Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Basta!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-02-25

.

 Hiszpańscy strażacy odmówili eksmisji 85-latki. „Nie będziemy marionetkami banków”

.
Pracownicy hiszpańskiej straży pożarnej odmawiają uczestnictwa w eksmisjach swoich rodaków. Podkreślają, że ich obowiązkiem jest służba społeczeństwu, a nie bycie „marionetkami banków i ich sługusów w rządzie”.

Strażacy z Galicji, Katalonii oraz Madrytu i jego okolic protestują przeciwko uczestnictwu w eksmisjach mieszkańców. Odmawiają udziału w jakichkolwiek działaniach mogących prowadzić do zwiększenia niedoli osób należących do klasy robotniczej – czytamy w serwisie „Revolting Europe”.

Protest rozpoczął się w sobotę, gdy grupa galicyjskich strażaków odmówiła pomocy w eksmisji 85-letniej Aurelii Rey. Pod domem kobiety zebrało się wówczas ponad 200 protestujących przeciwko eksmitowaniu jej. Strażacy nie wykonali polecenia przełożonych i stanęli po stronie demonstrantów. Po tym wydarzeniu w całej Hiszpanii doszło do demonstracji przeciwko brutalnemu prawu umożliwiającemu wyrzucanie ludzi na bruk.

Nakaz eksmisji dostało już 350 tys.

Obecnie w pogrążonej w kryzysie Hiszpanii obowiązują przepisy, na podstawie których banki mają prawo do odbierania domów swoim dłużnikom. Z tego powodu od 2008 r. nakaz eksmisji z powodu niespłacenia kredytów hipotecznych otrzymało ponad 350 tys. Hiszpanów.

(Fot. Alvaro Barrientos AP)
Reklamy

Komentarze 4 to “Basta!”

 1. Lubomir said

  Niemcy wykupią wszystko. Bardzo podoba im się w Hiszpanii. Podobnie jak w Grecji i we Włoszech. Stąd takie restrykcyjne, iście hitlerowskie prawo o eksmisji, obowiązujące już nie tylko w Hiszpanii.

 2. Joe said

  Czy zlodzieje w Polsce przyjda po rozum do glowy.?…Dzisiaj strazacy w Hiszpani odmowili wspolpracy ze zlodziejami…a jutro wojsko moze odwrocic lufy w przeciwnym kierunku.Czy zlodziejom pracuja jeszcze resztki wyobrazni?

 3. AQQ said

 4. Adam said

  Panie Joe złodzieje już to przemyśleli. Dlatego zamierzają do Polski sprowadzić
  policję z Rosji, Niemiec, a najlepiej z Izraela. Projekt ustawy w toku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: