Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ś.p. Elżbieta Gawlas

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-01-25

´

W dniu 21 stycznia 2012 roku,

na wygnaniu w Kanadzie dokończyła biegu ś.p. Elżbieta Gawlas.


Od początku próby przemian w Polsce, aż do godziny śmierci wśród ciężkiego długotrwałego cierpienia, w materialnym niedostatku żyła walką o Polskę.
Elżbieta Gawlas, rozpoczęła swą polityczną aktywność w sierpniu w stoczni, jako sekretarka Lecha Wałęsy, była tam czołową postacią z całego szerokiego frontu przywódców strajków sierpniowych.
Swój koniec, Elżbieta zaznaczyła na wygnaniu, jako publicystyka internetowa.
Rozpoczynając  swą walkę, już w pierwszych dniach sierpniowych wykazała się „brakiem zdolności do zrozumienia drugiej strony”.
Z tego powodu, szybko stała się wrogiem Lecha Wałęsy i jemu podobnej sitwy.
Za swą nieugięta postawę, w wielu pryncypialnych sprawach, zapłaciła bezwzględnie postępująca izolacją i eliminacją z szeregów liderów solidarnościowych,  skupiających głównie ubowców lub żydów.
To antypolskie środowisko Elżbieta szybko przejrzała. Podjęta nierówna walka od początku była skazana na niepowodzenie.
Bardzo szybko okazało się, że dla Elżbiety nie było dłużej miejsca ani w Solidarności, ani w Polsce w ogóle. Podzieliła Ona los ogromnej rzeszy Prawdziwej Solidarności – poszła na wygnanie.
Tam, podobnie jak inni o podobnym losie, zyskała świadomość oszustwa intencji przemian sierpniowych i fasadowości struktur władz Solidarności, czy szeroko rozumianej opozycji.
W przeciwieństwie do innych solidarnościowców, ducha Polski  w swym sercu nigdy nie zaprzepaściła.
Lepiej i jaśniej rozumiejąc to, co się stało, nie miała wątpliwości co do tego, że trzeba walczyć.  Tak czyniła.
A samotna, często nad wyraz egzaltowana w swych wypowiedziach, była łatwym obiektem do ataków.
W poniżeniu czy śmieszności, bez zbroi, samotnie, w łachmaniarskiej biedzie potrafiła zdobyć się na coś, co potrafi jedynie prawdziwy żołnierz – stać na szańcach z gołym i słabym już ramieniem, ale wciąż wymierzonym we wroga, wroga Naszego Narodu.
My pobici i śmieszni, nie poddajemy się, pozostajemy niezwyciężeni, tak jak Elżbieta.
Jako tacy, prosząc Pana Boga o Wieczny Pokój dla Elżbiety, walczymy.
Naszym trwaniem na posterunku, kontynuowaną walką przydajemy Jej zasług w Niebie.
Niech Elżbieta Spoczywa w Wiecznym Pokoju, Bogiem w solidarnościowej mądrości niech wzrasta.

(-) Krzysztof Cierpisz
Lund 21.01.12

Za: http://gazetawarszawska.com/2012/01/25/1730/

Reklamy

Komentarzy 29 to “Ś.p. Elżbieta Gawlas”

 1. bojkotuj said

  Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków. Amen.

 2. Jerzy Tatol said

  Żal serce ściska! Ale rozum powinien zmusić do refleksji: czy nie dlatego cierpimy wszyscy, ze po wojnie tak wielu Polaków zapomniało o żołnierzach NIEZŁOMNYCH (pogardliwie zwanych wykletymi) a po stanie wojennym o dzialaczach WYGNANYCH (perfidnie zwanych emigrantami)?????
  Czy mozna się dziwić, że DOBRY BÓG odwrocił się od Polski?

 3. justyn said

  ….Swiec Panie Jej Duszy…

 4. Analityk said

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Cześć jej pamięci.

  ……
  Chociaż nigdy nie mieliśmy okazji spotkać się z p.Elżbietą to doskonale się rozumieliśmy poprzez Internet tak jak prawi Polacy kochający idee Bóg, Honor, Ojczyzna i postępujęcy według nich. Pani Elżbieta uparcie i do końca głosiła Prawdę o Wałęsie i innych ZDRAJCACH wśród ruchu Solidarności i dlatego tak byla przez nich znienawidzona, gdyż oni nie mieli żadnych oporów moralnych aby czynić podłości względem prawych działaczy Solidarności i względem Narodu Polskiego.

  Torontońskie Kanadyjskie Stowarzyszenie Kombatantów Polskich (SPK) i Stowarzyszenie Inżynierów Polskich (SIP) – obie te organizacje – nawet słowem nie wspomniały o odejściu jej z tego skundlonego świata antyhumanitarnych bolszewików i wszelakiego zdemoralizowanego, usłużnego swoim panom lewactwa. Takich jak ona naprawdę jest niewielu, nieustępliwych i do końca walczących o Prawdę.
  Wyżej wymienione organizacje są nawyraźniej opanowane przez bolszewicką agenturę i ja od momentu przyjazdu do Kanady NIGDY ŻADNEJ POMOCY w żadnym zakresie/temacie od nich nie otrzymałem. Zostały one przechwycone przez naszych wrogów. Zawsze aroganccy, czołobitni względem Konsulatu PRL-bis i zasiadającej tam żydowskie i polskiej bolszewi oraz bijący pianę o tym jak ich Bolek przeskoczyl płot i obalił komunizm wskutek czego taki dobrobyt w Polsce :). Dlatego też nigdy nie zapisałem się do żadnej z tych organizacji.

  Po czynach poznajemy. Jak widać obie organizacje nie są polskie i nie reprezentują interesów członków Narodu Polskiego. Nie uszanowali śmierci wspaniałej Polki która odeszła w ciszy. Oni zamilczeli jej smierć aby p.Elżbieta nie była wzorem dla innych.

 5. xenia said

  wieczny odpoczynek racz jej dać Panie niech odpoczywa przez Miłosierdzie Boże w pokoju Amen.

 6. Danton said

  Niech Dobry Bog przyjmie Ja do Krolestwa Bozego.
  Wieczny odpoczynek racz Jej dac Panie.

 7. Sarmata said

  Wieczny Odpoczynek racz Jej dać Panie i pociesz tych, którzy po Niej płaczą.

 8. Wieczne odpoczywanie na zielonych lakach, spokoju i wypoczynku. Pani Elzbieta byla bardzo egazltowana. Uczciwie egzaltowana. Pamietacie Panstwo jej plany wyprawy do Iraku w charakterze zywej tarczy?

  Spoznione wyrazy szacunku. To prawda ze byla uczciwa, potrafila oceniac i potrafila stosowac sie do tych wlsnych ocen. Ale o tym napisali juz w swoich kondolencjach przedmowcy w temacie. Po prostu szkoda. Farbowncy zapewne sie ciesza.

  A moze Dobra Bozia po prostu osczedzila jej ogladania konca parszywiejacego coraz bardziej Swiata…

  Miroslaw Krupinski

 9. Polka said

  Sp.Pani Elzbieta glosila prawde o zdradzie Bolka -Walesy tak samo jak Sp.Pani Anna Walentynowicz.Nie glosowalam na Bolka w wyborach prezydenckich ,kiedy zostal prezydentem i tak jak Sp. Pani Elzbieta poznala sie na zdrajcy.Szkoda ,ze wczesniej nie byla naglosniona,ale dobrze ,ze miala czyste sumienie nie mowiac o zdrajcach okraglego stolu.Wieczne Odpoczywanie ,Racz Jej Dac Panie,a Swiatlosc Wiekuista ,Niechaj Jej Swieci ,na Wieki ,Wiekow.Amen.

 10. MARS said

  Przytul Ją Panie Boże do Serca Swego.
  Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie a światłość wiekuista niechaj Jej Świeci.

  A tak na marginesie. Bolek ma już coraz mniej „konkurentów” do swojej „niepokalanej” sławy. Przynajmniej na tej ziemi : śp., śp. Anna Walentynowicz, Lech Kaczyński, Ryszard Kaczorowski, Janusz Kurtyka i wielu innych którzy mogli by tą jego „bochaterskość” opisać, opowiedzieć, wyszydzić.
  Niedługo będzie miał już film o tym jego „wielkim” bochaterstwie – jak to „sam z Danuśką i z dzieciakamy ubili komonę piurnikamy”.

  Niestety nie miałem przyjemności poznać ś.p. Pani Elżbiety.
  Ale czy ktoś z Jej bliskich, znajomych nie mógłby przybliżyć nam jakichś jej zwierzeń, relacji. Może zachowały się jakieś pamiętniki, nagrania z tamtych Wielkich Jej i naszych czasów? Coś takiego należało by jak najszerzej ujawnić, rozpowszechnić, opublikować.
  Aby nie było znów tak, że historię piszą ci którzy zwyciężyli a raczej przeżyli.
  Niezależnie jak, w jaki sposób, jakimi metodami.

 11. costerin said

  Polacy – prawdziwi Polacy umieraja w zapomnieniu. Zadne meduium w Polsce ,zarowno to oficjalne bronkowo-tuskowo-ubeckie jak tak zwane (P)olskie portale internetowe nie podaja informacji o tym ze pani Elzbiety juz nie ma ,ze odeszla. Dziekuje za to ze pani byla .

  Miroslaw Mrozewski

 12. dedykacja
  Pani Elżbiecie Gawlas poświęcam – Marek Gajowniczek

  Często konieczność, nieraz rozsdądek,
  A czasem zwykła banicja.
  Gdzieś w jakiś lepszy świata zakątek
  Los ich tułaczy wysłał.

  Rozum pojechał. Ręce i głowa.
  Wydaje się – człowiek cały,
  A jednak w kraju zostały słowa
  I zmysły wszystkie zostały.

  Siedzą gdzieś w stoczni lub u Brygidy,
  kłócą się nadal o sprawę.
  Ja to słyszałam! Wy, pewnie nigdy!
  To jest naprawdę ciekawe!

  Zabrali prawdę. Pamięć zabrali
  i chronią ją w nowym świecie.
  I długie listy będą pisali
  do bliskich i w internecie.

  Serca ich słabną. Nie tak być miało!
  Kto wszystko to oddał hydrze?
  To, co bolało. Nagle ustało.
  Czas się przesypał w klepsydrze.

  Często choroba, lub nierozsądek,
  A czasem zwykła banicja.
  Gdzieś w jakiś lepszy Nieba zakątek
  Pan już Anioła wysłał.

 13. Krystyna Ruchniewicz-Misiak said

  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej Wieczne Spoczywanie… Cześć Jej Pamięci!

 14. Lubomir said

  Do historii Polski przejdą wspaniałe kobiety jak pani Walentynowicz i pani Gawlas. Śmieć i przygłup Wałęsa z pewnością znajdzie miejsce w panteonie zdrajców.

 15. @ + @ = @@ said

  A gdzie znalazł się w tej sytuacji Lech Wałęsa? Gdzie jest on? Przecież to właśnie jemu Pani Ela służyła, przygotowywała pocztę, odbierała telefony, dzielnie broniła jego honoru przed antagonistami narażając własny autorytet. Wałęsa milczy. Zresztą może i dobrze, że milczy, bo jego wyrazy współczucia warte są jak funt psich kłaków i żaden kwiatek złożony symbolicznie przez niego zaciągniętego długu wdzięczności już nie zwróci. Mam nadzieję, że ten kac moralny, jak nie teraz, to u schyłku życia Wałęsy odbije mu się czkawką. I oby tylko czkawką…

  Przypominam sobie, że Wałęsa po „udanej” swojej prezydenturze startując po raz kolejny w wyborach prezydenckich otrzymał tylko 1% poparcia społecznego, a kierowana przez jego Danusię malborska „Malma” podupadła po tym, jak ludzie dowiedzieli się, że to jej firma (masowo przestali kupować te „firmowe” makarony).

 16. Jurek said

  5 lat temu napisałem do Ś.P. Elżbiety Gawlas króciutki list z deklaracją pomocy.

  Otrzymałem odpowiedź:
  „…
  2- Prosze przeslac to samo do 50 tysiecy internautow.

  3 – Rozeslac SMS-y

  4- Zebrac 100 000 podpisow pod petycja o pozbawienie Lecha Kaczynskiego prezydentury za zlamanie konstytucji, podpisanie ustaw Traktatu Lizbonskiego, zlamanie przysiegi prezydenckiej danej Narodowi Polskiemu.

  5- Znalezc adwokata ze znajomoscia prawa miedzynarodowego i przygotowac akt wystapienia Polski z Unii Europejskiej w oparciu o Traktat Lizbonski.

  6 – Przygotowac Wybory Powszechne zorganizowane przez Narod Polski.

  7 Przygotowac sklad Rzadu Polskiego i ustawe, ze tylko Polacy z pradziada pradziada maja prawo zajmowac stanowiska rzadowe, administracyjne, medialne, finansowe, bankowe.

  Lucky 7 – !!!!

  O duzo nie prosze ! Tylko o to, co wykonalne.

  Jezeli w calej Polsce nie znajdziecie ludzi, to bedzie znaczylo KONIEC POLSKI NA ZAWSZE.

  Jezeli nie ma budulca, nie powstanie nawet najmniejszy dom !

  Goraco pozdrawiam

  Elzbieta Gawlas
  Toronto Ontario
  Canada

  To nasz statni boj o Ojczyzne ! ”

  TWOJA Elżbieto POLSKA UKOCHANA żyje w nas.

 17. Apolonia said

  Niech spoczywa w spokoju!… [*]
  Tacy bezkompromisowi wojownicy PRAWDY odchodza teraz w samotnosci, biedzie i opuszczeniu…

 18. Jacek said

  Wieczne odpoczywanie racz Jej dac Panie a Swiatlosc Wiekuista niechaj Jej swieci na wieki wiekow. Amen

  „To antypolskie środowisko Elżbieta szybko przejrzała. Podjęta nierówna walka od początku była skazana na niepowodzenie.
  Bardzo szybko okazało się, że dla Elżbiety nie było dłużej miejsca ani w Solidarności, ani w Polsce w ogóle. Podzieliła Ona los ogromnej rzeszy Prawdziwej Solidarności – poszła na wygnanie.
  Tam, podobnie jak inni o podobnym losie, zyskała świadomość oszustwa intencji przemian sierpniowych i fasadowości struktur władz Solidarności, czy szeroko rozumianej opozycji.”

  niezwykle prawdziwe slowa o Solidarnosci.

 19. Wojciech Stanislaw Strahl said

  Pani Elzbieta Gawlas przez wiekszosc Swojego burzliwego zycia walczyla o WOLNOSC DLA NARODU POLSKIEGO I PRAWDE, ktora jest fundamentem zycia w wolnosci. W tej samotnej walce napotykala na potezny opor materii. Za Jej odwage i bezkompromisowosc skladam Jej z glebi swojego serca podziekowanie. Wieczny odpoczynek racz Jej dac Panie. NIECH ZYJE WOLNA I NIEPODLEGLA POLSKA. Wociech Stanislaw Strahl z Woodstock, Ontario. Canada.

 20. Zb. Ziemiański said

  Ja niezmiennie tkwię w przekonaniu, że łotrzy w chwili śmierci nie mają wyrzutów sumienia, bo sumienie, miłość, empatia to cechy, które wymagają nieustannej pielęgnacji.

  Nie mogę wykluczyć wyjątków, które potwierdzają regułę.
  Znakomitym przykładem jest postać dobrego łotra na krzyżu obok Jezusa.

  Kiedyś za ten pogląd zostałem strasznie zaatakowany przez mojego kuzyna – ortodoksyjnego katolika.
  Rozgorzała między nami ostra dyskusja, po której każdy pozostał przy swoim zdaniu.

  Minęło od tego czasu ponad 25 lat i zdania nie zmieniłem, ale krową nie jestem.

  Myślę sobie, że główną cechą łotrów jest głęboki niedostatek zdrowego sumienia i w chwili śmierci dobry Bóg nie ma żadnych powodów do skorzystania ze Swej Wszechmogącej łaski.

  Śp.Pani Elżbieta Gawlas, o której usłyszałem po raz pierwszy tu i teraz, odeszła w ciszy, tak często odchodzą ludzie, których Bóg umiłował sobie szczególnie.

  Pocieszeniem dla mnie jest to, że odejdzie niebawem Bolek i nie będzie mógł nawet pomarzyć o bliskości jaką doznaje przy Panu ta szczera i ukochana przez sprawiedliwych osoba.

 21. krakus said

  Niech Aniołowie zaniosą Ją do Nieba,a Światłość Wiekuista niechaj Jej świeci
  na Wieki Wieków.Amen

 22. z sieci said

  Elzbieta Gawlas na zdjeciach – przed Stocznią Gdańską, oraz w budynku NOT, gdzie przyjechała w 2005 roku z Kanady, by w 25 rocznicę powstania „Solidarności”, walczyć o suwerenną Polskę.

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=31715

 23. Hoss said

  Odchodza prawi ludzie i dopiero teraz sie dowiadujemy o tym przykrym zdarzeniu .
  Za malo naglasmiamy takie postacie za zycia . Teraz to juz za pozno o cos zapytac sp,Elzbiete. Niech jej ziemia lekka bedzie a Bog ma w swojej opiece.
  Ale moze p.Krzysztof ktory ten artykol napisal przyblizy nam wiecej szczegolow z zycia sp,Elzbiety Gawlas .
  Moze sa zapiski ktore warto a nawet trzeba rozpowrzechnic ,bo teraz juz jej nikt i nic nie zagrozi, a nam zyjacym ukaze prawde o tych ponurych i zawilych czasach . dla wyciagniecia wnioskow z tej zaklamanej rzeczywistosci.

 24. Ryvan said

  @ Hoss
  Pani Gawlas była znana społeczności internetowej. Była znana tym, którzy chcieli Ją czytać i znienawidzona przez środowiska, których zdradę obnażała. Byla nielubiana przez slepych, którzy wpatrzeni przez bielmo w zdradzieckich idolów doznawali z jej strony bolesnego dyskomfortu prawdy. Proszę przyjrzec się wypowiedziom w tym panelu..
  Wpis #16 zawiera list Elżbiety, którego treść zawiera pewne myśli. Ten wpis zostal przyjęty milczeniem i zgodnie z poglami niektórych uczestników zostanie ochoczo puszczony w niepamięć – mimo „serdecznych kondolencji”.
  W tym liście stoi jak wół przesłanie do Polaków. Po pięciu latach jest bez zmian w swiadomości i wielu szanownych ciągle nie może zrozumieć prawdy i chce się dalej babrać w tym samym łajnie o zmiennej barwie.
  Przypomnę zatem po raz setny, że wszystko co miało jakikolwiek związek z „Magdalenkowym” przekrętem – cuchnie zdradą. Wszystkie dotychczasowe ugrupowania biorące udział w rządzeniu są z tego samego rozdania i OUT.
  Oddanie czci Elżbiecie Gawlas to realizacja i zrozumienie jej poglądów, ktore sa podzielane ciagle przez niewielu.

 25. Jurek said

  re. ryvan
  ten list to testament ś.p. Elżbiety

 26. Tezpolonus said

  Oto zdjęcie Pani Elżbiety Gawlas wraz z innym prawym Polakiem – Panem Robertem Kudłą

  http://egawlas.homeunix.net/solidarnosc/index,pl.html

  To przykre, że prawi Polacy żyją i umierają w zapomnieniu i nędzy, a wszelka Antypolska swołacz opływa w Polsce we wszelkie dostatki.
  https://wirtualnapolonia.com/2011/09/16/sasiedzi-2/ – oraz wypowiedź Analityka na pozycji #6

  Tu prośba – kupujcie płytę Pana Roberta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi. Niech on nie żyje w skrajnym niedostatku.
  Ja te płyte kupiłem. Nie żałuję.

 27. tomahawk said

  Kondolencje skladalem gdzie indziej, wiec mam pytanie odnosnie tytulu notatki(fragment):
  „…….na wygnaniu w Kanadzie……”

  Co to znaczy w jezyku polskim?

  howgh

 28. cayman said

  RIP

 29. przyznam się, że nie ufałem Elżbiecie Gawlas i na prezentowane na forach poglądy tej Pani patrzyłem z przymrożeniem oka, a zwłaszcza gdy opisywała o Karola Wojtyłę jako masona…

  teraz jestem jednak skonfundowany i szczerze żałuję, iż wylano na nią tyle wiader pomyj oraz kubłów łajna :(((

  – bądź łaskaw Boże dla Jej Duszy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: