Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Przeciw antypolskim kłamstwom

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-08-29

Leszka Żebrowskiego o NSZ, UPA, Żydach i komuchach

Jak można było się spodziewać kolejne spotkanie Centrum Edukacyjnego Powiśle było sukcesem. Tym razem licznie zebrana publiczność – od młodych działaczy ONR, przez kibiców Legii, po przedstawicieli Polonii z Holandii i Niemiec, delektowała się prelekcja Leszka Żebrowskiego na temat „Narodowe Siły Zbrojne wobec kwestii ukraińskiej”. Wykład gościł w sali budynku Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych znajdującego się naprzeciw ambasady USA. 

 

Po wybuchu II wojny światowej, i przed nadejściem sowieckich wojsk okupacyjnych, dowodzone przez sowieckich dywersantów bady komunistów, złożone z Żydów, Białorusinów i Ukraińców mordowali w wyjątkowo bestialski sposób polskich żołnierzy i przedstawicieli polskiej elity. Komunistyczne bojówki były uzbrajane przez sowietów, ale i przez nazistowskie Niemcy. Po wkroczeniu sowietów, komuniści i ich żydowscy kolaboranci którzy weszli w skład sowieckiego aparatu terroru rozpoczęli eksterminacje polskiej elity – w pierwszych dniach wojny w ten sposób komuniści zamordowali prawdopodobnie 20.000 Polaków. Dzięki masowym mordom i deportacjom ZSRR nie dopuścił do powstania polskiej konspiracji. W III RP nie ma na temat tych zbrodni publikacji. Dziś ofiary tej zbrodni są całkowicie zapomniane. Sowieccy oprawcy często żyją do dziś w III RP i cieszą się bardzo wysokimi emeryturami. Ich zbrodnie są znane organom władzy – w czasach PRL robiący w realnym socjalizmie kariery zbrodniarze opisywali swoje zbrodnie w swoich pisanych dla władz życiorysach.

 

Po zdradzieckim ataku nazistowskich Niemiec na swojego sojusznika ZSRR w czerwcu 1941 roku Niemcy powołali na terenach zamieszkałych przez Ukraińców ukraińską policje – liczyła ona 6.000 bardzo dobrze uzbrojonych i wyszkolonych mężczyzn. Podczas niemieckiej okupacji ukraińskiej policji udało się skutecznie wymordować wszystkich wołyńskich Żydów. Wiosną 1943 roku doświadczona w wymordowaniu 200.000 Żydów ukraińska policja przeszła do UPA, i stała się kadrą dowódczą Ukraińskiej Powstańczej Armii.

 

W obliczu klęski swojego niedawnego sojusznika i w obliczu nadejścia sowietów, wiosną 1943 banderowcy rozpoczęli eksterminację nic nie podejrzewającej mniejszości polskiej na Wołyniu. Apogeum akcji likwidacyjnej miało miejsce 10 i 11 czerwca 1943 roku. Równocześnie 25.000 dobrze uzbrojonych żołnierzy UPA rozpoczęło atak na 179 miejscowości zamieszkałych przez bezbronnych Polaków. Celem UPA było zaskoczenie i wymordowanie wszystkich Polaków. Banderowcy wymordowali 50% zamieszkałych Wołyń Polaków, w tym całkowicie lokalną Polską elitę. Tylko nielicznym Polakom udało się zorganizować samoobronę i przetrwać zagładę.

 

Skuteczność eksterminacji dokonanej przez banderowców przejawiała się w tym że w wielu miejscowościach nikt nie ocalał. Nie było komu pamiętać zabitych. UPA często dokonywało mordów wykorzystując ten sam schemat działań. Odział UPA otaczał z zaskoczenia wieś. Ojcowie polskich rodzin byli przez uzbrojone kilkuosobowe grupy banderowców izolowani od reszty rodziny. Pojedynczo prowadzono ich do stodoły gdzie byli bezgłośnie mordowani siekierami. Zwłoki Polaków chowano w płytkim grobie. Następnie banderowcy mordowali kobiety i dzieci. Często zgromadzone w szkole lub innym budynku ginęły w podpalonych zabudowaniach. Żołnierze UPA do mordowania Polaków wykorzystywali: siekiery, norze, młoty. Orgie mordu kończyła zakrapiana zabawa dla oprawców. Zwłoki pomordowanych kobiet i dzieci, sprofanowane w sadystyczny sposób, były kilka dni po odejściu oddziałów UPA były chowane przez okolicznych mieszkańców.

 

Według bardzo cennych badań Wiktora Poliszczuka UPA wymordowała 120.000 Polaków i 80.000 Ukraińców. UPA mordowała wszystkich tych Ukraińców którzy nie popierali tej nazistowskiej organizacji, nie chcieli zabijać swoich polskich krewnych, pomagali Polakom. Zdaniem Żebrowskiego jedną z cech ukraińskiej tożsamości narodowej jest skłonność do sadystycznych mordów.

 

Narodowcy w II RP krytykowali sanacyjne władze za brak jednoznacznej polityki wobec Ukraińców, szkodliwe wahanie się między represjami a przywilejami dla Ukraińców. Podczas II wojny światowej zdaniem NSZ w granicach Polski powinny pozostać wszystkie ziemie polskie, też te zamieszkałe przez mniejszości. Już w 1942 Narodowe Siły Zbrojne domagały się obrony ludności polskiej przed Ukraińcami. NSZ zakazywał wszelkich akcji które mogły by sprowokować działania odwetowe okupanta wobec polskich cywilów. Dla narodowców najważniejsze było biologiczne przetrwanie narodu – komuniści zaś starali się sprowokować niemieckiego okupanta do prześladowań cywilów tak by ludność cywilna była wroga Niemcom.

 

Armia Krajowa zignorowała zagrożenie dla Polaków ze strony ukraińskich nazistów, i przygotowywała partyzantów do walki z Niemcami. Prasa AK ukrywała przed swoimi czytelnikami zbrodnie UPA, narodowcy pisali o eksterminacji Polaków przez ukraińskich nazistów. Narodowcy w czasie II wojny światowej zbierali dokumentacje zbrodni ukraińskich nazistów na Polakach, po wojnie dokumentacje tą niszczyła komunistyczna bezpieka.

 

Zdaniem Żebrowskiego skandaliczne jest to że dziś polscy podatnicy płaca na państwowe instytucje które zamiast upowszechniać wiedzę szerzą antypolskie kłamstwa i przemilczają martyrologie Polaków Dziś władze III RP ukrywają martyrologie Polaków. W antypolskiej kampanii kłamstw uczestniczą prominentni politycy będący potomkami oprawców z UPA, kler grekokatolicki, wydawnictwa publikujące i media szerzące antypolską propagandę. Polskojęzyczni parlamentarzyści przemilczają zbrodnie UPA, gloryfikują ukraińskich nazistów, i drwią z polskich ofiar.

 

Podobnie według Żebrowskiego dziś ukrywa się żydowskie zbrodnie na Polakach, bohaterstwo żołnierzy NSZ, zbrodnie kryminalistów z Armii Ludowej. Pozytywne jest jednak to, że gdy przez wiele lat Polacy bali się mówić swoim dzieciom o przeszłości, to dziś młode pokolenie nie ma oporów w dociekaniu prawdy historycznej.

 

Wśród wielu pytań publiczności do historyka jedno dotyczyło kwestii Jedwabnego i wypowiedzi jednego z dziennikarzy prasy adresowanej do zwolenników PiS który na Twitterze stwierdził, że Polacy mordowali Żydów. Leszek Żebrowski zadeklarował, że jest to nie prawdziwa opinia ponieważ Żydów w Jedwabnym zamordowali Niemcy. Zdaniem historyka świadczą o tym do dziś ukrywane ekspertyzy kryminalistyczne, nie dopuszczenie do ekshumacji, i złośliwie odrzucone świadectwa naocznych świadków które nie pasowały do antypolskiej teorii. Zdanie Żebrowskiego sprawa Jedwabnego jest klasycznym przykładem jak realizuje się antypolskie nagonki.

 

Podsumowując swoją wypowiedź, Żebrowski stwierdził, że Polacy muszą się zmobilizować, w wyborach przejąć władze w III RP, by odebrać wszelką kasę marnowaną na antypolską propagandę i demoralizowanie społeczeństwa.

 

Spotkanie było też okazją do zakupu wielu publikacji patriotycznych, w tym książek Leszka Żebrowskiego, sprzedawanych przez Capitalbook.pl, i patriotycznych koszulek dystrybuowanych przez młodych działaczy ONR.

 

Jan Bodakowski

 

 

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/998628_505077026234810_918986920_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1146535_505078019568044_1160527486_n.jpg

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1157593_505078439568002_1336805129_n.jpg

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/999854_505078152901364_222814891_n.jpg

 

Jedna odpowiedź do “Przeciw antypolskim kłamstwom”

  1. SzM. said

    Prosze przeczytac ;http://thewitcher.salon24.pl/522190,rzez-wolynska-w-radymnie-na-zywo-w-polsat-news

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: