Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Dlaczego tak nienawidzi Pan Polski i polskiej kultury?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-05-29

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Bogdan Zdrojewski

Czwarte wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

Panie “Ministrze”
Ustawa Prawo Prasowe, oraz Ustawa o dostępie do informacji publicznych obliguje Pana do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na temat podejmowanych przez Pana decyzji.

22 lutego 2013 roku zadałem Panu bardzo proste pytanie:
Wniosłem o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

Pytanie proste i nie powinno stwarzać problemów dla Ministra i całego sztabu ekspertów.
Chyba, że dokonało się przestępstwa – bo wtedy każde słowo podejrzanego może być użyte przeciwko niemu.

Minęło ponad trzy miesiące i Pan milczy.
Łamie Pan tym samym obowiązujące Prawo, które obliguje Pana do udzielenia niezwłocznej odpowiedzi – bądź w razie odmowy – w ciągu dwóch dni uzasadnienia jej odmowy.

Gdybym ja był na Pana miejscu – to w 15 minut zreferowałbym sekretarce odpowiedź. Ale w pierwszym rzędzie nie dopuścił do takiej obelgi wobec Polaków – jakiej Pan dokonał.

Dla Pana jednak 94 dni to za mało czasu by ponieść moralną odpowiedzialność za haniebną prowokację awanturników z bandy nazywanej “Krytyką Polityczną”, którzy plując Polakom w twarz – na kilka dni przed pierwszą rocznicą katastrofy w Smoleńsku – w samym środku Warszawy zorganizowali zbiorowisko służące poniżeniu Narodu Polskiego.
W Pana imieniu i za Pana zgodą zrealizowano film – którego celem było przedstawienie Polaków jako “faszystów” – co potwierdzili pracownicy rzekomo “Narodowej Galerii Sztuki “Zachęta””.

Od wielu lat walczy Pan z rzeczywistą polską kulturą – wprowadzając w jej miejsce różnorakie patologie opisywane przymiotnikami, lub przyrostkami.

Dnia 9 maja br otrzymałem anonim z Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przedstawiający mi tryb postępowań, które doprowadziły do wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, a potem firmowania jej prowokacji – szyldem polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zauważę fakt, że w informacji tej podano kłamstwo – jakoby “Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił publiczny konkurs na wyłonienie projektu prezentacji w pawilonie polskim w Wenecji”. Nigdy nie widziałem żadnych ogłoszeń dotyczących konkursu na wyłonienie reprezentacji Polski na na 54. Biennale Sztuki w Wenecji , a przeprowadzona ostatnio kwerenda nie doprowadziła do żadnych innych informacji – jak tylko ogłoszenia w sprawie następnego Biennale w Wenecji.

Ale najistotniejsze jest to, że osoba udzielająca mi odpowiedzi ma problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego.
Nie prosiłem o podanie trybu wyłonienia Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, ale uzasadnienia: dlaczego syjonistyczną prowokację – obrażająca Naród Polski – mianował Pan symbolem “polskiej kultury”?!!!

Pozwolę sobie zauważyć, że dostatecznie znam historię Żydów – by nie dać się nabrać na pokrętną interpretację treści tej prymitywnej agitki.
Syjonizm jest pierwszą i jedyną funkcjonującą do tej pory ideologią nazistowską!
Fakt, że za syjonistów uważała siebie również niewielka grupa romantyków nie zmienia sprawy, że w prowokacjach i zbrodniach przeciwko ludzkości syjonizm stoi w jednym szeregu z nazizmem – z którym przez lata współpracował!

Skoro Yael Bartana chciała pokazać mary i koszmary syjonizmu – to powinna przedstawić wycieczki Izraelczyków urządzających sobie szabasowe pikniki z widokiem na mordowanych
Palestyńczyków. I dokonać tego pod szyldem Izraela!
Taki przekaz jest bardzo bliski psychopatom z kręgu “Krytyki Politycznej”, których mianował Pan “jury” promujące tą kobietę.

Za przejaw kolejnej bezczelności uważam stwierdzenie anonima z Centrum Informacyjnego informujące że : “Jury podejmując decyzję dotyczącą rekomendacji projektu kieruje się wyłącznie kryteriami wartości artystycznych.”
Zadaję więc Panu pytanie:

Kto i po jakich prochach uznał, że ta prymitywna awantura ma coś wspólnego ze sztuką?!!!

Pana “eksperci” nie nadają się nawet na uczniów bo nie posiadają minimum kultury i inteligencji. Ale ci prymitywni kolesie Dyrektor Zachęty nie będą Polakom wmawiać, że uwłaczająca nam prowokacja ma coś wspólnego z kulturą, albo sztuką!!!.

Wiem, że Panu i Pana pracownikom – złożenie kiltu zdań razem stwarza problemy.
Pana “najwybitniejszych ekspertów” przerosło zadane przeze mnie pytanie: czy wiedzą – co oceniają?
Od ponad roku nie potrafią na nie odpowiedzieć.
W ogóle nie potrafią odpowiedzieć na żadne pytanie – zadane im przez artystę plastyka i teoretyka kultury.
Tylko wobec prymitywnych dziennikarzy udają celebrytów.

Dysponuje Pan milionami złotych zrabowanych Społeczeństwu Polskiemu do zmarnowania na takie patologie – jak wysłanie Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.
Proszę więc zatrudnić internetowego – anonimowego specjalistę od prac naukowych. Na pewno będzie lepszy od wszystkich Pana ekspertów razem wziętych.

W czwartym wezwaniu do uzasadnienia wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji występuję jako moralny spadkobierca kultury polskiej i reprezentant większości Narodu Polskiego, który został opluty przez finansowanych z budżetu MKiDN awanturników.

Ponieważ udaje Pan, że nie rozumie słowa “uzasadnienie” to pozwalam sobie uściślić pytanie:

1. Co ma wspólnego syjonistyczna prowokacja z kulturą i sztuką?
2. Dlaczego plując w twarz wszystkim polskim artystom – na reprezentantkę polskiej kultury – zaakceptował Pan kobietę, która nie posiada żadnych kwalifikacji w dziedzinie kultury i sztuki?
3. Dlaczego od lat wykorzystuje Pan Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do politycznego awanturnictwa?
4. Dlaczego z pełną premedytacją niszczy Pan kulturę polską i wprowadza do muzeów, oraz galerii – wszelkie przejawy prymitywnych patologii.
5. Dlaczego tak nienawidzi Pan Polski i polskiej kultury?

Przypominam, że minęły wszystkie terminy odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie, dlatego zamieszczam dla mediów odnośniki do wcześniej zadanych pytań::

Pierwsze zapytanie: http://zaprasza.net/a.php?article_id=32121
Drugie zapytanie: http://zaprasza.net/a.php?article_id=32176
Trzecie zapytanie: http://zaprasza.net/a.php?article_id=32206

Artysta plastyk i teoretyk kultury

Artur Łoboda
Polskie Niezależne Media
Fundacja Promocji Kultury
http://www.fundacja.zaprasza.eu

Komentarzy 19 do “Dlaczego tak nienawidzi Pan Polski i polskiej kultury?”

 1. @ + @ = @@ said

  Fragment z Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Yael_Bartana
  Yael Bartana (hebr. יעל ברתנא, ur. 1970 w Afula w Izraelu) – izraelska artystka multimedialna. Tworzy fotografie, filmy, instalacje wideo i instalacje dźwiękowe. (…)
  Wiosną 2008 roku nakręciła w Polsce film Mary Koszmary. Przedstawia on młodego lewicowego działacza (w tej roli Sławomir Sierakowski), który przemawia do pustych trybun na Stadionie Dziesięciolecia, wzywając trzy miliony Żydów do powrotu do Polski. W roku 2009 zrealizowała w Warszawie projekt Mur i wieża.
  Yael Bartana będzie reprezentować Polskę na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Zaprezentuje projekt „…and Europe will be stunned / …i zadziwi się Europa.

  A teraz do rzeczy:
  Minister Kultury B. Zdrojewski z pewnością wie co robi.
  Po pierwsze: jak samo imię i nazwisko wskazuje Yael Bartana jest czystej krwi Polką, dlatego tez zasłużyła na taki wyjazd,
  po drugie: Yael Bartana jest artystką i tym bardziej zasłużyła na taki wyjazd,
  po trzecie: Yael Bartana jest w trudnej sytuacji materialnej i z tego powodu ze wszech miar pomoc Ministerstwa Kultury jest jej wskazana.
  A po czwarte, piąte i dziesiąte: odczepcie się od Ministra Kultury, bo ten chłop ciężko pracuje na tym stanowisku, w końcu to Jego fotel, nieprawdaż? A kulturę twórzcie se sami, bo minister na nią pieniędzy nie da, bo pieniądze są dla Yael Bartana, zasłużonej artystki dla polskiej kultury (!) Aj waj!

 2. Morgan said

  Odpowiedz dla ciekawskich.

  4 MILIONY ŻYDÓW ZAMIESZKAŁYCH W POLSCE JEST CZŁONKAMI ŚWIATOWEJ FEDERACJI ŻYDÓW – według oświadczenia Szymona SZURMIEJA w Telewizji Warszawskiej. W zasobach archiwalnych MSW jest udokumentowanych 2 miliony i 700 tysięcy, z czego olbrzymia większość Żydów ukrywa swoje pochodzenie. Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce. Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 mln 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski! Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy. Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli głównie do Związku Sowieckiego i powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego. Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze „żydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% „pracowników” i całe kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Polacy ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym, co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administrację państwa. W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK i NSZ. Pod okupacja sowiecką zginęło 90%. Żydzi polscy szpiclowali, wyszukali opozycję polską i sporządzali listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD likwidowało polskich patriotów. W 1989 przeprowadzono zbrodnię na narodzie polskim postanowieniem tajnego rządu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj złodziejską „prywatyzacją” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głównie przez Żydów Sachsa, Sorosa i Balcerowicza. Obecna elita polityczna to dzieci morderców. Ich rodowód polityczny to KPP, PPR, PZPR, UW i UP. Kiedy Natanyahu przyjżdża do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy KOMOROWSKI, KWAŚNIEWSKI przyjeżdżali, to też, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi. Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie udają najlepszych Polaków. Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w „żydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel). Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergów. Jej uzgodnienia tam są trzymane w tajemnicy przed Polakami. Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, że Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i będą ją realizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów. Wyniki wyborów uległy dystorsji przez zawiłe i pokrętne ordynacje. Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, że jest Polakiem wywodzącym się z co najmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polską. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji. Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy, a także wydawnictwa, telewizję, radio i urabiają opinie wyborców propagandą – żonglują podwójnym standardem prawdy. Dezinformacja, zamęt w społeczeństwie, demoralizacja, podważają katolicyzm, z którego Naród czerpie swoją siłę. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). „Gazeta Wyborcza” i „Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie

 3. Antek said

  Zdrojewski dba o kulture żydowska i niemiecką. Corocznie finansuje setki festiwali żydowskich, przywraca do świetności pruskie zabytki,jak np pałac rozbiorcy Polski Fryderyka, a skąpi np na upadające Ossolineum, Koloryt pruski dworca głównego PKP,Hala Ludowa wróciła do pruskiej nazwy Hala stulecia utworzonej na pamiątkę zwycięstwa prusaków nad Wojskiem Polskim Ks. J. Poniatowskiego pod Lipskiem. Jest to perfidny Volksdeutsch

 4. Janusz said

  Strach być Polakiem.

 5. Lubomir said

  Przykre kiedy polskie imię i nazwisko staje się tylko parawanem do antypolskiej działalności. Cóż, Bronisław Kamiński nie był widać ostatnim polakożercą, będąc z pozoru jednym z nas. Patriotyzm to kwestia wnętrza a nie fasady. Fasada to tylko ochrona przed zdemaskowaniem przez polskie otoczenie. Nic dziwnego, że zamiast rewindykacji m.in. polskiej własności na Litwie, słyszymy o wyprzedaży polskiej ziemi na Pomorzu Zachodnim, czy o ogłoszeniach w zagranicznej prasie, oferujących sprzedaż zabytków w pięknej polskiej Kotlinie Kłodzkiej.

 6. Swanc said

  Bo Oni wszyscy sa przebieranicami sluzacymi Niemcom zydom Rosji.Czy to az tak trudno zrozumiec i pojac.Oj POLACY jak my zdurnielismy doreszty.

 7. z sieci said

  ~olo :
  Nie chcę Polski Tuska, Komorowskiego, Michnika, Kutz, Niesiołowskiego czy Zdrojewskiego. Nie chcę Polski byłych komunistów udających liberałów takich jak Kalisz, Miller, Kwaśniewski, Siwiec, Senyszyn. Nie chcę również Polski gejowskiej, feministycznej prof. Janion i jej uczennic Szczuki czy Srody. Nie chcę Polski znarkotyzowanej i pijanej. Nie chce także Polski głupawej Dody, chamskiego Wojewódzkiego, zboczonego Biedronia, obleśnego Palikota i dziwadła Grodzkiego.
  Chcę Polski dumnej i wspaniałej. Polski spod Grunwaldu, Kłuszyna, Beresteczka i Wiednia, Polski hetmanów Zamoyskich, Żółkiewskich i Koniecpolskich. Polski Kazimierza Wielkiego i Stefana Batorego. Polski mądrej jak umysł Kopernika, Marii Skłodowskiej Curie czy Łukaszewicza, odkrywczej jak podróże Strzeleckiego i Domeyki, bohaterskiej jak życie Inki i rotmistrza Pileckiego.
  Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk, wykształcony jak Bartoszewski, uprzejmy jak Niesiołowski, obiektywny jak TVN24 i GW, prawdomówny jak Michnik i Kopacz , kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera, przystojny jak Ćwiąkalski, skromny jak Wałęsa, kochliwy jak Sawicka – PO prostu nadczłowiek ! Mucha nie siada ( na dachu ).

 8. Nah`tah ni said

  @a+a+aa ty tak serio, czy dla wica?Hę ?

 9. Vita Bravo said

  Polacy mają poczucie humoru. Pamiętamy jak mnożyły się dowcipy polityczne w czasach zniewolenia komunistycznego i jak dowcipy zniknęły kiedy omamiono nas tak zwaną wolnością – nie były potrzebne.
  Wyśmiać, wykpić bezczelnego antypolskiego typa niezależnie od jego pochodzenia i zajmowanego stanowiska.
  Jak w poniższym clipie video:

  To dobra reakcja na przejawy antypolonizmu i nie wyklucza stosowania innych ostrzejszych działań.

 10. arcybolesnaprawda said

  Czy to prawda , że min. Zdrojewski jest Żydem?

 11. A MY uparcie wciąż istniejemy! said

  A MY uparcie wciąż istniejemy!

  Przed wybuchem II wojny światowej Polska była w obozie aliantów. Podpisane umowy z Francją i Anglią były tego świadectwem. Z wybuchem wojny, szybko okazało się, że jesteśmy sami, dodatkowo mamy nie jednego a dwóch wrogów. Gdyby nie ten drugi wróg, który zaatakował Polskę 17 września, nie wiadomo jakby skończyło się starcie Niemców z Polakami.

  Ale MY walczymy o Francję, walczymy o Anglię. Nagroda. Jałta pokazała, że Polska nie miała większego znaczenia dla zachodnich aliantów. Oddano nas pod okupację sowiecką. Nawet w wielkiej paradzie zwycięstwa w Londynie Polacy nie brali udziału.

  Przeżyliśmy jako naród coś strasznego, przeżyliśmy komunizm w wydaniu sowieckim. Łudziliśmy się, że mamy to za sobą.

  Nic bardziej złudnego. Teraz mamy komunizm w wydaniu rodzimym, serwuje go nam lewica a obecnie PO.

  Nazwano to demokracją.

  Teraz wmawia się nam faszyzm, antysemityzm. Straciliśmy w 1939 roku znaczną część swojego terytorium. Mamy poczucie nostalgii za Wilnem czy Lwowem. Ale czy przejawiamy masową nienawiść wobec Ukraińców czy Litwinów. Czy zachwalamy jako naród faszyzm, o co oskarża Polaków Michnik, nad-redaktor brukowca, powstałego przecież, by pisać prawdę o Polsce?

  System komunistyczny opierał się na nieuczciwych obietnicach i zamordyzmie. A co robi Tusk. Dokładnie to samo. Niekończące się obietnice, a jak ktoś nie uwierzy – to sądy, pobicia, straszenie karami za słowa uważane za obraźliwe dla pederastów, lesbijek i wszelkich innych zboczeń.

  To jest przykład klasycznego reżimu. Tusk nie musiałby rozprawiać się z kibicami skandującymi „Donald matole, twój rząd obalą kibole” gdyby się ich nie bał. Każdy rząd, reżimowy, nie mający pewności, co do tego czy zasługuje na władzę, rozprawia się z krytyką.

  I jak kiedyś komuniści – musi to jakoś nazwać. Więc nazywa to ruchem faszystowskim, antysemickim lub kontr-demokracją.

  Wciśnięto nas do UE, teraz wiemy, jaki ma być polski oscypek z Zakopanego, poznaliśmy dokładne wymiary ogórka, jaki można sprzedać, używać mamy tylko żarówek energooszczędnych, bulić mamy na globalne ocieplenie jak jest coraz zimniej a anomalie pogodowe już nikogo nie dziwią i słuchać wielu podobnych bzdur, których już słuchać nie można.

  Ratujemy tonącą Grecję, kiedy zarabiamy kilkakrotnie mniej niż przeciętny Grek.

  Płacimy składki jako kraj na kretyński MFW, który na pewno nie służy krajowi i społeczeństwu. W milionach obywateli opuszczamy ukochany kraj, tak jest nam w nim dobrze. Polskie dzieci głodują, Polacy tracą miejsca pracy a dług publiczny Polski rośnie do rozmiarów niebotycznych.

  Mamy przywódców dbających o interesy sąsiednich krajów, tylko nie swojego. Nie dość, że to czynią, robią z tego powód do dumy osiągnięć swojego rządu: patrz port w Świnoujściu.

  Mamy przywódców nie umiejących podjąć prawidłowych działań po stracie Prezydenta i elity państwa polskiego.

  Mamy przywódców, którzy nie potrafią i nie chcą zrobić w ogóle nic rozsądnego i mądrego dla kraju.

  Niemcy i sowieci zlikwidowali polską inteligencję, dzisiaj tracimy potomków inteligencji, która ocalała, uciekają na zachód.

  Ile pokoleń Polaków musi czekać aż Polska stanie się normalnym, wolnym, suwerennym krajem?

  Ile pokoleń Polaków musi czekać aż rozliczy się komunistów, tajnych, jawnych współpracowników SB, WSI?

  Ile pokoleń Polaków musi czekać aż historia Polski będzie jawna i wpajana młodzieży od najmłodszych lat, kiedy rtm. Pilecki będzie wzorem a maturzysta Bartoszewski przestanie być profesorem samozwańcem i autorytetem moralnym z namaszczenia Tuska?

  Ile pokoleń Polaków musi czekać by osoby pokroju Urbana, Michnika doczekały się kary za szkalowanie Polski, jej symbolów narodowych?

  A MY wciąż uparcie istniejemy!

  Mimo wszystko i na przekór tym, którym to od zawsze przeszkadza.

  Polak2013 Created 29.05.2013 niepoprawni

 12. Normalny said

  Tu chyba niktórych p… jechało 😉 wszedzie widzicie żydów 😉 tylko swojej beznadziei NIE weście sie za robotę a nie pierdolenie na forach to trez kasa będzie, ale po co lepiej nic nie robić tylko zrzucac swoje nieróbstwo na innych.

 13. Zenek said

  Zdrojewski i większość Polskiego nierządu to wielcy patrioci, szkoda że nie Polscy… tylko dlaczeo oni w Polsce rządzą??

 14. Antek said

  ad.19 a który minister jest Polakiem?

 15. j said

  Ku pokrzepieniu ducha 🙂

  Bitwa pod Wiedniem

  http://gloria.tv/?media=400241

 16. j said

  Ad.12 – Normalny

  Szanowny Panie Normalny. Normalni Polacy to piszą „weźcie się za robotę” a nie „weście się…” 🙂
  Pozdrawiam

 17. Antycośtam said

  To pomiot esesmana zastępcy komendanta KL Płaszów, powieszonego po wojnie, notabene parcha, więc on tak Polski i Polaków nienawidzi i nigdy na list nie odpowie. Tylko Trybunał Narodowy konfiskata mienia i latarnia. Pzdr!

 18. Antycośtam said

 19. Lubomir said

  Dobór ‚Piątej Kolumn’ likwidującej Polskę jest staranny. Jak nie neohitlerowiec, potomek hitlerowskich funkcjonariuszy partyjnych lub wojskowych, to potomek zbirów z UPA lub NKWD. Jednak przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i niemiecki. Niejedną kanalię osobiście sam Bóg rozliczy. Do szatana nigdy nie należy ostatnie słowo. Czym innym są pogmatwane życiorysy Polaków z Ziem Zabranych czy Okupowanych, a czym innym zdeklarowana walka z polskością. Pierwsi padli ofiarami obcej przemocy i obcego szantażu, drudzy na ochotnika stawali się antypolskimi bandytami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: