Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Gen. Sławomir Petelicki: Amerykanie mają wszystkie rozmowy. Oni znają prawdę

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-07-29

– Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji – powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki.


Gen. Sławomir Petelicki, fot. Waldemar Kompała / Agencja Gazeta

Gen. Sławomir Petelicki, fot. Waldemar Kompała / Agencja Gazeta

Z generałem Sławomirem Petelickim – organizatorem i dwukrotnym dowódca Jednostki Wojskowej GROM – rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz: Jest Pan usatysfakcjonowany wyjaśnieniami wniosku polskiej komisji dotyczące przyczyn katastrofy Smoleńskiej?

Gen. Sławomir Petelicki: Nie spodziewałem się tego, że dzisiejsza prezentacja ministra Millera będzie kolejną kompromitacja tego rządu i to tego tak przerażającą.

– Co Pana przeraziło?

– Przerażające jest to, że nie było żadnych dążeń do poprawy bardzo złej i groźnej sytuacji i ukarania za to bardzo ważnych ludzi, tylko mieliśmy do czynienia z szukaniem kozłów ofiarnych możliwe najniżej i ochroną tzw. „swoich”.

– Ale jak to? Bogdan Klich podał się do dymisji? Jacy tzw. „swoi” są chronieni?

– O tym, że będzie poświęcony Bogdan Klich mówiłem panu wczoraj , czyli to nie jest nic nowego, ale nie spodziewałem się, że w taki dziecinny sposób minister Miller będzie chronił ministra Janickiego i gen. Janickiego. Rozpoczęcie konferencji stwierdzeniem, że dysponentem samoloty była kancelaria prezydenta jest mówieniem nieprawdy. Wszyscy pamiętają jak minister Arabski odmawiał samolotu prezydentowi Kaczyńskiemu.

– Jakie ma Pan zastrzeżenia do konferencji komisji Millera?

– Minister Miller stwierdził, ze wśród komisji nie ma ludzi, którzy są sędziami w własnej sprawie, a jednocześnie stwierdzono brak odpowiedniego szkolenia w 36. pułku i to że system świetlny na lotnisku w Smoleńsku był niesprawny i niekompletny. A za to, żeby sprawdzić, czy miejsce do którego udaje się prezydent i najważniejsi generałowie odpowiada BOR, służba kontrwywiadu wojskowego i żandarmeria wojskowa. BOR nie podlega MON tylko ministrowi Millerowi. Zaś kontrolę w 36. pułku specjalnym przeprowadzał w 2008 r. siedzący w czasie prezentacji obok ministra Millera pułkownik. Czy to możliwe, żeby minister Miller nie znał opublikowanego w prasie pisma szefa BOR-u gen. Janickiego do śp. dowódcy wojsk lotniczych gen. Błasika, w którym Janicki wyraża pretensje o zbyt rygorystyczne przestrzeganie przepisów? Mogę się z panem założyć panie redaktorze, że gen. Janickiemu włos z głowy nie spadnie.

– Dlaczego?

– Pozostawiam to dociekliwości dziennikarzy. Podpowiem tylko, że na to stanowisko rekomendował go Paweł Graś, który jest obecnie najsilniejszym członkiem rządu Donalda Tuska, co chociażby dobrze dzisiaj pokazała konferencja na której premier Tusk obiecał dziennikarzom nieograniczony dostęp do siebie i ilość pytań, a Graś dziennikarzom ten dostęp ograniczał.

– Jak Pan ocenia decyzję Bogdana Klicha, który podał się do dymisji?

– Wczoraj Panu mówiłem, że premier Tusk poświeci Bogdana Klicha i nie była to jego decyzja tylko premiera, ale obydwaj się dzisiaj mocno skompromitowali.

– Dlaczego?

– Bogdan Klich prezentując swoje wielkie dokonania w wojsku, a Tusk próbując wmówić dziennikarzom, że szef MON był bardzo dobrym ministrem i jest człowiekiem honoru. Najbardziej przykro zrobiło mi się gdy premier RP powiedział, że ci którzy go krytykują działają przeciwko państwu polskiemu. Tusk powiedział dzisiaj wprost: „państwo to ja”. Chciałabym przestrzec premiera, że pycha kroczy przed upadkiem, a z drugiej strony widząc jak się dzisiaj wił przed dziennikarzami zrobiło mi się go żal bo chyba nie będzie dzisiejszej nocy spał spokojnie.

– Jednak główna wina spada na pilotów i brak szkoleń?

– Tak to zostało przedstawione. Wersja z treścią wiadomość SMS rozsyłanej do wybranych polityków PO po 10 kwietnia: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił” została utrzymana. Wg procedur NATO lot tak ważnych się powinien odbywać się w trójkącie wspierającym pilotów. Boki tego trójkąta to ekipa na lotnisku w Smoleńsku i ekipa na lotnisku na lotnisku zapasowym i w tym trójkącie powinna być łączność z pilotami. Piloci powinni mieć wsparcie ze strony ekipy, która powinna być na lotnisku. Tam powinien być kontrwywiad wojskowy odpowiadający za bezpieczeństwa generałów. A Polska pod Smoleńskiem straciła wiele tajemnic państwowych.

Zostałem zapytany przez pewnego mądrego człowieka, co myślę na temat opinii dwóch światowej sławy fizyków prof. Zdzisława Śloderbacha z Politechniki Opolskiej i prof. Mirosława Dakowskiego, który złożył doniesienie do prokuratury, co myślę na temat ich opinii, że samolot nie mógł się rozpaść na tyle części? Dlaczego komisja Millera nie korzysta z ich wiedzy? Prof. Śloderbach stwierdził, że „zjawisk fizycznych i myślenia logicznego nie da się oszukać” i ja pod tymi słowami się podpisuję. Serwilizm Polski względem Rosji jest dla mnie nie do przyjęcia. Gdyby Rosjanie nie mieli niczego do ukrycia, to zgodziliby się na śledztwo NATO-wskie. Po raporcie Millera najbardziej logiczna byłaby dymisja premiera Tuska i ministra Millera, który wmawiał nam że to lot samolotu z delegacją prezydenta Lecha Kaczyńskiego był lotem cywilnym. Pozostaje otwartym pytanie, dlaczego szef BOR dostał druga gwiazdkę generalską? I wciąż się mówi, że państwo zdało egzamin. Przecież to tragicznie śmieszne.

– PO wciąż jest na czele sondaży, a premier w czołówce polityków do których Polacy mają największe zaufanie.

– Według sondaży Donald Tusk miał być już prezydentem. Sondaże myliły się i wciąż się mylą. Uważam, że armia piarowców zatrudnionych przez premiera ma swoich znajomych dziennikarzy ma swoich znajomych dziennikarzy oraz znajomych w sondażowniach i dzięki temu operują sondażami w dowolny dla siebie sposób. Z żadnym kraju NATO i UE nie spotkałem się z tak liczebną armia piarowców, którzy zastępują armię wojskową. Ludzie mają dość rządów PO i niespełnionych obietnic premiera Tuska. Mówią o tym coraz głośniej młodzi ludzie i nie tylko kibice. Mówią o tym artyści jak chociażby Paweł Kukiz czy Liroy. Głośno swoje niezadowolenie demonstruje „Solidarność” i coraz większe grupy społeczne. Ludzie chcą wiedzieć dlaczego zginał prezydent RP. Można był się z nim zgadzać lub nie, ale zginał prezydent wolnego państwa na terytorium Rosji. Nie może być tak, że nie ma winnych.

– Winni są piloci?

– Piloci są tylko drobnym trybikiem w machinie. Piloci robili to, co im kazano i tak, jak ich wyszkolono. Kompromitujące dla ministra Millera w czasie dzisiejszej prezentacji raportu było stwierdzenie, że piloci spóźnili się pół godziny i nie mieli czasu sprawdzić, że wyznaczone jako lotnisko zapasowe Witebsk nie było czynne tego dnia. Czyżby komisja wojskowa nie miała akt wojskowych opublikowanych w tygodniku „Wprost”? Przecież z tych akt wynikła, że lotniska zapasowe MON ustalał już po katastrofie. Grzegorz Napieralski powiedział dzisiaj , że według przepisów winny jest minister Arabski jako koordynator lotu. W związku z tym dla mnie winny jest premier oraz minister Klich. Winny jest minister Arabski, czyli premier Tusk oraz minister Klich. Cały świat dziwi się dlaczego Polska nie zwróciła się do NATO o pomoc przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Amerykanie mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Minister Miller wydawał się być dzisiaj zaskoczony pytaniem dziennikarza o zdjęcia satelitarne przebiegu katastrofy. Odpowiedział że jeśli nie są tajne, to dziennikarz będzie mógł obejrzeć cała ich talię. A dlaczego te zdjęcia mają być tajne? Te zdjęcia powinny zobaczyć wszyscy Polacy, a prokurator Pasionek powinien zostać odwieszony.

– Czy gdyby Polska zwróciła się do NATO i USA o pomoc przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, to uzyskalibyśmy tę pomoc?
 

– Oczywiście, tylko raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji. Przecież wiadomo było, że w raporcie Millera nie będzie złego słowa o ministrze Arabskim, Klichu, Millerze, czy premierze Tusku. NATO przestało nas szanować za serwilizm względem Rosji i niezabieganie o swoje prawa w NATO i z naszymi partnerami z USA. Dlatego Polska nie dostała patriotów. Jednak wśród rządu jest jedna osoba  z której Polacy mogą być dumni, to Radosław Sikorski – prawdziwy mąż stanu.

– Dlaczego już dzisiaj nazywa Pan Sikorskiego mężem stanu?

– Bo to jest człowiek, który może zmienić losy Polski na lepsze. On się tym nie chwali, ale to Radosław Sikorski zabiegał przez dwa lata ze swoją żoną o to, żeby firmy amerykańskie wydobywały gaz łupkowy w Polsce dzięki czemu Polska będzie się liczyła na świecie, będzie partnerem dla UE i będzie jeszcze bliżej związana z USA. Nie będziemy potrzebowali tarczy, patriotów, bo to Amerykanie będą nas chronić , chroniąc swoje interesy w Polsce.

– Radosław Sikorski może odegrać w przyszłości jeszcze większa rolę?

– Tak i tego boi się Donald Tusk. Premier wystawił Sikorskiego przeciwko Komorowskiemu w prawyborach PO, a sam poparł i grał na Komorowskiego, żeby osłabić Sikorskiego. Musze przyznać, ze Bronisław Komorowski coraz bardziej mi się podoba dzięki swoim odważnym i niezależnym od Donalda Tuska decyzjom. Widać, że Komorowski nie siedzi już pod żyrandolem Tuska, ale w dalszym ciągu uważam, że Sikorski byłby dużo lepszym prezydentem i nie miałby wpadek jak Komorowski. Jest znany i szanowany na świecie i mógłby bardzo pomóc Polsce swoimi kontaktami w USA. Polska będzie kiedyś stawiała pomniki Sikorskiemu, jeśli ruszy wydobycie gazu łupkowego.

– Ale szefowi MSZ zdarzają się też liczne wpadki.

– Oczywiście, choćby ostatnia, że w Polsce jest wielu myślących jak Breivik. Takich rzeczy się nie mówi, tym bardziej przebywając za granica. Jeden wariat z Łodzi nie oznacza, że w Polsce jest ich więcej.

– Służby w Norwegii zawiodły?

– Nie wydaje mi się, żeby policja, w Norwegii działa źle. Ten człowiek był doskonale przygotowany. Eksplodował duże ładunki uszkadzając duże ładunki wybuchowe wywołując panikę i wrażenie, że to jest atak Al-Kaidy na norweski rząd. Wszystkie siły policyjne zostały ściągnięte do centrum Oslo, żeby zabezpieczyć je przed kolejnymi atakami, dlatego nikt nie zajmował się wyspą. Nie powinniśmy krytykować Norwegii, kiedy polski kontrwywiad wojskowy nie potrafił ochronić polskich generałów, bo nie interesował się na jakim lotnisku będą lądować i iloma samolotami wyśle ich tam minister Arabski z ministrem Klichem.

– Czy w Polsce ktoś inny mógłby stanąć na czele rządu niż Donald Tusk?

– Oczywiście.

– PiS i Jarosław Kaczyński?

– Nie, dlaczego chce Pan ze mnie zrobić zwolennika PiS-u, którym nie jestem. Owszem znajdują się tam ludzie logicznie myślący jak np. Zbigniew Girzyński, ale w PO tez jest wielu porządnych ludzi. Najlepszy dla Polski byłby rząd fachowców. Tusk i Kaczyński nie są dobrym rozwiązaniem dla Polski. Zakończeń ten wywiad cytatem z Pawła Kukiza: „Kaczor i Donald do Disneylandu”.

– Dziękuję za rozmowę.

Koniec części drugiej.

Rozmawiał: Jacek Nizinkiewicz

W pierwszej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki stwierdził: „Nie sądzę, żeby premier Tusk był tak honorowy żeby samemu poddać się do dymisji, ale może do niej zmusić Bogdana Klicha, by pokazać jaki jest sprawiedliwy”. Były szef jednostki GROM dodał, że Polska jest jedynym krajem, w którym w dwóch identycznych katastrofach samolotów wojskowych najpierw stracił prawie całe dowództwo lotnictwa, a następnie całe dowództwo sił zbrojnych z ich zwierzchnikiem na czele. „Tylu polskich generałów, ilu zginęło za rządu Donalda Tuska i kadencji Bogdana Klicha jako szefa MON nie zginęło podczas II wojny światowej. Minister Jerzy Miller wmawiał całej Polsce, że samolot którym leciał prezydent Lech Kaczyński z delegację był samolotem cywilnym. Wszyscy wiedzą, że to był samolot wojskowy z wojskową załogą”. Petelicki podkreślił, że kolejną osobą z rządu okłamującą społeczeństwo był sam premier Donald Tusk, który wmawiał wszystkim, że nie było innego wyjścia jak oddać Rosjanom całego śledztwa. „Po raporcie Millera spodziewam się dymisji premiera Donalda Tuska” – mówił. Były szef GROM-u dodał również, że trójkąt Tusk-Graś-Janicki jest nieusuwalny. „Szef rządu, rzecznik rządu i generał BOR, to osoby nie do ruszenia” – zaznaczył.

(RZ)

Za: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/amerykanie-maja-wszystkie-rozmowy-oni-znaja-prawde,3,4808246,wiadomosc.html

Komentarzy 29 to “Gen. Sławomir Petelicki: Amerykanie mają wszystkie rozmowy. Oni znają prawdę”

 1. ciociababcia said

  Prezes Jarosław Kaczyński złożył oświadczenie. Jego słowa mają gdzieś oparcie, jak sądzę odpowiedź znajduje się powyżej.

  Oświadczenie J. Kaczyńskiego
  2011-07-29
  Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie po opublikowaniu raportu komisji Millera oraz po konferencji prasowej premiera Donalda Tuska i dymisji ministra Klicha.
  http://www.polityczni.pl/oświadczenie_j._kaczynskiego,audio,51,6081.html

 2. Lubomir said

  Chciałoby się dodać Franz Kutschera nie dokonał tylu zniszczeń na szkodę Polaków, co ‚Solidaritaet’ opłacana przez niemiecki wywiad, niemieckie ministerstwo obrony i niemiecki rząd. Ostatnim wielkim sabotażem byla decyzja o likwidacji najważniejszych okręgów wojskowych Polski – Śląskiego i Pomorskiego Okręgu Wojskowego, z równoczesną realizacją wielkoniemieckiej idei atomizacji Polski. Berlin wciąż szkoli antypolskich dywersantów do tego, by otwierali etniczną puszkę Pandory w Polsce. To z inspiracji Berlina trwają próby konstruowania jakichś niby to narodów – narodu kaszubskiego i śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.Piąta Kolumna i Wehrwolf to nazwy nie tylko z przeszłości. Antypolskich sabotażystów nietrudno znależć dzisiaj. Czują się oni bardziej bezkarni niż Franz Kutschera. Bardziej od Kutschery potrafią kamuflować swoje bandyckie działania. Ich dekonspirację utrudnia mistrzostwo w aktorskim łganiu na każdy temat.

 3. zenobiusz said

  To powinno iść na jak najwięcej blogów.

  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/07/29/zamknieto-znanego-dziennikarza-i-blogera-bogdana-goczynskiego/#comment-27349

 4. wet3 said

  Cos mi tu nie gra. Przeciez juz dawno zwracano sie do Amerykanow w tej sprawie. Odpowiedzi nie otrzymano – co daje mi bardzo wiele do myslenia!

 5. Zb. Ziemiański said

  To, że zamknięto Bogdana Goczyńskiego wcale nie dziwi, dziwić może jedynie czas(dosyć późno).
  Ten superodważny dziennikarz atakuje główny łeb, którym posługuje się żydo-lewacka Hydra, więc spodziewać się możemy najgorszego, niestety.
  Oczekuję, że uczciwi dziennikarze en bloc będa walczyć o jego zdrowie i życie, bo wcale się nie zdziwię jak niebawem się dowiemy, że w/w popełnił w celi „samobójstwo”.
  I tak należy się cieszyc, że do tej pory nie zginął w wypadku drogowym bądź w niewyjaśnionych okolicznościach.
  Oczekuję, że redakcja WP zajmie się pilnie tym przypadkiem.

 6. „Nie wydaje mi się, żeby policja, w Norwegii działa źle. Ten człowiek był doskonale przygotowany. Eksplodował duże ładunki uszkadzając duże ładunki wybuchowe wywołując panikę i wrażenie, że to jest atak Al-Kaidy na norweski rząd. Wszystkie siły policyjne zostały ściągnięte do centrum Oslo, żeby zabezpieczyć je przed kolejnymi atakami, dlatego nikt nie zajmował się wyspą. Nie powinniśmy krytykować Norwegii, kiedy polski kontrwywiad wojskowy nie potrafił ochronić polskich generałów, bo nie interesował się na jakim lotnisku będą lądować i iloma samolotami wyśle ich tam minister Arabski z ministrem Klichem”

  iNFONURT2 : Jeżeli mamy takich generałów którzy twierdzą ze to al Gajda napadła na Norwegię to nie ma się co dziwić że nasze naczalstwo nie mogło wylądować i byle Tusk czy Klich wysadzili ich w powietrzu. Polecam http://www.infonurt3.com „Norwegia – prawdziwa historia” i inne artykuły. Panie generale : niech pan się poda dymisji wraz z całym rządem Tuska który jest niczym innym tylko gangiem spiskowym. Serce pęka jak się pomyśli w jakich rękach znalazł się nasz umęczony naród.

 7. Lubomir said

  Likwidacja Polski, polskiej gospodarki, polskiej technologii i m.in. polskiego rynku pracy i polskiego znaku firmowego oraz polskiej obronności, włącznie z przemysłem lotniczym, nastąpiła nie z miłości do Polski, Polaków i polskości ale z nienawiści furiata, bezkrytycznie wielbiącego wszystko co krzyżackie, pruskie i niemieckie. Z taką samą nienawiścią furiat podchodził również do polskiej elity państwowej. W skrócie można powiedzieć, że często linia pomiędzy psychiatrą a chorym psychicznie przesuwa się to w jedną, to w drugą stronę.Czy po wariatach chorych z nienawiści do Polski, Polaków i polskości, można oczekiwać pozytywnych działań?. To nie polski przemysł stoczniowy zbudował ostatnio największy prom pasażerski w swoich dziejach, ale konkurencyjny przemysł okrętowy Krajów Niemieckich, po sowitym wsparciu przez wielkoniemiecki budżet. Takiego wsparcia ‚Niemiecka Unia’ zabroniła Polsce. M.in. dzięki solidarności polskojęzycznych Volksdeutschów z Pomorza.

 8. alk said

  Raport Millera potwierdza ustalenia komisji profesora Nowaczyka, ale sam Miller temu zaprzecza – patrz
  Załącznik nr 2 do raportu końcowego Millera. Opis i analiza pracy systemów pokładowych samolotu Tu-154M nr 101 (Str. 17 dokumentu, Rys. 14. Przebieg wybranych parametrów w czasie podejścia do lądowania — kanał podłużny)
  Do porównania wybrano wykres przeciążenia (przyspieszenia) pionowego.

  http://i2.ytimg.com/bg/YLIDnVY1qNgOSm346QDtdQ/106.jpg?app=bg&v=4e332900

 9. POMINIĘTO OBOWĄZUJĄCE procedury rosyjskie w samej Rosji w prowadzeniu badania i dochodzenia tego ZAMACHU said

  1. Ze wzgledów politycznych MAK jako urząd Rosji na ZAMÓWIENIE obecnych zarzadców Kremla POMINOŁ OBOWĄZUJĄCE procedury rosyjskie w samej Rosji w prowadzeniu badania i dochodzenia przyczyn wypadku lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

  2. Samo techniczne dochodzenie, METODOLOGIA od strony technicznej oraz prawnej badania tego „wypadku lotniczego” z dnia 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku jest rażąco NIE zgodna z OBOWĄZUJĄCYMI procedurami Rosji w tym zakresie, czyli grupa fałszerzy w MAK i sama szefowa Anodina PODEPTALI prawo rosyjskie w Rosji w tym zakresie, gdyż NIE podpożądkowali się obowązujacym procedurom ustalonym w Rosji co jest łatwe do USTALENIA.

  3. Podeptanie i zignorowanie OBOWĄZUJACYCH procedór badania wypadków lotniczych w Rosji tego konkretnego wypadku z dnia 10 kwietnia 2010 roku UMOŻLIWIŁO oczywiste SFAŁSZOWANIE – SFARYKOWANIE raprtu-wyników dochodzenia MAK.

  4. W Polsce NALEŻY jak najszybciej powołać grupę ekspertów znających się na badaniu wypadków lotniczych z Polski, Rosji i innych krajach, która bez problemu USTALI jakie obowiazujace procedury rosyjskie zostały CELOWO pominięte aby bezkarny MAK mógł sfałszować wyniki dochodzenia w tym konkretnym przypadku.
  W tym celeu należy zdobyć kilka RAPORTÓW badania wypadków lotniczych w Rosji i PORÓWNAĆ w szczegółach te raporty, aby ustalić JAKIE metodologie i czynności dochodzeniowe celowo POMINOŁ MAK, a które KATEGORYCZNIE obowiazują w Rosji w tym zakresie i były dopełnione w innych wypadkach lotniczych w Rosji.

  5. Należy też odkopać raport oraz dokumentacje badania wypadku lotniczego samolotu IŁ-62M „Kopernik” z dnia 9 maja 1987 roku w Lesie Kabackim, aby USTALIĆ jakie obowązujace procedury oroz metodologie dochodzeniowe były urzyte w PRL-u(one były kopią procedur obowązujacych w ZSRR), aby ustalić faktyczna przyczyne tego wypadku, a następnie porównać „procedury” komisji Klicha z ustaleniem jego ZŁEJ woli i przestępczych celowych ZANIECHAŃ aby sfałszować ten obecny „raport” tak aby pasował do ZAMÓWIENIA politycznego Donalda Tuska, Janickiego i innych przestepców fałszerzy, którzy zoorganizowali ten ZAMACH.

  6. Dochodzenie przyczyn oraz badanie wypadków lotniczych w Rosji NIE jest żadną woluntarną ruletką grupy dochodzeniowej lecz PRAWNYM rutynowym spisem obowązkowych czynności które MUSZĄ być wykonane przez różnych ekspertów oraz obowiązkowe w procesie ustalania przyczyn wypadków lotniczych w Rosji, bez których przemysł lotniczy ZSRR i obecnej Rosji nie mógłby się rozwijać w prawidłowym kierunku.

  7. Ustalenie przez polsko-rosyjski zespół ekspertów z zakresu dochodzenia wypadków lotniczych o POMINIETYCH ale obowązkowych procedurach obowazujacych z litery prawa w Rosji czy w Polsce przez MAK lub „komisje Millera” należy członków „komisj” MAK czy Millera ZASKARŻYĆ do sądów Rosji i Polsce z OFICJALNYMI zarzutami celowego SFAŁSZOAWNIA wyników i raportów z celem UKRYCIA faktycznych sprawców tego wypdku z dnia 10 kwietnia 2010 roku.

  8. KONIECZNIE obejżyjcie film dokumentalny „Crash of Flight 447” dostepny na internecie, aby mieć orientacje o obowązujacych PROCEDURACH francuskich i amerykańskich w czasie ustalonia przyczyn katastrowy samolotu Air France lecacego z Rio De Janero do Paryżą w dniu 1 czerwca 2009 roku, który się rozbił o powierzcnię wody i zatonoł w Oceanie Atlantyckim, tutaj:

  http://video.pbs.org/video/1685933496/

  http://en.wikipedia.org/wiki/Air_France_Flight_447

  Przyczyną wypadku były pewne zjawiska fizyczne do dzisiaj NIE ZNANE i dopiero odkryte w tym wypadku w sprzeżeniu pracy: czujnik pomiaru predkosci samolotu – komputer pokładowy samolotu, które uniemożliwiły ingerencje pilota w ten system aby się ratować !

  9. NALEŻY koniecznie spowodować aby film dokumetalny „Crash of Flight 447” został zakupiony przez jakąś polską TV i przetłumaczony na język Polski i KILKA RAZY pokazany dla polskiego społeczeństwa w Polsce, aby opinia publiczna w Polsce ZROZUMIAŁA skale CELOWYCH kryminalnych ZANIECHAŃ oraz WIELKA skalę sfałszowania wyników dochodzenia przez ruski MAK i „komisje Millera” w Polsce.

  10. NALEŻY koniecznie spowodować aby film dokumetalny „Flying Cheap” o katastrofie samolotu Colgan Air Flight 3407 pod Buffalo w Stanie New York w dniu 12 lutego 2009 roku:

  http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/flyingcheap/

  został zakupiony przez jakąś polską TV i przetłumaczony na język Polski i KILKA RAZY pokazany dla polskiego społeczeństwa w Polsce, aby opinia publiczna w Polsce ZROZUMIAŁA jakie są skrupulatne procedury dochodzenia wypadków lotniczych w USA.

  11. NALEŻY koniecznie spowodować aby film dokumetalny ” Secret Access: Air Force One (2008)”

  http://www.amazon.com/Secret-Access-Air-Force-One/dp/B001FXG1W2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271096871&sr=1-1

  pokazujacy w zarysie jakie są obowiazujace procedury bezpieczeństwa organizowane przez służby specjalne USA ochrony prezydenta w czasie przelotów i podróży prezydentów USA oraz oficjalnych delegacji USA rzadowym samolotem „Air Force One” aby opinia publiczna w Polsce ZROZUMIAŁA jak bardzo chroniona jest godność prezydenta USA.

  12. NALEŻY koniecznie spowodować aby film dokumetalny ” On Board Air Force One (2009)” został zakupiony przez jakąs polska TV, przetłumaczony na jezyk Polski

  http://www.amazon.com/National-Geographic-Board-Air-Force/dp/B001O2UTU4/ref=pd_bxgy_d_img_c

  pokazujacy w jaki spsób załoga Air Force One, służby specjalne USA ochrony prezydenta, policja, instytucje rzadowe zabespieczają podróże prezydentów USA oraz oficjalnych delegacji USA rzadowym samolotem.

  Pokazanie tych filmów dokumentalnych UZMYSŁOWI polskiej opini publicznej w Polsce jak MISJA Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, polskiej najważniejszej Generalicji i jego delegacja 95 osób została w sposób cyniczny ZDRADZONA, planowo wystawiona do ZABICIA przez przestępczy anty-polski ZDEMORALIZOWANY urząd „polskiego” premiera GANGSTERA Donalda Tuska, który należy ROZLICZYĆ z organizowanej przez nich ZBRODNI Zdrady Stanu.

 10. Wiesław P. said

  Eksplozja nad samolotem. O wykresie raz jeszcze: http://niezalezna.pl/13879-macierewicz-byly-dwa-wielkie-wstrzasy. W redagowaniu tego tekstu brał udział wysokiej klasy fachowiec; z zastrzeżeniem: żadnych informacji na jego temat. Sytuacja jest następująca: samolot leci, działa na niego przyspieszenie ziemskie ( 1 G ), ponieważ redukuje prędkość opadania, na wykresie wartość jest trochę większa niż 1 ( sytuacja analogiczna do tego, co czujecie w windzie przy zjeździe z góry w dół bezpośrednio przed zatrzymaniem się windy; przez chwilę większy ciężar na nogi) I teraz uwaga: Na wykresie przyspieszenie spada do praktyczni zera; Z czego to wynika? Znów analogia z windą. Co czujecie, gdy winda zaczyna zjeżdżać w dół? Uczucie „zawieszenia”, przez chwilę jesteście lżejsi. Działające na wasze nogi G na chwile maleje. Uczucie subiektywne, bo jesteście w poruszającej się w dół windzie. To uczucie występuje tylko na początku, gdy winda rusza. Gdy jej prędkość się ustali / ustabilizuje, uczucie lekkości znika. Przyspieszenie wraca do poziomu G=1. Zarejestrowany na wykresie gwałtowny spadek przyspieszenia został spowodowany gwałtowną, ogromną siłą działającą z góry ( nie z dołu!!!) po czym samolot utracił siłę nośną i zaczął spadać „swobodnie”, co jest zarejestrowane, jako spadek przyspieszenia do poziomu bliskiego zeru.Analogia do windy: to tak, jakby coś walnęło w windę z góry, winda urwała się i spadała swobodnie, a Wy w środku. Siła musiała być ogromna, bo spowodowała gwałtowną zmianę przyspieszenia obiektu / ciała o masie kilkuset ton. Siłę tę można wyliczyć z prostego równania znając masę samolotu. Z wykresu można odczytać czas działania owej siły; niezwykle krótki. Jedyna możliwa konkluzja: wybuch, eksplozja nad samolotem. Powtarzam: nad samolotem. Samolot dostał potężnego „kopa” będąc w powietrzu. Gdyby to był klasyczny pocisk uderzający w samolot, to prawdopodobnie rejestrator natychmiast przestałby zapisywać parametry lotu. Tak jednak się nie stało i rejestrator kontynuował zapis. Tak więc pozostaje druga możliwość: fala uderzeniowa po wybuchu w bezpośredniej bliskości samolotu.Bardzo ważna uwaga: Uderzenie w ziemię powinno być zarejestrowane jako wzrost wartości przyspieszenia , spory, może 3G a może więcej; im „twardsze lądowania” , tym większa liczba. Rejestrator przestał działać zanim samolot rąbnął w ziemię. Ewentualne bajeczki o tym, jak to samolot się odwrócił i rejestrator rejestrował przyspieszenie „w drugą stronę” można do bajek włożyć. „Cytuję:- Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji – powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki.” – Doszło do największej od czasu drugiej wojny światowej tragedii narodowej i dowiedziono, że na lotnisku, na którym miał samolot wylądować nie było oddelegowanych tam dla ochrony głowy państwa pracowników BOR. Nikt nie sprawdził lotniska ani ruskiej budy zwanej szumnie wieżą kontroli lotów. Nikt nie skontrolował, kto w niej siedzi i czy jest przynajmniej trzeźwy. Nikt nie mówi o zetknięciu się podwozia z ziemią. Na ogólnie dostępnych zdjęciach widać ślady błota odrzucanego przez kręcące się koła lewego i przedniego podwozia. Ślady te wyraźnie widać na dolnej powierzchni lewego skrzydła, na prawej stronie części ogonowej kadłuba (prawa strona kadłuba jest czysta i czyste są koła prawego podwozia). Rozprysk błota widać wyraźnie na dolnej części kokpitu. Ten układ zanieczyszczeń jest charakterystyczny dla zanieczyszczeń powstałych w wyniku odrzucania błota przez kręcące się koło. Świadczy to o zetknięciu się podwozia samolotu z gruntem w chwili gdy główny trzon skrzydła był jeszcze na swoim miejscu. Ten fakt definitywnie przeczy możliwości lądowania na plecach. Bardzo mnie dziwi, że taki fakt umkną panom Klichowi i Jedynakowi. Pole katastrofy to tylko 52 m x 165 m ! I to jest problem, którego Miller nie wyjaśnia ! W wersji zaprezentowanej przez Millera nie sposób tego wyjaśnić, ani logicznie powiązać. Gdyby samolot miał się rozbić w taki sposób jak opisał Miller, to wykarczowałby te rachityczne drzewa na długości ok. 700 m. Miller jest jak S. Amielin, który skrupulatnie w celu dezinformacji fotografował pracowicie przez ruskich poprzycinane drzewa, dowodząc, że prawa fizyki w Smoleńsku nie działały…Przez kilka miesięcy drukowano Polakom do mózgów, że brzoza „załatwiła” samolot, i Miller to powtórzył, posługując się przykładem samochodu, który wpadnie na drzewo przy szybkości 300 km/h. To sobie możemy wyobrazić, tyle tylko, że samochód to przeciętnie 1,5 tony, a tupolew to ponad 90 ton. Gdy 90 ton porusza się z szybkością 300 km/h, to z drzewa tylko wióry lecą. Żeby taką masę zatrzymać, potrzeba bardzo wielu drzew i kilkuset metrów. Ten samolot w powietrzu się rozleciał i zwyczajnie tylko spadł na ziemię, stąd tak mały rozrzut części. Jak reaguje rząd Donalda Tuska, ten od misji, profesjonalizmu, wysokich standardów, uczciwości i bezinteresowności? Oni owemu dowódcy BOR dają w nagrodę kolejną generalską gwiazdkę, a szefem komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy czynią jego bezpośredniego zwierzchnika, czyli, ministra MSWiA, który jest sędzią we własnej sprawie i wraz z szefem BOR już 10 kwietnia powinien zostać wywalony z zajmowanego stanowiska na zbity pysk nie mówiąc już o sankcjach karnych. Mieliśmy ćwierć prawdę carycy i gienieralszy Anodiny, mamy półprawdę Millera. Mam nadzieję na całą prawdę Macierewicza. http://www.youtube.com/watch?v=jdLFOIBIVP0 A mnie nadal nie daje spokoju orędzie marszałka Komorowskiego, orędzie przygotowane, kiedy Oni jeszcze byli w Polsce, żyli. 5.57 w internecie z 10.04.2010 roku mrozi, przecież internet nie notuje przyszłego czasu…. Wcześniej czy później każdy a nich Komorowski, Arabski, Tusk, Miller, Sikorski, Kopacz doczeka się swojego kumpla „spod celi”. I to my Polacy do tego doprowadzimy. Ochrona Prezydenta i najwyższej rangi dowódców wojskowych a także najważniejszych osób w demokratycznym państwie to zadanie najwyższej wagi w cywilizowanym świecie. Przykład: ochrona Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za zaniechanie tej ochrony podczas lotu do Katynia winni muszą zostać ukarani. Tak jest na całym świecie.Nikt z osób odpowiedzialnych za tą wizytę, służbową i wojskową Prezydenta RP i delegacji do Katynia w dniu 10.04.2010r. nie może pozostać bezkarny! Na całym świecie najmniejsze wpadki z tego tytułu skutkują natychmiastowymi dymisjami. Tylko nie w Polsce. I czas z tym zrobić porządek. Proponuję zwołać NATYCHMIAST komisję sejmową, kiedy mogło się zwoływać takie komisje w błahych sprawach. Ta sprawa i ten raport nie może zostać zamieciony pod dywan. Byłby to policzek dla Polski i Polaków. Który już? Dlatego tym już w poniedziałek powinno się zająć PiS. Jak najszybciej. Skoro kandydat do nagrody Nobla z fizyki na 2012 r – Miller ( ten od raportu) wraz z zespołem „wybitnych ekspertów”(oni także powinni być nominowani ze swym tępym szefem) przyznał, w końcu, że lot był wojskowy nie cywilny to może ktoś z tego tzw. nierządu piśnie coś na temat przyczyn rozpatrywania sprawy wg. załącznika do konwencji chicagowskiej? Przypomnę, że na tej podstawie oddano Rosji całość śledztwa o dowodach nie wspomnę, co prawdopodobieństwo nie wyjaśnienia tej katastrofy do końca czyni wielce możliwym.

 11. Wiesław P. said

  Z politowaniem, wstrętem i pogardą patrzyłem na tych niby „ekspertów” bezprawnej komisji alkoholika i tępaka Millera wmawiających ludziom, że niewielka brzózka(o średnicy 20 cm!!!) może zmienić trajektorię kilkudziesięciotonowego (o masie własnej 55.3 tony a masie startowej 102 tony )samolotu. Mamy nowy ewenement: „poprawność polityczna” może zakwestionować nawet prawa fizyki!!!!! Wątpiących dobijano argumentem: wjedź Pan rozpędzonym samochodem w drzewo! A co ma piernik do wiatraka? Dla zachowania jakiejkolwiek analogii przeszkodą dla rozpędzonego samochodu może być przydrożne drzewko nie grubsze od palca albo jeszcze cieńsze! Ta cala komisja z Millerem na czele to kupa politycznych błaznów! A ci którzy im wierzą to już kretyni do entej potęgi. A oto inna katastrofa TU154 – ścinane drzewa, a skrzydła całe – zobacz http://www.youtube.com/watch?v=hzWCmyGqulQ&feature=related Podczas lądowania, na skutek awarii, przestały działać urządzenia pokładowe. Piloci wylądowali awaryjnie na polanie w lesie, ścinając pod drodze drzewa (przypominam o relacji niemieckiej telewizji z 10.04.11, gdzie widać w tle samolot prezydencki w całości http://www.youtube.com/watch?v=_sD1oewgXp4&feature=related- czyżby, podobnie jak „tutka” w ww. linku, wylądował awaryjnie?). W rosyjskim leśnym lądowaniu awaryjnym skrzydła po ścięciu sporej ilości drzew w lesie nie oderwały się, a załoga i wszyscy pasażerowie przeżyli. A może to coś tłumaczy http://www.youtube.com/watch?v=j6y3TFdXRCA&feature=related ?Ten film idealnie pasuje do artykułu pt.”Kto wie i kto wiedział”, z Kuriera Chicago.Zacytuje frag.”Zdaje się, że wiedza o prawdziwym filmie z amerykańskiego satelity szpiegowskiego, na którym wprost widać, jak potężny wybuch wprost rozrywa kadłub polskiego Tu-154M na strzępy (jest to seria zdjęć, a nie pojedyncza klatka), jak i o tym, że film ten jest już w Warszawie – zatacza coraz szersze kręgi…” Całość można przeczytać na stronie:kuriercodziennychicago­.pl

 12. Wiesław P. said

  Kto stoi za „Rozbiorem Europy i Norweska strzelanina http://bobchapman.blogspot.com/2011/07/bob-chapman-freedom-files-july-28-2011.html

 13. ikar said

  też tak słyszałem – podobno Amerykanie nagrywają wszystko, co się dzieje przez cały czas gdziekolwiek na świecie i trzeba tylko mieć u nich znajomości, żeby załatwić takie nagrania…

 14. Wiesław P. said

  Ikar nie trzeba znajomości, tylko oficjalne zwrócenie się do nich po prośbie. Zresztą oni wszystko dali co mają lecz ryży z kamarylą to ukrywa, bo??? boi się wojny z Rosją i tych co nim zza jego pleców faktycznie Polską rządzą.

 15. Wiesław P. said

  Bloger i dziennikarz Bogdan Goczyński aresztowany!!!!Aresztowano wybitnego dziennikarza obywatelskiego, blogera „Nowego Ekranu” – Bogdana Goczyńskiego. Przed chwilą przeczytałem na FB wiadomość podaną przez Redaktora Naczelnego „Afer Prawa” Zdzisława Raczkowskiego: „Wczoraj został aresztowany warszawski dziennikarz AFER PRAWA Bogdan Goczyński. Na razie nie wiemy z jakich powodów. Faktem jest, że jego publikacje na AP np.”Trybunał Konstytucyjny w służbie szwindlerów”, jak też bloguhttp://bgoczynski.wordpress.com dopiekły wielu urzędnikom sądowym. Przypuszczalnie będzie konieczna akcja wyciągnięcia Go z więzienia na Służewcu. Z uwagi na weekend o powodach aresztu dowiemy się dopiero w poniedziałek. AFERY PRAWA Zdzisław Raczkowski „. To niezwykle smutna wiadomość. Bogdan Goczyński jest jednym z najodważniejszych i najkompetentniejszych dziennikarzy obywatelskich zajmujących się patologiami w wymiarze sprawiedliwości. Bogdan Goczyński w Sejmie http://www.youtube.com/watch?v=–KILzbdLSA&feature=player_embedded Bogdan Goczyński prowadził też blog na „Nowym Ekranie”. Więcej informacji o zatrzymaniu tutaj: http://monitorpolski.wordpress.com/2011/07/29/zamknieto-znanego-dziennikarza-i-blogera-bogdana-goczynskiego/ a tu jego artykułu którymi dopiekł co niektórym z tzw. aparatu sprawiedliwości: Trybunał Konstytucyjny w służbie szwindlerów – http://bgoczynski.wordpress.com/ czy Skarga konstytucyjna TS 180/10

  Postanowienie o odmowie nadania biegu skardze TS 180/10

  Zażalenie na odmowę nadania skardze biegu.

  Pismo z prośbą o wyznaczenie terminu rozpatrzenia skargi.

  Odpowiedź Trybunału na prośbę o wyznaczenie terminu rozprawy.

  Artykuły związane z tekstem.

  Kasta szwindlerów

  Numer na wariata.

  Rzeczpospolita przestępcza.

  Rzeczywiste oblicze polityki prorodzinnej.

  Wariograf potwierdza fabrykowanie oskarżeń

  Społeczni sędziowie w polskich sądach? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

  Walka o prawa ojców. Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

 16. osoba prywatna said

  Tu garść informacji o panującym nam premierze i nie tylko. Uwazam, ze takich informacji nigdy nie za duzo. A tym bardziej tak ciekawych.

  Dziadek Tuska nie został siłą wcielony do Wehrmachtu. Poszedł dobrowolnie bo był podobnie jak Franciszek Dawidowski, drugi dziadek byli
  „filcowanym Niemcami” zwykłymi folksdojczami Rdzennych Polaków, bez tzw. udziału krwi niemieckiej, nie przyjmowano na VL, co najwyżej byli
  kategoria – „LeistungsPole” i nie wcielano nigdy do wojska niemieckiego. Życiorysy przodków Tuska są o tyle przykre, że byli oni etnicznymi Żydami,
  zresztą drugi dziadek też był z narodu wybranego. ….
  Donald Tusk, formalnie jest potomkiem folksdeutschy – (każde z czwarga dziadków podpisało VL), zaś etnicznie… Żydem prowinencji
  germańskiej… lgnącym do Niemieckiego Kręgu Kulturowego…wiecej w linku:

  http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1525,13549438,Donald_Tusk.html

 17. Wiesław P. said

  Nie tylko Amerykanie coś na ten temat wiedzą, w Kraju także już prawda na wierzch wypływa o czym poniżej, dzięki odwadze niektórych rodzin: Sekcji zwłok nie ma i nigdy oficjalnie ich nie będzie, bo w trumnach są inne i pomieszane ciała….Będzie AFERA jak zostaną otwarte trumny, na 99% ciała są podmienione, ponieważ protokoły sekcji się nie zgadzają faktycznym cechami zmarłych. Będzie skandal i afera…..Po drugie to trumny wyposażone w GPS i czytniki RFID!!! Dlatego POlszewiki robią wszystko by nie doszło do ekshumacji… A jeśli już ma dojść to po takim okresie gdy tzw. ślady będą już poprzez naturalne reakcje (czytaj rozpad) niemożliwe do wykonania obiektywnych badań…Poza tym AFERA będzie ponieważ społeczeństwo nie wie, że każda trumna jest wyposażona w GPS i każda ingerencja (choćby przesunięcie trumny o kilka cm) będzie gdzieś tam… może w jakimś centrum w Moskwie od razu widoczne… Po co i w jakim celu trumny są wyposażone w takie „zabezpieczenia”? Czyżby POlszewiki obawiały się, że ktoś (np. rodzina) zechce dokonać ekshumacji nie czekając na to co zrobią służalcy kondominium?!. Dodam jeszcze, że groby są monitorowane kamerami i przez agentów 24/24 by rodziny cichcem nie odkopały trumien, nie pobrały próbek, no i przekonały się naocznie kto lub co jest w trumnach. Skąd wiem? na razie to moja tajemnica. Lecz pewnym rodzinom, nie zdradzę czyim to się udało!!! o czym poniżej. Na kłamstwa, matactwa, odpowiedź może być tylko jedna: – Szokujące jest wszystko co jest związane z ukrywaniem PRAWDY o kulisach tego zamachu oraz o mataczeniu i niedopuszczaniu do potwierdzenia/wykluczenia pewnych tez np. tej, że w tym wypadku doszło do zamachu… Ekshumacje zwłok też są dowodem w tej sprawie ale jak widać sprawcom bardzo zależy na tym by ten kolejny dowód w sposób naturalny (poprzez rozkład i rozpad) był bezwartościowy… Chciałoby się powiedzieć: „komuno wróć”!. Czy My Polacy żyjemy obecnie w średniowieczu? Czy My Polacy żyjemy na Białorusi która kojarzy Nam się z zamordyzmem… Myślę, że POlszewicki rząd to najgorszy rząd w dziejach naszego Państwa! Co więcej, wyobraźcie sobie, że trumny oprócz tego, że są „uzbrojone” w GPS i RFID oraz że miejsca pochówku ofiar tej tragedii są dyskretnie monitorowane np. poprzez ukryte kamery, patrole…. to pomimo tego do pewnych trumien udało się dostać i… to jest dopiero SZOKUJĄCE co one zawierają… Przykładowo: trumna w której powinny być zwłoki mężczyzny… zawierają zwłoki ale… kobiet. Tak, kobiet… Pobrany materiał… potwierdza w badaniu DNA, że ten materiał należy do kilku różnych osób płci żeńskiej… a tabliczka na nagrobku mówi, że pochowany jest tam mężczyzna! Oczywiście wszystko to można wytłumaczyć tzw. pośpiechem i niedopatrzeniem…. I zapewne tak będzie bo innej linii obrony pewnie POlszewiki nie wymyślą… Jednakże czas PRAWDY zbliża się i szuje oraz zdrajcy doczekają się odpowiedniej zapłaty!!!

 18. Wiesław P. said

  Miller Jerzy jest z zawodu inżynierem. Ukończył AGH Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki ze specjalizacją automatyka cyfrowa), a po studiach pracował w Instytucie Obróbki Skrawaniem.
  Wprawdzie podczas konferencji głos mu się z nerwów łamał i pot na czoło wychodził, ale dzielnie bajał do końca. I to publicznie. A ten przykład z samochodem zapewne niejednego doprowadził do łez (ze śmiechu), po takim łgarstwie powinno mu się dyplomy pozabierać. Pal licho, na pohybel mu. Świat europejski to jednak nie bardzo interesuje, Polska już miała swoje 5 minut w tej sprawie, ale oddała je Sowietom. A magazyny europejskie temat odnotują, jeśli zostaną finansowo zainspirowane. Może wówczas na 21 stronie magazynu w notce 7- mio wierszowej o tym epokowym wydarzeniu napiszą. Świat europejski tymczasem żyje czymś innym, bo pokolenie „1000 Euro” się buntuje i organizuje marsze na stolice.

 19. Wiesław P. said

  Miller ogłosił, że samolot wskutek zderzenia z brzozą obrócił się do góry kołami i zaraz potem spadł. TU154 załóżmy ważył około 70.000kg (masa własna 55.3 tony startowa 102 tony) i leciał z prędkością 280km/godz, t.j. 280.000m/godz = 280.000m/3600s = 77.8m/s. Jego energia pędu wynosiła zatem: {[(77.8m/s)^2]*70.000kg}/2 = 212.000.000Nm = 21.600.000kGm = 212.000.000J = 212.000.000Ws Gęś ważąca 5kg w momencie zderzenia się z samolotem TU154 lecącym z prędkością 280km/godz zmniejsza energię samolotu o {[(77.8m/s)^2]*5kg}/2 = 15.000Nm = 1.530kGm = 15.000J = 15.000Ws. Ścięcie brzozy o średnicy 20 – 40cm pilarką o mocy 500W jest możliwe w ciągu 15 – 30s, więc wymaga energii: 500W*30s = 15.000Ws=15.000J, czyli tyle ile 1 gęś zmniejszy energię samolotu TU154 lecącego z prędkością 280km/godz, jeżeli ten samolot w tę gęś trafi. Zatem: czy TU154 jest tak skonstruowany, że ulega katastrofie po zderzeniu się z gęsią? Lub inaczej: czy to jest możliwe, żeby samolot posiadający energię pędu = 210.000.000Ws obrócił się do góry kołami i spadł po utracie 15.000/212.000.000 = 0.00007 = 0.007% swej energii? Dlaczego żaden z durnych dziennikarzy, obecnych na spotkaniu z Millerem nie zapytał go o to?

 20. Wiesław P. said

  Na jakiej podstawie pracowała ta bez umocowania prawnego komisja? Czy oglądali miejsce katastrofy? Czy badali wrak? Czy przesłuchiwali tych na wieży kontrolnej?Jak pobierano materiał genetyczny poległych w pokojach i z czego? Czy są raporty w w/w działania? Kto się podpisał pod dokumentami z każdego działania i na jakiej podstawie prawnej od katastrofy i przed w przygotowaniu wizyty? Z raportu Millera wynika, że za wszystko – ochronę , stan lotniska w Rosji odpowiada 36 pułk i to oni nie dopatrzyli obowiązków. Na jakiej podstawie mieli to zrobić? Tyle drzew powaliły ostatnie wichury i burze, tyle konarów ułamało. Jak patrzę na brzozę, widzę jak wiatr pochyla jej koronę. Kto pomyśli, że to takie stabilne , mocne drzewo, które obrywa skrzydła samolotom? Idiota chyba. II klasa liceum – fizyka, bryła sztywna. Myślący uczeń potrafi zrozumieć, eksperci lotnictwa z komisji Millera i inne podejrzane indywidua bredzą coś o „beczce” i rozpadzie na tysiące kawałków. Uczcie się w liceum, nie tylko fizyki . I myśleć.

 21. Lubomir said

  Szef Gestapo Miller, szef Gazpromu Miller. Iluż tych Millerów chodziło i chodzi po świecie?.

 22. Katon Najmłodszy said

  Katastrofa Powstania Warszawskiego

  Ciągle pozostaje niezwykle trudnym dotarcie do świadomości społecznej, że Powstanie Warszawskie posiadało dwa aspekty. Z jednej strony niebywałego bohaterstwa Powstańców i poświecenia ludności cywilnej – z drugiej strony kompromitującego braku wyobraźni politycznej, nieodpowiedzialności i ignorancji zawodowej pomysłodawców Powstania – bo nie można ich nazywać dowódcami. http://katonisliwka.wordpress.com/

 23. Zb. Ziemiański said

  @ Katon Najmłodszy
  Idąc Twoim tropem, można powiedzieć to samo o Spartakusie i jego kompanach, obrońcach Westerplatte itd., można przytaczać przykładów bez liku, tylko po co?.
  Mój śp kuzyn, młody powstaniec zdążył dawno wydorośleć, spojrzeć z dystansu, retrospektywnie na swój udział w PW i nigdy nie miał takiego poczucia jakie Ty serwujesz na WP.
  Zapewniam Cię, że znakomita większość żyjących i nieżyjących powstańców nie podziela takich opinii jak Twoja.
  Trochę wybiegasz przed szereg, grasz przed orkiestrą i powtarzasz utarte i wyswiechtane mowy-trawy tych, którzy na pewno nie są po mojej stronie, a przede wszystkim po stronie Powstańców Warszawskich.
  Zreflektuj się i nie błądź.
  Pozdrawiam

 24. wet3 said

  @ Wieslaw P
  Nie rozumiem dlaczego rodziny tragicznie zmarlych w Smolensku tak potulnie czekaja na pozwolenie otwarcia trumien? Sa to, jak na nasze warunki, ludzie bardzo wplywowi i bardzo dobrze sytuowani stanowiacy elite spoleczenstwa. Przeciez Rosja nie ma prawa nam czegos takiego zakazywac!!!

 25. Wichłacz said

  ikar powiedział/a
  2011-07-30 @ 12:30

  „też tak słyszałem – podobno Amerykanie nagrywają wszystko, co się dzieje przez cały czas gdziekolwiek na świecie i trzeba tylko mieć u nich znajomości, żeby załatwić takie nagrania…”

  pewnie i nagrywają… NSA jest od tego… kwestia jest taka czy potrafią to rozszyfrować, jezeli rozmowy są ‚scrambled’… kodowane.
  Nawet jeżeli potrafią złamać te szyfry to może nie być w interesie USA przyznać się ze potrafią złamać takie czy inne metody kodowania, w interesie bezpieczeństwa narodowego USA może być udawanie głupiego że jakiś rozmów nie potrafia rozkodować… a swoje wiedzą i w pewnych warunkach mogą to przekazać swoim sojusznikom, jezeli nie przekazują to może to oznaczać również ze niu uważają obecnego rządu RP za godnego zaufania sojusznika…
  zresztą w ramach ‚resetu’ Polska została wydana ponownie po wpływy Moskwy, a tragedia Smoleńska jest właśnie rezultatem tegoż ‚resetu’… więc obecnej administracji USA nie zależy za bardzo aby ujawnić co się naprawdę wydarzyło zwłaszcza że się do tego przyczynili w jakiś sposób.

 26. wet3 said

  @ 25
  Popdejrzewam, ze milczenie USA moze takze, oprocz wymienionych przez pana przyczyn, oznaczac ze katastrofe spowodowali wspolnie z innymi oni lub ich sojusznicy.

 27. ADAM said

  Drodzy polscy młodzi internauci.
  A teraz trochę prawdy historycznej.
  Prezydent Lech Kaczyński był trzecim przywódcą państwa polskiego (istniejącego od
  roku 1918 – czyli prawie 93 lata), który w niewyjaśnionych okolicznościach zginął na
  terytorium Rosji.
  Idziemy po kolei:
  1) Leopold Okulicki – ostatni dowódca Armii Krajowej podstępnie zwabiony do Pruszkowa,
  następnie wywieziony do Moskwy – gdzie rzekomo zmarł śmiercią naturalną dnia
  24 grudnia 1946 roku w rosyjskim (radzieckim więzieniu),
  2) Bolesław Biurut – narzucony przez ZSRR do kierowania państwem polskim I sekretarz,
  a nawet okresowo Prezydent PRL – wezwany do Moskwy na XX zjazd partii skąd
  wrócił w trumnie. Rzekomo zmarł śmiercią naturalną w dniu 12 marca 1956 roku,
  3) Lech Kaczyński – Prezydent Polski wybrany przez naród polski w demokratycznych
  wyborach prezydenckich – zginął na ziemi rosyjskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku.
  Szczegóły śmierci tych trzech osób znajdują się w tajnych archiwach NKWD, KGB, FSB.
  Ale dostęp do tych dokumentów ma nawet w Rosji garska osób.
  Tak wygląda prawda historyczna.
  Prawdziwej prawdy nie poznamy nigdy.
  Reszta to tylko nasze hipotezy.
  Adam.

 28. Wichłacz said

  @26
  USA przyczyniło sie do tragedii smoleńskiej poprzez polityke ‚resetu’. To taka nowa Jałta version 2.0

 29. Pawel said

  Dzien dobry

  Uprzejmie prosze nie lekcewazyc tej wiadomosci. Ungen Night Video – prosze wpisac wyszukiwarce.
  Od pierwszego dnia istnial twardy dowod dokonanej w Smolensku zbrodni, jednak dowod ukryty. Sprawcy na miejscu zbrodni nieopatrznie sami stworzyli ten dowod. Sa to ich nieslyszalne przy odsluchu z surowego materialu (ale slyszalne dobrze po uzyciu programow poglasniajacych i odszumiajacych) rozmowy zarejestrowane az na kilku nagraniach! Osoby te mowia prawie wylacznie po polsku i omawiaja sprawe dokonanego wlasnie przestepstwa. Nie zdawali sobie omi sprawy, ze nawet nieglosne rozmowy -mikrofon zarejestruje z odleglosci i 100 metrow, co stalo sie dzieki obecnosci rosyjskiej ekipy tv i Rosjan z telefonami komorkowymi.
  Ukrywana prawda jest taka, ze przy uzyciu paru programow mozna nie tylko te rozmowy z filmiku 1.24 odzyskac, ale przede wszystkim mozna odsluchac znacznie glebsze warstwy dzwiekowe i to az z kilku roznych nagran!, ktore nie sa pierwotnie wogole slyszalne przez ucho z odsluchu surowego materialu, poniewaz mozliwosci sluchowe czlowieka sa o wiele za male. Jednak wszystkie te dialogi zarejestowaly urzadzenia -mikrofony, ktore to ograniczen takich jak zdolnosci percepcyjne czlowieka nie posiadaja.
  Praca ze sciezka dzwiekowa to jak obieranie cebuli -gdy usuniemy
  zewnetrzne warstwy i poglosnimy warstwe glebsza, dopiero wtedy mozemy
  uslyszec dialogi pozornie ukryte, ktore schowane sa gleboko w sciezce
  dzwiekowej!
  Rozne warstwy dzwieku odczytamy przy uzyciu funkcji odszumiania programu
  Audacity i nastepnie uzyciu programu Goldwave z uzyciem funkcji
  poglasniania i filtrow Bandpass/stop i low/high. I odsluchujemy w tym programie
  Gotowa praca z materialym dzwiekowym znajduje sie na stronie blogera Ungen
  -blogmedia24.pl/node/35771. Mozna wpisac w wyszukiwarce hasla „Night
  Video” lub „Pierwsze 34 sekundy” (reszta opracowan roznych nagran po prawej stronie). Nie trzeba sugerowac sie opracowaniem autora i osob ktore powtorzyly jego zabiegi. Prosze samemu pobrac dowolna kopie dowolnego nagrania z miejsa zdarzenia, ale wybierajac tylko te, ktore maja date
  utworzenia z pierwszych dni po „katastrofie”! Pozniej zamieszczano bowiem oczyszczone „podmianki”.
  Tworca blogu sprzed ponad roku przepadl nagle bez wiesci wiele miesiecy
  temu, gdy wyrazil chec poinformowania mediow o swoim odkryciu. Pozdrawiam,
  Pawel

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: