Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Odebrali Wałęsie tytuł „Zasłużonego”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-06-26

„Sprzeniewierzył się ideałom Solidarności” – tak ocenili Lecha Wałęsa związkowcy, którzy odebrali mu tytuł „Zasłużonego dla Solidarności Podbeskidzia” podczas XI walnego zjazdu podbeskidzkiej struktury NSZZ „Solidarność”.

W podjętej uchwale związkowcy przypomnieli, że tytuł „Zasłużonego dla Solidarności Podbeskidzia” traktują „nie tylko jako podziękowanie, ale też jako moralne zobowiązanie do godnego postępowania i promowania szeroko pojętej idei i ideałów Solidarności”.

„Ostatnie wypowiedzi Lecha Wałęsy, w tym zwłaszcza jego postulat „pałowania” protestujących związkowców, odebraliśmy jak sprzeniewierzenie się temu zobowiązaniu i ideałom Solidarności” – głosi zjazdowa uchwała.

Delegaci podkreślili, że są ludźmi honoru; dziękują i nagradzają, ale zawsze też opowiadają się po stronie prawdy i godności. Z tego właśnie powodu – jak zaznaczono w uchwale – zjazd postanowił pozbawić Lecha Wałęsy tytułu.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 64 delegatów, przeciw było 13, a 19 związkowców się wstrzymało od głosu.

Tytuł „Zasłużonego dla Solidarności Podbeskidzia” został przyznany Lechowi Wałęsie w 2005 r. Związkowcy docenili w ten sposób jego postawę w trakcie podbeskidzkiego strajku generalnego w lutym 1981 r. i jego rolę w zakończeniu tamtego protestu.

(PAP)

Komentarzy 5 to “Odebrali Wałęsie tytuł „Zasłużonego””

 1. @ + @ = @@ said

  Jest jeszcze lotnisko pod Gdańskiem, które nosi jego imię i nazwisko. Rzecz niebywała, pewnie wkrótce i tam utraci swój patronat… Kłania się tu nisko scena z „Wesela” St. Wyspiańskiego ze słynną sentencją z Tańca Chochoła: – Miałeś chamie czapkę z piór!

 2. Łupaszko said

  Hebrajski językiem urzędowym w Polsce? Pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydów w Polsce odbył się w Berlinie – podaje Radio Wnet. Na czele ruchu stanął “POlak” pomiot chazarobolszewika POPa niejaki lewak – Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej. Kongres powstał w roku 2007, jednak spotkanie jego członków miało miejsce dopiero podczas berlińskiego festiwalu. Członkowie ruch domagają się powrotu do Polski ponad trzech milionów Żydów, wprowadzenia hebrajskiego jako języka urzędowego, uchwalenia licznych ulg podatkowych, a także zerwania konkordatu Polski z Watykanem. Postulaty ruchu można znaleźć pod adresem: http://www.jrmip.org/ Więcej: http://www.radiownet.pl/publikacje/zydzi-wracajcie-do-polski-fotorelacja-z-berlina#/publikacje/zydzi-wracajcie-do-polski-fotorelacja-z-berlina Tak można by mu podesłać parę tekstów o pracy likwidatorów z AK, tak żeby ten chazarożydowski pomiot i squ..syn wiedział jak skończy. A tak w ogóle po tym co te gnoje naopowiadali w świecie o Polsce i Polakach, ..to ja bym ich wszystkich nawet nie wyrzucił, tylko wypie..olił z Polski natychmiast. Niech się chamy kultury nauczą wreszcie. Czyli już Judeopolonia pełną gębą. Profanacja Polskiego Godła przez żydów. Żydowska okupacja w Polsce nadchodzi. http://gazetawarszawska.com/wp-content/uploads/2012/06/JMRiP1.jpg
  Propozycja zmian w Polsce: http://gazetawarszawska.com/wp-content/uploads/2012/06/JRMiP.jpg
  1. Obywatelstwo polskie dla wszystkich imigrantów
  2. Podatek repatriacyjny na pokrycie kosztów przeprowadzki 3,3 mln Żydów do Polski!
  3. Hebrajski jako drugi język urzędowy w Polsce
  4. Wypowiedzenie konkordatu z państwem Watykan – każda religijna instytucja powinna działać na tych samych zasadach
  5. Wprowadzenie mniejszości do Sejmu i Senatu Najpierw RAŚ a teraz znowu to badziewie! Ja już kiedyś się o tym wypowiadałem. Mówiłem, że za wszelką cenę trzeba zlikwidować działające na polskiej ziemi muzea holokaustu, które nie mają za zadanie dokumentować historii lecz wpływać na przyszłosść ziem polskich. Muzea takie jak w Oświecimiu trzeba zaorać a w ich miejsce postawić znaki religijne ludzi którzy zostali tam okrótnie zamordowani. To jest polska ziemia a nie żydowski skansen do szerzenia nienawiści wśród żydów przeciw narodowi polskiemu. To co się dzieje w Polsce to nie są już niestety przelewki. Jeżeli ktoś myśli, że to tylko szczucie i krzyki myli się bardzo. Będąc w pozie przymykania oczu na wszystko doprowadzimy do naszej narodowej tragedi. Na dzień dzisiejszy prawie pewnym jest, że za 15~25 lat, o ile nie o wiele wcześniej przy takim poblażaniu na terenie rdzennej Polski dojdzie do rozlewu krwi spowodowanym zrywem patriotycznym w celu niedopuszczenia do powstania na naszej ojcowiznie państwa żydowskiego. Aby tego uniknąć czas zacząć pokazywać dosadniej kto jest w Lechistanie panem, tak rasiowcom jak i żydom..Zapraszam na ich stronę…Skoro mają okienko do komentarzy. Proszę tam przelać swoje “ale”, ciekawe czy będą na tyle obiektywni by to pokazać… Mają również okienko JOINUS więc moze wyślijmy tam kilku agentów… Z nimi trzeba walczyc ich sposobami…i to ostro!!!

 3. Łupaszko said

  Przypominam, że Bolek spędził 5 lat w poprawczaku. Wszystko wyczyszczono z dowodami uczęszczania tylko do 5 klas powszechniaka notabene 5 nie zaliczyl, jak i „opozycjonistka” tramwajarska bladź Krzywonoś, oboje kończyli powszechniak wieczorowo.

 4. Zibi Canada said

  Oj Bolek……..lepszy dla Ciebie bylby swit zimowy, i sznur i galaz pod ciezarem zgieta……

 5. Zibi Canada said

  Krzywonos i Walesa to takie gdanskie Nikifory…..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: