Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-04-16

„Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który z nieba błogosławi Wyspy Kanaryjskie i ich mieszkańców. Ten pomnik został podarowany przez Fundację Jan Kobylański i USOPAŁ i inaugurowany przez Biskupa Nivariense Bernardo Alvarez Afonso” – taki napis głosi tablica pamiątkowa pomnika z brązu Błogosławionego Jana Pawła II, który poświęcony został 15 kwietnia 2012 r. w San Cristóbal de La Laguna na Teneryfie. Ta doniosła uroczystość miała miejsce w dniu niezwykłym, bo w dniu Święta Miłosierdzia Bożego, które ustanowione zostało przez Błogosławionego Jana Pawła II podczas kanonizacji św. Faustyny w 2000 roku.

Wydarzenie to zgromadziło wielu wybitnych gości, między innymi z Watykanu Jego Eminencję Księdza Kardynała Santos Abril y Castelló, Jego Ekscelencję Giuseppe Laterza, Henryka Jagodzińskiego, Stefano Sanchirico, Jego Ekscelencję Biskupa Bernardo Alvarez Afonso, Burmistrza San Cristóbal de La Laguna Pana Fernando Clavijo Batlle, jak i innych wysokich urzędników Wysp Kanaryjskich oraz Zarząd Główny USOPAŁ i Fundacji Jan Kobylański wraz z ich Prezesem i jednocześnie fundatorem pomnika Janem Kobylańskim na czele, wysokich dostojników Kościoła Katolickiego w Polsce, prezesów i delegatów wielu organizacji polskich na świecie, profesorów, prasę i wielu, wielu mieszkańców La Laguna i okolic, wśród których jest także wielu Polaków.

Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Santos Abril y Castelló, który uczył języka hiszpańskiego Błogosławionego Jana Pawła II i również wielokrotnie z nim pielgrzymował, w swojej homilii mówił między innymi o niezwykłym świadectwie Błogosławionego Ojca Świętego, o jego wierze, podkreślając to, że był on gotów poświęcić za nią swoje życie. Papież, który tą wiarą żył, zawsze z przekonaniem, że pomocy powinien szukać u Boga. Podczas pielgrzymowania nieustannie z różańcem w ręku. Jest On dla nas wielkim świadectwem w czasach, gdy Kościół przeżywa trudne momenty, wielu chrześcijan jest prześladowanych. Kardynał nawoływał, aby bronić własnych wartości chrześcijańskich, żyć w solidarności, co pozwoli przejść przez życie w prawdzie. Wyraził także słowa wdzięczności wobec Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego za ten wielki hołd oddany Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Po uroczystej Mszy św. na placu Doctor Oliveira przed kościołem La Iglesia Matriz de Nuestra Señora de la Concepción (Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia), który obecnie pełni funkcję Katedry, nastąpiła inauguracja i poświęcenie pomnika Błogosławionego Jana Pawła II. Głos zabrał między innymi fundator pomnika Prezes Jan Kobylański, który zaznaczył, że jest dla niego wielkim honorem uczestniczyć w tej uroczystości, jak i podkreślił, że jest to „hołd, który jest potwierdzeniem braterstwa i przyjaźni pomiędzy narodami i wiary, którą Błogosławiony Jan Paweł II umacniał niemal na całym świecie, gdzie pielgrzymował”.

Złożone zostały bukiety kwiatów od Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej, Fundacji J. Kobylański, delegatów z Polski oraz od przedstawicieli prasy polskiej.

Pomnik z brązu przedstawia Błogosławionego Jana Pawła II w  otoczeniu dwojga dzieci po prawej i po lewej stronie, w typowych strojach kanaryjskich. Przynoszą one  Błogosławionemu Ojcu Świętemu owoce i kwiaty.

Jego realizacja była możliwa przede wszystkim dzięki wielkiemu wsparciu biskupa Diecezji Nivariense Bernardo Alvarez Afonso, a także miejscowych władz.

Prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej od wielu lat jest rezydentem Wysp Kanaryjskich. Przez 14 lat, od 1975 do 1989 roku, był konsulem honorowym Paragwaju w Santa Cruz de Tenerife. Pomnik ten jest wyrazem braterstwa dwóch narodów i darem dla wszystkich katolików tam zamieszkujących.

Prezes Jan Kobylański, który miał honor osobiście poznać Błogosławionego Jana Pawła II, jest fundatorem jego pomników w Argentynie, Urugwaju i w Polsce. Jako Polak, katolik, i wielki Patriota, od wielu lat silnie jednoczy środowiska polonijne w Ameryce Południowej.

Weronika Pachla, Wirtualna Polonia

Reklamy

Komentarzy 11 to “W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II”

 1. Michael P. said

  Wielki respekt dla p. Kobylanskiego i Polakow w Ameryce Lacinskiej.

 2. Wuj said

  I wielki dysrespekt dla polskojezycznych smieci przy korycie w kraju.

 3. lucek said

  Pan Kobylanski podobnie jak Prezes Kongresu Polonii Amerykanskiej Edward Moskal zapisal sie zlotymi literami w historii naszego Narodu. To dzieki takim ludziom zmienial sie kierunek biegu wydarzen w Polsce i nie tylko. ( przynaleznosc do NATO )
  Sa dla nas przykladem jak powinnismy bronic interesow naszej Ojczyzny.i swoich praw miedzy innymi do wolnych mediow. obrone telewizji Trwam.

 4. Wielkie NIE, NIE i jeszcze raz NIE kanonizacji Jana Pawła II ! said

  Jan Paweł II w pewnym sensie przysłużył się obaleniu komunizmu i był „miłym” człowieczkiem, ale to NIE wystarczy, by ogłaszać jego świętym.

  Jan Paweł II dopuścił się wielu GŁUPOT oraz NAIWNOŚCI wchodząc w oszukańczy dyskurs ekumeniczny z różnymi ANTY-chrzescijańskimi sektami się oraz to właśnie ON OTWORZYŁ szeroko drzwi i WPUŚCIŁ żydomasonerię do wnętrza kościoła katolickiego, która ZDEMORALIZOWAŁO oraz podzieliło moralnie kościół katolicki.
  Wprowadzona przez Jana Pawła II żydomasoneria i pod płaszczykiem modernistycznych „katolickich” księży do kościołów katolickich stała się bez-pardonowym “KONIEM TROJAŃSKIM w Kościele Chrystusowym.
  To właśnie ta żydomasoneria przebrana za liberalnych katolików przeprowadziła INFLIRTRACJĘ żydoską nakierowaną na skorumpowanie hierarchów Kościoła, a w szczególności duchowieństwa i hierarchii, zaszczepiając im fałszywe zasady, które z chrześcijańskich zachowały jedynie pustą nazwę zupełnie pozbawioną treści biblijnej mieszając z wyrachowaną ideologią masońską oraz anty-chrześcijańskim judaizmem.

  Jana Pawła II niestety NIE zasłużył sobie na kanonizację ze wzgledu na wprowadzenie LIBERALNYCH pogladów w Kosciele Chrystusowym które spowodowało:

  1. Nieudaną i bardzo SZKODLIWĄ politykę personalną mianowania biskupami hierachów kościelnych OSZUSTÓW intelektualnych jak np. taki Życiński, Gocłowski … i wielu im podobnych szkodników.
  2. Nieumiejętne działania wobec nadużyć seksualnych w Kościele,
  3. Zbytnia pobłażliwość liturgiczna dla księży w Austrii, Francji, USA, Niemczech czy Holandi przez co kościół katolicki został bardzo osłabiony.
  4. Przesadne ekumeniczne otwarcie w stosunku do innych sekt religijnych.

  Gwałtowne otwarcie Jana Pawła II na inne religie po przez ten ułudny „otwarty ekumenizm” bardzo UPRAWOMOCNIŁO oraz WZMOCNIŁO inne sekty i religie niechrześcijańskie, a tym samym OSŁABIŁO lud chrześcijański, który zaczoł być gwałtowniej mordowany przez isalamistów, buddystów … itp.

  Bardzo miły dla wszystkich Jan Paweł II w celach własnego marketingu politycznego przypodobania się żydomasonom ON sprzyjał liberałom i autentycznym heretykom w czasie swojego pontyfikatu, dlatego ci liberałowie doprowadzili do ROZŁAMU w „łonie Kościoła” co właśnie zaplanowała żyd-masoneria

  Jan Paweł II prowadził „politykę STRUSIA”, która polega na przymykaniu oczu na rzeczywistość godzącą w kościół i łudzeniu się, że wszystko jest w porządku …
  Tego typu postawa jest szczególnie typowa dla polskiego katolika, TĘPEGO i głuchego na brutalne ataki rozwydżonych ateistów takich jak ruch pali-kota w Polsce czy też garsujacą żydo-masoneria którą wspierał taki niby katolik jak Lech Kaczyński.

  Liberalny bardzo miły modernista Jan Paweł II dla homoseksualistów i lesbijek spowodował wysyp parafii na całym świecie, które zaczeły się afiszować się jako „homo-przyjazne”.
  Te parafie zaczeły wspierać adobcje dzieci dla chorych psychicznie tzn. homoseksualistów, zaczęto organizować Konferencję Katolickich Lesbijek oraz honoseksualistów … itp.

  “Najsłodszy Jezu, nasz Boski Mistrzu!
  Ty, który zawsze potrafiłeś rozwiać NIECNE ZAKUSY, którymi FARYZEUSZE często Tobie zastawiali sidła, racz rozproszyć zgubne dla nas postanowienia bezbożników”.

 5. Guła said

  To pan Kobylański w samym środku gniazda naszej szarańczy powiedział im że są zwykłe tłuki.
  A une ruki po szwam i schowali się za przedawnieniem. Łącznie z Niezawisłym Sądem.

  Chrystianizacja nie zaczęła się i nie kończy na Polsce. Słuchać hadko pańskich wywodów panie Wielkie NIE, NIE … „Tam gdzie się rąbię … itd”

 6. Prometeusz said

  Biedaczysko. który tu spłodził pseudorozprawkę na temat JPII powinien zacząć ponownie edukację od samego początku – najpierw alfabet dyletancki móżdżku…, może przy pomocy łaski Bożej(o którą usilnie się módl) do czegoś sensownego dojdziesz.

 7. edge said

  @4
  popieram wypowiedz powyzej – @5 , edukacje czas zaczac ,zanim zacznie sie wypowiadac na forum i przez glupote , niewiedze lub zlosliwosc – szkodzic sie zacznie .
  Szanowny obywatelu „NIE, NIE”…., homoseksualizm nie jest choroba psychiczna , obawiam sie , ze myslales o pedofilii , tylko tak wylewajac swoj jad zagalopowales sie nieco .
  Nasz blogoslawiony rodak probowal rowniez te kwestie wytlumaczyc ,ale widac do niektorych nie dotarlo .
  Polecam lekture „Pytania do papieza „, moze jakies swiatelko ducha sie zapali .Powodzenia

 8. j said

  Wlodek Kulinski
  Wirtualna Polonia

  Szanowny Panie Wlodku,
  z przyczyn ode mnie niezaleznych nie moglam w swoim czasie wpisac gratulacji dla Pana w zwiazku z zaproszeniem prezesa Jana Kobylanskiego na te godna i piekna uroczystosc odsloniecia pomnika Blogoslawionego Jana Pawla II. Z wielka radoscia czynie to teraz.
  WIELKIE GRATULACJE!
  Jest to ogromne wyroznienie dla Pana i szacunek dla panskiej wieloletniej pracy w utrzymaniu i prowadzeniu polskiego portalu Wirtualna Polonia.
  Z szacunkiem i wielka sympatia
  jahalinka

 9. TEODOR said

  Słuchać ROTY nie pluć nam w twarz@ 4. wybacz mu Panie

 10. lucek said

  @4
  biedny czlowieku zaslepila cie nienawisc. Modle sie o twoja Odmiane serca.
  Blogoslawiony Janie Pawle II wypros dla niego potrzebne laski . moze to bedzie CUDEM potrzebnym do Kanonizacji.

 11. TezPolonus said

  Jako chrześcijanie-katolicy musimy tać przy Prawdzie.

  Z całym szacunkiem dla zrealizowanej idei pana Kobylański całej jego osoby.
  Zanim zamówił ten pomnik powinien sprawdzić u kogo go zamawia i kim jest ta osoba, która będzie tworzyła rzeźbę papieża Jana Pawła II.
  Właśnie przed chwilą dowiedziałem się z Radia Maryja, że twórcą rzeźby/pomnika Jana Pawła II umieszczoną na Teneryfie jest nie kto inny a prof. Czesław Dźwigaj – tfu-rca masońskiej bluźnierczej Golgoty Beskidzkiej. Film o tej golgocie jest na youtube.com, a ów profesor – jak podają różne media – jest masonem!

  http://blogmedia24.pl/node/55242

  Ciekawe czy na tym pomniku nie są ukryte jakiej bluźniercze masońskie symbole promujące i wychwalające Lucyfera podobne do tych jakie umieścił na niektórych stacjach wspomnianej golgoty. Chodzi mi zwłaszcza o tzw. „lustrzane odbicia”.
  Czy jakiś specjalista od symboli masońskich obejrzał starannie ten pomnik zanim go postawiono na Teneryfie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: