Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Żydzi byli sami sobie winni”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-04-05

Okładka "Focus Historia ekstra", fot. focus.pl

W wydaniu „Focus Historia ekstra”, dodatku z okazji 70. rocznicy powstania w warszawskim getcie, ukazał się bulwersujący wywiad z prof. PAN Krzysztofem Jasiewiczem. Naukowiec twierdzi, że Żydzi sami sobie są winni Holokaustu. – Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów – zaznacza profesor. Słowa te wywołały ogromne oburzenie.

Prof. Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz zajmuje się tematyką polskich Kresów i dziejów Żydów na tych terenach a także stosunkami polsko-żydowskimi. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Według niego, Żydzi tylko sobie zawdzięczają nieszczęścia, które przez wieki na nich spadały, w tym Holokaust.

„Owe żydowskie bzdury i dane wzięte z sufitu o Żydach zamordowanych głównie przez polskich chłopów to właśnie projekcja zmierzająca do ukrycia największej żydowskiej tajemnicy. Otóż skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu” – twierdzi profesor Polskiej Akademii Nauk.

Okładka „Focus Historia ekstra”, fot. focus.pl

 

Z wypowiedzi profesora wyłania się ponury obraz Żydów. „Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce – że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi” – twierdzi Jasiewicz.

„Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół Katolicki. I Żydzi z tego – jak się wydaje – nie wyciągnęli wniosków” – przekonuje naukowiec. Tezy przez niego przedstawione wywołały ogromne oburzenie.

Burza po słowach profesora

„A gdzie z tej opowieści zniknęli Niemcy? Nie było ich w gettach i obozach zagłady? Nie zmuszali Żydów do określonych zachowań? Nie tworzyli Judenratów w gettach albo Sonderkommand w obozach? Czyżby Żydzi sami się pozabijali na swoje własne rozkazy? – zauważa Katarzyna Markusz na portalu jewish.org.pl.

„Spora część tych, którzy przeżyli obozy zagłady, należała tam do Sonderkommanda. Nigdy nie było to ich własnym wyborem. Nigdy nie było to też pracą przyjemną. Oznaczało jednak, że ich własny wyrok śmierci został choć na chwilę odroczony. Ci ludzie również cierpieli, bo patrzyli na okrutną śmierć swoich bliskich, znajomych lub nawet całkiem obcych ludzi. Patrzyli na tysiące śmierci każdego dnia. Nie wszyscy potrafili sobie z tym później poradzić i już po wojnie popełniali samobójstwo” – dodaje Markusz.

„Po lekturze wywiadu jest mi po prostu przykro – z wielu powodów. Po pierwsze, że to chyba rzeczywisty zmierzch autorytetów, skoro profesor Polskiej Akademii Nauk wypowiada publicznie takie słowa. Przykro mi, że przeprowadzający wywiad nie zadał kolejnego pytania: »Czym zasłużyły sobie na Holokaust miliony zwykłych ludzi z takimi samymi troskami i radościami jak ich polscy sąsiedzi?«. (…) Co wtedy odpowiedziałby pan profesor: czy snułby opowieść o żydokomunie, czy też może sięgnąłby do starszego wyjaśnienia: że zakatowanie dziewczynki w środku jej rodzinnego miasta było zasłużoną zemstą za dzieci przerobione na macę. Sądzę, że po tak postawionym pytaniu panu profesorowi zostałyby już tylko takie »argumenty« albo zamilknięcie i zapłakanie” – to list jednego z czytelników dodatku „Focusa”, który został zamieszczony na stronach internetowych czasopisma.

Zszokowany jest także szef Instytutu Studiów Politycznych PAN prof. Eugeniusz C. Król. Porównuje on wypowiedzi prof. Krzysztofa Jasiewicza do artykułów hitlerowskiego „Stuermera, gdzie głoszono hasło „Żydzi są wszystkiemu winni”. – Być może to bezwiedna analogia, ale zabrzmiało obrzydliwie i fatalnie – ocenia.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, Król będzie rozmawiał z Jasiewiczem, zbierze się też Rada Instytutu, a wcześniej naukowcy PAN mają wydać oświadczenie.

Redakcja przeprasza

Redaktor naczelny magazynów „Focus” i „Focus Historia” – Michał Wójcik przeprosił czytelników za ten wywiad. „Ten list(zamieszczony powyżej – przyp. red), jak i wszystkie inne, które otrzymaliśmy, są dla nas bardzo ważne. Uświadamiają nam, że nasze intencje rozminęły się z wrażliwością Czytelników. Wszystkich urażonych naszą publikacją pragnę serdecznie przeprosić. Nie chcieliśmy urazić niczyich uczuć. Bardzo nam przykro, że tak się stało” – napisał Wójcik i dodał, że tezy Jasiewicza „rzeczywiście są skrajne i bulwersujące”.

„Byliśmy zdumieni, że tak skrajne poglądy może głosić pracownik naukowy wysokiego szczebla, obrażając przy tym inaczej myślących” – napisał naczelny Wójcik. Wyraził przy tym nadzieję, że nikt nie będzie utożsamiał poglądów redakcji ze stanowiskiem profesora Jasiewicza.

(KK)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandaliczne-tezy-profesora-pan-zydzi-byli-sami-so,1,5460135,wiadomosc.html

Komentarzy 48 do “„Żydzi byli sami sobie winni””

 1. solkraken said

  całe plemię azkeNAZI w NKWD, KBW UB też było wbrew swej woli… i wiedzy???

 2. Zenek said

  Ale to przecież jest od dawna wiadomo, że Żydzi Żydom zdotowali ten los.

  We władzach III Rzeszy było ich nie mniej niż na Wall Street, czy w Kominternie. Dlatego nie wiem o co dzisiaj ten cały rejwach?? No ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o dudki. A wtym zawsze byli biegli, przebiegli, brutalni i bezwzględni, co od wieków tragicznie odbijało się na ich „sąsiadach” obrzydliwie i z pogardą nazywanymi przez nich samych – gojami… Dlatego goje miejcie się na baczności.

 3. Gazda said

  Nie wchodzac w meritum sprawy, chyle czola przed Prof. Jasiewiczem za Jego odwage cywilna, na ktora tylko bardzo niewielu by sie zdobylo.

 4. onecik said

  tom006 :
  Ten kto zna historię ten wie skąd brała się taka nienawiść do Żydów. Niestety mało kto dzisiaj zna historię i takie poglądy profesora są od razu krytykowane. I młodzi ludzie nie mają pojęcia jak wygląda życie z narodem wybranym w jednym państwie. Przed II wojną światową wszystko zmierzało do realizacji jednego scenariusza: Rdzenni Europejczycy mieli być służącymi u Żydów. A Żydzi mieli rządzić jako naród wybrany. Do tego wszystko zmierzało. Mieli oni zamiar przejąć władzę. I to by im się udało. Mieli wyż demograficzny i kapitał w swoich rękach. Naród wybrany jest stworzony do tego by rządzić a nie być gościem w obcym kraju.
  zwiń

 5. onecik said

  bokasyko :
  Te oto słowa powinien mieć każdy Polak pod ręką, w domu , w pracy, w urzędach, posłowie w Sejmie, członkowie rządu: „Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce – że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi”!
  To bardzo ważna konstatacja, która powinna bronić przed nachalnością Żydów.

 6. Oprócz Pana profesora Jasiewicza mamy ot Michalkiewicza
  Polecam. Długie ale jak posłuchacie to stanie się za krótkie.

 7. andrzejek2010 said

  Jest jeszcze ten pan:

 8. Polonus said

  Kiedy padło sformułowanie o „ostatecznym rozwiązaniu problemu żydowskiego”, Żyd, sąsiad mojej Mamy, powiedział do Niej te słowa: – spotyka nas zasłużona kara za to, co chcieliśmy Wam Polakom zrobić. Więcej nie powiedział, mimo iż Mama moja dopytywała, o co chodziło. Później dopiero dowiedziała się o próbach tworzenia Judeopolonii na kresach wschodnich i jakim kosztem to miało się odbyć.
  Wygląda na to, że Bóg ma rację nazywając Żydów narodem o sztywnych karkach. Dziwię się tylko, że jako b. inteligentny naród, nie potrafi wyciągnąć wniosków z przeszłości.
  Musimy jednak pamiętać, że Chrystus oddał życie również za ten naród i za pozostałe.

 9. @ + @ = @@ said

  Rzydzi sami „pracują” na swoją bżydotę. Wciąż myślą, że zjedli same rozumy, a drugich uważają za ciołków. Holokaustolodzy na odległość. Aj, waj!

 10. @ + @ = @@ said

  Przed chwilą znalazłem głos z Onetu:

  „Pochodzenie Tuska jest dla wielu sprawą delikatną. Jest to nazwisko jest bez wątpienia żydowskie. Przed wojna w Bełchatowie było parę rodzin o nazwisku Tusk. Mendel Tusk z Lejzorem Warszawskim mieli dwie fabryczki.Chaim Tusk miał też fabryczkę i zatrudniał 50 osób i płacił robotnikom 15 kopiejek na dzień, co starczało na dwa kg chleba. (rok 1899) (Jewish Records Indexing – Poland).

  Na Kaszubach przed 1900 r. nie było żadnego Tuska. Z największym prawdopodobieństwem jego rodzina pochodzi z dawnych kresów wschodnich. Potem się przenieśli do guberni.”

  Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-chce-porozmawiac-z-piechocinskim-o-glosowaniu,1,5460608,wiadomosc.html
  komentarz ~yyyylll do ~żądaniapol

 11. Lubomir said

  Re: @+@=@@ Informacje zamieszczane na ‚Onecie’ często mają za cel odwrócenie uwagi Polaków od istoty rzeczy. ‚Onet’ jest przecież obecnie własnością marksistowsko-niemieckiego oligarchy Axela Springera. Dla mnie istotą rzeczy jest np że Żydzi byli często wykorzystywani jako niemieccy agenci. Przede wszystkim dlatego, że biegle mówili po niemiecku i mogli znakomicie kontaktować się z Niemcami. Jednak nie brakowało Żydów żyjących swoim własnym życiem, ale lojalnych wobec polskich sąsiadów.

 12. A.K. said

  Brawo panie profesorze nareszcie pojawił się odważny człowiek który powiedział prawdę o idiotach wybranych

 13. Troll said

  Takie poglądy to czystej wody faszyzm i antysemityzm. Trochę umiaru!
  http://wackiemososne.blogspot.com/2013/04/zydzi-sami-byli-sobie-winni-czyli.html

 14. @ + @ = @@ said

  # 11
  Wiemy o tym Panie Lubomirze, wiemy. Ale czasem trafią się tam jakieś „rodzynki”. Znacznie gorsze od niego g**** to g******.pl. Onet przynajmniej czasem jakąś rzecz przemyci, a g****.pl tylko zajątrzy. „Konkurują” z onetem są interie i wp. O2 to kompletna bryndza i smietnik. Zostają nam niezależne.

 15. 3 lata więzienia za modlitwę św. Piusa V ?

  http://www.bibula.com/?p=72

 16. gosh said

  Czemu ktos kto uratowal zyda zasluguje na pomnik a ktos kto uratowal Polaka juz nie ?
  Czemu ktos kto uratowal zyda jest „sprawiedliwym wsrod narodow” a ktos kto nie uratowal, bo nie mjial takiej mozliwosci, jest wykluczony z bycia sprawiedliwmy czlowiekiem ?

 17. gosh@

  Jeszcze trzeba dodać pytania:
  Cy istnieje na ziemi inny naród, który ma określenie wspólne dla ludzi ze wszystkich innych narodów tak jak Żydzi mówiący na innych goj?
  Dlaczego wszyscy piszą goj z małej litery skoro jest to wspólna nazwa dla wszystkich narodowości poza żydowskim?

 18. Żydzi w kierownictwie UB
  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=142&t=47&p=15527&hilit=%C5%BBydzi#p15527

  Artur Łoboda: Największa teoria spiskowa okazała się prawdą. Ludzkość płaci za to wysoką cenę.
  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=142&t=211&p=16588&hilit=%C5%BBydzi+w+czasie+wojny#p16588

  W czasie wojny nie tylko kolaborali z Niemcami , ale donosiali na Żydów. Ponadto założyli, że jeżeli będą posłuszni Niemcom to przeżyją wojnę, byli posłuszni i krzywdzili wszystkich dookoła.

 19. „Żydzi tylko sobie zawdzięczają nieszczęścia, które przez wieki na nich spadały, w tym Holokaust”. – Słusznie, bo to za nieposłuszeństwo sam Pan Bóg rozproszył uparty i nieposłuszny naród.

 20. Mario said

  Nareszcie jakiś odważny człowiek powiedział to co myśli, to co od dawna jest ukrywane przed polskim narodem. Takich ludzi brakuje w naszym kraju. Krótko mówiąc CHAPEAU BAS panie profesorze.

 21. Mirek said

  „Słowa te wywołały ogromne oburzenie.”
  Prof. Jasiewicz powiedzial to co wielu ludzi wie i o czym pisano na swiecie od lat. Chwala mu za slowa prawdy.
  Ukrywane fakty gdy wyjda na swiatlo dzienne zawsze wywoluja swiete oburzenie lub sa wysmiewane.

  „Narod wyprany” ma rzadzic swiatem. Tak mowia im ich „starsi i madrzejsi” przygotowujac dla nich nastepny festiwal holo na ktorym zbija forse. To tylko kwestia czasu.

 22. Joe said

  Slowa prof. Jasiewicza wywolaly oburzenie????A dlaczego nie wywolaly oburzenia slowa Rockefelera w czasie II-wojny….
  „Jedna krowa w Izraelu jest wiecej warta….niz wszyscy Zydzi w Europie”????Dziwne prawda?

 23. „Widmo krąży nad Polską, widmo donosicielstwa” POLECAM: http://prlbis.blogspot.com/2013/04/widmo-krazy-nad-polska-widmo.html

 24. Zenek said

  Jest reakcja oburzonego środowiska poprawnego politycznie. Można się wypowiedzić, bo motłochowi to umożliwili.

  Zanaczam, że w petycji jeśli bronimy profesora głosujemy NIE/PRZECIW (Uważać, żeby się nie pomylić, bo już pomyłki są)

  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9493

 25. Analityk said

  @Joe

  Nie wachajmy się i dziś powtórzyć za Rockefelerem, że “Jedna krowa w Izraelu jest wiecęj warta….niz wszyscy Żydzi w Europie”. Powód jest oczywisty.

  Ci w Europie to czysta żydobolszewia – tfurcy i zarządcy komunizmu – najbardziej przestępczy i złodziejski element narodu żydowskiego niszczący jej korzenie – chrześcijaństwo, okradający całe narody i robiący z niej kulturowe bagno poprzez multikulti i mieszanie ras z poza Europy z jej mieszkańcami. Oni nigdy nie zbudowali komunizmu i go nie zbuduja oraz nigdy nie zbudowali kapitalizmu i go nie zbudują z prostej przyczyny, że jako bandyci, zlodzieje i przestępcy potrafia tylko rabować aby życ na czyjs koszt.

  Przykre tylko, że tak wielu Europejczyków jest tak zdegenerowanych – krańcowo głupich – że przyjmują narzuconą sobie kulturę talmudyczną która ich zgubi tak jak wielokrotnia gubiła naród żydowski. Mało tego oni nie rozumieją, że Zydzi ZAWSZE będą ich traktować jako krańcowo GŁUPICH gojów, którymi posługuja się do walki z najbardziej wartościowymi patriotami we wszystkich narodach europejskich a zwłaszcza w Polsce, która sobie upatrzyli jako obszar na zbudowanie sobie ziemi obiecanej w sercu Europy – Judeopolonii.

 26. Zenek@ i pozostali Państwo…………………………..U W A G A

  Domena petycje.pl należy do pana Wojciecha Siwca zamieszkałego:
  ulica: 1716 Ave. Monte Vista
  miasto: CA 91773 San Dimas
  lokalizacja: US

  Kto chce zobaczyć jak mieszka to zapraszam do wycieczki:

  https://maps.google.pl/maps?q=1716+Ave.+Monte+Vista+CA+91773+San+Dimas&ll=34.080718,-117.840375&spn=0.005581,0.008272&sll=34.081254,-117.841014&layer=c&cbp=13,211.09,,0,0.07&cbll=34.081419,-117.840788&gl=pl&hnear=1716+Avenida+Monte+Vista,+San+Dimas,+Los+Angeles,+California+91773,+Stany+Zjednoczone&t=m&z=17&panoid=hM8GUL6r3eoySPpSiPrtTQ

  Szukałem na stronie petycje.pl jakiejś gwarancji. która by dawała cień przekonania, że jest to strona wiarygodna, mająca jakieś umocowanie prawne. niestety mnie nie przekonują literki w opisach strony. Podejrzewam, że Wojciech Siwiec zarabia na danych osobowych pozyskiwanych od tych „za” i „przeciw” a że petycji sporo to i kasy też. Nazwisko też mi się dziwnie kojarzy.

  Znalazłem też stronę na której ktoś wcześniej badał pana Wojtka. na tej stronie opisuje, że dom pana Wojtka jest wystawiony na sprzedaż, lecz oferty są już nieaktualne.
  opisuje to grasta post nr 5
  http://www.zlikwidujzus.com/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=334&rowstart=5600

  To telefony do pana Wojtka Jeśli ktoś chce zapytać co pan Wojtek robi z petycjami to wystarczy zatelefonować.
  (626) 858-9466, (626) 858-0545

  A tutaj ogłoszenie sprzedaży domu aktualne za $281,838 (na pewno sprzedaje aby mieć fundusze na utrzymanie strony petycje.pl)
  http://www.zillow.com/homedetails/609-N-Monte-Vista-Ave-San-Dimas-CA-91773/21530373_zpid/

  OK

  Dajmy spokój panu Wojtkowi od petycji i zastanówmy się nad nami.
  Zarówno ci na „tak” jak i ci „przeciw” pokazują tyle ile chce pan Wojtek. Niektórzy podają e-mail do publicznej wiadomości, ale tacy nierozsądni są całe szczęście tylko w grupie na „tak”. Jedna pani oddająca głos na „tak” rozbawiła mnie pisząc: „Jestem autorką pomnika w Jedwabnem”
  A ja jestem autorem kupy którą zrobiłem dla Wojewódzkiego aby sobie włożył w nią flagę lecz nie polską tylko inną.

  A teraz poczytajmy co ludzie piszą oddając głos na tak i na nie:

  TAK

  Petycja # 9493 Warszawa 04-04-2013
  Stanowisko w sprawie wywiadu Krzysztofa Jasiewicza dla kwietniowego numeru
  »Focus Historia Eks
  #
  Podpisu Imie, Nazwisko Lokalizacja Komentarz
  177 Bertold Kittel Warszawa
  176 mgr Krystyna Kukucka Włocławek
  175 Jacek Ślusarczyk Kraków / Małopolski Prezes zarządu Tygodnika Powszechnego
  ( 174 ) Małgorzata Maniszewska Bydgoszcz / Kujawsko
  Pomorskie
  Jestem przerażona poglądami które głosi ten
  pan, ale to nie pierwsza jego antysemicka
  publikacja.
  ( 173 ) Małgorzata Krasucka artysta
  plastyk Warszawa/ Mazowieckie
  ( 172 ) prof. Michał Nawrocki Warszawa
  171 Wiktor Kornblit Warszawa
  ( 170 ) Jan Minkiewicz Amsterdam, Holandia
  Wstydzę się za Polskę, a szczególnie za PAN,
  ze takie kreatury „niby” nalezą do elity
  naukowej kraju
  169 Eryk Piasecki Warszawa
  Prof. Jasiewicz juz poprzednio nie ukrywał
  swoich antysemickich poglądów, jestem
  zbulwersowany biernością jego kolegów i
  przełożonych.
  ( 168 ) Marek Zalejski Warszawa
  Jestem zdumiony: ten tekst jest od trzech
  tygodni w kioskach – i dopiero musiała go
  zauważyć GW, abyśmy się policzyli.
  ( 167 ) Jan Ordyński Warszawa
  ( 166 ) Julia Marczyńska Warszawa
  ( 165 ) Anton Marczyński Warszawa
  ( 164 ) Antoni Michnik Warszawa / Mazowieckie
  ( 163 ) Agnieszka Traczewska Kraków
  ( 162 ) Sławomir Olzacki Warszawa
  161 Ewa Trafna Warszawa Jestem autorką pomnika w Jedwabnem.
  ( 160 ) Hanna Węgrzynek Warszawa
  ( 159 ) Marta Petrusewicz Cosenza/Wlochy
  Zgadzam sie w pelni z trescia i wywazonym
  tonem petycji. Wypowiedzi Krzysztofa
  Jasiewicza sa glupie, klamliwe i kapiace
  nienawiscia.
  ( 158 ) prof. Przemysław Czapliński Poznań/ woj. wielkopolskie
  ::::::www.petycje.pl:::::: http://www.petycje.pl/petycjeWydrukListaPodpisow.php?petycjeid=9
  1 z 8 2013-04-06 23:00

  NIE

  Petycja # 9493 Warszawa 04-04-2013
  Stanowisko w sprawie wywiadu Krzysztofa Jasiewicza dla kwietniowego numeru
  »Focus Historia Eks
  # Opini Imie, Nazwisko Lokalizacja Opinia
  ( 107 ) Tomasz Stanisław Zabiełło Szczecinek
  Prawda zawsze się obroni, chociaż tak wielu
  obcych broni nas przed prawdą. Tu jest Polska
  !
  ( 106 ) Lucyna Łopaciuk Siedlce niedługo odezwać się nie będzie można we
  własnym domu
  ( 105 ) Jędrzej Susek Piaseczno Mazowieckie Jasiewicz ma rację
  ( 104 ) Eugeniusz Ostrowski Gdańsk Proszę szanować wolność słowa.
  ( 103 ) Dominik Skalski Łódź Zbędny…
  ( 102 ) Michał Krasiński Kołbiel
  ( 101 ) Krzysztof Krysz ZGIERZ
  prawda nawet ta najgorsza jest lepsza niż
  oszustwo bo pozostawia poczucie godności . w
  tym artykule jest sama prawda
  ( 100 ) Adam Karpiński Łódź
  ( 99 ) Sebastian Cichon Swidnica
  Mam byc tolerancyjn e w stosunku do
  transseksualistow, homo itp a jak czlowiek
  napisze co mysli to nie moze sie spodziewac
  tolerancji. Hipokryci
  ( 98 ) Marek Gorczyca Płock Jeśli Polak cokolwiek napisze o Żydzie to jest
  niszczony.
  ( 97 ) ROMAN KUBOT KĘTRZYN
  Nareśie prawda powoli wychodzi najawprawda
  o narodzie wybranym do czynienia
  wszelkiego zła.
  ( 96 ) Jakub Fic Łódź / Łódzkie Mamy prawo do prawdy, nawet jak komuś jest
  to na rękę.
  ( 95 ) Jan Sekunda
  ( 94 ) Jan Kowalski Bielsko-Biała / Śląskie sdf
  ( 93 ) Radosław Pauli Gdańsk Żenujące są te ciągłe „ajwaj”, na każde słowa
  prawdy.
  ( 92 ) Piotr Slusarczyk
  ( 91 ) Pawel Skupien Krakow
  ( 90 ) Boguslaw Pasko Berlin
  Stanowczo NIE popieram tej petycji!!! jest
  pogwalceniem wolnosci wypowiadania
  wlasnego zdania i godnosci narodu polskiego,
  jest zdrada stanu!
  ( 89 ) Patryk Prusek Tarnów / Małopolskie
  ::::::www.petycje.pl:::::: http://www.petycje.pl/petycjeWydrukListaPodpisow.php?petycjeid=9
  1 z 6 2013-04-06 22:56

  Zapraszam do dyskusji.

 27. Joe said

  Re 25…I takim oto sposobem Panie Analityku,mamy odpowiedz na sytuacje pana .Profesora….Nie udalo sie hazarkiej dziczy z najazdem tatarskim,nie udalo sie z bolszewickim w 20-tym.Calkiem niezle im idzie w czasach nam wspolczesnych.Tylko pytam siebie samego.Czy tym razem najechana dzicz to rzrozumie,czy bedzie dziko napadac na takich ludzi jak Pan prof.Jasiewicz i Jemu podobni???A zbyt wielu ich nie ma….o nie.

 28. Analityk said

  Bulwersujące jest to, że – wspomniany w artykule – pan redaktor Michał Wójcik jest tak usłużny dla środowisk filosemickich i z taka gorliwoscią odcina się od PRAWDY podanej przez prof. Krzysztofa Jasiewicza. Nawidoczniej ma ku temu jakies ważne powody np. obawa utraty pracy.

  Dla Żyda najwazniejsze jest jego JA i pogoń za bogiem, któremu na imię mamona. Historia pokazała, że oni nie cofali się przed żadnym niemoralnym czynem nie patrząc na koszty społeczne, aby zagarnąć czyjąś własność. Później jak ograbieni chcą odzyskać swoją własnośc to Żydzi krzyczą o antysemityźmie i dążą do wypowiadzenia im wojny.
  Przecież to oni wypowiedzieli Niemcom wojnę w 1933 roku pierwsi!!!

  Zdziwienie – proszę czytać co napisał blisko 2 lata temu p.St.Michalkiewicz:
  (…)
  historia się powtarza, ale oczywiście jako farsa. Kiedy byłem w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, uwagę moją zwróciły nawet nie opowieści w stylu barona Munchhausena o rzekomych powstaniach w gettach, ale przede wszystkim, kompletny brak jakiegokolwiek wyjaśnienia przyczyn takiej popularności antysemityzmu w Niemczech. Można było odnieść wrażenie, że intencją autorów ekspozycji jest wzbudzenie w widzach przekonania, że w Niemców wstąpił
  diabeł. Tymczasem niewygodna prawda jest taka, że na skutek reparacji wojennych, jakimi Niemcy zostały obciążone w traktacie wersalskim, w roku 1923 doszło tam do hiperinflacji, która zniszczyła niemiecką klasę średnią i pożarła oszczędności Niemców. O ile w roku 1921 dolar kosztował 75 marek, to w roku 1923, już 5 miliardów!
  Korzystając z tej hiperinflacji Żydzi stali się właścicielami co najmniej jednej trzeciej nieruchomości w Niemczech, przede wszystkim w miastach. Na własność Żydów przeszło 150 banków, podczas gdy w rękach Niemców pozostało zaledwie 11. Oblicza się, że w 1928 roku Żydzi byli właścicielami co najmniej 80 proc. akcji, jakimi obracała berlińska giełda, zaś w roku 1933, kiedy hitlerowcy rozpoczęli już represje na tle rasowym, zwolnili z tego powodu aż 85 procent brokerów berlińskiej giełdy. Żydzi praktycznie zmonopolizowali wszystkie instytucje opiniotwórcze, to znaczy – prasę, wytwórnie filmowe i teatry i kontrolowali około połowy przemysłu ciężkiego. Kropkę nad „i” postawił 7 sierpnia 1933 Samuel Untermeyer, Przywódca World Jewish Economic Federation, publikując w „New York Times” manifest, w którym czytamy:
  „The Jews on the world now declare a Holy War against Germany. We are now engaged in a sacred conflict against the Germans. And we are going to starve them into surrender. We are going to use a world-wide boycott against them, that will destroy them because they are dependent upon their export business.”
  (Żydzi z całego świata deklarują dziś Świętą Wojnę przeciwko Niemcom. Jesteśmy teraz zaangażowani w święty konflikt przeciwko Niemcom. I będziemy starali się zmusić ich do kapitulacji. Zamierzamy użyć przeciwko nim bojkotu w skali światowej, który ich zniszczy, ponieważ uzależnieni są od eksportu.)
  No a teraz, z podobną pogróżką przeciwko naszemu nieszczęśliwemu krajowi wystąpił przedstawiciel Światowego Kongresu Żydów z powodu spowodowanego przez premiera Tuska opóźnienia w przeforsowaniu ustawy umożliwiającej żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu wyszlamowanie Polski na co najmniej 65 miliardów dolarów.
  (…)

  Te postępki żydostwa i ich przywódców były na długo przed powstaniem obozów koncentracyjnych i krematoriów. Doprowadziły one Hitlera do wściekłości i potem były ustawy norymberskie – rozporządzenie z dnia 14 września 1935 precyzujące ustalenia § 3 ustawy o obywatelstwie Rzeszy, wyłączające Żydów spod jego mocy – i noc kryształowa 9/10 listopada 1938 a dalej tzw. generalne rozwiazanie kwestii żydowskiej.

  Żydzi chcąc przeżyć koszmar IIWS – którą w znacznym stopniu sfinansowali żydowscy bankierzy udzielając wysokich pożyczek Hitlerowi, który później zafundował im holokaust za ich postępki względem narodu niemieckiego – nie cofali się przed niczym. Istnieje mnóstwo dowodów współpracy Żydów z nazistami przy rejestracji, śledzeniu i chwytaniu swoich rodaków aby oddac ich w ręce nazistów w celu wysłania do obozów koncentracyjnych. To są fakty poparte dowodami pisemnymi tych bestii oraz ich zdjęciami z tamtego okresu. Bez tej ich pomocy dla nazistów Niemcom nie udałoby sie wymordować aż tylu Żydów.
  Od tego Żydzi próbują się odciąć idąć w zaparte, kłamiąc i niszcząc dowody swoich zbrodni jednak dzięki internetowi mnóstwo ludzi ma te dowody ich zbrodni w swoich archiwach i zawsze może je światu przypomnieć z wiadomym skutkiem – wrzasku Żydów i środowisk im sprzyjajacych, że to antysemityzm.

 29. Marucha said

 30. Edward said

  Prf.Jasiewicz mowi prawde,wlasciwie czesc prawdy.Tragedia tego profesora polega
  na tym ze on nie jest swiadomy tego do jakiego stopnia Polska jest zazydzona-teraz
  dowie sie.Ta sytuacja pokazuje jak bardzo zydzi sa bezwzgledni wobec Polakow!!!
  Zydostwo opanowalo wszystko w Polsce,pod zmienionymi nazwiskami zgrywaja sie na
  Polakow.Zydostwo ani jednym slowem nie mowi jak wielu Polakow zostalo wymordo-
  wanych,czesto w bestialski sposob.Trzeba miec nadzieje ze Polacy pozbieraja sie i
  ukroca samowole zydowska w Polsce.

 31. Jacek said

  ad Edward
  „Tragedia tego profesora polega
  na tym ze on nie jest swiadomy tego do jakiego stopnia Polska jest zazydzona-teraz
  dowie sie.”

  Nie sadze aby byl tak nieswiadomy. Gdzie jak gdzie, ale wlasnie w „pan” znajdowala sie i znajduje nadal jedna z talmudycznych instytucjonalnych „przechowalni”. Stad takie ajwaj w „panie”. Polak sie im zaplatal i to nie jakis dwuzydzian Polaka.

  Pan prof. Krzysztof Jasiewicz powiedzial prawde w odpowiedzi na oskarzenia talmudystow w stosunku do Polakow, ktorym z wdziecznosci powinni nogi calowac. Na tym jednak polega talmudyzm, ze zmienia potrzebe wdziecznosci na najbardziej zjadla nienawisc.Doswiadczenie dobra owocuje u talmudysty nieprzeparta checia jego zniszczenia i zagrabienia jego materialnej manifestacji.

  Gosciniec dla talmudystow w Polsce powinien sie byl juz skonczyc przed wiekami. Najwyzszy czas o tym otwarcie mowic. Tak wiec podziekujmy p. prof. Jasiewiczowi za ten przyczynek do mowienia prawdy o talmudystach.

 32. Zenek said

  Dziękuję Panu, Panie Andrzejek2010. Jeszcze raz Dziękuję.

 33. Józef said

  Prof.Jasiewicz powiedział prawdę, którą zna każdy mądry mieszkaniec ziemi. Źródłem jej jest Talmud a potwierdza powstały „wrzask” po wywiadzie i to co spotka obecnie p. Jasiewicza. Konsekwencje będą takie aby odstraszyć innych głoszenia prawdy. O Żydach „nie można nic mówić chyba, że dobrze”. Prof. Jasiewicz nie wyczuł prowokacji-komuś przeszkadza- „temu kto na tym zyska”. Prowokatorzy z magazynu Fokus już się pokajali i pan profesor został sam. Kiedy społeczność świata pozna prawdę o WTC, prowokowanych obecnie kryzysach gospodarczych i finansowych i o prawdzie Rządu Światowego-czyż nie grozi to nowym holokaustem?. Można tylko współczuć głupocie osób, którzy to realizują i ich ofiarom w tym i nam zwykłym ludziom. A Prawdy nie da się ukryć, z Prawdą nie można wygrać.

 34. Zenek#33

  Panie Zenonie.Jeżeli uratowałem przed złym człowiekiem, chociaż jednego człowieka, to oznacza, że dzień nie był stracony, a leżeli przypadł na niedzielę to zrobiłem dodatkowo prezent temu, co nas wszystkich rozliczy. Mam na myśli Szefa nad szefami.

  poZDRAWIAM

 35. Analityk said

  Jack Bernstein tak napisał o Żydach rzucając im wyzwanie:
  (…)
  Zdaję sobie sprawę z tego, że wy, moi syjonistyczni bracia, zwykle uciszacie każdego, kto próbuje ujawnić waszą wywrotową działalność.
  Jeśli tym człowiekiem jest Goj, krzyczycie “jesteś antysemitą,” co jest niczym więcej niż zasłoną dymną ukrywającą wasze działania.
  Ale jeśli tym człowiekiem jest Żyd, stosujecie inne taktyki:
  • najpierw ignorujecie zarzuty, mając nadzieję, że przekazana informacja nie przedostanie się do wielkiej liczby osób
  • jeśli informacja zacznie się rozprzestrzeniać, wyśmiewacie ją i jej autorów
  • jeśli to nie przyniesie skutków, następnym waszym krokiem jest zniesławianie autora. Jeżeli to nie wywoła żadnego znaczącego skandalu, jesteście mistrzami w zorganizowaniu go
  • jeśli to nie wystarczy, rozpoczynacie akcję ataków fizycznych
  • ale, NIGDY nie próbujecie udowodnić, że przekazywana informacja jest fałszywa.
  (…)

  Calość można przeczytać na:
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/pozegnanie-z-izraelem/

  Rzućmy więc podobne wyzwanie tym wszystkim, którzy atakują prof.Jasiewicza za jego prawdziwą wypowiedź.
  Niech udowodnią, że to nieprawda posługując sie argumentami – zdarzeniami historycznymi. My Polacy również bedziemy sie takimi argumentami posługiwać.

  Niech CAŁY Świat usłyszy PRAWDĘ. Pokażmy co Żydzi zrobili Polakom, jak byli nielojalni, jakimi byli mordercami mordując najlepszych polskich patriotów pomagających aliantom w pokonaniu Hitlera, a później mordowali każdego kto nie chciał budować stworzonego przez nich systemu komunistycznego w Polsce.

  Nie wolno nam zostawic prof.Jasiewicza na pastwe tych bezdusznych potomków bestii dążących do samosądu jak za czasów PRL-u kiedy mordowali polskich bohaterów.

 36. Analityk said

  PS.
  Proszę popatrzeć jaki to “argument” mają przeciwko prof.Jasiewiczowi – czysta nienawiść.

  http://www.sadistic.pl/zydzi-sami-sobie-winni-vt188653.htm

 37. Analityk said

  PS2

  http://gazetawarszawska.com/2013/04/05/zydzi-byli-sami-sobie-winni-w-edycji/

 38. NC said

  RE #22, 25:

  Autorem tej słynnej wypowiedzi był Yitzhak Gruenbaum (także Izaak Greenbaum, po polsku – Izaak Grünbaum) działacz syjonistyczny w Polsce międzywojennej, później szef tzw. Komitetu Ratunkowego Agencji Żydowskiej, poźniej pierwszy izraelski minister spraw wewnętrznych.

  Jako szef Komitetu Ratunkowego Agencji Żydowskiej powiedział też podczas posiedzenia Agencji Żydowskiej 18 lutego 1943: „I will not demand that the Jewish Agency allocate a sum of 300,000 or 100,000 pounds sterling to help European Jewry. And I think that whoever demands such things is performing an anti-Zionist act.”

  http://en.wikiquote.org/wiki/Yitzchak_Gruenbaum
  http://www.overlordsofchaos.com/html/jewish_conspiracy__zionism_2.html

 39. Joe said

  38..NC..Dziekuje za cenna korekte.Pozdrawiam Joe.

 40. Heino said

  Ukrytą przyczyną holocaustu jest też Talmud babiloński, jego antychrześcijańskie, ultra-nacjonalistyczne i rasistowskie zapisy.

 41. Vita Bravo said

  Gratuluję prof. Jasiewiczowi odważnego wystąpienia, które łamie kanony poprawności politycznej. Jednym z pozytywnych jego skutków jest to, że pani Katarzyna Markusz z portalu jewish.org.pl nagle dostrzegła, że „polskie” obozy śmierci zbudowali i administrowali Niemcy.
  Żąda wręcz; “A gdzie z tej opowieści zniknęli Niemcy? Nie było ich w gettach i obozach zagłady? Nie zmuszali Żydów …? Nie tworzyli Judenratów w gettach albo Sonderkommand w obozach?…”
  I to jest bardzo dobry efekt tego wystąpienia, przypomnina Żydowi kto go męczył w „polskich” obozach, bo wydawało się, że już zapomniał.

 42. Victoria said

  Wywiad ten zawiera ‚z głębokiego przekonania’ – a nie w oparciu o dowody – potwierdzenie tez Grossa.
  .
  Bo ja głęboko jestem przekonany, że za zbrodnią w Jedwabnem i innymi pogromami nie stoi chęć zdoby­cia pierzyn i nocników żydowskich, nawet mniej jest tam odwetu za różne podłości żydowskie (a było ich sporo w latach 1939- -1941 na terenie Łomżyńskiego i we wszyst­kich innych miejscach, gdzie Żydzi mieszka­li) – stoi tam wielki strach przed nimi.
  I ci zdesperowani mordercy być może w duchu mówili sobie: robimy rzecz straszną, ale może wnuki nasze będą nam wdzięczne. Myślę, że jest możliwa taka interpretacja, choć ona ze zbrodni nie rozgrzesza.
  http://gazetawarszawska.com/2013/04/05/zydzi-byli-sami-sobie-winni-w-edycji/
  .
  No to rzeczywiście jest przed czym chylić czoła, gratulować odważnego wystąpienia p. profesorowi, a i Grossowi..
  .
  Ciekawe co to za towarzystwo chyli czoła itd. przed Grossem i p. profesorem?

 43. Victoria said

  No i to pod ad. 43 potwierdźcie jeszcze petycją – obojętnie jak: tak lub nie.
  Jak dacie nie też się sami wpiszecie na listę anty…

 44. Vita Bravo said

  Wszystkim polecam skorzystanie z linku do wywiadu z prof Krzysztofem Jasiewiczem,
  który podała pani Victoria. Znakomita lektura, warto też przejrzeć dyskusję pod artykułem. Pani Victoria z długiego artykułu wyłowiła jedyne dwa zdania, które nadają się do manipulacji i są one wykorzystywane w dyskusji do ataku na profesora przez podszytych polskimi nazwiskami krytyków.
  To jest dobrym przykładem jak bardzo trzeba uważać wdając się w polemikę z Żydami. Tak przewrotnie potrafią przypisać autorowi niezamierzone intencje, i tak to wykorzystać, że mało doświadczony czytelnik nie zauważy fałszu.

 45. Victoria said

  Żydzi byli sami sobie winni? Super prowokacja?

  Tego nie można lekceważyć!
  Przekaż to dalej Polakom!

  W wywiadzie z prof. Krzysztofem Jasiewiczem opublikowanym w kwietniowym numerze „Focus Historia Ekstra” znajdujemy taki oto jego fragment:

  Bo ja głęboko jestem przekonany, że za zbrodnią w Jedwabnem i innymi pogromami nie stoi chęć zdoby­cia pierzyn i nocników żydowskich, nawet mniej jest tam odwetu za różne podłości żydowskie (a było ich sporo w latach 1939— -1941 na terenie Łomżyńskiego i we wszyst­kich innych miejscach, gdzie Żydzi mieszka­li) – stoi tam wielki strach przed nimi.

  I ci zdesperowani mordercy być może w duchu mówili sobie: robimy rzecz straszną, ale może wnuki nasze będą nam wdzięczne. Myślę, że jest możliwa taka interpretacja, choć ona ze zbrodni nie rozgrzesza.

  Ten wyżej przytoczony fragment tego wywiadu potwierdza – oczywiście bez dowodów, bo dowodem nie są głębokie przekonania profesora – zmodyfikowane co do motywu tezy Grossa w stosunku do Polaków.
  .
  Zwróćmy też uwagę na to, że tytuł wywiadu nie ma fory twierdzenia, lecz pytania.

  Potwierdzenie tego “głębokiego przekonania” profesora mają dostarczyć sami Polacy chwaląc go za ten wywiad, stając w jego obronie, a i podpisując wstawienniczą za nim petycję, która to petycja pojawiła się w internecie i jest promowana na StopSyjonizmowi.

  Więcej tu: http://jozefbizon.wordpress.com/2013/04/12/zydzi-byli-sami-sobie-winni-super-prowokacja/

 46. Vita Bravo said

  Co racja to racja. Ten drobny fragment niefortunnego sformułowania z artykułu Profesora są jak łyżka dziegciu w beczce miodu. Zostały one natychmiast wykorzystane przez atakujących i cała dyskusja skupia się na tym jednym procencie tekstu.
  To błąd Profesora. Wykreślę te dwa zdania i resztę zachowam w moich archiwach.

 47. Victoria said

  Jakie znowu tam niefortunne sformułowanie.
  Bez tego ‚jedwabieńskiego głębokiego przekonania’ profesora to i pewnie tego wywiadu by nie było, bo i po co wówczas miał by on być?.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: