Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wielki Głód na Ukrainie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-11-27

To nie są zdjęcia z Auschwitz. Hitlerowcy tworzyli w Polsce obozy. Rosyjscy bolszewicy zrobili z Ukrainy jeden wielki obóz koncentracyjny.

W latach 1932-1933 rosyjscy komuniści doprowadzili na Ukrainie do sztucznego głodu. Nie wiadomo ilu ludzi wtedy zginęło. Szacunki wahają się od 3 do 10 milionów. Ofiary po wojnie „dopisano” hitlerowcom.

Więcej w Wikipedii

 

Reklamy

Komentarzy 18 to “Wielki Głód na Ukrainie”

 1. ciociababcia said

  Przerażające do dzisiaj dla mnie jest to, że świat NIE CHCIAŁ o tym wiedzieć. Ludzie umierali stojąc. Ale też grzebano żywych. Ziemia ruszała się… znam to od dziecka z opowiadań Rodziców. Pozwolę sobie wkleić film, który dzisiaj powinien być obowiązkowy do obejrzenia, bo hydra podnosi głowę.

  http://megavideo.com/?v=BNS1NBRK

 2. mapa said

  Bolszewicy, prawda. Ale czy na pewno tylko „rosyjscy?” A może tak napisać coś o takich luminarzach kultury, jak George Bernard Shaw, którzy też mają w tej sprawie coś na sumieniu?
  Na marginesie, hołodomor dotknął nie tylko Ukraińców.

 3. Głód aktualnie, dzisiaj – panuje w wielu krajach Azji po kataklizmach, jakie dotknęły tamte okolice.

  Biały „człowiek” – jest teraz gorszy od wszystkich zwierząt.
  Biały „człowiek” – jest teraz BESTIĄ żądną cudzej własności, cudzych bogactw naturalnych

  … biały „człowiek” chce niszczyć każdy przejaw Bożego życia, unicestwia życie w każdej postaci.

  Zamiast nieść zdrową, czystą i bezinteresowną pomoc osobom poszkodowanym w kataklizmach –
  ZBIRY USA ARMY, NATO I Israela – sieją w Azji strach, rakiety, bomby i wywołują kolejne kataklizmy.

  CHAZAR-ŻYDO-AMERYKAŃSKIE BESTIE!!! DIABELSKIE POTWORY!!!
  CHAZAR-ŻYDO-AMERYKAŃSKIE BESTIE!!! DIABELSKIE POTWORY!!!
  CHAZAR-ŻYDO-AMERYKAŃSKIE BESTIE!!! DIABELSKIE POTWORY!!!

 4. takijeden44 said

  @Głód panuje w Strefie Gazy i w całej Palestynie
  lecz sie czlowieku z glupoty i nienawisci.

 5. Palestine | The Truth

  Gaza: The Killing Zone – Israel/Palestine

  If Americans Knew What Israel Is Doing! VIDEO WAS CENSORED!

  Floods in Pakistan (HELP APPEAL)

 6. Jacek said

  ad Mapa #2

  ach, jacy tam rosyjscy!

  G. Bernard Shaw to byl agent nowego porzadku swiatowego, wspozalozyciel Fabian Society (byla to socjalistyczna organizacja polityczna, ktorej celem bylo przeksztalcenie Wielkiej Brytani w panstwo socjalistyczne, przez systematczna „postepowa” legislacje wspierana „przekonywaniem” i masowa „edukacja”. Fabian Society przyczynilo sie do zalozenia London School of Economics i Parti Laburzystowskiej. Holodomor byl dla G.B. Shaw forma „przekonywania”. Jakze mial on krytykowac bolszewikow, ktorzy wcielali w zycie propagowane pzez niego „idee”.

  Ta forma przekonywania wisi dzis nad nami caly czas.

  Jak mawial pewien z politrukow naslanych po 1968 do uniwersytetow w Polsce; „a jezeli komus swiadomsc nie przyrasta wystarczajaco szybko to sa inne sposoby, takie jakich na przyklad uzywal hitler”. Cwaniak, nie chcial juz powiedziec stalin, ale co za roznica?

  „Socjalisci wszystkich krajow laczcie sie” no i prawie juz sie polaczyli i az nozkami przebieraja aby nam urzadzic nowy holodomor, tym razem globalnie.

  Przy okazji prosze sie dowiedziec kto w Polsce jest absolwentem London School of Economics (np J. Rostowski). Absolwenci LSE to sa wlasnie wyszkoleni architekci „gospodarek socjalistycznych”.

 7. im israel

  Pakistan Floods: America’s Fault

 8. wet3 said

  @ Jacek (6)
  Oczywiscie, ze nie rosyjscy komunnisci, ktorzy niewiele mieli do powiedzenia. Wiele razy czytalem, ze sztucznie spowodowany glod byl odwetem za kleske zadana Chazarom przez ksiecia kijowskiego w drugiej polowie Xw. Po tej klesce Chazaria juz tylko wegetowala i ostatecznie dobil ja Dzynigis Chan.

 9. Lubomir said

  Re: Jacek. Oj, tak,tak…Święte słowa Panie Jacku o tym George’u Bernardzie Shau. Ten irlandzki dramaturg i prozaik pisał do entuzjasty marksizmu Karla Kautsky’ego: ‚Pragniemy być jezuitami socjalizmu!’. Ten sam G.B. Shau twierdził, że:’Jeżeli podjęte przez Lenina doświadczenie socjalistyczne nie powiedzie się, wówczas zginie współczesna cywilizacja’. Już od lat 30-tych XX wieku takie symbole Zachodu jak Cambridge, Oxford i Londyn, były penetrowane przez sowiecki GRU. Sowieci werbowali ‚londyńczyków’ głównie do destrukcji Wlk Brytanii, do wszczynania niekończących się strajków, zakładania czerwonej prasy i do prowadzenia i fałszowania wyborów. GRU to globalna instytucja. Dzisiaj kiedy widzimy nędzarzy, włóczęgów i żebraków na ulicach Dublina, Cambridge, Oxfordu czy Londynu, przychodzą na myśl obrazy z przeszłości, umierający z głodu Ukraińcy, ofiary sowieckich manipulacji i sowieckiego terroru.

 10. mapa said

  Jacek
  Nawet bym specjalnie nie reagował, bo przecież powszechnie jest wiadomo, jaki odsetek we władzach bolszewików, stanowili Rosjanie i jakie mieli oni oddziaływanie. Zareagowałem dlatego, że Wirtualna Polonia to nie jest portal Holdingu Agora, więc historycznych faktów, mam nadzieję, świadomie nie przekręca.

 11. Jacek said

  ad Mapa # 10

  napiasal Pan;

  „Bolszewicy, prawda. Ale czy na pewno tylko „rosyjscy?” ”

  ja napisalem:

  „ach jacy tam rosyjscy!”

  podkreslajac,ze nawet uzywajac tego przymiotnika w cudzyslowiu trudno mowic o rosyjskich bolszewikach.

  Czy z tym sie Pan nie zgadza? Czy to jest falszowanie histori? a la Agora?

  Cos sie Panu chyba pokrecilo.

  A o tym jakim „intelektualista” byl G.B. Shaw napislaem aby pokazac jaki byl jego zwiazek przyczynowo-sprawczy z bolszewikami w Rosji. On nie „sympatyzowal” z nimi ale nalezal do ludzi, ktorzy inspirowali i organizowali swiatowy bolszewizm pod nazwa „socjalizmu”. Pytal Pan o jego role wiec otrzymal Pan odpowiedz.

 12. mapa said

  Jacek
  Ależ, ja się nie odnosiłem do pańskiego postu, bo z nim się całkowicie zgadzam. 🙂
  Odnosiłem się tylko, wystarczy przeczytać post nr 2, do samego tytułu materiału: „To nie są zdjęcia z Auschwitz. Hitlerowcy tworzyli w Polsce obozy. Rosyjscy bolszewicy zrobili z Ukrainy jeden wielki obóz koncentracyjny.”

  Przyzna Pan, że takiego tytułu, można się byłoby spodziewać, w jakimś medium, a’la Agora. Dzisiaj przecież wszyscy są winni komunizmu: Rosjanie, Ukraińcy, Gruzini, ale o tej najbardziej zasłużonej nacji jakoś cicho. Stąd moja reakcja.

  Co do G.B. Shawa, to faktycznie można wymieniać na pęczki „intelektualistów” i „autorytety moralne”, które na różne sposoby propagowały ten rodzaj totalitaryzmu. Dzisiaj zresztą też mamy „elity”,które propagują inny totalitaryzm ideologiczny, ten w wydaniu brukselskim. Stąd tak ważne jest, aby manipulatorskich zbitek słownych „rosyjscy bolszewicy”, nie pozostawiać bez reakcji. Chyba się co do tego zgadzamy?

 13. Jacek said

  ad Mapa # 12

  „Dzisiaj przecież wszyscy są winni komunizmu: Rosjanie, Ukraińcy, Gruzini, ale o tej najbardziej zasłużonej nacji jakoś cicho. Stąd moja reakcja.”

  swieta racja, wlasciwie to jedyna istotnie „zasluzona nacja” dla komunizmu. Dlatego tak sie ci „dobroczyncy” ludzkosci chowaja za „holokaustem” (w cudzyslowie bez zaprzeczania mordowaniu zydow, bo byli mordowani,ale dla odciecia sie od hucpy), ktory mieli w uchu gdy mial on miejsce.

  Tego rodzaju sa miedzy innymi „klopoty” z ‚wyjasnianiem” zbrodni na Polakach, zwanych Katyniem, Nie chca dopuscic aby wyszla na jaw rola ich „nacji” w ludobojstwie na Polakach.

 14. Gasienica said

  Uczony, wybielajacy okrucienstwo polszewikow belkot usunieto

 15. Organizujmy się w ten sposób, ażeby NIGDY nie popierać tego, co pochodzi od Chazar-żydów, ani nie wybierajmy NIGDY żadnych Chazar-żydów, tak świeckich, jak i kościelnych.

  Komu wystarczy mądrości, żeby to zrozumieć i wprowadzić w powszedni – CZYN?????

 16. How nations die
  (jak narody umieraja)

  ======================
  zapodal:
  jasiek z toronto

 17. markglogg said

  Jakoś tak się zbiegło, że po powrocie z Ukrainy dwa tygodnie temu otrzymałem email z Bułgarii, w którym była przytoczona „choinka” rozkładu wiekowego ludności USA w roku 1950.

  Na tej oficjalnej amerykańskiej statystyce, opublikowanej przez US Census Bureau, wyraźnie widać „wcięcie” w rozkładzie wiekowym ludności tego „super” kraju. To „wcięcie” rozpoczyna się już w drugiej połowie lat 1920 i trwa przez następne dziesięciolecie. To jest dokładnie okres Wielkiej Depresji, kiedy to nagle stanęły warsztaty pracy i ponad milion tak zwanych „rodzinnych” gospodarstw farmerskich uległo likwidacji. W tym okresie głodu w USA (oczywiście przy zawalonych żywnością sklepach) nowe dzieci się nie rodziły, albo – jako najsłabsze – po prostu z głodu umierały. (Stąd gwałtowne zmniejszenie się, żyjącej w okresie Spisu Ludności USA w 1950 roku, ilości obywateli urodzonych w 5-cio leciu 1925-30, czyli urodzonych w większości w latach bezpośrednio przed Kryzysem, który wybuchł nagle dopiero w roku 1929). Oficjalnie ocenia się, że Stany Zjednoczone w w ciągu kilku lat Wielkiej Depresji straciły, ponad przeciętną statystyczną, około 7 milionów ludności, przy czym możliwość „emigracji za chlebem” z USA była w tym okresie prawie żadna, bo i w Europie był Wielki Kryzys, który doprowadził do władzy demokratycznie wybranego Hitlera.

 18. Frank said

  Polecam Panstwu tlumaczenie artykulu Jamesa Peloffa pt. Holodomor.
  http://www.polpatriot.com/html/tlumaczenia.html

  Jak twierdzi autor, korespondent NY Times w Moskwie wiedzial
  o zaglodzeniu milionow chlopow, ale gazeta nie pisnela na ten temat ani slowa.
  Tymczasem NY Times wyrobil sobie w swiecie image tzw „szlachetnej, siwowolosej damy, ponad wszelkim podejrzeniem”
  Jajk widac ta dama byla zwykla ochydna bajzelmama, co w przyupadku liberalnych mediow w USA i gdzie indziej jest chyba regula.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: