Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

EWANGELIA

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-01-27

.
3. NIEDZIELA ZWYKŁA

Słowa Ewangelii wg św. Łukasza

Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.

W owym czasie Jezus powrócił w mocy Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę natrafił na miejsce, gdzie było napisane: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana”. Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”.

Łk 1, 1-4; 4, 14-21

Jedna odpowiedź do “EWANGELIA”

  1. Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia said

    Ks. Mieczysław Maliński – Rozważanie:

    Czy jesteś światłem, które rozprasza ciemności? Czy masz coś ważnego, mądrego do powiedzenia sobie, ludziom, światu? Czy jesteś ciemnością – taką jak ta, która cię otacza, jesteś w nią wtopiony, nie ma cię. I możesz najwyżej opowiedzieć o zbrodniach, o których pisali w gazecie, które pokazywali w telewizji.

    http://www.malinski.pl/?inc=read&id=3011

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: