Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Na wschód od Edenu do ziemi Not

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-06-10

Zamglony umysł Kaina

 Zamglony umysł Kaina sądzi, że Bóg nie wie co się stało z jego bratem w Smoleńskim Lesie. Kain jednak wie, że to przez własną zazdrość za ofiarę złożoną przez Abla wyżej ocenioną przez Boga, która miesiącami podpowiadała jemu by„po bratersku” raz na zawsze rozprawić się z Ablem i z tego powodu chodził z ponurą twarzą. Ta zazdrość drążyła opinię publiczną jak woda skałę. Kain publicznie dyskredytował Abla gdzie tylko mógł. Nawet kroniki pokazały światu jak Kain złośliwie podbierał Ablowi krzesło i bez pardonu wyrzucał go z siodła. Aby przyspieszyć zgon Abla Kain okazywał wielomiesięczne akty niesubordynacji – między innymi organizował uliczne rokosze, zwoził hordy lumpenproletariatu ze wszystkich zakątków (k)raju na flagowe marsze i tęczoparady, a pielęgniarkom demonstrującym przed kancelarią brata Abla nakazywał nawet użycie werbli. Nawet bufetową skłonił do bezpłatnego przynoszenia kanapek i podsycania mowy nienawiści, którą heroldzi gracko roznosili po calutkim (k)raju.

Kain swoją rolę polityczną uprawiał systemowo wspinając się wysoko po drabinkach kariery i żeby osiągnąć cokół musiał z niego strącić Abla – co mu się też udało a wraz z nim strącona została jeszcze blisko setka współbraci.
Odtąd Kain głosi, że nie jest stróżem swego brata i że już ma dość nawoływań do podania faktycznej przyczyny śmierci Abla i śmierci jego współbraci.
W obawie o ujawnienie prawdy Kain jak tylko może usuwa dowody i wścieka się, gdy ktoś o nią dopytuje. Kain chce, by jego zbrodnia stała się niemal doskonałą, bo wtedy będzie mieć stuprocentowe alibi. Kain jednak nie wie, że już wkrótce stanie się tułaczem na ziemi. Gdyby Kain się przestraszył zbrodni to Bóg dałby mu swoją opiekę w trakcie tułaczki za życia. Kain jednak Boga się nie boi, tym samym sprowadza przekleństwo na ród swój i potomnych aż do siódmego pokolenia.

Jacek Sawicki, Wirtualna Polonia 10.06.2013r.

Reklamy

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: