Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prymas Polski Józef Kowalczyk – czy „Koszer-Grymas”??

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-08-29

Prymas Polski broni Gronkiewicz-Waltz, przyznaje państwu prawo do regulowania praw majątkowych w związkach gejowskich i opowiada się za ubojem rytualnym 

Zaskakującego wywiadu udzielił „Rzeczpospolitej” Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk. Hierarcha jasno opowiada się po stronie Hanny Gronkiewicz-Waltz, sugeruje, że państwo może regulować sprawy majątkowe czy dziedziczenia w związkach homoseksualnych i wreszcie – co akurat nie zaskakuje – opowiada się za ubojem rytualnym.
(arcybiskup Józef Kowalczyk – Kontakt Informacyjny „Cappino”)
Prymas Polski, choć sam wielokrotnie wzywał kapłanów do nie zajmowania stanowiska w sprawach politycznych, sam – zupełnie otwarcie – wspiera prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz w jej walce o utrzymanie stanowiska. – Warszawskie referendum, na rok przed wyborami, jest aktem politycznym o jednoznacznym celu. Ma obalić panią prezydent wywodzącą się z partii rządzącej, żeby łatwiej było obalić cały rząd. W Warszawie przez ostatnie lata dokonano wiele dobrych poczynań. Kataklizmy zdarzają się za rządów wszystkich koalicji i władz, ale nie można obwiniać za nie władz miasta. Panią prezydent można za wiele dokonań pochwalić. Potknięcia zdarzają się każdemu – mówi Prymas. I dodaje, że nie ma obowiązku uczestniczyć w referendum.
Arcybiskup Kowalczyk podkreśla także, że papież Franciszek w niczym nie zmienił nauczania Kościoła odnośnie homoseksualizmu, a jedynie przypomniał wszystkie jego elementy, a także – choć zaznacza, że Kościół nie uzna związków między osobami tej samej płci za małżeństwo, to przyznaje państwu prawo do regulowania kwestii majątkowych czy dziedziczenia w związkach osób tej samej płci. – Do państwa natomiast należy uregulowanie osobom tej samej płci żyjącym razem, wszystkiego tego, co dotyczy spraw majątkowych, spadkowych, dziedziczenia itp. – podkreśla arcybiskup Kowalczyk.
Jasno i zdecydowanie opowiada się natomiast arcybiskup za prawem do uboju rytualnego. – Istnieją wspólnoty wyznaniowe, w których ubój rytualny należy do istoty obrzędu religijnego i nie możemy o tym zapominać. Jeżeli proponuje się ustawę, która dopuszcza ubój rytualny z ogłuszeniem, to trzeba przewidzieć także możliwość jej odrzucenia i zagwarantować ubój rytualny wyznaniom, dla których jest on istotny w sprawowaniu kultu. W Polsce, każde wyznanie musi mieć zagwarantowane prawo do sprawowania własnego kultu religijnego. Projekt ustawy, o której mowa winien był mieć klauzulę, że w razie jej odrzucenia wyznanie mojżeszowe i muzułmanie mają prawo do korzystania z uboju rytualnego tak, aby mogli spełniać swoje obrzędy liturgiczne – podkreśla arcybiskup Kowalczyk.
TPT/Rp.pl
Za fronda.pl

uzupełnienie
1. Lech Marek Jaworski dodał do wpisu :
Nie wiem co Rabini mogli Prymasowi obiecać, może wycofanie w USA pozwu przeciwko Polsce o 65 bilionów dolarów za rzekome własności żydowskie z niespłaconymi hipotekami i nie płaconymi przez 75 lat podatkami.
[Haracz na rzecz „naszych” to ten Grymas na pewno popiera.. md]
Może ktoś prześle księdzu Prymasowi to video sekretnie zrobione w koszernej rzeźni w USA. Jej właściciel ortodoksyjny Rabin, dostał 27 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami i zatrudnienie 400 nielegalnych robotników. Byli to przeważnie Meksykanie. Widać żaden Amerykanin nie był dość okrutny żeby tam chcieć pracować. Tych 400 nielegalnych też było uwięzionych i deportowanych. A oto adres tego horroru:
https://youtube.com/watch?v=ARsWQAb0QyY

Nie oglądać tego po jedzeniu ani nie pokazywać dzieciom!

 

Informację zamieścił MarkD kmn

http://gloria.tv/?media=492681

Reklamy

Komentarzy 12 to “Prymas Polski Józef Kowalczyk – czy „Koszer-Grymas”??”

 1. Dziadzius said

  są wśród chrześcijan ludzie silnej wiary i są ludzie małej wiary ale od czasu do czasu widzimy prwadziwych? CHRZEŚCIJAŃSKICH? pasterzy wogóle BEZ wiary —
  Jeżeli nasza wiara jest oparta na słowach Pisma Świętego to wynika że on główny pasterz jest zobowiazany zachowywać i popierać te słowa Pisma jako podstawę wiary a nie wysuwać swoje własne i ciekawie i dla ludzi wygodne swoje tylko ludzkie opinie.
  Nigdy nie było pod zapytaniem prawo rządu nad posiadłościami materialnymi i tego ani Chrystus Pan [ oddaj Bogu co Boskie a cesarzowi co cesarskie] ani nikt nie kwestionuje ale kwestia leży w rodzaju obywatela. Prymas w rzeczywistosci powiedział że oddaj złodziejowi to co ukradł bo to wedlug opinii państwa? jest jego.- a to że przykazanie mówi nie kradnij to jakiś cholchlik drukarski. i nas nie obowiązuje– zydzi mówią że przykazanie jest tylko dla zydow więc jak ukradniesz od nie zyda to przykazanie ciebie nie karze – Karze tylko jak ukradniesz od zyda.
  Panie Prymasie a gdzie przekonanie wiary?
  Gdzie popieranie Boskiej prawdy?
  Jeżeli pan Prymas tego nie robi to przepraszam ale po jaką chol*** jest pan Prymasem.

 2. NC said

  65 milardów, nie „bilionów”.

 3. Antek said

  Mają na niego haka.

 4. WW said

  Cóż dziwić się J Kowalczykowi szabasgojowi jeśli w ogóle gojowi „robiącemu” za szabas goja od wielu lat..

 5. aga said

  Trudno powiedzieć czy rabini coś obiecali ale napewno stare WSIoki obiecały mu nie tykać jego wypasionej teczki T.W. Cappino.
  Szkoda ,że lumpentradsowy Sakiewicz przysnął – czy aby napewno? i jakoś nie interesuje go owa wypasiona teczka.Ale za to zajął się dwoma watpliwej jakości świstkami na abp. Stanislawa Wielgusa. Pamiętam homilię abp. Kowalczyka na swój ingres ; szczyty szatańskiej pychy i pławienia się we wlasnym ja. Cóz kościóó od samego pocżatku zawsze miał swoich judaszy wewnątrz ;
  Szczególnie w epoce „odrodzenia” zła i pogaństwa czy tez „ośwecenia:” światłem lucyferycznym.
  Zamach na Arcybiskup Sebastiana Karczewskiego

  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/05/zamach-na-arcybiskupa-kulisy-wielkiej-mistyfikacji-kulisy-niezwykle-brutalnej-ofensywy-skierowanej-przeciwko-abp-stanislawowi-wielgusowi/

 6. aga said

  http://youthdaysincracow.blogspot.com/

 7. aga said

  Cenzurowanie słów papieża Franciszka na j.polski -czysta manipulacja całkowicie zmieniająca dramaturgię wypowiedzi papieża

  (tłumaczenie Breviarium: Odwagi! Idź przed siebie! Robiąc szum, nie? Tam gdzie młodzi, tam musi być szum. Wszystko powinno być na swoim miejscu, więc wydaje się, że młodzi winni zawsze robić szum. Idź przed siebie, a mimo wszystko zawsze w życiu znajdą się ludzie, którzy ci zaproponują przyhamować, albo nawet zablokują ci drogę. Proszę, idź pod prąd. Bądź odważny, idź pod prąd! Oni mówią: „No, ale, weź trochę alkoholu, trochę narkotyków…” Nie! Krocz przeciwko tej cywilizacji, która wyrządza tak wiele zła. Rozumiesz to? Idź pod prąd, a to znaczy rób szum. Idź naprzód. Ale niech ci będą drogie: piękno, dobro i prawda.)

  wersja polska:
  Papież do młodzieży: nie bójcie się iść pod prąd; smutek i lenistwo zabijają w sercu wszelkie pragnienia
  (…) Z odwagą kroczcie w życie. Nie obawiajcie się iść pod prąd. Nie dajcie się zwieść tym, którzy będą próbowali was zniechęcić do obranej drogi. Mówcie nie narkotykom, alkoholowi, sprzeciwiajcie się tej cywilizacji, która nas niszczy. Budujcie świat na wartościach piękna, dobra i prawdy. To właśnie chciałem wam powiedzieć”.

  w wersji polskiej o „robieniu szumu” – ani słowa.

 8. Janusz said

  Prymas Kowalczyk to największa hańba polskiego Koscioła.

 9. @ + @ = @@ said

  Przykro to pisać, ale stwierdzam, że ideologicznie naszemu Arcypasterzowi ewangelicznie bliżej jest do postaci Arcykapłana reprezentującego Sanhedryn oraz zasiadających tam faryzeuszów – obojętne czy to Kaifasza, czy Annasza. Dodatkowo uzewnętrznia też cechy Judasza. I pomyśleć, że tak mówi nasz człowiek…

 10. Jacek said

  No i o co to oburzenie na abp. Kowalczyka, ktory wlasnie jest po linii i na bazie. Uznaje wolnosc religijna, jak powinien, oraz rozdzielenie kosciola od panstwa, tez jak pownien, tzn zgodnie z nauka SWII. W ramach wolnosci religijnej jezeli komus religia nakazuje np bezczescic krzyz, symbol smierci Jezusa, to kto mu moze zabronic? Co tam uboj rytualny? Chociaz z tymi zwierzetami to moze byc niefajnie, no w koncu ewolucja jest uznanym „faktem” wiec od malpy pochodzim, co wiec za roznica? A w ramach rozdzialu kosciola i panstwa, jezeli panstwo zacznie regulowac stosunki wlasnosciowe obywateli z kozami, to co komu do tego?

  Zaspiewajta sobie ludziska „barke” i idzta do domu.

 11. Jacek said

  PS a nie pytajta psypadkiem skund un sie wzion tyn kowalcyk?

 12. Dziadzius said

  @ 10 Jacek– Jeżeli my jesteśmy stworzeniem tylko materjalnym to jest w zupełności twoja prawda że każdy człowiek ma prawo do własnego czynu i życia.
  W takim systemie kradzierz i mordestwo byłyby dozwolone bo ten taki obywatel przestępca tylko wykonywał by swoje widzimisie wedlug potrzeb swego życia bez żadnego uznania i zrozumienia że człowiek żyjący wśród innych ludzi nie istnieje jako bez udziałowa wysepka ale jako zwarta cześć całego lądu.. Niestety takie podejście dające taką bezkierunkową samolubną społeczną swawolę dla takich obywateli jest od poczatku skazane na anarchię i chaos, wynikajacą ze strego zwierzęcego prawa ** kto silniejszy ten wygrywa** .
  Religia, [ nawet wiara w dawnych bożków Peruna i Światowida] jako ziarno z którego wyrosła, dla wszystkich, społeczna moralność, uważa że my ludzie jesteśmy powołani przez Boga do takiej wyższej osobistej wartosci że uzanejmy naszą wolność ale w ramach wolności wszystkićh a nie wolnosci indywidualnego samowola..
  Kowalczyk według nauki Chrystusa MUSI przyznać** to co cesarskie cesarzowi** ale NIE MUSI przyznać **cesarzowi to co Boskie**. Chrystus Pan powiedzial ** Idżcie i nauczajcie a nie idżcie i się zgadzajcie**
  Podstawą wiary katolickiej jest Pismo Swięte tak Nowego jak i Starego Testamentu. To Pismo Święte [ torah] to jest to samo które sam Chrystus, jako człowiek, zachowywał. W Piśmie pisze jeżeli mężczyzna śpi z drugim mężczyzną tak jakby z kobietą, obaj winni śmierci. To prawo nie było nigdy zniesione ani przebaczone i papież czy arcybiskup nie mają prawa dawać swego osobistego absolutorium tym ludziom, katolikom, za udzial w z zyciu w kr torym jest ciągłe łamanie tego prawa. ** Idz i nie grzesz wiecej** nie znaczy że mozesz robić co chcesz aż do nastepnej spowiedzi. Katolik nie moze stać bezczynnie kiedy są popełnianę grzechy czy przez innych katolków czy przez ateistow My katolicy [ wierni] uważamy każdy grzech za bluźnierstwo przeciw NASZEMU BOGU. . Jezeli komus się nie podoba taki wymóg religii to drzwi orwarte — bo wiara katolicka jest najbardziej trudną ze wszystkich innych wiar .Lutrowi było trudno byc bezżennym = stworzył luteranow.
  Henrykowi 8 brak rozwodu nie wygodny = stworzyl anglikanow .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: