Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Waldemar Glodek: Kolejne problemy z rehabilitacją polskich oficerów zamordowanych przez NKWD

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-02-14

KATYNPAMITAMY-photo-interAleksander Aleksiejew, ambassador Rosji w Warszawie, kilka dni temu poinformował, że polityczna decyzja w sprawie rehabilitacji polskich oficerów zamordowanych przez NKWD już zapadła.

Wieli postęp, jak to określili etuzjasci działań Rosjan, w odkryciu prawdy o komunisycznej zbrodni w Katyniu w czasie II wojny światowej i tym razem ogranicza się do wyjaśniania nam trudności jakie mają władze rosyjskie z podaniem prawdy.

Prawda jest jednak taka jaka jest. Rosja sowiecka dokonała mordu na jeńcach wojennych swojego sąsiada i od tej odpowiedzialności się już nie wymiga. Kolejne pokolenia miotu NKWD-dzistów pełniące tam władzę nie chcą kalać rosyjskiego gniazda. Dlatego tak długo jak tylko jest to możliwie prawda o haniebnych czynach swoich przodków jest i będzie pilnowana przez dzieci i wnuków … zbrodniarzy.

Kieunek przemian ustrojowych można określać również na podstawie jakości dotychczas pilnie skrywanych tajemnic II wojny światowej z trudnością “odkrywanych” i przekazywanych do publicznej wiadomości; nie tylko w dzisiejszej “odnawiającej się” Rosji. W Polsce, nie mniej zatroskani zachowaniem w tajemnicy, jeżeli nie czynów, które są już publikowane, to chociaż nazwisk i rodowodów osób które dopuściły się zbrodni wojennych czy też komunistycznych, są kolejne pokolenia wychowane w domach byłych zbrodniarzy. Wychowane na tradycji “bojowych zasług” ich ojców i dziadków jak również “bohaterskich” czynów pociotków.

W dużej mierze takie właśnie wcale nie małe grupy społeczne mają wpływ na dzisiejszą polską rzeczywistość. Dlatego też mieliśmy spektakl przy “okrągłym stole” jaki po spowiedzi magdalenkowej zorganizowali nam generałowie przy współudziale adamowych rodaków.

“Rzeczpospolita” w swoim niedzielnym wydaniu 13 lutego 2011 roku pisze o kolejnych problemach jakie się pojawiają z rehabilitacją zamordowanych Polaków. Przypomnę, że władze rosyjskie w roku 2004 umorzyły postępowanie, ponieważ prokuratura wojskowa uznała zbrodnię katyńską jako przestępstwo pospolite, które dawno uległo przedawnieniu. Zabójstwo 22 tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez funkcjonariuszy zbrodniczej NKWD strzałem w tył głowy uznano jako przestępstwo pospolite!

Waldemar Głodek
www.polishclub.org

Za: rp.pl, 13-02-2011

Przeczytaj: “Rehabilitacja tylko dla części ofiar NKWD?” – Ewa Łosińska – Rzeczpospolita, 13 lutego 2011

Komentarze 23 do “Waldemar Glodek: Kolejne problemy z rehabilitacją polskich oficerów zamordowanych przez NKWD”

 1. Niezalezny said

  Tutaj nie chodzi o zadna „rehabilitacje”. Polscy zolnierze co zgineli w Katyniu, Miednoje, Charkow, itd. nie popelnili zadnego przestepstwa. Byli to tzw. Jency Wojenni. Nie potrzeba rehabilitacji. Potrzeba UJAWNIENIA PRAWDY. Musimy uznac winnych. Powinny byc jakies procesy za ta ZBRODNIE. Powinny byc ODSZKODOWANIA. W pewnym sensie jest to bardzo prosty problem do rozwiazania. Niemcy placa ODSZKODOWANIA do dzisiaj. Odbyl sie Proces Sadowy w Norymberdze. Nazisci zostali uznani za winnych. Placa odszkodowania, itd. Dlaczego cos takiego nie moze sie odbyc w sprawie ZBRODNI komunistow z ZSRR? Przeciez nie ktorzy jeszcze zyja. Nawet sam Putin ma pewne ZBRODNIE na sumieniu. Chociazby w Litwie w roku 1990 zgineli niewinni Litwini zadajac NIEPODLEGLOSCI. Gorbaczow tez jeszcze zyje sobie swobdnie w Kaliforni i udaje „ochraniacza srodowiska zielonego”. W Polsce tez mamy dosyc „WINNYCH” co tez jeszcze zyja i maja pewne przestepstwa na sumieniu. Jest tez jeszcze jeden co mordowal AKowcow i do dzisiaj zyje w Izraelu. Niedawno zmarla na WOLNOSCI Sedzia WOLINSKA w Angli mimo ze Polska chciala jej aytoczyc proces sadowy i zrobic tzw. ekstradykcje z Angli do Polski. Jaka tu mowa o jakiej REHABILITACJI?
  Kto bedzie „rehabilitowal” tych Rosjanow, Bialorusinow, Ukraincow, Litwinow, Lotyszywow, Estonczykow, Gruzinow, Czeczeniow, itd. co byli tak samo mordowani przez tych samych mordercow co tez mordowali POLAKOW, itd.? Przeciez te wszystkie ZBRODNIE byly wykonane przez TYCH SAMYCH ZBRODNIAZY.

 2. Lubomir said

  Gdyby but żołnierza rosyjskiego, amerykańskiego, polskiego, brytyjskiego i francuskiego nie stanął na ziemi niemieckiej, Niemcy nigdy nie uznaliby swoich zbrodni za karygodne ludobójstwo. Z Rosją jest dylemat, ponieważ to państwo było zarówno obrońcą, jak i zbrodniarzem. Wyzwoleni przez Rosjan w KL Auschwitz, nigdy nie powiedzą o Rosjanach niczego złego. Niemcy byli wyłącznie zbrodniarzami. Trybunał Norymberski nie miał żadnych wątpliwości z kim ma do czynienia. Tyle, że prokuratorami w sprawie niemieckich zbrodni nie byli Niemcy. Niemcy zamiast oskarżać, z pewnością próbowaliby bronić swoich ziomków. Zatem trudno oczekiwać obiektywizmu od rosyjskich prokuratorów. Nie pozwoli im na to narodowa solidarność. A przecież wojenni sojusznicy Polski – Amerykanie, Brytyjczycy czy Francuzi nie wjadą do Moskwy czy Petersburga, by razem z Polakami przeprowadzić sąd nad historią katyńską.

 3. Polar said

  Gdyby mordercami byli prawicowcy związani z Kościołem Rzymskim, to jazgot byłby od USA po Chiny. Mordercą był Stalin i jego towarzysze, budujący nowy wspaniały marksistowski świat, przeznaczony jak nigdy przedtem – dla ludu pracującego miast i wsi. To zmowa światowej internacjonalistycznej lewizny stoi murem za towarzyszami-zbrodniarzami. W dobie budowania światowego komunizmu, nie można szargać dobrego imienia dawnych budowników-prekursorów…, dlatego to „ujawnianie” idzie tak opornie.

 4. ZbiZie said

  Dla mnie ten moskieski obraźliwy gest, w którym użyto pojęcia rehabilitacji, w tej konkretnej zbrodni jest niczym innym jak obrazą, ma na celu odciągnięcie na chwilę uwagi od zbrodni obecnej – smoleńskiej.
  Szukają rozpaczliwie czasu dla siebie i polskich zaprzańców do opracowania nowej taktyki, mającej na celu obronę przyjętej linii postępowania, przed coraz bardziej realnym do udowodnienia zarzutem zamachu.
  Takie było moje pierwsze skojarzenie, ale może się mylę.

 5. Wuj said

  Jak Rosja moze rehabilitowac obywateli innego panstwa? No, chyba ze to juz nie jest inne panstwo. Nastepnym krokiem bedzie rehabilitacja uczestnikow wojny obronnej z 1939 r poprzez laskawa Anielke Merkel

 6. wet3 said

  @ Lubomir (2)
  Trafil Pan w sedno sprawy. Ruscy przyznaliby sie tylko wowczas gdyby, jak szwaby, znalezli sie pod okupacja.
  Podobnie zachowuja sie Turcy w sprawie ludobojstwa popelnionego na Ormianach. Uznanie mordu katynskiego za pospolite przestepstwo to po prostu kpina w zywe oczy i spluniecie nam w twarz. Taka postawa daje wiele do myslenia na temat tego kto wlasciwie rzadzi dzis w Rosji i dlaczego tak bardzo mu zalezy na rozciaganiu plaszcza ochronnego nad winnymi tej zbrodzni? – I tutaj rodzi sie mnostwo watpliwosci …
  Poza tym do tych zbrodni stanowczo nalezy dodac zbrodnie popelniona na Morzu Bialym, gdzie zamordowano ponad 5 tys. Polakow.

 7. Niezalezny said

  Skonczmy raz na zawsze ze to RUSCY zabijali w Katyniu. To co wiem to Lenin, Trocky, Beria, Molotow, Kalinin, Kaganowicz, Stalin, Dzierzynski i wiecej jak polowa NKWD-KGB to nie byli wcale ROSJANIE. Bierut, Gomulka, Moczar, Jaruzelski, Berman, Wolinska, i wiecej jak polowa Polskiego UB i rzadu od roku 1944 (22 lipca) to tez nie byli wcale POLACY. To wlasnie bez przerwy sa CI SAMI co mordowali zaraz po Rewolucji, pod czas tzw. terroru Stalina, w czasie drugiej Wojny Swiatowej. Mordowali tez CI SAMI w Polsce, w Europie Wschodniej, Czechoslowacji, Wegry, itd. w latach 50ych, 60ych, 70ych, 80ych, 90ych itd. CI SAMI tez brali udzial i spowodowali tzw. Katastrowe pod Smolenskiem 10go Kwietnia, 2010. Trzeba te stanowisko wyraznie postawic na forum miedzynarodowym. Narod Rosyjski by sie napewno zgodzil z moim zdaniem. CI SAMI tez te MORDERSTWO finansowali z ZACHODU. Teraz daza do GLOBALIZACJI w JEDEN RZAD SWIATOWY.

 8. jj said

  Szanowi Wpisowicze.

  Jak daleko, często powtarzana dezinformacj,a zostaje w umysłach przyzwoitych ludzi.
  Co do słuszności powyższego tekstu nie mam ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ

  Jednak co do meritum mam bardzo istotne.
  P.Waldemar Głodek powtarza za dezinformatorami czyt:
  „Rosja sowiecka dokonała mordu na jeńcach wojennych swojego sąsiada i od tej odpowiedzialności się już nie wymiga.”

  jakich jeńcach wojennych?!! Przecież większość to byli ludzie z ŁAPANKI WYCIĄGNIĘCI Z DOMÓW W PAŹDZIERNIKU, LISTOPADZIE I GRUDNIU. Naprawdę trzeba wyjątkowo złej woli aby 90 letniego staruszka nazywać jeńcem wojennym!!!!!

  Polska międzywojenna miała ponad 200 generałów. W większości byli to oficerowie carscy który już w 20 latach przeszli na emerytury!!!!. A ,że mieli pecha i dożyli do 1939 roku to nie świadczy, że byli jeńcami wojennymi!!!!

  W tzw Mordach Katyńskich zlikwidowano 28 % polskich inżynierów 56 % polskich lekarzy i aż 78% polskich profesorów. Stąd taka zapaść intelektualna po 1945 roku.

  CZYLI MORDOWANO INTELIGENCJE TYLKO DLATEGO, ŻE MIAŁA WYKSZTAŁCENIE I BYŁA NARODOWOŚCI POLSKIEJ!!!
  `Kiedy to wreszcie dotrze do społeczeństwa ?????

  cytat drugi:
  „Zabójstwo 22 tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez funkcjonariuszy zbrodniczej NKWD strzałem w tył głowy uznano jako przestępstwo pospolite!”

  nie 22 000 a 27 000 .Dlaczego Przyzwoici ludzie zaniżają tę wartość??? i powtarzają komunistyczne dane????
  Te ok 7000 to zamordowani poprzez zatopienie w MORZU BIAŁYM nauczyciele, leśnicy, policjanci. Jest raport Komisji Senatu USA z 1952/53 roku z nazwiskami świadków. Dlaczego z uporem, wartym lepszej sprawy, boimy się o tym pisać????!!!!

  Przecież sposób mordowania masowego poprzez zatopienie,[ to z rewolucji masońskiej 1789 we Francji, co Francuzi do dzisiejszego dnia hucznie obchodzą; po praz pierwszy wykonane ludobójstwo 5000 księży,,] został skopiowany z podobnej rzezi przed 200 laty.
  Specjalne barki do takiego mordowania przygotowali NIEMCY ze 6 kingstonami w dnie, aby szybciej, w ramach współpracy w likwidacji polskiej inteligencji.

  Jest bardzo dziwne, że 20 lat po rzekomym odzyskaniu wolności i 4 lata po odejściu oficerów WSI szkolonych w Moskwie, nadal tzw historycy zawodowi o tym milczą.
  dr Jerzy Jaśkowski
  http://www.deportacje.eu

 9. wet3 said

  @ Niezalezny (7)
  Przeciez chyba wiemy kto zabijal. Problem polega na tym dlaczego Rosja – spadkobierczyni ZSRR tak dziwnie i obrazliwie traktuje nas i nie stawia sprawy jasno. – I tu mam wlasnie mnostwo watpliwosci pod adresem rzadu dzisiejszej Rosji.

 10. Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry.
  Wydra powiedział izraelskiej gazecie „Maariv” jak trzech sowiecko-żydowskich oficerów, którzy też byli świadkami zabójstw, powiedziało mu o mordowaniu. Zaznaczył, że dochowa tajemnicy przez cały czas, ale teraz chce ją wyjawić, nim umrze.
  Nazwał swojego informatora sowieckim majorem Joshua Sorokin, który przyznał się, że brał udział w masowych egzekucjach na początku wojny. Gazeta przytoczyła wypowiedź Vidry: „Żydowski major w tajnej sowieckiej służbie i inni oficerowie przyznali mi się, że okrutnie zamordowali 12 tys. polskich oficerów w lesie katyńskim po wybuchu II wojny światowej”.

  Więcej na : http://uzdrawiamy.com.pl/?p=443

 11. Dziekuje Dr. Jaskowskiemu za uwagi i uzupelnienie mojej reakacji na artykul w RP.
  Pozdrawiam
  Waldemar Glodek
  http://www.polishclub.org

 12. Inspektor Lesny said

  Ja rozumiem, zadnych Rosjan w Rosji nie ma, nic zlego nie zrobili.
  To wszystko Zydzi poprzebierani za Rosjan.

 13. wet3 said

  @ 10
  To co pisal Vidra czytalem bardzo, bardzo dawno temu w „Przewodniku Polskim” wydawanym w Nowym Jorku. Problem polega na tym dlaczego wladze obecnej Rosji – spadkobierczyni ZSRR w bardzo swinski spodob pluja Polakom w twarz (niezalennie o tego jaki polskojezyczny rzad jest w Polsce!!!)i unikaja powiedzenia potwierdzenia prawdy!!!

 14. 13 @ wet3
  Władze obecnej Rosji wiedzą dokładnie o Chazar-żydach „trzymających władzę” w Polsce. Chazarowie zasłużyli na takie traktowanie, jak napisałeś w swoim komentarzu.
  A przy okazji – dostaje „za swoje” – cały Naród Polski – bo w swojej ojczyźnie dopuścił do rządów chazarskiej zgrai i jak dotąd – nie potrafi się od Chazar-draństwa uwolnić.

 15. wet3 said

  @ 14
  Niestety, ale masz racje!!! Wszystkie wybory w Polsce po roku 1989 potwierdzaja, ze narod jest dokumentnie oglupiony!

 16. Polar said

  Ad.10
  „…zamordowali 12 tys. polskich oficerów w lesie katyńskim po wybuchu II wojny światowej”

  To wygląda dzisiaj już chyba tylko, jak ubecka prowokacja. Józef Mackiewicz kilkakrotnie prostował liczbę ofiar w lasach katyńskich. 12 milionów żołnierzy, to liczba podawana przez Polski rząd emigracyjny jako ogólna liczba zaginionych. Warto czytać źródła, by nie rozsiewać gebelsowskich i stalinowskich plotek. Jeśli cytuję jakąś gazetę, to z miejsca pismackie knoty/prowokacje prostuję…

  W książce „Katyń – zbrodnia bez sądu i kary” Mackiewicz pisze tak:

  „Odjąłem od ust chusteczkę i trupi swąd uderzył mnie ze zdwojoną siłą. Wówczas, gdy toczyła się ta rozmowa, cyfra 10 do 12 tysięcy zwłok nie była kwestionowana. Niemcy ją podtrzymywali z uporem w każdym komunikacie.
  – Jak to… nie ma tylu?
  – Ale skąd! – wzruszył ramionami. – Odkopaliśmy wszystkich razem 7 grobów. Tu, jak pan widzi, leżą jeszcze nie tknięte warstwy trupów, ale dosięgliśmy już dna onegdaj. Tam, o, w wodzie podskórnej, w tym małym grobie, gdzie pływają takie zzieleniałe zwłoki, jest może jeszcze z pięćdziesięciu. Zaraz panu powiem: w przybliżeniu może, może dociągniemy do 4 tysięcy i 500 zwłok, ani jednego trupa więcej.”

  „W pół godziny potem, przedstawiłem się profesorowi Buhtzowi i powołując na prof. Sengalewicza, zapytałem:
  – Wiele pan profesor oblicza trupów?
  – O! to jest rzecz jeszcze dokładnie nie obliczona… – odpowiedział mi najuczciwiej, jak mógł odpowiedzieć oficer niemiecki, którego pogląd pozo-stawał w oczywistej kolizji z oficjalną propagandą.”

  a na stronie 118 wydawca pisze w przypisie:

  ” W oryginale akapit skreślony przez autora: „Po upływie kilkunastu dni rzecz przestała być rewelacją. Zarówno raport policyjny sekretarza Geheime Feldpolizei Voßa, jak bardzo sumienne sprawozdanie prof. Buhtza, ustaliły oficjalnie, że w siedmiu grobach znaleziono 4.143 zwłoki. Tylko.” (przyp. wyd.)”

  Zamiast bić pianę czy siać dezinformacje, warto przeczytać tę książkę, przeczytać jeden raz – choćby przy okazji Smoleńska…

 17. Analityk said

  Ballada Smoleńska Jana Pietrzaka

  Dziesiątego kwietnia roku dziesiątego,
  Tragedia się stała narodu polskiego,
  Runął w dół samolot z panem prezydentem,
  Na nieludzkiej ziemi, na ziemi przeklętej,
  Razem ich tam było blisko stu Polaków,
  Lecieli z wieńcami na groby rodaków,
  Co w katyńskim lesie leżą pod brzozami,
  Bo ich zamordował ten bandyta Stalin,
  Wieńce ułożono na mszy okazałe,
  Ale delegacja się nie pokazała,

  Nad Polskę nadciągnął cień żałoby długi,
  Po Katyniu pierwszym przyszedł Katyń drugi,
  Nad Polskę nadciągnął cień żałoby długi,
  Po Katyniu pierwszym przyszedł Katyń drugi,

  Ludzie się pod pałac zeszli prezydencki,
  Położyli kwiaty, zapalili świeczki,
  I krzyż postawili w serdecznej potrzebie,
  By ich Bóg usłyszał, na wysokim niebie.
  I krzyż postawili w serdecznej potrzebie,
  By ich Bóg usłyszał, na wysokim niebie.

  Na ten krzyż rzuciła się łobuzów zgraja,
  Urządzali draki, robili jaja,
  Obrzucali błotem bolszewicy podli,
  Tych co się modlili za ofiary zbrodni,
  Obrzucali błotem bolszewicy podli,
  Tych co się modlili za ofiary zbrodni,

  Co się tutaj dzieje, panie Boże drogi,
  Kto tu miesza w głowach, kto podstawia nogi,
  Kto nam żyć nie daje, w naszej polskiej ziemi,
  Jak sobie życzymy, jak tego chcemy,
  Kto nam żyć nie daje, w naszej polskiej ziemi,
  Jak sobie życzymy, jak tego chcemy,

  Jednego mieliśmy tylko prezydenta,
  Co znał te pytania i o nich pamiętał ,
  No to już go nie ma, bo przeszkadzał komuś,
  Kto obce porządki robi w naszym domu,
  No to już go nie ma, bo przeszkadzał komuś,
  Kto obce porządki robi w naszym domu,

  Uliczna ballada kończy się pomału,
  Wciąż nie znamy prawdy więc nie ma morału,
  Każdy sobie musi dośpiewać przesłanie,
  Od tego zależy, co się z Polską stanie,
  Każdy sobie musi dośpiewać przesłanie.

 18. Polar said

  Ad 8. Jj

  Oczywiście 12 tys. to liczba poszukiwanych tylko wojskowych w momencie tworzenia armii na wschodzie, ale liczba wszystkich wymordowanych przez stalinowską bezpiekę (głównie inteligencji i „panów”), jest dużo, dużo większa i do dziś nie wiemy, gdzie ich mogiły się znajdują. Morze Białe to jedno z prawdopodobnych miejsc, no i nie wiadomo gdzie jeszcze…

  Natomiast przypisywanie Katyniowi 12 tysięcy to zwyczajna ignorancja.

 19. Analityk said

  @Wet3

  Ogólnie – naród jest zdemoralizowany przez jewropejska propagandę. Nie chcą stać przy Prawdzie i mało ich ona obchodzi. Wierzą bandzie Tuska i uważają to za chwalebne co przynosi im zyski. Nie ważne jest dla nich, że robią podłe rzeczy – zdrada, nielojalność wobec Narodu Polskiego, służalczość względem obcych, etc. sa tak zdemoralizowani, że uważają to za normalme – „bo przecież wszyscy tak robią, śmierć frajerom co tak nie robią, niech zdychają” – to ich moralność.
  Polacy, którzy wrócili do Polski z emigracji nie mają ŻADNYCH szans na godziwą pracę. Są do okradzenia i likwidacji. Wielu z powrotem wyjeżdża i chyba już nie wróscą. Pośród członków w/w antypolskiej bolszewicko-faszystowskiej mafii żaden Prawy Polak i Patriota nie ma szans na przetrwanie. Prwai ludzie żyją w ubóstwie, a Zdrajca, Złodziej i K.rwa na świeczniku waadzy. Ciągle i systematycznie jest niszczona polskość i chrześcijaństwo. Ludzie o chrześcijańskiej etyce są wykpiwani, szykanowani i wyrzucani z pracy. Katolicy nie mają na przeżycie nie mówiąc już o dawaniu na tacę w kościele.
  To wybujałe Antypolskie ZIELSKO ogniem i mieczem należy wyciąć i zniszczyć z korzeniami.

 20. wet3 said

  Dzis na stronie Maruchy przeczytalem niezwykle ciekawy art.:”Tragizm postaci Elifiusza Niewiadomskiego” – tego, ktory 16 grudnia 1922 zastrzelil prezydenta Gabriela Narutowicza. W szkole (podstawowej, bo w sredniej juz tylko nam klamano!) tez nie powiedziano mi prawdy. Widocznie, skadinad dobry nauczyciel musial byc pilsudczykiem, albo nie wszystko wiedzial. Okazuje sie, ze Narutowicz do swietych nie nalezal. Byl liberalem i kosmopolita zwiazanym z masoneria, atanowisko prezydenta dostal dzieki machinacjom pilsudczykowi , co bylo na owe czasy czyms nadzwyczajnym – nie ochrzcil swych dzieci! Stojac przed plutonem egzekucyjnym Niewiadomski powiedzial: Gine za Polske, ktora gubi Pilsudski – co zreszta zostalo potwierdzone przez rzady pilsudczykow.

 21. tedi said

  rechabilitować można enkawdzistów a nie polskich oficerów.A jakie to przestępstwa popełnili Polacy.By ich rechabilitowac. Aaa

 22. raport said

  Szanowny Panie anonimie :
  Polar powiedział/a :
  proszę czytać i rozumieć tekst: NIGDZIE NIE PODAŁEM,ZE W TZW MORDACH KATYŃSKICH ZGINĘLO 12 000 LUDZI.
  PODAŁEM ,ZE ZGINĘŁO 27 000 . dROBNA RÓZNICA.
  Poza tym od 10 lat z uporem pisze o 7 000 zamordowanyvh poprzez zatopienie w Morzu Białym .Nikt tematu nie podtrzymuje, A chyba są jeszcze rodziny pomordowanych.
  MOrze Białe nie jest jednym z prawdopodobnych miejsc ale jest -PEWNYM MIEJSCEM. tRZEBA CZYTAĆ !!!
  tAK WIĘC ignorancją w XXI wieku jest kwestionowanie tych danych.

  Inspektor Lesny powiedział/a kolejny anonim
  Proszę chodzic do biblotek, jak można,Są jeszcze książki wydawane przed 1939rokie,
  Nie siać propagandy ale przedstawiać fakty.
  To tylko w Polsce mówi się o rewolucji pażdziernikowej jako rosyjskie. Każdy kto zajmuje się tematem wie, Ze pomysł urodził się w sztabie niemieckim. Był to mówiąć współczesnym językiem plan B.
  Uzgodniony z USA. To oprþócz bankierów finansowało państwo. Prezydent USA przeznaczył 50 milionów dolarów ówczesnych na pomoc bolszewikom jak szli na POLSKę!!!!
  Oddziałami tzw czerwonej armii dowodzili niemieccy oficerwie. Do ataku zachęcali ruskich mużyków :” Za kajzera i ojczyznę naprzód”.KIjowa bronił w 1920r. -marsz SIkorskiego- gen von Kesler, zresztą zginął w tej obronie. Żydzi byli wykonawcami planu. ALe też murzyni. Np było 2 czarnych komisarzy z USA przysłanych !!!
  To wszystko jest opisane. Zdziwienie budzi więć wątpienie PT PANA ANONIMA>
  dr Jerzy jaśkowski

 23. Trend said

  7 000 zamordowanyvh poprzez zatopienie w Morzu Białym . Miałem klienta który mi opowiadał że tak było i on też miał
  być utopiony ale chyba jakoś w ostatniej chwili udało się mu dostać do Armii Andersa wszystkich przed nimi utopili ponoć .
  Tak tylko mi się przypomniała ta wypowiedź klienta a ja nigdy nie byłam mocny historycznie i słuchałem z przymrużeniem
  oka a teraz się natknąłem na kwarędę ”7 000 zamordowanyvh poprzez zatopienie w Morzu Białym” faktycznie chętnie bym się
  dowiedział o tym coś więcej możecie podać jakieś źródła o ile pamiętam to facet był chyba wykładowcą na Politechnice w Gdańsku chyba Bolek albo Bolesław ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: