Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Okradli Rodzinę Bł. Księdza Jerzego Popiełuszko

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-09-16

!!!!!!!!!!!!!!!!!! SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nowojorski Nowy Dziennik 17. listopada 1989 podał informację o wizycie L. Wałęsy w USA. Na pierwszej stronie jest między innymi fakt, że p. Wałęsa wziął udział w uroczystości przyznania chińskiemu astrofizykowi tegorocznej nagrody pokojowej imienia Roberta F. Kennedy’ego. Przy tej okazji stwierdza się, że pierwszą nagrodę imienia Kennedy’ego przyznano w 1988 roku A. Michnikowi i Z. Bujakowi, oraz że nagrody te przywiózł do Polski senator Edward Kennedy.

Stwierdzam kategorycznie, że powyższa informacja jest po części nieprawdziwa. W latach 1986 i 87 byłem jeszcze w kraju, byłem działaczem opozycji i znam sprawę bardzo dobrze. Otóż faktem jest, że rodzina Kennedych ustanowiła nagrodę pokojową i po raz pierwszy przyznała ją w roku 1986, ALE NIE TYLKO p.p. A. Michnikowi i Z. Bujakowi, lecz jak głosił oficjalny komunikat, TAKŻE POŚMIERTNIE KSIĘDZU JERZEMU POPIEŁUSZCE!

Następnie, rzeczywiście, było wiadomo, że nagrody przywiózł do Polski senator Kennedy w roku 1987. W ambasadzie USA w Warszawie odbyło się z tej okazji przyjęcie z udziałem pewnej grupy lewicowej wspólnoty opozycyjnej. Nie wiem, czy brał udział ktoś z rodziny śp. Ks. J. Popiełuszki.

Potem sprawą dalej się już nie interesowałem, poza rozważaniami w gronie kolegów, jak to środowiska lewicy potrafią sobie radzić, jak międzynarodowa lewica wzajemnie się wspiera, a my mamy ogromne problemy. Nie pasowało nam jedno – dołączenie nazwiska Ks. Jerzego.

W ubiegłym roku, będąc już na emigracji, dowiedziałem się o skandalu, jaki towarzyszy nagrodzie pokojowej imienia Kennedy’ego. Okazuje się, że nagroda przyznana śp. Ks. J. Popiełuszce NIE ZOSTAŁA WRĘCZONA NIKOMU Z JEGO BLISKICH, ANI NIKOMU INNEMU! Sprawa długo nie mogła ujrzeć światła dziennego, bowiem nie pozwalała na to skromność i zażenowanie rodziny Ks. Popiełuszki oraz grona przyjaciół i działaczy opozycyjnych, a także — trudności z przebiciem się informacji. W roku 1989, na publicznym spotkaniu w Warszawie, Z. Bujak zmuszony był wyjaśnić sprawę.

Stwierdził on wówczas, że rzeczywiście, nagroda przyznana pośmiertnie Ks. Popiełuszce z WOLI SENATORA EDWARDA KENNEDY’EGO (?!) NIE ZOSTAŁA OFIAROWANA SPADKOBIERCOM KSIĘDZA, ALE ZOSTAŁA ROZDZIELONA POMIĘDZY DWOJE PIERWSZYCH JUŻ NAGRODZONYCH – A. Michnika i Z. Bujaka!   Po co więc nazwisko Ks. Popiełuszki umieszczono wśród nagrodzonych?

Sprawa ta w patriotycznych kręgach opinii polskiej wywołała gorycz i niesmak. Panuje wzburzenie przeciwko próbom wyzyskiwania męczeństwa księdza Jerzego dla innych celów politycznych w kraju i poza jego granicami.

Oficjalnie ogłoszenie na arenie międzynarodowej o przyznaniu nagrody Ks. Popiełuszce, a następnie skryte nie przekazanie jej bliskim, rozdzielenie między dwoje innych nagrodzonych – notabene niewierzących – w oczach opinii publicznej stawia ich w sytuacji moralnie i politycznie dwuznacznej! W takiej samej sytuacji stawia także fundatorów nagrody.

 

Miałem w tej sprawie zabrać głos już znacznie wcześniej, ale zeszłoroczna wizyta Wałęsy w USA jest okazją bardzo dobrą. Trzeba wyprostować szkodliwą nieprawdziwość informacji największego polskiego dziennika na emigracji. Sygnalizuję przy tym, że zbyt często gazeta ta przedstawia wiadomości nieprawdziwe, albo niewłaściwie interpretujące jakieś problemy, zwłaszcza Polski. Pragnę uczulić na to kierownictwo redakcji. Nie czynię tego w duchu oskarżeń, ale w odniesieniu do skandalu z nagrodą pokojową czynię to w duchu goryczy i niesmaku.

Zbyt wielkie i święte jest bowiem męczeństwo Ks. Jerzego Popiełuszki na ołtarzu walki tak o „Solidarność” jak o wolną i niepodległą Polskę. Wypadałoby, aby rodzina Ks. Jerzego i katolicka opinia publiczna uzyskała w tej mierze wyjaśnienie od katolickiej rodziny Kennedych.

 Andrzej ROZPŁOCHOWSKI

[Pisownia oryginalna. Powyższy tekst został odrzucony przez redakcję Gwiazdy Polarnej i Nowego Dziennika.]

Za:  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=4302&Itemid=80

Komentarzy 17 do “Okradli Rodzinę Bł. Księdza Jerzego Popiełuszko”

 1. Marzyciel said

  Oczywiście teraz ci dwaj „wybitni Polacy”,którzy okradli +ks.Popiełuszkę i jego rodzinę oddadzą nagrodę i publicznie przeproszą.

 2. Marian Jestem said

  Ekstraktem komunizmu i jego naturą,
  tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są:
  nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

 3. Jacek said

  „Oficjalnie ogłoszenie na arenie międzynarodowej o przyznaniu nagrody Ks. Popiełuszce, a następnie skryte nie przekazanie jej bliskim, rozdzielenie między dwoje innych nagrodzonych – notabene niewierzących – w oczach opinii publicznej stawia ich w sytuacji moralnie i politycznie dwuznacznej! W takiej samej sytuacji stawia także fundatorów nagrody.”

  Ta sytuacja wcale nie jest dwuznaczna, jest JEDNOZNACZNA. Wyraznie widac z kim mamy do czynienia. Prosze nie zostawiac zlotowki na stole. Przykre jest to, ze tak jest wykorzystywane nazwisko i pamiec stp ks Popieluszki.

  Nie jestem tym przypadkiem z „nagroda pokojowa” zaskoczony, wystarczy wiedziec kto to byl Ted Kennedy i czym sa „nagrody pokojowe”.

 4. harnaś said

  Ten temat był już poruszany kilka lat temu – dziwne, że wówczas nikt go nie podjął. Szczególnie interesujące byłoby co mają w tej materii do powiedzenia obaj wymienieni z nazwiska akcjonariusze Agory.

 5. wet3 said

  Jesli przyjeli „rozparcelowana” miedzy nich nagrode przeznaczona dla ks. Popieluszki, to sa ostatniej kategorii wieprzami bez krzty sumienia i zasad moralnych!!! Normalnemu czlowiekowi nie moze sie to absolutnie w glowie pomiescic. Te hieny uskutecznily nam jak na dloni pokaz moralnosci „ludzi honoru”!

 6. A mnie najbardziej ciekawi czy pierwszym etapem tego szwindla nie bylo porozumienie wymienionych beneficjantow opisanej nagrody z Kiszczakiem i Walesa w przedmiocie zamordowania Ks. Popieluszki. Bo ze takie porozumienie istnialo i ze nie byl to przypadek przy pracy dowiedzialem sie nieformalnie jeszcze przed wyjazdem z Polski – czyli przed majem 1987. O czym zreszta juz publicznie tu wspominalem.

  Co zreszta moglo pozniej zamienic sie w rodzaj zwyczaju – „normy moralnej” w Polsce pomagdalenkowej i trwac do dzisiaj. A jesli nie do dzisiaj to conajmniej do 10 kwietnia 2010.

  Miroslaw Krupinski

 7. Marian Jestem said

  Harnas, Drogi Kolego! Czy wyslales chociaz link z tym materialem do kogokolwiek czy poprzestaniesz na tym ze to juz bylo i „my ze szwagrem w przeszlosci to nie takie rzeczy robili…”

  Moze teraz rozeslac do znajomych z duzych miast i WSI

 8. solkraken said

  po prostu – sowieci to syf i kanalie… kiedyś, teraz i zawsze…

 9. ryziel said

  Słusznie zrobili gojowi się nic nie należy

 10. Obserwator said

  W moim pojeciu senator Kennedy byl postacia negatywna i ze mogl popelnic taki glupi blad. To przeciez on wpadl ze swoim samochodem i secretarka (Kopecny) do rzeki, nie ratowal jej i dopiero nastepnego zawiadomil policje o wypadku. Co za tchorz!

 11. Wuj said

  Z Kennedych sa tacy Katolicy jak i z Szechterow

 12. 166 bojkot TVN said

  Czy ktoś wie o jakich pieniądzach mówimy? Czy za to kupił Michnik mieszkanie, czy może włożył w gazetę GW?
  Że też dziennikarze nie przeprowadzają wywiadów z Bujakiem i Michnikiem? Albo tak telewizja publiczna?
  Gdyby TVP zleciła nakręcenie dokumentu o A.Michniku, skąd się wziął, z jakiej rodziny, jego etniczno-towarzyskie koligacje z zahaczeniem o liceum Gottwalda i tamtejsze ubeckie towarzystwo, potem jego rola i podróże przed i po 1989 roku, dlaczego Wałęsa odebrał znaczek „Solidarności” Gazecie Wyborczej, o czym przecież dzisiejsi 20-latkowie nie mają pojęcia, toż to byłby hit sezonu, na którym TVP zarobiłaby krocie od reklam, bo oglądalność byłaby 100%.
  Oddzielny rozdział „nagrody” można by potraktować jak doniesieni do prokuratury o zdradę państwa, czyli płatna współprace z obcymi wywiadami. Ta podebrana ks. Popiełuszce to była zapowiedź w jaką stronę skręci debata publiczna sterowana przez ludzi z mentalnością Adama Michnika

  Tak na marginesie – czy ktoś w Polsce ratował czlonków rodziny Michnika przed Niemcami-zbrodniarzami?

 13. harnaś said

  Re 7: czy mam rozumieć ze Pan tak się przejął wypowiedzią pod adresem Michnika i Bujaka? Jeśli tak, to gratuluję – święte krowy mają swego mecenasa

  Mogę podać precedens znacznie wcześniejszy- sława reprezentacji Polski z 1974 roku skasowała „honorarium” w kwocie 25 tys dolarów od zawodników Argentyny za wygranie meczu z Włochami. Pozostali zawodnicy nie tylko że nie dostali z tego ani dolara, ale o niczym nie wiedzieli. Czy z tą informacją też miałem iść do WSi i tłumaczyć się że nie wysłałem linku? A co do Michnika – najlepiej podsumowali go sami kibice Legii

 14. j said

  No to teraz wiemy za czyje pieniadze pan nadredaktor Adam Michnik-Szechter zakupil dwa luksusowe apartamenty w najbardziej luksusowych dzielnicach Warszawy i Poznania. Za pieniadze ukradzione rodzinie bl. ks.Jerzego Popieluszki! Brawo panie nadredaktorze!

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/14578-gazeta-polska-codziennie-dlaczego-wyborcza-niszczyla-cba-kupil-dla-adama-michnika-dwa-mieszkania-na-swoje-nazwisko

 15. Wuj said

  Oberredaktor jest nietykalny ( niestety)

 16. wet3 said

  @ Obserwator (10)
  Po zabojswach swych braci Johna i Roberta Ted Kennedy odstapil od ideologii reprezentowanej przez nich i stal sie typowa lewacka, antykatolicka swinia – wyrodkiem.

 17. Analityk said

  @ryziel #9

  Dodam, że zrobili to zgodnie z regułami zapisanymi w talmudzie.
  Oto co tam jest napisane o złodziejstwie (za: http://krzysztofcierpisz.wordpress.com/2007/06/17/andrzej-niemojewski/)

  Majetnosci gojow sa rzecza niczyja.
  -Majetnosci gojow sa jako pustynia, kto je pierwszy zajal, pierwszy ma do nich prawo (Baba Batra 54b).

  Goja wolno okrasć, byle nie zmiarkowal.
  -Niezyda wolno bezposrednio okrasć t. j. oszukać go w rachunku i t. p. byle tego nie zmiarkowal, gdyz imie boze mogloby być zniewazone (Choszen Hamiszpat § 348).

  Zlodziej zydowski jest czysty, gojowski nieczysty.
  Jezeli zlodzieje wtargneli do piwnicy zyda, w ktorej stoi wino, to gdy owi zlodzieje byli w wiekszosci zydami, wino jest koszer, gdy odwrotnie, jest terefa (Jore Dea § 123).

  Dzielenie sie kradzieza.
  -Jezeli jeden spolnik zydowski cos ukradl lub zrabowal, to musi sie z drugim spolnikiem podzielić. Szkode ponosi sam. Ale jezeli szkoda przyszla dopiero po podziale, to ponosza ja obaj. Tak samo rzecz sie ma, jezeli jeden ze spolnikow kupil kradzione rzeczy -(Choszen Hamiszpat § 116 art.

  Podmawianie do kradziezy nie jest przestepstwem.
  -Jezeli zyd podmowil zyda do kradziezy, nie odpowiada, albowiem polecenie uczynienia czegos zakazanego niema znaczenia. Zyd moze sie usprawiedliwić, iz wcale nie przypuszczal, aby tamten zlecenie takie wykonal {Choszen Hamiszpat § 348).
  Przepis ten jest rzeczywiscie zdumiewajacy, albowiem kradziez jest u zydow zabroniona, a ukrytego zlodzieja wolno nawet zabić (Choszen Hamiszpat § 425).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: