Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Projekt EKRAN

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2010-12-11

Łażący Łazarz lazacy_lazarz@wp.pl

till  wirtualnapolonia@gmail.com

Witam,
wszystkie organizacje, redakcje, autorów, blogerów, osoby aktywne i czytelników proszę o zapoznanie się z poniższym tekstem i rozważenie współpracy nad „odginaniem” i edukacją Polaków. Każdy model współdziałania jest do dyskusji (projekt jest bardzo zaawansowany, start pod koniec grudnia):
 
Jak wiadomo głównym problemem Polski jest dyktatura tuszczynowego mainstreamu w mediach. Dziś zarówno ze strony najpopularniejszych kanałów TV, radiostacji , gazet (jedna GP choć wspaniała nie czyni wiosny) oraz czołowych portali typu WP, ONET czy Gazeta.pl ludziom się wtłacza do głowy jeden rodzaj przekazu informacyjnego, prezentuje dyskusję na poziomie kitu i pomija najważniejsze sprawy dotyczące naszego kraju. Wszystko po to by nie szkodzić PO i utwierdzać szkodliwy układ polityczno-medialno-biznesowy.
 
W tej sytuacji sama, choćby najlepsza publicystyka prawicowa, ale rozbita na niezliczoną ilość domków oraz ubrana w oszołomską gębę jest nieskuteczna, bezpływowa i funkcjonuje w swoistym getcie ludzi już przekonanych. To drastycznie za mało by powstrzymać zło.
 
Kilka miesięcy temu zacząłem się zastanawiać, co z tym fantem zrobić. Wymarzyłem sobie na początek portal informacyjny typu Onet, tworzony przez Blogerów i autorów niezależnych (czyt: niepokornych) posiadający własne źródła informacji, własny sposób docierania do sedna problemu, demaskujący manipulacje mainstreamu i prezentujący najlepszą publicystykę wyławianą z blogosfery.
 
Na bazie tego portalu stworzylibyśmy platformę medialną zawierającą telewizję internetową, radio oraz publikującą poczytne czasopismo (papierowe) i wydającą książki, e-booki oraz audiobooki.
 
Przy czym platforma owa musiała by być propozycją szeroką (by dotrzeć do nieprzekonanych) i zawierająca elementy aktywujące społeczeństwo (forum akcyjne – nie mylić z aukcyjnym) oraz tworzące demokrację bezpośrednią.
 
W mojej opinii owa szerokość musi nawiązywać do rozwiązań sprawdzonych i skutecznie stosowanych przez przeciwników silnej Polski. PO całą swoją popularność oparło na zwalczaniu PiS i krytyce braci Kaczyńskich (teraz Jarosława Kaczyńskiego). I w tej kwestii są bardzo koalicyjni, od Giertycha i Leppera poczynając, poprzez Pawlaka, aż po SLD (że o kanapie PJN nie wspomnę). Przy tym są nowocześni w przekazie, medialni i zdyscyplinowani.
 
Uznałem, że trzeba zrobić dokładnie to samo. Należy powołać do życia platformę informacyjną w stylu www.huffingtonpost.com której misją będzie społeczna krytyka rządu i kontrola partii rządzącej oraz urzędującego Prezydenta ze wszystkich możliwych stron. A czas ku temu najlepszy, bo za rok wybory parlamentarne. Kto przeciw nim ten z nami. Byle by pisał prawdę. Jeśli poza tym forma będzie najnowocześniejsza, autorzy najlepsi a informacja z takich źródeł, ze nie da się jej przemilczeć, to musi się udać.
 
Słowem, należy w sposób rzeczowy i skuteczny  zrobić to, czego już dawno nie robią zdegenerowane i jednostronne media, a musi się udać. W ten sposób dyskusja nad Polską zostanie rozpoczęta od nowa, a szkodnicy zmieceni.
 
Tyle o samej wizji.
 
Lecz gdyby tylko o nią chodziło nie pisałbym tego listu. Sęk w tym, że udało mi się pomysłem zainteresować Polonię Australijską (emigracja 80) i pozyskać na ten cel kapitał. A że przy okazji, okazało się, że jeden z Polonusów jest właścicielem tytułu prasowego >Ekran< (pamiętasz z pewnością takie czasopismo) to deal został zrobiony.
 
I w ten oto sposób, za polonijne pieniądze, wyłożone przez ludzi z drugiej półkuli, których tak jak i nas krew zalewa na to, co się w Polsce dzieje już w grudniu br. zostanie otwarty Portal Medialny Ekran.
 
Żeby zrozumieć skalę przedsięwzięcia, to mogę tylko powiedzieć, że moje własne fundusze wystarczyłyby najwyżej na połowę podstawowego skryptu (a co z marketingiem, TV i  wydawnictwem), natomiast dzięki zainteresowaniu Polonii możemy już dziś mówić o planowanych siedmiocyfrowych nakładach. A to już jest COŚ. Teraz wszystko zależy od tego jak wystartujemy i jakim sukcesem będziemy się mogli pochwalić w kolejnych etapach.
 
Portal jest robiony przez najlepszą firmę na polskim rynku, żyjącą z budowy i promocji blogosfer.
 
Przez trzy tygodnie będzie funkcjonował w wersji alfa a więc pod zaślepką, gdzie autorzy będą go testować, zakładać blogi i wrzucać swoje teksty. Chodzi oto, by z otwartą wersją beta wystartować w drugiej połowie stycznia, a można to będzie dopiero zrobić, gdy serwis zostanie sprawdzony i będzie się skrzył od treści. Po otwarciu serwisu rozpoczynamy pracę nad telewizją internetową, radiem, czasopismem i wydawnictwem. Tak, tak to z pomocą blogerów, komentatorów i czytelników zostanie zrealizowany cały projekt.
 
Wygląda, bowiem na to, że to, co się lęgło w moim umyśle i takich Blogerów jak Carcajou, Anna Mieszczanek czy Mustrum (oraz wielu wielu innych, których nie wiem czy mogę ujawniać) zostaje właśnie zamienione na jeden z największych projektów medialnych w Polsce ostatnich lat.
 
Wszystko się uda jednak tylko wtedy, gdy patriotycznie nastawieni i niezamuleni przez mainstream blogerzy, komentatorzy, internauci, dziennikarze, artyści i specjaliści z różnych dziedzin nam pomogą.
 
I oto własnie proszę wszystkich do których piszę w tej sprawie, o deklarację pomocy w tworzeniu treści, oraz w promocji Ekranu.
 
Parę słów o samym Ekranie.
 
To serwis, którego wygląd będzie naprawdę zbliżony do layaut’u Huffingtonpost. Blogosfera z naciskiem na docieranie i prezentację informacji oraz publicystykę. Spinacz najlepszych szukających prawdy blogosfer . Ekran będzie serwisem samofinansującym się wspierającym rozwój dziennikarstwa obywatelskiego oraz zapewniający udział (na poziomie 20-30%) autorów w zyskach z reklam (proporcjonalnie do generowanego ruchu). Oczywiście nie od pierwszego dnia, bo i ruch będzie nie od razu, nie od razu reklamy i nie od razu przychód z reklam. W Internecie realne zyski z reklam pojawiają się (przy dynamicznym rozwoju serwisu) po 9-12 miesiącach i przy poziomie 1M unikalnych użytkowników (mój plan minimum) z czego sobie trzeba zdawać sprawę. Ale gdy już się zaczną, to będą rozliczane na bieżąco. Będzie to pierwszy w Polsce przypadek, gdy blogerzy otrzymują konkretną propozycję zarabiania na swoich tekstach i ciężko wypracowanej popularności. A nie jest to jedyny model gratyfikacji, nad którym pracujemy.
 
Inaczej także niż np. na Salonie24 będzie się w Ekranie odbywał dobór tekstów i ruch na Stronie Głównej. Będzie on w 90% zależny od algorytmu ilości odsłon, ilości komentarzy i ocen czytelników. Tylko w 10% będzie to udział Adminów odpowiedzialnych za promowanie tekstów dotyczących tzw. Gorących Tematów.
 
Ekran da możliwość Autorom/Blogerom publikacji swoich własnych książek i zbiorów, oraz zarabianie na ich sprzedaży.
 
Ekran będzie posiadał także społeczne forum redakcyjne, fluktuacyjne, złożone z ludzi blogosfery, pilnujących poziomu publikacji i zarządzania. Ja będę redaktorem naczelnym. Wszystko po to, by Blogerzy i Komentatorzy czuli się twórcami i gospodarzami Ekranu.
 
Dobór autorów będzie także wyjątkowy. By nie karmić troli i maksymalnie ustrzec się ataków konkurencji, polityków i służb każdy bloger będzie musiał być zaproszony przez innego, piszącego już w Ekranie Blogera. Pierwsi zapraszający będą Ci, którzy napiszą i umieszczą tekst w Ekranie w trakcie wersji alfa. Bez zaproszenia będzie można być, co najwyżej komentatorem. Dopiero z czasem komentator nabędzie prawo Blogera. Nie chcemy bowiem onetyzacji, ale rzeczowej dyskusji.
 
Będzie jeszcze wiele innych, wyjątkowych kwestii związanych z rozwojem Ekranu. Nie wszystkie od razu, ale wszystkie na korzyść autorów, czytelników i wolności dyskusji.
 
Jakiej oczekujemy pomocy?
 
Chciałbym prosić o zadeklarowanie się, czy mogę liczyć na jakiś tekst lub polecenie jakiegoś dobrego autora, w okresie Ekranu alfa. Mamy wprawdzie już kilkuset zadeklarowanych autorów, w tym kilkudziesięciu, którzy pomogą już przy starcie, ale wciąż potrzebujemy treści jak kania dżdżu.
 
By spinacz treści działał, chciałbym współpracować poprzez wymianę linków, tresci, banerów i autorów z najlepszymi propolskimi redakcjami, blogosferami czy serwisami internetowymi.
 
Jak dżdżu poszukujemy też osób gotowych zapewnić codzienny przegląd informacji z całego świata, opatrzonych wyjątkowym komentarzem, oraz unikalnych źródeł informacji (trochę ważnych kontaktów już mamy , o inne zabiegamy ale zakładek do codziennego wypełnienia planujemy naprawdę sporo):
 
Zakładki/Tematy poszukiwane:
 
Polityka,  – wiadomo
 
Ekonomia i Prawo,  – wszystko związane z gospodarką i prawem, pracą, podatkami, finansami,
 
Media Watch, – demaskacje kłamstw (tu będzie cały Smoleńsk)
 
Społeczeństwo, – wszystko dotyczące aktywizacji społecznej, działań oddolnych, spraw lokalnych, działań organizacji pozarządowych, badań opinii, demokracji bezpośredniej.
 
Nauka i Technika, – od fizyki aż po motoryzację
 
Kultura, – sztuka, literatura, poezja, film itd
 
Styl Życia, – wszystko co nas dotyczy bezpośrednio (kuchnia, obyczaje, życie codzienne)
 
Religia i Wartości, – Islam, Chrześcijaństwo, etyka itd
 
Wczoraj i Jutro, – historia, idee i wizje geopolityczne.
 
Zdrowie, – od ochrony zdrowia, poprzez diety do polecanych lekarzy
 
Sport, – by nie szukać tego na wp.pl
 
I to chyba tyle. Myślę, że jeśli się uda stworzyć media wpływowe, ścianę informacyjną działającą na opinię społeczną to możemy odbudować swój udział w polityce naszego Kraju, czego nam wszystkim życzę.
 
Pozdrawiam i proszę o odzew
 
Łażący Łazarz (Tomek)
 
Ps. Deklaracji i propozycji oczekuję konkretnych, mogę się także skontaktowac telefonicznie by sprawę omówić lub osobiście w Warszawie. Można też list ten kolportować i zachęcać inne osoby by napisały bezpośrednio do mnie.
 
Ps.II. Osoby zadeklarowane będą otrzymywać ode mnie informację bieżącą dot. projektu Ekran, ale jeszcze 2-3 tygodnie i już będzie go można zobaczyć.
 
Gwoli przedstawienia się:
 
Mój dotychczasowy blog (wygaśnie gdy Ekran ruszy):
 
www.antydziad.salon24.pl
 
Moje wybrane teksty:
 
http://niepoprawni.pl/blog/164/gruppenfuehrer-kat
 
http://www.bibula.com/?p=26627
 
http://antydziad.salon24.pl/198445,jak-manipulowano-wyborami-20-czerwca

Komentarze 123 to “Projekt EKRAN”

 1. analityk said

  ten artykuł z kosmopolityczną gębą po prostu mnie smieszy i wolę się nie deklarować. śądzę że zapomniał dopisać dorobienie gęby Radiu Maryja i ośmieszenie Go

 2. Analityk said

  Uprzejmie wszystkim oświadczam, że w/w wypowiedź nie jest wypowiedzią Analityka z Kanady tylko jakiegoś indywidum za niego sie podszywającego. Ów ktoś jest proszony o nie używanie mojego nicka, gdyz jest to wbrew zasadom użytkowania for na Internecie.

 3. Ant said

  Pomysł rewelacyjny ale zabrakło w nim konkretniejszego wizerunku, konkretniejszego celu – jeżeli portal będzie miał być łatwy i przyjemny (w obawie przed utratą reklam), to będzie tylko jednym z wielu, bez większego znaczenia. Ponadto blogerzy nie mogą występować w roli dziennikarzy by zdobywać niezależne informacje. Komentowanie mainstramu (jak zazwyczaj jest na blogach) będzie uganianiem się za własnym ogonem. Liczenie natomiast na to, że ludzie zechcą ujawniać informacje ze swojego środowiska, jest bardzo naiwne -grozi konsekwencjami i wykluczeniem. Już dawno temu myślałem, że internet uruchomi taką potrzebę – myliłem się. Dlatego wielu występuje pod pseudonimami i ich informacje stają się mało wiarygodne.
  Sumując:
  Jeżeli portal będzie w stanie uwolnić się od mainstreamu i zatrudni własnych dziennikarzy do drążenia podpowiedzianych tematów, może być bardzo ciekawie.
  Polecam też zadbanie o stronę wizualną – same teksty są męczące. Doceńcie wreszcie obraz – jego wpływ na odbiór informacji i atrakcyjność jej podania.

 4. Jerzy Tatol said

  Jesli ten portal nie będzie służyl utrwalaniu poczucia beznadziejności i bezsilności tak jak wszystkie dotychczasowe „patriotyczne” portale to moze warto będzie z nim współpracować. Krytykować i narzekać to każdy glupi potrafi o wiele trudniej jest zaproponować coś sensownego. Z moich doświadczeń wynika, ze w internecie narazie buszuja tylko „patriotyczni” kibice bo jak się wrzuci temat potrzeby ODZYSKANIA POLSKI, czyli REPOLONIZACJI I DEBOLSZEWIZACJI to dyskusja sie urywa.

 5. beata said

  Popierami prosze uczyc Polakow jak mozna przetlumaczyc na jezyk polski kazdy artykul a dopiero wtedy przy naszej pomocy pokazemy jaka jest prawda i co sie dizieje w swiecie Moje ulubione strony to http://www.whatreallyhappened.com http://www.maxkeiser.com http://www.presstv.com http://www.dailybell.com http://www.rense.com http://www.progresiveradionet.com

 6. Łażący_Łazarz said

  To jest list zajawka – i tak go proszę traktować. Zakładając, że bedzie publikowany (choć jest to e-mail nie publikacja sensu-stricto)nie moge wykładać wszystkich kart. To chyba zrozumiałe. Szkodników wszak nie brakuje.
  Natomiast charakter Ekranu najbardziej będzie zależał od jego autorów i czytelników.
  Pozdrawiam i proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych.

 7. Kontra said

  Każdy pomysł w celu przełamania monopolu informacji jest dobry.
  Mam jednak nadzieję, że nie będzie to jednak lewacki „huffington post”.
  W USA niezwykle skuteczne są „radio talk shows”.
  Pionierem tego formatu radiowego był Bob Grant, a rozwinięty został bardzo przez Rusha Limbaugh.
  Od tego czasu ma wielu niezłych naśladowców w rodzaju Sean’a Hannity’ego i szeregu innych.

  Format ten umożliwia bezpośredni kontakt z telefonującymi słuchaczami.
  Rozmowy przed puszczeniem na antenę są filtrowane dla uniknięcia trolli.
  Są to programy konserwatywne, ale liberałowie są dopuszczani do głosu w pewnej proporcji.
  Prowadzący muszą wykazywać się szeroką wiedzą i refleksem, bo poruszane są różne tematy, ale też kiedy trzeba,
  muszą być w stanie przerwać rozmowę jeżeli to konieczne („Get off my phone” – Bob Grant).

  Radio pozwala słuchać w czasie jazdy samochodem, nie jest też potrzebny komputer, którego starsze osoby nie używają.

  „Radio talk shows” oraz FoxTV bardzo pomogło republikanom w ostatnich wyborach.

  Nie należy też zapominać o ruch oddolnym „Tea Party” który wprowadził do Kongresu wielu posłów
  z list republikańskich.

  http://www.rushlimbaugh.com/home/today.guest.html

  http://www.hannity.com/

  http://www.malzbergtalk.com/site/?page_id=17

  http://www.bobgrantonline.com/

 8. temida said

  Trzymam kciuki za „EKRAN” Życzę powodzenia w działaniu.

 9. oi-akub said

  Trzeba jeszcze mocno uderzyć z wejściem tak jak np. uczyniło to zumi swego czasu. W krótkim okresie wspięło się wysoko na drabinę popularności. No i promocja marki do tego jednak trzeba sporo doświadczenia, sporo ludzi do pracy i sporo pieniędzy…

 10. Ted said

  Pomysł kapitalny i mający szansę powodzenia. Ze swojej strony wyrażam gotowość wejścia w ten projekt jako osoba pisząca/prowadząca swój blog. Warto, powtarzam warto wesprzeć tę inicjatywę i znaleźć jak największą rzeszę współpracowników. Pozdrawiam pomysłodawców i realizatorów tego przedsięwzięcia. Ze względu na wagę poruszanych spraw pozwolę sobie na rozpropagowanie tej informacji z podaniem jej źródeł.

 11. analityk said

  Jak wiadomo na świecie analityków jest wielu. jeden by nic nie przeanalizował ja tylko pragnę podnieść taki aspekt być może nie trafny być może mijam się całkowicie z prawdą ale mam te 62 lata kocham swoją ojczyznę jak trza był to byłem i w solidarności, widziałem kilkunastu uzdrowicieli jeden patriotyczny drugi lewicowy trzeci liberalny a jedno wiedzieli i działali na pohybel rzeczpospolitej. Pragnę przeprosić Łążącego Łazarza ale jestem już nie ufny. Głosowałem całym sercem na Lecha Wałęsę okazał się zdrajcą, na Leszka Moczulskiego okazał się zdrajcą, na AWS i co zdradzili solidarności ideały, nie tylko głosowałem ale czynnie wspierałem kampanię wyborczą rozlepiałem plakaty, daleko szeroko dostawałem listy z podziekowaniem i co i zawiodłem się niesamowicie. Jedynie na Radiu na Maryja nigdy się nie zawiodłem i dziękuję Bogu że jest. to tyle

 12. Ant said

  @ Oj Jakub…. Akub?

  Nie sądziłem, że dla kogoś Mann i Materna jest jeszcze autorytetem!…i na Wirtualnej Poloniii!!!!
  Szok!!!
  Ci goście zgarniają wielką kasę (pasożytują tak od lat) nie dlatego, że są błyskotliwi nad miarę, lecz, że oczekiwania ludzi zubożały za sprawą właśnie takich idolli… ku…skiego sytemu sitw.
  A osamym dowcipie:
  No cóż, nie tylko w reklamie bywają tacy klienci – jednak polot dowcipu jest głupawy.
  Może właśnie dlatego Twoje recepty na sukces są tak wyświechtane i tanie.
  Zapewne nawet nie zauważyłeś, że Łazarz robi poromocję i reklamę i to w sposób znacznie błyskotliwszy. Dla Ciebie szczególnie myśl: Nie zasady, lecz indywidualności wstrząsają światem.
  Patrz i ucz się… nie na pasożytach którzy sprzyjają tylko głupawce. Włąsnie z takimi w pierwszej kolejności powinno zrobić się porządek… jeżeli dostrzegamy postępujące kretynienie… także w każdym z nas z osobna, którzy jeszcze nie umieją oderwać się od serwowanej taniochy.

 13. Ant said

  PS
  Może wytłumaczę swoją reakcję.
  Nie przepadam za przeintelektualizowanymi propozycjami w życiu, rozrywce, codziennej porcji informacji, etc…
  Jednak wiem (jestem w stanie to obronić) ludzie, w wioększości, nie wybierają tandety – zazwyczaj są na nią skazani. Kiedy jednak pojawia się wybór, między taniochą a czymś ambitniejszym, wybierają ambitniejsze i lepsze. To moej odkrycie, które kiedyś wprowadziło mnie w zdumienie bo porzyjął się pogląd, że ludziska nie mają wyszukanych potrzeb. To fałsz. Ludzie rozwijają się mimowolnie. Tylko miernoty trwają w przekonaniu (bo nie stać ich na nic więcej), że ludzie w większości ciągną ku głupocie. Takie przekonanie wyraził nawt Lis, twierdząc, że nie może mówić prawdy, bo widzowie tego nie oczekują. Niesty nawet nie wysilił się by to sprawdzić – proszę wierzyć, że tylko dlatego, że na nic więcej go nie stać. Fałsz jednak miernoty wobec samego siebie (że stać go na coś więcej), nie musi być uuwikłaniem w którym uczestniczy całe społeczeństwo.
  Proszę wierzyć, widziałem nastolatków, których talent i radość jaką sprawiali, biła na głowę miernoty na które jesteśmy skazani tylko dlatego, że nie dają nam prawa wyboru

 14. beata said

  polecam sluchac przez internet http://www.progressiveradionetwork.com audycji dotyczacych swiata i przyszlosci

 15. hmmm said

  „Ja będę redaktorem naczelnym” -:D

  Ja idę narąbać drewna do kominka, ok?

 16. Łażący_Łazarz said

  Uprzejmie informuję, że Ekran już został zinterpretowany jako zagrożenie dla mainstreamu. Po publikacji dzisiaj przez jednego z blogerów niniejszego listu na Salonie24 nie tylko ta notak została uukryta ale także jakies 2 godziny temu zlikwidowany mój cały blog ze wszystkimi 320 notkami i komentarzami. Trudno o wiekszą satysfakcję dla autora projektu. Tacy starzy i wytrawni gracze w mediach jak Jankę, a tak trzęsą porciętami na sama zapowiedź konkurencji.
  To mnie przekonuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Dlatego proszę jeszcze raz wszystkich patriotów i instytucje o pomoc. Bedziecie w zacnym towarzystwie.
  ŁŁ
  Ps. http://www.huffingtonpost.com jest wzorem layautu, funkcjonalności oraz sposobu docierania do opinii publicznej, natomiast charakter Ekranu będzie zgoła inny. Bedziemy zwalczać rzadzacych szkodników i rozliczać za Smoleńsk oraz inne bezeceństwa. Czas jest dobry.

  Ps.II cały czas jestem jeszcze na zaprzyjaźnionych Niepoprawni.pl i Blogmedia24.pl
  Pozdrawiam

 17. ciociababcia said

  A my bezkrytycznie cieszymy się

 18. Archie said

  Jeśli to nie wałęsający wałęsa to czemu nie?

 19. Ewa said

  Faktycznie zlikwidowano Panu bloga! Ale to normalne na salonie (nomen omen) – tam się ciągle dzieją takie rzeczy, już lepiej mieć bloga na Onecie – jest tam tego tak dużo, że nie ma takiej kontroli 😉

  Chętnie Panu pomogę – piszę o ekonomii, tłumaczę z angielskiego i francuskiego, interesuję się historią. Jak się z Panem kontaktować?

 20. Ewa said

  ach, ale spostrzegawczość kuleje 😉 jest kontakt w tytule!

 21. Łysy moher said

  Dlaczego nie działa ta strona???

  http://antydziad.salon24.pl/198445,jak-manipulowano-wyborami-20-czerwca

  moze ktos ja zapisał?

 22. współczuję kasacji CAŁEGO konta na S24 i chętnie ofiaruję swoją skromną pomoc 🙂

 23. WP. said

  W CBA ZATRUDNIONO PODEJRZEWANYCH O KORUPCJĘ – Nominacje na funkcje kierownicze w CBA dostały osoby rozpracowywane przez nas i podejrzewane o korupcję i związek z przestępczością zorganizowaną – powiedział na konferencji prasowej Mariusz Kamiński, były szef CBA. Politycy PiS zarzucili dziś obecnemu rządowi, że nie dość, że nie walczy z korupcją, to jeszcze ją wspiera. Jak powiedział Mariusz Kamiński, najtragiczniejszą dla niego rzeczą jest spacyfikowanie Biura, na którego czele stał. Był szef CBA powiedział, że na miejsce jego współpracowników trafiają ludzie, którzy zaczynali kariery jeszcze w Milicji Obywatelskiej. „Największym skandalem jest jednak fakt, że nominacje na kierownicze stanowiska dostali ludzie rozpracowywani przez nas i podejrzewani o korupcję i związek z przestępczością zorganizowaną. I teraz mają dostęp do materiałów, w których występują jako podejrzani” – dodał Kamiński. – Mija rok i w tych sprawach nic się nie dzieje. Jestem głęboko zaniepokojony o obrót tych spraw. Dziś składam list to Andrzeja Seremeta, gdzie jest wyliczone siedem śledztw o bardzo dużym ciężarze gatunkowym – zapowiedział były szef CBA. Zdradził, że sprawy te dotyczą osób z najwyższej władzy, policji i wymiaru sprawiedliwości. – Są nagrania wideo, w których te osoby przyjmują łapówki, i te osoby funkcjonują nadal w życiu publicznym. Mam prawo zapytać, co się w tych sprawach dzieje – mówił Kamiński. Wysłuchajcie Polacy: http://www.youtube.com/watch?v=SbRijl52PIM&feature=player_embeddedhttp://www.youtube.com/watch?v=R7a1IL1lTzQ&feature=player_embedded#! – Gdyby Tusk rządził w czasach Ala Capone pewnie zrobiłby go ministrem sprawiedliwości, a co najmniej szefem policji. Facet bierze łapówkę, zostaje nagrany na filmie a potem Tusk robi go szefem służby która go przyłapała? To jest chore. Pedofila pewnie zrobiłby dyrektorem przedszkola a gwałciciela żeńskiego internatu. Ten facet stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

 24. WP. said

 25. WP. said

 26. Jab Bogatko said

  Gratululę pomysłu, chętnie wezmę udział,

  Jan Bogatko

  http://www.niepoprawni.pl, http://www.onet.pl

 27. oro said

  Widać gołym okiem – taki projekt nas przebije!

  Te nośniki e-słowa, jakie mamy w tej chwili
  nie przebiją nas bo, nie mają najistotniejszego
  obecnie pierwiastka społecznotwórczego.
  Pojedynczo możemy sobie tylko pogwizdać.

  Mnie osobiście zostały już tylko fraszki i wpisy
  pod tekstami niezaleznej .pl. I to dopuki strażak
  Jurko się nie ocknie i ciałem słowa nie nakryje,
  czy inny przyczajony nie odrąbie toporkiem całści.
  Pierwszej maciory krasnego gminu tknąć mi nie dali;
  nie pozwolily wstawić fraszki z Guardiana na politykę
  liberałów Obamy względem Polski – to w jednym dniu.
  Tłumaczyć kazali – a ja ni tłumacz, ni na etacie.

 28. eryka said

  Witam,
  popieram z całej siły – pisać nie umiem ale mogę robic co mi się karze! mogę wieszać plakaty i inne, recenzować! mam zmysł organizacyjny i inne….
  Pare tygodni temu miałam przyjemnośc poznać Pana profesora Nowaka z Arkan i jego naukowych przyjaciół z Krakowa. może juz sa na „liście” jezeli nie mogę pomóc nawizac kontakt!
  eryka z wrocławia
  ps proponuje spotkania w realu również! chętnie we wrocławiu pomogę zorganizować – znaczy zorganizuje jak trzeba będzie – zna się parę organizacji prawicowych……!!!

 29. eryka said

  no cóż Salon nadaje się tylko do olania….niech stanie się SALONEM Marka Migalskiego!

 30. wawa said

  pomalutku trzeba sie ewaukowac z s24, trza zrobic wiecej miejsca dla blogerki z Krakowa

 31. panis said

  Cieszę się z tak szerokiej perspektywy nowego projektu. Będę wspomagać w miarę swoich możliwości. Pozdrawiam

 32. poldek34 said

  Łazarzu, pomysł bardzo ambitny. Chętnie się zaangażuję w tematy dotyczące duchowości, religii, etyki.

  Pozdrawiam!

 33. Niehrabia said

  Ciesze sie z nowego zrodla informacji, czy potrafie pomoc? Nie wiem, ale deklaruje sie niniejszym

 34. oro said

  Co do kopiowania huffingtonpost.com
  radziłbym wzór brać tylko z funkcjonalności.
  Nie z typowo drelichowo-tabloidalnej szaty:
  braku harmonii miedzy tekstem i obrazem,
  czcionki o urodzie Broohildy
  czy topornego łamania.
  Ten brak harmonii męczy i boli oczy.

 35. haneczka said

  Łazarzu, świetny pomysł. Całym sercem jestem ZA.

  Powodzenia!

 36. 1235813... said

  „Najpierw Cię ignorują, potem się z Ciebie śmieją, potem z Tobą walczą – i wtedy wygrywasz” – super inicjatywa, jedyna rzecz, której się boją te belzebuby to prawda, z nią wygramy !
  PS link do Twojego listu wysłałem już kilkunastu osobom, na tym nie poprzestanę i jak tylko będę mógł pomogę

 37. Lazarzu, od 10 Kwietnia jestem na wojnie.
  Mieszkam w Ottawie, pisuje gdzie sie da i chetnie bede pisac do Ekranu (czy to taka nazwa?).

 38. contessa said

  Łazarzu !
  Wspaniała wiadomość. Jeśli mogę się do czegoś przydać – chętnie się przyłączę.
  Pozdrawiam serdecznie.
  contessa

 39. Nulka said

  Jejku, jak się ucieszyłam! Wreszcie będę miała SWOJĄ telewizję i radio i artykuły świetnych ludzi! (nie zapomnij Łazarzu o p. Jarosławie Rymkiewiczu!)
  A z okazji nadchodzących naszych najpiękniejszych Świąt życzę z całego serca – powodzenia!
  A nie jest to przypadkiem jakaś fatamorgana?…

 40. MK said

  Popieram i wyrazam gotowosc co do rozprzestrzenienia tej strony.Najwyzszy czas ,aby WP.PL (powiazana z synem Millera) czy Onet.pl -strona TVN24 mialy konkurencje.Gotowy tez jestem umieszczac na Ekran reklamy.Szkoda,ze moja profesja nie pozwala na pisanie,ale mam sugestie-w Polsce jest wielu dobrych ludzi na bezrobociu.Moze to moze byc narybek? Pozdrawiam

 41. Nulka said

  A nazwa – to nick, czy nazwisko i imię? Proszę mnie uświadomić 😉

 42. Nulka said

  Nie rozumiem. No, szkoda…… Widzę, że coś się Wam w tym komentarzu nie spodobało. Podejrzewam, że zależy Wam na twórcach, a nie na słuchaczach i czytelnikach. Może to wymóg sytuacji.
  Coś mi się widzi jednak, że odpowiedzi nie będzie.
  Przykro mi…

 43. mikolaj said

  Cenna inicjatywa – godna wsparcia – a co z tego wyjdzie?
  Zobaczymy – moim zdaniem czas najwyzszy, zeby w Polsce rozwinely sie rzeczywiscie niezalezne, obywatelskie media.

  Jesli moglbym sie przydac – chetnie od czasu do czasu cos napisze (glownie na tematy ekonomiczne).
  Obecnie publikuje na portalu Prawica.net jako „mikolaj”.

  Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 44. oro said

  To jest dzień naszeo Dzieła 10 Grudnia. Zapamiętać.

 45. minus said

  trzymam kciuki, cieszę się,że adresatami mają być nie tylko „przekonani”

 46. esem said

  Popieram. Miejsc na wolne, niepokorne, niepoprawne słowo nigdy za wiele. Jeśli się przydam, jestem do dyspozycji (na miarę możliwości, moich, oczywista oczywistość).
  Jutro, czyli dziś, a może jutro-jutro, pozwolę sobie zamajlować z paru uwagami.
  Pozdrawiam.

 47. hanyska said

  Jestem całym sercem ZA, bo bardzo mi brakuje POLSKOŚCI w Polsce. Szczęść Ci Boże ŁŁ.

 48. Zbyszek z Montrealu said

  Przeleciałem internet, poczytałem opinie. I mogę powiedzieć ze idea Łażący Łazarza spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Pomysł jest wspaniały. Projekt duży. Ale realny. Jeżeli chodzi o mnie będę w miarę swoich możliwości wspomagał finansowo. Chce aby ta inicjatywa dala popalić robactwu. I Ekran może być początkiem końca panowania tych szumowin. Pozdrowienia z Montrealu.

 49. Lucy said

  Jeśli przydatne będą notatki dotyczące szeroko pojętych nauk o Ziemi – geologia (w tym surowcowa), geografia (w tym historyczna, polityczna), ochrona krajobrazu – to się zgłaszam.
  Powodzenia!

 50. Wędrowny Grajek said

  Absolutnie popieram. Znam się na ewaluacji, badaniach jakości etc.
  Na pewno będę czytać.

  Pozdrawiam Pana, Łazarzu, trzymam kciuki!

 51. Krzysztof M said

  „Poznacie ich po owocach.”

 52. valmerte said

  Łazażu, dopiero się dowiedziałam, że cały Twój blog na salonie24 i nasze komentarze zniknęły.
  Delfina też już nie ma. Postaram się na innych blogach informować towarzystwo o tej nowej inicjatywie. Zdecydowanie nadszedł na nią czas. Pozdrawiam

 53. Doc Tur said

  Gorąco popieram.Nareszcie bedzie „firewall” na onetowców i inne POkraki.

 54. Art said

  Gratuluję.Ale uważajcie na trolli.Już nadciągają jak pszczoły do miodu.

 55. Pyzol said

  Ja mogę zgłosić ew. datki finansowe. Bloga nie obiecuje – to pożera mnóstwo czasu i uwagi, a wolę czytać.

  Postarajcie się ściągnąc kontrowersyjnych blogerów np. Matke Kurkę, pogadajcie z Galopkiem może nawet z ( ech, wykrsztuszę, bo muszę;) Azraelem. Chodzi o to, aby Ekran nie stał się kolejnym tzw. „Jedynym właściwym” portalem, bo się udusimy we własnym sosie, a mamy docierać z przesłaniem do przeciwników, a przede wszystkim ludzie nie bardzo rozumiejących co się dzieje, wahających się.

  Domyślam się za co wyrzucono twój tekst, Lazarzu, zniknięcię bym nawet rozumiała – ale likwidacja całego blogu – to juz duża przesada. Za duża jak na moja wytrzymałość i cierpliwość, a są one dość pojemne.

  Kaśka

 56. AteistaPolityczno-Religijny said

  Kontra….hahahahah alez mnie rozbawiles swoimi ulubionymi rozglosniami amerykanskimi,

  Sean’a hannity’, rush limbaugh pewnie i glenn beck to „ludzie” ktorym mozna zaufac …
  hahahahahahahahahahahahahahah
  wnioskuje po tym kogo wymieniles i sluchasz ze jestes pod niezla kontrola.
  Zapewne nadal wierzysz ze 9/11 to sprawka „arabow”.

  zobacz jak robia „efekty specjalne” bys wierzyl w ich zaangazowanie emocjonalne problemami usa
  Glenn Beck’s sobbing secrets revealed: A little Vicks Vaporub gets the tears flowing
  http://crooksandliars.com/david-neiwert/glenn-becks-sobbing-secrets-revealed

 57. temida said

  http://partianarodupolskiego.pl.tl/

  Co ze Słowiańską Partią Narodową?

 58. j said

  Pomysl przedni! Gratulacje! Ja tez postaram sie pomoc w miare moich skromnych mozliwosci.
  Pozdrawiam serdecznie Lazacego Lazarza i wszystkich entuzjastow tego projektu.

 59. oro said

  Ateizm religijny – to wiara w nieistniene Boga.

  Ateizm polityczny – to wiara w nieistnienie Dobra.

 60. gosiao said

  SUPER!!!! Zyczę z całego serca powodzenia w tym przedsięwzięciu!!! Będę czytała, polecała znajomym i komentowała. Może też „przełamię” się i zacznę sama pisać:) Póki co, to trzymam kciuki, jeśli będzie potrzebna pomoc to w ramach swoich możliwości pomogę.
  Pozdrawiam cieplutko.

 61. oi-akub said

  Re: 12, 13

  Chciałem trochę napisać – ale doszedłem do wniosku, że szkoda mojego cennego czasu.

  Życzę powodzenia i więcej dystansu do życia. Pozdrawiam…

 62. prozetpil said

  ŁŁ
  Czytałem Pana wpisy na salonie24. Byłem i jestem pełen uznania dla Pana politycznego i społecznego zaangażowania. To co Pana spotkało na S24 było do przewidzenia. Nowa Pana inicjatywa jest „dziejową koniecznością”. Sądzę, że przedsięwzięcie będzie sukcesem, o ile nadal będzie Pan trzymał się dotychczasowych zasad i nie zbaczał z kursu (wyżej kogoś uraził zwrot w pana tekście „będę redaktorem naczelnym”). Mnie to nie razi, ktoś musi dowodzić – byle mądrze i uczciwie.
  Pozdrawiam, służe pomocą.

 63. Marie said

  Gratuluje pomysłu i mocno trzymam kciuki:)))
  Pozdrawiam

 64. w ramach kompletowania załogi >>Ekranu<< przypominam też o toyahu – ma swoje humory, ale jego "scenariusze" są bardzo sugestywne 😉

 65. alba said

  Życzę powodzenia i oczekuję z niecierpliwością (jako wierny czytelnik ŁŁ na Salonie24) nowego portalu.Na Salonie 24 robi się coraz bardziej „onetowo”; nie odpowiada mi zwiększająca się ilość sieczki pozbawionej treści merytorycznej tamże.Jestem „praktykującą internautką) od bardzo dawna i z przyjemnością przeniosę się na wasz portal; mam nadzieję,że co bardziej kompetentni i doświadczeni blogerzy- komentatorzy z Salonu rychło uczynią to samo.

 66. MARIA said

  Jestem ZA. Będę codziennie z Ekranem. To czego mi brakuje to wymiany pozytywnego myślenia i widzenia spraw naszego kraju. Bezwzględnie należy pisać o tym co jest złe, szkodliwe. Temu należy jednak przeciwstawić myślenie pozytywne nawet jak to jest przyszłość.Dzisiaj mam poczucie takiej beznadzieji, wypływające z niemożności zrobienia czegoś innego także w przyszłości. Przecież to nieprawda bo wszystko ma swój początek , czas trwania i koniec.

 67. zenobiusz said

  Najważniejsza inicjatywa ostatniego czasu.Z całego serca popieram.(zen)

  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/12/10/lazacy-lazarz/

 68. orjan said

  Czy projekt przewiduje bezwzględną eliminację hołoty typu Middlefingery, czy inne Infidele.

  Oni, na zasadzie prawa O’Sullivana, przejęli S24. Ja u Ciebie Łazarzu chętnie zagoszczę, ale nie mam ochoty potem się wyprowadzać z olbrzydzenia do społecznych meneli.

  Na razie komentuję wyłącznie na toyah.pl , skąd zresztą tu przyszedłem.

  PS: Jak się dowiem o adresie tego „Ekranu”? Może przewidujesz jakiś
  okólnik emailowy z hasłem: „ready-go http://www….” ?

 69. Ant said

  Ciekawe w jakim kierunku pójdzie ŁŁ?
  Już teraz, po znaczeniu jakie nabrał Salonon24, zaczynam mieć obawy, że wbrew deklaracjom nie uda mu się uwolnić od mainstreamu. Kto bywa bywalcem i członkiem wspomnianego portalu? Ludzie, którzy mają wrażenie, że dotykają „wielkiego świata” jeżeli założą na nim swój blog?.
  Nawet czytając obecne wpisy mam wrażenie, że powstanie jakieś kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji, dalekie od autentycznego wpływania na wydarzenia.
  Problem w tym, że większośc z nas, skazanych po części na wewnętrzną emigrację, stajemy się „ćpunami internetowymi” a portale wentylami bezpieczeństwa.
  Dawno przestałem zaglądać na Salon24. Poraża mnie w nim nijakość a w niej ludzie namiętnie, do znudzenia, komentujący podstawianą rzeczywistość. Nawet jak dla dla mnie, niewątpliwie „uzależninego”, taka rzeczywistość staje się niewiarygodnie nudna, czasami irytująca , poprzez swoją wtórność.
  To pożera samo siebie.

 70. Marta said

  Chyba to powazna sprawa bowiem p. Wlodek nigdy dotad nie promowal zadnej akcji w podobny sposob!
  A moze i Wirtualna Polonia z samym Wlodkiem Kulinskim jest w TYM PROJEKCIE?
  To wyglada bardzo interesujaco.
  Pozdrawiam Marta

 71. rx5vtx said

  Z przyjemnoscia wezme udzial.
  pozdrawiam serdecznie

 72. Ant said

  PS
  Zaglądam na WP bo ma określony wizerunek i zbiera materiały, które nie muszę wyszukiwać w sieci. Nie wysila się na bezstronność, nie tonie w śmietniku.
  Fajnie by było, gdyby pojawił się portal o równie klarownym wizerunku ale jednocześnie mający ambicję wydobywanie na powierzchnię tej Polski, która została zepchnięta na margines – zaczął być w tym na równi kreatywny co mainstream, tylko w kierunku polskości.

 73. hmmm said

  (wyżej kogoś uraził zwrot w pana tekście „będę redaktorem naczelnym”).

  Nadinterpretacja to to. Ładne zdanie, jedno z lepszych w tekście.Skoro, jak tu czytam, jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa zwalcowania POrtali, to sugerowana/ustalona nazwa EKRAN pachnie defensywnie. Może przed startem dobrze byłoby ją zmienić.

 74. guantanamera said

  Ten projekt trzeba koniecznie wcielić w życie. Jest nam wszystkim potrzebny jak powietrze. Huffingtonpost nadaje się na wzór, ale jednak odrobinę zmodyfikowany. Deklaruje współpracę – mam trochę rozważań przypominających jak działają na nas reklama i propaganda. Taki poradnik uodparniający i wskazujący jak się zachować kiedy nas nakłaniają… Z konkretnymi przykładami.

 75. Józef Bizoń said

  „Jak wiadomo głównym problemem Polski jest dyktatura tuszczynowego mainstreamu w mediach. Dziś zarówno ze strony najpopularniejszych kanałów TV, radiostacji , gazet (jedna GP choć wspaniała nie czyni wiosny) oraz czołowych portali typu WP, ONET czy Gazeta.pl ludziom się wtłacza do głowy jeden rodzaj przekazu informacyjnego, prezentuje dyskusję na poziomie kitu i pomija najważniejsze sprawy dotyczące naszego kraju. Wszystko po to by nie szkodzić PO i utwierdzać szkodliwy układ polityczno-medialno-biznesowy.”

  „W mojej opinii owa szerokość musi nawiązywać do rozwiązań sprawdzonych i skutecznie stosowanych przez przeciwników silnej Polski. PO całą swoją popularność oparło na zwalczaniu PiS i krytyce braci Kaczyńskich (teraz Jarosława Kaczyńskiego). I w tej kwestii są bardzo koalicyjni, od Giertycha i Leppera poczynając, poprzez Pawlaka, aż po SLD (że o kanapie PJN nie wspomnę). Przy tym są nowocześni w przekazie, medialni i zdyscyplinowani.

  Uznałem, że trzeba zrobić dokładnie to samo.”
  …………………

  No to z tego wychodzi, że jest szansa na powstanie nowoczesnej platformy PiS-olandii, bo stara PiS-olandia się już kończy.

  Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD Czesc I – NARODZINY”
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2899

  Bo jak wiadomo, to nie PO jest głównym problemem Polski, a „starsi i mądrzejsi” [oczywiście z kasą], którzy stoją za plecami PO, PiS, SLD, PSL, … i innych.

 76. u said

  # 70

  Ja takze polozylam szlaban na wszytskie streamowe mendy. Rzadko tam wpadne, tylko po to zeby sie upewnic, ze nadal mendza o d… Marynie, a jednoczesnie blokuja wiadomosci dla spoleczenstwa istotne.
  Czytam tylko tytuly i wracam na portale w miare zalezne niepoprawnie. I tez im nie wierz jak nie skonfrontuje podawanych newsow z innymi zrodlami.

  W „salonie” nie pojawilam sie juz od ponad roku, i nie tesknie. Masz racje Ant.tam z gory mozna przewidziec co pisza i napisza, wiec na tak lekture traci sie czas i wiedzy sie nie poszerza, mozna tylko zglupiec i slepoty sie nabawic. Wychylaczy tam brak, od usatwiaczy sie tylko.

  Moim zdaniem zbedne jest zakladanie nastepnego portalu, wystarczy WP, Bibula, bo przeciez czasu nam zabraknie na zapoznanie sie z trescia zamieszczonych publikacji, na tylu roznych a tematycznie zblizonych website.

 77. AteistaPolityczno-Religijny said

  #60
  oro powiedział/a
  2010-12-10 @ 14:55

  Ateizm religijny – to wiara w nieistniene Boga.

  Ateizm polityczny – to wiara w nieistnienie Dobra.

  Nie rozmydlaj tematu… religia nie ma nic wspolnego z Bogiem, a polityka z dobrem.

 78. Kazik said

  Czytam i obserwuje Huff-Po od dnia pierwszego na internecie. Był bardzo zręcznie prowadzony od początku. Piszącym pozwala się na nieco więcej niż komentatorom. Na początku zaś było odwrotnie.
  Ja bym położył nacisk na aspekty patriotyczne. Według mnie, większość zła w Polsce wynika z działania służb specjalnych PRL-u i naszych potężnych sąsiadów.
  Powszechna korupcja, złodziejstwo, totalne zakłamanie, niszczenie zasad moralnych w narodzie, zbydlęcenie polityki, a nadewszystko dyskretne korzystanie z pieniędzy, instrukcji i wszelkiej innej pomocy mocodawców ościennych.

 79. TV Fides et Ratio said

 80. TV Fides et Ratio said

 81. TV Fides et Ratio said

 82. Helio said

  Bardzo ambitny projekt Łazarzu. Jest już oczywiście Radio Maryja , które od lat krzewi w narodzie wiarę, broni wartości patriotycznych, , niestety z dużej mierze dociera jedynie do ludzi starszych. Zatem dobrze byłoby gdyby udało się Ekranowi zagospodarować , uaktywnić tę młodszą część naszych rodaków o prawicowych poglądach.
  Też jestem na Salonie24 i informacja ,że Twój cały blog został usunięty mnie zbulwersowała!
  pozdrawiam

 83. Defender said

  Łażący Łazarzu Całym sercem ZA – dajesz światełko nadzieji w mroku zakłamania.Bez zbędnych wywodów- Warto chociażby spróbować.Cóż do stracenia ? NIC- do Zyskania WSZYSTKO !
  Przede wszystkim ,kiedy rozmawiam z ludźmi najczęściej są całkowicie nieświadomi (karmieni propagandą-biorą ja rzeczywistość) ,często również padają określenia- „nie ma z czego wybierać”…
  Pokażmy „im” ,że jest i istnieją jeszcze ludzie którym na Polsce zależy.

  Zebrać ludzi wartościowych i oddanych Polsce w jednym celu,w jednym miejscu-a Faktycznie może być tego efekt.

  Serdecznie pozdrawiam

  Walcz o Prawdę -do Końca

 84. monitorpolski said

  Popieram, z jednym zastrzeżeniem. http://www.huffingtonpost.com jest finansowany jak wiele innych „opozycyjnych” (Media Maters itp) mediów przez żydowskiego bandyte Sorosa więc nei wiem dlaczego się na niego powołujesz. Mam też nadzieję, że ten „Australijczyk” to nie kolejny globalista Murdoch? Należy wziąć pod uwagę, że taka opozycja od razu będzie sterowana przez unych, którzy najczęściej sami ją inicjują. Nie zakładam tego w tym przypadku, ale niezależnie od ciebie w Polsce będą powstawać opozycyjne portale, z którymi mam nadzieję będziecie współpracować. Seria 11 Minut, którą testowo wprowadziłem na YouTube się sprawdziła ( http://www.youtube.com/11MinutPL ) choć musiałem ją przerwać i znacznie zredukować ilosć dostępnych odcinków z uwagi na zaniedbania z podpisaniem umowy z ludźmi, z którymi współpracowałem. Uważajcie na to – w umowie powinna koniecznie byc zgoda na publikacje gdyż z byle powodu będą mogli wam zaknąć stronę.

 85. Helio said

  Bardzo ambitny projekt Łazarzu. Jest już oczywiście Radio Maryja , które od lat krzewi w narodzie wiarę, broni wartości patriotycznych, , niestety z dużej mierze dociera jedynie do ludzi starszych. Zatem dobrze byłoby gdyby udało się Ekranowi zagospodarować , uaktywnić tę młodszą część naszych rodaków o prawicowych poglądach.
  Też jestem na Salonie24 i informacja ,że Twój cały blog został usunięty chyba jednak mnie nie zaskoczyła , choć żal jest , wiele osób , mogłoby tam zajrzeć i czytając Twoje wpisy zbliżyć się do prawdy ,lecz cóż wydaje się ,że otwiera się nowe źródło !
  pozdrawiam

 86. Ant said

  @ -nawet bez nicka- jak zwykła… z za węgła.
  Moim zdaniem Admin powinien Cię skasować ( w 3 wpisach)- po prostu „wyłączyć”… bo przykro czytać.

 87. zapominalska said

  Czuję się okropnie w salonie, bez ciebie i innych. Ten projekt MUSI się udać. Siedmiu darów Ducha Świętego życzę. I zrób tak by obecny premier nie mógł na nikogo krzyczeć. Jak na Panią Kochanowską. Wdowę po śp. RPO, Janie Kochanowskim.
  Pozdrawiam i czekam

 88. oro said

  Do: AteistaPolityczno-Religijny

  Zgadza się: religia i polityka ateistów i hipokrytów
  nie ma absolutnie nic wspólnego z Bogiem i Dobrem.

  Z Bogiem i Dobrem ma wszystko wspólne tylko religia wiernych i godnych

 89. Longinus9 said

  Życzę powodzenia ŁŁ.

  Szczęść Boże

 90. faxe said

  ŁŁ Witam!

  Gratulacje i powodzenia. Nieświadomam wszystkich zawirowań, dopiero dzisiaj dowiedziałam się, że Igor Cię zlikwidował. Po moich doświadczeniach podczas jesiennego pobytu w Polsce, nie zaglądam nawet na Salon.

  Oczywićcie jeżeli znajdzie się dla mnie miejsce – to to jest deklaracja. Jeżeli mogę w czymś pomóc, proszę o email.
  Pozdrawiam serdecznie
  Faxe

 91. Ryvan said

  Z dzisiejszych wiadomosci dowiadujemy sie, ze syn Bernarda Madoffa Marek popelnil samobojstwo we wlasnym apartamencie. Synowie finansisty, ktory zdefraudowal biliony dolarow byli poddawani przesluchaniom jednak nie byli podejrzanymi. Madoff zostal skazany na 150 lat. Tyle komunikat.
  Przy okazji tej sprawy rodza sie rozne mysli. 150 lat to zadziwiajaco duzo jak na liberalny swiat. Gdyby zrobil to Zdzicho w Polsce dostalby 150 PLN w zawieszeniu na rok. Cos w tym musi byc bowiem wysokosc wyroku wskazuje, ze prawdopodobnie wsadzil lapy do niwlasciwego worka podobnie jak ci, ktorzy przez przeoczenie uszczkneli troche rowniez mamusi Busha i z wielkim hukiem polecieli. Synowie pana M. nie bez powodu poddawani byli przesluchaniom i jest b. prawdopodobne, ze Marek wiedzial odrobine za duzo o osobach i instytucjach wspolpracujacych z tatusiem i najzwyczajniej musial zginac (oczywiscie smiercia samobojcza).

 92. Łażący_Łazarz said

  Witam serdecznie,
  co mogę powiedzieć,
  zainteresowanie jest tak duże, a pomoc oferowana od osób tak zacnych, że nie może się nie udać. A przecież to dopiero początek drogi.
  Chcę teraz tylko poruszyć trzy sprawy:
  1.To Autorzy/Blogerzy będą gospodarzami Ekranu (czyli WY) i to od was bedzie zależał jego rozwój (od tekstów i autorów jakich zapraszać będziecie). A ja na dzień dobry lemingów nie zapraszam. Oni już mają swoje media i swoje tzw „informacje”. U nas dla odmiany informacje będą prawdziwe (za wszystkie propozycje ich źródeł dziekuję i proszę o jeszcze) i to bedzie główny sposób na dotarcie do nieprzekonanych.
  2. Wszystkich patriotów, którzy jeszcze nie napisali do mnie, serdecznie zachęcam. Wszystkich, co napisali proszę o szczyptę cierpliwości, odpisuję bowiem osobiście każdemu, starając się odnieść do esencji każdego z listów.
  3. Muszę powiedzieć o czymś cudownym, obserwuję niesamowitą (nigdy czegos takiego nie widziałem i sie nie spodziewałem) konsolidację patriotycznych mediów. Wygląda na to, ze już niedługo nie będziemy rozdrobnieni i wespół w zespół… Wiecie…:-)
  Należy sie to od Nas naszemu umordowanemu Krajowi.
  Pozdrawiam
  Łażący Łazarz
  (Lazacy_Lazarz@wp.pl)

  Ps. Dziękuję Wirtualnej Polonii za zaufanie takiemu zwykłemu blogerowi jak ja. Nie zawiodę
  Ps II. I nie martwcie się, uważam bardzo.

 93. eska said

  Łazarzu kochany,
  doczekać się nie mogę!
  To będzie najpiękniejszy prezent gwiazdkowy!

  Pozdrawiam i cały czas trzymam kciuki!

 94. beata said

  HOW NATIONS DIE! http://www.rense.com lub http://www.youtube.com

 95. Kontra said

  @Ateista P-R

  Tak Glen Becka lewactwo też nienawidzi.Ukazuje prawdziwe oblicze znanego również w Polsce propagatora „postępu” Georga Sorosa i jego powiązania z ekipą Obamy.

  Dlatego podejmowano już próby zdjęcia programu Glenn Becka z TV FoxNews.

  Lewactwo usiłuje przedstawić Glenn Becka (podobnie jak J.Kaczyńskiego w Polsce) jak Goldsteina z „Roku 1984” Orwella.
  Radzę (jeszcze raz) przeczytać.To teraz rzeczywistość.

 96. TV Fides et Ratio said

 97. TV Fides et Ratio said

 98. TV Fides et Ratio said

 99. TV Fides et Ratio said

 100. TV Fides et Ratio said

 101. TV Fides et Ratio said

 102. TV Fides et Ratio said

 103. TV Fides et Ratio said

 104. TV Fides et Ratio said

 105. Smogornia said

  Inicjatywa godna poparcia. Chętnie podejmę współpracę (oświata, literatura, turystyka).

 106. MARIA said

  Nawiazując do mojej wcześniejszej wypowiedzi chciałabym dodać kilka istotnych uwag jak:
  > nie zamęczać korzystajacych z Ekranu pogladami tych samych dziennikarzy, którzy na dodatek, gdy się ich krytykuje, w odpowiedzi wyrzucają z salonu 24 albo odpiszą nie musisz tego czytać,
  > zezwolić na udział znanych dziennikarzy tylko wtedy, gdy nie pójdą na łatwiznę i danym problemem zajmą się solidnie, obiektywnie a swoje stanowisko bedą rzeczowo argumentować. Koniec z wzajemnym popieraniem się i pisaniem na okrągło tak aby sobie krzywdy nie zrobić.Kompeltnym brakiem szacunku do czytelnika jest stwierdzenie, po ohydnych artykulach Orlińskiego,że był dobrze zapowiadajacym sie dziennikarzem,
  >koniecznie trzeba się zastanowić nad prowadzeniem edukacji społeczeństwa zwłaszcza,że szkoły robią to źle a media ogłupiają społeczeństwo
  >stanowcze NIE chamstwu
  Deklaruję swoją współpracę, jestem wieloletnim prawnikiem. Mogę podjąć się edukacji w istotnych sprawach dla tego społeczeństwa oraz wywoływać tematy do dyskusji połączone z edukacją.

 107. WP. said

  Niebawem czeka nas to samo co tych o których na końcu, jeżeli się nie przebudzimy Polacy!, – ,Solidarność Walcząca’’ była w latach 1982-1990 konspiracyjną organizacją, która czynnie walczyła z komunistycznym reżimem o niepodległość Polski. „ALTERNATYWA” była pismem Solidarności Walczącej Oddział Warszawa- ukazywała się do 1990 r. Rankiem 13 grudnia 1981 roku Polacy usłyszeli z ust sowieckiego generała Wojciecha Jaruzelskiego piękne słowa o patriotyzmie, odpowiedzialności za losy ojczyzny, konieczności zapewnienia spokoju i rozwoju gospodarczego. Władzę przejęła WRON–a, a działalności NSZZ „Solidarność” zakazano. Pierwsi zabici padli już kilka dni później w kopalni Wujek. Potem ludzie tracili życie w manifestacjach ulicznych, a także z rąk „nieznanych sprawców”. Umierali też, bo nie działały telefony i nie można było wezwać na czas pogotowia ratunkowego. żadnej z obietnic danych narodowi nie udało się generałowi spełnić podczas kolejnych ośmiu lat rządów… Dziś ten zdrajca narodu polskiego a sowiecki bohater i agent komunistycznej Informacji Wojskowej ich matrioszka TW ,,Wolski’’ , uczestniczący w latach 40-tych w mordowaniu żołnierzy podziemia niepodległościowego po II wojnie św., minister MON w czasie masakr ludności na Wybrzeżu w Grudniu 1970 roku – jest ekspertem(!), doradcą(!) pomiotu bękarta córki popa Szczynukowicza ksywa B. Komorowskiego w sprawach … swoich mocodawców – Rosji. Można powiedzieć – jaki doradca taki rezydent.
  ————————————————————————-
  ,,Upaść może naród wielki a zginąć tylko nikczemny’’ – 13 grudnia 1981r. junta wojskowa Jaruzelskiego rozprawiła się z niepodległym społeczeństwem obywatelskim w Polsce. Zorganizowało się ono bowiem w państwo alternatywne. Służyły temu struktury związków zawodowych
  i stowarzyszeń. Reprezentowany był cały naród. Przeprowadzono na terytorium Polski pierwsze od zakończenia II wojny światowej demokratyczne wybory. Każdy obywatel czuł się za państwo odpowiedzialny. Istniały wolne media. Prasa związkowa docierała wszędzie. Regionalne media wymknęły się nieco spod kontroli centrali. Rozgłośnie zagraniczne słuchano w każdym domu. Organizacje partyjne PZPR (POP) w zakładach pracy zaczęły popierać żądania pracownicze. Rakowski już snuł propozycje dogadania się z Moskwą i otrzymania jej zgody na przejęcie władzy przez „Solidarność”. Przed Polską otwierała się droga do pokojowej transformacji systemu. Bezpiece nie udało się wprowadzić odpowiedniej ilości agentury do przejęcia kontroli nad wolnym społeczeństwem. Moskwa nie chciała interweniować. Wolski czy jak na prawdę tej sowieckiej matrioszce ksywa Jaruzelski więc postanowił sam dokonać pacyfikacji narodu. Czesław Kiszczak ( brał udział w plutonie egzekucyjnym, jako jego dowódca w rozstrzeliwaniu, mordowaniu oficerów i żołnierzy wracających z Zachodu do Polski)powiedział to wprost w 1983r. na odprawie MSW w Pradze – „Stan wojenny został wprowadzony po to, by wymienić elity w „Solidarności” – te „niekonstruktywne”[1] i zamienić na „konstruktywne” (wg planszy wystawy Urzędu Gaucka z 2001r. w Katowicach). Operacja podmiany elit zgodnie z planem, mająca kryptonim „Renesans”, powiodła się ( tak jak kończona przez nich operacja SEZAM, przerabiania ponad 1.6 miliona żydów na „polaków”, jak i 4000 sowieckich matrioszek, litwaków – tych było 400 tys). Społeczeństwo „kupiło” spreparowane elity „Solidarności”. Nie zastanawiano się nad tym czy Kuroń z Michnikiem to przywódcy „S” czy jedynie doradcy. Agent „Bolek” stanął na czele strony solidarnościowej a Michnik zadbał o rząd dusz. Wyeliminowano niemal całkowicie nie tylko z polityki ale i ze zbiorowej świadomości społecznej tych co Sierpień1980 stworzyli. Andrzej Gwiazda, Walentynowicz i wszyscy „niekonstruktywni” , wybrani w demokratycznych wyborach solidarnościowcy zostali skazani na milczenie. Narzucono społeczeństwu nowe elity – posłuszne i skorumpowane. Ich zadaniem było umożliwić miękkie lądowanie partyjnym i bezpieczniackim bonzom. Operacja została zakończona pełnym sukcesem. Od społeczeństwa oczekiwano tylko jednego – by nie przeszkadzało – miało oglądać „okrągły stół” w telewizji i nic nie robić – bo oto na ich oczach upada komuna i rodzi się niepodległe państwo. To normalne, że większość społeczeństwa chciała w to wierzyć. Media nie tylko komunistyczne ale i tzw. solidarnościowe nazywały oponentów oszołomami. Na nic się zdały przestrogi i protesty. Wprawdzie społeczeństwo odrzuciło w głosowaniu 4 czerwca 89r. wszystkich komunistów, to jednak parszywe elity i tak zrobiły swoje. Jaruzelski zdrajca i agresor w wojnie z własnym narodem rozpoczętej 13 grudnia został Prezydentem Polski. Hańba! Tylko dzięki temu, że kolejni rządzący bali się społeczeństwa jesteśmy w NATO i UE. Warto przypomnieć bredzenie Wałęsy o NATO-bis i wypowiedzi Mazowieckiego i Onyszkiewicza o trwałości Paktu Warszawskiego i obecności wojsk sowieckich w Polsce. Od 20 lat postępuje dezintegracja państwa. Najdobitniej widać to porównując II RP z III RP. Wszystko to, co nasi dziadkowie zbudowali, zostało przez elity rządzące III RP zniszczone, sprzedane( przemysł stoczniowy, maszynowy i chemiczny COP, włókienniczy, spożywczy). Olbrzymie zadłużenie przy braku rozwoju przemysłu i infrastruktury wskazuje na jedno działanie :„rząd się sam wyżywi” . Urban powiedział w stanie wojennym prawdę. Zniszczenia kraju porównywalne są z wojną. Ok. 2 mln młodych ludzi opuściło kraj. Znikoma jest szansa na powrót ich do kraju. Taka strata demograficzna równa jest stratom ponoszonym w wyniku kilkuletnich działań wojennych. Reforma zdrowia to wprowadzenie tylnymi drzwiami eutanazji. Kontrakty na usługi medyczne prowadzą nie tylko do kolejek w gabinetach specjalistycznych ale również do tego, że od października szpitale świecą pustkami. Reforma oświaty doprowadziła do zaniżenia poziomu nauczania. Nie uczy się samodzielnego myślenia ale odpowiadania według ściśle określonych schematów – „słowa klucze”. Ograniczenia w poznawaniu literatury i historii polskiej to wzory żywcem wzięte od zaborców: patrz „Syzyfowe Prace” Żeromskiego. Czyż nie wygląda to na program edukacji Polaków do pracy na zmywakach całego Świata? 30 lat po Sierpniu 80r. mamy „prezydenta”, który zdrajcę i zbrodniarza sowiecką matrioszkę Wolskiego ksywa Jaruzelskiego zaprasza na posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i wystawia pomnik bolszewikom, którzy w 1920r szli na Warszawę! Hańba! Polska jest obecnie w najgorszej sytuacji w całej swojej historii. Zagrożone jest bowiem poczucie tożsamości narodowej. Jest gorzej niż w XVIII w. i w 1945r. gdy traciliśmy jedynie niepodległość. Wówczas poczucie dumy i tożsamości narodowej w społeczeństwie pozostało. Obecnie, AD 2010 – patriotyzm to „obciach”.
  1
  Co robić? Organizować się od dołu. Powtórzyć 1980r. Stworzyć nowe autentyczne elity. Edukować młodzież. Tworzyć kursy z zakresu historii i literatury polskiej. Czeka nas praca od podstaw. Nie oglądać się na lokalne elity polityczne – one zajęte są sobą i grami politycznymi jak „załapać się na kolejną kadencję”. Cechuje je absolutna niechęć do jakiegokolwiek działania. Mierny ale wierny to główna dewiza. Zobaczmy, społeczeństwo amerykańskie zaczyna się tak organizować – powstała tam „Tea Party”. Czekanie na kolejne świetlane pomysły obecnych elit to droga donikąd. Organizując się zmusimy ich też do aktywności. Będą musieli z nami współdziałać. Pamiętajmy o Smoleńsku, o wielu pokoleniach naszych przodków, którzy ginęli, by Polska przetrwała. Nie ma wojny polsko- polskiej, jest wojna polsko-rosyjska o naszą niepodległość i suwerenność! Nie oddawajmy władzy w ręce ludzi, dla których „Polska to nienormalność” i ,,piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”. Tak to oni powinni uciekać z Polski! Ale wypędzić ich może tylko zjednoczony i zorganizowany naród dumny ze swej przeszłości i cech narodowych. To nie prawda, że nic zrobić się nie da, naród musi wrócić z wewnętrznej emigracji. Musimy poczuć, że są nas miliony. Trzeba się tak policzyć, jak na spotkaniach z Janem Pawłem II w 1979r., by mógł powstać nowy powszechny ogólnopolski ruch społeczny. Pamiętajmy o przestrodze: „Upaść może naród wielki a zginąć tylko nikczemny”. Już w czasach PRL dopuszczana była krytyka tzw. „konstruktywna”. Miała ona nawet pomagać PZPR w likwidacji niedociągnięć. Ten podział na „konstruktywnych” i „niekonstruktywnych” oznaczał podział na tych co nie są przeciwnikami partii a wręcz mogą pomóc w modernizacji kraju. „Niekonstruktywni” to krytykanci z pozycji politycznych. Bezpieka i grupa Wałęsy nazywali grupę skupioną wokół Andrzeja Gwiazdy, politykierami chociaż było dokładnie odwrotnie. To grupa Gwiazdy trzymała się działalności związkowej i nie dążyła do objęcia stanowisk politycznych. Alternatywną propozycją „niekonstruktywnych” było wznowienie” działalności Związku Solidarność bez czekania na „Okrągły stół” i jego porozumienia. Można powiedzieć, że cała istotna walka komunistów z „Solidarnością” toczyła się o niezależność Związku. Władza proponowała współodpowiedzialność i współrządzenie. „Solidarność” nazywała to próbą wmontowania w system, co się równało z utratą niezależności. W lutym 1981 mec. Siła Nowicki przedstawił Krajowej Komisji Porozumiewawczej „Solidarności” propozycję wyrażenia zgody na aresztowanie ok. 20 członków Związku w zamian za dostęp do mediów w tym telewizji. W trakcie przygotowań do „Okrągłego stołu” komuniści (Urban, Kiszczak) zdecydowali się na rozmowy tylko z opozycją „konstruktywną” (główni reprezentanci: Kuroń, Michnik – byli dysydenci chcący reformować komunizm, Wałęsa, Frasyniuk). Władze PRL chciały kompromitować, jako szkodliwych oszołomów, opozycję „niekonstruktywną” (główni reprezentanci: Gwiazda, Walentynowicz, Szeremietiew, Chmielowska, środowisko L-DPN – antykomunistyczna niepodległościówka). Ten zabieg propagandowy miał umożliwić i umożliwił władzom PRL dobranie partnerów do rozmów przy „Okrągłym stole” wedle ich upodobania i potrzeb. Jacek Kuroń mówił wówczas o potrzebie wyeliminowania „opozycji niekonstruktywnej” z życia politycznego – nie mówił tylko jakimi metodami. Kuroń w dyskusjach z Kiszczakiem pod legendą przesłuchań zaproponował stworzenie listy osób,
  które do nowego związku „S” nie będą mogły się zapisać. Opozycja niepodległościowa – ta „niekonstruktywna” chciała bowiem komunistów pozbawić władzy poprzez organizację wolnych wyborów. Mówiło się również o sprowadzeniu Rządu Emigracyjnego z Londynu, który w oparciu o konstytucję przedwojenną miał rozpisać wybory do Sejmu – konstytuanty. „Niekonstruktywni” chcieli też reaktywacji NSZZ „Solidarność” poprzez zwołanie Zjazdu Delegatów wybranych w 1981r. „Konstruktywni” założyli nowy związek zawodowy pod tą samą nazwą „Solidarność”. Wiele osób dało się na ten zabieg nabrać. Zwycięstwo „konstruktywnych” spowodowało, że Polska najpóźniej przeprowadziła demokratyczne wybory i skutki dojścia do władzy tej „konstruktywnej” opozycji trwają do dziś. Jadwiga Chmielowska Quo Vadis, Polsko? Pomaganie zbrodniarzom jest ze wszech miar naganne i powinno być potępione bezwzględnie. Od czasów II wojny światowej rozlicza się nazizm, ściga SS-manów i hitlerowskich zbrodniarzy wojennych po całym świecie. Do dnia dzisiejszego. Sądy wymierzają kary leciwym staruszkom, stojącym jedną nogą nad grobem. Jest to słuszne w imię szeroko rozumianej sprawiedliwości. Jednak musimy wreszcie przeciąć wieloletnią linię podziału pomiędzy ideologiami nazistowską i komunistyczną! Oczywiście, wielu nazistowskich zbrodniarzy uniknęło kary, jednakże sam reżim był osądzony w Norymberdze, a większość rzezimieszków ukarana! Co natomiast zrobiono w sprawie zbrodni komunistycznych, które pochłonęły nie mniej ofiar, niż w czasie rządów Hitlera? To nie Hitler wymyślił obozy koncentracyjne i policję polityczną. Długo przed Hitlerem te instytucje istniały w Rosji Sowieckiej, już za czasów Lenina rozpoczęto straszliwy, czerwony terror. Skupmy się jednak na sprawach Polskich. Od 1944 roku sowieci postawili u władzy w Polsce swoich ludzi 4000 matrioszek, enkawudzistów i 400 tys litwaków, czyli biedoty żydowskiej. Funkcjonowały zbrodnicze struktury MBP (UB), następnie SB( to tam ma korzenie „pierwszy kaszalot Ubekistanu występująca pod trzecim lub czwartym już tetełe), działała informacja wojskowa, której funkcjonariuszem był późniejszy „prezydent” Polski, gen. Jaruzelski (TW „Wolski”). Ciągłość działalności tych przestępczych organizacji została zachowana aż do roku 1989. W tym czasie zamęczono tysiące ludzi, upokarzano cały naród. Ostatnim etapem tych zbrodni był stan wojenny autorstwa Jaruzelskiego i spółki. Efekty „sprawiedliwości dziejowej” po powstaniu
  tzw. III RP: Jaruzelski jest generałem w stanie spoczynku, dostaje emeryturę prezydencką. Dziesiątki tysięcy PRL-owskich generałów, oficerów, podoficerów wojska, milicji, służby bezpieczeństwa, mający na swych rękach krew obywateli naszego kraju, otrzymuje spore emeryturki (choć resorty składek emerytalnych nie płaciły, żeby było śmieszniej). Nikt nie ukarał przestępców, nie dość tego-mają oni w chwili obecnej (na zasadzie tzw. praw nabytych) zapewniony byt na poziomie kilkakrotnie wyższym od ludzi, którzy w latach 80-tych narażali swe życie, walcząc z komunistycznym reżimem, w imię wolności i niepodległości. Gdy rzecz idzie o pociągnięciu do odpowiedzialności Jaruzelskiego, Kiszczaka i innych przestępców, wśród wielu środowisk odzywają się głosy: „to już ludzie starzy, schorowani, zmęczeni życiem, i stawianie ich przed sądem byłoby gestem niehumanitarnym. Dajmy im spokojnie umrzeć”. Jeden „moralny autorytet” Aaron Szechter, nie Polak znany jako Michnik jąąąkaaałlaa miał się nawet wypowiedzieć w sposób następujący: „o……cie się od generała”. Dlaczego więc te same środowiska nie broniły Klausa Barbiego, Demjaniuka i innych zbrodniarzy wojennych? Przecież w chwili, gdy mieli stanąć przed trybunałem sprawiedliwości, byli starcami ponad 80-letnimi!
  2
  Niepełna lista ofiar stanu wojennego ….Dlaczego Jaruzelski i Kiszczak do chwili obecnej są generałami w stanie spoczynku, a tysiące innych PRL-owskich wojskowych, SB – ków – oficerami i podoficerami? Tym samym III RP uznaje spuściznę przestępczego reżimu tzw. Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, gdyż zachowuje ważność stopni wojskowych z poprzedniego okresu! Jakim prawem ludzie, którzy na każdym kroku gwałcili nasze prawa obywatelskie, upokarzali nas, okradali, przesłuchiwali, brutalnie bili, zabijali polskich obywateli, podsłuchiwali nasze rozmowy, cenzurowali listy – mają do dnia dzisiejszego wypłacane tak duże świadczenia emerytalno – rentowe, nieadekwatne do ich zbrodniczych występków? Ja, jako były opozycjonista, który w czasach współczesnych ledwie wiążę koniec z końcem – jestem tym głęboko oburzony, i kategorycznie protestuję przeciwko przywilejom dla tych wszystkich komunistycznych przestępców. To jest wbrew zasadom elementarnej sprawiedliwości! Szczególnie dzisiejsze władze hołubią PRL – owską elitę. Ostatnim, chyba najbardziej głośnym i bulwersującym przykładem jest zaproszenie Jaruzelskiego na posiedzenie prezydenckiej rady bezpieczeństwa narodowego. W czasie, gdy prezydentem był postkomunista, syn oprawcy i kata Polaków i nie tylko junior Izaak Stoltzman ksywa Kwaśniewski, nawet on unikał jawnej styczności z komunistą – sowieckim generałem i ich matrioszką Wolskim ksywa Jaruzelskim, przecież człowiekiem ideologicznie mu bliskim. Natomiast były koncesjonowany przez służby „opozycjonista”, dzisiejszy rezydent III RP, potomek bękarta córki popa Szczynukowicz ksywa Bronisław Komorowski – zaprasza człowieka, sowiecką matrioszkę Wolskiego, czy jak tam mu na prawdę, Moskwa i on tylko wie, mającego na swoich rękach krew- na posiedzenie
  ważnego ciała doradczego urzędu prezydenta. To skandal i kpina z Polaków. I jeszcze jeden przykład – sprawa pomnika dla sowieckich okupantów w Ossowie. Osobiście nie mam niczego przeciwko cmentarzom, czy to niemieckim, czy to sowieckim. Cmentarz jest miejscem świętym i nieważne, co myślimy o pochowanych tam ludziach, musimy uszanować ich mogiły. Jednakże wystawianie drogiego pomnika – monumentu dla sowieckich agresorów, którzy idąc po Polskiej ziemi grabili, mordowali, i wdrażali w życie ideę o światowej rewolucji – jest niewątpliwie prowokacją i aktem zdrady naszych interesów narodowych. Jak na to spojrzą rodziny byłych opozycjonistów, którzy umarli w zapomnieniu i nędzy po roku 1989? Ludzie ci nie mają nawet przyzwoitych nagrobków z adnotacją, iż walczyli o tą III RP, która ich zdradziła i o nich zapomniała. Wychodzi na to, że III RP ma większy szacunek dla byłych UB-ków, SB-ków, milicjantów, ZOMO-wców, TW-ulców i pracowników wojskowych służb informacyjnych. W roku ubiegłym, gdy rząd przygotowywał ustawę o redukcji rent i emerytur byłym funkcjonariuszom
  PRL-owskich służb represji, premier Donald Tusk w jednym z wywiadów obiecał, iż część z odzyskanych w ramach tej ustawy pieniędzy przeznaczona zostanie dla byłych opozycjonistów. Tych najbardziej potrzebujących. Ustawa okazała się niewypałem – pozostawiono tam pewną prawną furtkę, z której PRL-owscy dygnitarze skrzętnie skorzystali. Redukcje ich świadczeń były minimalne. Tymczasem przygotowanie tzw. Ustawy kombatanckiej, która objęłaby grupę najbiedniejszych byłych opozycjonistów, ciągnie się już trzeci rok, i końca nie widać. Obietnica
  premiera rządu RP okazała się pustosłowiem. Siedzący w Sejmie i Senacie RP byli opozycjoniści z czasów PRL – u nie są zainteresowani losem swych byłych kolegów, którzy po 1989 roku zostali wyrzuceni za burtę historii. To wstyd i hańba. Nie lubię robić analogii historycznych. Jednakże jedna analogia nasuwa mi się ostatnio coraz częściej: dzisiejsza sytuacja przypomina czasy do maja 1926, gdy scena polityczna II RP ogarnięta była przez krzykaczy i różnego rodzaju kanalie. Kwitła korupcja, a kariery robili ludzie, których nie było ani w szeregach Legionów, ani w Powstaniach Śląskich, czy Powstaniu Wielkopolskim. Szerzyła się dekadencja. Sejm był sceną gorszących ekscesów, dochodziło do bójek. Zamach majowy Józefa Piłsudskiego na długie lata położył kres tym bezeceństwom, a ludzie zasłużeni dla Niepodległości ojczyzny, mogli znaleźć przyzwoitą pracę i jakoś wyżyć ze swymi rodzinami. Choć sytuacja się powtarza, nie ma niestety człowieka tej miary i wielkości, jakim był wówczas Józef Piłsudski. A szkoda. A oto znane na dzisiaj Ofiary Wolskiego ksywa Jaruzelskiego (Wolski to sowiecka matrioszka jakich wiele pozostawili w Polsce (4000), oraz w innych krajach. Pisze o tym Henryk Pająk, pisałem ja (archiwum rodzinne) także tu, pisał Rybiński w zastępstwie Jaroszewicza, o tym przejęciu archiwów przez Jaroszewicza (zginęli wszyscy, którzy brali w tym udział z Jaroszewiczem włącznie). Jedynie badanie DNA tej sowieckiej matrioszki oraz rzekomej „matki” i żyjącej jeszcze „siostry” pokaże prawdę o tej swołoczy sowieckiej w polskim mundurze. „Matka” nie życzyła sobie tej matrioszki na swym pogrzebie, ze swą „siostrą” nie utrzymuje kontaktów, jak i z „kolegami” z gimnazjum, bo mogli by go zdemaskować, przepytując go po łacinie.), sowieckiej matrioszki i zbrodniarza, bandyty Kiszczaka oraz ich janczarów.
  3
  1. CZEKALSKI Józef, lat 48. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas
  pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”, postrzał klatki piersiowej i brzucha,
  ponadto postrzał lewej stopy.
  2. GIZA Józef, lat 28. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji
  strajku w KWK „Wujek”, postrzał boczny szyi.
  3. GNIDA Joachim, lat 28. Zmarł 25 stycznia 1982 r. w wyniku ran odniesionych
  16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”,
  postrzał przeszywający głowę.
  4. GZIK Ryszard, lat 35. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji
  strajku w KWK „Wujek”, postrzał przeszywający głowę.
  5. KUPCZAK Bogumił, lat 28. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas
  pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”, postrzał brzucha.
  6. PELKA Andrzej, lat 20. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas
  pacyfikacji w KWK „Wujek”, postrzał przeszywający głowę.
  7. STAWISIŃSKI Jan, lat 22. Zmarł 25 stycznia 1982 r. w wyniku ran odniesionych
  16 grudnia 1981 r. podczas
  pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”, postrzał przeszywający głowę.
  8. WILK Zbigniew, lat 20. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji
  strajku w KWK „Wujek”, postrzał w plecy i postrzał od tyłu w okolicy
  lędźwiowej.
  9. ZAJĄC Zenon, lat 22. Zamordowany 16 grudnia 1981 r. podczas
  pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”, postrzał przeszywający klatkę
  piersiową.
  10. BROWARCZYK Antoni, lat 23. Zamordowany strzałem w głowę podczas
  rozpędzania demonstracji w Gdańsku, 17 grudnia 1981 r.
  11. KOSTECKI Tadeusz. Zmarł na zawał serca pobity przez ZOMO w
  czasie pacyfikacji strajku na Politechnice Wrocławskiej 17 grudnia 1981 r.
  12. ADAMOWICZ Michał, lat 28. Zmarł 5 września 1982 r. w wyniku ran
  postrzałowych odniesionych w czasie demonstracji 31 sierpnia w Lubinie.
  13. POŹNIAK Mieczysław, lat 26. Zmarł 31 sierpnia w Lubinie, w wyniku
  rany postrzałowej brzucha odniesionej w czasie demonstracji w Lubinie.
  14. TRAJKOWSKI Andrzej, lat 32. Zmarł 31 sierpnia w Lubinie, w wyniku
  rany postrzałowej głowy, odniesionej w czasie demonstracji.
  15. BARCHAŃSKI Emil, lat 17. Uczeń, więzień polityczny. Zaginął 16
  czerwca 1982 r. Ciało wyłowiono z Wisły. W trakcie śledztwa był bity, miał
  być świadkiem na rozprawie kolegów.
  16. CIELECKI Wojciech, lat 19. Zastrzelony przez żołnierza LWP 2 kwietnia
  1982 r. w Białej Podlaskiej.
  17. CIEŚLEWICZ Wojciech, lat 29. Zmarł 2 marca 1982 r. w wyniku pobicia
  przez ZOMO podczas demonstracji w Poznaniu 13 lutego 1982 r.
  18. DURDA Władysław. Zmarł w nocy z 3 na 4 maja 1982 r., zatruty gazami
  łzawiącymi, użytymi do rozpędzania demonstracji 3 maja 1982 r. w Szczecinie.
  Milicja odmówiła wezwania pogotowia.
  19. GRUDZIŃSKI Adam, lat 36. Zmarł na serce po pobiciu w obozie internowania
  w Załężu, w październiku 1982 r.
  20. JURGIELEWICZ Zdzisław, lat 29. Zmarł 21 września 1982 r. po pobiciu
  12 września 1982 r. w KM MO w Giżycku.
  21. KAMIŃSKI Wacław, lat 32. Zmarł 28 listopada 1982 r., trafiony petardą
  w czasie demonstracji 11 listopada 1982 r. w Gdańsku.
  22. KOŁODZIEJCZYK Wanda, lat 59. Przewieziona do szpitala w stanie
  agonalnym ze śladami pobicia z aresztu śledczego na ul. Rakowieckiej w
  Warszawie. Zmarła 4 stycznia 1982 r.
  23. KOT Stanisław. Po pobiciu przez patrol ZOMO 31 marca 1982 r., zmarł
  3 kwietnia 1982 r. w Rzeszowie.
  24. KRÓLIK Stanisław, lat 39. Pobity w czasie demonstracji 10 listopada
  1982 r. w Warszawie, zmarł 16 listopada 1982 r.
  25. LENARTOWICZ Joanna, lat 19. Zmarła 5 maja 1982 r. po pobiciu w
  czasie rozpędzania demonstracji 3 maja 1982 r. w Warszawie.
  26. LISOWSKI Włodzimierz, lat 67. Zmarł 13 lipca 1982 r. po pobiciu
  podczas demonstracji 13 maja 1982 r. w Krakowie.
  27. MAJCHRZAK Piotr, lat 19. Zmarł 18 maja 1982 r. po pobiciu przez
  ZOMO podczas demonstracji 13 maja 1982 r. w Poznaniu.
  28. MAJEWSKI Kazimierz, lat 46. Na skutek nagonki, inwigilacji, gróźb i
  nakłaniania do współpracy z SB popełnił samobójstwo 29 października 1982
  r. w Jeleniej Górze.
  29. MICHALCZYK Kazimierz, lat 27. Zmarł 2 września 1982 r. w wyniku
  obrażeń odniesionych w czasie rozpędzania demonstracji we Wrocławiu 31
  sierpnia 1982 r.
  30. RACZEK Stanisław, lat 35. Zmarł 7 września 1982 r. po pobiciu w
  czasie demonstracji w Kielcach 31 sierpnia 1982 r.
  31. RADOMSKI Mieczysław, lat 56. Zmarł 3 maja 1982 r. w czasie zajść
  ulicznych w Warszawie.
  32. ROKITOWSKI Mieczysław, lat 47. Zmarł 3 kwietnia 1982 r. po pobiciu
  w areszcie śledczym w Załężu.
  33. SADOWSKI Piotr, lat 32. Zmarł 31 sierpnia 1982 r. trafiony petardą
  podczas demonstracji w Gdańsku.
  Piotr Hlebowicz
  GRUDZIEŃ 2010 R Szczegółowy program wieczornicy na naszej stronie :
  Pismo do użytku wewnętrznego Stowarzyszenia
  http://www.solidarni.waw.pl 4
  34. SZULECKI Adam, lat 32. Zmarł 9 maja 1982 r. po pobiciu w czasie
  demonstracji 3 maja 1982 r. w Warszawie.
  35. WILKOMIRSKI Eugeniusz, lat 52. Zmarł 3 września 1982 r. po pobiciu
  przez ZOMO w czasie demonstracji w Częstochowie 1 września 1982 r.
  36. WŁOSIK Bogdan, lat 30. Zamordowany z broni palnej przez funkcjonariusza
  SB w czasie demonstracji w Nowej Hucie 13 października 1982 r.
  37. WOŹNIAK Tadeusz, lat 49. Zmarł 1 września 1982 r. po pobiciu przez
  ZOMO podczas demonstracji 31 sierpnia 1982 r. we Wrocławiu.
  38. ZDUNEK Franciszek, lat 49. Przewodniczący Komitetu Budowy Kaplicy
  w Sobolewie w woj. lubelskim. Zastrzelony przez sierżanta MO.
  39. BLESZCZYŃSKI Zenon, lat 24. Zmarł w nocy z 13 na 14 stycznia 1983
  r. po pobiciu w areszcie śledczym 28 grudnia 1982 r.
  40. DRABOWSKA Janina, lat 63. Zmarła we wrześniu 1983 r. na skutek
  obrzęku płuc, spowodowanego działaniem gazów łzawiących, użytych do
  rozpędzania demonstracji w Nowej Hucie 31 sierpnia 1983 r.
  41. GRZYWNA Andrzej, lat 62. Zmarł w nocy z 29 na 30 sierpnia 1983 r. po
  pobiciu pałką po głowie w milicyjnym areszcie.
  42. KOWALSKI Ryszard, lat 44. Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w
  Hucie Katowice, dwukrotny więzień polityczny. Zaginął 7 lutego 1983 r. Ciało
  wyłowiono z rzeki 31 marca 1983 r.
  43. LARYSZ Józef, lat 41. Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ
  „Solidarność” w zakładach ELWRO Internowany, zwolniony z pracy. Zmarł 7
  marca 1983 r. po kolejnym przesłuchaniu w KW MO.
  44. LYSKAWA Bernard, lat 56. Zmarł na zawal serca, uciekając przed
  ZOMO po demonstracji w Krakowie 1 maja 1983 r.
  45. MIASKO Zdzisław, lat 29. Zmarł 3 czerwca 1983 r. po pobiciu na posterunku
  MO w Nowej Miłosnej.
  46. MARZEC Jerzy, lat 21. Zaginął 21 czerwca 1983 r. po uroczystościach
  powitania Papieża. Ciało znaleziono nad Odrą 22 czerwca 1983 r. Powodem
  śmierci było zachłyśnięcie się krwią.
  47. PODBORACZYŃSKI Bogusław, lat 21. Działacz NSZZ „Solidarność”.
  Prawdopodobnie zatrzymany przez funkcjonariuszy MO, ciało wydobyto z
  rzeki 30 kwietnia 1983 r.
  48. PRZEMYK Grzegorz, lat 19. Zmarł 14 maja 1983 r. w wyniku obrażeń
  po pobiciu przez milicjantów w komisariacie przy ul. Jezuickiej w Warszawie
  12 maja 1983 r.
  49. STEFAŃSKI Jacek, lat 25. Zmarł 9 września 1983 r. Pobity 2 września
  1983 r. na ulicy przez „nieznanych sprawców”. Brata denata i świadków
  wydarzenia funkcjonariusze MSW nakłaniali szantażem do zaniechania
  wyjaśnienia sprawy.
  50. SYMONIUK Zbigniew, lat 33. Członek Komitetu Obrony Więzionych za
  Przekonania. Internowany, więzień polityczny. Zmarł 8 stycznia 1983 r. We-
  dług oficjalnej wersji, popełnił samobójstwo w czasie odbywania kary 2 lat
  pozbawienia wolności w więzieniu w Białymstoku.
  51. SMAGURA Ryszard, lat 29. Zmarł 1 maja 1983 r. w Krakowie po trafieniu
  petardą w czasie demonstracji.
  52. SZYMAŃSKI Zbigniew, zmarł w kwietniu 1983 r. po pobiciu przez
  zomowców – R. Rudowczaka i J. Niemca.
  53. WASILUK Henryk, lat 28. Więzień polityczny. Zmarł 25 listopada 1983
  r. Po zwolnieniu z więzienia popełnił samobójstwo przez samospalenie w
  proteście przeciwko eksmisji z mieszkania.
  54. WĘDROWNY Jerzy, lat 28. Aresztowany za udział w manifestacji 31
  sierpnia 1983 r. Zmarł w areszcie śledczym we wrześniu 1983 r. w niewyjaśnionych
  okolicznościach, przed kolejną rozprawą.
  55. WITKOWSKI Włodzimierz, lat 31. Zaginął podczas manifestacji 31
  sierpnia 1983 r. we Wrocławiu. Zwłoki znaleziono 7 września 1983 r., wiszące
  na drzewie pod Oleśnicą.
  56. ZIÓŁKOWSKI Jan, lat 56. Współpracownik Komitetu Budowy Pomnika
  Ofiar Czerwca 1956 r. Zmarł 5 marca 1983 r. pobity w czasie przesłuchania
  w V komisariacie MO w Poznaniu.
  57. BARTOSZCZE Piotr, lat 34. Działacz NSZZ „Solidarność” Rolników
  Indywidualnych. Ciało znaleziono 8 lutego 1984 r. w studzience melioracyjnej
  na polu ze śladami bicia i duszenia.
  58. FRACZEK Lech, Zmarł 25 maja 1984 r. po pobiciu 5 kwietnia 1984 r. na
  posterunku MO.
  59. FRAS Tadeusz, lat 33. Nauczyciel, przewodniczący NSZZ „Solidarność”
  w szkole. Zmarł 7 września 1984 r. Ciało znaleziono na przedmieściach
  Krakowa. Według oficjalnej wersji, wyskoczył z II piętra. Sekcja zwłok ujawniła
  ślady bicia i duszenia.
  60. GEBOSZ Andrzej, lat 31. Zmarł 26 października 1984 r. po pobiciu
  podczas przesłuchania w DUSW Łódź-Śródmieście.
  61. HAC Aleksander, lat 44. Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w
  Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Zmarł 18 października 1984
  r. Znaleziony 16 października 1984 r. w piwnicy do- mu przy ul. Królewskiej
  z ciężkimi obrażeniami głowy.
  62. HANT Edyta, lat 8. Uczennica. Zmarła 29 marca 1984 r. Zginęła w
  parku od strzału oddanego z okien mieszkania przez sierżanta MO Halonia.
  63. JASIŃSKI Krzysztof, lat 25. Działacz NSZZ „Solidarność”. Internowany.
  Zmarł 10 listopada 1984 r. Zwłoki znaleziono na przystanku PKS w Elblągu
  ze śladami silnych urazów.
  64. KULKA Stanisław, lat 47. 15 listopada 1984 r. został zastrzelony na
  szosie przez milicjanta Jana Żurka.
  65. LAWRYNOWICZ Henryk, lat 42. 8 listopada 1984 r. został zatrzymany
  na Komisariacie Kolejowym. Zmarł 9 listopada 1984 r. Lekarz stwierdził
  krwiaka skroni i liczne obrażenia.
  66. LAZARSKI Kazimierz, lat 58. Pobity we własnym mieszkaniu przez
  funkcjonariuszy MO. Zmarł 24 września 1984 r. Sąd Rejonowy w Oleśnicy
  skazał funkcjonariuszy Ryszarda Boryga, Zbigniewa Krolaka i Józefa Jarosika
  na kary od 1 do 2 lat pozbawienia wolności.
  67. Ksiądz POPIEŁUSZKO Jerzy, lat 37. Kapelan NSZZ „Solidarność”.
  Zamordowany 19 października 1984 r. przez funkcjonariuszy MSW: W.
  Chmielewskiego, J. Pękalę, G. Piotrowskiego, A. Pietruszkę.
  68. ROMANOWSKI Jarosław, lat 23. Zmarł 12 maja 1984 r. Zatrzymany
  przez MO. Według oficjalnej wersji, powiesił się w areszcie.
  69. STRUSKI Krzysztof, lat 28. Zmarł 14 listopada 1984 r. Zatrzymany
  przez funkcjonariuszy MO, został następnie wyrzucony z milicyjnego samo-
  chodu.
  70. SZTENCEL Paweł, lat 19. Zmarł 22 grudnia 1984 r. na astmę sercową
  w areszcie śledczym przy ul. Smutnej w Łodzi, po odmowie udzielenia
  pomocy lekarskiej.
  71. TOKARCZYK Zbigniew, lat 31. Działacz NSZZ „Solidarność” i KPN.
  Internowany i szykanowany przez SB. Zmarł w nocy z 22 na 23 lutego 1984
  r. Ciało znaleziono koło jego domu. Sekcja wykazała urazy wątroby i płuc
  oraz ślady ciosów.
  72. WALCZAK Bogusław, lat 57. Zmarł w marcu 1984 r. Został zatrzymany
  przez patrol MO w dniu 8 marca 1984 r. żonie wydano ciało 16 marca 1984
  r., twierdząc, że znaleziono je na ulicy.
  73. ANTONOWICZ Marcin, lat 19. Zmarł 2 listopada 1985 r. Został zatrzymany
  przez patrol MO 19 października 1985 r. Doznał śmiertelnych urazów
  głowy w milicyjnym samochodzie.
  74. BUDNY Jan. Zmarł 14 lutego 1985 r. Zatrzymany przez funkcjonariuszy
  MO Witolda Jabłońskiego i Kazimierza Klonowskiego 11 lutego 1985 r.
  Pobity w czasie przesłuchania. W szpitalu stwierdzono krwiaka mózgu, który
  był przyczyną zgonu.
  75. BULKO Zdzisław, lat 30. Zmarł 17 grudnia 1985 r. Znaleziony w rowie
  pod Zamościem z ciężkimi obrażeniami. Zwolnieni przez niego z pracy za
  pijaństwo i kradzieże trzej ormowcy grozili mu zemstą.
  76. CZARNY Mikołaj, lat 56. Zmarł 14 lutego 1985 r. Został zatrzymany
  przez MO. Zmarł w wyniku urazów czaszki. Według oficjalnej wersji, spadł
  ze schodów.
  77. FRANZ Roman, lat 32. Zmarł 8 stycznia 1985 r. Został zatrzymany
  przez milicję na komisariacie kolejowym. Znaleziony martwy na ławce koło
  dworca PKP. Sekcja wykazała stłuczenie mózgu.
  78. KRAWIEC Jan, lat 22. Zmarł 30 października 1985 r., zatrzymany na
  Komendzie MO w Miechowie. Według oficjalnej wersji, popełnił samobójstwo
  w areszcie przez powieszenie. Ciało nosiło ślady urazów piersi, brzucha
  i głowy.
  79. KRZYWDA Jacek, lat 37. Zmarł 26 czerwca 1985 r. został pobity w
  bramie domu, w którym mieszkał, przez patrol MO.
  80. KASPROWSKI Dariusz, lat 23. Zmarł 9 grudnia 1985 r. Według oficjalnej
  wersji, powiesił się w ZK w Koronowie. Na zwłokach stwierdzono liczne
  urazy szyi, ramion i pleców.
  81. MARTIN Lesław, lat 37. Członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Regionu
  NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Zamordowany 23 stycznia 1985 r. Został
  zrzucony przez „nieznanych sprawców” z kładki dla pieszych nad ulicą, z
  wysokości 20 m.
  82. POPŁAWSKI Piotr, pop Cerkwi prawosławnej w Narwi. Zaginął 15
  czerwca 1985 r. Zwłoki znaleziono 20 czerwca 1985 r. w lesie koło Zabłudowa.
  Według oficjalnej wersji, popełnił samobójstwo.
  83. PRZEPIÓRZYŃSKI Witold, członek NSZZ „Solidarność”. Zaginął 9 maja
  1985 r. Zwłoki znaleziono 17 maja 1985 r. w kanale portowym ze śladami
  silnych obrażeń.
  84. SZUSTER Aleksander, lat 25. Zmarł 30 stycznia 1985 r. po pobiciu na
  Komisariacie MO w Świdniku. Przyczyną śmierci było złamanie podstawy
  czaszki.
  85. ŚLUSARSKI Ryszard, lat 25. Zmarł 4 marca 1985 r. po pobiciu przez
  funkcjonariuszy MO w mieszkaniu, na ulicy i w komisariacie. Śmierć nastąpiła
  w wyniku zmiażdżenia wątroby, nerek i pęknięcia jelit.
  86. BEDNAREK Marian, lat 35. Zmarł 27 grudnia 1986 r. po pobiciu na
  komisariacie MO.
  87. SZKARLAT Zbigniew, lat 43. Działacz NSZZ „Solidarność”, więzień
  polityczny. Zmarł 9 lutego 1986 r. Znaleziony na ulicy 2 lutego 1986 r. Był
  ciężko pobity, stwierdzono pęknięcie czaszki i uszkodzenie mózgu.
  88. LUKS Grzegorz, lat 19. Zmarł 14 stycznia 1987 r. Został zbity i skopany
  przez patrol MO w nocy z 29 na 30 sierpnia 1986 r. Wobec niedostatecznej
  pomocy lekarskiej, zmarł w wyniku powikłań.
  89. KALINOWSKI Wacław. Zmarł 27 marca 1987 r. 22 marca został pobity
  w samochodzie milicyjnym.
  90. STRZELECKI Jan, lat 69. Zmarł 11 lipca 1988 r. Ciężko pobity nad
  Wisłą w dniu 30 czerwca 1988 r.
  91. Ksiądz NIEDZIELAK Stefan, proboszcz parafii św. Karola Boromeusza
  w Warszawie. Zmarł 20 stycznia 1989 r. Ciało znaleziono w jego mieszkaniu.
  Sekcja wykazała liczne urazy i rozerwanie wiązadeł kręgu szyjnego, co
  uznano za przyczynę śmierci.
  92. Ksiądz SUCHOWOLEC Stanisław, proboszcz parafii Najświętszej Marii
  Panny w Dojlidach. Zmarł 30 stycznia 1989 r. Według wersji Prokuratury
  śmierć nastąpiła w wyniku zatrucia spowodowanego pożarem powstałym z
  zapalenia się grzejnika.
  93. Ksiądz ZYCH Sylwester, lat 39. Wikariusz parafii. św. Jakuba. Więzień
  polityczny. Zmarł 11 lipca 1989 r. Ciało znaleziono na dworcu PKS.
  12 grudnia 2010 r. godz. 18.00 – ,,Nie złamali nas i nie złamią’’ – w 29. rocznicę wprowadzenia
  stanu wojennego, zapraszamy na wieczornicę (wstęp wolny) –
  Instytut Elektrotechniki , Warszawa Międzylesie, ul. Pożarskiego 28

 108. Jerzy Tatol said

  Ciekaw jestem jaka opcja bedzie przewazala wsrod uczestnikow tego nowego forum dyskusyjnego:
  – ratowania resztek polskości,
  – naprawiania „bledow i wypaczeń,
  czy Odzyskania Polski czyli REPOLONIZACJI I DEBOLSZEWIZACJI,
  a może (typowo) narzekania i biadolenia nad losem Polski

 109. Chcę zwrócić uwagę, że ekram poznacza „zasłonę”.
  A tu przecież chodzi (a przynajmniej powinno chodzić) o odsłanianie.
  Rodzi się także problem: kogo uznać za „obywatela” bardziej obywatelskiego, a którego mniej, albo wogóle pozbawić go obywatelstwa (czyli prawa do wypowiedzenia swojego zdania – jeśli jest/będzie ono niezgodne z wolą i poglądem „redaktora naczelnego”).

  Ja się piszę.
  Oto pierwszy przykład tekstu zupełnie niezależnego) dotyczącego kultury:

  http://wizjalokalna.wordpress.com/2010/12/11/zalosne-i-piekne/

  Pozdrawiam

 110. Oczywiście miało być: ekran poznacza „zasłonę”.

 111. Ryvan said

  @ 110 i podanego liku.
  Kompozytor Gorecki powiedzial o epoce w ktorej zyjemy: „Epoka degradacji człowieka, deptania ludzkich wartości, jak nigdy przedtem.
  I w odpowiedzi ”Logos Amicus Says:
  Grudzień 11, 2010 o 7:30 am
  ….”Myślę, że Górecki mówiąc to miał na myśli epokę systemów totalitarnych. A tej już – dzięki Bogu (i karabinom) – nie ma”.
  No! jesli Logos Amicus(LA) ma wypowiadac sie w taki sposob to zaslony sa chyba konieczne. Pan LA powinien zdawac sobie sprawe, ze swiatopoglad wyznacza kierunki dzialania a taka wypowiedz w dyskusji pod „pierwszym przykladem…” wskazuje, ze mamy klopot swiatopogladowy. Domyslam sie , ze LA zapomnial o istnieniu swojej wypowiedzi a sarkazmu w tej wypowiedzi nie moge sie doszukac.
  Uwazam , ze podjecie sie jednoosobowej odpowiedzialnosci za strone ideologiczna EKRANU przez LL jest b. dobrym rozwiazaniem a walke z cenzura rozpoczynac nalezy od GW.

 112. Ryvan said

  Ps. : sorry!… linku.

 113. bob said

  i jeszcze w sprawie zyczen:

  oby z tego e-kranu nie lano wody na mlyn pjn

 114. oro said

  Było parę uwag o nazwie Ekran.
  Słowo jest germańskie, frankoński: ecran<escran,
  angielski: screen, staroniemiecki: schrank.
  Wszystko znaczy 'bariera, przegroda, zagroda',
  co przeniesiono na oponę kinową itp.

  Najlepszy polski odpowiednik, lepszy od bariery
  ekranu to oczywiście Okno, pochodne od oko.
  Posiadam stajnię domen a wśród nich: okno.me.
  Ładnie to wychodzi w reklamie dla lemingów:
  OKNO.me na świat.

 115. Gemma said

  Też popieram – czekam z niecierpliwością. Ja przychodzę ze strony toyah.pl. Szczególnie interesuję się religią, duchowością. Dobro Naszej Kochanej Ojczyzny leży mi głęboko na sercu.

 116. mruczek said

  Rozpocznij już dziś tą nowennę….

  Jak odprawiać Nowennę Pompejańską;

  ●Dzień, w którym rozpoczynamy nowennę pompejańską, zaznaczamy w kalendarzu.
  ● Nowenna pompejańska trwa 54 dni, przez wszystkie te dni odmawiamy trzy części Różańca św., można odmawiać cztery części z Tajemnicami Światła.
  ● Przed rozpoczęciem trzech części Różańca św. mówimy:
  „Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego”

  Matko Boża! Królowo Polski, Królowo Różańca Świętego; Matko Kościoła Chrystusowego! W swoim Pompejańskim wizerunku słynąca tak licznymi cudami! Pragnę, prosić Ciebie poprzez Nowennę Pompejańską, o wstawiennictwo w obronie naszej umiłowanej Ojczyzny. Pragnę do tej modlitwy przywołać Opiekunów Duchowych, błogosławionego ks.Jerzego Popiełuszkę, męczennika za Ojczyznę, od którego przejęłem formę tej modlitwy. Przyzywam też Św. Andrzeja Bobolę, męczennika za wiarę, bardzo aktywnego Patrona Polski. Przyzywam Św. Ojca Pio, którego czczę w codziennej modlitwie, o wszelką pomoc proszę i tej pomocy doznaję. Przyzywam Św.Michała Archanioła, o ochronę przed siłami zła. Mając zapewnioną protekcję, pragnę prosić Ciebie Matko Przenajświętsza o Twoją interwencję, wymieniając wszystko co dotyczy naszej Ojczyzny, co boli, przeraża i niepokoi. Ochroń Matko Boża naszą Ojczystą Ziemię przesiąkniętą krwią naszych przodków, na przestrzeni wieków, walczących tak często w obronie granic, jak i w obronie naszej wiary, najczęściej przed prusko-niemieckimi i rosyjskimi zaborcami, Ojczyzny, tak bardzo teraz niszczonej moralnie i rozkradanej z dorobku tak wielu pokoleń naszych przodków. Zniszczoną przez komunizm, a teraz po jego pozornym upadku, zdominowanej przez tych samych oprawców, i ich potomków, już nie nazywają się Towarzyszami a kapitalistami, przemysłowcami, bankierami, Panami i Władcami tego Świata. Pierwszy milion już dawno ukradli, umacniając się na pozycjach, tam gdzie jest pieniądz i władza. W ich rękach jest prawo i bezprawie. Mają swoich ludzi we wszystkich szczeblach władzy Sądy i w wyższych instancjach organy ścigania. W Trybunale Konstytucyjnym, zasiadają ludzie wywodzący się z pokolenia Utrwalaczy Władzy. Dlatego wszyscy tak bardzo byli przeciwni lustracji, szczególnie tej po nieudaczniku Kieresie. Przykładem były powiązania Fejgina i Safjana. Sajfan teraz w Euro parlamencie, czyich on broni interesów? Trybunał Konstytucyjny to absolutna władza. Sejm może sobie głosować, Oni zadecydują tak aby to było korzystne dla Możnych tego Świata. Wojna pochłonęła miliony ofiar najwspanialszych synów naszej Ojczyzny. Mordowali ich hitlerowcy i stalinowcy. Po wojnie Żydzi z NKWD i UB byli utrwalaczami władzy, a i teraz ich rodowi następcy są kontynuatorami. To oni wykreowali Wałęsę, niby to nasz(?) bohater narodowy. Polską rządzą Żydzi z plemienia żmijowego, i żydostwo wywodzące się z plemienia Chazarów o których zakłamywacze historii nic nie chcą mówić, ale w Piśmie Świętym, Ap. Jana 2.9 sam Chrystus Zmartwychwstały nam to wyjaśnia (w słowach listu do kościoła w Smyrnie), czytamy m.innymi, o obelgach, ucisku naszym, i ubóstwie; od tych co siebie zowią Żydami a nie są nimi, lecz synagogą szatana. W Ap.3.9,(…) -. nie są nimi lecz kłamią. Mamy w Bogu nadzieję, że te obelgi, ubóstwo i ucisk, umocnią nas i ubogacą w mądrość. Że ta część naszego Narodu, zagubionego, zakłamanego, leniwego, nie interesującego się Polską, pasywnego, często oddalonego od Boga, (…) poprzez naszą błagalną modlitwę do Ciebie Matko Przenajświętsza; w cudowny sposób zostanie uzdrowiona. Bo tylko w tym uzdrowieniu, jest nadzieja do ogólno-narodowego sprzeciwu i walki o wolną, niepodległą Polskę. Tą walką, jest prawo wyborcze i masowe manifestowanie niezadowolenia. Błagam, o naszą polską młodzież, o mądrych dla nich nauczycieli uczących prawdziwej historii, i patriotyzmu. Nie takich co po ostatnich powodziach, głoszą propagandę, jak to ludzie niepodtopieni na Lubelszczyźnie zazdroszczą tym podtopionym, bo rzekomo podostawali nowe domy. Młode pokolenie jest demoralizowane, ateizowane, narkotyzowane, ogłupiane hasłami Owsiaka i jemu podobnym „Róbta co chceta!” Coroczne spędy na tzw. przystanku Woostok, to Platformiany i SLD pokaz zezwierzęcenia. PO, to partia żydowskich, niemieckich i sowieckich agentów, którzy agresją i zakłamaniem, graniczącym z bezczelnością, i poprzez coraz częstsze morderstwa polityczne, umocniła swoją władzę. Opanowali całkowicie jej monopol, z przekupnym PSL-elem i przyjaznym ideologicznie i etnicznie SLD. Władzę zdobytą poprzez wspieranych potęgą pieniądza twórców Globalizmu i Masonów, oraz przy udziale będących na ich usługach, zakłamanych polsko-językowych ale wrogich Polsce mass-mediach, w których agenturalną działalność UB, SB, i WSI, umocnił obecny Prezydent, który to ostatnio upomniał publicznie a następnie zdymisjonował ks.kapelana pułk. Sławomira Żarskiego, za słowa prawdy wygłoszone w homilii w czasie Mszy św. za Ojczyznę 11.11.2010. Matko Boża! Ulecz serca, daj zrozumienie naszemu Narodowi, pobudź sumienia, aby wszyscy popierający tą obecną tak bardzo skorumpowaną, władzę; umocnioną krwią pomordowanych pod Smoleńskiem, (…)poczuli się odpowiedzialni przed Bogiem, Narodem , własną rodziną, oraz otoczeniem. By zrozumieli, że współuczestniczą w rozbiorze Polski, i stają się zdrajcami. Ojczyzna nasza jest dobrem wspólnym wszystkich polaków, danym nam przez Boga, a nie tylko dla Żydów. Oddając głos w wyborach na ludzi zwalczających Kościół Chrystusowy, prześladujących kapłanów, jest grzechem Dekalogu. Głosowanie na ludzi z synagogi szatana, jest też przyczynianiem się do demoralizacji młodego pokolenia, do legalizacji aborcji, eutanazji, produkowania dzieci metodą In-vitro, legalizacji małżeństw homoseksualnych, przyzwoleniem do propagowania zboczeń i dewiacji. Matko Przenajświętsza! Pobudź nasz Naród do zdrowego myślenia! Grabieżcy sprzedali za bezcen, swoim pobratyńcom, już prawie wszystko. Zostały do sprzedania jeszcze tylko lasy,( ¼ obszaru naszej Ojczyzny) i część wnętrza ziemi, a po 2012 roku będą już mogli sprzedawać ziemię uprawną . Nie mamy już przemysłu ciężkiego, hut, walcowni; nie mamy przemysłu stoczniowego, Zakładów Cegielskiego,produkującego silniki okrętowe. Likwiduje się transport morski i kolejowy, pozalewano wodą kopalnie, likwiduje się przedsiębiorstwa rybacko-połowowe, statki, kutry. Zniszczono bardzo nowoczesną fabrykę kabli, która miała wielkie znaczenie dla Polski z uwagi na nasze bogate złoża miedzi. Zniszczono przemysł włókienniczy, tekstylny i farmaceutyczny. Polikwidowano fabryki żelatyny, cukrownie a tym samym plantatorów buraków cukrowych, plantacje chmielu, i tytoniu. Zniszczono po to, by nie były konkurencyjne dla Niemców i Francuzów. Blokuje się najtańsze źródła energetyczne, geotermię. Przemilcza się nasze gigantyczne złoża gazu łupkowego, robi się wszystko aby to nie było polskie. Podpisuje się kilku dziesięcioletnie umowy z Rosją na dostawy gazu, po cenach wyższych niż płacą np. Niemcy (…).Nie mamy już polskich banków, niszczy się nasze Polskie zdrowe rolnictwo, poprzez roślinność genetycznie modyfikowaną. Przybywa nam za to w naszym krajobrazie wiatraków, których Niemcy się pozbywają, gdyż są głośne a ich wibracja wpływa na rozstrój nerwowy okolicznych mieszkańców. Ileż obłudy jest w nakazach i zakazach unijnych. Unia, i tzw. obrońcy z Green Peace, zabronili budowy autostrady przez dolinę Rospudy, ze względu na ochronę jakiegoś tam gatunku owadów, nie uwzględniając tego, że na obecnej drodze ginie setki ludzi w tym najwięcej dzieci. Owady się chroni, ludzie już nie podlegają ochronie.Unijne wiatraki zabijają tysiące jeśli nie setki tysięcy ptaków. Ostatnio Unia wniosła ustawę zabraniającą zajmowania się zielarstwem, prywatyzuje się szpitale, nie mamy już naszych zakładów farmaceutycznych. Po co to wszystko!? Z pewnością po to (…) aby totalnie unicestwić nasz Naród. Katolicka Polska jest niewygodna dla nadludzi z synagogi szatana.(…) Bardzo pragnę aby bliskie mi osoby , przyjaciele, znajomi i cały Naród, mogli poznać, i zrozumieć zamysły szatańskich władców tego świata.

  Matko Przenajświętsza! Miej w swojej opiece Radio Maryja i jego założyciela ojca Tadeusza Rydzyka. Pobłogosław misji posła Antoniego Macierewicza, aby morderstwo pod Smoleńskiem zostało udowodnione jego sprawcom, i aby okłamywany nasz Polski Naród, mógł zrozumieć tą tragedię.

  Matko Boża! za Twoim pośrednictwem pragnę słowami biblijnego Abrahama prosić Boga Wszechmocnego, podobnie jak on, odnośnie ocalenia Sodomy i Gomory. Ojcze Niebieski! ze względu na tych kilka milionów wiernych Tobie ludzi, związanych z Radiem Maryja; ze względu na krew Polskich męczenników, w obronie Kościoła i naszej Ojczyzny, jak również ze względu na ofiary mordu pod Smoleńskiem. Ocal Polskę! Uwolnij od zła, moralnej zgnilizny i biedy. Panie Boże! Ty znasz wszystkich naszych wrogów z imienia i nazwiska, chociaż prawie wszyscy swoje życiorysy pozmieniali, aby ukryć swoje korzenie i prawdziwą osobowość. Uczyń Panie Boże, przemianę duchową naszego Narodu, aby słowa Chrystusa wypowiedziane do siostry Faustyny;„Polskę szczególnie umiłowałem, a jeśli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, Z niej wyjdzie iskra która przygotuje Świat, na ostateczne przyjście Moje. (Dz.s.Faustyny str.1732). Oby, te słowa Chrystusa, dotarły do świadomości Narodu, i mogły jak najszybciej się wypełnić. Amen!

  Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu trzech części Różańca św. odmawiamy;

  „Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen”.
  ● Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej, po ukończeniu trzech części Różańca św., odmawiamy;

  Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje cale życie poświęcam Tobie, ile mi sił starczy, będę rozszerzał cześć Twoją, o Dziewico Różańca św. w Pompei, bo gdy Twej pomocy wzywałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadał o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś, będę rozszerzał nabożeństwo do Różańca św., wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen”.
  ● Każdą z trzech części Różańca św. kończymy trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej;„Królowo Różańca Świętego módl się za nami i za wszystkimi co się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za Masonami przeciwnikami Kościoła Chrystusowego i poleconymi Tobie”.

  Ps. Modlitwą tą, sercem dyktowaną, w zatroskaniu o losy naszej Ojczyzny, pragnę spłacić dług ofiarom tak zwanej katastrofy z pod Smoleńska, jak też ich rodzinom. Popełniłem grzech zaniedbania. Kilkanaście dni przed planowanym lotem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, miałem sen o tej tragedii. Sam w niej uczestniczyłem, cieszyłem się swoim i innych ocaleniem. Nie trwało to jednak długo. Mundurowi o charakterystycznych czapach z dużym rondem, dobijali nas strzałem z pistoletu w klatkę piersiową, z małej około 2 metrowej odległości. Gdy wykonawca wyroku śmierci stanął przy mnie, ( przypiętym w oderwanym luźno siedzeniu) z pistoletem wycelowanym w moją pierś, obudziłem się spocony ze strachu. Nosiłem się z zamiarem powiadomienia biura Prezydenta, ale nie uczyniłem tego. Były w tym czasie jeszcze inne wydarzenia, (…) a potem mojego komputera już nie dało się naprawić. Sen o dobijaniu żywych uleciał z pamięci, do chwili wypełnienia się w realiach.

  Pragnę wspomnieć inne wydarzenie z czasu białego tygodnia. W czasie Mszy Św. rezurekcyjnej modliłem się na różańcu. Pozostawiłem ten różaniec w tzw. świątecznej marynarce, która wisiała w szafie. Po tygodniu różaniec ten, znalazłem porwany nie ludzką ręką na cztery części, w tym krzyżyk był oddzielnie. Jest to jakiś znak dla nas wszystkich. Znaki czasu się wypełniają. Starajmy się być zawsze blisko Maryi, naszej Niebieskiej Matki i Chrystusa-Zbawiciela. Oni nas obronią od lwa ryczącego którym jest Szatan. Szczęść nam Boże! z Maryją zwyciężymy!

  T.G.

 117. Ant said

  Na Prawicy. net pojawiła się „reklama” Ekranu. Panu Maltanowi trudno ukryć zawiść i już teraz podjudza do niezdrowych emocji związanych z kasą. Może właśnie dlatego jego uwagi warto potraktować poważnie?
  Fatalnie by było, gdyby „Ekran” stał się „antysalonowym onetem”. Niepokojące jest też, że wizerunek portalu mają ukształtować blogerzy. „Wszystko” jest tym samym co „nic”. Wtedy, jak ktoś wcześniej zauważył, powstałby „e-kran”.
  To grozi utonięciem ….
  Na Pana Tomka czai się sporo pułapek.
  Wierzę, że szybko będzie się uczył a portal będzie starał się oprzeć na pojawiających się osobowościach (jaką jest sam )z róznych dziedzin. Jest ich w sieci całkiem sporo.

 118. ruc said

  Jestem dzienikarzem gazety lokalnej. Deklaruję współpracę w zależności od tego, jakie b edzie zapotrzebowanie na tego typu informacje na blogu ogólnopolskim, choć uważam, że oprócz Warszwy jest i może inna Polska.

 119. hmmm said

  ad:Ruc
  Póki co spokojnie. Ł-Łazarz dał d…y. Ekran zapowiadał na wczoraj i … klipa. Kolejny termin to przełom stycznia i lutego. Myślę, że była to taka ala dziennikarska kaczka (czyt.prowokacja lub żarcik).

 120. Sonia said

  popieram

 121. All around great blog post

 122. 微软 said

  What a truly incredible blog..

 123. tumry said

  Ustosunkuję się do pomysłu niczym Święty Tomasz do Chrystusa, po jego zmartwychwstaniu. Boję się tylko jednej rzeczy, mianowicie numeru w stylu carskiej „Ochrany”, czyli stworzenia organizacji, w celu kontroli jej członków. Jeżeli nie o to chodzi, to z góry przepraszam.

  PS. Liczba wypowiedzi imponująca. Zdaje się, że inicjatywa nie jest bez szans na sukces

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: