Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Józef Szaniawski: Zamach

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-05-11

30 lat temu, 13 maja 1981 roku, na oczach całego świata z sowieckiej inspiracji wynajęty morderca chciał zabić Jana Pawła II. I wtedy nastąpił cud – Ojciec Święty ocalał, chociaż został bardzo ciężko ranny. Pamiętam, jak wtedy głęboko modliłem się o Jego życie i zdrowie. Obiecywałem i przysięgałem sobie, że się zmienię, że się poprawię, jeżeli Papież przeżyje. I wtedy nastąpił jeszcze jeden cud Jana Pawła II – to on zmienił moje dotychczasowe grzeszne życie, to on wpływał na moje trudne wybory, jakie sam z sobą toczyłem w swoim sumieniu i w sercu.
Istnieją przesłanki, które pozwalają przypuszczać, iż od samego początku, od 16 października 1978, Jan Paweł II zdawał sobie sprawę z możliwości zamachu na swoje życie. Zamordowanie Jana Pawła II według planów Moskwy miało nie tylko zmienić losy świata i powstrzymać proces dziejowy, tak aby nigdy nie „odnowiło się oblicze ziemi”. Mord na Janie Pawle II miał być też ostrzeżeniem dla Zachodu, dla Kościoła w szczególności: nie próbujcie eksperymentów z Rosją, nie z Polakami! Nie chodziło o zwyczajne wyeliminowanie Ojca Świętego gdzieś po kryjomu, skrytobójczo. Śmierć polskiego Papieża miał zobaczyć cały świat, tak aby odczuć zgrozę i przestraszyć się imperium zła. Takiego zamachu nigdy wcześniej nie było na żadnego papieża w historii. Polski Papież przelał krew w imię wartości najwyższych: w imię wiary, w imię wolności, w imię prawdy, a także w imię swojej Ojczyzny. Był gotów za te wartości poświęcić swoje życie i tylko prawdziwy cud jego życie wtedy uratował! Jakich jeszcze potrzeba dowodów jego świętości?
Papież miał zginąć, bo tak zaplanowali na Kremlu przywódcy imperium zła. Decyzja o zamordowaniu Jana Pawła II zapadła w Moskwie po jego pielgrzymce do Polski w czerwcu 1979 roku. Już 13 listopada 1979 r. KGB otrzymało do wykonania uchwałę Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego do działań przeciwko Janowi Pawłowi II z „(…) Wykorzystaniem wszystkich niezbędnych dostępnych możliwości, by zapobiec nowemu kierunkowi w polityce, zapoczątkowanemu przez polskiego papieża, a w razie konieczności sięgnąć po środki wykraczające poza dezinformację i dyskredytację”. Breżniew, Andropow, Czernienko, Susłow, Ustinow i inni przywódcy imperium zła uznali, że Jan Paweł II musi zginąć, jest bowiem „(…) przebiegłym i niebezpiecznym wrogiem politycznym, walczącym antykomunistą, mającym złe zamiary (…) Jest to pokorny, a zarazem perfidny i zacofany lizus amerykańskich militarystów, walczący z socjalizmem w interesie swoich wspólników zza oceanu i ich nowego szefa Reagana w Białym Domu”. Tak wyglądała dyskusja na Kremlu członków Politbiura KC KPZR według stenogramu, który zachował się w Moskwie. Sowiecki minister spraw zagranicznych Gromyko dodawał od siebie: „Wywiera on na masy taki sam wpływ, jak Ajatollah Chomeini w Iranie”.
Prawdopodobnie zaplanowanie zabójstwa Papieża akurat 13 maja 1981 r. nie było przypadkowe. Ludobójcze i zbrodnicze sowieckie KGB znakomicie wiedziało, że Prymas Stefan Wyszyński umiera. Chodziło o to, aby w tym samym czasie, niemal jednocześnie, Polska i Polacy stracili obu swoich najważniejszych przywódców. Nie ma na to bezpośrednich dowodów i na pewno nie będzie. Papież cudownie ocalał, mimo że sam zamach się udał. O cudzie był przekonany nawet morderca. Natomiast władcy Rosji sowieckiej – imperium zła, a później ich następcy działali przeciwko Ojcu Świętemu konsekwentnie aż do jego odejścia. Moskwa pozostała zamknięta dla Jana Pawła II, mimo że Papież wielokrotnie chciał udać się tam z pielgrzymką, przesłaniem i pojednaniem.
Wkrótce po 16 października 1978 r. został wezwany do Moskwy generał Witalij Pawłow, szef rezydentury KGB w Warszawie. Jurij Andropow, szef KGB, zapytał wprost Pawłowa: „Jak mogliście dopuścić do wyboru na papieża obywatela kraju socjalistycznego?”. Rezydent zaś odpowiedział: „Towarzysz przewodniczący powinien zapytać o to bardziej w Rzymie niż w Warszawie”. Ten dialog dwóch generałów KGB przytacza w oparciu o wiarygodne źródła autor monumentalnej biografii Jana Pawła II pt. „Świadek nadziei” George Weigel. Sam generał Pawłow w swoich cynicznie szczerych pamiętnikach pisze, że znał i przekazał do centrali KGB wszystkie materiały operacyjne polskiego MSW i SB na Papieża. Który z „polskich” polityków i generałów dostarczał sowieckiemu KGB „polskie” materiały operacyjne na Karola Wojtyłę. Jaruzelski, Kania, Kiszczak? Na ile te materiały zostały wykorzystane do zbrodni zamachu na życie Jana Pawła II w maju 1981 roku? „Zamach był efektem działania sowieckich służb specjalnych przy udziale funkcjonariuszy z Bułgarii, Szarych Wilków, ale także – niestety – przy współpracy kogoś z Polski.. (…) Brali oni udział także w przygotowaniu zamachu na życie Ojca Świętego wspólnie ze służbami ze Związku Sowieckiego i Bułgarii” – stwierdza Ferdinand Imposimato, włoski prokurator prowadzący śledztwo w sprawie zamachu. Na osobiste polecenie prezydenta Reagana amerykańska CIA przeprowadziła śledztwo i doszła do takich samych wniosków. Wiadomo też, że szef KGB Andropow spotkał się z Kanią i Jaruzelskim w nocy z 8 na 9 kwietnia 1981 r. na granicy sowiecko-polskiej w rosyjskim wagonie kolejowym. Tematem supertajnego spotkania była m.in. osoba Jana Pawła II. Sumienie demokracji rosyjskiej i badacz tajemnic Kremla Władimir Bukowski nie ma wątpliwości: „To właśnie Andropow zorganizował zamach na Jana Pawła II, bo przecież okazało się, że miał rację!”.
Racja zaś polegała na tym, że polski Papież był zagrożeniem dla istnienia zbrodniczego, komunistycznego, totalitarnego imperium zła.

Józef Szaniawski
(NDz)

Komentarzy 13 to “Józef Szaniawski: Zamach”

 1. Zb. Ziemiański said

  Nigdy nie wykluczę wariantu, że zamach na JPII sprokurowali mistrzowie od siania niepokoju na świecie jak długo ludzkość istnieje, czyli ci którzy nienawidzą Chrystusa, choć On już prawie 2000 lat nie żyje.

 2. Niezalezny said

  Juz od wielu lat pojawiaja sie bez przerwy CI SAMI. To wlasnie ONI mordowali w czasie i po Rewolucji Pazdziernikowej w Rosji. CI SAMI mordowali w latach 30ych WZSRR. CI SAMI mordowali w czsie drugiej Wojny Swiatowej, w Katyniu, itd. CI SAMI mordowali Rosjan, Bialorusinow, Ukraincow, Estonczykow, Litwinow, Lotyszow, Gruzinow, Czeczeniow, POLAKOW, itd. Mordowali Zydow tez. Mordowali rozne narodowosci i rozne religie tylko dlatego ze opozycja nie chciala GLOBALIZACI i MIEDZYNARODOWKI. CI SAMI tez zamordowali Gen. Sikorskiego co sie upomnial o KATYN. CI SAMI zamordowali 96 osobowom delegacje Polskiego rzadu i Narodu co jechali na 70 rocznice KATYNIA. CI SAMI tez zrobili zamach na Papieza JPII. CI SAMI tez morduja teraz w Afganistanie, Iraku, Libji, itd. CI SAMI tez finansuja te MORDERSTWA bo chca rzadzic SWIATEM. Mamy takich samych pod nazwiskiem: Rotszyld, Rockefeller, Morgan, Warburg, Soros, itd. Pomagaja im tacy jak: Kissinger, Brzezinski, Clinton, Applebaum, itd. W Polsce mamy takich jak: Sikorski, Bartoszewski, Michnik, Kwasniewski, itd. Bez przerwy CI SAMI.

 3. Zb. Ziemiański said

  Dobre podsumowanie, chętnie bym Cię zaprosił na dobre piwo , kawę lub herbatę, bo od czasu do czasu dobrze spędzić trochę czasu w miłym towarzystwie.
  Serdecznie Cie pozdrawiam Niezależny

 4. marco said

  Jezus ŻYJE!!!Alleluja Alleluja

  Pozdrawiam Panie Zbigniewie

 5. Zb. Ziemiański said

  Marco
  Mam taką nadzieję, że Jezus żyje.
  Mówię w komentarzu językiem tego, który nie ma takiej wiary jak Pan.
  Użyłem słów cyt.”choć On już prawie 2000 lat nie żyje” w znaczeniu nieobecności jako człowiek.

  Serdecznie pozdrawiam

 6. Gazda said

  Ach moj Boze, wypowiedzi powyzsze az ociekaja antysemityzmem! Ani jednego slowa wspolczucia, litosci i zrozumienia dla tego biednego Narodu Wybranego; dla – jak ich Blogoslawiony JPII okreslal – Naszych Starszych (Strasznych?) Braci, ktorych w trakcie ostatnich 20 stuleci zli ludzie wyganiali az 109 razy za ich niezrownane przymioty charakteru.
  http://biblebelievers.org.au/expelled.htm http://www.sunray22b.net/expulsions.htm

 7. Gazda said

  Ad 6.
  No, moze bylem – przyznaje – nazbyt litosciwy wobec Naszych Przeganianych Braci, bo w istocie wygnania te zabraly tylko 17, a nie az 20 stuleci.

 8. Feldkurat Katz said

  Panie Józefie, pisze Pan, że JPII: zmienił moje dotychczasowe grzeszne życie.
  To bardzo wazna wiadomosc. Potrzeba nam wiecej ludzi bezgrzesznych, tutaj, na ziemi, a nie gdzies tam w niebie…

 9. Lubomir said

  Spontaniczni Włosi byli w czasie ogłaszania JPII błogosławionym, jak gdyby krok od Nieba. Wszędzie widać było dziwne braterstwo Włochów i Polaków, połączonych modlitwą i śpiewem. Chyba najpiękniejszym hołdem dla życia i misji Giovanniego Paolo Secondo jest utwór ‚Un uomo venuto da lontano’ {człowiek przybyły z daleka}, wykonywany przez Amadeo Minghi. Jest to jakiś krzyk duszy, jakiś wymodlony i wyśpiewany początek wielkiego wstrząsu sumień i potrzeby Boga w życiu każdego człowieka i każdej rodziny. JPII modlił się i wierzył w przyszłą odnowę Polski, Włoch i świata. Obumarłe ziarno jego nauczania zaczyna najwyrażniej kiełkować na włoskiej ziemi. Oby z ziemi włoskiej dotarło również do Polski.

 10. Polar said

  Ad 2
  ci sami…, ale ich nie winię tak bardzo, winna jest rzesza zdrajców, konformistów, kapusiów, „zapobiegliwych”, „zaradnych”, „z ambicjami” i różnych innych pożytecznych idiotów. Tych wymienić z nazwiska nie sposób. Gdyby nie ta bardzo liczna grupa, to nikt nie znałby tamtych paru nazwisk.

 11. Wuj said

  Masoni tez sa i to z lozy Kopernik ( przynajmniej ich trolle), nawet tzw.dozorca sie tu trafil z „pozadnej przedwojennej czerwonej familii”. Tytulowanie ksiedza katolickiego per „pan” to numery rodem z PRLu czyli zydokomuny.

 12. Wuj said

  Tak swoja droga to jak UB zniszczylo Szechterowi zdrowie? Moze chodzi o watrobe, wiem ze za kolnierz nie wylewa, ale co ma piernik do wiatraka?

 13. JPD said

  @Polacy z Polski

  Bardzo to wszystko zgrabnie ujęte.
  Pozostaje tylko pytanie, gdzie można zweryfikować te procenty?
  Bardzo proszę o podanie źródła tych informacji.
  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: