Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Obrzydliwy stereotyp Polaka propagowany przez elity w USA

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-02-10

 W połowie ubiegłego roku ukazała się w USA książka pisarki i poetki Danusha V. Goska[i] zatytułowana „Bieganski: The Brute Polak Stereotype, It’s Role in Polish-Jewish Relations and American Popular Culture” (Biegański: Stereotyp dzikiego i okrutnego Polaka; jego rola w relacjach polsko-żydowskich oraz popularnej kulturze amerykańskiej).[ii]

Książka ta otrzymała w 2010 roku nagrodę Polish American Historical Association’s (Stowarzyszenie Historyczne Amerykanów Polskiego Pochodzenia) im. Haleckiego — za najlepszą książkę o polskich doświadczeniach w Ameryce.

Arno Lovi, jeden z recenzetów tej książki na stronach Amazon.com pisze, że w książce Goska przytacza ostatnie opinie o Polakach publikowane w „New York Times”, „Washington Post” oraz innych mediów, cytując szanowanych naukowców amerykańskich, przeważnie WASP (White Anglo-Saxon Protestant — czyli białych angielsko-saksońskich protestantów, określanych jako amerykańska elita) oraz komentatorów — mówiących najbardziej pogardliwe rzeczy o Polakach, Czechach, Węgrach oraz innych pracownikach niewykwalifikowanych z Europy Centralnej lub Południowo-Wschodniej.

Polacy i Słowianie jako proto-humans

Zdaniem Lovi — elity z WASP opisują Słowian jako wręcz brutalnych przed-ludzi (protohumans), których można podsumować jako jedzących innych przedstawicieli swojego gatunku — podczas, gdy mają w tym samym czasie na swoich tłustych wypchanych ustach głupie i syte, małpie słowiańskie uśmiechy.

Książka przedstawia systematyczne, obrzydliwe i rozprzestrzenione w wielu środowiskach antypolskie uprzedzenia we współczesnych hollywoodzkich filmach, literaturze oraz popularnych największych mass mediów, telewizji, czasopism i gazet — pisze Levi.

„Polacy wykazują cechy zwierząt”

W innej opinii o tej książce możemy m.in. przeczytać, że”W swoim kontrowersyjnym opracowaniu Goska przedstawia stereotyp Polaków oraz innych wschodnioeuropejczyków. W stereotypie ‘Biegański’ Polacy wykazują cechy zwierząt. Są oni silni, głupi, gwałtowni, płodni, anarchistyczni, a zwłaszcza wyrażają swoją nienawiść w sposób różniący się od nienawiści ludzi bardziej rozwiniętych. Ta ich specyficzna nienawiść, jest nierozłącznie związana z ich polskim antysemityzmem.

‘Biegański’ odkrywa ten stereotyp w mainstreamowych mediach, badaniach naukowych, filmach, w żydowskim samookreślaniu siebie oraz w odpowiedziach na holokaust.

Stereotypowy żydowski Shylock

Syjamskim bratem Biegańskiego jest Shylock, czyli stereotyp przebiegłego, fizycznie niezbyt sprawnego i bogatego Żyda. W ostatnich rozdziałach książki zawarte są wywiady z Żydami amerykańskimi. Pokazują one, że i Bieganski i Shylock są nadal żywi wśród tych, którzy mają niewielką wiedzę na temat Polski i Polaków.”

Niech ci Bóg dopomoże, jeżeli masz nieporozumienie z Żydem

Kilka lat temu, po publikacji zarzutów wobec Polaków o antysemityzm oraz oskarżeń Neila Steinberga o „ochoczą współpracę z hitlerowcami w mordowaniu Żydów” — „Chicago Sun-Times” otrzymała setki listów protestacyjnych. W jednym z nich Joyee Selby m.in. napisał:

„Jest niefortunne w Stanach Zjednoczonych, w których przypuszczalnie mamy wolność słowa — że istnienie różnych opinii dwóch osób powoduje, iż jedna z nich staje się antysemicką. Kiedy wygłaszana jest jakaś opinia na temat Niemców, Włochów, Szwedów itd. — nie są one wyjaśniane na scenie w świetle reflektorów. I nikt nie robi wokół nich zamieszania. Jednakże niech ci Bóg dopomoże, jeżeli masz nieporozumienie z Żydem. Musisz być antysemitą, ponieważ się z Żydem nie zgadzasz… 

— Nie musimy się zgadzać ze sobą, nie musimy się lubić nawzajem, nie musimy być dla siebie grzeczni. Nie czyni to jednak nikogo antysemitą. Powoduje to, że jesteśmy różni.”

Walka z antypolonizmem

Wiele informacji o kłamstwach na temat Polski i Polaków w mediach oraz o antypolskich publikacjach znajduje się na stronie „Enough Lies — Dosyć kłamstw”, http://www.antypolonizm.com.


[i] Goska prowadzi także specjalny blog nazwany „Bieganski the Blog”, na którym m.in. publikuje materiały o relacjach polsko-żydowskich. Zob.: http://bieganski-the-blog.blogspot.com/.

[ii] Zob. także: „Media w USA: Polonofobia i antypolonizm”, http://blogmedia24.pl/node/41759

Andy-aandy – Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący…. Wyrzucony przez postsowieckich politruków i zbolszewizowane lewactwo z Salon24.

Komentarzy 27 do “Obrzydliwy stereotyp Polaka propagowany przez elity w USA”

 1. Tak zwane „antypolskie stereotypy,” to nic innego jak dziki antypolski rasizm,
  ktorego zrodla wywodza sie z okresu rozbiorowego, kiedy ruscy, pruscy, i austriacy zaborcy musieli propagandowo uzasadnic swoje gangsterskie wybryki wobec Polski i Polakow.
  Odkad Polska stracila swoja podmiotowosc, rozne polityczne „autorytety” gnoily narod na potege.
  Bismarck, Goebbels, Hitler, Molotow, itd. mieli wizje oparta na rasitowskich przeslankach. „Komicy amerykanscy” kontynuowali ich podla robote w dobie „dowcipow polskich” w USA.
  Obecny „wizerunek” Polaka jest dalszym ciagiem tych samych zabiegow. Masonsko-komunistyczni wladcy Polski, wraz z ich poplecznikami na Wschodzie i Zachodzie, niszcza polska kulture i Polakow. Ostatecznym celem jest powstanie „nowej Polski” [Polin], gzdzie ludnosc tubylcza, o ile przetrwa , bedzie wystepowac w roli sluzacych.
  Od rozbiorow, narod byl systematycznie zmuszany do opuszczania ziemi ojczystej. Polacy po prostu przeszkadzali i przeszkadzaja zwyrodnialym fanatykom, ktorzy sobie upatrzyli nasza ziemie dla swoich eksperymentow polityczno-spolecznych.
  Zreszta, tak samo zrobili z Ruskimi.
  Zwyrodnialy fanatyk Bronsztajn-Trocki powiedzial, ze wladza bolszewicka zrobi z Ruskich „bialych murzynow.” Czy tak sie nie stalo?
  Ostatnie wypocini SBeckiego kapusia Grossa, to kolejny przykrzlad „ostatecznego rozwiazania kwestii polskiej.” Strach byc Polakiem?

 2. Jacek said

  Jakie sa „elity amerykanskie” kazdy widzi na codzien. Z parada typow w rodzaju sliskiego bila, jego hitleri, obaminatorka, krzakow, gorow (tych od „czaszki i piszczeli” jak ss)itd itp; „intelektualnych gigantow” z harvard, yale itd – zalosny front publiczny talmudycznego banksterstwa, oglupiajacy, rujnujacy i wyprzedajacy „wlasny narod”.

  Ze Polacy czy Wegrzy, ale szczegolnie Polacy, sa wykpiwani i pogardzani to nic dziwnego. Jest to objaw protestantyzmu (forma talmudyzmu) wyniszczajcego wszystko co katolickie na rzecz swoich talmudycznych mocodawcow. Kosciol posoborowy jest totalnie zdeprecjonowany przez „skandale seksualne”, ktore sam na siebie sprowadzil i „godnie” wspolzawodniczy z protestantami w wyscigu do judeo-„chrzescijanstwa”.

  Na to nalozona jest nasilajaca sie propaganda niemiecka, rosyjska i zydowska ( datujace sie od rozbiorow). Obecnie pojawia sie np. caly szereg publikacji wybielajacych niemcy i hitleryzm co ulatwia oczernianie Polakow w kwestiach 2 ws (dokonywane przez niemcow do spolki z zydami). Wszystko to trafia na grunt kompletnej ignorancji hisorycznej i politycznej amerykanow.

  Ksiazka p. Henryka Pajaka „Strach byc Polakiem” oddaje wiernie realia i atmosfere w jakiej obecnie zyja Polacy zarowno w Polsce jak i poza nia. Znajac historie jest to oczywiste przygotowanie do „rozwiazania kwestii polskiej”.

  Dlatego kazdy, powtarzam kazdy, kto podaje sie za Polaka i w jakikolwiek oficjalny sposb reprezentuje to co sie nazywa obecnie IIIRP, a wiec je polski chleb ( wlaczajac w to dostojnikow kosciola posoborowego) a kto nie bije na alarm i nie przeciwstawia sie publicznie i twardo tej nagonce jest wspolwinny kazdej z wyrzadzanych Polakom krzywd (lacznie z krzywda naruszania godnosci i pozbawiania dobrego imienia), jak rowniez tych, ktore sa zaplanowane i nas dopiero spotkaja, a ktorych ogrom moze przekroczyc zbrodnie przeciw Narodowi Polskiemu w czasie 2 ws.

 3. Analityk said

  Przecież wiadomo kto jest ANTYSEMITĄ – to ten kogo Żydzi nie lubią.

  A oto powody główne powody z jakich Żydzi kogoś nie lubią:
  1. jak ktos JEST PRZESZKODĄ ABY ONI MOGLI ZROBIĆ JAKIŚ YNTERES LUB KOGOŚ BEZCZELNIE OSZUKAĆ tzn. utrudnia im coś, nie chce iść na ustępstwa dogodne dla nich, ostrzega innych przed sposobem jak może byc przez Żyda oszukany, etc.
  2. jak ktos NIE CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ Z NIMI ANI IM SIĘ WYSŁUGIWAĆ np. nie chce współpracować z Mosadem, nie słucha ich i nie robi tak jak oni to sugerują, etc.
  3. jak ktos wskazuje na fakty historyczne NIELOJALNOŚCI ŻYDÓW WZGLĘDEM NARODÓW POŚRÓD KTÓRYCH ŻYLI CZY ZYJĄ np.
  -że zawsze dążyli do podporządkowania sobie innych i jak pisał słynny rzymski historyk Tacyt – nienawidzą wszystkiego co nie jest zydowskie;
  -że zawsze trzymali z silniejszymi i bogatszymi chcąc jednak ich zniszczyć i zająć ich pozycje;
  -że po początkowym okresie wspó¬łdziałania z Mahometem Żydzi zaczęli go konsekwent¬nie zwalczać, uciekając się do prób zabójstwa od pró¬by strącenia go z tarasu po próbę otrucia przez Żydów¬kę Zajnabę;
  -że w Bizancjum powszechnie oskarżano Żydów o sprzyjanie najeźdź¬czej armii perskiej, która z ich pomocą zdobyła w 614 r. Jerozolimę (wymordowano przy tym ok. 90 tys. chrze¬ścijan)
  -że patriarcha Jerozolimy Zachariasz gotów był zrezy¬gnować z obrony miasta, aby uniknąć rozlewu jed¬nakże ludność chrześcijańska nie chciała tak łatwo oddać się w ręce najeźdźców, W dniu 5 maja 614 r. przy pomocy Żydów zamieszkałych w obrębie murów obronnych. Persowie wdarli się do miasta. Poszło do wydarzeń mrożących krew w żyłach. Wśród płonących kościołów i domostw wymordowano wszystkich chrześcijan, część z nich zginęła z rąk żołdactwa perskiego, a jeszcze więcej zabili Żydzi”. Żydowski historyk Graetz przyznaje w swej Historii Żydów: „Wieść o słabości oręża chrześcijańskiego i o zwycięskim pochodzie armii perskiej natchnęła Żydów palestyńskich wielką odwaga (…) Dzielna ludność żydowska Tyberiady, Nazaretu i innych miast galilejskich stanęła niezwłocznie pod chorągwia¬mi perskiemi. Zastęp ten dyszący zemstą, nie oszczę¬dził z pewnością chrześcijan i ich kościoła w Tyberiadzie,
  -że Zydzi zawsze patrzyli na korzyści finansowe i polityczne i tak w latach 635-639 Bizantyjczycy utracili Palestynę, łącznie z Jerozolimą, na rzecz muzułmańskich Arabów; w czasie zdobywania Palestyny Arabowie korzystali z czynnej pomocy Żydów, służących im za przewodników,
  -że kilkanaście lat później po roku 694 Żydzi hiszpańscy gremialnie poparli muzułmańskich najeźdźców na Półwysep Iberyjski; Graetz pisze, że zwycięzcy Ara¬bowie byli wszędzie popierani przez Żydów, którzy m.in. otworzyli im bramy do stolicy kraju Toledo w czasie gdy chrześcijanie błagali w kościele świętych o obronę kraju i wiary”; zwycięzcy właśnie Żydom powierzali zadanie strzeżenia zdobytych miast W XII w. z kolei oskarżano Żydów bizant. o wspieranie najeźdźczych armii Turków seldżuckich: w XV w. ostateczny podbój Konstantynopola przez Turków miał nastąpić dzięki wdarciu się ich do miasta przez dzielnicę żyd. przy aktywnym wsparciu jej miesz-kańców,
  4. wskazuje na historyczne fakty, że ŻYDZI ZAJMOWALI SIĘ NIEWOLNICTWEM I PRZEWODZILI PALENIU LUDZI NA STOSACH W CZASIE INKWIZYCJI np
  -że handlowali chrześcijanskimi niewolnikami: żyd historyk H. Nussbaum pisał: „Pośrednikami zaś tego oburzającego – w swoim czasie wszakże naturą wa¬runków społecznych usprawiedliwionego handlu (nie¬wolnikami) byli Żydzi mający rozległe stosunki
  -że wg H. Graetza – Żydzi handlowali przeważ¬nie niewolnikami pochodzenia słowiańskiego, których wywo¬zili na zachód Europy, zwłaszcza do Hiszpanii
  -że inkwizycja zawdzięcza swoje powstanie niezmożonej antyżydow¬skiej kampanii, prowadzonej w królestwach Aragonii i Kastylii przez kaznodziejów i pisarzy, z których pra¬wie wszyscy byli pochodzenia żydowskiego; w Kastylii Pablo de Santa Maria i Alonso de Espina; w Aragonii Jeronimo de Santa Fe i Pedro de la Caballeria. Wszy¬scy czterej Żydzi. Pierwszy inkwizytor Torquemada był pochodzenia żydowskiego: podobnie drugi. Deza [Diego-J.R.N.], przynajmniej po kądzieli, (…) trudno znaleźć bardziej ponurą postać niż O. Espina, spowied¬nik Henryka IV kastylijskiego i rektor uniwersytetu w Salamance. Podczas gdy Santa Maria występował tyl¬ko przeciw »niewiernym« Żydom. Espina piorunował przeciw własnym braciom-neofitom (…). Najokrutniejsze triumfy święciła inkwizycja za czasów Torquemady i Dezy. Torquemada był sztywnym dogmatykiem. Dezę rozpierały ambicje światowe, tolerował on strasz¬liwe nadużycia niejakiego Lucera, którego głównym pomocnikiem był neofita Enriquo Nunez.” Shahak przypomniał, że fanatycznym wyznaw¬com judaizmu należy się swoiste prekursorstwo w dzie¬dzinie inkwizycji: to Żydzi powołali do życia pierw¬szą inkwizycję religijną i to ponad 100 lat przed ustanowie-niem katolickiej Świętej Inkwizycji; powstała ona w XIV w. i działała na terenie całej Kastylii za rządów prote-gującego Żydów Piotra I Okrutnego
  5. wskazuje, że Talmud JEST SZOWINISTYCZNĄ PEŁNĄ NIENAWIŚCI DO NIE-ZYDÓW (GOJÓW) KSIĘGĄ pouczającą jak żydzi mają się względem gojów zachowywać np.
  -że każdy goj. który studiuje Talmud i każdy Żyd, który mu w tym poma¬ga, powinni umrzeć”. „Żyd musi i powinien krzywo-przysięgać. kiedy goje pytają go. czy nasze księgi za¬wierają cokolwiek przeciwko nim”, „Żydzi to ludzkie istoty, ale narody świata nie są istotami ludzkimi, lecz zwierzęcymi”, „jeżeli goj zabije goja lub Żyda. jest za to odpowiedzialny; ale jeżeli Żyd zabije goja nie jest odpowiedzialny”, „nie będziesz krzywdził twego bliź¬niego (Biblia), ale nie jest powiedziane: »nie będziesz krzywdził goja«”. „na dom goja patrzy się jak na za¬grodę zwierząt”,
  6. jak ktoś wskazuje na fakty że ŻYDZI WYKREOWALI KOMUNIZM, ZARZĄDZALI NIM,
  7. jak ktoś wskazuje, że BANKIERZY ŻYDOWSCY FINANSOWALI ZARÓWNOW NAZIZM JAK I KOMUNIZM ORAZ INNE WOJNY w myśl zasady – niech goje sie mordują a my Żydzi rośnijmy w siłę,

  Dla Żydów wszystko TO JEST DOBRE CO JEST DOBRE DLA NICH, CO JEST ICH WŁASNOŚCIĄ I CZYM MOGĄ ZARZĄDZAĆ oraz co może zniszczyć czy podzielić ich opozycjonistów np. początkowo wspierali Lutra, który wprowadził reformację i rozbicie kościoła katolickiego. On jednak „oczekiwał masowych, spontanicz¬nych nawróceń Żydów na zreformowaną przezeń re¬ligię: szybko przekonał się jednak, że twardo obstają oni przy swej wierze i oczekują, aby to on raczej na¬wrócił się na judaizm – oburzony na Żydów, którzy tak mocno zawiedli jego nadzieje, Luter stal się jednym z ich najzacieklejszych wrogów”.
  Wiecej o tym proszę czytać na:
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=4929

  Podobnie było w 1968 roku kiedy po odsunięciu ich od władzy przez Gomułkę stali się wrogami komunizmu, którym poprzednio zarządzali w Polsce i w okrutny sposób mordowali najlepszych polskich patriotów.
  Teraz w Polsce jak mają olbrzymie wpływy to znów wychwalają III RP pod niebiosa i zwalczają „polskich faszystów” tj. tych którzy krytykują ich antypolskość, złodziejstwo i nielojalne lichwiarskie zachowania.

  Na zakończenie cytat z wypowiedzi znanego bywalcom tego forum pana Romana Kafla z Texasu
  (..)
  Ciekawe spostrzeżenia artykułuje Sir Arthur Keith w ” A new theory of Human Evolution”,pisząc:
  „…postępowanie Żydów jest regulowane przy pomocy „podwójnego kodu moralnego”, ich zachowanie w stosunku do innych Żydów bazuje na przyjaźni, w stosunku do innych na wrogości. Posługiwanie się podwójnym kodem moralnym jest cechą rasy ewolującej.”
  Potwierdza to z rozbrajająca szczeroscią dr. Nahum Goldman w swej książce „The Jewish Paradox”, gdzie wyjaśnia na czym polega ów paradoks:
  „…jesteśmy w tym samym czasie najbardziej separatystycznymi i najbardziej uniwersalistycznymi ludźmi na świecie.” Otóż i cala tajemnica !

  Separatyzm dla „Nas” – Uniwersalizm dla „Reszty”
  Nacjonalizm dla „Nas” – Internacjonalizm dla „Reszty”
  Ład i stabilizacja dla „Nas” – Rewolucja dla „Reszty”

  Oto jeszcze jedna wersja „świńskiej doktryny” z orwellowskiego „Folwarku Zwierzęcego”: ” Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie równiejsze”. Do podwójnego kodu moralnego należy dodać „dwoistość myślenia” (doublethink), pozwalającą na utrzymywaniu dwóch sprzecznych ze sobą pojęć w tej samej świadomości i używanie ich w zależności od okoliczności. Fenomen zaobserwowany, przeanalizowany i świetnie opisany przez Orwella w „1984”.
  (..)

 4. Analityk said

  Ten stereotyp wykreowali głównie Zydzi, a zwłaszcza ci co wyjechali z Polski gdzie popełnili mnóstwo zbrodni, olbrzymich nadużyć, kradzieży I zwykłych przestepstw.
  Oni nienawidzą Polaków za to, że my mówimy głosno o ich zbrodniach.
  Żydów łączy solidarność plemienna, przestępcza działalność dla zdobycia władzy rozpoczynająca się o haseł o demokracji, prawości, humanitaryżmie, etc. a wszystko to po to aby oszukać innych – bo sami nie cenią tych wartości w stosunku do obcych – i zawładnąć ich stanem posiadania podporządkowując ich sobie bezwzględnie.
  Oni nie zmienili sie od tysięcy lat. Zapomnieli tylko, że w Polsce mieli raj dla siebie bo Polacy naród litościwy i naiwnie sądzący, że jak innych będzie traktował po chrześcijańsku to obcy go tak samo potraktują. Nic z tego.
  W Niemczech Żydzi byli paleni na stosach za to że byli bezwzględnymi wyzyskiwaczami i nikt ich potem nie ostarżał o antysemityzm bo nie było komu, a w Polsce puszczano tych zbrodniarzy wolno i mamy co mamy.

 5. BEATA said

  „PREZYDENT IZRAELA WYKUPUJEMY POLSKE”
  http://www.newworldorder.com.pl
  http://www.france24.com

 6. Jacek said

  ad Analityk # 4

  „bo Polacy naród litościwy i naiwnie sądzący, że jak innych będzie traktował po chrześcijańsku to obcy go tak samo potraktują”

  Innych po chrzescuijansku traktowac to zasluga, ale z tego wynosic,ze oni nas tez tak potraktuja to glupota:”bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice”.

 7. Dariusz said

  Byc moze popelniamy blad, probujac oceniac Zydow stosujac nasze chrzescijanskie wartosci lub szerzej ujmujac, kryteria charakterystyczne dla cywilizacji lacinskiej.
  Eustace Mullins proponuje zastosowac punkt widzenia biologa, ktory
  bada srodowisko pasozytow. Przciez byloby smieszne, gdyby ocenial ich tryb zycia, stosujac ludzkie wartosciowanie: „Jakiez to paskudne, niemile stworzenia, ktore wysysaja soki zywotne ze swoich odfiar a nastepnie poszukuja sobie innych zywicieli.
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/BIOLOGICZNY-ZYD-czyli-pasozyt-ludzkosci-3560
  a kiedy te padna szukaja sobie

 8. piwniczny said

  chronić życie
  oddać zrabowane i niepotrzebne innym kadzidła,albo utopić,
  a zamiast truć psy,pomodlić się o wrócenie im rozumu
  /”a na co takiemu głupowi rozum”/

  na umysł i schizofrenię.AGD stosowano dawniej nalewkę z opium

  przydałby się może podziemny tunel pomiędzy Francją a Jerozolimą

 9. Robert said

  „POLSKA W OKOWACH MAFII” http://www.iskry.pl

 10. s1951 said

  Takie właśnie problemy z postrzeganiem świata mają osobniki pochodzące w procesie ewolucji od małpy i nie ma się co na nich obrażać, ponieważ z ewolucją tak to już jest. Ich idole Darwin, Marks czy Lenin mieli również podobne problemy. Trudności w osiągnięciu poziomu człowieczeństwa będą mieli do końca tej swojej ewolucji, nie osiągając poziomu człowieczeństwa nigdy. Trzeba im tylko współczuć, bo pomóć się nie da. A najlepiej, wydaje mi się, to nie zwracać uwagi. Tak jak na dziecko powtarzające brzydkie słowa zasłyszane w przedszkolu.

 11. piwniczny said

  nie będziesz krzywdził twego bliź¬niego (Biblia), ale nie jest powiedziane: »nie będziesz krzywdził goja«”. „

  -no bo jeszcze gojów wtedy nie było,przed Chrystusem

 12. wet3 said

  @ Dariusz (7)
  Ponura rzeczywistosc az sie prosi aby zastosowac punkt widzenia biologa. Niestety, ale Dekalog i nauka Chrystusa zabraniaja nam tego.

 13. Analityk said

  A oto przykład jak zwalczać pasożytów i zaprzańców kochających srebrniki. Gdyby tak wszyscy postępowali. Mozna pomarzyć 🙂

  http://newworldorder.com.pl/artykul,2908,Bojkot-Grossa-i-Znaku
  Oświadczenie
  Społeczny Instytut Wydawniczy Znak przeszedł długą drogę od pierwszej wydanej przez siebie książki, którą były nieodpłatnie przekazane mu rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, do ostatnich pozycji, w tym i najnowszej, w których wątpliwej jakości “badacz” stawia równie wątpliwe tezy.
  W związku z tym, odpowiadając na apel licznych środowisk patriotycznych i naukowych oświadczamy, iż od tej chwili w ofercie księgarni internetowej http://www.multibook.pl nie będzie książek wydawnictwa “Znak”. Wszystkie one będą widoczne wciąż na stronie, ale bez możliwości dodania do koszyka. W opisie książek znajdzie się niniejsze oświadczenie tłumaczące naszą decyzję.
  Zapraszamy natomiast do zakupu i lektury książek rzetelnych, odważnych i nie piszących na polityczne zamówienie historyków, które mamy przyjemność Państwu oferować w naszej księgarni. Jednym z haseł naszej księgarni są słowa Józefa Mackiewicza, iż “jedynie prawda jest ciekawa”. Trzymając się konsekwentnie słów wielkiego pisarza zdecydowaliśmy się na dołączenie do bojkotu książki oraz wydawcy.

  Paweł Toboła-Pertkiewicz
  Właściciel księgarni Multibook.pl

  Źródło: prokapitalizm.pl – http://www.prokapitalizm.pl/bojkot-grossa-i-znaku.html

 14. piwniczny said

  rzeczywistość bezobjawowa
  uboczna

 15. Polar said

  Słyszałem rok temu, że ci co nas nienawidzą zostali wymyśleni – nie są żadnymi Semitami. To rozproszeni po świecie Hazarowie, Chazarowie (ponoć obie pisownie poprawne), pochodzenia Turkmeńskiego, którzy, do Europy, USA i Palestyny – budując Izrael poprzez mordowanie Semitów – przybyli ze wschodu. Pisze o tym dosyć obszernie, prof. Szlomo Sand.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowie

  http://www.polishnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1090:niepewne-pochodzenie-ydow&catid=85:ciekawostki&Itemid=265

 16. wet3 said

  @ Analityk (13)
  Jedyna skuteczna metoda jest BOJKOT! Problem polega na tym czy na to nas stac? Zbyt wiele rzeczy jest w ichnich pazurach, a zyc, jesc, ubierac sie kazdy musi …
  Jesli to, w miejscu gdzie mieszkamy, jest mozliwe – to koniecznie stosowac. Jesli nie jest mozliwe to … ???

 17. Lubomir said

  Do czego prowadzi obłąkańcza nienawiść – doświadcza Ariel Szaron, żyjący obecnie jak typowa roślinka. Coraz liczniejsze wylewy krwi do mózgu, to najczęściej efekt braku zdolności akceptowania otoczenia i innych ludzi. Nie warto być fanatykiem, np polonofobem czy antychrystem. Ludzie życzliwi żyją zdrowo i długo. Zezwierzęcenie najbardziej niszczy zdziczałego nienawistnika.

 18. mapa said

  Wet3
  Jeśli bojkot,to tylko skuteczny. Skuteczny, znaczy powszechny. Powszechny wymaga świadomego społeczeństwa. A wiemy, jak jest.

 19. Karolewski Witold said

  26 Lutego w Poznaniu godzina 11,00
  odbędzie się spotkanie Porozumienia
  Organizacji Niepodległościowych
  i Patriotycznych.

  Cel spotkania;Kongres Zjednoczeniowo-
  Organizacyjny.
  Informacje pod Telefonem 91 43 93 572
  komórka 698 103 808

 20. Lubomir said

  Polskie ugrupowania muszą mieć powszechne poparcie, począwszy od polskich gimnazjalistów, a skończywszy na oficerch ‚Gromu’. Partyjni komandosi m.in. z PO, wciąż korzystają z propagandy, parasola ochronnego i sponsoringu obcej stolicy. Niekiedy obcych stolic. Należy uszczelnić i kontrolować wyborcze granice, za którymi jest tylko zdrada Narodu i Państwa oraz sabotaż. ‚Piąta Kolumna’ nie może już nigdy odnosić żadnych sukcesów. Jej sukces oznacza śmierć Polski, Polaków i polskości.

 21. wet3 said

  @ Mapa (18)
  A co mozna zrobic jesli w miejscu Twego zamieszkania wszysyko jest w ich lapach? Przeciez zebow w przyslowiowa sciane nie wlozysz gdyz musisz zyc???

 22. piwniczny said

  a to był taki rytuał-legenda
  a teraz wpadli w słowo tą młodzieżówką

  „jak mole wychodzą z ubrania tak przewrotność z kobiety na kobietę”
  …to wtedy niedobry

 23. klon said

  Współczesny antypolonizm w edukacji i kulturze – prof. Piotr Jaroszyński
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/7KoUijCxDwM/wspolczesny_antypolonizm_w_edukacji_i_kulturze_-_prof._dr_hab._piotr_jaroszynski

  Niszczenie kultury polskiej wczoraj i dziś – prof. Piotr Jaroszyński
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/48ZZYL75TKs/niszczenie_kultury_polskiej_wczoraj_i_dzis_-_prof._dr_hab._piotr_jaroszynski

 24. MK said

  Zydzi sa narodem podobnym do Polakow a moze dokladnie takim samym.Zazdroszcze Zydom tego,ze czy to Hitleryzm,czy Stalinizm nie zniczszyl tego narodu.Mimo wielu martyrologii narod ten zjednoczyl sie na calym swiecie.Moze zamiast wyzywania, placzu i narzekan znalazlby sie ktos kto wzialby jakiekolwiek dobre wartosci z zycia ;politycznego,socjalnego lub gospodarczego od Zydow i zaszczepil na ziemi polskiej lub wsrod Polakow.Ostatnio analizujac to co sie dzieje w Polsce,tj. kto nia rzadzi jak to robi jak niszcza historie Polski mnie „ponosi na wyzyny holeryzmu” i coraz wiecej dochodze do przekonania,ze propaganda Rusow i Germanow potwierdza sie coraz bardziej–sorry –GLUPI POLAK. NIESTETY MY W TYM POMAGAMY.

 25. alacarte said

  Nie tylko w tym pomagacie,zaryzykuje opinie, ze jestescie
  liczacymi sie architektami zlego wizerunku Polski i Polakow na
  swiecie,a zarazem istotna przyczyna aktualnych trudnosci,
  niedorzecznosci w tym kraju. Prawda w nonsens ustrojona
  stanowi przedziwna mozgowa miksture.

 26. MK said

  Chcialbym,zebys byl Panie Alacarte choc w cwiartce tamim „ambasadorem” Polski i Polskosci w swiecie, jak ludzie wokol mnie i skromnie przyznac ja sam.

 27. wet3 said

  @ MK (24)
  Wiekszych bzdur nie czytalem! A ze Stalin i Hitler czasami wsiekli sie na zydow to nic wielkiego. Takie rzeczy zdarzaja sie w najlepszych rodzinach. Przeciez ZSRR i hitlerowski Reich to sa twory zydowskie. Prosze siasc na tylek i poduczyc sie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: