Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Pokłosie” pod nosem Sikorskiego

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-05-04

Polskie placówki dyplomatyczne w Niemczech patronują promocji szkalującego nasz kraj filmu „Pokłosie”.

Kontrowersyjny obraz znalazł się w programie XI Festiwalu Nowych Polskich Filmów odbywającego się od kwietnia do grudnia w Niemczech. Co miesiąc widzowie Hamburga, Hanoweru i Lubeki mogą obejrzeć jeden z polskich filmów z ostatniego roku. „Pokłosie” (niemiecki tytuł „Nachlese”) będzie prezentowane w październiku. Film w reżyserii Władysława Pasikowskiego od momentu powstania budzi protesty. Fabuła nawiązuje do historii mordu Żydów w Jedwabnem według interpretacji tego wydarzenia przedstawionego w książce Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”, przypisującej bez podstaw historycznych sprawstwo zbrodni miejscowym Polakom. Kinowy odpowiednik szkalującej Polskę książki utrwala krzywdzące stereotypy o polskim antysemityzmie i czerpaniu zysków z holokaustu. Film został dofinansowany przez państwowy Instytut Sztuki Filmowej sumą 3,5 mln złotych. W Niemczech festiwal, w którym hitem jesieni będzie „Pokłosie”, promują polskie placówki dyplomatyczne: ambasada w Berlinie i konsulat w Hamburgu. Informacja taka pojawia się na stronie internetowej festiwalu. Ponadto w obu placówkach znajdują plakaty z programem, w których umieszczono także plan wyświetleń „Pokłosia”.

Reklamy

Komentarzy 9 to “„Pokłosie” pod nosem Sikorskiego”

 1. Dziadzius said

  Nasz kraj, nasz naród jest tak bogaty i tak mądry i tak samowystarczalny że my nie potrzebujemy wroga, my nie potrzebujemy obcych szpiegów i podstepów Quislinga. My jesteśmy narodem tak prężnym jak złamany łuk i my potrafimy sami sobie być i wrogami i katami i szpiegami i quislingami i zdrajcami . Co? Mówicie że nie prawda ? To spytajcie ludzi obecnie rządzącyh [z dawngo zomo i ub] lub takich obywateli jak Krwawa Luna czy pan Morel. czy setki innych którzy ” tym nowym polakom” wydawali AK i braci Polakow.
  Szkoda jest jak mięso gnije i gnije od zewnątrz no bo widać i czuć, ale większa szkoda gdy gnilizna zaczyna się od wewnątrz bo nie widać i jeszcze nie smierdzi.
  Poczekajcie budiet waniac

 2. morski09 said

  Antypolski film za pieniadze Polaków 😦

 3. Analityk said

  @Morski09

  Oto ci co dofinansowali i promują ten film w Niemczech.

  Rada Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:

  • Wojciech Marczewski – Przewodniczący
  Reżyser, scenarzysta i pedagog. Współzałożyciel, wiceprezes i dyrektor programowy Fundacji Szkoła Wajdy oraz Wajda Studio w Warszawie.
  • Monika Smoleń – Wiceprzewodnicząca
  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Tomasz Jagiełło – Sekretarz
  Prezes Zarządu i dyrektor generalny sieci kin Helios S.A.
  • Barbara Gadomska
  Długoletni pracownik Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, członek Sekretariatu Kultury NSZZ „Solidarność”.
  • Jerzy Kapuściński
  Dyrektor TVP2. Od 1991 związany z Telewizją Polską. Producent filmowy. Były dyrektor Studia Filmowego „Kadr”.
  • Tomasz Karczewski
  Prezes Zarządu firmy dystrybucyjnej Kino Świat sp. z o.o.
  • Bartosz Konopka
  Reżyser. W 2010 roku nominowany do Oscara za film dokumentalny „Królik po berlińsku”.
  • Juliusz Machulski
  Reżyser i producent filmowy. Dyrektor Studia Filmowego „Zebra”.
  • Krzysztof Turkowski
  Menadżer mediów i działacz samorządowy. Doradca TV Polsat.
  • Piotr Walter
  Wiceprezes Zarządu ds. Telewizji, Dyrektor Generalny TVN.
  • Lambros Ziotas
  Producent filmowy. Właściciel firmy producenckiej Argomedia Production.

  „Pokłosie” – antypolski gniot.
  Reżyser – Władysław Pasikowski

  Ambasada w Berlinie
  Ambasadorem jest p. Jerzy Margański
  Telefon: 49 30 22313 100

  Konsulat w Hamburgu
  Konsulem Generalnym jest p. Andrzej Osiak
  Telefon: 49 40 61187 100

 4. NC said

  Sikorski aktywnie rozpowszechnia antypolską propagandę nie tylko przy pomocy MSZ, placówek dyplomatycznych i konsulatów, ale także używa do tego celu wiszących u klamek konsulatów pieczeniarzy, czyli tzw. „konsulów honorowych”.

  Dla przykładu, konsul honorowy RP w St. Louis, Missouri, Mr. Bob Ogrodnik, pod koniec kwietnia 2013 rozesłał do amerykańskich Polaków zaproszenia na projekcję filmu “Pokłosie”, z dodaną zachęta w formie cytatu z pozytywnej (a jakże by inaczej) recenzji w New York Times.

  Zeby było straszniej, pokaz filmu zorganizowany został przez Bibliotekę Polonia na terenie polskiej parafii pod wezwaniem św. Agaty w St. Louis.

 5. Bohdan Poręba said

  Może czas jest na prawdziwy film o Jedwabnem? A taki może powstać tylko jako akcja oburzonych rodaków. Jesli nie powstanie, pod egidą wyżej wymienionych, będą się mnożyć jak grzyby po deszczu produkcje obalające prawdę o wyjatkowej postawie polskiego narodu w II wojnie światowej, która jest wyrzutem sumienia dla Europy. Prawda o pierwszym narodzie napadniętym,Broniacym sie najdlużej i walczącym przez 5 lat na wszystkich frontach. O unikalnym państwie podziemnym i będącym czwartąa silą militarna antyhitlerowskiej koalicji. Jedynym, który ibstytucjonalnie zorganizował pomoc żydowskim współobywatelom, W którym codziennie,, mimo kary śmierci dla całych rodzin za pomoc Żydom, około miliona Polaków było codziennie zaangażowanych w pomoc Żydom( LICZĄC RODZINY UKRYWAJĄCYCH). Rodacy,Pomożecie?
  Czy już na zawsze pozostaniecie, jak zaplanowano, na zawsze narodem ze zgiętym, a nie długo, złamanym karkiem? Po wielomiesięcznych studiach w archiwach i kontaktach z naocznymi świadkami,( a pomimo kłamstw czynników sądeowych, są tacy), powstaje scenariusz. Pomożecie? Bohdan Poręba. Rezyser „Hubala”.

 6. said

  @ Bohdan Poręba
  Pomożemy, w miarę możliwości.

 7. Vita Bravo said

  Taki film o prawdzie w Jedwabnym jest potrzebny. Godna poparcia reakcja na kłamstwa rozpowszechniane przez rozmaitych obcych i swoich fałszerzy o agenturalnym rodowodzie. Wiele podobnych tematów czeka na odkłamanie.
  Na przykład o prawdzie pogromu kieleckiego, jest na ten temat już książka Kąkolewskiego, ale prawdopodobnie nie zawiera wszystkich szczegółów.
  Takie filmy i książki powinny powstawać nie tylko jako akcja oburzonych, ale jako akcja Polaków poszukujących prawdy i nienawidzących kłamstwa i manipulacji.

 8. @ + @ = @@ said

  Z Onetu:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nagroda-yad-vashem-dla-poklosia,1,5561320,wiadomosc.html

  Ciekawy komentarz pod tamtym tekstem wart uwagi:

  ~2mx : Coś z Twórczej pracy Filmowców — ciąg dalszy …

  – Eksperyment Polańskiego Romana.

  „Skandalem i groźbą wyrzucenia z Łódzkiej szkoły filmowej zakończył się eksperyment Romana Polańskiego ( lata 50-te ) , który namówił znajomych na zabawę taneczną w parku, a następnie, nie uprzedzając ich o tym opłacił chuliganów, by rozbili im imprezę. Cale zajście – w tym poturbowanie własnych kolegów i koleżanek – nagrał jako swoją trzecią etiudę filmową pod tytułem „Rozbijemy zabawę”. Według: PRL- w klimacie absurdu.
  – Według: PRL- w klimacie absurdu – ale czy na pewno ?????

 9. gosc said

  W Hamburgu nie ma teraz konsula Generalnego. Skonczyl swoja kadencje a nowego jeszcze niema. Jest tylko jeden poczatkujacy vicekonsul…..(….)
  Filmy rozpowszechnia Grazyna Slomka z Hannoveru – Filmland – Poland

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: