Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Roszczenia żydowskie – bezpodstawne!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-09-23

Poniżej przedstawiam w załączeniu tzw. umowę indemnizacyjną, zawartą 16 lipca 1960 roku w Waszyngtonie między rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki, dotyczącą uregulowania roszczeń obywateli amerykańskich wobec państwa polskiego z tytułu przejęcia przez Polskę ich mienia w drodze nacjonalizacji, albo w inny sposób. Z tej umowy wynika, że Polska zapłaciła rządowi USA 40 mln dolarów w 20 rocznych transzach, w zamian za co rząd USA przejął na siebie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się w art. IV tej umowy, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych roszczeń wysuwanych wobec Polski z tego tytułu przez obywateli amerykańskich. Niestety postępowanie rządu Stanów Zjednoczonych, który bądź to bezpośrednio – przez deklaracje sekretarzy stanu – obecnie JE Hilarii Rodham Clintonowej – oraz interwencje ambasadorów – obecnie JE Lee Feinsteina – bądź to pośrednio – poprzez popieranie wystąpień przedstawicieli żydowskich organizacji „przemysłu holokaustu” do rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz wspieranie skierowanej m.in. na uzyskanie od Polski „rekompensat” na rzecz wspomnianych organizacji działalności żydowskiej loży B’nai B’rith – postępuje w sposób całkowicie sprzeczny ze wspomnianym art. IV umowy z 1960 roku. W świetle postanowień tej umowy, żądania, jakie pod adresem Polski wysuwają mające siedzibę na terenie USA i kierowane przez obywateli Stanów Zjednoczonych żydowskie organizacje „przemysłu holokaustu”, mają wszelkie znamiona usiłowania przestępczego wyłudzenia od Rzeczypospolitej Polskiej 65 miliardów dolarów i jako takie powinny być ścigane przez prokuraturę. Osobną sprawą jest ukrywanie przed polską opinią publiczną umów indemnizacyjnych – w tym również załączonej umowy – przez rządy Rzeczypospolitej Polskiej. Ukrywając przed polską opinią publiczną fakt istnienia tych umów oraz ich treść, kolejne rządy Rzeczypospolitej Polskiej próbują uniknąć odpowiedzialności za zaniechanie wydania rozporządzeń, umożliwiających obywatelom polskim uzyskanie restytucji lub odszkodowań za znacjonalizowane mienie.

Stanisław Michalkiewicz
www.michalkiewicz.pl

Reklamy

Komentarzy 13 to “Roszczenia żydowskie – bezpodstawne!”

 1. klon said

  Wojna informacyjna – bardzo ciekawy wykład Rafała Brzeskiego

  http://komandir.wrzuta.pl/audio/aaovFK2zbEw/dr_rafal_brzeski_-_wojna_informacyjna

 2. Andrzejek2010 said

  Odpowiedź na interpelację poselską nr 4550
  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

 3. Analityk said

  @Klon
  Jak pobrac ten plik?
  Wyglada to na bardzo interesujacy wyklad ale nie chce siedziec na internecie przez owe 103 minuty. Wole to wrgac na CD i posluchac w dowolnej chwili.
  Z gory dziekuje za informacje.

 4. Analityk said

  Dziwię się, że wogóle ktoś z tymi żydowskimi oszustami i terrorystami rozmawia w Polsce mając taki dokument w ręku. W/g mnie ci co rozmawiają na ten temat to albo zdrajcy albo oszuści którzy chcą oszukać Naród Polski, oddać Żydom z Ameryki co tamci chcą dostać i wziąć niezłą łapówkę za załatwienie „sprawy”.

 5. klon said

  @Analityk
  Tutaj jest ten wykład:
  http://www.polskiportalnaukowy.com/

 6. Leon said

  Do Pana Analityka i wszystkich Polakow.
  Prywatne firmy maja to do siebie, ze zawsze mysla o sobie czyli o wlascicielach, moga zatem rozmawiac z kim chca, kiedy chca i ciagnac dla SIEBIE jakiekolwiek zyski, nieprawdaz? Otoz w Polsce i w tzw. zachodnich demokracjach rzadza ludzmi i panstwami prywatne firmy zwane partiami politycznymi. W Polsce np. Jaroslaw Kaczynski zalozyl i zarejestrowal w sadzie wlasna firme pod nazwa Prawo i Sprawiedliwosc i jest jej prawowitym wlascicielem, moze zatem ukladac wlasne programy jakie przyjda mu do glowy, jego prawo. Donald Tusk z dwoma wspolnikami zalozyli kiedys i zarejestrowali w sadzie PRYWATNA firme pod nazwa Platforma Obywatelska, wiec jest jej wlascicielem i sprzedaje swoj kit, a ludzie kupuja. I dobrze, ze sa rozne prywarne firmy, tylko… co z tego maja Polacy? Sam KIT! Najwyzszy czas zrobic im konkurence i zalozyc PUBLICZNA partie polityczna. Rozpoczac juz trzeba np. tutaj liste postulatow do programu dla Polski i Polakow i rozglosic ja na caly Internet, na cala Polske gdziekolwiek sie da. Kazdy komu spodoba sie ten program, albo ma jakis dobry pomysl niech wpisze go na liste i sie podpisze. Jesli uda sie zebrac kilka, albo kilkanascie tysiecy podpisow, wowczas zrobimy losowanie i wylonimy z podpisanych nazwisk 460 kandydatow do Sejmu i 100 nazwisk do Senatu. Taka publiczna partie zarejestruje sie w sadzie np. pod nazwa „4XP czyli Publiczna Partia Prawych Polakow”, albo jakas inna. Wreszcie Polacy i polscy obywatele beda mogli miec wybor miedzy prywatnymi, a publiczna partia polityczna. No wiec, niech wszystkich Polakow Bog blogoslawi, amen.

 7. Julka said

  Kiedyś prof.Wolniewicz mówił, żeby nie dawać ani grosza. Te „organizacje żydowskie” nie mają żadnego prawa do haraczu. Jak „arena międzynarodowa” tak się liczy z szantażystami, to niechby się nawet zapluli z wściekłości na Polskę razem z ta areną. Każdy sprzedawczyk u koryta w Polsce odpowiedzialny jest za cierpienie pojedyńczego Polaka spowodowane biedą.Mam nadzieję, że wyrządzone krzywdy wrócą do nich (i do każdego z osobna) jak bumerang.

 8. wet3 said

  Obawiam sie, ze jestesmy w wielkim klopocie. Jesli Polska rzadzic nadal beda sajani i polonofoby to bedziemy bulic jak za zboze chociaz zydostwo, biorac pod uwage umowe indemnizacyjna, absolutnie nie ma najmniejszych podstaw prawnych do roszczen.

 9. eusebio said

  Do Leona. Chyba nie wiesz czym to się skończy. Taka Partia musi mieć przywódcę. A do Przywódcy po wygranych wyborach zgłosi się n/n i powie: albo będziesz skakał tak jak my ci gramy, albo skończysz ja Kennedy. I po ptokach. Jak myślisz, skąd wziął się Wałęsa, Buzek czy Kazio yes, yes, yes.

 10. Janek said

  Niestety zydzi/ czytaj Kazarowie/nigdy nie dotrzymuja zobowiazan.Kase wzieli a i owszem ,a teraz sa gotowi na nowa.Taki to padalczy narod.

 11. Jacek said

  Polacy i ich panstwo maja wiele praw wzgledem swych sasiadow i ogolnie na arenie miedzynarodowej, na ktore jednak zaden okupant nie bedzie sie powolywal bo oznaczaloby to uznanie suwerennosci Narodu Polskiego. Na to oczywiscie okupant pozwolic sobie nie moze. Sposob zalatwiania (tzn niezalatwiania) polskich spraw od 1989 roku jest najlepszym dowodem na to, ze Polacy i Polska sa w dalszym ciagu rzadzeni przez okupantow, i zadna ze swiecznikowych postaci ostatniego dwudziestolecia nie stanela jednoznacznie w na stanowisku i w obronie suwerennosci Naszego Narodu. Taka jest smutna prawda. Dopiero zdajac sobie z tego sprawe mozna docenic stp. kard. Stefana Wyszynskiego.

 12. antykk said

  A czy winowajcy II WS zapłacili Nam, za szkody i działania wojenne na naszym terenie? Czytałam ile nam winne są panstwa za II WS, niestety nie ma już w internecie (chyba opracowanie Zb.Dmochowski)

 13. Lubomir said

  Grający role Żydów amerykańscy kosmopolici mogą nękać Polaków. Mogą wytaczać najpotężniejsze działa nabite antysemityzmem. I co wtedy?. Podczas procesu w Jerozolimie Eichmann powiedział, że on nigdy nie był antysemitą. Ciekawe ilu prawdziwych Żydów uwierzyło w deklaracje człekokształtnego potwora?. Najwyrażniej według Eichmanna można było mordować miliony Żydów i nie być antysemitą, takim jak {w domyśle} byli Polacy. Na szczęście ten argument nie przekonał wyrokujących o winie hitlerowca. Pewnie i próby szantażu Polaków ustaną i nie przetrą szlaku niemieckim neonazistom do absurdalnych roszczeń wobec Polaków.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: