Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jerzy Buzek pierwszym laureatem Nagrody Europejskich Żydów im. lorda Jakobovitsa

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-04-03

ue-jerzy-buzek-fot-msz-blogmedia.pl

.

Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zostanie pierwszym laureatem Nagrody Europejskich Żydów im. lorda Jakobovitsa, przyznawanej przez Konferencją Rabinów Europejskich (CER), poinformowała wczoraj agencja EJC. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w wtorek w głównej brukselskiej synagodze. Ceremonię poprowadzi obecny przewodniczący PE, Martin Schulz.

.

Wśród zaproszonych gości są europejscy i belgijscy przywódcy polityczni i dyplomaci, jak również rabini i przedstawiciele europejskich społeczności żydowskich – twierdzi CER w swoim oświadczeniu. „Jerzy Buzek od wielu lat jest przyjacielem narodu żydowskiego. Zarówno jako polski premier, jak i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, budował mosty, zwalczał antysemityzm, pomagał zachować pamięć o Zagładzie i wspierał Państwo Izrael” – powiedział rabin Pinchas Goldschmidt, przewodniczący CER.

EJP informuje, że podczas ceremonii w brukselskiej synagodze zostanie także odmówiona specjalna modlitwa za ofiary masakry w Tuluzie. Obecny będzie też rabin Avraham Weill, naczelny rabin Tuluzy. Dzieci z okolicznych szkół żydowskich przeczytają psalm ku pamięci ofiar strzelaniny w szkole Otzar Hatorah.

Nagroda Europejskich Żydów im. lorda Jakobovitsa swoją nazwą upamiętnia rabina Immanuela Jakobovitsa, byłego naczelnego rabina Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i przewodniczącego Konferencji Rabinów Europejskich, uciekiniera z nazistowskich Niemiec, który wyemigrował do Wielkiej Brytani tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Rabin Jakobovits był orędownikiem nurtu „Tora Im Derech Erec”, filozofii łączącej pełne uczestnictwo Żydów w europejskiej kulturze i budowaniu społeczeństwa z jednoczesnym zachowaniem żydowskiej tradycji.

Źródło: Aruc Szewa, EJC

Za: Jewish.org.pl Wybor zdjecia wg/PCO

Przeczytaj rowniez:

Za:  POLISH CLUB ONLINE,

Reklamy

Komentarzy 20 to “Jerzy Buzek pierwszym laureatem Nagrody Europejskich Żydów im. lorda Jakobovitsa”

 1. Wuj said

  Ale wstyd

 2. kuba18 said

  Dla kogo? We wtorek była rocznica odejścia Ojca Świętego. Czy Wuj jeszcze pamięta, co On mówił o Żydach?

 3. Nick said

  A na koniec zrobią macę …

 4. Newman said

  Szanowni Panstwo,

  warto zwrocic uwage, ze z zydowskiego punktu wszystko sie zgadza… „Charyzmatyczny” premier Buzek niewatpliwie „wspieral Panstwo Izrael”, np. przez „swoje” wiekopomne „reformy”, na czele z reforma zdrowia i emerytalna. Dzieki temu z pewnoscia interesy Panstwa Izrael beda coraz bardziej w Polsce widoczne, w miare jak bedzie postepowac systematyczna i zorganizowana eksterminacja Narodu Polskiego. Bo chyba wszyscy wiemy, kto wypelni te pustke?

  A przeciez nie bylo to jego ostatnie slowo, bo przeciez reforma administracyjna (nowy podzial kraju) tez z pewnoscia przyniesie swoje oczekiwane owoce. Tylko czekac na „final touch” w postaci zainstalowania Jerzego B. jako Naczelnego Namiestnika Ludnosci Tubylczej.

  „Mosty” zostaly juz zapewne „zbudowane” i po nich przejda zarzadzajacy nami, zas nam zostanie wyznaczone miejsce „pod mostem”. Taki wspolczesny wariant przedwojennego powiedzenia. Dowiedzielismy sie takze, co nas czeka potem: „pełne uczestnictwo Żydów w [polskiej] kulturze i budowaniu społeczeństwa z jednoczesnym zachowaniem żydowskiej tradycji.” Jako doskonala przygrywka pasuja zatem tutaj Dni Judaizmu w Polsce.

  Szczesc Boze!
  P. Newman

  PS. Ciekawe, ze zydowska impreze w synagodze „poprowadzi” obecny przewodniczacy PE. To wiele wyjasnia.

  PS2. Warto moze pamietac, ze „charyzmatyczny” premier Buzek to czasy tzw. Solidarnosci u zlobu. Nic dodac nic ujac.

 5. Wuj said

  A zatem wszystko jest jasne,i tym razem juz bez udawanej kokieterii. Zgodnie z dyrektywami,Gazeta Wyborcza jest oredownikiem nurtu “Tora Im Derech Erec”, filozofii łączącej pełne uczestnictwo Żydów w europejskiej kulturze i budowaniu społeczeństwa z jednoczesnym zachowaniem żydowskiej tradycji. Oczywiscie specyficznie rozumianej kulturze i budowaniu antyspoleczenstwa.

 6. Guła said

  Polskojęzyczne nic na temat nie publikują, pewnie jeszcze nie wiedzą 😉

  Ciekawe czy jak Wałęsa „Matkę Boską” będzie nosił to przyznane odznaczenie … w klapie?

 7. @ + @ = @@ said

  # 1
  Ja tu żadnego wstydu nie odczuwam, bo nie ja odbieram tę nagrodę. A poza tym takiej nagrody brzydzę się. Powiem więcej, ona jest w sam raz dla Buzka – Łobuzka. Pewien znajomy powiedział mi, że Buzek – Łobuzek zawsze był łasy na władzę a przy tym niesłychanie ograniczony kulturalnie. On do dzisiaj nie ma kultury ani za grosz, a sztandarowy tego przykład stanowi jego postawa w sprawie sławetnego nieszczęśliwego wypadku fotoreportera Naszego Dziennika, Roberta Sobkowicza, któremu policjanci gumową kula wybili oko. Dla mnie Buzka – Łobuzka mogą tamci nagradzać czym chcą, a Buzek – Łobuzek może tym faktem chełpić się tym po całym Wszechświecie. Jak umrze to i tak jej nie zabierze do grobu, a historia będzie się z niego szyderczo naśmiewać. Dziwi mnie tylko, że na Śląsku tylu idiotów znalazło się oddając na niego swe głosy.

 8. @ + @ = @@ said

  Bla, bla, bla z Onetu:

  „Jerzy Buzek trafił do szpitala na Śląsku, gdzie prywatnie spędzał weekend. Dziś miał jechać do Warszawy. – To nic poważnego – mówi Onetowi jego współpracowniczka, ale były premier i szef Parlamentu Europejskiego jeszcze nie opuścił placówki.

  – Profesor Buzek ma za sobą okres bardzo wytężonej pracy. Jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego często pracował po 18-20 godzin na dobę, dużo podróżował. Także w miniony piątek, kiedy przebywał w swoim regionie, pracował do bardzo późnych godzin i odbył wiele spotkań – powiedział asystent europosła i szef jego częstochowskiego biura, Robert Smoliński.

  Dodał, że w Parlamencie Europejskim trwa obecnie tzw. zielony tydzień, kiedy europarlamentarzyści pracują w swoich regionach. – Ten przedświąteczny czas prof. Buzek postanowił wykorzystać do tego, by podreperować swoje zdrowie – wyjaśnił asystent.”

  No tak… „Często pracował po 18-20 godzin na dobę, dużo podróżował”. Koń by się uśmiał!

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jerzy-buzek-trafil-do-szpitala,1,5080205,wiadomosc.html

 9. Joe said

  „Czesto pracowal po 18-20 godzin….” Autor wywiadu z pewnoscia naczytal sie „Opowiesci o Leninie” ktory z mokrym recznikiem na glowie i nogami w miednicy z woda”…tez pracowal po 18-20 godz na dobe.
  To jakas cyfra …kod… wszystkich lewakow.

 10. @ + @ = @@ said

  # 9

  Trafna uwaga Joe!
  Faktycznie Jerzy Buzek – Łobuzek to taki nasz dzisiejszy Włodzimierz Ilicz Lenin. Teraz czas mu pomniki stawiać oraz szkoły i ulice nazywać jego imieniem, a dzień urodzin Buzka -Łobuzka zacząć uroczyście obchodzić jako święto państwowe. Rozkoszna to będzie inicjatywa…

  Ciekawostka:
  Jak w Google wpiszesz „rozkoszna”, to na poz. nr 2 wyskakuje wirtualnapolonia.com/2011/12/21/rozkoszna-dupa-lenina/

  Rozkoszny ten Buzek – Łobuzek, nie ma co!

 11. A.K. said

  Znając tych nierobów z PO to pracowal 18-20 nie na dobE lecz na tydzień

 12. Jacek said

  ad Newman #4

  Trafil Pan w 10, sa jeszcze inne zaslugi, o ktorych dowiemy sie poniewczasie.

  Dawno temu, w czasie jednych z „zajsc”, z moim znacznie starszym kolega natknelismy sie w pustym korytarzu na lokalnego popa („sekretarza podstawowej organizacji partyjnej”). Facet na nasz widok doslownie zzielenial i mialem wrazenie, ze osunie sie na podloge. Obeszlismy go bokiem w milczeniu. Po czym zapytalem znajomego, dlaczego pop byl tak przerazony, nie myslal chyba, ze my go w tym korytarzu stukniemy. Moj znajomy popatrzyl na mnie uwaznie i skomentowal, prosze Pana on sie tak boi z powodu tego czego my jeszcze o nim nie wiemy.
  Po chwili do mnie dopiero dotarlo co moj znajomy mi powiedzial: mianowicie, ze w ocenie samego popa pop w pelni zaslugiwal na to abysmy go stukneli, na dobre.

  Dlatego nie zaskoczyla mnie wiadomosc o pobycie Buzka w szpitalu.

  Nie ma przypadkow, sa tylko znaki.

 13. Wiesław P. said

  Podwyżki dla policjantów od lipca. Policjanci dostaną podwyżki po około 300 zł brutto od 1 lipca 2012 roku – zdecydowała dziś Rada Ministrów, wydając rozporządzenie w sprawie uposażeń tej największej formacji mundurowej w kraju.(Na wzrost uposażeń dla około 100 tys. policjantów zarezerwowano 202 mln zł w budżecie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego wielokrotność kwoty bazowej (na jej podstawie wyliczane jest przeciętne uposażenie policjantów) wzrośnie z 2,65 do 2,87 punktów. „W efekcie od 1 lipca 2012 r. przeciętne uposażenia policjantów zwiększą się o ok. 300 zł miesięcznie – do poziomu 4 372 zł” – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. „Zwiększony wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej spowoduje także wzrost – od 1 stycznia 2013 r. – nagrody rocznej wypłacanej funkcjonariuszom policji za rok 2012” – podało CIR w swoim komunikacie. Podwyżki dla policjantów i żołnierzy zapowiedział podczas expose premier Donald Tusk. ) Wiernym, bezmózgim i sterydowym, naćpanym osiłkom czyli psom rzuca się kość w postaci ok. 300 złotych brutto, a rzucający ich wlaściciele kradną miliony, miliardy, między innymi za to o czym poniżej: Rządowi bemózdzy sterydowi, naćpani psychopaci wyrzucają biednych i schorowanych Polaków na bruk, na POlecenie żydolewactwa i zażydziałych pokoleniowo sądów, prokuratur. Nikt w wierchuszcze Policji, etc, nie jest etnicznym Polakiem z pokolenia na pokolenie, to pomiot hitlerowców, folsdojczy, żydodojczy jak ich szef ryży, to żydokomuchy przywleczone z i w workach czerwonoarmistów, enkawudzistów czy śmierszy na sowieckich czołgach i taczankach, ich bękarty jak i zbrodniczo złodziejski pomiot striłciw z UPA, OUN, po akcji „Wisła” rozrzuconych na zachodzie Polski i w Szczecińskim, co po nazwiskach można wywnioskować.[ http://m.nowyekran.pl/6266ed06367772d1a03f8fa9e99dc21c,14,0.jpg ] Eksmisje na bruk – Strona Piotra Ikonowicza zablokowana. Tak zwani antyterroryści w akcji. Okazuje się jednak, że pisanie prawdy jest okropnie władzy nie na rękę. Wczoraj 2 kwietnia na skutek ujawnienia przez niego bulwersujących faktów, strona kancelarii sprawiedliwości społecznej Piotra Ikonowicza – K.S.S została zablokowana. W tej chwili wygląda tak: http://www.kss.vel.pl/ A wszystko na skutek ujawnienia przez niego niewygodnych dla rządu faktów, których już ukryć się niestety nie da, a które coraz bardziej odsłaniają plany wobec narodu. Niewielu Polaków wie, że z dniem 1 kwietnia 2012 wchodzi w życie dawno zatwierdzona ustawa, o wyrzucaniu obywateli na bruk bez prawa do mieszkania zastępczego. W bestialskich poczynań rządu ofiarą padają osoby najsłabsze, schorowane i biedne. Nie muszę nadmieniać, że do tej biedy i chorób sami ich doprowadziło żydolewactwo. Skandal i żydolewactwo rządu przekracza wszelkie granice. Trzeba z tymi psychopatami coś zrobić. POLICJANCI OBUDŹCIE SIĘ – STAWAJCIE PO STRONIE LUDU !!! Piotr Ikonowicz(on sam nie z mojej bajki jak i jego siostrzyczka) ujawnił na swojej stronie, że już z dniem wejścia w życie tej ustawy, na bruk poszło 4250 ludzi, w tym starcy, osoby niepełnosprawne i przewlekle chorzy. Zaczynają się więc eksmisje siłowe z użyciem, chyba naszprycowanej jakimś świństwem, policji. Zobaczcie jak się traktuje ludzi w Polsce i jakich hitlerowskich, enkawudzistowskich, ubeckich metod się używa w eksterminacji narodu polskiego, wysługując się armią sługusów szatana, którzy zamiast spałować bydlaków, rzucają całe hordy uzbrojonych po zęby, tzw „funkcjonariuszy prawa” na najbardziej bezbronnych. [ eksmitowani vs. antyterroryści http://www.savetubevideo.com/?v=Ej4bvhnVPVo&feature=player_embedded ] Powinni nie tylko rządowi, ale też Ci policjanci wstydzić się przed narodem i własnymi dziećmi, że jako bezmózgie barany, bezmyślne i naćpane, wykonują polecenia morderców i psychopatów. Zobaczcie akcję eksmisji na bruk, osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i ciężko schorowanej. Czy ta banda bydlaków dostanie wreszcie za swoje?, bo gniew narodu rośnie. [Brutalna eksmisja kobiety na wózku inwalidzkim http://www.savetubevideo.com/?v=PEH3uXgRpH4&feature=player_embedded ] Dziś eksmitują tą kobietę i innych najsłabszych, a jutro przyjdą po Ciebie. Wystarczy, że nie zapłacisz przez kilka miesięcy za gaz, czy prąd, a ceny comiesięcznych płatności rosną w tempie lawinowym. W tej chwili jest już orzeczonych prawomocnych wyroków z mienia komunalnego w całej Polsce – 2550 z mieszkań – z kamienic prywatnych 1700 . Według tej nowej bandyckiej ustawy można wyrzucać na bruk – bez prawa do lokalu zastępczego: Inwalidów, rencistów, osoby obłożnie chore, matki z dziećmi, kobiety w ciąży, bezrobotnych, słowem wszystkich. Tymczasem prawdziwi przestępcy siedzą sobie w pałacach i nie są pociągani do odpowiedzialności. Czas chyba na samosądy.

 14. Jacek said

  PS odnosnie „dnia pracy” Buzka: „KC spac sie nie kladzie” jak mowil wierszyk za Gomulki:

  Rolnik spi na sianie
  Robotnik na zmianie
  Student na wykladzie
  KC spac sie nie kladzie
  Ormo czuwa
  Milicja sledzi
  A reszta siedzi

  Jak to sie ladnie wtedy rymowalo.

 15. Lubomir said

  ‚Charyzmatyczny’ profesor Jerzy Buzek może mieć problemy z ustaleniem swojej tożsamości narodowej i przynależności państwowości. Może krążyć pomiędzy Jiżim Bouskiem a Joergiem Buseck’em. Bo to dzięki jego ‚charyzmatycznej’ reformie administracyjnej pojawiły się przeróżne nowatorskie tendencje separatystyczne wśród wyeksponowanych przez ‚charyzmatycznego’ profesora województw-regionów. To dzięki ‚charyzmatycznym’ reformom pojawiła się wymyślona przez Berlin narodowość śląska i równie ‚charyzmatyczny’ przywódca wspieranych przez Berlin separatystów – Gorzelik. Uznanie wśród Żydów mogłoby świadczyć, że idea niemieckiej Europy zostaje zastąpiona ideą Europy, zaplecza demograficznego i militarnego państwa Izrael. Rzecz jasna ‚charyzmatycznemu’ profesorowi-kosmopolicie podoba się wszystko, co przybliża likwidację polskiej państwowości.

 16. Newman said

  Szanowni Panstwo,

  odnosnie „wytezonej pracy” Jerzego B.:
  (1) jakos nigdzie w „mediach” nikt nie zajaknal sie, co tak w zasadzie on robi przez te 18-20 godzin? Czy ktos zna JAKIEKOLWIEK owoce „pracy” tego czlowieka?
  (2) Jerzy B. znalazl sie w Polsce w ramach tzw. „zielonego tygodnia, kiedy europarlamentarzyści pracują w swoich regionach.” Pracuja, no prosze… A co na to nasz stachanowiec? Cytuje: „Ten przedświąteczny czas prof. Buzek postanowił wykorzystać do tego, by podreperować swoje zdrowie – wyjaśnił asystent.” Dziekujemy za ta szczerosc. Rozumiem, ze w tym czasie kasiora leci jak za „prace w swoim regionie”, bo urlopu zdrowotnego (bezplatnego) nie wzial? Ciekawe, czy czas spedzony w szpitalu profesor nadrobi pracujac juz wkrotce 46-48 godzin na dobe?

  Warto czytac wiadomosci wrogow ze zrozumieniem, bo juz czesto z obfitosci serca mowia ich usta.

  Z Panem Bogiem!
  P. Newman

 17. Jacek said

  Ad Lubomir #14

  dokladnie tak. Sadze jednak, ze to nie wszystko. Najistotniejsza jest dokumentacja wlasnosci oraz „dzialalnosci” niemieckiej zwlaszcza po roku 1939 na tych terenach.

  „List do IPN w sprawie archiwum – materiałów śledczych dokumentujących hitlerowskie zbrodnie wojenne
  avatar użytkownika Redakcja BM24
  Redakcja BM24, ndz., 25/10/2009 – 12:48

  Stowarzyszenie Blogmedia24.pl Olsztyn , 27 października 2009 r.

  Prezes IPN
  dr hab. Janusz Kurtyka
  ul. Towarowa 28,
  00-839 Warszawa

  WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

  Działając w imieniu Stowarzyszenia Blogmedia24.pl z siedzibą w Olsztynie, wnoszę o udostępnienie informacji publicznej w sprawie dokumentów archiwalnych – oryginałów zeznań świadków, fotografii i innych materiałów śledczych dokumentujących hitlerowskie zbrodnie wojenne, oddanych prokuraturom niemieckim przez polskie władze archiwalne do Zentrale Stelle der Landesjustizverwaltungen w Ludwigsburgu.

  Dokumenty te przekazywane były najpierw przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich, później jej następczynię, działającą przy Instytucie Pamięci Narodowej, Główną Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

  Z uwagi na zniszczenia w zasobie archiwalnym dokonane przez hitlerowskie Niemcy i znaczenie pozostałości dla polskiej kultury, istotnym jest aby sprawa o której piszemy znalazła swój finał w postaci zwrotu materiałów, tak aby następne pokolenia mogły na nich pracować.

  Doskonale wiemy, że działając na rzecz kształtowania świadomości historycznej Polaków napotykamy na ścianę milczenia, zbudowaną z określonych politycznych interesów. Mamy nadzieję, że IPN nadal jest instytucją chcącą pomagać badaczom w odkrywaniu prawdy i Pan Prezes zechce wyjaśnić nieprawidłowości lub niejasności związane z pozbawieniem Polski ocalałych po 1945 r. dokumentów.

  Jesteśmy zaniepokojeni brakiem informacji, co dzieje się z zaginionymi dokumentami ,czy zostały odzyskane z archiwów niemieckich, jak również wynikiem dochodzenia prokuratorskiego, które Pan Prezes zapowiadał w wywiadzie udzielonym dla portalu http://www.blogmedia i http://www.polityczni.pl w dniu 2008-06-20 .

  W związku z powyższym mamy obowiązek zadać pytanie kiedy pojawił się pomysł przekazania dokumentacji i kto jest odpowiedzialny za ten skandaliczny proceder, równocześnie zapytujemy czy ustalono konkretny zakres tematyczny i liczbowy „wypożyczonych” archiwaliów (spis zdawczo- odbiorczy, kto parafował przekazanie? proszę o przekazanie prośby strony niemieckiej).

  Społeczeństwo polskie dowiedziało się o tej skandalicznej sprawie z publikacji prasowych, brak informacji o wynikach postępowania, pomimo upływu 5 lat od ujawnienia tych faktów wywołuje niepokój, czy podejmowane starania o odzyskanie archiwów prowadzone są w sposób gwarantujący odzyskanie zbiorów. Dlaczego, pomimo zapowiedzi , nie zostały podane do publicznej wiadomości wyniki skontrum?

  Sprawa została opisana i jest opublikowana we “Wprost” 2006-05-03 Numer: 18/2006 (1221), pod adresem :

  http://www.wprost.pl/ar/?O=89781

  „Sprawa wyszła na jaw przy okazji 65. rocznicy wybuchu wojny, w 2004 roku, kiedy to ówczesny dyrektor IPN, prof. Leon Kieres zwrócił się do podległych mu prokuratorów IPN, aby przygotowali raport o stanie śledztw w sprawach przeciwko zbrodniom Wehrmachtu, popełnionym we wrześniu 1939. I wtedy okazało się, że w setkach, a może nawet tysiącach teczek znajdujących się w archiwach IPN brak jest nie tylko oryginałów zeznań czy zdjęć, ale nawet wiarygodnych kopii tych dokumentów. Bez oryginalnych akt zakończenie spraw, to jest umorzenie ich lub wydanie wyroku skazującego, nie jest możliwe. Zdaniem Naczelnika Wydziału Nadzoru nad Śledztwami Głównej Komisji, dr. Antoniego Kury, takich nie zamkniętych postępowań jest od 5 do 10 tysięcy. Niektóre z nich bardzo głośne, jak np. sprawa zbrodni niemieckich popełnionych na terenie obozów w Gross Rosen czy w Treblince.
  W kilkuset przebadanych dotąd teczkach znaleziono jedynie adnotację: „wysłane do Ludwigsburga”. Zważywszy, że archiwa IPN liczą 130 tys. zespołów akt, skala zjawiska jest wciąż nieznana.”

  http://www1.ipn.gov.pl/wai/pl/18/4024/
  „Niemiecka Centrala w Ludwigsburgu potwierdziła, że otrzymywała oryginały, a nie kopie dokumentów archiwalnych z Polski oraz że działo się to bez podstawy prawnej w postaci umowy polsko-niemieckiej. Prokuratorzy IPN alarmują, że strona niemiecka na podstawie uzyskanych tą drogą akt śledczych masowo uniewinniała sprawców zbrodni wojennych na ludności cywilnej w Polsce, uznając je za „represje usprawiedliwione w warunkach wojny, wymierzone przeciwko partyzantom”. Niemiecka Centrala w Ludwigsburgu potwierdziła w liście do IPN, że przez lata otrzymywała z Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oryginały dokumentów ze śledztw w sprawie zbrodni. Co więcej – z pisma wynika, że strona polska nie wspominała nigdy o tym, iż oczekuje zwrotu przesłanych akt po zakończeniu postępowania karnego w Niemczech. – Dlatego przekazywaliśmy dokumenty do niemieckich archiwów – wyjaśnia kierownictwo Centrali w Ludwigsburgu. Niemcy poinformowali też, że nie posiadają w archiwach żadnego porozumienia polsko-niemieckiego, które stanowiłoby podstawę przekazywania przez GKBZpNP materiałów śledczych do Niemiec.”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20080621&typ=po&id=po01.txt

  „Wyniki skontrum podane zostaną do publicznej wiadomości pod koniec czerwca (2008 WK)- zapowiedział rzecznik IPN Andrzej Arseniuk.”

  UZASADNIENIE

  Wniosek niniejszy znajduje szczegółowe uzasadnienie w treści przepisu art.6 ust.1 pkt 5) ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm. ).

  Z poważaniem

  Prezes Zarządu

  Elżbieta Szmidt „

 18. Lubomir said

  ‚Charyzmatyczny’ profesor {póki co, oficjalnie Jerzy Buzek, a nie np Joerg Buseck}, jak informowały niektóre publikatory i jak przystało na człowieka nowoczesnego wymienił dotychczasową żonę na młodszą partnerkę, zatem trudno się dziwić, że ma problemy ze zdrowiem. Przeważnie oprócz wiagry, potrzebne są wówczas by-passy, leki na uspokojenie i parę gadżetów np laska do podpierania się. Dobrze, że ‚charyzmatyczny ‚profesor nie poszedł dalej jak np ‚charyzmatyczny’ minister spraw zagranicznych ‚charyzmatycznych’ Niemiec Quido Westerwelle, który za najnowszą partnerkę życiową i seksualną obrał sobie chłopa. Dziwni ‚charyzmatyczni’ Ślązacy do imentu zrujnowali przemysłowe serce Polski i czuwają nad tym, by na arcypolskiej i pięknej ziemi śląskiej niczego nie udawało się stworzyć. A przecież tu mógłby powstać np Polski Instytut Technologiczny czy Instytut Technologiczny Międzymorza, przyciągający najtęższe umysły z Polski i krajów ościennych.

 19. @ + @ = @@ said

  # 18

  Ale „charyzmatyczny” profesor Buzek – Łobuzek ma chroniczne zaćmienie umysłu. Kiedyś porzucił katedrę na uczelni, bo wyimaginował sobie, że odtąd będzie znakomitym „politykiem”. Ponieważ nie cierpi katolicyzmu, więc ma w nosie polskie chrześcijaństwo i etykę chrześcijańską. O tym, że zmienił żonę nie wiedziałem, ale ta informacja dowodzi, że walą mu na starość hormony. O tym, że sprawy polskiego Śląska ma w d**** widać jak na dłoni. A dochodzi do tego jeszcze 18-20 godzinna „praca” na dobę + rauty i mitingi w europarlamencie, w tym także czas na „charyzmatycznego ministra spraw zagranicznych Niemiec Quido Westerwelle’a, który za najnowszą partnerkę życiową i seksualną obrał sobie chłopa. Wcale się nie zdziwię jeśli okaże się, że Buzek – Łobuzek jest również zblazowanym babo-chłopem „kochającym” inaczej.

 20. wicenigga said

  Zasługi pana Buzka są „wielkopomne”:

  „Nasza prasa tę nowość jakoś przemilczała, ale wcześniej czy później o tym usłyszymy: od tego miesiąca budynek Parlamentu Europejskiego (PE) w Brukseli mieści dwa parlamenty – zwykły PE i Żydowski Parlament Europejski (ŻPE)*. Uroczysta inauguracja miała miejsce półtora tygodnia temu. Wzięli w niej udział, oprócz deputowanych z 47 krajów Europy (w tym z Polski), przewodniczący największych organizacji żydowskich ze Stanów Zjednoczonych oraz m.in. szef komisji spraw zagranicznych PE Elmar Brok z Niemiec, który wyraził nadzieję na owocną współpracę ŻPE z PE” (http://mufti.polacy.eu.org/1877/dwa-parlamenty-w-jednym-/)

  To największy „sukces” polskiej prezydencji, słusznie nagrodzony na buzkoosobie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: