Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wojciech Cejrowski do Dworaka Jana

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-04-05

List podróżnika Wojciecha Cejrowskiego do Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT: 

Warszawa, 3.04.2013 r.

 

Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Skwer ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 9

01-015 Warszawa

 

Panie Przewodniczący,

od września 2012 roku wystosowałem do KRRiT trzy oficjalne pisma z żądaniem przyznania Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym „multipleksie” oraz z pytaniem, czy służył Pan w przeszłości władzy komunistycznej jako tajny współpracownik. Mimo że były to pisma formalne, nie otrzymałem urzędowej odpowiedzi na moje pytanie.

W związku z tym składam skargę do KRRiT, powołując się na art. 227 kpa, który mówi, że „przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw”.

Jako urzędnik państwowy ma Pan obowiązek odpowiadania na tego typu pytania. Pracuje Pan na usługach społeczeństwa, a nie w prywatnej firmie. Zwlekanie z odpowiedzią czy po prostu ignorowanie oficjalnych pism od obywateli jest nie tylko niestosowne, ale przede wszystkim niezgodne z prawem. Wobec braku oficjalnej odpowiedzi ponawiam pytanie: Czy był Pan tajnym współpracownikiem władzy komunistycznej?

Proszę też KRRiT o rozpatrzenie mojej skargi i pisemne poinformowanie mnie o konsekwencjach, jakie poniesie Przewodniczący KRRiT Pan Jan Dworak w związku ze swoimi zaniedbaniami.

Wojciech Cejrowski

Kopię dokumentu przesyłam do Radia Maryja z prawem do upublicznienia.

Komentarzy 9 do “Wojciech Cejrowski do Dworaka Jana”

 1. Odys Syn Laertesa said

  „Należał do Unii Demokratycznej, był kierownikiem jej biura prasowego. Do 1997 był członkiem Unii Wolności, a następnie Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2001 przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z której odszedł w związku z objęciem posady prezesa TVP. Działa w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa”
  Pan Dworak pomimo nadużywania funkcji SPOŁECZNEJ jaką jest prezesura w PUBLICZNEJ TP. nie został do tej pory przez żadną nadrzędną nad nim władzę przywołany do porządku a że bezkarnośc rozzuchwala to i sobie pozwala odpowiednio nonszalancko do funkcji jaką mu POwierzono…”uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu w podzespole ds. środków masowego przekazu” – więc zna się na rzeczy i wie co ma robic…

 2. Adam said

  Ad 1
  Pan Jan Dworak nie musi być przywoływany do porządku bo on działa zgodnie z wytycznymi
  „grupy trzymającej władzę”.
  A wytyczne tej grupy to niszczyć Polskich katolików, niszczyć historię Polski, niszczyć
  Polski patriotyzm.
  Ażeby nie być gołosłownym wystarczy spojrzeć w Warszawie: w jakim stadium budowy
  jest muzeum historii żydów (i kto w głównej mierze daje na to pieniądze – koszt na razie ponad 200.000.000 złotych).
  A jak wygląda GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA (POLSKIEGO ŻOŁNIERZA).

 3. Lubomir said

  Re: Adam Pół biedy gdy Grupa Trzymająca Władzę znajduje się w Polsce. Gorzej gdy ta Grupa znajduje się np w Berlinie. Marksiści przecież najczęściej byli kojarzeni z tym miastem. Dzisiaj Berlin jest stolicą rozpusty, ateizmu i neonazizmu. Lizusów i stypendystów Berlina nie brakuje w całej Europie. Ostatnio można odnieść wrażenie, że Berlin powiedział: nic bez nas. Niemal cała prasa regionalna w Polsce wykupiona jest przez kapitał niemiecki. Obecność niemieckiego kapitału coraz bardziej jest odczuwalna w radiu i telewizji. Coraz więcej tam sympatii do niemczyzny i antypatii do polskości.

 4. Adam said

  Ad: Lubomir
  Nie wiem dlaczego wszyscy (może to skutek 1939 roku boją się Niemców) – ale tych Niemców
  agresywnych takich jak w latach trzydziestych jest coraz mniej wg statystyk w Berlinie
  jest więcej Turków jak Niemców. A ten rzekomy kapitał niemiecki to kapitał żydowski.
  Niestety takie narody jak POLSKI, Niemiecki, Belgijski, Holenderski, Duński itd. będą
  zanikać na skutek fali imigrantów do Polski z Izraela i nie tylko, a do tych innych państw
  z krajów arabskich i muzułmańskich. Polska była „upatrzona” do rządzenia przez żydów
  już w roku 1920 – wtedy się nie udało – ale już od 1944 – Polska jako na razie „Judeo-polonia”
  jest „nasza”.
  „Naszym” celem była też Rosja – i dzięki Borysowi Abramowiczowi Bieriezowskiemu
  i paru innym tak zwanym oligarchom była za czasów Jelcyna „nasza”.
  Potem był „błąd” bo „postawiliśmy” na skromnego nikomu nie znanego pułkownika KGB
  Władimira Władimirowicza Putina, który nas przechytrzył.
  Oczywiście nasza „grupa trzymająca władzę” w Polsce nie jest tak potężna finansowo jak
  ta w Rosji – ale Rosja to super bogaty kraj.

 5. Lubomir said

  Re: Adam Niemcy pozostaną zawsze Niemcami. I tu nie chodzi wyłącznie o wojowniczego Norberta Rascha z Opolszczyzny, zrywającego tablice z polskimi napisami, czy o ziomkowców: Rudiego Pawelkę albo Erikę Steinbach. Nie chodzi o ziejącego nienawiścią do Polski Udo Voigta z NPD albo o ‚Komando Śmierci’ z Zwickau. Oszczędna w informacjach mówiących o narastaniu agresji wśród Niemców prasa niemiecka, poinformowała, że w krajach niemieckich nastąpił wzrost przestępstw o podłożu rasistowskim. Np w roku 2012 popełniono ich 17 600, o 4 procent więcej niż rok wcześniej. Międzynarodowy nadzór nad krajami niemieckimi to nie był z pewnością zły pomysł. Niemcy robią wszystko, by wyrzucić ze swojego terytorium przedstawicieli zwycięskiej koalicji antyhitlerowskiej. Szczególnie zależy im na wyrzuceniu Armii Amerykańskiej, jednego z głównych gwarantów obecnego porządku terytorialnego w Europie. Niemcy intensywnie pracują nad tym, by Amerykanom nie zabrakło konfliktów zbrojnych w Azji.

 6. Joe said

  Re5…Panie Lubomirze…zle Pan pojmuje…Nie Armii Amerykanskiej ,jedynego gwaranta obecnego porzadku w Europie…tylko od II wojny interesu zydowskiego w Europie…Lobby zydowskie w Europie od czasu zlaczenia Niemiec,jest u siebie.A czas poprzedni to byly tylko przygotowania…pod przykrywka pilnowania porzadku..To jest zasadnicza roznica.

 7. Srul said

  Panie Cejrowski
  w obecnycm systemie totalitarnym żadne organy nie odpowiadają na listy obywateli a mówię to na podstawie moich wielu doświadczeń. I nie ma właściwie do kogo zwrócić się o interwencje.

 8. Zenek said

  W Polsce n a d a l p a n u j e t o t a l i t a r n y s y s t e m sprawowania władzy i dziwię się, że Pan Cejrowski dotąd tego nie zauważył. Gdyby to wiedział, to nie pisałby listów do totalitarnych władz. Z totalitaryzmem się nie rozmawia, bo to nie ma sensu, no chyba że po przyjacielsku.

  Nie wiem kim jest Pan Cejrowski i kogo reprezentuje, chociaż w mendiach go od jakiegoś czasu go nie ma, ale nie wiem czy to na stałę czy chwilowo. Chociaż jego wypowiedzi mi się generalnie podobają i po nich mógłbym go uznać za mego sojusznika, to tak napradę obawiam się tylko przyjaciół…, bo z wrogami sobie jakoś radzę.

 9. Lubomir said

  Dawnym czerwonym karbowym bardzo podoba się rola brunatnych kapo. Tylko jak takie zachowanie ma się do standardów demokracji?. Czy przeróżnym fornalom nie pomyliły się epoki?. Czy chamstwo i szowinizm mogą być tolerowane w obszarze kultury?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: