Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Emisja filmu ” Cristiada” – film zakazany w całym laicko liberalnym świecie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-04-06

O filmie  „Cristiada” głośno już od ponad roku, ale nadal nie można oglądać go w kinach !
zob. zwiastun: 

.

Zobacz caly film

http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html

Podczasj premiery w końu marca br  w papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum, nieopodal Placu Św. Piotra w Rzymie, sala wypełniła się po brzegi. Znaczna część imprezy była poświęcona problemom z jakimi borykają się twórcy filmu. Producent „Cristiady”, Pablo José Barroso zachęcał do wsparcia promocji filmu, aby szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Dlaczego jest tak trudno znaleźć firmę, która zajęła by się dystrybucją filmu, pozostaje tajemnicą – dodał.

Pojawiały się pytania o to jak możliwym jest, że podczas gdy mierne produkcje filmowe wypełniają programy kinowe, a sale świecą pustkami, nie ma miejsca na dobrze zrealizowany film niosący katolickie przesłanie, mówiący o brutalnych prześladowaniach chrześcijan? Jakich to warunków nie spełnia „Cristiada”? Dlaczego film jest bojkotowany? Czyżby była to jakaś ukryta forma cenzury?

Barroso pozostaje ostrożny: Nie wiem, naprawdę nie wiem. Zwróciliśmy się do wszystkich głównych firm w sektorze filmowym, zgodnie z przyjętą praktyką, nie pomijając niczego. Byliśmy przekonani, że doskonała jakość techniczna filmu, jego przekonywująca historia i znakomita obsada, ze światowej sławy aktorami w rolach głównych mogą być pomocne, a mimo to przez wiele miesięcy nie uzyskaliśmy nic, tylko przeszkody… Żaden z dystrybutorów, mimo że zwracaliśmy się do dużych i małych firm, nigdy nie wszedł w szczegóły zawartości filmu… Za to stale słyszeliśmy odpowiedź, że „Cristiadę” trudno będzie sprzedać na rynku, że to film niszowy, że może być klapa…
.

.

 Cristiada była katolickim powstaniem przeciwko zbrodniczemu, rewolucyjnemu i ateistycznemu rządowi Meksyku, wspieranemu ze wszystkich sił przez światową masonerię. Z tego właśnie powodu pamięć o „cristeros” miała zostać na zawsze wymazana, podobnie jak u nas pamięć o „żołnierzach wyklętych”. Przetrwała dzięki wielu dzielnym katolikom, którzy nie poddawali się dyktatowi dialogu i pamięć tę kultywowali. Czy można się jednak dziwić, że właściciele kin nie chcą ryzykować swych biznesów i narażać się tym, dla których „cristeros” nadal są nie tylko starym, zarośniętym cierniem w stopie, ale też wciąż potencjalnie niebezpiecznym przykładem dla innych? Przykładem, w jak zdecydowany sposób katolicy winni walczyć o prawa swej religii?

Już wktótce – W Stowarzyszeniu Fides et Ratio
Emisja filmu ” Cristiada” – film zakazany w całym laicko liberalnym świecie
***
Prawdziwa Modlitwa o nawrócenie żydów z liturgii Wielkiego Piątku wg mszału św. Piusa V:Módlmy się za żydów wiarołomnych
aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc,
iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże,
który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił:
wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony,
aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus,
z ciemności swoich został wybawiony.
Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego.
Amen.
Modlitwa została wprowadzona do loiturgii Wielkiego Piątku przez Sobór Trydencki
Obecnie zmieniono jej treść w ramach „dialogizmu z judaizmem

Komentarzy 29 to “Emisja filmu ” Cristiada” – film zakazany w całym laicko liberalnym świecie”

 1. Analityk said

  Odpowiedź na postawione pytania jest prosta.

  Te masońskie, bolszewickie, lewackie i antychrześcijańskie ścierwa boją sie PRAWDY jak ognia, który zniszczy ich świat kłamstwa, terroru, przemocy i pogardy dla prawego człowieka. Oni tylko w takim łajnie potrafia żyć. Oni boją się wzrostu postaw odważnych, prawych, bezkompromisowej walki ze ZŁEM tj. z nimi, którzy to ZŁO sobą personifikują/uosabniają.

  Osobiście mam poważne obawy, że rządząca Polska hołota chca doprowadzić do takiej właśnie konfrontacji aby móc bezkanie mordować chrześcijan w Polsce. Oni w sercu panicznie się Nas – prawych ludzi i chrześcian – boją i dlatego chcą Nas zniszczyć podejmując walkę z telewizja TRWAM i Radiem Maryja.

  My musimy paniętać, że potęga i siła jest w Nas wlana, w nasze serca i mięśnie poprzez naszą wiarę w Jezusa Chrystusa i Najświetszą Maryję Pannę, że tę potęge otrzymaliśmy od Niego i nie cofniemy się przed niczym co jest sprzeczne z Prawdą, z ludzką godnością i życiem według pryncypiów danych nam przez samego Boga.

  Natomiast dla tego masońskiego, satanistycznego, antychrześcijańskiego motłochu nie ma żadnej przyszłości i tak nam dopomóż Bóg.

 2. Analityk said

  PS.
  Ten film mocno przemawia do każdego prawego człowieka. Wystarczy zobaczyć czołówkę/zwaistuna.
  Masoneria boi się powstania przeciw bezbożnym instytucjom ich świata – UE i NWO. Ich plany z pewnościa obróćą sie w ruinę.

 3. cobalt2001 said

  Dlatego trzeba zrobic niezalezna dystrybucje tego filmu za aprobata producentow w Polsce i na Wegrzech

 4. Prometeusz said

  „Dlaczego jest tak trudno znaleźć firmę, która zajęła by się dystrybucją filmu, pozostaje tajemnicą – dodał.”

  Dokąd ludzie będą się wypowiadali takim wycofanym jęxykiem dotąd ja nigdy tego nie zaakceptuję.

  Rzeczą oczywistą jest dlaczego ten film ma problemy z dystrybucją, zatem łatwo można zdefiniować i nazwać po imieniu ową tajemnicę.

  A wielu ludzi jak dotąd boi się tak postępować.

  Więcej odwagi szlachetni Panowie i Panie, zło należy nazywać po imieniu i dodatkowo wytykać palcem.

  To powiedziałem ja – Prometeusz

 5. Dlatego rodacy nie jestesmy sami cala Ameryka Lacinska jest juz przebudzona. Dolaczyly Niezalezne Wegry na wielka skale. Inne kraje Europy tez sie dolacza. Prawdy nie mozna zablokowac. Prawda zawsze zwyciezy.

 6. kuba18 said

  Powstanie Cristeros w Meksyku w roku 1926 miało precedensy w postaci powstania w Wandei, gdzie rewolucjoniści francuscy pod hasłem „Wolność, Równość, Braterstwo” stosowali ludobójstwo i zostawiali spaloną ziemię, czy powstania chłopów w guberni Tambowskiej, kiedy to Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona gazami trującymi uśmierzała bunt głodujących chłopów prawosławnych. Walka z tymi powstaniami była toczona oczywiście w imię postępu przeciw mrocznym siłom reakcji. Zarówno Wandea, jak i powstanie tambowskie nie doczekały się chyba odpowiedniego dzieła filmowego, może „postępowi” reżyserzy boją się tego tematu a może producenci filmowi nie chcą tego finansować. Zachodni przemysł filmowy opanowany jest, jak wiadomo, przez jedną opcję narodowościową.

 7. Sprawa filmu Cristiada Dlaczego Meksyk? 1.5 miliona Meksykanow sie zebralo sie na placu. Jan Paweł II w Meksyku http://www.youtube.com/watch?v=Px2aaWlu9o0

 8. plk said

  Cristiada – trailer

  http://komandir.wrzuta.pl/film/6Gbx405y1hy/cristiada_-_trailer_-_rez._dean_wright

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 10. PolAK mały said

  Po raz pierwszy dowiedziałem się o tym filmie z „Uważam Rze”. Sądząc po zwiastunie jestem przekonany, że to wspaniała produkcja, wykonana z rozmachem i absolutnie nie jest „niszową”, godna uwagi widzów w różnym przedziale wiekowym. Uważam także, iż film powinien śmiało zostać przedstawiony uczniom szkół gimnazjalnych, jako „lektura” obowiązkowa. Niestety! Władzy przeszkadza rzeczywistość stricte katolicka, duch Kościoła i wszystko, co przedstawia w swym nauczaniu, płynącym z Bożego Objawienia. Żydostwo wstrzymuje emisję i czyni zabiegi, by przedsięwzięcie pozostało ukryte, bądź przynajmniej pozostało dostępne dla jak najmniejszej części społeczeństwa. Dziś podobna sytuacja dotyka naszą Ojczyznę ze sprawą TV Trwam – gdzie próbuje się zdławić głos prawdy, by społeczeństwo nie było na bieżąco informowane o poczynaniach żydów i masonów, którzy próbują swymi mackami objąć świat. Nim to uczynią – tj wprowadzą swoje królestwo – królestwo Lucyfera, muszą wpierw pokonać Kościół Katolicki. Dlatego „prawda nas wyzwoli” i to, co możemy czynić, to mówić prawdę, walczyć o nią, zwłaszcza na modlitwie. Szczęść Boże ludziom dobrej woli!

 11. Przemysław said

  Oglądaj link: http://st.dwn.so/v/DS50444A0E

 12. luxjacek said

  #3 Jeszcze dzisiaj będzie na youtube 🙂

 13. tekla said

  witam serdecznie jestem z polski moja sytuacja rodzinna jest trudna odkąd zmarł mi mąż 5 lata temu wychowuje sama syna obecnie ma 18 lat jest uczniem zsz. utrzymujemy sie tylko z renty rodzinnej to jest 1060zł.ja mam 55 lata choruje na serce choroba wieńcowa i silna depresje sporo co miesiac wydaje na leki brakuje mi na żywność i srodki czystosci oraz opłaty 1200zł.zadłużenia i opał a zima coraz blizej brakuje odzież i obuwia dla syna i dlmnie niemam pomocy dlatego zwracam sie do was morze ktoś by mi pomógł jestem juz ukresu załamania i bezradnosci mój tel. 608102859 proszę jeszcze raz o pomoc dla mojej rodziny z góry bardzo dziękuję dpuziak@wp.pl

 14. kuba18 said

  Tak sobie myślę, że gdyby o. Rydzyk znany ze śmiałych i niekonwencjonalnych poczynań puścił „Cristiadę” w TV Trwam, to by przetrącił kark „politycznie słusznym” dystrybutorom filmowym.

 15. emigrantka said

  ogladalam- ktos podal link . Fim oglada sie z zapartym tchem- Przeslanie na dzisiejsze czasy. Trzeb byc czlowiekiem – by zyc a nie egzystowac jako niewolnik.
  Mysle ze dzis ambona powinna zajac sie spr Polska bedzie lub nie. Podstawa jest wiara/ morale , dekalog, xxprzykazan/ rodzina, spoleczenstwo i narod,
  Bierzcie przyklad z Zydow – czy ktos szydzi z ich wiary, czy ciaga za pejsy, czy w przedszkolu nie ucza juz przeslodzonej historii, czy sami nie wymierzaja sprawiedliwosc/ co tam ONZ, Trybunal- pawo silnego a sila to Banki – krzyk – bija .
  w Polsce robi sie wszystko by obrzydzic, wyprac zgodnosci , upokorzyc, Chcesz byc niewolnikiem.
  Na codzien zyje z Meksykanami – rozmodleni, pracowicie ale tez umiejacy sie upomniec o swoje prawa, Czekam kiedy ich czlowiek zostanie prezydentem USA

 16. Zb. Ziemiański said

  Proszę sobie nie mysleć tylko złożyć propozycję tv TRWAM, a z pewnością ten film puszczą.
  I to dla TD. Rydzyka nie będzie żadną śmiałą i niekonwencjonalną kategorią czynu, tylko bułka z masłem.
  Wiele wartościowych filmów emituje TRWAM, tylko trzeba je oglądać.

 17. Po co ogladac z serwerow komercyjnych a tam was przegladaja kto co i kiedy
  Mamybez reklam caly film bardzo dobrej jakosci na naszym polonijnym serwerze z Waszyngtonu i Holandii. Emisja filmu ” Cristiada” – http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html

 18. cobalt2001 said

  Wiele pracy ostatniej nocy. Oba filmy:
  Cristiada
  [video src="http://tvinterpolonia.net/aaa/video/flv/cristiada-2012-napisy-pl.flv" /]
  Hubal ( ktos usunal caly film na Youtube ale mamy na naszym serwerze Polonii )
  [video src="http://tvinterpolonia.net/aaa/video/flv/cristiada-2012-napisy-pl.flv" /]
  pociagnely wielkie ilosci przeplywu danych z Serwerow z Hollandii i przezucilismy na nasze z USA. W chwili obecnej:
  1. Zmienilem nazwy plików na serverze w Holandii
  2. Directive „Redirect” w httpd.conf w Apache jakos nie dziala… a powinna!
  3. Zmienilem adres pliku VIDEO w cristiada-2012-napisy-pl.html na adres
  tvinterpoloni.net …
  4. Wszystkie 5 plików (3 Cristiada + 2 5DniWojny) sa przetransferowane do
  servera RAQPORT.COM do domeny tvinterpolonia.net.
  5. Wszystko chodzi poprawnie i nie odwoluje sie do servera w Holandii ale do
  Waszego w Washington.

  na razie wszsytko
  dziala poprawnie, wedlug starych linków.

  Do uslyszenia,
  Wojtek

 19. cobalt2001 said

  Hubal http://77.81.242.192/pliki/hubal.avi

 20. Maciej said

  Nie polecam tego filmu. Ma „reklamę” dzięki tworzeniu otoczki spisku, ale to nie jest film o chrzescijańskim przesłaniu. Dowódców Cristiady pokazano jako bandytów. Np. ksiądz, który każe spalić żywcem kilkadziesiąt niewinnych osób. Albo: rewolwerowiec, który zabija 14 żołnierzy (ostatniemu, który się podał, każe uciec, a potem strzela mu w plecy). Zaraz po tym następuje scena, w której mówi do kumpli: „We’re Cristeros now, boys” („Teraz, chłopcy, jesteśmy Żołnierzami Chrystusa”). Żałosne. Ten sam „Czternastka” (taką dostał ksywkę) w odpowiedzi na powieszenie księdza w kościele – robi znak Krzyża św. i… wiesza obok żołnierza rządowego – W KOŚCIELE! W ogóle wszystkim Cristeros dyndają krzyże i krzyżyki – jednym na szyi, innym przy pasku. Ta DEKORACJA rzuca się w oczy, ale po za tym w filmie – ani słowa z Pisma Świętego, żadnego chrześcijaństwa, tylko strzelaniny i okrucieństwo, trupy, tortury. Tylko i wyłącznie dwie postaci można uznać za bohaterskie: jednego starego księdza i jednego małego chłopca.

 21. Franciszek said

  Ten film to nie jest bajka dla dzieci z gotowym morałem. Katolicyzm w ogóle to nie jest dawanie gotowych rozwiązań i przepisów na życie, ale uczciwe do bólu stawanie w prawdzie wobec życia. Bez fałszywego idealizmu, angelizmu i pudru.
  Rozumiem, że film zgorszył Macieja. To się zdarza. Takie mamy teraz pokolenie katolików wychowane na janowopałowych farmazonach.
  Jednak wojna to nie jest bajka, gdzie co drugi jest bohaterem, a co trzeci świętym. Tak to tylko u Grottgera i Sienkiewicza. Na prawdziwej wojnie jest i okrucieństwo, i zemsta, i zdrada, i zbrodnia. Do tego jest cała proza: głód, brud, choroby, strach, tęsknota, zwątpienie i zwykła chęć wyspania się w ciepłym łóżku. Poczytaj przyjacielu wspomnienia powstańców styczniowych.
  Film, oczywiście w dużym uproszczeniu, pokazuje prawdę o tamtych ludziach. Byli księża, którzy ulegli pokusie zemsty, byli świeccy, którzy kategorycznie sprzeciwiali się stosowaniu przemocy (zobacz jak zginął główny ideolog walki bez przemocy), byli watażkowie i zdarzali się zdrajcy.
  Rozumiem, że gdyby Maciej znalazł się w tamtej sytuacji to dałby świadectwo co najmniej jak św. Maksymilian Kolbe. No ciekawe.
  Obejrzyj ten film jeszcz dwa albo trzy razy, spokojnie i zwróć uwagę na szczegóły np. że maszynista pociągu, który się poddał powstańcom pokazując ostentacyjnie krzyżyk, potem strzeli w plecy bratu owego księdza. Co ty byś zrobił w takiej sytuacji? – Oczywiście, ksiądz-generał popełnił zbrodnię paląc w pociągu przypadkowych ludzi, ja też to potępiam, siedząc w wygodnym fotelu i popijając herbatkę z cytryną. Ale co ja bym zrobił, gdyby ktoś mi zdradziecko zastrzelił na moich oczach rodzonego brata? Mam nadzieję, że Bóg dałby mi wtedy siłę, abym powiedział: wola Boża. Ale pewności nie mam, bo… znam siebie.
  Zastrzelenie żołnierza, który się poddał, to też zbronia wojenna i nie ma co dyskutować – takie rzeczy zdarzają się na wojnach, nie tylko w Katyniu.
  Ja tez miałem wiele wątpliwości, gdy oglądałem film po raz pierwszy. Jednak oglądając po raz trzeci zrozumiałem, że jednak to jest film katolicki. Przeslanie filmu jest katolickie:
  1) daje świadectwo prawdzie, że przemoc rodzi przemoc i przemocą nie da się rozwiązać problemów – żadnej ze stron
  2) co najważniejsze, pokazuje, że walcząc w słusznej sprawie, człowiek doznaje przemiany na lepsze, a walcząc w niesłusznej – na gorsze: większość głównych bohaterów, nieświętych powstańców, nawraca się przed śmiercią: Catorce, ksiądz-generał, czy sam głowny generał, gdy pod gradem kul najpierw troszczy się o swoją duszę, a potem o życie. Natomiast prezydent, niby zatroskany o pomyślność kraju, dochodzi do oddania złóż naftowych obcemu krajowi, w zamian za broń do tłumienia powstania.
  3) dwóch księży daje świadectwo czystego męczeństwa
  4) Jose – mały łobuziak, który pod wpływem katolickiej pedagogiki starego, mądrego (a potem i bohaterskiego) księdza szybko dojrzewa. Dla mnie to cudowne, że właśnie, bohaterska śmierć starego księdza jest przeżyciem, które nie woła o zemstę, ale o powstrzymanie zbrodni. Jose nie dlatego przyłącza się do Cristeros, aby pomścić starego księdza i fotografa, ojca swojej młodzieńczej sympatii, ale aby powstrzymać zło, wobec którego jego chrzestny (burmistrz) jest bezsilny. Moglii ich powstrzymać tylko cristeros.
  Jose pokazany jest jako właśnie alter Christos, najpierw inspiruje generała, potem ocala życie Catorce, jest torturowany ale wierny, na koniec idzie w eskorcie żołnierzy na męczeństwo, jak sam Chrysus, i te słowa: „wracam do domu” – dla mnie to czysty katolicyzm, bo ten świat nie jest naszym domem.
  I jeszcze rzecz bardzo ważna – śmierc Jose w decydujący sposób wpływa na nawrocenie Generała. Powiedzmy krótko – Jose przyśnił się generałowi, aby ocalić mu życie. I to był dla niego dowód, że istnieje życie pozagrobowe i że ofiara Jose została przyjęta.
  5) interesująca jest też postawa żony Generała – najpierw jest zgorszona, że jej mąż, cynik i kawał drania, zawodowiec, został wynajęty na głównego dowódcę cristeros. On?! Jak można?! A potem daje ona dowód swojej wiary, że udział w dobrym dziele przemieni jej męża… „wróć do mnie jako szlachetny człowiek, którego poślubiłam”. Ona jest też zapewne uosobieniem tych dziesiątek tysiący matek i żon, które modliły się za powstańców, nie tylko o ich życie, nie tylko o ich sukces militarny, ale i o zbawienie.
  6) drobny szczegół, ale bardzo odważny – nie udziela się Komunii św. nawet Generałowi, jeśli wiadomo, że nie jest w stanie łaski – jaki pouczający drobiazg, dla polskich, ekumenicznych, kapelanów od żyrandola.

  Na razie tyle. Jeśli obejrzę jeszcze kilka razy, to coś dopiszę.

 22. Analityk said

  @Franciszek

  Bardzo słuszne są pańskie uwagi, a film jest ze wszech miar godny polecenia.
  Postawa Macieja to przykład kapitulanta przed ZŁEM. On by się jemu poddał aby zatriumfowało bezgranicznie co jest sprzeczne z tym co głosił Chrystus. Zło należy zawsze i wszędzie niszczyć jak robactwo i napiętnować tych co je szerzą.

  Bandyckie lewactwo i komuniści fałszywie głosząc pokój odebrali ludziom prawo posiadania broni – rozbroili ich – a później mordowali według uznania jak gospodarz zarzynający sztuki bydła z własnego stada, którego jest właścicielem.
  Komunista Obama próbuje rozbroić Amerykanów. Mam nadzieję, że mu się to nie uda. Na wieść, że będą takie starania w USA wzrosła sprzedaż broni. Doskonale – przed bandytami i „troskliwymi” wilkami w owczych skórach należy sie bronić.

 23. ewita said

  hm… ja również oczekiwałam w tym filmie więcej chrześcijańskich postaw. Takich jak postawa Jezusa- Głoszenie Dobrej Nowiny milczenie wobec ataków, nastawianie drugiego policzka i śmierć za wiarę. Z tych wymienionych znalazłam tylko śmierć za wolność religijną. A nie przypominam sobie , aby gdziekolwiek w Piśmie Świętym uczniowie Jezusa walczyli lub bili się i zabijali kogoś za wiarę.

 24. ewita said

  to jest film polityczny, a nie religijny!!!

 25. ewita said

  obejrzałam…… cóż…..odsuwając emocje i obiektywnie oceniając, stwierdzam,to jest film polityczny, a nie religijny!!! i nie wiele znalazłam w nim wartości chrześcijańskich, za to mnóstwo humanistycznych i moralnych.

  szczerze mówiąc, przyznaję, ze takie filmy powinny się pojawiać na ekranie, bo mówią prawdę historyczną. Jednak ja oczekiwałam w tym filmie więcej chrześcijańskich postaw. Takich jak postawa Jezusa- Głoszenie Dobrej Nowiny milczenie wobec ataków, nastawianie drugiego policzka i śmierć za wiarę. Z tych wymienionych znalazłam tylko śmierć za wolność religijną. A nie przypominam sobie , aby gdziekolwiek w Piśmie Świętym uczniowie Jezusa walczyli lub bili się i zabijali kogoś za wiarę.
  Zatem w skali od 1 do 6 stawiam „5” za edukacyjno-historyczną wartość przekazu, a „2” za wartości chrześcijańskie”. Ale niech każdy sam oceni.

 26. cobalt2001 said

  Jest caly film bez reklam na naszym Serwerze Polonii W Hollandii i USA ogladajcie i dzielcie sie linkiem. http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html adres do filmu. Wystarczy skopiowac zrodlo strony zeby zamiescic go w dowolnym miejscu. For Greater Glory: The True Story of Cristiada

 27. Franciszek said

  Co niektórzy znają życie i naukę Jezusa Chrystusa głównie z Wikipedii. 😉

 28. cobalt2001 said

  For Greater Glory: The True Story of Cristiada

  http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html
  Hubal
  http://77.81.242.192/pliki/hubal.avi

 29. Danuta said

  Analitykowi odpowiadam: Z treścią wypowiedzi utożsamiam się poza zastosowanymi przez niego dwoma wyrazami:’ścierwa” i hołota”. Te dwa wyrazy są niepotrzebne. Bez tych dwóch słów wypowiedż ma i tak klarowny sens.
  Jutro idę na film „Cristiada” wyświetlany w kinie Apollo w Poznaniu.Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: