Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polonia w USA: WIELKI KONKURS POEZJI

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-02-01

WIELKI KONKURS POEZJI

JPII PAPA_Banner

Organizowany przez JP II Polish American Poets Academy, Inc. I Business Card Exchange Group & Media Online w ramach obchodów 10-lecia istnienia JP II Polish American Poets Academy, Inc.

REGULAMIN KONKURU

1. W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od kraju zamieszkania, zarówno poeci z dorobkiem artystycznym, jak i ci, którzy piszą “do szuflady”.

2. Na konkurs należy nadesłać od 1 to 5 wierszy, które mogą być w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe wraz z krótkim listem przewodnim oraz wpisowym wysokości $5 za każdy wiersz należy przesłać na adres: Business Card Exchange, PO Box 11513, Denver, CO 80211, USA.

3. Nadesłane wiersze, których długość nie powinna przekraczać 40 linii, mogą być rymowane lub białe i na dowolny temat. Prace konkursowe nie mogą być wcześniej ogłoszone drukiem ani opublikowane na stronach internetowych, a także nagradzane w innych konkursach.

4. Każdy z przesłanych na konkurs wierszy powinien być napisany na maszynie lub na komputerze i na osobnej kartce czystego papieru, na której powinno znaleźć się również imię i nazwisko poety, adres zamieszkania, nr tel. i adres emailowy, jeśli takowy posiada.

5. Prace konkursowe wraz z listem przewodnim i wpisowym muszą zostać przesłane do

1 kwietnia, 2013. Liczy się data stempla pocztowego.

6. Wpisowe wysokości $5 za każdy wiersz może być przesłane w formie czeku, Money Order lub za pośrednictwem Western Union. Czek lub Money Order powinien być wystawiony na Business Card Exchange.

 

7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na regulaminowe warunki uczestnictwa.

8. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na 1 maja 2013 r. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni na stronach internetowych: www.e-businesscardexchange.com

i www.e-businesscardexchangeco.com w sekcji JPII PAPA.

Najlepsze prace znajdą się również w specjalnym jubileuszowym wydaniu drukowanym.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, będący członkami JPII Polish American Poets Academy, Inc., która w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia, staną przed szansą otrzymania nominacji na tytuł POETY ROKU 2013 i nagrody wysokości $2,000.

9. Business Card Exchange Group & Media Online oraz JPII Polish American Poets Academy, Inc., zastrzegają sobie prawo do publikowania wybranych prac konkursowych zarówno w wersji internetowej, jak i w druku. Autorzy prac konkursowych zachowują prawa autorskie niezależnie od wyników konkursu.

10. Główne nagrody konkursowe:

GRAND PRIZE: $1,000.00

SECOND PRIZE: $500.00

THIRD PRIZE: $200.00

Ponadto przewidziane są nagrody specjalne i wyróżnienia.

11. Prace konkursowe będą oceniane przez panel jurorów pod auspicjami John Paul II Polish American Poets Academy, Inc. i Business Card Exchange Group & Media Online.

12. Wszelkie pytania dotyczące Konkursu i opcji sponsoringu należy przesyłać na adres emailowy organizatorów: jpiipapa@mail.com lub contact@e-businesscardexchange.com .

Komentarze 23 do “Polonia w USA: WIELKI KONKURS POEZJI”

 1. Wuj said

  Co to za pierwszomajowa hucpa? Kim sa ci organizatorzy dla ktorych poezja jest warta piataka?

 2. Wuj said

  A moze to przedwczesny Prima Aprilis?
  „5. Prace konkursowe wraz z listem przewodnim i wpisowym muszą zostać przesłane do

  1 kwietnia, 2013. Liczy się data stempla pocztowego.”

 3. marian44 said

  Od dziesięciu lat poszukuję wierszy w języku polskim, Pani Prezydent JPII PAPA – Barbary Aleksandrowicz.:-)
  Podobnie jak przed laty – ach jak ten czas leci – nie bardzo jest jasna sprawa praw autorskich do wysłanych na konkurs wierszy, za które jeszcze dodatkowo trzeba płacić. Egzotyczne dosyć, prawa autorskie posiadają dwa podmioty – autor i JP II PAPA. Co to za firma „krzak”,czy to ta sama, która udawała działalność w New Jersey i przyjęła wielce zaszczytny tytuł im.Jana Pawła II ???
  Ludzie, nie bądżcie naiwni i przestancie się ośmieszać,chocby nawet wsród polskiej emigracji

 4. Tak. to ta sama Barbara , ktora ponoc uczyla dzieci religii ale pare razy wychodzila za maz .

 5. Ada Wolski said

  Odpowiedz dla Wuja.
  Szanowny Panie/Pani! Nie jest to zart, ale jesli ktos chce sie doszukac w tym zartu to POWODZENIA! Pozdrowienia. Ada Wolski, JPII PAPA

 6. Ada Wolski said

  Odpowiedz dla Mariana44.
  Szanowny Panie (a moze Pani, bo nigdy nie wiadomo ktos ukrywa sie pod pseudonimem) ! Generalnie rzecz biorac, jesli chodzi o prawa autorskie prac przesylanych na konkursy poezji to zawyczaj prawa autorskie pozostaja wlasnoscia autora wierszy. Zazwyczaj, choc nie zawsze. W przypadku Akademii autorzy prac konkursowych zachowuja prawa autorskie. Mowi o tym Punkt 9. Iinformacji o Konkursie. Cytuje:: „Business Card Exchange Group & Media Online oraz JPII Polish American Poets Academy, Inc., zastrzegają sobie prawo do publikowania wybranych prac konkursowych zarówno w wersji internetowej, jak i w druku. Autorzy prac konkursowych zachowują prawa autorskie niezależnie od wyników konkursu”. Pana/Pani pytanie jest zatem niejasne.
  A tak swoja droga, skad tyle goryczy w tonie Pana/Pani wpisu. A moze zechcialby Pan/Pani zrobic cos pozytecznego dla innych? To uszlachetnia. Np. popracowac spolecznie? A moze ufundowac jedna z nagrod konkursowych? Bylibysmy niezmiernie wdzieczni. W imieniu kapituly JPII PAPA goraco zapraszam do wspolpracy. Sle serdecznosci i zycze optymizmu, Ada Wolski, rzecznik JPII Polish American Poets Academy, Inc.

 7. Ada Wolski said

  Odpowiedz dla Zapytanko na Sniadanko.
  Ktokolwiek ukrywa sie pod tym pseudonimem nie moze byc bardziej w bledzie. Ma Pan/Pani nieprawdziwe informacje. Pani Barbara Aleksandrowicz wychodzila za maz tylko raz. Tak na przyszlosc, bardzo prosze najpierw sprawdzic informacje zanim zdecyduje sie Pan/Pani na ich rozpowszechnianie. Dziekuje i pozdrawiam, AW.

 8. Wuj ( maz Ciotki) said

  Ad@5. Przyzna pani ze ustalenie daty rozstrzygniecia konkursu poezji POLSKIEJ na 1ego maja jest zastanawiajace i delikatnie mowiac niefortunne.Natomiast pobieranie oplat za nadeslane prace zwyczajnie niesmaczne.Co reprezentuje ta kwota, tak nisko cenimy polska poezja a z drugiej strony na co ma byc ona przeznaczona.Jeszcze jedno pytanie czy PAPA Inc.( non profit) i Business Card Exchange ( chyba jednak raczej firma nastawiona na zysk) to jedno i to samo, skoro czeki maja byc wystawiane na ten drugi podmiot. Bede wdzieczny ( uzycie rodzaju meskiego juz chyba rozwialo sarkastyczne watpliwosci co do mojej plci) za wyjasnienia.

 9. Ada Wolski said

  Odpowiedz dla Wuja (Meza Ciotki).
  Wprost zenujace! Gdyby Pan: 1/mieszkal w USA i znal realia (mieszkam 26 lat) 2/pracowal spolecznie przez dlugie lata dedykujac swoj czas i finansujac organizacje (organizatorzy konkursu robia to od blisko 20 lat) 3/sponsorowal organizaje, wspieral medialnie, pomagal rodakom w USA (czynimy to od blisko 20 lat) 4/wydawal wlasne pismo w USA 5/wyznawal zdrowe zasady i nie bal sie bronic ich publicznie, itd, itp. z pewnoscia nie napisalby Pan tego co Pan napisal. Pozdrowienia z USA, AW

 10. Ada Wolski said

  I jeszcze jedno Wujek (Meza Ciotki): czy Pan wie cokolwiek o Poets Market w USA, o Poetry Contests, o pracy jurorow, o nagrodach oferowanych, o kosztach organizowanych imprez, itp? Gdyby pan wiedzial, nigdy nie napisalby Pan tego. AW

 11. Wuj said

  Tak sie sklada ze wiem doskonale, poniewaz mieszkam w Stanach od blisko dwudziestu lat, wielokrotnie animowalem zycie kulturalne Polakow w tym kraju i zadalem pani zasadne pytania na ktore nie otrzymalem merytorycznej odpowiedzi.

 12. Andrzej D. said

  Pani Ado, prosze nie tracic czasu dla takich osob. Wiadomo kim oni sa. „Dzieki” takim ludziom rozpadaja sie organizacje, partie i dzieje sie wiele zlego.
  Tacy ludzie nigdy nie docenia drugiego. O Akademii wiemy bardzo wiele i bardzo wiele dobrego, jak i o jej tworcach. Uklony dla Pani. Przesylamy rowniez list na adres emailowy Akademii. Laczymy pozdrowienia. W imieniu calej naszej grupy Andrzej D.

 13. Wuj said

  Ad 10 Mysle ze chodzi pani o realia dotyczace zaistnienia na rynku wydawniczym , co eufemistycznie okreslila pani :poets market ( swoja droga co za paskudny zlepek slow, az dziw bierze ze nie zranil wysublimowanego na poezje ucha..tak zakladam). Natomiast tzw. Poetry Contests ( Bog wie czemu z duzej litery) to po prostu w naszym jezyku konkursy literackie badz recytatorskie. 26 lat w Stanach nie usprawiedliwia kaleczenia ojczystej mowy zwlaszcza jesli ktos aspiruje do miana jurora tudziez rzecznika i ambasadora polskosci.Zegnam.

 14. Dr. Aleksandra W. said

  Droga Pani Ado! Po Pani wypowiedziach odrazu widac z kim ma sie do czynienia. Szkoda, ze ludzi z Pani klasa spotyka sie tutaj naprawde rzadko. To ogromna radosc i powod do dumy dla nas rodzakow mieszkajacych w USA, ze Akademia obchodzi 10 lat istnienia. Gratulacje! Uklony dla wszystkich, ktorzy ofiaruja swoj cenny czas i wspieraja Akademie jak potrafia. Chwala im za to. Szczegolne podziekowania i uklony dla pani Barbary Aleksandrowicz. To aniol nie kobieta! Z pozdrowieniami, Dr. Aleksandra W.

 15. Ada Wolski said

  Odp. dla Wuja: Szanowny Panie, nadal usiluje byc Pan za wszelka cene uszczypliwy. Z Pana wypowiedzi wynika jasno, ze nie ma Pan pojecia o rynku wydawniczym poezji w USA. Odnosze tez wrazenie, ze albo mieszka Pan w Polsce, albo bardzo niedlugo gdzies poza jej granicami. Ja urodzilam sie w Londynie, nigdy nie mieszkalam w Polsce, a tu w USA jestem od 26 lat. Stad moze moj jezyk polski nie jest najlepszy. 🙂 Oprocz jezyka nagielskiego i polskiego znam rowniez kilka innych jezykow. Szanowny Panie! To jednak Pan nie zna terminologii z dziedziny wydawniczej. Tak, to nazywa sie Poets Market, jak rowniez, w przypadkow pisarzy, Writers Market. I tu w USA obydwa te tytuly sa traktowane niczym Biblia dla poetow i pisarzy. Ale co Pan moze wiedziec o tym…Uwazam, ze Pana ton wypowiedzi i zlosliwosc jest w pelni nieuzasadniona i niezrozumiala. Frustracja? Moze. Prezentuje Pan nieprawdziwe fakty, stosuje przeklamania i rzuca klody pod nogi ludziom, ktorzy buduja. Podobno to znamienne dla ludzi pewnej ideologii. Czy pan moze utozsamia sie z nimi? Czy Pan rowniez nalezy do grupy tzw. burzycieli? A moze chcialby Pan porozmawiac prywatnie? Chetnie znajde czas. Pozdrawiam serdecznie mimo wszystko, AW

 16. Ada Wolski said

  Odp. dla Wuja. Jesli oczywiscie to prawda, ze mieszka Pan w USA i animowal zycie kulturalne Polakow w tym kraju (cytuje Pana) to dlaczego nie czyni pan tego nadal? Czyzby dlatego, ze poddal sie Pan spotykajac na swojej drodze takich ludzi jak Pan? A swoja droga, o jakiej dzialalnosci Pan mowi? Mozna prosic o wiecej szczegolow? Jaka organizacja? Gdzie? Kiedy? Z gory dziekuje za te informacje. Moze…okaza sie pomocne? 🙂 AW

 17. Wuj said

  Ad 16: Panie Wolski, czy rozumie pani znaczenie slowa:ZEGNAM?

 18. Salcia said

  Nu tu mi sie bahrdzo podoba szaber $5 od rymow hihihhihihiih
  tega glowa ta Pani Basia

 19. Les G. said

  Droga Pani Ado! Czy ten WUJ to nie jest przypadkiem synalkiem tego mezczyzny, ktory w 2004 badz 2005 roku otrzymal jedna z nagrod pienieznych w formie czeku, w konkursie poezji organizowanym przez Akademie, a nastepnie jego bezrobotny synalek, ktory nosi takie samo imie i nazwisko jak jego ojczulek, skradl konto czekowe Akademii? Policja z New Jersey oraz bank, w ktorym Akademia ma konto, zdolaly go namierzyc. Chciano aresztowac delikwenta, ale prezes Akademii chcac zaoszczedzic upokorzenia Bogu ducha winnemu seniorowi i dla ktorego byl to bolesny cios, wycofala oskarzenie. Junior wykorzystal znajomosci w lokalnym banku i dobra reputacje ojca i placil swoje rachunki pieniedzmi Akademii: Wbrew pozorom okazalo sie to dziecinnie proste. Pieniadze wrocily na miejsce, ale ten dran przez jakis jeszcze czas usilowal „dokopac” Akademii za to, ze zostal zdemaskowany. Czyzby znowu usilowal czynic szkody? Apage satanas! Uklony, Les G.

 20. agent007 said

  A moze SALCIA dofinansowalaby nagrody i dzialalnosc niedochodowej organizacji? SALCIA bedzie sobie mogla odpisac od podatkow (jesli placi takowe za „robote” na domkach). Nawet jesli SALCIA jest nie-pisata i nie-czytata… „nu problema hihihihihihi”.
  Wstydz sie SALCIA!

 21. Ada Wolski said

  Odp. dla Mariana44, a raczej dla Mariana R. z NY. Czy mam przytoczyc Panskie nazwisko? Oszczedze to Panu, o ile wykaze sie Pan odrobina godnosci i rozsadku, jesli Pan takowe posiada. Nie wiem o jakim „krzaku” Pan mowi, ale niech Pan poslucha szanowny Panie R. i wezmie sobie do serca o co prosze: niech Pan sie nie osmiesza i zostawi Akademie i jej zarzad w spokoju. Bo „kto pod kim dolki kopie ten sam w nie wpada”. Taka „przyjacielska rada”. ;-).
  PS. Skad my znamy ten Panski belkot? „44”? Wiemy o czym mowa, nieprawdaz Panie R?

 22. Ron said

  Marian R. nigdy nie grzeszyl inteligencja. Wielu uwaza go tutaj za conajmniej dziwaka. Niektorzy twierdza, ze mu totalnie odbilo w zwiazku z jego „poszukiwaniami”. Kot by sie usmial R. Wzialbys sie chlopie za robote i dal na zatrzymanie.

 23. Cyprian Kamil Norwid said

  Jednym slowem Pierwszomajowa Akademia Pana Kleksa im.Jozefa Stalina

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: