Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Włodek Kuliński: odpowiedź na ataki związane z umieszczeniem linku do „Cristiady”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-02-01

Naruszenie praw autorskich przez umieszczenie linku?

viva.cristo.reyPo umieszczeniu na witrynie Wirtualnej Polonii linku do filmu „Cristiada” otrzymujemy maile, których nadawcy mieli nam najwyraźniej za złe, iż w jakiś sposób naruszamy ich interesy.  Ostatnio w odstępie jednego dnia otrzymaliśmy kolejne dwa listy: jeden uprzejmy, drugi jakby trochę mniej. Postanowiliśmy je zacytować, jako że zawierają dość typowe treści.
List pierwszy, pochodzący od p. Barbary Ziembickiej, dyrektora FT Films w Rzeszowie:

Temat: Cristiada

Witam,
zwracam się do Pana z gorącą prośbą o usunięcie materiału dotyczącego filmu „Cristiada”. Pod adresem
https://wirtualnapolonia.com/2012/12/02/cristiada/
znajdują się takie słowa:

„By zobaczyć film kliknij na obrazek, lub bezpośrednio:
http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html
http://st.dwn.so/v/DS50444A0E„.

Jestem oficjalnym dystrybutorem tego filmu na terenie Polski i planujemy wprowadzić go do dystrybucji kinowej 5 kwietnia. Niestety, pirackie wersje filmu utrudniają nam realizację tego przedsięwzięcia. Serdecznie Pana proszę o usunięcie tego zapisu z Wirtualnej Polonii. Film jest bardzo wartościowy i chcielibyśmy, aby wszyscy Polacy mieli możliwość obejrzenia go w kinach. Będę wdzięczna za interwencję.

Pozdrawiam.
….

Po kilku godzinach list drugi, od p. Tomasza Sianowskiego, napisany dziwnym językiem, psuje wrażenie pierwszego:

Temat: Naruszenie praw autorskich

Działając w oparciu o pełnomocnictwo udzielone mi przez VERO sp. z o.o. (FT FILMS) z siedzibą w Rzeszowie przy al. Wyzwolenia 21/23 wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy pod nr 0000336534, NIP 517-030-12-52, którego skan przesyłam w załączeniu, informuję, iż monitorując sieć internet stwierdziliśmy rozpowszechnianie wideogramów zwielokrotnionych w postaci plików (strumieni plików)  filmowych z katalogu w/w dystrybutora.

Dokonywanie rozpowszechniania filmów w sposób zaprezentowany powyżej wymaga bezwzględnej zgody dystrybutora (właściciela autorskich praw majątkowych do filmów na terenie Polski) na zwielokrotnienie i rozpowszechnianie plików z filmami. Brak takiej zgody (licencji) stanowi działanie na szkodę VERO sp. z o.o. (FT FILMS) i jest jednocześnie naruszeniem przepisów art., art. 116 i 117 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z późniejszymi zmianami i tym samym skutkuje odpowiedzialnością karną, zagrożoną karą nawet do 5 – ciu lat pozbawienia wolności, nie mówiąc już o kwestii naprawienia szkody finansowej powstałej po stronie poszkodowanej Spółki – właściciela praw do rozpowszechnianych filmów jak też zadośćuczynienia i zwrotu uzyskanych ewentualnych korzyści

Z informacji posiadanych od w/w dystrybutora wynika, iż nie udzielili oni Państwu do tej pory żadnej zgody na zwielokrotnienie  i rozpowszechnianie plików z filmami zwielokrotnionych w postaci plików i z uwagi na powyższe apelujemy o natychmiastowe usunięcie nieautoryzowanych plików filmowych z zarządzanej przez państwa strony internetowej takich jak:
– „Cristiada”

https://wirtualnapolonia.com/2012/11/30/ty-i-twoje-dziecko-powinniscie-zobaczyc-ten-film-zabroniony-na-calym-swiecie-cristiada/

Zamieszczony pod „głębokim linkiem” linkiem http://st.dwn.so/v/DS50444A0E

Ze względu na wagę sprawy wynikającą m.in. z ochrony praw twórców i producentów, wyczerpania znamion przepisów prawa autorskiego i praw pokrewnych a także zagrożeń jakie powoduje Państwa działalność w zakresie rozpowszechniania wideogramów (filmów) zwielokrotnionych w postaci plików, oraz zamieszczanie tzw „Głębokiego linku” niniejszy apel prosimy traktować jako jedyne i ostateczne ostrzeżenie przed nieuchronnymi karno – prawnymi konsekwencjami takiego działania.

Pozdrawiam

List p. Sianowskiego tłumaczymy sobie jako próbę zastraszenia Redakcji Wirtualnej Polonii przy pomocy bezpodstawnych zarzutów opakowanych w język prawniczy.

1. Wirtualna Polonia nie „zwielokrotniła” żadnego filmu, a w szczególności „Cristiady”.
2. Wirtualna Polonia nie zajmuje się również „rozpowszechnianiem” żadnych nielegalnych kopii filmów, w tym „Cristiady”.
3. Plików zawierających kopię filmu „Cristiada” nie możemy w żaden sposób usunąć z witryny Wirtualnej Polonii, gdyż ich tam po prostu nie ma i nigdy nie było.

Fizyczna kopia bądź kopie „Cristiady” zostały wykonane przez nieznane nam bliżej osoby trzecie i umieszczone na powszechnie dostępnej stronie DwnShare (http://st.dwn.so). Wirtualna Polonia umieściła jedynie link do powyższej strony – innymi strony podała do niej odnośnik.

Dystrybutor filmu powinien zatem zwrócić się do administratorów DwnShare z żądaniem jego usunięcia. Jako grzecznościową przysługę podajemy adres emailowy: contact@dwn.so

Na koniec jeszcze trzy uwagi skierowane do obydwojga nadawców listów:

1. Podczas premiery w końcu marca w papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum, nieopodal Placu Św. Piotra w Rzymie, producent „Cristiady”, Pablo José Barroso zachęcał do wsparcia promocji i propagowania filmu, aby szybko rozprzestrzenił się na całym świecie.

2. Nie istnieją żadne wiarygodne dane, jakoby kopiowanie na Internecie muzyki, filmów etc. powodowało wymierne straty dla twórców lub dystrybutorów.

3. Jest natomiast faktem, iż osoby kopiujące z Internetu filmy bądź muzykę, dużo częściej kupują również płyty CD, DVD lub BD, a więc zwiększają obroty przemysłu rozrywkowego.

¡Viva Cristo Rey!

Włodek Kuliński, 1.02.2013 Las Palmas

Komentarze 34 to “Włodek Kuliński: odpowiedź na ataki związane z umieszczeniem linku do „Cristiady””

 1. Analityk said

  Czyżby ów Siano-wski to jakiś mason chciwy na pieniądze, żądny manimulacji i stosujący ulubine metody zastraszania?

  Ci ludzie, którzy żądają usunięcia dostępu do filmu „Cristiada” za pośrednictwem stron wirtualnejpolonii najwyraźniej są rozzłoszczeni, gdyż nie mogą:

  -ocenzurować tego filmu i zmanipulaować go usuwając sceny barbarzyńskich zbrodni masonerii przeciw wolnym ludziom a wyolbrzymić tylko sceny kiedy się z tymi masońskimi bandytami wolni ludzie rozprawiali proporcjonalnie do masońskiego barbarzyństwa,
  -nie cierpią tego, że ten film cieszy sie olbrzymią oglądalnością pokazując barbarzyństwo masonów i przestrzegając aby się nie osmielili zwalczać chrześcijaństwo i zniewalac ludzi, bo moze nie byc dla nich litości,
  -że im przechodzi obok nosa okazja zarobienia na dystrybucji tego filmu,
  -na koniec chcą zepchnąć w niepamięć bohaterskie czyny ludzi walczących o wolność tak jak w niepamięć spycha obecna instytucja Tusko-landii w niepamięć czyny polskich bohaterów a śmiecie z GW i Czerskiej jej w tym ze wszystkich sił pomagają szkalując zaciekle to co najszlachetniejsze.

 2. Analityk said

  Stawianie takiego zarzutu jest absurdalne.
  My tutal na tym forum wypowiadany sie w sprawach Polski i Narodu Polskiego pokazując prawdę, wszelkie zagrożenia i fakty historyczne. Każdy z nas ma prawo podać link do każdej informacji która znajduje się na jakimkolwiek serwerze na świecie.
  Domaganie się usuwania linku do prawdziwej informacji i w dodatku, która jest niewygodna dla wrogów Narodu Polskiego, Jego religii, historii i tradycji jest wspóldziałaniem z Antypolakami w Jego okłamywaniu i niszczeniu.
  Oj marzy się wielu wprowadzenia zamordyzmu w Polsce aby ukryć zbrodnie przeciw Narodowi Polskiemu i te ciągotki wychodzą nieustannie na wierzch jak słoma z butów.

 3. Jast said

  Hmm, czy jak się zostało przyłapanym na propagowaniu lewizny to nie lepiej byłoby zrobić o co proszą zamiast mędrkować? Ten film nie miał jeszcze w Polsce premiery a piractwo odchodzi pełną parą (sprawdziłem przed chwilą w google) ..dobre filmy powinny zarabiać na siebie a nie być rozkradanymi. Jakby Barroso chciał by mu się film bezpłatnie rozszedł to by chyba puścił kopie HD na Youtuba bez proszenia kogokolwiek, nie uważasz? Czasem lepiej popatrzeć szerzej poza swój organ węchu.

 4. Oba listy ogolnie mowiac nadaja sie do kosza.
  Nie znam kraju w ktorym byloby zabronione prawnie podawanie linkow do jakiejs strony gdzie mozna przeczytac, czy tez zobaczyc to czy tamto.
  Z tresci obydwu listow mozna wywnioskowac, ze autorzy zainteresowani sa jakby wylacznoscia na ten film na terenie Polski. Internet jest jednak takim wirtualnym terenem, na ktorym obowiazuja troche inne oceny co jest czyje.
  Czy jak podam miejsce gdzie ktos moze kupic ksiazke pod jakims tytulem naruszam czyjekolwiek prawa?
  Nonsens.

  Bardo dobrze Panie Wlodku, ze zaprezentowal Pan te oba listy. Wyraznie nie chodzi o podanie linkow, tylko o to ze linki te sa podane do filmu, na ktory chca miec ci panstwo wylacznosc w Polsce. Ale trafili pod zly adres.

  ¡Viva Cristo Rey!

  Waldemar Glodek
  Polish Club Online
  http://www.polishclub.org
  Modesto, Ca

 5. j said

  Pelna zgoda z przedmowcami.

  Takze rozsmieszyla mnie koncowa argumentacja „poboznie zatroskanej” Barbary Ziembickiej.
  „… Film jest bardzo wartościowy i chcielibyśmy, aby wszyscy Polacy mieli możliwość obejrzenia go w kinach”.

  Czy obejrzany na ekranie komputera film ten stanie sie automatycznie mniej wartosciowy?

  Oj Mamono , Mamono – stalas sie wszechwladnym bozkiem naszych czasow !!!

 6. Obiektywny said

  Emisja filmu pt.”Pięć dni wojny” o ataku rosji na Gruzję również miał być wyświetlany w polskich kinach i to 50 ciu dla dobra polaków aby wszyscy mogli obejrzeć ale raptem po emisji w trzech czy czterech kinach w Polsce przestano go wyświetlać ponoć brak zainteresowania!?. Dlatego metoda upowszechniania w Polsce filmów z przesłaniem została opracowana i są podstawy podejrzewać , że w tym przypadku będzie tak samo . Polactwo przy pomocy pseudo prawników nie rezygnuje szczególnie kiedy im za to dobrze płacą.Takich ludzi w Polsce jest bardzo dużo dla których prawo jest narzędziem tortur na Polaków szczególnie uczciwych.

 7. Julka said

  To pan Sianowski ze spółki VERO trzymał ten film w katalogach i zdecydował się rozpowszechnić kiedyśmy obejrzeli już w internecie? Czy może po zamieszczeniu w internecie, nabył film do swoich katalogów? Tak czy owak mają geschefciarze tupet.

 8. Julka said

  Ps. Ja ten film obejrzałam na innej stronie, ale nie powiem na jakiej.

 9. Ludzka hipokryzja nie zna granic said

  Jak czytam te posty to mi się włos lekko jeży 🙂 …Panowie dorzućcie tu jeszcze kilka linków do shakowanego windowsa, do krojonego Hobbita i zmieńcie nazwę portalu na WirtualnaPasernia.com. Po co cokolwiek kupować? lepiej przecież wymieniać się adresami paserów, taniej wychodzi!? Ani bilet do kina ani płyta DVD nie kosztują majątku a czyste sumienie to rzecz bezcenna zwłaszcza jak ktoś się wypowiada pod tak treściwym nagłówkiem!

 10. keram said

  Re:3 Jast – ” Hmm, czy jak się zostało przyłapanym na propagowaniu lewizny to nie lepiej byłoby zrobić o co proszą zamiast mędrkować?” -Może jednak warto przeczytać dokładnie tekst ,zrozumieć go , jak nie pomoże drugi raz przeczytać ,a później zabierać głos?

 11. Julka said

  ad/9
  Hipokrytą to pan jesteś. Miałam czekać czy może jakiś dystrybutor łaskawie zechce ten film nabyć i pokazać. A co robił jeden z drugim do tej pory? Film miał premierę w marcu ub.roku, reżyser Pablo Jose Barroso skarży się na powszechną niechęć dystrybutorów. W Polce też nie będzie można obejrzeć go wszędzie, więc nie generalizuj Pan i sam sobie oglądaj lansowane barachło.

 12. Prometeusz said

  Potrzebny jest pretekst by hipokryci uczyli nas przyzwoitości(wpis nr3;9) i zarazem mieli powód dowalić Wirtualnej Polonii.

  Te listy do WP w sprawie zdjęcia linku z filmem Cristiada są w swej wymowie żałosne, groteskowe i nie byłyby warte uwagi gdybyśmy żyli w normalnej Polsce.
  Państwo wysokich standardów prawno-moralnych nie daje pola dla urojonych pretensji.
  Odnoszę wrażenie, że nadawcom listów nie chodzi o wyłączność na dystrybucję, bo to się kupy nie trzyma, a o coś zupełnie innego…

 13. Grzegorz said

  Czyba coś niedobrego dzieje się z tą stroną. W pracy nie mogę na nią wejść bo firewall wyświetla wiadomość że są wirusy i strona jest na czarnej liście.

  O co tu chodzi? Czyżby za nielegalną dystrybucje tego filmu? Przecież torrenty wolno ściagać prawda?

 14. cobalt2001 said

  For Greater Glory: The True Story of Cristiada

  http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html
  Hubal
  http://77.81.242.192/pliki/hubal.avi

 15. cobalt2001 said

  Mamy prawa na naszej stronie : For Greater Glory: The True Story of Cristiada

  http://www.tvinterpolonia.com/

 16. Kochana Redakcjo,
  proponuję następny „problem” (niemal wszystkie portale, które umieściły Crystiadę” otrzymują listy…).

  GDY BUDZĄ SIĘ DEMONY

  http://bestplayer.tv/film/9927-gdy-budza-sie-demony-2011-napisy-pl.html

  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=40&p=15620&hilit=Gdy+budz%C4%85+si%C4%99+demony#p15620

 17. smutny kinoman said

  W liscie napisano:
  „planujemy wprowadzić go do dystrybucji kinowej 5 kwietnia”.
  Jesli planuja wprowadzic ten film na przyklad 5 kwietnia 2030 roku – to niech sie nie trudzia. Wczesniej wszyscy obejrzymy na internecie hahahahaha! 🙂 🙂

 18. cobalt2001 said

  Film budzą się demony nie ogladalem jak mozna zobaczyc? A jak nie to mozna umiescic na naszych Polonijnych serverach

 19. Film jest pod linkiem :-), a pod drugim linkiem recenzja i także link do filmu.

 20. Art said

  Jest linkiem ale nie otwiera się.Błędny link?

 21. Ryvan said

  Witryna Wirtualna Polonia dla Polaków umiejących zwyczajnie czytać znaczy, że poświęcona jest Polakom znajdującym się poza granicami państwa. Dla obywateli polskojęzycznych WP to wirtualny wróg. Pozwolę sobie Pani Barbarze i Tomaszowi podpowiedzieć, że zamiast monitorować internet powinni się zająć natychmiastową dystrybucją tego filmu, bowiem jak tu słusznie zauważono twórca Barosso zachęcał do szybkiej jego dystrybucji w świecie. Zatem jeśli ktoś bierze się za „busines” to powinien znać podstawowe jego zasady a nie oczekiwać na dochód
  za monitorowanie internetu i sądowe pościgi. Opóźnienie w jego dystrybucji wynikło albo z powodu nieudolności albo celowego działania antykatolickiego. Ton w jakim eml-e były napisane można odczytywać dwojako z jednej strony troska, by film widziało jak najwięcej obywateli tylko w kinie (oczywiście money bóg) a z drugiej strony szantaż wskazujący na polityczne zainteresowania. Dla pani dyrektor ważny jest dochód i nie sądzę by kiedykolwiek przyszło jej do głowy, że w tym konkretnym przypadku ważniejsza jest liczba widzów od liczby zarobionych złotówek, które mogą przyprawić o niestrawność i utratę sylwetki.
  Jeżeli nadawcy tych eml. potrzebują pomocy w popularyzacji filmu w polskich kinach chętnie im w tym pomożemy. Prosimy zatem o nazwy kin, dni i godziny projekcji. Sądzę , że udział w tym przedsięwzięciu weźmie większość uczestników tego forum. Tak jak możemy widzieć ten film (jedynie) w wydaniu internetowym, będąc daleko od Ojczyzny, tak i możemy prowadzić zdalnie jego reklamę.
  Zapowiedzi założenia Polakom uzdy przy użyciu sądów są jednak procederem haniebnym.
  Może Pan Kuchta i ks. Stanisław wypowiedzą się w tej sprawie.

 22. Cham Wiejski said

  Re „praworządni”:
  Film pojawił się rok temu. Do tej pory dystrybutorom „nie udało” się go wprowadzić na polski rynek.
  O co chodzi? O ocenzurowanie filmu i tyle.
  Straszenie odpowiedzialnością za czyny, których WP nie dokonała, to albo chamstwo, albo skrajna niekompetencja.

  Re 13:
  Tu nie chodzi o żaden torrent. Film jest umieszczony na witrynie DwnShare do oglądania, nie do ściągania.
  A ściśle rzecz biorąc, plików objętych prawami autorskimi nie wolno ściągać w żaden sposób, nawet za pomocą torrentów. Natomiast umieszczanie adresów jest legalne.

  Co do ostrzeżeń „wirusowych” – to po prostu chcą odstraszyć użytkowników. Można zawsze wejść na daną stronę z Linuxa i zobaczyć, co się dzieje.

 23. fides et ratio said

  To nie zupełnie tak wygląda, z tego co się orientuję a trochę się orientuję w temacie – to gdy dystrybutor chce wprowadzić film do kin negocjuje warunki z właścicielami kin i wtedy dostępność pirackich kopii w internecie jest b.ważnym czynnikiem. Nie muszę chyba tłumaczyć, że w sytuacji gdy nielegalne kopie są mocno rozpowszechnione jest to bardzo niekorzystna sytuacja z pozycji dystrybutora a kina wtedy (przewidując-zakładając niską frekwencje) stawiają tak niekorzystne warunki (a co dopiero gdy sytuacja ideologiczna dodatkowo nie sprzyja filmowi), które nieraz powodują ograniczenie dystrybucji do kilku kin a czasem sprawiają, że dystrybutor całkowicie musi się wycofać z kin i to w wielu wypadkach ma miejsce. Film jest wtedy dystrybuowany jedynie przez DVD/Blu-ray ale odzysk z filmu jest wtedy oczywiście sporo mniejsza.
  Do czego zmierzam – nie ma rzeczy, która bardziej zaszkodziła by filmowemu przedsięwzięciu jak nielegalne rozpowszechnienie go PRZED PREMIERĄ (po przejściu przez kina sytuacja wygląda trochę lepiej).
  Krótko mówiąc jeżeli ktoś chce zaszkodzić jakiemuś filmowi to „najlepszym” sposobem jest właśnie rozpowszechnić „pirata” w necie przed premierą.
  Tak więc niestety taka pomoc w krzewieniu wielkiego przekazu tego filmu przez zamieszczanie i szerokie rozpowszechnianie linków PRZED PREMIERĄ jest tak na prawdę chcąc/nie chcąc NIEDŹWIEDZIĄ PRZYSŁUGĄ bez względu na to jak szlachetnymi pobudkami by się nie kierować.
  Odnośnie słów Pablo Jose Barroso to on rozprowadza ten film poprzez dystrybutorów i zdecydowanie nie zachęca nikogo do przedpremierowej dywersji. Film kosztował 12mln$ a przychód jeszcze nie zbliżył się do 10mln$ po przejściu przez największe rynki USA/Meksyk… niech każdy to przemyśli i zastanowi się czy to sprzyja powstawaniu takich filmów czy nie…

 24. Art powiedział/a
  2013-02-02 @ 23:47

  Nie wien dlaczego nie otwiera Ci się. Może to problem programu? Internet explorer nie otwiera. Miałam też problemy i pobrałam Fire Fox, prawdopodobnie na Google Chrome też otworzysz. Powodzenia.

 25. Doc. Jerzy G. Marcowy said

  Jako radca prawny radcy Włodka Kulińskiego stwierdzam, iż list pana Sianowskiego wyczerpuje znamiona przestępstwa określonego w artykule 18 paragraf 2 Kodeksu Karnego:

  Art. 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

  § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

  Czynem zabronionym, do którego p. Sianowski nakłania mego klienta, radcę Kulińskiego, jest usuwanie plików z nie należących do mego klienta serwerów. W konkretnym przypadku chodzi o usunięcie z serwerów witryny DwnShare pliku bądź plików zawierających cyfrową wersję filmu „Cristiada”. Serwery firmy DwnShare nie należą do radcy red. W. Kulińskiego, a zatem próba usuwania z nich czegokolwiek przez red. Kulińskiego będzie przestępstwem zwanym popularnie „hakerstwem”.

  W razie potrzeby nasza kancelaria we współpracy z prywatną firmą prokuratorską z Winterthur (Szwajcaria) z filią w Strasburgu, wyraża gotowość wsparcia Wirtualnej Polonii kompetentną pomocą prawną, prokuratorską i policyjną, wliczając w to sporządzenie jednego lub więcej aktów oskarżenia przeciwko wskazanym przez radcę Kulińskiego osobom, łącznie z doprowadzeniem ich na rozprawę, do aresztu i do zakładu penitencjarnego.

  Doc. Jerzy G. Marcowy, prawnik i mediator.

 26. Art said

  @24
  Dzięki za podpowiedź,ale nie otwiera się.Używam Firefox.
  Oto co ukazuje się po kliknięciu:”Link jest błędny lub został usunięty przez użytkownika.”

 27. j said

  Ad.21 – Ryvan

  Witam! Drogi Ryvanie! Twoje obserwacje sa bardzo celne.

  Jest dokladnie tak jak piszesz.
  Ja na przyklad nie planuje w najblizszym czasie podrozy do Rzeszowa a film obejrzalam razem z rodzinka i przyjaciolmi siedzac sobie wygodnie w Paryzewie 🙂
  Pani Ziembickiej uprzejmie moge podpowiedziec pare trickow jakie zastosowano podczs rozprowadzania „Pasji” Mela Gibsona we Francji.
  Otoz po pierwsze film zakupilo wielu bardzo nim zainteresowanych dystrybutorow.
  Szybko wykrojono co trzeba.
  Nastepnie uruchomiono ogolnokrajowa propagande, ze film zawiera tak drastyczne i przesadzone sceny meczenstwa Jezusa Chrystusa, ze ludzie mdleja na widowni jeszcze przed obejrzeniem filmu.
  Kolejno – wszyscy dystrybutorzy zrezygnowali z dystrybucji.
  Znalazl sie jeden jedyny na cala Francje, ktory nie ulegl terrorowi mediow. Przez „przypadek” byl to wyznawca islamu.
  Pan Bog ma duze poczucie humoru. A, ze podobno nie ma przypadkow, tylko znaki to…….

  Serdecznie pozdrawiam

 28. maniek said

  Proponuje aby sie czcigodni mecenasi zabrali za wytoczenie sprawy firmie Google Inc, za zamieszczanie setek tysiecy odnosnikow dla zapytania:

  http://www.google.com/cse?q=Cristiada download

 29. cobalt2001 said

  200GB transfer/ ogladalnosci http://tvinterpolonia.org/ ten film trzeba wejsc i na dol do filmow tygo filmu z USA 3 dni tego filmu. My mamy pozwolenie ogladania a nie sciagania. Strona jest bez reklam. TV interPolonia powstała z inicjatywy grupy Polaków z Alberty i Ontario w Kanadzie w celu stworzenia Polonijnego Centrum Medialnego. Do współpracy dołączyli nasi Rodacy z Australii i USA. Zapraszamy do współpracy każdego kto chciałby włączyć się do pomocy w realizacji tego niełatwego ale ważnego przedsięwzięcia.

  Poszukujemy osób chętnych do nawiązania stałej współpracy programowej i technicznej. Niezbędne jest stworzenie efektywnego systemu pomocy finansowej oraz rozbudowy zaplecza technicznego. Liczymy również na współpracę oraz wsparcie ze strony organizacji polonijnych działających w wielu krajach na świecie.

  TV interPolonia funkcjonuje przy kanadyjskiej organizacji wyższej użyteczności publicznej pod nazwą: Polish National Unity, Inc. (Polska Jedność Narodowa), która również nadzoruje operacje finansowe dotyczące działalności TV interPolonia.

  Koordynacyjna Rada Programowo-Techniczna

  Jerzy Czartoryski, Aylmer, Québec
  Bogdan Gawroński, Ottawa, Ontario
  Wojciech A. Grabowski, Calgary, Alberta
  Aleksander Maciej Jabłoński, Ottawa, Ontario
  Henryk Kacprzak, Toronto, Ontario
  Ewa Struszyńska, Calgary, Alberta
  Alex Lech Bajan, Arlington, Virginia, USA

 30. cobalt2001 said

  Co mialem na mysli tylko tej jeden film 100Gb uzytkownikow dziennie: http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html
  Hubal
  http://77.81.242.192/pliki/hubal.avi

 31. j said

  Ad.29-Cobalt

  Szanowny Panie Cobalt! Dzieki za linka http://tvinterpolonia.org/
  Znalazlam tam bardzo ciekawe materialy. Miedzy innymi swietny wywiad z prof. Krystyna Pawlowicz w telewizji Trwam. Jest rowniez wspomniany film „Cristada.
  Goraco polecam Panstwu te patriotyczna strone!
  Pozdrawiam

 32. Zb. Ziemiański said

  W moim głębokim przekonaniu film pt „Kolumbia – Świadectwo dla świata” jest bardziej wartościowy i tym samym bardziej godny polecenia i rozpowszechniania.

  Dlatego apeluję do Redakcji Wirtualnej Polonii o zamieszczenie podobnego w swej szacie linku do tego filmu obok linku do „Cristiady”.

  Obejrzałem film o Kolumbii na antenie TRWM, gdzie jest co jakiś czas ponownie emitowany.
  Promocji wartościowych dzieł w dobie szalejącego satanizmu nigdy dość.

 33. Zb. Ziemiański said

  tu link do filmu o Kolumbii: http://pl.gloria.tv/?media=332768

 34. Ks. Tomasz said

  Reprezentuję http://www.ftfilms.org Pełna nazwa Fides et Traditio Films. Jestem dystrybutorem filmu 5 dni wojny i Cristiady w Polsce. W 5 dniach wojny za zgodą producentów zamieściłem wypowiedzi śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Film wprowadziliśmy do 50 kin, ale to również dzięki piractwu nie było dużej frekwencji. Miało miejsce również dyskredytowanie filmu przez wiele środowisk, również patriotycznych. Jeśli Państwo chcą pomóc to proszę o zaprzestanie rozpowszechniania kopi pirackich co jest poza łamaniem prawa również grzechem. Nawiązują do wypowiedzi powyżej nie tylko kradzież jest grzechem, ale i paserstwo.
  Szczęść Boże,
  Ks. Tomasz

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: