Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Pożegnanie atomówki”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-04-16

W GDAŃSKU W ZŁOTEJ BRAMIE O 12-EJ W NIEDZELĘ PALMOWĄ – NIE DLA ELEKTROWNI ATOMOWEJ W ŻARNOWCU!

 Przeciwnicy elektrowni atomowych w ramach pikiety protestacyjnej zbierają w niedzielę 26.04. o godz.12 w Złotej Bramie, aby zaprotestować przeciwko rządowym projektom kontynuowania budowy elektrowni atomowych w Polsce.
Pikieta pod hasłem „Pożegnanie atomówki” spod Złotej Bramy uda się Długim Targiem aż do fontanny Neptuna.
Będą też zbierane podpisy przeciwko budowie w Polsce elektrowni atomowych.

Katastrofa elektrowni atomowej w kraju tak zaawansowanym technologicznie jak Japonia wskazuje wyraźnie, że człowiek nie jest w stanie zagwarantować bezpiecznego wykorzystania energii atomowej.
Poza tym problem składowania odpadów jest nie do rozwiązania. Na skutek zwiększania się ich ilości powstaje coraz więcej stref śmierci. Na świecie są tylko przekładane z miejsca na miejsce.

– Chcemy rzetelnej publicznej debaty o elektrowniach atomowych. Obecnie jest ona zdominowana przez naukowców, którzy brali udział w budowie elektrowni jądrowej w Żarnowcu w latach 80. i ciągle powtarzają te same argumenty – mówi Filip Duda, działacz Pomorskiej Inicjatywy Antyatomowej, organizacji, która powstała po awarii elektrowni atomowej Fukushima 1..
– Nawet jeśli – według rządu – do 2030 r. zbudujemy te pierwsze elektrownie, to przecież zaspokoją one zapotrzebowanie zaledwie na 16 proc. energii elektrycznej. Tak więc argument, że energetyka jądrowa zastąpi w Polsce węglową, jest bzdurą – twierdzi Duda.

Ogólnopolska akcja protestacyjna jest przygotowywana na 26 kwietnia, w 25-rocznicę katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Wówczas katastrofa w Czarnobylu uratowała nas przed budową elektrowni atomowej w Żarnowcu. Czy teraz uratuje nas katastrofa w Fukushimie?

Powinno tez być rozpisane referendum, w którym mieszkańcy Pomorza będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą, czy nie elektrownie atomową w Żarnowcu. Nic o nas bez nas!
Tymczasem rząd ponad głowami mieszkańców zadecydował, że budowa elektrowni atomowej w Żarnowcu rozpocznie się w roku2016, a pierwszy reaktor ma powstać w 2020 roku.

(Internet)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: