniana
  przez służby porządkowe,a nauki pobiera od swego idola „stojącego
  w rozkroku” i jego popleczników.

 8. Julka said

  ad/Krakus
  To potomkowie tych co rządzili i rządzą nadal, wychowankowie „otwartych” organizacji oraz fizyczna ale nadwrzaskliwa mniejszość nadająca ton razem z odpowiednimi mendiami.

 9. Chrabia B said

 10. Barbara P. said

 11. Barbara P. said

 12. Ant said

  @ Barbara P (11)
  Czy jest jakiś film, który kończy myśl, na co żydzi są w stanie wyłożyć pieniądze?
  Jak się domyślam, jest tu targ, kto płaci i co kto weżmie (podział łupów i jak ma wyglądać przyszła symbioza) – dla jednych władza a dla drugich konkretne korzyści finansowe z transformacji.
  Ciekawe jednak jak to zostało wyartykułowane…

 13. Ant said

  ad 10
  Nieudolna ta podróba wcześniejszych pastiszy kronik filmowych. Nie dość, że plagiat to jeszcze żałośnie toporny…

 14. Ryziel said

  Tylko Polska Lewica i prawica bez żydów może uratować Polskę

 15. Ant said

  @ Ryziel
  Lewica ma uratować Polskę?
  To żart?

 16. NSZ-c said

  Te dwa antypolskie SUQINSYNY Tusk z Komorem z wielkim rozmachem NISZCZĄ polskość identycznie jak to robił rosyjski ambasador w Warszwie Nikołaj Repnin – czyli w latach 1767-1800 faktyczny zarzadca już nie istniejacej Polski porozabiorowej.

  Ruski zarządaca Nikołaj Repnin był nasiąkniety francuskim żydo-masonizmem rewolucji masonskiej z Francji z tego okresu, wiec wzorując się na ideologii żydo-masona Woltera, że PODBITEMU narodowi trzeba w pierwszej kolejnosci ZLIKWIDOWAĆ obowiazujacy tam kodeks moralny czyli system określajacy co jest ZŁEM i DOBREM.
  Takim systemem moralnym jest zawsze wyznawana religia przez wiekszość społeczenstwa w panstwie, bo to właśnie religia niesie oraz praktycznie USTALA za sobą ZASADY co jest ZŁEM i DOBREM czyli te zasady są DEKALOGIEM, wzorcem dla postepowania kazdego członka grupy społecznej lub wiekszej zbiorowosci czyli NARODU.

  Aby zlikwidować dotychczas obowiazujace zasady relegii(dekalog – 10 przykazań Bożych w religi Katolickiej) w Narodzie Polskim oraz ten Naród ZDEMORALIZOWAĆ, skrzywić aby przestał rozumieć co jest dla niego ZŁEM i DOBREM w celu łatwiejszego zapanowania nad tym Narodem, przejąć nad nim łatwą kontrole – władzę to trzeba stare zasady ZASTAPIĆ nowymi zasadami, działajacymi na KOŻYŚĆ zaborcy.

  Zatem, Repnin opracował i wcielał NOWE ZASADY obowiazujace w Polsce w celu ZNIEWOLENIA Polaków po rozbiorach po przez LIKWIDACJE w Polsce zasad KATOLIZYZMU, a pierwszym krokiem Repnina było WYRÓGOWANIE kzyża katolickiego nie tylko stojacych na cmentarzach czy skżyzowaniach dróg, ale nawet zaplanował zniszczenie krzyży katolickich w kościołach w Polsce XVIII wieku, a nastepnie ZAMIANY tych krzyży katolickich na PRAWOSŁAWNE.

  Zamiana kżyrzy katolickich na prawosławne byłaby odwzorowaniem BIZANTYJSKIEJ Rosji, co miało ułatwić wprowadzic zasady Cartu obowiazujace w Rosji, że nawet laicki Car, nawet mason Car wg. prawosławia jest wcieleniem Boga na ziemi.
  Ludzie w Polsce nie wiedzą, że Car Rosji był namiestnikem Boga w carskiej Rosji miedzy synodami zebrań kardynałow i biskupów prawosławia odbywanego co 5 lat.
  Zawsze tym synodem prawosławnym przewodniczył Car Rosji, jako faktyczny Bóg na ziemi, który wprowadzał zasady dla umocnienia swojej władzy.

  Dlatego, Repnin usiłował wyrzucić relegie katolicką z Polski i zamienić katolicyzm w prawosławie, bo w prawosławiu władzca Car jest faktycznie wcieleniem Boga na ziemi.
  Po takiej zamianie katolizyzmu na prawosławie w Polsce, Polska by się stała faktycznie BIZANTYJSKIM krajem z bizantyjską kulturą gdzie włdca jest PONAD wyznawana religą.

  Wprowadzenie prawosławia do Polski by jeszcze bardziej SKONFLIKTOWAŁO społeczenstwo w rozebranej Polsce, o co chodziło Rosji. Skonfliktowany wewnetrznie kraj jest znaczniej łatwiej PODBIĆ i OKRADAĆ jego z owoców, czyli pracy całego społeczenstwa.

  Zatem ruski zarządca w Polsce po rozbiorze, Nikołaj Repnin opracował w 1786 projekt SEPARCJI Polskiego Episkopatu od Stolicy Apostolskiej w Rzymie.

  Według Nikołaja Repnina na czele polskiego koscioła katolickiego w Polsce o miała stanąć „jurysdykcja duchowa narodowa” – Nieustający Synod Narodowy, złożony po połowie z przedstawicieli kleru i laikatu, sprawujący wyłączną kontrolę nad całym kościelnym majątkiem, w tym nad własnością zakonów. Katoliccy kapłani staliby się urzędnikami państwowymi, pobierającymi pensje od rzadów carskich w rozebranej Polsce.

  Repnin głosił NOWĄ zasadę zaraz po rozbiorze Polski, jaką po nim TERAZ KOPIUJĄ zdrajcy-mordercy Bronisław Komorowski razem z Tuskie oraz Shetyną, że JAKOBY polski patriotyzm polega na tym, że Polak musi ULEGAĆ wielkości Rosji lub Niemcom, czyli szanować być ULEGŁYM w 100% tym MOCNYM sąsiadom, a faktycznie swoim zaborcom, czyli tym kto MOCNIEJSZY zaraz na pograniczu z Polska oraz, że Polak musi być PODDANYM wobec tych MOCNYCH, składajac im daniny w postaci płacenia tym MOCNYM sąsiadom podatków, bo niby ci mocniejsi za ten płacony podatek ZABORCOM bedą nas Polaków bronić i ci MOCNI są podstawą bezpieczenstwa Polaków …itd. itp.

  Przecież IDENTYCZNE interpretacje „polskiego patriotyzmu” słyszymy dzisiaj od tych antypolskich FOLKSDOJCZY Donalda Tuska i Komorowskiego !
  To co głoszą Tusk i Komor to jest 100% NIHILIZM, gorszy od żydo-michnikowszczyzny z żydo-amerykanskiej Gazety Wyborczej.

  Polacy muszą budować WŁASNĄ siłę SAMODZELNIE bez ogladonia się na NIKOGO !

  Ludzie w obecnej tusko-ganksterskiej nihilijnej III RP KONSEKWENTNIE wprowadzają DOKTRYNY mocarstw rozbiorowych z przeszłosci !
  Właśnie te DOKTRYNY długo i wytrwale burzyły w Polsce ład społeczny oraz niszczyły jego FUNDAMENT istnienia.

  Rządy bizantyjskiego prawosłwnego Cara Rosji, potem ZSRR, a teraz tej posowieckiej Rosji, pracowali bardzo wytrwale od wieków, aby społeczeństwa sąsiadów wykozystywać w swoim egalitarnym interesie. W tym celu Rosja czy Niemcy, a także nawet taka gówniana Austria opracowywały nawet przed wiekami WZORCE postepowania, aby OKRADAĆ sąsiadów, ale to było możliwe dopiero wtedy gdy ZMIENILI PRAWA posługujace się do kształtowania świadomości społecznej, a zwłaszca prawa moralne RELIGIJNE i uczucia w stosunku kto jest faktyczna władzą.
  Jesli te działania nie dawały rezultau stosowano NAGI GWAŁT i PRZEMOC jaki od wieków praktykowano szczególnie na etnicznych Polakach lub tych co mieszkali w Polsce.

  Brak poszanowania obowiazujacego prawa w obecnej III RP przez takich bandytów jak Tusk czy Komorowski jest zamysłem kontrolowanym przez MOCNYCH z zewnątrz co ma celu ZDEPRAWOWAĆ moralny Polaków do reszty, aby potem Polaków znowóż ROZEBRAĆ i OGRABIĆ do reszty.

 17. Ryvan said

  Ad. 3/
  Zdjecia w dyskutowanym materiale sa oczywiscie oryginalne i bez podrobek. Mam b. podobne ujecia wykonane samodzielnie. Jestem ciekaw ile tysiecy z naszej kieszeni wyludzil wujek ktoregos z bonzow za ten „leninowski akt rozwoju naszej kultury”. Dziwnym trafem Lenin nie narusza uczuc estetycznych konserwatora czy Senyszyn – synow wlacznie z ich mama, ktora wypowiedziala sie na ten temat w odpowiedni oczywiscie sposob.

 18. Wszechnica Narodowa Kraków said

 19. biała said

  Dziś słyszałam, jak nie młody już strażnik miejski informował chcącego podejść bliżej pałacu turystę, że chętnie by mu pozwolił, ale niestety to wszystko wina tych co tam stoją ze wskazaniem na obrońców.Turysta się oburzył,że też prezydent miasta na to pozwala zamiast rozpędzić to towarzystwo.
  Cóż..na to wygląda,że Rzym podpalili jednak chrześcijanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: