Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Demokracja po polsku

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-03-04

Dwa dni głosowania (podwójne koszty obsługi) – to nie jest wolność i demokracja tylko reżim próbujący wycierać sobie gęby obywatelami i maskować poczucie wstydu

Oszustwa w majestacie prawa!Polska ma dramatyczną sytuację finansów publicznych, przyrost długu publicznego i deficytu. Wszystko wychodzi na jaw. Ludzie żyją w większości na skraju ubóstwa. Przybywa bezdomnych i umierających na ulicach. Bezrobocie i minimalna płaca są poniżej krytyki. Drogi i budynki publiczne są z reguły zrujnowane, a gangi partyjne się tylko licytują o pozycję. Czy Polacy muszą stale emigrować za chlebem, lub żeby kupić sobie mieszkanie? Jak długo taki libertynizm będzie jeszcze trwał? Czy każde pokolenie musi przeżyć jakąś wojnę?

 / Fot. Grzegorz Niedźwiecki66 lat po wojnie zbliża się kolejna (m.in. emerytalna) reforma:
Zrównanie wieku emerytalnego kobiet z mężczyznami, nie gwarantując pracy i zasiłku
Obniżenie zasiłku chorobowego lub zrezygnowanie z trzech pierwszych dni płatnych
Inflacja, podwyżki VAT, obcięcie zasiłku pogrzebowego i zabezpieczeń socjalnych
Podwyżki kosztów utrzymania jakich nie było za najgorszych czasów komuny
Grabież składek z OFE dla podnoszenia apanaży posłom i senatorom
Reforma Programowa – MEN. Znów będzie trza uczyć dzieci po swojemu
Sugestie nałożenia subwencji na banki, które odbiłyby sobie straty na ludziach
Rewolucja energetyczna w wyniku chorych dyrektyw unijnych na koszt odbiorców
Autostrady, jeśli tak te drogi w Polsce można nazwać, płatne. Poczekajcie na euro
Dwa dni głosowania (podwójne koszty obsługi) – to nie jest wolność i demokracja tylko
reżim próbujący wycierać sobie gęby obywatelami i maskować poczucie wstydu

Co w zamian?
1.Lichwa, zamykanie szkół i szpitali państwowych
2.Wybiórcze dofinansowywanie i faworyzowanie obywateli
3.Nieludzki system polityczny, korupcja, nepotyzm i awantury
4.Finansowanie megabiurokracji w polskim i europejskim parlamencie
5.Inwigilacja obywateli i prześladowania dysydentów większe niż za komuny
6.Projekty unijne rozpatrywane przez urzędy wojewódzkie po linii partyjnej
7.Okradanie SMS-ami naiwnych obywateli na różnych akcjach i loteriach
8.Bankiety, rauty, sylwestry i pseudo fora gospodarcze przy gorzale
9.Podwyżki dla świeżych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
10.Stałe bicie piany wokół katastrofy smoleńskiej i innych igrzysk

Co obiecywali?
By żyło się lepiej wszystkim
Że dogonimy Niemców w sferze stopy życiowej

Jakie rozwiązania? To bardzo proste:
1.Znieść immunitety politykom i sędziom
2.Odpolitycznić media, oddać Polskę narodowi
3.Zmniejszyć pensje i diety
politykom oraz radnym
4.Zmniejszyć liczbę posłów o połowę i znieść zmałpowany senat
5.Ograniczyć głosowanie na wójtów, burmistrzów i prezydentów do jednej tury.
6.Znieść jakiekolwiek dotacje dla partii politycznych – argument korupcji żenujący
7.Przywrócić odpowiedzialność karną za przestępstwa gospodarcze i niegospodarność
8.Nie kreować fałszywych vipów jakichś celebrytów i masonów co kariery robią na biedocie
9.Zwalczać rozwarstwienie społeczne, z jednej strony kominowe płace z drugiej wyzysk
10.Walczyć z hipokryzją i kumoterstwem, wiloetetowością dla swoich, a stołówki BA
11.Wprowadzić rzeczywisty wolny rynek lub znacjonalizować gospodarkę
12.Rozliczać z deklaracji, programów i obietnic oraz z produkcji prawa
13.Wybierać członków rad nadzorczych i ławników w drodze konkursu
14.Wybór zastępców prezydenta w drodze konkursu a nie nominacji
15.Najwyżej dwukrotnie z rzędu umożliwić kandydowanie do rad
16.Zakazać publikowania jakichkolwiek sondaży wyborczych
17.Wprowadzić realną demokrację w miejsce partiokracji
18.Ograniczyć biurokrację i uprościć przepisy prawne

Ponadto, należy wycofać się i nie brać więcej udziału w żadnych lizusowskich, międzynarodowych akcjach ludobójczych i innych kosztownych, które są sprzeczne z przykazaniami Bożymi. To są wyrafinowane przyczyny zapaści. Oszczędzanie należy zacząć nie od najuboższych, od już oszczędzających na wszelkich opłatach tylko od generatorów długu, od polityków. Żadna władza, a zwłaszcza nazywana demokratyczną, nie może przerzucać swoich obowiązków i powinności, na już pokutujących obywateli. To jest czysty bandytyzm państwowy, nie jakiś jednoręki bandyta. Społeczeństwo nie jest odpowiedzialne za biedę tylko władza i to ona musi ponosić koszty naprawy. W normalnym zakładzie pracy niegospodarny kierownik poleciałby na ryj i do prokuratora. W Polsce łże się w żywe oczy, manipuluje społeczeństwem, okłamuje go, wyzyskuje i bałamuci, wyprzedaje majątek narodowy oraz mafijnym sposobem wybiera tych samych winowajców na stołki od kilkudziesięciu lat. W Jeleniej Górze na przestrzeni 22 lat takie rządy SLD i banitów z UW do PO doprowadziły do zmniejszenia populacji o blisko 20 tysięcy mieszkańców. Tego bełkotu i hipokryzji z ust tak zwanych polityków nie da się już więcej słuchać i oglądać w mediach. Aktywność w polityce winna być służbą społeczną, wówczas działaliby sami wolontariusze i w rok wyszlibyśmy z dołka. Obudźcie się. Najwyższy czas to zmienić. Nie wstydzicie się za ten kraj? Taki drenaż ludzi to skandal. W Rumunii Nicolae Ceausescu i jego małżonkę rozstrzelano za taką oligarchię jaką mamy obecnie w Polsce. Nie mówcie, że nie wróżyłem.

Wydarzenia Grudnia 70′ i stan wojenny 81′ nie zostały rozliczone. Był okrągły stół i podział łupów. Turystyka polityczna z PZPR do SLD, AWS do PiS, UW do PO itd. oraz fałszywe debaty trwają nadal. Stan wojenny i zamordyzm nie minął. Partie polityczne są niczym innym, jak zalegalizowanymi zorganizowanymi grupami przestępczymi, z migrującymi strukturami, gotowymi w zależności od szczebla do przejmowania wpływów z okradania ludzi. Wiodące partie zawsze budują nowe układy w biznesie i w specsłużbach do instrumentalnego traktowania prawa. Przyjdzie czas, kiedy będzie się o tym mówić głośno. Póki co, „pluraliści” nadużywają słowa demokracja, jak wymawiający imienia Pana Boga swego nadaremno. Grabieżcy Polski, pseudo patrioci, podpisali kontrakt z komunistami i postawili grubą kreskę oddając im władzę zamiast rozliczyć be władzę. Sprzedali naród oraz ideały. Dziś nie ma żadnego podziału na programy, poza detalami typu antyklerykały – koalicje są różne. Kwadratowe i podłużne. Należałoby odsunąć od władzy tych wszystkich sprzedawczyków, co problemy w kraju usprawiedliwiają międzynarodowymi kryzysami, do których sami nas pchają, i zanim dojdzie do takiej zawieruchy jaką mamy obecnie w Afryce. Najtragiczniejsze są wojny domowe. O pieniądze. Ofiary będą znowu wśród niewinnych ludzi. Póki co, goebbelsowska propaganda nadal ma się dobrze, przy prorządowych i propartyjnych mediach. Niestety, świata i mentalności polityków nie zmienimy. Epitety, jakie przysługują osobnikom doprowadzającym do śmierci i tragedii ludzkich, dopiszcie sobie sami.
„Rządzący trudnią się czerpaniem korzyści z cudzego nie-rządu”

Grzegorz Niedźwiecki – socjolog

Za: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/demokracja_po_polsku_184598.html

Komentarzy 17 to “Demokracja po polsku”

 1. Dakowski said

  czemu wśród „dróg wyjścia” brak najprostszego przepisu: Wprowadzenie wybierania OSÓB, a nie list partyjnych. To można łatwo zrobić nawet przy tej, Kwacha, konstytucji: Ustanowić 460 okręgów wyborczych (projekt jest w sejmie od lat) i w każdym wybierać tego kandydata, który uzyska NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ GŁOSÓW. A już oni tam się dobiorą w odpowiednie „partie”.. Tak, naturalnie, zaczęto wprowadzać „demokrację” w W. Brytanii, dla przykładu.

 2. Jacek said

  Pomieszanie z poplataniem: „demokracja po polsku” czy szanowny autor na glowe upadl? A potem dziwia (znowu?!) „polskie obozy koncentracyjne”. Nazywaj Pan panie autorze rzeczy po imieniu. Od tego trzeba zaczac, bez tego ZADEN system wyborczy niczego nie zmieni!

  Ad #1 Szanowny Panie Profesorze, a kto to rzadzi w uk? i jak?

 3. tumry said

  Autor za daleko zajechał, bo jeżeli to prawda to należy uznać, że Niemcy i Rosja głosząc od wieków tezę, iż samodzielnie to Polacy sobie nie radzą – mieli rację. Tymczasem przyjmując taki punkt widzenia nie sposób zrozumieć rzeczy, które nam się udały lepiej niż innym. Na przykład Powstanie Wielkopolskie, pobicie Sowietów w bitwie warszawskiej i niemeńskiej, funkcjonujące państwo podziemne w czasie II wojny, Solidarność i parę jeszcze innych rzeczy. Diagnoza stanu rzeczy musi być precyzyjna. Czym innym bowiem jest przeziębienie a czym innym grypa z powikłaniami dotyczącymi np. zastawek serca. Trzeba trochę ostrożniej. Ale generalnie należy się wziąć za porządkowanie i zacząć od polityków.

 4. Lubomir said

  Pewnych rzeczy nie wymyślają dla Polski pojedyncze głowy, tylko całe zagraniczne armie ludzi,np firma pod nazwą GRU i BND. Polskojęzyczny pajac przypisujący sobie autorstwo pewnych rzeczy, to tylko pajac i nic więcej. Pajac samodzielnie nie może zmienić nawet miejsca kropki ani przecinku. Nikt nie płaci mu za samodzielność, ale za granie wyznaczonej roli.

 5. Zb. Ziemiański said

  Chrońmy się przed dywagacjami takich socjologów co strzelaja na oślep, cisnął bez namysłu różnymi banałami i niedorzecznościami typu „to złe a to jeszcze gorsze” i mówią oczywiście też bez namysłu, co powinno się zrobić, a ponieważ jest w tym wszystkim bezmiar chaosu, więc nie może być jakiejkolwiek dobrej recepty dla – jak należy zrobić.
  Jałowy artykuł, który do niczego nie przybliża, po prostu „mętna woda”.

  Pan Dakowski podaje dobrą receptę na demokrację i jak mniemam ironicznie zapytuje dlaczego ona nie funkcjonuje, gdyż odpowiedź jest dość oczywista.

  Jednakże ten typ demokracji też by się niestety nie sprawdził na miarę oczekiwań, dążności ku zdrowemu Państwu, ponieważ łotr-figurant dalej jest w kieszeni kierującego z tylnego siedzenia żydo-komucha, dysponującego środkami i atrybutami niezbędnymi do utrzymania władzy.

  Tylko zdobycie narzędzi do upowszechniania prawdy a tym samym demaskowania manipulatorów, może nasz kraj Polskę wyzwolić spod tego diabelskiego jarzma.

  Jak prawda w sposób nieskrępowany będzie mogła trafić pod strzechy każdego Polaka, wtedy możemy mówić o szansie na normalne – czyli własne państwo.

  Pozdrawiam

 6. wet3 said

  @ 1
  Prosze Pana! – W pomagdalenkowej PRL-bis zadne zmiany w systemie glosowania NIE pomoga. Wazne jest KTO liczy glosy. Oni wladzy NIE oddadza nigdy. Do tego trzeba ich zmusic sila!
  Innej mozliwosci nie widze.

 7. tomahawk said

  Powtarzam do znudzenia, jest Polska taka, jaka zostala wyglosowana przez zwyklych, szarych ludzi. Ba, nadal taka zostanie jezeli potencjalni wyborcy zadecyduja, ze spanie z reka umoczona w nocniku dalo nic, a moze tylko dac wiecej(umoczenia).

  howgh

 8. politycznie niepoprawny said

  Jeśli ktoś pamięta jeszcze dwudniowe głosowanie w referendum unijnym to powinien wyzbyć się wątpliwości, w jakim celu nasza klasa ( siła) przewodnia chce wprowadzić ten sposób głosowania.
  Argument wysokich kosztów wysuwany przez SLD jest oczywiście zasłoną dymną, gdyż właśnie oni wiedzą doskonale jak się robi wynik wyborczy mając w ręku komisje. A że dominuje w nich obecnie ktoś inny, to trzeba znaleźć pretekst ,koniecznie taki, który by nie ujawnił sedna sprawy, gdyż nie wiemy jaka czeka nas przyszłość. Godna uwagi jest również postawa przydu…ów z PJN-u, którzy ochoczo wspierają prezydenckie i Tuskowe wizje. Jako V kolumna są mile widziani, ale nigdy nie będą traktowani jako partnerzy – co najwyżej mogą liczyć na ochłapy z pańskiego stołu, jakieś synekury w podrzędnych radach nadzorczych, prezydenckich i rządowych komisjach itp. Pod warunkiem, że ten wstrętny PiS zostanie wyeliminowany z gry o władzę.

 9. wet3 said

  @ Tomahawk (7)
  Nie zgadzam sie. Uwazam nadal, ze wyniki glosowania sa wypadkowa braku rozeznania (do pewnego stopnia) glosujacych, silna dyscyplina komuchow
  i jewroliberalow oraz manipulacji przy liczeniu glosow.
  Poza tym nie wierze, ze droga demokratyczna mozna cos zmienic. Przeciez ani Polska, ani UE nie maja z demokracja nic wspolnego.

 10. Zb. Ziemiański said

  Powiem Wam co zrobiłem po zamachu smoleńskim.
  Zacząłem uświadamiać wszystkich, którzy chcieli słuchać – co o tym myślę, a przed wyborami prezydenckimi zadzwoniłem wszędzie tam,gdzie miałem nadzieję na wysłuchanie, co mam do powiedzenia na temat komorowskiego.
  Podam przykłady jak argumentowano chęć głosowania na komorowskiego;
  – przynajmniej będzie spokój w Polsce i skończą się niepotrzebne kłótnie
  Na moje pytania skąd wiesz, że spokój to korzystna wartość dla Polski?, jaką masz gwarancję, że nastąpi spokój?,na czym polega brak spokoju teraz?, co oznacza dla Ciebie brak spokoju?, czy wiesz kto popiera kandydata?, czy wiesz kto już teraz szykuje szampana na ewentualne zwyciestwo kandydata?, co dla Ciebie oznacza poparcie kandydata przez SLD, kwaśniewskiego, urbana,Polityki, GW etc., mój rozmówca mi odpowiada w nastepujący sposób cyt.” wszyscy mówią, że będzie spokojniej i będzie można spokojnie rządzić, dodając cyt.” Zbysiu! tutaj dookoła wszyscy mówią, z kim bym nie rozmawiał, że będą głosować na komorowskiego, to co wszyscy się mylą?.
  Odpowiedziałem mu, że często większość nie ma racji, to mi odpowiedział – no dobrze jak się okaże że się pomyliłem, to Ci przyznam rację.
  Odpowiedziałem delikwentowi tak – nie rokujesz nadziei, że następnym razem się nie pomylisz.
  Inny znajomy na zadane przeze mnie pytanie – dlaczego głosowałeś na tę arcykur.., odpowiedział z bezwstydną i rozbrajającą szczerością cyt. „no bo wszyscy mówili, że będą głosować na komorowskiego’.
  To jest poziom polskiego społeczeństwa, w liczbie co najmniej około 6-7 mln ludzi.
  To są ludzie , którzy na okrągło mają włączony przekaziornik tvn24 i jak mówią coś, to słucha się ich jak wytresowanych małp.
  Ja nie mogę wprost uwierzyć w ten nadmiar optymizmu, który przebija się w kometarzach niektórych tu piszących.
  Obym sie pomylił, ale nie widzę żadnych racjonalnych przesłanek na jakąś zasadniczą zmianę sił politycznych po najbliższych wyborach.
  A jeśli nawet społeczeństwo w znaczącej liczbie się otrząśnie z otumanienia, to powtarzając za Wetem3 mówię, nie odczujemy tego w wyniku wyborczym, bo nie mamy póki co wystarczającej kontroli nad liczeniem głosów i zapobiegania ich fałszowaniu.

  Każdy z nas musi sobie zadać pytanie – czy wystarczająco dużo zrobiłem wokół siebie, swojego najbliższego otoczenia, by mieć nadzieję na zmianę?.

  Ci co potrafią się tylko modlić będą srodze zawiedzeni,a ponadto nie rozumieją – co to jest prawdziwa wiara

  Przepraszam za nieco przydługą płaczo-frustrację i proszę o wyrozumiałość.
  To wynika z tego, że od środka coraz bardziej mnie rozpierd….

  Pozdrawiam Wszystkich

 11. Zb. Ziemiański said

  My mamy w Polsce demokrację według mało komu znanej definicji, bodaj Winstona Churchilla, która brzmi mniej więcej tak cyt.” spotykają się dwa najsilniejsze wilki przed polowaniem i debatują nad podziałem zwierzyny, która mają zamiar upolować”

  Prosta opisowa definicja,a jaka do bólu szczera.
  Powiedział to udzielając dziennikarzowi oficjalnego wywiadu.

 12. tomahawk said

  ad Wet3(9)
  OK!!!!!. Nie ma sprawy, ale jezeli na trzezwo moim Kochanym Rodakom nie wystarczyl okres 1989-2010, aby cos choc postarac sie wlasnie przez glosowanie zmienic(glownie przez swoja silna obecnosc), to w takim razie stwierdzam autorytatywnie, ze Polska jest alkoholiczka i nalezy sie jej natychmiastowe leczenie. Zas lekarstwem…..niech bedzie 65 miliardow dolarow „dlugu” do zaplacenia.

  howgh

 13. Analityk said

  Byli prezydenci (Jaruzelski, Kwaśniewski, Wałęsa) dostali podwyżkę. Ich pensje „uwłaczały” głowom państwa.
  Takie oto motywy kierowały p-osłami w „polskim parlamencie” kiedy podejmowali tę decyzję.

  Jak widać zawsze znajdzie sie wytłumaczenie aby nagradzać „takich” ludzi w Polsce. Innymi słowy kradnij jak długo możesz a po tobie choćby i potop – oto idea przestępczego „państwa polskiego”.

 14. z sieci said

  Odkryć prawdę – Vol.1 – Dokument Aliny Czerniakowskiej – 2007r.

 15. ciociababcia said

  A dlaczego nie 3 dni? Ja proponuję tydzień, jak na Białorusi …

 16. Ryziel said

  Tylko Komitet Wyborczy Wyborców Organizacji pozaparlamentarnych może w demokratyczny sposób przejąć władze od okrągłostołowców
  Jeden problem Polacy muszą to poprzeć. Chcemy odzyskać Polske Suwerenną -Katolicką

 17. ropcio said

  Solidarność to porażka i oszustwo. Wygranie przelotnych bitew to nie całej wojny. Stąd traki obraz Sodomy i Gomory. Zmienianie ordynacji proporcjonalnej niekoniecznie przyniesie demokratyczne korzyści. W parlamencie będzie więcej Stokłosów, Palikotów, Bondów i Miśtalów. Demaskować prawdy nie można, bo „niezawisłe” sądy zrobią z tobą porządek i to nazwą przestępstwem, a nie wolnością słowa. Dziś jest feudalizm a nie liberalizm. I to z akceptacją nowych wujków. Jak ktoś ma receptę na wyjście z tego bagna niech poda, ale nie głośno, bo ukradną i zakopią. Prawda jest taka jaka tuba. Goebbelsowska propaganda zawsze zwycięży. 1000 razy powtarzane kłamstwo z czasem staje się prawdą. Głosowania nie ma, jest tylko akceptacja wystawionych figur. Drugiej pierestrojki przez wieki nie będzie. Oczywiście drugiej prawdziwej. Wybór między młotem a kowadłem to zamiana siekierki na kijek. Człowiek uczciwy się nie przebije. Komuchów już nie ma, oni się zreformowali i przyjęli na czołówki największych biznesmenów. Tych z Bilderberg i innych masonów. Mamona czyni cuda. UE to okazja dla próżnych pasibrzuchów, drenaży dodatkowych podatków na pośredników w handlu i interesach. Katastrofa smoleńska to wypadek idiotów jak O. Jędrzejczak, R. Kubicy, czy młodego Zientarskiego. Olszewski i Macierewicz to największa zaraza. KWWO nic nie zdziała, bo kwity są już przygotowane na każdego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: