Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nie pozostawią ich samych

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-12-20

zdjecie.

.

Jasnogórski Punkt Charytatywny tradycyjnie zorganizuje wigilię dla osób potrzebujących. Do wspólnej wieczerzy biedni, bezdomni i samotni usiądą w najbliższą niedzielę 23 grudnia br.

– Wigilia dla samotnych i biednych to wspólne dzieło Domu Pielgrzyma, a konkretnie pracowników baru Domu Pielgrzyma oraz Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego – wyjaśnił o. Szymon Botul, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego. Zakonnik dodał, że zapisy i zaproszenia dostępne są w Punkcie Charytatywnym, wystarczy tylko podać imię, nazwisko i liczbę osób, które przybędą. – Ilość miejsc jest duża, ale ograniczona – podkreślił.

Tradycyjnie spotkanie opłatkowe rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w Kaplicy Matki Bożej. Początek Eucharystii w niedzielę o godz. 14.00. Tuż po niej w barze Domu Pielgrzyma rozpocznie się uroczysta wieczerza – wyjaśnia Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Jeszcze do dnia dzisiejszego trwać będzie zbiórka produktów spożywczych, które zostaną umieszczone w paczkach dla biednych. Osoby prywatne i instytucje, które chciałyby wspomóc przed świętami najbardziej potrzebujących, mogą składać dary w Punkcie, który znajduje się przy Halach św. Józefa.

Inną akcją organizowaną przez Jasnogórski Punkt Charytatywny jestzbieranie „nietrafionych” prezentów, które następnie zostaną przekazane podopiecznym Punktu. Każdy, kto zechciałby oddać „nietrafiony” prezent, może przekazać go osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze bądź też wysłać pocztą na adres: o. Szymon Botul, ul. O. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa.

Jasnogórski Punkt Charytatywny, który powstał w roku 1994, codziennie opiekuje się ponad 150 częstochowskimi rodzinami. Podopieczni otrzymują chleb, kaszę, mleko czy makaron. Ponadto Punkt organizuje pomoc związaną z konkretnymi wydarzeniami.

IK

NaszDziennik.pl, fot.  M. Matuszak

 

Jedna odpowiedź do “Nie pozostawią ich samych”

 1. marian44 said

  Chceta Wigilię? No to mata „wigilię” Wigilii.
  Czegoś tu nie rozumiem, a tego tu nie objaśniono.Czy nie jest to czymś upokarzajacym, dla tych biednych lub samotnych,Z jednej strony, czesto nie zawinione, upokorzenie brakiem możliwości godziwego spędzenia Wigilii,z drugiej Wigilia 23 grudnia.???
  Ja bym to nazwał /przez delikatność przynajmniej/ spotkaniem opłatkowym,żeby już nikogo dodatkowo nie ranić.
  A sama idea jest piekna i potrzebna, sam kiedyś się „załapałem” na taką i byłem szczęsliwy, że nie musiałem w takim dniu siedzieć samotnie w domu.
  Życzę wszystkim Wesołych Świąt – w rodzinnym gronie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: